Sneek door brand totaal verwoest Waterpoort-krabbelt foto’s vertellen v;ii| ^neel|... Dorpshuizen: mogelijkheden worden wel eens onderschat, maar zijn groot [agenda""] Kapitale boerderij bij pitale boerderij, bewoond door de fami- lie Hokwerda geheel afgebrand. Waar- Veel publiek bij Feike Asma 1 maar krachtig i»! IJLST en van door Speurder WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, KORT b 118e jaargang no. 57 Woensdag 15 juli 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Inzameling 1963 Ned. Roode Kruis Geslaagd Black Boys beslaat in 1964 40 jaar 5 De Sneker Flitsjes naar Zuidlaardermeerweek Het Smekef Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en In Friesland zijn 73 „dorpscentra” voor het culturele en maatschappelijk leven Technische scholen oj) de Frisiana 7^. --- het geïnterviewd over in met Saneren Instandhouding en activiteiten Evenals vorig jaar echter is niet een in J. N. Aan de Hemdijk tussen Sneek en IJlst is gisteravond omstreeks tien uur de ka- nog werden sprekjes uitgezonden. ste wat het financiële gedeelte aangaat. Meer dan eens - bijna altijd - heeft de Kinderen uit Rotterdam hebben giste ren van een onbekende man slaaptablet ten gekregen. Een 8-jarig jongetje kreeg een aantal, die hij deelde met zijn zus je. Toen ze er mee thuis kwamen kreeg de moeder argwaan en ging met de ta bletten naar de politie. Daar bleek, dat bij inneming van een grote hoeveelheid de tabletten voor kinderen dodelijk zou den zijn. de boerderij passeerden zagen de vlam- s Zondag 21 juli Dansen in Café Boer- mans te Bolsward. Muziek: Orkest Ge rard Wiersma. komen een de gaat erg Geslaagd voor bouwkundig opzichter- tekenaar onze stadgenoot de heer w Verschijnt M A ANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE POL Telefoon 3005 5150) b^.g- 4091. SNEEKER NIEUWSBLAD Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad *1 s *1 s s s 1» J. woiters, b. sytsma, ae vries, r-, Bonte en R. de Vries, in de elftalcom- S missie de heren W. Nijboer, J. Tinga en H. Bos, in de propagandacommissie de Wil men can dorpshuis werkelijk ren derend niakeu dan zal.het een ccutrwu moeten zijn, voor een ieder die daaraan behoefte heeft. Datdit inzicht. begrip en werk vraagt behoeft geen betoog. t De minister van Binnenlandse zaken heeft bjj de Staten-Genéraal een wetsont werp ingediend om van de gemeenten Noordbroek en Zuidbroek in Groningen één gemeente te maken. De nieuwe naam... Oosterbroek! verschillende plaatsen in de stad op gehangen. Naast de Snéker jachthaven zullen 12 jongens en meisjes doen met hun in de nieuwe haven worden toegela- jeugdvereniging, meent de ten. Wjj vermoeden evenwel, dat er resse. dan nog niet genoeg plaats zal zjjn en de oevers aan beide zjjden van de Oudvaart en de wal langs het Gang boord dus ook weer zeer in trek zul len zijn. I Zondag 21 juli Jeugddienst in de Ichthus- kerk. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Voorganger Ds. J. J. Raima. Onder werp: Zwart als ik”. *i S Sneek staat bjj de gebrui- Zaterdag begint De Kaag, waaraan weer verschillende Sneker zeilers zullen deelnemen. Ze zullen er echter op eigen gelegenheid naar toe moeten varen want het Kaagschip vaart niet meer. De animo hiervoor was zó ge ring, dat de Kon. Zéilver. Sneek he laas moest besluiten deze traditie te beëindigen. Er zou te veel geld bij moeten. Plaatsten wy onlangs een foto van een der oude Zomerrakbuurten, thans laten wjj de Smidsbuurt zien zoals die er ruim veertig jaar geleden uitzag en nog uit ziet. Alleen de bewoners van de huisjes zijn nadien vele malen veranderd. Wij vermoeden evenwel dat van het groepje dat hier