winnaar in om op en Joop Helder onttroonde Minks Geruchten in het westen: de Sneek- Week wankelt Hoofdprijzen Sneek- Week Alberda (Regenbogen), V. d. Meer (30m2) V. d. Meij (Toppers) bleven kampioen Black Boys Zilveren Doel toernooi Strijd om de noordelijke zeil titels liet Sneekermeer IJLST WY M BRITS ER A DE EL maar krachtig en van KORT Rotterdammer zeiler: dat moet voorkomen ivorden Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 118e jaargang no. 68 Maandag 26 augustus DRUFHOUIS NIEUWSBLAD 1963 Hei Sneeker NievwsWad k een gecombineertie uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Sneker familie had aulo-ongevai Sucker zeilers naar de Nationale kampioenswed strijden Geslaagd Ds L. G. Kozendaal legerpredikant „Wij hebben altijd graag naar de Sneek-Week gewild, maar het leek ons te kostbaar. Doch toen bij ons in het westen het gerucht ging dat er veel te weinig deelname voor de week bestond, dat hij aan het aftakelen was en misschien snel zou ophouden te bestaan hebben wij oe handen uit de mouw gestoken. Ons initiatief is goed ontvangen. Volgend jaar komen we terug en dan op zijn minst met twee grote schepen. Wij zullen daar in het Wes ten een fikse propaganda voeren voor jullie Sneek-Week, die het, dat heb ben we nu zelf kunnen zien, volkomen verdient.” 1 I ,r 1 Sneek Comb.-Black Boys 0-2 Rood-Geel-Hattem 1-1 Geslaagd VERLIEZERSRONDE Sneek Comb.-Hattem 1-5 Onsportief of voorbarig? iSiiS aangeboden Geveke gaf toe dat hij een boei had overgeslagen, zodat hij uitgesloten werd, Kantoor voor admim. stratie en redaktie: gedempte POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. maar Zjjn borstbeen De zoon V'erscngnt MAANDAGS en DON DERDAGS d. aan SNEEKER NIEUWSBLAD Als ze dit gedaan hebben omdat het protest dat Zwart zaterdag na de tweede wedstrijd tegen Alberda indiende wegens hinderen in de start gisteren na de der de wedstrijd niet ontvankelijk werd ver klaard, dan was dit een onsportieve daad en een onvriendelijke houding tegenover de jury. En mocht het gebeurd zijn om dat Alberda na drie overwinningen toch al kampioen zou zijn, dan waren ze voor barig, Mant dat stond toen nog geenszins vast. De Vries met 1933 en Zwart met 1757 punten hadden nog hoger kunnen komen dan de 3012 van Alberda. hadden we de programma’s graag eer der willen hebben. Dan waren er niet zo veel foute routes gevaren.” Nee de heer De Koning is best te spre ken. „Volgend jaar komen we terug,” zegt hjj met overtuiging. „En dan, als het kan, met een jeugdschip en een schuit voor de ouderen.” Want belang stelling is er genoeg. De kosten waren per persoon 25,-, waarbij komt, dat men zelf voor het eten moest zorgen. Geen ge weldig bedrag dus en dat zal zeker een stimulans voor de toekomst betekenen.” Tien dagen heeft de reis van de Rot terdammers geduurd. Om naar Sneek te komen waren twee dagen varen nodig. Zes dagen hebben de jonge mensen van Sneek kunnen genieten en gisteren kwam l J -xajo»:-» Tien minuten nadat het echtpaar Pei- ze met het 3-jarige dochtertje hun wo ning in Bornerbroek hadden verlaten vernielde een grote tankauto het huis to taal. De auto slipte in een bocht en ramde toen de muren van het bouwval lige huis. Toen de trailer terug werd getrokken stortte het huis in. De gemeente de Noordoostpolder heeft een aanbod tot overname van polder- In een matige wedstrijd kon de jeugdi ge Sneek-ploeg, ondanks een licht veld- overwicht, haar technische meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. De wit- hemden hielden het spel veel te kort en ook het tempo was constant te laag om de B.B.