Waterpoort- krabbels en i Nieuw dorpshuis in Woudsend zal aan alle moderne eisen voldoen Prima verzorgde bloemen- modeshow in Oosthem i i WYMBRITSERADEEL IJLST van en Onrust in Zuid-Vietnam duurt voort t BUITENLANDS OVERZICHT I Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, door Speurder 118e jaargang no. 71 Donderdag 5 sept. 1963 Orgelkonsert D. S. Donker i’ grote be- l' I - 1 „Gysbert Japicxpriis” 1963 voor J. Smit te Hilversum Midden in het land staat thans al werpt als barrière in het drassige - Het is werkelijk angstwekkend hoe het Kolmeersland, het startter- rein van onze beide zeilverenigingen door het water wordt aange- en vooral bij stormachtig weer Het Sneeker NmmwsUmI ic «m M DRIJFHOtrrS NIEUWSBLAD gecombineerde uHqart vm NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT komen de kleedkamers voor dames en heren en daar is tevens plaats voor de souffleurs en de stoelen. De muren van de grote zaal zullen van steen zijn, het zogenaamde „schoon metselwerk”. Het dorpshuis zal verwarmd wor den door middel van centrale ver warming, terwijl in de keuken een fornuis komt. Rondom het gebouw zal een ruime parkeerruimte zijn. In de verbindingsruimte zijn een ruime hal, een voorportaal, een gang, een keuken, een bijkeuken, een berg ruimte, een garderobe, een bestuurs kamer en toiletten geprojecteerd. Het bijgebouw bestaat uit de zogenaamde „kleine” zaal, die 100 mensen kan bevatten. dat ze tevens voldoet aan de normen die gesteld worden aan een modern gymnastieklokaal. Ook balspelen mo gen er worden gehouden. Zoals op de foto is te zien bestaat het gebouw uit drie delen. De eigen lijke ruimte, een verbindingsvertrek en een bijgebouw. Het eigenlijke ge bouw bestaat uit de grote zaal, waar in ongeveer 450 mensen plaats kun nen vinden en het toneel. Doordat in de grote zaal vouwwan den zijn aangebracht, kan ze verdeeld worden in verschillende vergader ruimten. Het toneel voldoet eveneens aan alle moderne eisen. Er wordt ge zorgd voor een goede belichting. Ach ter in de grote zaal is tevens een filmcabine geprojecteerd, die het mo gelijk maakt dat alle films kunnen worden gedraaid. Onder het toneel I* vreten. Het bijt zich in de wal vast v o valt waar te nemen met welk een snelheid de wal „afkalft”. De inham bij de starttoren wordt steeds groter, bijgestaan door de (ve le) andere inhammen, die van het Kolmeersland een vreemde in alle bochten gewrongen lap grond hebben gemaakt. Midden in het land staat thans al een klein „slootje” dat zich op- en sompige weiland. „Het start- eiland meneer? Dat staat onder water”, krijgt de enkeling te horen, er heen wil richten. Nu is dat al te overdreven feit is, dat als er geen maatregelen worden getroffen, het weg zal banen door het eiland. Ook voor de starttoren plannen be- I oevers te be- J de zeilsport, J Oosthemmer mannen gaven bli jk van grote moed Dit is het dorpshuis dat spoedig onder architectuur van architecten bureau H. de Groot uit Joure in Woudsend zal verrijzen en dat in so ciaal en maatschappelijk opzicht een grote aanwinst voor het dorp bete kent. Binnenkort zal aannemer J. Wit- termans uit dezelfde plaats een aan vang met de bouw maken. Dat be tekent dat het dorp binnen niet al te lange tijd een dorpshuis zal krij gen dat aan alle moderne eisen vol doet. Want niet alleen zal het huis zich voor alle vergaderingen, bijeen komsten en uitvoeringen uitstekend lenen, ook kan de grote zaal gebruikt worden als gymnastieklokaal. Deze was oorspronkelijk geprojecteerd op 17 meter, maar later werd besloten haar vier meter langer te maken, zo- die de schreden maar een j water zich een i komt het water gevaarlijk dicht bij. Gelukkig dat er raamd worden in samenwerking met de Marrekrite de schermen. Dat zal een kostbaar karwei worden, maar waaraan de Waterpoortstad haar bekendheid dankt, is het ten vol- ]p wmrd. 4 JWO SNEEKER NIEUWSBLAD Crisis in Finland Bctogingcn tegen de rassenscheiding I Taalgrens Grivellia: 1. Hylkje Steen- 1. 