zo eensgezind byelkaar staat nog maar weinigen in leven zijn. Oude re Snekers en oud-Snekers zullen stel lig nog wel bekenden onder hen ontdek ken. Dit was de achterste van de beide Smidsbuurten. Die aan de vóórkant grensde aan de voormalige Ijsbaan, ii de zomermaanden vrij speelterrein vooi de jeugd, waaraan voor velen prettige herinneringen uit hun jeugd verbonde' zijn. Een foto van deze buurt hebben w helaas niet. Mocht een onzer lezers o lezeressen die wel hebben, dan houder wij ons gaarne aanbevolen. Men krijgt Aan de 6e Zuidlaardermeerweek, die van a.s. zaterdag tot en met woensdag door de Zeilvereniging „Zuidlaarder- meer” gehouden wordt, nemen ook eni ge Sneker Flitszeilers deel om mee te dingen naar de in hun klasse door Esso Nederland geschonken wisselprös ,,De Zilveren Flits.” Winnaar wordt hy die ‘over acht wedstrüden in de zeilweek de meeste punten behaalt. elkaar dus ook Dinsdag al was de heer Hokwerda aan het hooidelven geweest, omdat het hooi vry sterk broeide. Daarom rees ook het vermoeden dat de oorzaak van do brand in die richting moet worden ge zocht. Voorbygangers, die omstreeks tien uur Nu bezitten vele dorpen in Friesland een dorpshuis, zij het dan met pün en moeite, omdat het in de eerste plaats Nadat een vier-jarig Amsterdams meisje vier maal kopje onder was ge weest in een der vuilste en modderigste Amsterdamse grachten is ze gered door een 36-jarige vrouw, die tot haar knieën door de modder moest waden om by het kind te komen. lie Hokwerda geheel afgebrand. Waar schijnlijk is de oorzaak hooibroei, doch het politieonderzoek was vanmorgen nog niet afgesloten, zodat ook kortsluiting de brand veroorzaakt kan hebben. De gehe le boerderij brandde tot de grond toe af. Van de inboedel kon slechts weinig wor den gered. Ook een groot deel van de hooioogst is verbrand. Het programma, dat gewijd was aan de nagedachtenis van Asma’s leermees ter Jan Zwart <20 aug. 1877-13 juli 1937) bevatte uiteraard enige werken van de ze. Verder nog composities van J. S. Bach (1685-1750), Jos. Rheinberger (1839-1901) en Alex. Guilmant (1837-1911) Voor de liefhebbers van liedbewerkin- gen, met Rheinberger en Guilmant, dus een werklast om van te watertanden. Voor hen die Bach, en daarnaast ook de modernen prefereren, daarentegen min der aantrekkeiyk, temeer daar het Ko- raalvoorspel „Erbarm dich mein, o Her- re Gott’ zeker niet de meest-boeiende bewerking van de beroemde LeipJiger cantor genoemd kan worden. Asma speelde het stuk echter strak en trans parant. Ook met Bach’s „Praeludium en Fuga in c-moll” hieraan voorafgaande, wist de organist veel eer in te leggen. Het voorspel werd vaardig vertolkt en de fuga kreeg een doorzichtige weerga ve. Jos. Rheinberger componeerde liede ren, piano- en orkestmuziek, opera’s, vo cale kerkmuziek, etc. Daarnaast eep groot aantal orgelwerken, waarvan As- had zün tijd willen uitdienen by de Boys om daarna met voetballen te stoppen. ,,Het zou me spijten wanneer mijn tyd nu al gekomen is,” dat zei Abe. Volgens een mededeling van voorzit ter D. van der Werf hoopt de vereni ging op 14 mei 1964 het 40-jarig bestaan te gedenken. Hij sprak de hoop uit dat ieder lid zijn medewerking zal verlenen. Om elf uur sloot he voorzitter de ver gadering, waarna nog een uur gezellig werd gekiend om kippen en rokery. Het gevolg van deze stryd is een soms diepe kloof tussen verschillende groepen in een dorp en een minder intensief en effectief gebruik van het dorpshuis. Het is vóór alles wenselijk dat gezamelyk - en in vrede - gebruik kan worden ge maakt van het gebouw, waarby een ie der geiyke rechten heeft. De maatschappeiyke mogelijkheden, die