-defensie ernstig te verontrusten. Toen de zwartjes na rust dan ook het tempo verhoogden, viel al spoedig de be slissing. Midvoor Bosma schoot twee maal raak en daar de withemden bleven volharden in hun onproductieve spel, werd de eindstand 2-0. ActvertentleprtJs 15 ct. t>er mm. Bfj contract (handela- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per halt jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad De heer J. de Koning: „de Sneek-Week mag niet verdwijnen. Daarom wil ik propaganda maken in het westen”. ten onbereikbaar en dus voor de tweede maal kampioen geworden. F. Hiemstra, Franeker volgt met 2522 punten (1 x le, 2 x 3e en 1 x 7e) als tweede, onze stadgenoot Theo Aukema met een vierde plaats op zaterdag en twee tweeden gisteren, derde met 2062. Het kampioenschap in de Valken werd in 1961 behaald door Ulbe de Vries te Grouw, die z’n titel nu had moeten ver dedigen. Vorig jaar kwam de Valken klasse evenals de Pampusklasse nl. al leen in de nationale kampioenswedstrij den uit. De Vries was echter niet van de partij- Zijn opvolger werd nu H. Olde Ag- terhuis te Heerenveen, die met twee tweede plaatsen op de eerste dag en een derde plus twee overwinningen gisteren het hoogste aantal punten (3941) in de wacht sleepte. In de laatste race moest hij echter alle zeilen bijzetten om Hof meester de baas te blijven. Het werd een overwinning op het nippertje, maar een fraaie. Hofmeester, Leeuwarden, won al leen zaterdag de tweede wedstrijd. Daarvoor was hij derde, gisteren vierde en tweemaal tweede. Hjj bezet hierdoor met 3339 punten de tweede plaats op de ranglijst. Derde met 2464 punten (1-3- 5-5-) is A. Wester, Grouw, vierde met 2038 (1-3-5) U. W. F. Krikke, Delft. Kampioen in de Vrijheidsklasse, waar in de titel eerder verzeild is, werd C. de Haas Jr. te Breukelen, die zich met drie overwinningen en een tweede plaats wat 3715 punten betekende, overtuigend de snelste toonde. Onze stadgenoot Rienk Alberda, brak zaterdagmorgen in de eerste race z’n Een over alle linies beter spelend Hat- tem heeft weinig moeite gehad met de zwak spelende withemden. Door een ho ger tempo verwierven de blauw-gelen zich al spoedig reële scorings-kansen, waarbjj vooral l.binnen Scholtens en m. voor Van Diepen zich onderscheidden. Er vielen gaten in de Sneek-defensie en het viel dan ook niet te verwonderen, dat de gasten hier vjjf maal van profiteerden. Wel werd de „eer” nog gered door een goed doelpunt van Boomsma, maar meer zat er voor de withemden niet in. Voor de finale betwistten de welpen van Black Boys en Wit-Zwart in een hartveroverend gevecht elkaar de eer. F. Hiemstra uit Franeker op de woelige jaren. En hjj zeilde warempel de lange j 'driehoeksbaan ook nog uit, wat met 1055 punten gehonoreerd werd. Voor de twee de race kreeg hij vier dapperen mee, maar nu bereikte alleen de titelhouder L. G. J. v. d. Mejj te Oranjewoud na een moeizame worsteling tegen de harde wind en de hoge golven de finish, waar voor hjj van de wal met applaus beloond werd. Gistermorgen werd Steven Ruiter, die voor het eerst startte, dadelijk ook eer ste, maar daarna heeft hjj zich, waar schijnlijk wegens averij, niet weer laten zien. V. d. Mejj, tweede na Ruiter, werd daarna nog tweemaal eerste en was toen met 3919 punten voor z’n concurren- Woensdagmorgen, omstreeks 10 is de f- Daar de strijd onbeslist eindigde, moes ten ook hier strafschoppen de beslissing brengen. De kleine Zuidersportparkbewo- ners werden de gelukkige overwinnaars. FINALE: Black Boys-Rood-Geel 1-0 Tegen alle verwachtingen in gaven de zwarte jongens niet alleen goed partij, maar hebben ze gedurende een groot deel van de wedstrijd het initiatief ge had. De roodgelen hadden technisch wel iswaar iets meer in hun mars, doch dat werd volledig gecompenseerd door het enthousiasme van de zwartjes, die voor rust een duidelijk overwicht hadden. In