de Gemeenteraad handelde Nieuwe kleuterschool in Noodgebouw voor een openbare lagere school in de Lemmerwegwijk Lemmerweg-oostzijde strijd met de gemeentewet Welke kant gaat het uit met het fraaie en elegante Friese paard? Een vreemde vogel Sneeker jachthaven maar krachtig IJLST WYM BRITS ER A DEEL en van in in Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Ft---*- Hei Smelter Nieuwk m* «Hart vm NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT M KORT 118e jaargang no. 58 Maandag 22 juli 1963 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD 16 Boerderi j branden in een Subsidie aan de N.A.T.U. Meisje (6) verdronken in de Stadsgracht Onderwijzer vraagt eervol ontslag Geslaagd Ds A. Westra gaat naar Rhenen Verkopingen Fusie tussen Friso Sneek N.V. en Amsterdamse vennootschap afgelopen meimaand In de naaste toekomst andere schoolwijken en nog nieuwe school in het Leeuwarderweg-kwartier In stamboek zi jn 2600 Friese paarden ingeschreven Aankopen en ruiling van grond Bozumer bejaarden naar Hellendoorn SNEEKER NIEUWSBLAD lijk kunnen worden ondergebracht wordt acht- ter- Andere schoolwijken er Ruim water be- op plaatsen, waaronder Symbolen V Thans worden jaarlijks ongeveer 500 veulens geboren van het Friese paarden ras, waarvan de helft ongeveer afvalt, een van Naar aanleiding van het verzoek van het hoofdbestuur der Nederlandse Ama teur Toneel Unie en het bestuur van het werkverbond Katholiek Amateur To neel, aan de N.A.T.U. een subsidie toe te kennen in de kosten welke voortvloei en uit de aanstelling van een toneelad- viseur voor het amateur-toneel in Fries land, stellen B. en W. de Raad voor aan de N.A.T.U. een subsidie te verlenen van 25,- voor elke in onze stad gevestigde Amateur-toneelvereniging. De gezamenlijke Sneker toneelvereni gingen hebben eveneens een verzoek om subsidie ingediend. B. en W. stellen voor dit schrijven in hun handen te stellen om advies. Geslaagd aan de hogere zeevaartschool te Leeuwarden voor liet diploma A. M. Scheepswerktuigkunde G.H.V. onze stad genoot de heer J. C. Stenekes. De firma Friedrich Krupp - ons allen bekend - gaat een bijkantoor in Mos kou bouwen. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract handels - adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS kantoor voor admini. stratle en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. Ook het water heeft in het afgelopen weekeinde weer slachtoffers geëist. Op gepast is de boodschap, voorzichtigheid geboden. Dat geldt voor een ieder! Ds. A. Westra, Ned. Herv. predikant te Scharnegoutum heeft het beroep naar Rhenen aangenomen. Notaris E. K. Hoekstra verkocht fi naal ’n burgerhuis met voor- en achter erf in de Willem Lodewjjkstraat (no. 26) Het huis werd geveild in twee perce len. Kavel 1: de burgerwoning kreeg als hoogste bod 16.678.van de heer H. Schrale te IJsbrechtum. Op kavél 2: ’t achtererf kwam ’n bod van de heer J. J. Kruis te Sneek groot 1.999.Bjj de finale verkoop werden de aangebo den prijzen niet verhoogd, ook niet na samenvoeging van beide percelen. De gunning wordt door de eigenaar, de heer P. Hilverda 8 dagen in beraad gehou- Bij een verdere uitbreiding van het Leeuwarderweg-kwartier en het in ex ploitatie nemen van de „Stadsfenne” zal tot stichting van een nieuwe school in deze stadswijk moeten worden overge gaan, w’aar ook de kinderen, afkomstig van het „Eiland” onderdak zullen kun nen vinden. Woensdagmiddag is de bijna 7-jary»e Thea Schreuder in de Stadsgracht ge vallen en verdronken. Het meisje, dat sedert twaalf uur reeds werd vermist werd ’s middags ongeveer vijf uur ge vonden in het water van de Stadsgracht, bij de Bothniakade. Het schjjnt dat het kind in de nabij heid van de ouderlijke woning aan de Koopmansgracht spelenderwijs te water is geraakt. Politiemannen vonden bij het dreggen het stoffelijk overschot van het kind tussen de wal en een in de na bijheid liggende praam. Het meisje.was het enigst kind van de familie G. J. Schreuder. schoolbestuur dat de