een dorpshuis biedt, worden vaak door de gebruiker onderschat. Het ge bouw vervult de taak van dorpscentrum en dat betekent dat het de kern moet zijn van alle plaatselijke activiteiten. „Aan mjjn andere familie schenk ik de zon, de vogels en de bijen. waar die maar kunnen worden gevonden.” Dat staat in het testament van de in januari overleden John Coppersmith, een Ame rikaan uit de staat Wisconsin. Hy liet zijn weduwe 50.000 dollar na. De andere familieleden werden biy gemaakt met het boven vermelde bericht! Dc jaarvergadering van de voetbal vereniging „Black Boys,” welke maan dagavond in café Leeuwen werd gehou den, was goed bezocht. In het bestuur kwam geen wijziging, zodat in het komende verenigingsjaar de heren D. van der Werf (voorzitter), C. Kamstra (secretaris), R. van der Vliet (penningmeester), P. Hofmeester, S. Visser, A. Brandsma en P. van der Feer de vereniging zullen besturen. In het jeugdbestuur kregen zitting de heren J. Wolters, B. Sytsma, S. de Vries, P. Abe Lenstra, de Fries-Overysselse voetballer staat op de transferlijst. Dat betekent dus dat hy te koop is. Het be stuur van zün club, Enschedese Boys heeft dat gedaan, hoewel het contract eigeniyk pas per 1 juli 1964 afloopt. Desgevraagd verklaarde üs Abe: „ik weet van niets.” Wel is hy al enige maanden op non-actief gesteld, doch hy Opvangcentrum Vooral ook op het gebied van jeugd werk kan het gebouw een belangryke rol vervullen. Het moet als het ware een opvangcentrum zyn voor de plattelands- jeugd. Steeds zal moeten worden ge zocht naar nieuwe mogelijkheden op dit gebied. In de Zuidwesthoek geldt spe ciaal dat het dorpshuis gebruikt kan worden als opvangcentrum voor toeris ten, die wanneer het weer eens tegen werkt, ook ergens anders hun vermaak moeten kunnen vinden. Vooral op het ge bied van het jeugdwerk is in de Zuid westhoek nog baanbrekend werk te ver richten. De afdelingen, waar een constante be drijvigheid heerst, zyn gegroepeerd rond een beroeps keuze-boom. Men zal aan de boomtakken kunnen aflezen welke mo gelijkheden het technisch onderwijs biedt. In het paviljoen voor het tech nisch onderwys in Friesland staat te vens een Amerikaans planetarium. In de commissie, die zich bezig houdt met de inzending onderwys hebben ook onze stadgenoten, de heren P. van der Mark, lid van het college van Gedepu teerde Staten in Friesland en dr. P. Greep, rector van het Christelijk Ly ceum zitting. „Een dorpshuis is een gemeenschaps huis,” die regel in de aanhef van dit artikel is volkomen juist, maar - helaas - meer theoretisch dan praktijk. En juist die regel kan behulpzaam zijn bij het in stand houden - ook en vooral financieel - van het dorpshuis. Van het gebouw moet ook werkelijk de gehele gemeenschap effectief gebruik maken. Te vaak komt nog voor, dat het dorps huis een stryd tussen verschillende - niet in de laatste plaats kerkelijke - groe peringen ten gevolge heeft. De opbrengst van de jaarlijkse Roode Kruis collecte, waarvan hieronder dc specificatie aantreft, was ditmaal 7151,01. Dit eindbedrag vertoont, ver geleken met 1962 6585,33) dus een lichte stijging. Het Bestuur van de Afdeling Sneek e.o. van het Ned. Roode Kruise dankt allen die hun gift afzonderden evenals allen die voor de inzameling zorgden. Mogelyk hebt u dit jaar de bootreis voor chronische zieken gadegeslagen toen Sneek werd doorgevaren met de fanfare op de eerste boot. Hebt u ook het af- en aanvoeren van de deelnemers gezien? Gaat U volgend jaar eens kijken. U kunt dan zien waar Uw geld o.a. voor gebruikt wordt en we zyn ervan overtuigd, dat U dan bly bent gegeven te hebben. Sneek 3522.92; Wor)<um 