naar en w om Sneker Pan wint Kranig tweetal! Nieuw adres Miedema n.v b. enw. om advies Voorstel tot wijziging der wethouders-salarissen in Staveren Sneek: een mengelmoes van allerlei nationaliteiten een maar krachtig en van IJLST WYM BRITS ERA DEEL KORT Hooibroei Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Qpmeuw aardbeving in rampstad Skoplje f.I 118e jaargang no. 60 Maandag 29 juli 1963 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Drok, drok... en nochris drok H. F. Ringnalda overleden P. v. d. A. fractie wijzigde haar standpunt inzake verhoging salaris wethouders 8 Nieuwe chef Medische Dienst Van der Heem Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Bromfietser in botsing met achter een tractor wegge raakte machine Jongetje (5) ovcrredcn en gedood in Oudega Gevluchte penningmeester van ..Heerenveen" gepakt door ex-vriend Samengevat: allemaal drukte en be drijvigheid. Want ook de middenstan ders - met hun uitverkoop - profiteren van deze aanloop. Opvallend is wel, dat vele mensen in de stad blijven. Een wandeling leert, dat het ook op mooie dagen druk is in de stad. Ve le mensen schijnen de drukte nog te prefereren boven het water. Sneek is nog in trek. Dat staat irr ieder geval vast. SNEEKER NIEUWSBLAD in Kamerstukken Schrijven Joh; Miedema n.v. Nieuwe Chr. kleuterschool heer Aankoop weiland aan Oudvaart van De heer Gerding die met zijn echtge- Ook de rondvaartboten maken goede zaken. Vooral het skütsjesilen is natuur lijk erg in trek. misgeslagen. De boekhandels hebben het druk en verkopen goed. Daarbij helpen ze meteen V.V.V., want vele boeken over Friesland, zeilen, vissen en kamperen gaan de deur uit. Daarnaast veel poc kets, detective en kinderboeken. De geen voor waar naar De heer B. de Vries vestigde er de aandacht op dat dit weiland ligt in de ruilverkaveling voor het Waterschap de Sneker Oudvaart. Kan nu ook van de ge- volger is 1 juli jongstleden in dienst ge treden dokter R. de Witt, voordien be- idryfsarts van de K.L.M. Verscnynt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admlm. atratle en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g <091. ge- be- W. dc Advertentieprijs 15 ct. jer mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per halt jaar. Franco p. post t 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad HET BEGIN VAN de bouwvakvakantie leverde een grote bedrijvigheid op in het V.V.V.-kantoor. De eerste dag, vorige week maandag dus, vroegen 60 mensen mondeling en zo’n 40 telefonisch inlich tingen, het meest over het skütsjesilen. Vele buitenlanders kwamen naar Sneek. Maar soms is het moeilijk alle mensen naar volle tevredenheid te helpen .Want wat moet je zeggen, als men naar woon ruimte vraagt, die bijna niet meer te krijgen is? En wat moet je doen als men een boot wil hebben, die er niet meer is? Omstreeks twaalf uur zondagmiddag is de vjjf-jarige Tjomme Schaper in Ou- dega voor het ouderlijk huis onder een auto geraakt en op slag gedood. Het kind speelde op het bleekveld. Plotseling holde hy de weg over. Op dat moment naderde de auto van de heer H. de B. uit Koudum, Deze kon de jon gen niet meer ontwyken. Dokter C. P. van Werkum, chef van de Medische Dienst van Van der Heem N.V., zal 31 juli aanstaande wegens het naderen van de pensioengerechtigde leef tijd zy’n functie neerleggen. Als zün op- Jan van Akker heeft zaterdag met de Sneker Pan in Staveren gewonnen. Hij had daarbij een gelukje. Siep van Ter- wiga en Klaas van der Meulen plaagden elkaar bij de verste boei een beetje te veel en liepen te ver door. Van deze gelegenheid maakte Van Akker dank baar gebruik om ze het roer van achte ren te laten zien. Een blok hooi van de veehouder Reen aan de Woudvaartkade heeft brandweer gisteravond van ongeveer 9 uur tot laat in de nacht bezig gehouden. Het hooi broeide sterk en daardoor werd de brandweer gewaarschuwd. Die rukte uit en nam