nieuw op te rich ten school door een bepaald aantal leer lingen zal worden bezocht, heeft dit be stuur verzocht in dit geval met een der gelijke verklaring te mogen volstaan. B. en W. adviseren de Raad met deze verklaring genoegen te nemen en de gevraagde medewerking te verlenen. Volledigheidshalve merken zjj echter nog op dat niet terstond tot de bouw van de school kan worden overgegaan. Eerst moet een ministriële urgentieverklaring worden verkregen en vervolgens zal nog een rijksgoedkeuring voor de uitvoering van het bouwplan nodig zijn. Voor de stichting van een apenbare kleuterschool in de Lemmerwjjk werd ook reeds geruime tijd geleden een ur gentieverklaring aangevraagd. De heer J. G. de Vries, onderwijzer aan de Sperkhemschool alhier, heeft ge vraagd hem eervol ontslag te verlenen. B. en W. stellen de Raad voor zulks te doen met ingang van een door hen te bepalen datum. Voor de lekkerbekken is h?t vandaag een zwarte dag. De suiker is twee cent per kilo duurder geworden. Het knokken in Knokke, waar het songfestival tr weet wel - is gehouden heeft niets opgeleverd. Voor de t.v. heb ben we kunnen zien hoe de Nederlandse ploeg, Rob de Njjs, Ciska Peters, Ans Brandenberg, Gert Timmermans en Ed win Rutte, het er hebben afgebracht. Willem Duys, die deze ploeg samenstel de, heeft weinig eer van zijn werk ge had. Ons land verloor op alle fronten. De besturen van de Aannemingsmaat- schappij Friso N.V. te Sneek en de Ko ninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Havenwerken N.V'. te Amsterdam hebben overeenstemming bereikt over het tot stand komen van een fusie tus sen beide vennootschappen door middel van ruil van aandelen. De hoofdinspecteur voor het Brand- weerwezen van het ministerie van Bin nenlandse Zaken deelt mede, dat in de maand mei 1963 zestien boerderjjbran- den zijn voorgekomen, waarbij de boer derij vernield of zwaar beschadigd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen, één in Drenthe, één in Over ijssel, vier in Gelderland, één in Zuid- Holland, één in Zeeland, vier in Noord- Brabant en drie in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op 878.000.-. Drie van deze branden werden veroor zaakt door het spelen met vuur; één door een brandende lucifer, twee door gasexplosie; één door brandstichting, terwijl in negen gevallen de oorzaak on bekend bleef. Bjj deze branden kwamen om: 33 koei en, één vaars, 13 kalveren, 68 mestvar- kens, 15 fokvarkens, 1 big, 1.808 kippen en 14.403 kuikens. De Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Havenwerken N.V. zal alle uitstaande aandelen Aannemings-maat- schappij Friso Sneek N.V. verkrijgen in ruil voor aandelen in eerst-genoemde vennootschap, welke beide aandeelpaket- ten ten volle delen in de resultaten van het boekjaar 1963 en de volgende jaren. De Aannemingsmij. Friso Sneek N.V. zal als zelfstandige vennootschap werk zaam bljjven. De werkzaamheden zullen, mede door nieuwe relaties, verder wor den uitgebreid. De Amsterdamse vennootschap heeft een uitgebreid - ook buitenlands - werk gebied. Na de oorlog hebben de Chinezen zich wat meer aangepast aan de Amerikaan se markt, omdat daar ook veel belang stelling voor de Jonk bestaat. Meer dan hier. Die van de heer Wijnberg is tot nu toe de enige. Ze maakten ze wat kleiner en luxieuser en richtten ze ge heel in volgens de wensen van de toe komstige eigenaars. Het zeker wel twee duizend jaar oude model met zijn laag, betrekkelijk smal voorschip en zijn hoog en zeer breed achterschip is echter ge lijk gebleven. Ook de tuigage is niet veranderd. De Jonk heeft drie masten, resp. voor de fok, het grootzeil en de bazaan, waar van de eerste 15-20 graden voorover staat. Waarom kon de heer Wijnberg ons niet vertellen. De Chinezen waarschijn lijk zelf ook niet. Maar dit is zo in twin tig eeuwen gegroeid en beproefd en zal dus wel goed zijn, zo redeneren zjj. De zeilen zijn van katoen en rood geverfd (In China ook wel van matten) en heb ben over de volle breedte bamboelatten om