1148,24; IJlst 100,50; Abbega 89.75; Gaast- meer/Nyhuizum 52,75; Gauw 54,-; Goënga 47,75; Heeg 236,10; Hommerts- Jutryp 140,85; Nyland ƒ295,25; Of- fingawier 56,-; Oosthem 122,15; Op- penhuizen-Uitw. 299,25; Oudega W. 221,10; Scharnegoutum 243,50; Wouds- end 253,65; IJsbrechtum-Tirns-Tjalhui- - zen 267,25. Totaal 7151,01. Momenteel zyn er in Friesland 73 dorpshuizen. Daarnaast zyn er nog 16 in Een krantenbezorger uit Zaandam kreeg gisteren de schrik van zyn leven, toen hy de betonnen trap van een flatge bouw onder zich voelde wegzinken. Door een paar treden lager te springen kon hy zich redden, want de instorting be perkte zich tot een deel van de trap. Oorzaak: het bleek dat om de ijzeren buis, die in de lengte-richting door de trap loopt, geen koperen isolatie was aangebracht, waardoor de buis is gaan rqesten en uiteindelyk het gewicht van de trap niet meer kon dragen. ma diens „Allegro non troppo”, het eer ste deel uit de 7e Sonate, ten gehore bracht. Dit deel, dat duidelijk onder in vloed staat van Mendelssohn, werd door de organist met veel kleur verklankt, evenals de bekende „Marche Funèbre et Chant Séraphique” van de Franse componist Guilmant. Asma speelde echer zijn hoogste troe ven uit in de werken van Jan Zwart. Na de pompeuze inzet met „Hymne” (Wilt heden nu treden) en de meer-fynzinnige „Bede” (O, Heer, die daar) besloot hy met de Koraalsuite, bestaande uit een toccata over Psalm 146, met als tussen- deel een bewerking over „Uren, dagen, maanden, jaren”, gevolgd door een uit gebreide en gevarieerde bewerking over „Alle roem is uitgesloten”. Bij het beluisteren bleek het midden deel totaal verouderd te zyn. Het „ouder wetse” koraal op „hele noten” doet het vandaag-de-dag niet meer. Bovendien, op deze manier, een weinig-gelukkige illus tratie van de klassieke oudejaarsavond- zang! De hoekdelen van deze suite zyn daarentegen veel beter wat vorm en structuur betreft. Men mag dan bezwa ren hebben tegen bewerkingen als deze, en mogelyk tegen de uitvoering daar van, vast staat dat Feike Asma, zo wel het eerste als het laatste deel kleur rijk en met vaart vertolkte. Een boeiend en virtuoos besluit. fers moeten getroosten om een dorps centrum te krijgen. Den Haag wil wel subsidie geven, de gemeente wil ook wel helpen, maar bei den kunnen nu eenmaal niet alles. Het dorp, dat met behulp van vrijwilligers een dorpshuis bouwde, staat dan ook niet a,116G!Tl« Hoe is thans de situatie in Friesland wat betreft de bouw van dorpshuizen? Onlangs is in Utrecht de dag der dorps huizen gevierd. Bit ter gelegenheid van de bouw van het 150ste dorpshuis met rykssubsidie in het Friese plaatsje Hau- le. Een mijlpaal in de geschiedenis van de dorpshuizen dus. Aan de gehoorzaamheidsoefeningen voor honden, georganiseerd door de «i aktieve Kynologenclub Sneek e.o. ne- H Na de Kaag is het ook gauw weer men honden van de meest uiteenlo- tyd voor onze eigen zeil-zesdaagse. pende rassen deel. Een geselecteerde Die begint nl. op zaterdag 17 augus- groep wordt opgeleid voor het G.G. tus. De reclamebiljetten zyn al op examen. De jeugd toont ook steeds meer be- langstelling voor de kynologie. Zeker 12 jongens en rneisjes rinnn rnet de schepen van de gasten en belang- honden mee. Misschien kan dit wel stellenden nu ook wel voor een deel eens leiden tot de oprichting van een secreta- De kabinetsformatie schynt de groot ste party in Nederland, de KVP, heel wat moeilykheden te bezorgen. Vijf kop stukken zyn er nu mee bezig geweest en tot nu toe is elke poging een kabinet sa men te stellen mislukt. Informateurs waren de heren Romme en Beel. For mateurs waren de heren De Kort en De