5 I Verscmjnt MJLANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor adminU stratle en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. I Rondom het paviljoen bij het meer is het stil en waterig. Stil omdat bijna alle kampeertenten en caravans zijn vertrokken en waterig omdat alles drassig en nat is. Wie met sandalen Advertentieprijs 15 ct. jer mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3. per half jaar. Franco p. post f 3.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneaker Nieuwsblad I i Modeshow Ook de modeshow is een geweldig suc ces geworden. De door modehuis Vene- kamp en maison De Jager getoonde mo dellen waren bijna alle nieuw en vielen over het algemeen zeer in de smaak. Dat de meningen en smaken over het getoonde wel eens uiteen liepen lag voor de hand. De dames slikten niet alles voor zoete koek en lachten bij tijd en Op advies van de daarvoor ingestelde Commissie hebben Gedeputeerde Staten van Friesland de „Gysbert Japicxprijs” 1963 toegekend aan de heer J. Smit te Hilversum voor zijn bundel korte ver halen „Bisten en Boargers” en voor zijn opstellen in de jaargangen 1959-1962 van het literair tijdschrift „De Tsjerne”. De prjjs zal worden uitgereikt in het stadhuis van Bolsward op vrijdag 11 okto ber a.s„ op welke datum eveneens te Bolsward de opening van de „Fryske Boekewike” 1963 zal plaatsvinden. I Dinsdag 10 sept. ’s av. 8 uur, hoopt Dirk S. Donker de serie orgelconcerten voort te zetten met een concert in de Martinikerk te Sneek. Op dit zesde concert van deze zomer worden werken gespeeld van J. S. Bach, Joseph Jongen, Saint-Saëns, Hendrik An- driessen, Paul Hindemith e.a. hem 3. mevr. H. Boschma-Tilstra, even eens een eervolle vermelding. Niet bloeiende planten: 1. mevr. Ve- ninga-van der Wal, Oosthem 2. mevr, van Popta-Abma, Oosthem 3. mevr. Leenstra-Hiemstra, Oosthem. Eervol le vermelding: Andr. Wiersma, Folsga re. Bloeiende planten: 1. C. van Popta-At- tema, Oosthem, eveneens eerste prijs, mevr. Veninga-van der Wal, Oosthem 2. wed. J. Bruinsma, Folsgare 3. R. Steen- sma, IJsbrechtum, eveneens derde prijs mevr. Van Popta-Abma, Oosthem. Eer volle vermelding: Joh. Gerbrandy, Fols- Meer dan 86.000 Belgen gingen van een Vlaamse naar een Waalse provin cie over, de rest van Wallonië naar Vlaanderen. Het protest was voorname lijk gericht tegen de overheveling van de dorpen in de Voerstreek van het Waalse Luik naar het Vlaamse Lim burg. De Voerdorpen zijn weliswaar Vlaams, maar economisch veel sterker op Luik gericht en de Walen menen te weten, dat de overheveling ook tegen de wens van de Vlaamse bevolking van de Voerstreek is gebeurd. Betogingen zijn er zondag ook in en kele delen van België gehouden en wel van een aantal Walen tegen de nieuwe provinciale grensindeling, welke een andere aansluiting bij de taalgrens moet brengen. In totaal zijn zondag 109.702 Belgen van provincie veranderd. „Hardnekkige vlekken” ChroeStSjov, de premier van de Sov jet Unie, heeft vorige week een bezoek gebracht aan Joegoslavië. Beide landen zijn weer nader tot elkaar gekomen, al heeft Chroestsjov opgemerkt, dat Tito en hij er niet in waren geslaagd „een net pakje te maken” van de menings verschillen tussen de twee landen. Er waren nog enkele „hardnekkige vlek ken”, maar de tijd zou deze wel uit wissen. Van een Joegoslavische deelne ming aan de „socialistische arbeidsver deling”, waarop Chroestsjov eerder had gezinspeeld, zal wel niet veel terecht ko men, daar Tito een zeer intensieve ont wikkeling van de economische betrek kingen niet alleen met de socialistische landen met die in Azië, Afrika en Latijns Amerika voorzag, hetgeen dus een rui mere oriëntatie betekent. Als positief punt wordt gemeld, dat de handel tus sen Joegoslavië en de Sovjet Unie dit jaar met de helft zal toenemen. Nog lang niet iedereen is de wijs heid zelve. Dat bleek ook het bestuur van de M.A.C. „J. C. Visser” bij de onlangs gehouden Kaliproefveldenrit. Toen moesten enkele vragen door de deelnemers worden beantwoord, waar voor extra prijzen beschikbaar waren. Er kwamen rare dingen uit de bus. Wist U bijvoorbeeld, dat „J. C. Visser” en de P.S.P. de K.N.V.B.