die periode kwamen er ook goede kan sen. Kuik richtte net naast en Bosma (nu rechtsbuiten) miste, alléén voor de doel man Overzet, jammerlijk. Aan de andere kant schoot de Leeuwarder rechtsbinnen V. d. Burg over het doel. Na de wisseling, juist toen de roodge len zich aan de druk ontworstelden, viel de beslissing. Een verre uittrap van doel man Bouma bracht de bal bjj Bosma, die deze keer geen fout maakte en beheerst doelpuntte (1-0). Rood Geel wilde er nog wel iets aan doen en zette de zwarte defensie onder druk. De combinaties duurden echter net iets te lang, zodat de rustig ingrijpende B.B. defensie meester van het terrein kon blijven. Verder dan een schot van V. d. Burg, dat net naast vloog, kwamen de gasten niet. De einduitslag was dus: le prijs: Zilveren doel 11 draagme- dailles beker: v.v. „Black Boys. 2e prijs: Beker: v.v. „Rood-Geel” Leeu warden. 3e prijs: Lauwertak: v.v. „Hattem” Hat- tem. 4e prijs: Medaille: „Sneek-Comb.” Sneek ’s Avonds werden in Amicitia de prij zen uitgereikt, waarna velen nog gezel lig een dansje maakten. Voor deze wedstrijden, die op de week einden 14, 15, 21 en 22 september a.s. op de Westeinder Plas worden gehouden, hebben de volgende Sneker zeilers inge schreven: RegenboogklasseJ. Alberda en Mr. A. v. d. Werf. Pampusklasse: H. Bakker, K. Jissink, P. de Jong en H. de Jong. Verder zullen nog verschillende ande re Friezen en Groningers aan de wed strijden deelnemen en wel in de Flying Dutchmanklasse: U. de Vries, Grouw en U. Jager, Lemmer. Valkenklasse: Mr. R. Mulder, Lang weer, en A. Wester, Grouw. 16 m2 klasse: R. Zaadstra, Drachten, H. A. Minks, Leeuwarden, G. Jongsma, Oosterhoogebrug en Joop A. Helder, Pa- terswolde. Zaterdag is de kassier van een bank in de Franse stad Toulon beet genomen door een vrouw van middelbare leeftijd, die aan de kassa verscheen, een bank biljet te voorschijn haalde en iets in het Engels vroeg. Toen de kassier wilde antwoorden viel hij in zwijm. Toen de man tien minuten later ont waakte miste hjj een bedrag van 5.000,-. In zijn hand zat een speldeprik. De vrouw spoot hem een slaapmiddel in. uur, familie Koolstra alhier, die na haar vakantie van Wageningen op weg was naar huis op de rijksweg in de om geving van Bennekom door een op de natte weg slippende vrachtauto aange reden. De 23-jarige zoon, die de wagen be stuurde, werd ernstig, maar niet le vensgevaarlijk gewond, en enige ribben waren gebroken, heer Koolstra sr. die naast zijn zat, liep een hoofdwonde op, welke zich eerst ook vrij ernstig liet aanzien, maar later bleek mee te vallen. Mevrouw Koolstra bleef ongedeerd. De beide gewonden zjjn in het Streek ziekenhuis te Bennekom opgenomen. voor het praktjjkdiploma Boekhouden (Assoc.) de heren J. de Boer, H. Veldman en R. v. d. Zee, op geleid door de heer P. Kooi, leraar boek houden, Jollenstraat 7, Sneek. De Geref. Predikant Ds. L. G. Rozen- daal te Heeg is benoemd tot Legerpredi kant in vaste dienst met als standplaats Harderwijk. Dat zegt de heer J. de Koning. secre taris van de Watersportvereniging „Ae- gir” uit Rotterdam, die speciaal voor de Sneek-Week het grote motorschip „Spes” van de heer Tigchelaar alhier char terde, teneinde met 50 opvarenden en 21 boten naar de Waterpoortstad te kunnen komen. Van die 50 jonge mensen voer het merendeel de wedstrijden mee en toen men, vrijdagmorgen de ligplaats nabjj de nieuwe jachthaven aan het Bur gemeester de Hooppark verliet was de motorboot nog zwaarder beladen. Behal ve de oorspronkelijke, niet geringe la ding, gingen er ook nog 25 prijzen, waar onder twee hoofdprijzen, mee naar Rot terdam. Het was aan de waterkant in het Bur gemeester de Hooppark een bedrijvige drukte. 