ze de juiste stand te geven. Het grootzeil, dat iets voor de mast uitsteekt, wordt altijd tegen de stagen gevaren, zodat de Jonk geen scherpe zeiler is. Hoger dan 40-45 graden aan de wind loopt hij niet. Wel zijn ze snel en deze haalt wel zeven knopen, dat is 11-12 ki lometer per uur. Het schip is bovendien zeer zeewaar dig. De heer Wijnberg voer er met wind kracht 8-9 mee op de Ijsselmeer en Het hield zich uitstekend. Wel kreeg hij veel symbool van kracht en sterkte en aan de beide zijkanten van het achterschip de symbolen van geluk en voorspoed, welk symbool eveneens in het zeil is geschilderd. Verder op tal van plaat sen roofvogels en allerlei symbolische figuren. De familie Wijnberg, waarvan de oud ste twee zonen flinke hulpen aan boord zijn, is erg blij met dit mooie schip, dat hier uiteraard door zijn naar onze be grippen bizarre vorm en tuigage veel aandacht trok. Ze hebben er enorm veel plezier mee gehad en hopen er nog veel plezier mee te krijgen. Het is mevrouw Wijnbergs eerste ken nismaking met Friesland vertelde ze ons in de gezellige en smaakvol ingerichte kajuit, maar een zeer prettige. Allen heb ben ook veel belangstelling voor de Frie se zeilsport en vooral voor de skütsjes. Daarvan wilden ze graag het naadje van de kous weten en ze hopen ook be slist de skütsjes een keer te zien zeilen. Het liefst op zee bij Lemmer. Vanmorgen, dezelfde maandagmorgen als altfjd, had de in politiek geïnteres seerde werker stof tot spreken in trein, bus of op de fiets. Naar alle waarschijn lijkheid is de KVP-er Marijnen er in geslaagd een kabinet te vormen. Nu, maandagavond, weten wjj er al meer van. Gunstige klassebezetting Door de stichting van een school in de Lemmerwegwijk en de verplaatsing van een aantal leerlingen zal een gun stige klassebezetting kunnen worden verkregen en zal de verdeling van de leerlingen over de scholen bjj het begin van het nieuwe schooljaar het volgende beeld te zien geven: Bolwerkschool: voorlopig te handhaven als zesklassige school (165 leerlingen) Gysbert Japiksschool: uit te breiden tot zesklassige school (214 leerlingen) Looxmaschool: zevenklassige school, waarvan de vijfde klasse te zijner tjjd in de Montessorischool zal worden on dergebracht (233 leerlingen) Sperkhemschoolte handhaven mansschool (283 leerlingen) Lemmerwegschool: voorlopig als vier- mansschool op te richten (111 leerlin gen). Met de stichting van een noodschool in het Lemmerwegkwartier zal, buiten de grondkosten en de kosten van aan schaffing van leermiddelen en school- behoeften, naar een voorlopige raming ongeveer 172.000,- gemoeid zijn. Als plaats voor de te bouwen noodschool komt volgens B. en W. het meest in aanmerking een reeds voor de bouw van een openbare school gereserveerd rein aan het Kaatsland. Zjj stellen de Raad thans voor principiële beslissing ten aanzien deze aangelegenheid te nemen. Verder stellen B. en W. voor aan te kopen een perceel weiland, groot 3.25.90 ha, gelegen aan de Oudvaart wat zij, mede met het oog op de voorgenomen ruilverkaveling in dit gebied voor de ge meente van belang achten en met de heer R. Helmers alhier een overéén komst van ruiling aan te gaan betref fende grond aan de Lemmerweg en de Boschstraat. Voor de aanleg van de in het uitbrei dingsplan geprojecteerde verbindings straat tussen de Balthuskade en de Lem merweg dient t.z.t. nl. van de achter tuin van de heer Helmers ongeveer 30 m2 door de gemeente te worden aangekocht. De heer Helders heeft thans verzocht als compensatie voor dit verlies van de ge meente in eigendom te mogen overne men een strook grond, breed plm. 1.50 m langs de zijkant van zijn perceel. De mogelijkheid hiertoe is geschapen door de afbraak van de onbewoonbaar ver klaarde woning Lemmerweg 30. Tegen inwilliging van dit verzoek be staan volgens B. en W. geen bezwaren. omdat van de mannelijke dieren een zeer klein gedeelte wordt aangehouden. Voor de merries wordt een gedeelte ongeschikt geacht voor het stamboek of niet aangegeven, zodat per