- deze tijd van het jaar naar het start- beker hebben gewonnen, dat Koe- eiland kan komen. Wel, bij voldoende koek minister van landbouw is, dat deelname vaart er iedere dag om 2 de E.E.G. de Eerste Engelen Ge- uur een boot. Of die voldoende deel- meente betekent, dat Donald Duck de name er is laat Speurder in het mid- grote pry’s van Zandvoort won, dat de den. Voor een of twee kan de bo.ot C.H.U. 58 zetels in de Tweede Kamer tenslotte niet varen, bezet? Speurder wist het niet! De le den van „J.C. Visser” blijkbaar wel... Want het was hun eigen clubblad, l" die deze dingen aan het licht brengt! I J om ze later vlak naast de deur, overal verspreid terug te vinden. Een gewaarschuwde vrouw I telt voor twee... S dat de uiterste grens van lank- te i zien, niet daadwerkelijk veran dering in de situatie wordt gebracht. icciu cu uici veiöLtfim. net bunyni ae laatste uja moae te I steentjes willen echter gemakkelijk worden dat kinderen de huizen langs I opspatten als een J auto met een be- *1 hoorlijke snelheid I er over rijdt. Daar- J voor dan ook die "l waarschuwing. I Voor de snelheidsmaniak dus: pas op, .1 want het kan een voorruit kosten. En dan is Leiden in last! i Het schijnt de laatste tijd mode te I orden dat kinderen de huizen langs gaan om oud pa pier op te halen. Vriendelijke huis vrouwen geven dan hele pakken mee Op gezette tijden zorgt de Culturele Commissie in Oosthem op een res pect afdwingende wijze voor leven in de brouwerij, in dit geval dan voor leven in Oosthem. En al die manifestaties worden gehouden in het Him- sterhüs, dat op deze wijze middelpunt is geworden van de culturele acti viteiten en daardoor in Oosthem de bestemming beter dan waar ook heeft gevonden. Had de Culturele Commissie enige tijd geleden een goe de greep gedaan met het organiseren van een tentoonstelling beeldende kunst, ook nu bleek de keuze, een bloemen- en modeshow, in samenwer king met de Christelijke Plattelandsvrouwen georganiseerd, goed te zijn. Van de stekjes, in april uitgereikt aan de kinderen en ouders van Oost hem, Abbega en Folsgare, waren gisteravond meer dan 165 prachtige planten en bloemen teruggekomen, die het Himsterhus een sfeervol aan gezicht gaven en als omlijsting van de modeshow prachtig tot hun recht kwamen. Zowel voor de bloemen- als de modeshow bestond een langstelling. Voor de bloemenshow verleende bloe- wijle eens hartelijk. Ook de heren uit mensymphonie Brandsma de medewer king, voor de modeshow waren dit mo dehuis Venekamp en maison De Jager. Juryleden bij de bloemenkeuring waren de heren Brandsma uit Sneek, J. A. Nooitgedagt uit Ijlst en mej. Buurma uit Bolsward. De heer W. Schingenga verzorgde op uitstekende wijze de artis tieke vormgeving in de zaal. Bij de bloemenshow waren de bloemen en planten verdeeld over verschillende rubrieken, die de jury moest beoordelen. Over het algemeen waren de inge zonden exemplaren uitstekend verzorgd, doch de heer Brandsma had namens de jury enkele op- en aanmerkingen. Zo was hij van mening dat men voor de bloemen en planten over het algemeen te grote potten had gebruikt. Voorts zei hij, dat de ouders de jeugd moeten sti muleren bij het opfokken van planten. Baukje Jacobi uit Westhem kreeg uit handen van de heer Brandsma nog