21 boten moesten met behulp van hijstuigen in het (ruime) ruim worden gestouwd en die Rotterdamse jongeren Het Zilveren Doel-toernooi van de v.v. Black Boys is voor de organiserende vereniging in alle opzichten een succes geworden. Niet alleen was het de gehele dag goed weer (een zeldzaamheid tegen woordig) en was er een bevredigende publieke belangstelling, maar bovendien werden de boys ook nog, dank zij over winningen op de Sneek-Comb. en Rood- Gcel, winnaars van het toernooi. En de wijze waarop dit resultaat tot stand kwam, zal de Black Boys-leiding zeker moed gegeven hebben voor de komende competitie. Alberda zeilde de vierde maal dus al leen en prolongeerde daardoor onbelem merd met 4016 punten zjjn titel. De x Vries werd tweede in het eindklasse- wedstrijd in de Topklasse alleen Ï7’ 1-Iiomcfvn ITvnnnlznr* mw rsrs tiTAnlirvn ment, Zwart derde. In de 30 m2 klasse liet G. W. v. Meer Leeuwarden er geen twjjfel bestaan dat hjj de snelste was. Met uit zondering van de tweede wedstrijd die verloren ging omdat z’n fok naar bene den kwam wat niet hersteld kon worden zoals in de laatste toen de geschiedenis zich herhaalde, werd hij steeds als eer ste afgeblazen. Dit leverde hem 3617 punten op en het behoud van de titel. Zjjn eindzege kwam echter in gevaar door een protest dat J. F. Adema na de vierde wedstrijd tegen hem en Tj. Geve ke indiende. Van veel beter gehalte was de strijd tussen Rood-Geel en Hattem. Had in de eerste speelhelft de le klasser een dui delijk overwicht, hetgeen resulteerde in een doelpunt van linksbinnen J. Fontein, na rust trachtte Hattem de bakens te verzetten. Technisch niet groots, maar met een behoorlijk tempo en enkele goede schut ters, lukte het deze sympathieke club toch nog in de laatste seconde door mid voor van Diepen op gelijke voet te ko men. De 2x5 minuten verlenging le verde geen doelpunten op, zodat straf schoppen de beslissing moesten brengen. Rood Geel toonde zich hierin het vaar digst en plaatste zich daardoor in de fi nale. men weer in Rotterdam aan. Schipper Tigchelaar en echtgenote hebben even eens van de reis genoten. „Het zijn ple zierige jongelui,” vonden ze. „Niks las tig.” Onder gejuich en gewuif voer de „Spes” vrijdagmorgen weg. Aan boord: 50 enthousiaste jongelui, bruin geworden door water, regen en een klein beetje zon, verder nog de 21 boten bestaande uit Pluisjes, enkele Regenbogen, Sterns, Valken en Finnjollen, en niet te verge ten: 25 prijzenGenoten hebben ze, die Rotterdammers! Wel, de komst van de Rotterdammers is het resultaat van de berichten die on langs de wereld werden ingestuurd - die overigens niet juist waren - dat de Sneek- Week op zijn grondvesten wankelde. Al waren de berichten niet juist, ze hebben toch goed werk verricht, want meer dan ooit staat vast dat de Sneek-W’eek een nationaal evenement is. Want de Rot terdammers waren niet alleen. Ook uit Zaandam en Wormerveer, om een voor beeld te noemen, kwamen de schepen met een aantal zeilenthousiasten aan boord. En men heeft er rekening mee te houden, dat deze initiatieven worden overgenomen. Al is de bekendheid van de Sneek-Week groot, zij wordt nog gro- 'ter. uit de bus kwamen, drie hun titel prolongeerden en één titel vacant bleef. waardoor Adema naar diens tweede plaats opschoof, maar het protest tegen V. d. Meer bleef onbeslist. Zou ook dit toegewezen zijn, dan was Adema kam pioen geworden. Zjjn broer Jaap Helder gaf hem goed partij. Hjj begon met een derde plaats, viel daarna terwijl hij de leiding had uit met een gebroken mast, en zeilde zich gisteren nog naar de tweede en de der de plaats. Hjj werd hierdoor met 2491 punten tweede op de ranglijst. Minks, tweemaal twee en eenmaal zeven, is derde met 2299, G. Jongsma, Ooster hoogebrug 4e met 2144, J. W. Alkema, Groningen 