Quay. Thans staat dé demissionaire mi nister van Landbouw Marynen te boek als formateur. Van de KVP-afdeling Hilversum kwam een verontrustend telegram het kantoor van het KVP-hoofdbestuur binnen. Van de afdeling Amsterdam ook: een gerust stellend. „Wy hebben vertrouwen Veldkamp,” zeiden de Mokumers. Onze bekende stadgenoot Dick v d. men kon ons dit niet mededelen. Werf, voorzitter van de Stichting Sne- Waarschijnlijk gebeurt het, zo werd ker Pan en de Commissie Skütsjesi- gezegd, omdat op deze plaats geen len, is gisteren door een radio-repor- voldoende accomodatie is wat het sa- ter van Hilversum en de R.O.N.O. nitair en andere voorzieningen be- ggïnLei'viewd over het !«-»•»-» +,-«r»'fF o-innizf aii» welk folkloristisch festijn a.s. vrij dag weer begint. 's Avonds Bij het derde orgelconcert van de Stichting Orgelcentrum, was dinsdag avond veel publiek aanwezig. Het is be kend dat Feike Asma, die ook nu weer de concertgever was, graag het orgel in de Grote Kerk bespeelt. „Een dorpshuis is een gemeenschapshuis,” deze uitspraak eens opgetekend uit de mond van iemand die het kon weten tekent de waarde van een dergelyk ge bouw voor een kleine gemeenschap. Want het zijn juist de kleine dorpen, die een hechte samenleving in de hand werken en realiseren. Nog niet lang geleden moest de samenleving in de dorpen het zonder het dorpshuis doen. En het plaat sje, dat dan zo ongelukkig was geen dorpscafé met een podium en een kleine vergaderzaal in z’n midden te hebben, was alles behalve bevoorrecht. Want waar moet dan het muziekcorps repeteren, waar vinden de verenigin gen vergaderruimte, waar kan een toneelvoorstelling worden gegeven en... waar is er plaats voor de jeugd, die in teamverband en onder leeftijdgenoten zich wil ontspannen? Dat moest bij Jan, Piet of Klaas in de schuur, het huis of waar dan ook. Een gelukkige kentering kwam enkele jaren geleden toen de „dorpshuisrage,” zoals het wel eens is uitgedrukt, kwam. aanbouw of aanbesteed. Voor ongeveer 40 dorpen zullen nog voorzieningen die nen te worden getroffen. Dat betekent niet gemakkelyk is het gebouw te krij- niet dat er nog 40 dorpshuizen moeten gen en in de tweede plaats... het in stand worden gesticht, want steeds meer komt houden soms nog moeiljjker is, tenmin- nien tot ’t inzicht, dat de verschillende dorpsgemeenschappen op elkaar zijn aangewezen. „Saneren” is dus ook op dorpsgemeenschap zich ook financiële of- jjt gebied de boodschap. Wanneer alle dorps- en gemeenschaps huizen in Friesland zijn geopend - dus ook de thans in aanbouw zijnde - zullen in Friesland 39 met rykssubsidie zyn ge bauwd. Relatief zou dit veel te weinig zijn, ware het niet dat in talrijke plaat sen de bevolking zelf de hand aan de ploeg heeft geslagen en geheel uit eigen middelen een nieuw gebouw stichtte of een oud zodanig restaureerde dat het weer „enkele” jaren mee kan. Vaak was ook alleen de stimulans van het pro vinciaal bestuur - met de financiële steun volgens eigen regeling - nodig om nieuwe energie te wekken. In de Zuidwesthoek van Friesland is de situatie thans als volgt. In Oosthem, Scharnegoutum, Oppenhuizen, Terkaple en Idskenhuizen is men de bezitter van een dorps- of gemeenschapshuis. In aan bouw of aanbesteed zijn de dorpshuizen in IJlst en Woudsend. In voorbereiding is het dorpshuis te Heeg. men uit het dak slaan en waarschuwden direct Me bewoners, die ter nauwernood uit het toen reeds als een fakkel bran- dëfidé huis konden ontsnappen. De brandweren van IJlst en Sneek. konden nle't verhinderen dat de boerderij een prooi der vlammen werd. Een goed uur na het ontdekken van de brand was van de boerderij niet