maatregelen, zodat brand voorkomen kon worden. Een en ander ging met de nodige rookontwikkeling ge paard en trok vrü veel belangstelling. Het hooi ging grotendeels verloren. De voorzitter voerde hiertegen aan hetgeen wjj hierboven reeds vermeldden, waarna de heer J. P. de Vries volkomen zijn vertrouwen in B. en W. uitsprak, maar vroeg om spoed te betrachten. De heer B. de Vries achtte het ook on juist het zó voor te stellen dat de raad op het standpunt zou staan dat er een verlaging van de belasting moet komen en het tegenwoordige stelsel onjuist is. Wij hebben ons enkel beraden op het voorstel van B. en W., aldus spr. De heer V. d. Werf sloot zich by de laatste sprekers aan. Ook hy heeft het volste vtrtrouwen in B. en W. dat er nu iets goeds uit de bus zal komen. De heer Bergsma meende nog gerust te kunnen stellen, dat in deze raad een meerderheid kan worden gevonden om de verm. belasting voor culturele en ne- derlandse films te verlagen, waarna het voorstel van B. en W. zonder stemming onder de hamer doorging. Gisteren werd de hardnekkigheid van de reddingsploegen beloond, toen zij ze ven mensen, die bijna 60 uren onder het puin hadden gezeten, konden bevrijden. Tot nu toe zün er reeds 691 lichamen van onder het puin gehaald, maar van officiële zyde verklaart men, dat het do denaantal zeker 1500 zal bedragen. Men vreest nameiyk, dat men een groot aan tal doden zal vinden in een lokale trein, die tijdens de ramp in de tunnel van het spoorwegstation was. Het aantal gewonden bedraagt op het ogenblik 2500. De meesten van hen zün in ziekenhuizen buiten Skoplje onderge bracht. In de vrijdagavond gehouden vergadering van de Raad onzer gemeente is een nieuw schrijven van de directie van Amicitia inzake de vermakeiykheidsbelasting op filmvoorstellingen in handen van B. en W. gesteld om advies. De heer Bergsma deed een vergeefse poging B. en W. thans reeds in de door hem gewenste richting te beïnvloeden, maar slaagde daarin niet. De voorzitter wees er nl. op dat het een goed gebruik is dat by een voorstel een bepaalde zaak in hun handen te stellen om advies noch de Raad, noch B, en W. daarbij vooraf reeds een standpunt bepalen. Beiden moeten volkomen vrij zün en pas oordelen als het hoor en wederhoor is toegepast. Spr. wenste dat dit gebruik zal worden gehandhaafd en de raad sloot zich hierbü aan door het voorstel van B. en W. z.h.s. aan te nemen. In de volgende vergadering komt deze zaak dus opnieuw aan de orde. Na de opening deelde de voorzitter burgemeester L. Rasterhoff mede, dat bericht van verhindering was ingekomen van de heren De Blauw en Joustra en wenste hy de heer Zeilstra geluk met zyn verjaardag. Schipper Jan van Akker By de vliegende start nam Klaas van der Meulen direct de leiding gevolgd door Siep van Terwisga, Berend Mink en Douwe Visser. Direct na de eerste route kwam er al enige tekening in de stryd. Voorop ging toen Klaas van der Meulen met het Lem- ster skütsje, daarna kwam Jan van Ak ker met de Sneker Pan. al elf noo Übedden. Meer kunnen er niet bij. Ie beste bui was. „Ze moesten veel meer bekendheid geven aan het skütsjesilen”, vond hy. „ïk en met my vele vrienden in Het Gooi willen het zien maar we we ten niet eens waar en wanneer het pre cies wordt gehouden. Dat moest op de voorpagina van alle grote-kranten.” Wel, daar zit wat in. Alleen, die kranten moes ten het ook doen! meente een bijdrage worden gevraagd de kosten van deze verkaveling? De voorzitter gaf hierop geen rechts- streeks antwoord, maar deelde mede, dat by de verkaveling de gemeente aan spraak kan maken op ander land. Deze aankoop heeft juist ten doel die aanspra ken te verstevigen. De heer V. d. Werf wees er nog op, dat er ook land buitendyks ligt. Valt dat ook onder de verkaveling? Neen, antwoordde de voorzitter. Wel wordt overleg met de eigenaren ge pleegd en is contact gezocht met het Waterschap ,,De Potschar”. Hierna werd