jaar onge veer 150 nieuwe dieren aan het Friesch Paardenstamboek worden toegevoegd. In fokkerskringen staat men voor de keuze welke richting men met de Frie se fokkerij moet inslaan. Of ’t fol-Ven van ’n showpaard, dat alleen wordt ge bruikt bij folkloristische festijnen of ’t fokken van een werkpaard, dat de con currentie met een landbouwtractor nog enige tijd kan volhouden. Ook probeert men een type te fokken dat zowel aan de ene als aan de andere eis zo goed mogeljjk voldoet. Bjj vele Friese paarden, is dit, volgens insiders reeds het geval. Zie voor uitslagen pag. 2 Bij déze stand van zaken hebben zij zich opnieuw beraden omtrent de in de eerstvolgende jaren te nemen beslissin gen t.a.v. het openbaar lager onderwijs. Het is duidelijk, dat ook de invoering van de eerste fase van de verlaging van de leerlingenschaal, die bjj de aanvang van het komende schooljaar zal worden gerealiseerd, zijn invloed hierop doet gelden. Naar het zich laat aanzien zullen in de naaste toekomst de volgende schoolwij ken zich af ekenen. De binnenstad zal georiënteerd zjjn op de Bolwerkschool, maar deze zal wegens daling van het aantal leerlingen uit dit rayon afkomstig niet als zesklassige school kunnen worden gehandhaafd. De Noorderhoek zal een eigen school hebben die - zoals B. en W.reeds op merkten - thans wordt ontworpen. De leerlingen woonachtig in de Noord-Oost- hoek zullen kunnen worden onderge bracht in de Looxmaschool, eventueel op een andere plaats in een nieuw ge bouw gehuisvest. Volgens de Kleuteronderwjjswet hoort tot de bjj de aanvrage over te leggen stukken een verklaring, dat de school bij de opening bezocht zal wor den door het vereiste minimum-aantal kleuters, in casu 30, die •tenminste vier jaren en ten hoogste vijf jaren en zes maanden oud zijn. Als de meest gebrui kelijk vorm van deze verklaring geldt de zgn. ouderverklaring, een door de ouders ondertekend stuk. Indien er ech ter sprake is van het stichten van scho len in in aanbouw zijnde stadswijken zo als in dit geval, levert het moeilijkhe den op een dergeljjk bewijs tijdig over te leggen. Met het stichten van een school is in de regel veel tjjd gemoeid. Het schoolbestuur acht het daarom ge wenst de procedure welke moet wor den gevolgd om de school te kunnen bouwen, reeds thans aan te vragen ten einde zo tijdig mogelijk de kinderen van zich in de nieuwe wjjk vestigende ouders te kunnen opvangen. De ouderverkla ring zal echter nog maar alleen onder tekend kunnen worden door ouders die reeds in deze wijk wonen of van wie met zekerheid bekend is dat zjj zich daar zullen vestigen. Waar de mogelijk heid bestaat, dat het gemeentebestuur in dergeljjke bijzondere gevallen genoe gen neemt met een verklaring van het den. Verschillende Sneek, stonden woensdag in het teken van het Friese paard. Behalve in onze stad werden in Winsum, Bolsward, Kou- durn en Harich door de koninklijke ver eniging Het Friesch Paardenstamboek keuringen gehouden. Volgens de heer L. E. Huying, secre taris van de vereniging zijn er momen teel ongeveer 2600 Friese paarden in dit stamboek. In feite is het Friese paar denras groter, want vele veehouders hebben wel Friese paarden, maar laten ze niet in het stamboek schrijven. Toch loopt het aantal ingeschrevenen de laat ste jaren door concurrentie van de me chanisatie iets terug. water over het voorschip, maar dat loopt er wel weer af. Bovendien heeft hjj voor het varen op zee de opstand van de grote kajuit aan de voorzijde niet van glas laten maken, maar van hout met patrijspoorten. De Amerikanen heb ben zowel voor als aan de beide zijkan ten glas, maar achteraf spijt het de heer Wijnberg, dat hij ook in de zijkanten geen patrijspoorten heeft laten aanbren gen. Óp zee is dat nog veiliger. Zeilen doet hij vrijwel alleen op ruim water omdat de Jonk niet zo snel wend baar is. In Friesland dus wel op de grote meren, maar niet op de kleinere en op de kanalen. Dan vaart hij meestal op de 50 pk Diesselmotor, die in het voorschip is geplaatst, en