5e met 2065 en onze stadge noot Th. de Haan 6e met 1885, verkregen uit een derde, een vijfde, een zevende en een negende plaats. Zaterdagmorgen waagde zich voor de 1 Regenboogklasse: Ir. G. A. Bakker, Rotterdam. i Extra hoofdprijs voor de beste Fries: C. J. de Jong Jr. Joure. i 30 m2 klasse: G. W. v. d. Meer, Leeuwarden. i 22 m2 klasse: J. Hoeben, Leeuwarden. J Pampusklasse: H. de Jong, Sneek. Tevens extra hoofdprijs, i door de klasse-organisatie. f Flying Dutchmanklasse: F. Kamerling, Delft. i Valkenklasse A: R. van Dijk, Hilversum. J Valkenklasse B: C. H. de Jong, Leeuwarden. 16 m2 Streepkl. A I: Joop A. Helder, Paterswolde. I16 m2 Streepkl. A II: J. van Dijk, Groningen. 16 m2 Streepkl. B I: A. Elzer, Joure. 16 m2 Streepkl. BH: J. Molenkamp, Groningen. 16 m2 Puntklasse: J. S. Koopmans, Enschede. Vrijheidskl. A: C. de Haas Jr., Breukelen. Vrijheidskl. BI: C. A. Woudt, Wormerveer. Vrijheidskl. B II: H. D. Barneveld, Kampen. Vrjjheidskl. B III: G. Beemster, Schiedam. Sternklasse A: M. Kraaier, Wormerveer. Sternklasse B: K. de Ridder, Gorinchem. j’ Topklasse: H. Harkema, Leeuwarden. Spankerklasse: P. C. Kroes, Enkhuizen. Een 19-jarige Amsterdamse knaap, die van een kennis, die hij in een café ontmoette een invitatie kreeg om de nacht bij hem door te brengen nam die uitnodiging aan. Beide mannen togen naar Tuindorp-Oostzaan, de woonplaats van de gastheer en legden zich ter rus te. Toen de vriendelijke gastheer sliep verdween de Amsterdammer. Met «en beurs met ƒ45,-... Aardstralenkastjes zonder „deskundi ge” Johannes Bron uit Ede blijken niet verkoopbaar. Dat ondervond Brons gro te tegenspeler ir. Doyer zaterdag. Hjj kreeg een aardstralenkastje terug van de officier van justitie omdat men een aanklacht tegen Bron terzijde had ge legd. De heer Doyer hield enkele uren zitting in een hotel in Hilversum, waar kopers zich konden melden. De tijd ver streek, doch niemand kwam. De bezit ter nam het toen maar weer mee naar huis. Och, het was ook een tweede hands... De tweedaagse zeilwedstrijden om de Noordelijke kampioenstitels, georgani seerd door de N.N.W.B., zijn zaterdag ernstig gehandicapt door de zeer harde Zuidwester met windkracht 8, die in de buien zelfs aanwakkerde tot 10. Hierdoor bleven alle vijf candidaten in de Pampusklasse aan de wal, kwamen de andere klassen sterk uitgedund aan de start en moesten tal van schepen de strijd staken. Eén Topper wegens omslaan, de anderen met averij. De Vrijheids klasse heeft de tweede wedstrijd niet gevaren, zodat deze ongeldig werd ver klaard. De derde race, werd voor alle klassen afgelast. Gisteren was het weer stukken beter. Een mooie Noord-Westelijke bries die ’s middags, toen de zon weer achter de wolken verdween, in een stevige bries overging, zodat het toen een mooie zeildag was, waarop vier nieuwe kampioe- Dit laatste was in de Pampusklasse, die beide dagen niet aan de strijd heeft deelgenomen. Zaterdag verkozen drie van de vijf inschrijvers hun boten te spa ren door aan de wal te blijven zodat de andere twee toen wel moesten volgen en gisteren kon het minimum aantal van vier wedstrijden niet gevaren worden. In de Regenboogklasse kwamen voor de eerse wedstrijd alleen De Vries, Zwart, Alberda, mr. V. d. Werf en De Wilde aan de start, van wie De Wilde terwijl hij op kop lag de baan wegens averij moest verlaten, Zwart nam even de leiding over maar werd door Alber da naar de tweede plaats verwezen, De Vries werd derde en mr. V. d. Werf vierde. De tweede race leverde even eens een overwinning op voor Alberda, die toen echter gevolgd werd door De Vries en Zwart. De Wilde had opnieuw zijn leidende positie moeten prijsgeven omdat z’n giek brak, waardoor hij ge heel voor verdere deelneming