een extra prijs voor haar bijzonder mooie inzending, een peperonia. Een kleine, doch zeer fraaie plant was hiervoor de beloning. De grote mars naar Washington is zonder incidenten verlopen. Meer dan 200.000 betogers, van wie ongeveer 10% blanken, trokken in de Amerikaanse hoofdstad naar het Lincolnmonument om hun eisen voor gelijke rechten voor alle burgers, ongeacht ras en kleur, kracht bij te zetten. Men verwacht, dat deze mars de inzet zal worden van een reeks betogingen op deze schaal, die re geerders en de blanke bevolking duide lijk zal moeten maken, dat de negers geen genoegen meer nemen met de ui terst langzame ontwikkeling met betrek king tot de afschaffing van de ongelijk heid van de rassen. In die zin kan men de mars als een waarschuwing zien. Het ordelijke karakter betekent echter niet, dat de negers hun ergernis, wan hoop en verontwaardiging alleen en uit sluitend op ordelijke wijze zullen duide lijk maken. Het is op het ogenblik veel eer zo, dat de uiterste grens van lank moedigheid is bereikt en dat men groti spanningen tegemoet zal kunnen wanneer er i.L‘- In Finland is het tot een kabinetscri sis gekomen, nadat enkele dagen tevo ren drie ministers, die de vakbonden vertegenwoordigen, waren afgetreden omdat het kabinet had besloten de aan de boeren toegestane prijsverhogingen door de consument te laten betalen in plaats van door de staat in de vorm van subsidies. Bij de onderhandelingen over een nieuwe regering zal vermoedelijk het gehele saneringsplan van de rege ring, dat enkele maanden geleden is op gesteld, weer op losse schroeven komen te staan. Al bevestigt het weer van de laat ste tijd het vermoeden dat er niet veel *g vakantiegangers zijn die de WV nog nodig hebben, een kijkje in het ge bouw zal die indruk wel wegnemen. Geregeld zijn er mensen die inlich tingen willen hebben. Zelfs was er nog een aanvraag voor vjjf 16 m2, die in oktober gebruikt zullen worden. Velen willen ook weten hoe men in De onrust in Zuid-Vietnam, onstaan door de spanningen tussen het Boed dhistische deel van de bevolking en de rooms-katholieke regering van president Dinh Diem, is voor het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken anleiding geweest te verklaren, dat het leger in Zuid-Vietnam, dat in feite door Amerikanen wordt betaald, buiten de religieuze strijd staat en dat speciale militaire afdelingen de aanvallen en arrestaties van Boeddhisten op hun gewe ten hebben Deze verklaring was misschien bedoeld om de Amerikaanse bevol king gerust te stellen, dat haar belastinggeld voor deze onverkwikkelijke zaak tenminste niet werd gebruikt.Maar aan van (en i tingen van De^Vietnamese generale staf w’as er onmiddellijk bij om de verklaring van het Amerikaanse ministerie onjuist te noemen. Er is g*een sprake van speciale een heden. Het leger staat eensgezind echt tuurlijk nog u---- De Gaulle mengt zich er in De ontwikkeling in Zuid-Vietnam is ook voor president De Gaulle aanleiding geweest zich in de zaak te mengen. Frankrijk, zo verklaarde hjj vorige week in een kabinetsvergadering, is be reid tot hartelijke samenwerking wan neer het Vietnamese volk in eenheid, in onafhankelijkheid tegenover het buiten land en in harmonie met zjjn buren de rol op zich neemt, welke het op grond van zjjn capaciteiten voor zjjn eigen vooruitgang en tot voordeel van het in ternationale begrip in Azië kan spelen. De Gaulle sprak ook over de Franse belangstelling voor de ontwikkeling van Cochin-China, Annam en Tonkin, de vroegere Franse protectoraten en ko lonie; de eerste twee vormen nu Zuid- Vietnam, Tonkin is het communistische Noord-Vietnam. Wat hebben deze opmerkingen van De Gaulle te betekenen? Officieel is alleen te verstaan gegeven, dat „wij naar de toekomst kijken”, hetgeen niet erg ver helderend werkt. Een