wordt z.m. voor steun alleen de bazaan er bij ge zet. De Queen Bee” is geheel volgens de wensen van de heer Wijnberg en zijn Engelse vrouw, die hjj tijdens de oorlog als R.A.F. piloot leerde kennen („het enige goede dat ik er van heb overge houden”) gebouwd en van teakhout ver vaardigd. Ook het meubilair en de bin- nenbetimmering zijn in deze fraaie hout soort uitgevoerd en evenals de romp en de bovenbouw volgens een bepaald procédé in mahoniekleur gelakt. Het schip is verder geheel voor de tropen in gericht met een ijskast, een douche enz. t in het gebouw van de voormalige Montes sorischool. Vrijdag en zaterdag vond de jaarlijk se massale volksverhuizing plaats. Met de bouwvakvakantie komt ook de druk te. Stromen vakantiegangers toerden uit of in ons land. Gevolg: een enorme drukte op de weg. Wees vooral nu extra voor zichtig! Overigens zit het weer de do lenden mee. Houen zo. Het bestuur van de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs alhier heeft de Raad om medewerking gevraagd voor ’t stichten van ’n nieuwe kleuterschool in de stadswijk Lemmerweg-oost. In ver band met de sterke uitbreiding van dit stadsdeel en de daarmee gepaard gaan de stijging van het aantal, kleuters acht 't bestuur in deze wijk 'n nieuwe kleuter school noodzakeljjk. Deze school zal één werklokaal en één speellokaal be vatten en plaats moeten bieden aan 30 kleuters. Volgens de Chinese traditie is het schip rijk versierd met kunstig uitge voerd snijwerk, waarin alle symbolen welke de Chinezen bezitten zjjn aange bracht. Op het brede uitbouwsel van de voorsteven o.a. de kop van een tijger als In de vergadering van 7 februari jl. verwierp de Gemeenteraad met 9-8 stem men de door B. en W. voorgestelde wij ziging der gemeentebegroting voor 1962, die o.m. beoogde de post „Jaarwedden der wethouders” zodanig te verhogen, dat de raming in overeenstemming werd gebracht met de door Ged. Staten vast gestelde jaarwedde-regeling voor de wethouders. Hiermede is in strijd gehandeld met het bepaalde in de gemeentewet dat op de gemeenteraad de verplichting rust de uitgaven betreffende de jaarwedden van de wethouders op de begroting te bren gen, aldus B. en W. die thans opnieuw een ontwerpbesluit tot wijziging van ge noemde begroting ter vaststelling aan bieden. Wanneer de Raad weigert, de door de wet aan de gemeente opgelegde uitga- en op de begroting te brengen, ge schiedt zulks door Ged. Staten. Met toe passing van deze bepaling heeft dit col lege dan ook besloten de begroting 1962 zodanig te wijzigen, dat de onderhavige post wordt verhoogd met 6975,- tot 21.310,-. Dit besluit houdt tevens in het aan B. en W. gerichte verzoek om aan de raad voor te stellen dekkingsmidde- len voor deze verhoging met 6975,- voor te dragen. Aangezien de post „onvoorziene uitga ven” een verlaging met dit bedrag toe laat, stellen B. en W. voor hiertoe te besluiten. Naast de elders in dit nummer gepu bliceerde voorstellen welke in de vrij dagavond te houden vergadering van de raad onzer gemeente aan de orde ko men, staan ook nog op de agenda: aan koop van de woningen met erf le Bad- huisbuurt 4, 4e Frittemahovenstraat 4, Oppenhuizerweg 16 en 2e Badhuisbuurt nrs. 8 tot en met 17. Al deze woningen, uitgezonderd 2e Badhuisbuurt 10, worden nog bewoond, maar B. en W. achten aankoop in het belang om t.z.t. tot verdere sanering van deze stadsgedeelten te kunnen over gaan. De verhuring kan voorlopig onder de bestaande voorwaarden worden voort gezet. EEN VREEMDE VOGEL streek donderdagmiddag neer in de Sneeker Jacht haven. De originele Chinese Jonk vande heer A. V. Wijnberg te Heemste de, die dit in zijn soort zeer fraaie schip in Honkong heeft laten bouwen en het als deklast met een vrachtboot naar ons land verzond. Het is de bedoeling dat het mettertijd aan de Middellandse Zee gestatio neerd zal worden, maar eerst maakt de heer Wijnberg er met zijn vrouw en vier kinderen een vacantietocht mee door Friesland. Ze vinden het hier prach tig en spraken ook vol