de aankoop z.h.s. goed gekeurd. Zaterdagavond kwam de bromfietser H.N. nabij de coöperatieve zuivelfa briek in Heeg in botsing met een hooi- machine. De bromfietser liep lichte ver wondingen op. De schade aan de brom fiets was vrij groot. De hooimachine schoot los van een tractor, juist op het moment dat de bromfietser passeerde. Een botsing was onvermüdeiyk. De kranige bemanning van de Flits „My Hob by”, dip vorige week in de Zuidlaardermeerweek de hoofdprys won en daarmee voor een jaar in het bezit kwam van de fraaie wisselprys de zil veren Flits. Staande de jonge van note met vakantie was, zag de heer K. lopen en maakte de politie hierop attent. Deze, hield K. aan. Volgens zün bewe ring zou K. het gestolen geld nog in zün bezit hebben. K., die tevens procuratiehouder was by de rubberfabriek Ruban te Oude- schoot, was er met 1000 gulden van de voetbalvereniging en 2500 gulden van de Ruban vandoor gegaan. stuurman onze jonge stadgenoot Eric van Delden, ge hurkt «zijn jongere broer Herman, die de fok be diende. OVERIGENS VALT er genoeg te bele ven in een V.V.V.-kantoor. Die Ameri kaanse familie bijvoorbeeld, die juf frouw Brouwer meedeelde, naar Zweden te gaan, omdat het daar veel warmer moest zün dan in Holland... Dan de hotels. Met een beetje geluk is er hier en daar nog ruimte te krygen, maar over het algemeen is alles volge boekt. De ruimte wordt in Sneek dan ook al een vry groot probleem. Tenmin ste wanneer er nog meer mensen plan nen hebben om te komen... WANNEER U HAD ge'dacht dat de Va kantieganger niet leest hebt U de plank Bij het voorstel van B. en W. tot wy- ziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1962 in verband met het feit dat Ged. Staten de verhoging van de jaarwedden van de wethouders tot het door hen bepaalde bedrag op deze begroting hebben geplaatst, herinnerde de heer Bergsma er aan, dat hy zich in- dertyd als woordvoerder van zyn frac tie ten sterkste tegen deze verhoging heeft gekant. Nu echter gaan zij met het voorstel van B. en W. accoord, om dat er sinds de verhoging van de salaris sen hier aan de orde werd gesteld er een ingrijpende wyziging in de positie van de wethouders tot stand is gekomen. De aanvaarding van de taakverdeling brengt een aanzienlijk grotere zelfstan digheid voor iedere wethouder afzonder lek met zich mee en om de verantwoor- delükheid hiervoor te kunnen dragen zul len zy zich een aanmerkelijk groter in spanning moeten getroosten dan voor heen. Het vertrouwen dat geen hunner zich aan zyn taak zal onttrekken en B. en W. zich ook verder doorlopend zullen bezinnen op een verdere taakverdeling heeft myn fractie tot wyziging van haar standpunt gebracht, aldus de heer Berg sma. De heer Boonstra was het niet eens met B. en W. dat de Gemeenteraad door indertijd de wyziging af te stemmen in stryd gehandeld heeft met art. 240 van Een huisvrouw in Soest heeft zater dag met behulp van haar zes kinderen een pyromaan weten te grijpen. Een nog jonge man, die al enkele dagen on rust in Soest had gebracht door vuur tjes in de bossen te stoken. Daarna kwam het schrijven van Joh. Miedema n.v. en het voorstel van B. en W. dit in hun handen te stellen om ad vies aan de orde. De heer Bergsma deelde mede dat zyn fractie met genoegen kennis heeft ge nomen van het feit dat de bioscoop weer is geopend en zy accoord gaan met het voorstel van B. en W. in de hoop dat hun toekomstig preadvies afgestemd zal zyn op een voorstel hunnerzijds tot vernieu wing van het hier bestaande verouder de stelsel voor de vermakelykheidsbe- lasting. Uiteraard zal dit niet op korte termyn kunnen gebeuren maar gezien het gesprokene in de vergadering van 13 mei was spr. van oordeel dat in de Raad de wens leeft te komen tot een verlaging, c.q. afschaffing van de verm. belasting op culturele openbare uitvoe ringen, waaronder uiteraard begrepen culturele- en Nederlandse films. Wjj vertrouwen er