veel meer over dan een puinhoop. De brand, die in de wijde om trek viel waar te nemen, bracht veel mensen op de been. De heer Hokwerda is verzekerd. Op het Kruiswater by de ingang «t het maandagavond om een uur of zeven een hele consterna- tie. Een zeilboot kwam in aanva- S ring met ’n sleep- J» X boot niet sleep, waarna de jongens s overboord ploempten en naar de wal zwommen. Daar gearriveerd, zagen ze echter dat hun boot er goed voor weg was gekomen en door een be- hulpzame motorbootvaarder naar de J wal werd gesleept. Zij legden toen de S weg terug ook maar weer zwemmend af. De sleepboot kreeg echter veel oponthoud. De sleep raakte nl. los en de boten kwamen kris-kras in het vaarwater te liggen. Gelukkig is al- les zonder persoonlijke ongelukken of andere ernstige gevolgen afgelopen. skütsjesilen, V’eft. Speurder merkt echter in alle - :j. bescheidenheid op dat die aan de S overzijde en langs het Jachthaven- beide ge- kanaal ook ontbreken. En daar geldt het verbod niet. N Hy had daarom liever borden ge- J zien met het opschrift „welkom vreemdeling.” Donderdag 8 augustus Harddraven van landbouwpaarden te Roodhuis. Aan- Op de internationale tentoonstelling Frisiana, die van 16 tot en met 21 sep tember in Leeuwarden wordt gehouden komen de technische scholen uit Fries land gezamenlijk naar voren in een ruimte van ongeveer 1000 m2. Circa hon derd leerlingen uit de verschillende sectoren van het technisch onderwys werken in groepsverband aan werkstuk ken. Ook de Bakkersvakschool is verte genwoordigd, evenals het tuinbouwon- derwjjs, het landbouwonderwijs en de U.T.S. De stryd tussen de skütsjes be looft dit jaar wel bijzonder scherp te worden. Aan vrijwel alle schepen zijn vernieuwingen aangebracht en Lem- van de Modderige Geeuw was mer en Eernewou- de komen zelfs met een ander skütsje. Grouw en Eerne- woude kregen een nieuwe mast, die vorige week beide door „greate” Jan Visser bij de fir ma S. Kuipers alhier gemaakt zijn. Vakkundig en snel. De nieuwe bestrating in de Wy’de Burgstraat is mooi op tijd vóór de zondag gereed gekomen. Gisteravond rukte een legertje straatvloerders aan om het kruispunt er tussen de W. Burgstraat en de Oos- langs de gehele Zeilstraat weer een terdijk te herstraten, wat onder het [i verbod voor bemande schepen van licht van drie grote schijnwerpers J ’s avonds 6 tot ’s morgens 7 uur. is gebeurd. Het verkeer werd stopge- Met andere woorden: men mag daar zet. De" gehele nacht werd doorge- 's nachts niet in de schepen slapen, werkt en vanmorgen om 7 uur was Wy hebben „te bevoegder plaatse” het karwei aan de kant. Hulde voor naar het motief geïnformeerd, maar zoveel voortvarendheid! missie de heren W. Nijboer, J. Tinga en H. .dos, m de propagandacommissie ae heren B. Rienstra, H. Bos, M. van der Ji Laan. G. Visser en L. Leeuwenkamp en in de redactiecommissie de heren D. de Rapper en W. Jaasma. De heer A. Goesten werd voor het nieuwe seizoen opnieuw als trainer be noemd. weg van naar IJlst ^7 OLCLCXL MJJ ClC UJ. UI' kers en dan speci- aal de automobilis- ten niet in goed blaadje. „Coureurswerk”, zeggen ze, daarbij denkend aan de ve- le bochten in het smalle wegje. Haastige spoed is hier dan ook zel- den goed. Vaak belanden al te haastigen dan ook van de weg via de onderwal in de sloot. Dat dan soms spectaculair, zoals met deze nog vry nieuwe auto, die zaterdagmiddag in een wel heel vreemde positie in S de sloot terecht kwam. De bestuurder kan zich echter spiegelen aan een JJ ander. De vorige dag had hier ook al een auto de sloot opgezocht... S vang 's morgens 8.30 uur. Bouma.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1