lof over de Jachthaven. Op zijn zakenreizen naar Hongkong is de heer Wijnberg onder de bekoring gekomen van de Jonken, die daar als vrachtschip gebruikt worden. Over ’t al gemeen zijn ze echter veel groter dan zijn „Queen Bee” (Bijenkoningin) die plm. 11 m. lang, 3,80 m breed en 80 cm diep is. Donderdagmorgen om 9 uur startten in Bozum 54 bejaarden, met hun „perso neel” voor hun jaarlijks reisje. De tocht ging via Sneek, Lemmer, N.O. Polder eerst naar Kampen waai’ de koffiepauze werd gehouden. Daarna reed men door Kampen, met z’n vele bezienswaardig heden naar Hellendoorn, het hoofddoel van de reis. Onderwijl genietend van mooie vergezichten. Ook het weer werk te deze dag prachtig mee. In Hellendoorn werd gegeten en de sprookjestuin en de speeltuin bezocht. Om ruim 4 uur ving de terugreis aan. Via Ommen, door prachtig natuur schoon en Wolvega met Oranjewoud, als laatste pleisterplaats. Ruim 8 uur kwam het gezelschap zeer voldaan en weldoor voed het eigen dorp weer binnen rijden, opgewacht door het muziekcorps van Scharnegoutum en talrijke dorpsgeno ten. Het was een prachtige dag waar van allen intens hebben genoten. Wat het Sperkhem betreft, kan de Sperkhemschool als wjjkschool worden beschouwd. De Lemmerwegwijk tenslot te zal zijn eigen school moeten hebben. Nu voor het nieuwe schooljaar de klas sebezetting van de verschillende open bare lagere scholen opnieuw onder de loupe moet worden genomen, kwam het B. en W. wenselijk voor daarbij het hierböven weergegeven schema zoveel mogelijk als uitgangspunt te nemen. Dit is echter alleen mogelijk als voor de leerlingen, afkomstig uit het Lem merwegkwartier, een oplossing wordt gevonden. Na ampele overweging zijn zij na enige aarzeling, tot de conclusie geko men, dat het wenselijk is in het Lem merwegkwartier genoegen te nemen met een noodschool van overigens goe de kwaliteit, al verhelen zij zich niet, dat daardoor de stichting van een per manent schoolgebouw geruime tjjd moet worden verschoven. Met de bouw van de noodschool zullen uiteraard een paar maanden gemoeid zijn. In de tussentijd zou de school als viermansschool tjjde- Een klein deel van onze aarde is zon dag verduisterd, doordat de zon de pe riodieke kuren vertoonde. Zonsverduiste ring. Japan is gedurende 30 seconden don ker geweest. Gelukkig hebben onze bouwvakkers kunnen toeren zonder dat het fietslicht brandde... B. en W. hebben de Raad een voorstel doen toekomen tot vermeerdering van het aantal in de gemeente gevestigde openbare scholen voor gewoon lager onderwijs door de stichting van een school in de Lemmerwegwijk. Waar echter niet verwacht kan wor den dat op korte termijn het nodige bouwvolume zal worden verkregen voor de bouw van een definitieve school, stel len - zjj verder voor eerst tot de bouw van een zesklassig noodgebouw op een terrein aan het Kaatsland over te gaan. In de toelichting herinneren B. en W. aan de vragen welke mevr. Sipkens-v. d. Hoek indertijd aan hun college heeft gesteld over het leerlingenverloop en de klassebezetting van de openbare scholen voor g.l.o., aan het slot waarvan zjj ook vroeg of er aanleiding bestond tjjdeljj- ke maatregelen te treffen door het stich ten van noodlokalen. B. en W. kwamen toen in hun nota tot de conclusie, dat hiertoe slechts in uiterste noodzaak moest worden overgegaan. Momenteel is de situatie zo, dat voor de Nootdérhoek een urgentieverklaring voor de bouw van een nieuwe zesklas sige school is ontvangen en aan een architect, gespecialiseerd op het gebied van scholenbouw, een opdracht is gege ven een plan hiervoor te ontwerpen. B. en W. wijzen er nu op, dat de be bouwing aan de westzijde van de Lem merweg, mede door de bouw van de 250 systeem woningen, in versneld tempo gaat en de inmiddels nog weer toege nomen spanning op de bouwmarkt niet de verwachting wettigt, dat op korte termijn het nodige bouwvolume zal wor den verkregen voor de bouw van een definitieve school aan de Lemmerweg.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1