op, aldus de Bergsma, dat zy die voorstellingen orga niseren waarvan later zou blijken dat daarvoor minder of geen belasting be hoeft te worden betaald, op restitutie van de betaalde belasting kunnen reke nen, bijv. vanaf 1 augustus 1963. OVER SKÜTSJESILEN gesproken. Me juffrouw Janke Brouwer, de in het V.V.V. kantoor de toerist ten allen tijde van dienst wil zyn werd vorige week opge beld door een ex zee-officier, die, on danks vakantie en zomer niet in een he- Zonder discussie of hoofdelijke stem ming werd verder nog besloten tot de Stichting van een Openb. Lagere School in de Lemmerwegwyk, medewerking voor de aanschaffing van leermiddelen voor de Kon. Wilhelminaschool, aan koop van een aantal woningen in te sa neren gebieden, wyziging van de begro ting van het gem. grondbedrijf voor 1960, ruiling van grond aan de Lemmerweg en de Boschstraat met de heer R. Hel mers, aankoop van een perceel weiland tussen de Woudvaart en rijksweg 43 en toekenning van een aantal premies voor woningverbetering. Bij het voorstel van B. en W. mede werking te verlenen aan de stichting van een nieuwe chr. kleuterschool in de stadswijk Lemmerweg-Oostzyde, infor meerde mevr. Sipkens-v. d. Hoek naar de vordering van de bouw van de openb. kleuterschool in de Noorderhoek. Het is de bedoeling dat deze op 1 september in gebruik zal worden genomen, maar het werk ligt nu twee weken stil. De voorzitter antwoordde dat enkele factoren tegengewerkt hebben, maar dat de aannemer nog binnen de opleverings termijn is. De voorgestelde medewerking werd hierna z.h.s. verleend. Vrijdagavond is alhier in de hoge ouderdom van 86 jaar overleden onze het dier zat een ring met het opschrift bekende stadgenoot de heer H. F. Ring nalda oud-timmerman-aannemer en durende een lange reeks van jaren stuurslid van diverse verenigingen. Op de Amerikaanse torpedobootjager ,,Uss Lind” is zaterdag, 48 kilometer voor de kust van Virginia, een vermoei de duif neergestreken. Om de poot van Zo was hy vele jaren bestuurslid de afdeling Friesland van de Alg. Ned. Aannemers- en Patroonsbond, voorzitter van de Vereniging Sneker Ambachts school, bestuurslid van de Bond Ijs clubs en voorzitter van de Ijsclub Friso, die hem na zyn aftreden tot ere-voor- zitter benoemde. In zyn jongere jaren nam hy ook een werkzaam aandeel in het R.K. vereni gingsleven. Hy richtte de St. Jozef-ver- eniging mee op, en hy was jarenlang voorzitter van de R.K. Middenstands- vereniging en eveneens van de Spaar bank St. Jozef. Voorts was de overle dene vele jaren opperbrandmeester en Commandant van de plaatselyke Brand weer. Vorig jaar werden zyn vele verdien sten in het maatschappelijk werk ook door de hoge overheid erkend. Hem werd toen ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. Morgen zal in de parochiekerk de plechtige uitvaart worden gehouden, waarna de begrafenis op de R.K. be graafplaats alhier. Een vertraging tussen Athene en Skoplje heeft het leven van honderden passagiers van de „Hellas-Express” ge spaard. De trein, die normaal op het verwoeste statiqn van de rampstad Skoplje had moeten staan kwam nu zon der een schram in München aan. Lemmer heeft veel met het skütsjesi len op. Zoveel zelfs dat er op de eerste dag van het silen, komende donderdag ’s middags niet gewerkt zal worden. De bakkers bakken niet. De PTT laat de tweede postbestelling liggen en de man nen van de gemeentereiniging willen alleen ’s morgens de vuilnisemmers op halen. Die Lemsters toch... Zelfs nog op dit moment, als U rustig in Uw luie stoel zetelt, dit blad leest en verder niets doet worden er tienduizen den komkommers op de mestvaalt ge worpen. Dat gaat nu al enkele dagen zo. Ons economisch stelsel is toch maar gauw uit balans gebracht. Of niet? PLOTSELING HEBBEN wij trekkersbloed in de aderen gekregen. Het begon in mei eigenlijk al. Onrustig liepen wij heen en weer, maakten al lerlei plannen, zetten onze