eerste reactie was dat De Gaulle president Kennedy dwars wilde zitten, maar vermoedelijk is deze uitleg te negatief. De volgende reactie in de Franse pers dichtte de Franse president grootsere plannen toe. De ver klaring van De Gaulle is gericht tot bei de delen van Vietnam en houdt een uit nodiging in aan Zuid-Vietnam zich van Amerikaanse invloed te bevrijden en een uitnodiging aan het Noorden zich van de Chinese invloed te ontdoen. En betekent de aangeboden hartelijke Franse samenwerking soms een poging van De Gaulle weer een zekere rol in een neutralistisch Zuid-Oost-Azië te gaan spelen? Dat De Gaulle er van droomt Frankrijk weer tot een wereldmacht te maken is bekend. Het is alleen de vraag of hij een realistische politiek volgt. En dat moet ten zeerste worden betwijfeld. Te menen, dat het communistische re gime van Ho Tsji-minh in het Noorden dankbaar de gaullistische hand zal aan grijpen om zich uit een Chinese greep te bevrijden, is een illusie. De terugtrek king van de Amerikaanse invloed en hulp in het Zuiden betekent alleen een snelle overwinning van het communis me in Zuid-Vietnam, dat nu al in de hand wordt gewerkt door het reactionai re bewind van Ngo Dinh Diem. Sommigen gaan in hun uitleg nog ver der en menen, dat De Gaulle Frankrijk aan het hoofd wil stellen van een we- reldgroep van neutralistische landen om zo een derde blok te vormen .Per slot van rekening zal het enige effect van De Gaulles opmerkingen zjjn, dat hjj in derdaad Kennedy voor de voeten gaat lopen, vooral nu de betrekkingen tussen de regering van Diem en de Amerikaan- hem. Klimplant: Eervolle vermelding: Wiesje Posthumus, Oosthem. Stekjes ouderen: 1. P. Fortuin, Oost hem 2. mevrouw Hitzert, Oosthem 3. W. Posthuma-Attema, Oosthem. Boeketten: 1. mevr.. H. Bruinsma-Bou- ma, Abbega 2. mevr. J. A. Kaastra- Zeeman, Oosthem 3. mevr. R. Veen- stra-Douma, Oosthem. Bloemstukjes: 1. C. Attema, Folsgare 2. U. Damstra-Terpstra, Oosthem 3. J. Abma-Speerstra, Folsgare. Eervolle ver melding: Cor Kaastra, Oosthem. Drjjfschalen: 1. Jochum en letje de Vries, Oosthem 2. Gerlofke Stolte, Oost- gare. Oosthem waren goed vertegenwoordigd en gaven daardoor blijk van hun grote moed, want, zoals de charmante lady- speaker mej. De Jonge opmerkte, ner gens was het „heren-element” zo goed vertegenwoordigd als in Oosthem. Dat ontlokte, hoe kon het ook anders, een daverend applaus. Uit de getoonde modellen bleken enkele in het oog sprin gende dingen. Pantalons worden nog steeds graag door de dames gedragen, met bijbeho rend (grof gebreid) vest of een pullo ver. Suède is ook nu nog de grote mode. Imitatie-bont doet het ook prima, terwijl de mantelpakjes, zeer chique en mo dern en over het algemeen donker ge tint, in opgang zijn. Velours hoedjes, vroeger de grote mode komen er steeds meer in, terwijl de drie kwart en korte jasjes ook favo riet zijn. Hoeden met een hoge bol worden eveneens weer modern. Zwart is ook nog steeds een zeer geliefde kleur bij de dames. De organisators en samenstellers van de show bleken van alle markten thuis te zjjn en voor dames van uiteenlopen de leeftijden was er een keur van ja ponnen, vesten, pullovers, hoeden, man telpakjes en rokken. Opvallend was ook dat de prjjzen van het getoonde over het algemeen niet hoog waren. Aan de reacties in de zaal was te horen dat het allemaal nog wel mee viel en menige kooplustige huis vrouw heeft reeds tijdens de show ge wikt en gewogen... Tot besluit van de avond werden twee fraaie bruidsjaponnen getoond, die veie bezoekers de adem deden inhouden. Niet in het minst de jeugdige mannequins, die trots paradeerden. Het was een goed besluit van een in de smaak ge vallen avond. De „mannequins”, die hun taak ele gant en met veel gratie verrichtten wa ren alle leden van de bond van Christe