werd uit geschakeld. Gistermorgen kwamen dus alleen De Vries, Zwart, Alberda en Mr. v. d. Werf aan de start,. Voor Alberda, De Vries en Zwart was de uitslag een her haling van de tweede race, maar Mr. v. d. Werf viel uit. Voor de vierde ontmoeting kwam al leen Alberda op. De anderen gaven er de brui aan. Deze eindigde nu met vier tweede plaatsen en een vierde wat 2589 punten opleverde op de tweede plaats. Herman Geveke, Kampen met 2538 (4-1-3-3-2) op de derde. De prestatie van V. d. Meer werd in de 22 m2 klasse geëvenaard door Ir. A. Bonnema, Leeuwarden. Deze won vier van de vjjf ontmoetingen en viel in de tweede uit, waarvoor hjj dus het mini mum aantal (101) punten kreeg. Hier door onttroonde hjj met 4505 punten Wiep Visser te Paterswolde, die het nu met 2325 punten voor een tweede, twee derde plaatsen en 101 punten voor een gestaakte wedstrijd, niet verder kon brengen dan de vierde plaats in het eind klassement. H. Faber, Leeuwarden, resp. 2e, le, 5e en tweemaal derde, werd 2e met 3551 punten, A. A. Bouwes, Leeu warden met 3046, verkregen uit twee tweede, een derde, een vierde en een zesde plaats, derde. Vijfde was de enige Sneker deelnemer Th. Pasma met 1304, door een vijfde, een zevende en twee zesde plaatsen van de negen. De titel in de 16 m2 klasse werd ver dedigd door H. A. Minks te Leeuwarden. Evenwel zonder sukses. Hij moest hem afstaan aan Joop Helder te Paterswol de, die met drie zeges en een vijfde plaats in de derde wedstrijd 4161 punten vergaarde. giek wat hem de leiding kostte, en kon het ook daarna niet tot een overwinning brengen. Wel was hij gisteren tweemaal tweede en eenmaal derde, zodat hjj met 2934 punten toch zeer eervol als tweede eindigde. J. K. de Boer kwam met een tweede plaats, twee vierden en een der de op hetzelfde aantal, maar finishte in de laatste ontmoeting na Alberda, zodat hjj als derde geklasseerd werd. Vierde met 1933 punten (3-1-4) is H. Meinder- sma, eveneens alhier. Na afloop van de wedstrijden die zeer goed georganiseerd en geleid werden, heeft de heer F. C. v. d. Maden te Steen- wijk, voorzitter van de Noord Nederl. Watersportbond, de kampioenswinpels aan de winnaars uitgereikt. Het meer en het starteiland lagen toen echter al vrij wel verlaten. De dreigende luchten had den de weinige toeschouwers en de schepen langs de oevers al eerder na.ar huis gedreven. 21 boten, een groot aantal koffers en nog veel meer moesten de Rotterdamse jongelui aan boord brengen. Het was een heel karwei, W'aarbij alle hens aan dek kwamen. Olympiajollen: J. G. Beekman, Amstelveen. 12 V. Jollen: W. Stoutenbeek, Beverwijk. Flying Jr. klasse: G. W. A. Lamsvelt, Wassenaar. Larken: H. Wiegers, Hengelo. Vaurienklasse: F. Henry, Rotterdam. Jeugdklasse (Pluis) A: P. Lengton, Rotterdam. Jeugdklasse (Pluis) B: H. J. J. de Vries, Sneek. Flitsklasse A: P. v. d. Zwaag, Joure. Flitsklasse B: J. W. Maartens, Leeuwarden. rem op de bedrijvigheid was een groot aantal wespen die gedurig aan boord verbleven, blijkbaar met agressieve be doelingen De heer De Koning. de leider van de 50 jonge mensen, bleek inderdaad een goede propagandist voor de Sneek-Week te zijn. Het verhaal, dat hjj vertelde was een vurig pleidooi voor de Sneek-Week en zjjn indrukken waren prima. Klach ten? „Och nee, alles was goed. Alleen bod houdt in dat verschillende gronden en gebouwen door de gemeente betaald moeten worden, maar dat straten, plei nen, plantsoenen, sportterreinen, bos sen, boswallen en begraafplaatsen gra tis worden aangeboden. Ook 18 vaste bruggen krijgt de ge meente gratis, met daarbij 100 kilome ter aan wegen. De gemeenteraad zal zich op korte termijn beraden over dit voorstel...

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1