tent op in de tuin of het kleine bleekje en dachten aan de vakantie. Vorige week werd die gedachte voor velen werkelijkheid. Duizenden mensen bromden, fietsten of reden in de auto onbekende verten tegemoet. En de armzalige die ze zag trekken moet wel gedacht hebben: „tjonge, jonge, Sneek loopt leeg." Maar Sneek liep niet leeg. Want voor de mens-en, die onze goede en brave stad verlieten, kwamen er tientallen, ja, honderden in de plaats. Vraag het eens in het V.V.V -kantoor: Belgen, Fransen, Zweden, Duit sers, Denen, Engelsen en Amerikanen, om de vele landgenoten maar niet te noemen, kwamen Sneek binnen. En daarmee kwam de drukte. „Wat zegt U? Zou U wel graag een boot willen huren? Maar meneer, dat kan niet!" Iedere boot is weg, het water op.” In de jeugdherberg slapen... daar hebben ze al elf noodbedden. Meer kunnen er niet bij. KORTOM, LEZER, U hebt het al begre pen. De jaarlijkse koorts heerst overal. Om een overzicht te krygen van wat er gaande is in Sneek hebben verschillen de personen en bedrijven, die iets met toerisme en vakantie te maken hebben hun ervaringen verteld. Om te beginnen nemen we de vaartui gen, die nog steeds een belangrijke fac tor zyn in het Sneker toeristisch verkeer. De botenverhuurders maken goede zaken. Hy, die ergens in de stad nog een boot op de kop tikt is een gelukkige kerel, want in het algemeen zyn alle vaartuigen reeds besteld. En dat is geen kleinigheid als men weet dat in Sneek enkele ver huurders zyn, die meer dan 50 boten heb ben. Degene, die nu dus nog wil varen en geen boot heeft, moet zich op een teleurstelling voorbereiden. Interessante dingen vertelden de botenverhuurders wel. Het voorseizoen, zo kregen we te horen, was slechter dan verleden jaar, maar nu is het toch goed. En niet al leen, dat alle boten verhuurd zijn. Ook vele nieuwe werden dit voorjaar afgele verd. HAVENMEESTER DOUMA is het daar mee eens. „Het is veel drukker dan ver leden jaar”, zegt hy. „Meestal zit de jachthaven zo goed als vol. ’s Avonds tenminste, want als het een beetje weer is trekken ze weg.” De heer Douma ver telde ook dat dit jaar ongev. 50% meer Duitsers in de jachthaven zyn, in verge lijking met andere jaren. Is het druk iu de jachthaven bij de Oudvaart, de nieuwe is nog niet erg in trek. Af en toe liggen er wel enkele sche pen, doch men is nog niet genoeg be kend met de nieuwe haven, terwijl er zeilers zijn, die de „oude” boven de nieuwe verkiezen. Opvallend is ook het aantal nieuwe boten op ’t water. Wel een teken dat de welvaart bezig is ons land te veroveren. Ook de zeilmakerij onder vindt dat. De laatste jaren wil men aan de lo pende band nieuwe tuigen hebben, terwijl reparaties steeds minder voorkomen. Dat wil niet zeggen dat het niet druk is, want dat is niet juist. Maar toch... veel repa raties zijn er nog niet geweest. Overigens kan een fikse wind heel wat veranderen. Dank zij de oud-penningmeesfer van de voetbalver. Heerenveen, de heer H. Gerding. is de sinds eind juni voort vluchtige penningmeester de heer E. K. in Garmisch-Partenkirchen gearresteerd. Ingekomen stukken Het jaarverslag 1962 van de A.N.W.B. en enige controlerapporten werden voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van de gezamenlijke plaatselijke toneelverenigingen om een jaarlykse subsidie werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Vooraf ech ter merkte de heer Van Dijk op dat tot zijn verbazing onder aan het adres stond dat de Krite Snits hiervan geen gebruik wil maken omdat ze over voldoende con tanten beschikt. Dit betekent z.i. dat vooraf geen overleg is gepleegd. Zoiets had voorkomen kunnen worden als er een culturele raad was geweest. De voorzitter veronderstelde dat dit stuk ook wel een achtergrond zal heb ben, waarna de Raad z.h.s. met het voorstel van B. en W. accoord ging. Aan de heer J. G. de Vries werd op zyn verzoek met ingang van een door B. en W. te bepalen datum eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Sperk- hemschool. Het voorstel van B. en W. aan de Nederl. Amateur Unie over dit jaar een subsidie te verlenen van 25,- voor elke in deze gemeente gevestigde amateur- toneelvereniging werd z.h.s. aangeno men. Een korte vrij hevige aardschok heeft gisteren opnieuw Skoplje getroffen. aardbeving veroorzaakte echter nieuwe ongelukken in de reeds ruim driekwart vernielde stad, men nog steeds wanhopig zoekt overlevenden. de Gemeentewet. Hun verwijt aan de Raad vindt geen enekele steun in deze wet. Het niet voldoen aan een wettelijke be paling waarin door de wetgever ook op andere wijze is voorzien, is een ander begrip dan het in strjjd handelen met zulk een bepaling. Het feit dat er zich omstandigheden kunnen voordoen dat gemeenteraden weigeren een bepaalde post op de begroting te brengen, heeft de Wetgever zeer reëel onder de ogen gezien. Nergens wordt gesteld dat ze in dat geval handelen in stryd met de ge meentewet. En op 7 februari 1963 had de Raad overwegende bezwaren welke hij vooraf reeds kenbaar had gemaakt aan Ged. Staten. Het wil spr. niet aan dat een bezwaar de Raad zodanig in de knel zou zitten als door B. en W. wordt voorgesteld. De voorzitter noemde deze voorstel ling van zaken volkomen onjuist. De Ge meentewet heeft een aantal verplichtin gen voor de gemeente vastgesteld, o.a. dat de Raad een post die imperatief is voorgeschreven op de begroting moet brengen. En zij geeft machtsmidde len aan de hoogste instanties die kunnen optreden als de Raad zulks weigert De uitleg welke de heer Boonstra aan de wet geeft blijft dus volledig voor zyn re kening. De heer Boonstra handhaafde evenwel zijn mening. De Raad kan niet worden verweten dat hy in strijd heeft gehan deld met de wet. Wel dat hij niet voldaan heeft aan de bepalingen van de wet. De voorzitter meende dat men deze eenvoudige zaak niet te theoretisch moest stellen, waarna de Raad zich z.h.s. met de wyziging accoord verklaar de. Verbouwing leeszaalgebouw Volgens de heer Bergsma stemde zyn fractie met dit voorstel in, maar hij vroeg nog een inlichting over de finan ciering. De voorzitter verwees hem hier voor naar het by de stukken gevoegde financierings-schema. De heer B. de Vries achtte deze ver bouwing noodzakelyk, maar stelde de vraag voor hoe lang de investering geldt, daar er ook andere plannen met het gebouw zyn. De voorzitter noemde dit een praela- bele vraag in dit geheel. Er zyn inder- daad .andere plannen maar B. en W. hebben gemeend eerst dit te moeten doen. Ook om de subsidie van het Rijk niet in gevaar te brengen. Het voorstel werd hierna z.h.s. aange nomen. In de tweede ronde kregen Brouwer en Meeter een aanvaring en moesten de stryd staken. In de vierde ronde botsten Zwaga en Berend Mink, die ook beide de stryd staakten. Er waren dus nog zes overblijvers, die het op het woelige IJsselmeerwater moeilijk te verduren kregen. In de derde en vierde ronde leek de stryd eigenlijk al beslist. Toen kwam de kentering waarvan Van Akker profiteerde. Van Terwisga en Van der Meulen gaven elkaar niets toe, lie pen iets te ver door en hadden te veel tijd nodig oni de boei te passeren. De Sne ker Pan profiteerde en ging als eerste door de finish op de voet gevolgd door Siep van Terwisga, Klaas van der Meu len en Douwe Visser. Vrijdag zegevierde Siep van Terwisga op de Langweerder Wielen. De Sneker Pan werd toen vijfde. De stand na acht wedstrijden is: i Heerenveen 19.7; 2 Lemmer 22.9;3 S.W.H. 30.9; 4 Grouw 31.9; 5 Sneker Pan 33.9; 6 Leeuwarden 40; 7 F.A.S. L’warden 44; 8 Eernewoude 51; 9 Drach ten 51; 10 Philips 56. „Belgium 1961, no. 3381322”. Duivenhouders menen dat de vogel af komstig is uit België. Dat zou betekenen dat de vogel een vlucht heeft gemaakt van ongeveer 4500 kilometer met tus senlandingen op andere schepen. De oceaan gekruist dus.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1