lijke Plattelandsvrouwen, een feit dat de prestaties nog meer in het oog doet springen. Aan het einde van de avond sprak mevrouw Van Ziel namens de Christe lijke Plattelandsvrouwen een dank woord aan het adres van de manne quins, die verrast werden met bloemen en aan de verdere medewerkers aan de avond. Zij deelde verder mede dat de modeshow tevens bedoeld was als ope ningsavond voor de plattelandsvrouwen. Mevrouw Van Ziel sprak voor de laatste keer als presidente van de plattelands vrouwen, hetgeen voor mevrouw Buma aanleiding was haar dank te zeggen voor het vele werk voor de bond ge daan. Tevens deelde zjj mede, dat vice- president mevrouw Wiersma de taak van mevrouw Van Ziel zal waarnemen. Ds. Kaastra tenslotte wilde niet ach terblijven en bracht namens de aanwe zige heren hulde aan de dames voor de mode-show, die door het sterke geslacht met genoegen werd bjjgewoond. De uitslag van de bloemenkeuring: Stekjes kinderen: Peperonia: 1. Baukje Jacobi, West hem 2. Gooitske Jacobi, Westhem. Eer volle vermelding: Anneke Posthumus, Oosthem, Anne van Popta, Oosthem. Grivellia: 1. Pier Osinga, Oosthem. Eervolle vermelding: Mintje Posthuma, Oosthem. Siernetel: 1. Janny de Boer, Folsgare 2. Corrie van Popta, Oosthem. Eervolle vermelding: R. Hut, Oosthem. Begonia: 1. Durk Feenstra, Oosthem, 2. Klaas van der Zee, Oost hem. Eervolle vermelding: Bouwe Ab- ma, Folsgare. Fuchsia: Eervolle vermelding: R. Hut Oosthem. Paraplu-plantje sma, Ysbrechtum. Kaaps viooltje: 1. Appie Hut, Oost- De Bolswarderweg is vorige week Niet iedere automobilist schijnt al- gereed gekomen. Het is een mooie les van rode en groene stoplichten af asfaltweg geworden, waardoor de en- te weten. Vooral buitenlandse toeris- I tree in de stad ook aan deze kant ver- ten hebben nog al eens moeite met 'l fraaid is. De veiligheid van de fiet- deze automatische agenten. Deze I sers is bevorderd door de aanleg van week toerde tenminste een Engels- I een fietspad langs de rechterzijde, man rustig door het jachtige verkeer, L zodat ze niet meer op de drukke rjj- terwjjl „zjjn” licht op rood stond, f weg behoeven te komen. Toen hjj de verontwaardigde gezich- J ten van collega’s ontdekte trok hij een j gezicht van „wat is er nu weer aan f „Gevaar voor opspattend split”, de hand” en toerde rustig verder, on- J Deze bordjes zijn gespijkerd aan ver- wetend... schillende bomen van de Leeuwarder- f weg. Het Wefdek is daar opnieuw ge- .1 teerd en met steenslag versterkt. Deze L Nu het nieuwe schooljaar weer is of schoenen aan de voeten het start- L I begonnen heerst bij de boekhandels eiland wil betreden komt van de kou- J I weer dé jaarlijkse seizoendrukté. de kermis thuis. Dat hebben dezé i I. Honderden (school)boeken gaan dage- week enkele mensen ondervonden... L j lijks de deur uit. Sommigen kwamen De weinige caravans die er nog staan, 3 I vlak voor het nieuwe schooljaar met worden bijna weerspiegeld in het vele hun bestellingen en zullen daardoor water. Tenminste, als de zon schijnt, l' wel even op hun boeken moeten wach- Ook de overzet van de heer Van f I ten. Dat kenmerkt in ieder geval de der Meulen ligt op de lauweren te grote drukte. rusten. hebben. Deze verklaring was king gerust te t--- de andere kant had het er de schijn misschien weT iets meer dan dat), dat Amerika trachtte het leger op zetten tegen de president. Als men dit dan in verband brengt met de uitla- Ngo Dinh Nhoe, de invloedrijke broer van de president, dat hij een .et vreesde, dan begrijpt menhoe onbehaaglijk de verhoudingen zijn. Vietnamese generale staf was er onmiddellijk bjj om de verklaring van het achter Diem, zo wordt verklaard, hetgeen na- niets over de feitelijke situatie zegt. se regering zo veel gespannener zijn ge worden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1