Wat de Raad te behandelen krijgt carnaval^ werd een f agenda"] r.k.-school Woudsend meubilair nieuw Brugwachter krijgt zijn Goed werk van Sneker Pan in Amateurzeilerij groot succes „Het Jachtwerf bij de nieuwe jachthaven IJLST WY M BR ITS ERADEEL maar zin, krachtig en van is Als raad Wyrnbritseradeel accoord gaat g KORT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, üfcrr"’ Hei Smelt** Nieew»H#d ic ce* gecsinbmeerde vm NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT m 118e jaargang no. i2 Maandag 9 sept. 1963 DRUFHOUTS NIEUWSBOD F.A.S. eerste in totaalklassemenl V. en Oriënteringsrit te Oudega-W. Benoemingen bij het Openbaar 1. onderwijs k I Chr. PI. Vrouwen en Meisjes hadden gezellige, leerzame en plezierige dag Theun de Vries krijgt P.C. Hooftprijs Selskip Rients Gratama met speciaal programma op Frisiana Koe trapte jongen bewusteloos L krijgt binnenkort jeugdafdelin Geslaagd Aukje 39 van Rijpma. Tirns kampioen kalverenkeuring I I - ..MH i B w F3 SNEEKER NIEUWSBLAD Benoeming AMICITIA THEATER Verouderde school Woudsend school te Bushaltes met de „De Daarna had Heerenveen ook voor Leeu warden moeten draaien of achter hem Verschijnt MA-ANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini. stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 1'eletoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. Voor de benoeming van twee onder wijzeressen aan de Looxmaschool dragen B. en W. vóór: mej. M. L. Meijer te De Krim en mej. A. de Vries te Leeu warden. Voor onderwijzeres aan de Gysbert Ja- piksschool mej. M. L. Nammensma te Wommels. De benoeming geschiedt in de raads vergadering van hedenavond. Donderdag 12 sept. ’s avonds 8 uur film: Ik zal spuwen op jullie graf. Vrijdag 13 sept. ’s avonds 8 uur film: Wederzijds. Dinsdag 24 sept. Polyester demonstra tie Flexafabriek in zaal Hanenburg. Aanvang 8 uur. Maandag 9 sept. t/m woensdag 11 sept. ’s avonds 8 uur film: En eeuwig zin gen de bossen. Zaterdag 14 september. Optreden Urker Mannenkoor „Hallelujah” in de Mar tinikerk te Sneek. Aanvang ’s avonds 8 uur. Advertentieprijs 15 et. ,-er mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs t 8 per nalt jaar. Franco p. post t 3.75 per half jaar. Giro 85014» ten name van Sneeker Nieuwsblad Na een ingesteld onderzoek blijkt, dat de inrichting van de school bepaald ver ouderd kan worden genoemd, aldus B. en W. aan de raad. De banken dateren van 1923, zijn slap van constructie en bovendien veel te klein. Ook het overige meubilair, zoals lessenaars, bureau, kas ten en bordstellingen, voldoet niet meer aan redelijke eisen. De route die o.a. over Gaastmeer en Heeg liep, was uitgezet door de heer De Vries van IJlst, die daarmee ook prima werk geleverd heeft. De uitslag was: Brommers A: 1. S. Piekema, Sneek 163 strafpunten. Brommers B: 1. A. Wolthuizen, Oude- ga 197 strp.; 2. J. Hoekstra, Oudega, 280. Auto’s B: 1. J. Krol Beneden Knjjpe 161 strp.; 2. H. Smeding, Harlingen 231; 3. Mevr. Bulthuis, Harlingen 247 4,. J. Ja ger, Rijs 249; 5. Van der Kooi, Rotter dam 260; 6. Meindertsma, Augustinus- ga 280; 7. S. de Jong, Oudega 285. Auto’s A: 1. S. Postma, Longerhouw 98; strp.; 2. L. v. d. Boel, Achlum 101. De afdeling Oudega-W van de Bond van Chr. Plattelandsvrouwen en meisjes startte woensdag met een voorbereiding voor het komende winterwerk. Om half tien waren al vele vrouwen het dorp met de Z.W.H. bussen binnengestroomd en om 10 uur kon mevr. De Vries-Miedema j aan plm. 95 dames het welkom toeroe pen. Het bestuur van de r..k. Woudsend heeft zich tot het gemeente bestuur gewend met het verzoek geld middelen beschikbaar te stellen voor de aanschaf van nieuwe vloerbedekking en schoolmeubelen. buspassagiers vier bushaltes ontworpen, vrijliggend van de hoofdrjjbaan, met een tegelper- ron, waarop abri’s (schuilgelegenheden) kunnen worden geplaatst. Deze voorzie ningen zullen worden getroffen bjj de zijwegen onder Speers en Loënga De haltes aan de oostzijde van de rijksweg kunnen worden aangelegd op de bermeh De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft de Staatsprijs voor letterkunde, de P.C. Hooftprijs, toege kend aan de dichter en romanschrijver Theun de Vries voor diens gehele oeuvre. De prijs is toegekend op advies van een jury. Theun de Vries werd op 26 april 1907 geboren te Veenwouden, kwam na zijn eindexamen gymnasium in de journali stiek terecht en werkte van 1927 tot 1937 in de leeszaal van Sneek, waar hü kans kreeg in allerlei archieven te snuffelen, wat hem de stof opleverde voor latere romans. Maandag 9 september. Jaarvergadering afd. Sneek Sanatorium „Beatrix-oord” in Rest. Leeuwen. Aanvang 's avonds 8 uur. Tijdens zijn verblijf in Beetsjoenaland in Zuid-Afrika heeft Prins Bernhard moe ten vluchten voor twee olifanten, die de auto van de prins woedend achtervolg den, toen men foto’s van de dieren wou nemen. Later, op een persconferentie verklaarde de prins „dat zijn leven niet in gevaar was geweest.” In Venezuela is een vijfling geboren.. Een 34-jarige huismoeder uit Naracaibo schonk het leven aan vijf gezonde jon gens van ieder ca. drie pond. Vader Efren (39) toonde zich dolblij met deze nieuwe aanwinst, omdat zelfs de presi dent op bezoek kwam. Het gezin telde reeds acht kinderen. Abe Lenstra heeft zijn eerste wedstrijd als vierde klasser speler achter de rug. De Tubanters, zijn nieuwe club won met 2-1. Natuurlijk maakte Abe een doelpunt. 300.000 mensen zijn in Brazilië dakloos geworden, zeker 250 vonden reeds de dood, terwijl er meer dan 500 gewonden zijn door gigantische bosbranden. 47 dor pen zijn in vlammen opgegaan. Het vuur woedt thans over een oppervlakte van 800 vierkante kilometer. Vier raadsleden van de gemeente Ur- mond in Limburg behandelden zaterdag middag een heel vreemde agenda. Zij zwommen vjjf kilometer, aangemoedigd door de burgerij. Toen de zwemrace af gelopen was hadden de raadsleden een fikse kou opgelopen en had de stichting „het gebrekkige kind” 600 gulden meer in kas. Daarom draaide de hele zaak. langs gaan. Op het Leeuwarder skütsje rekende men daar ook op. Ze stuurden iets op, maar Heerenveen zette door en raakte hen voor het zwaard. Het boeisel werd ingedeukt en van boven finaal door gesneden, terwijl het want afknapte. Vleugellam is het skütsje daarna door de Politieboot naar de wal gesleept. Dit onbegrijpelijke incident in ruim vaarwater maakte helaas een einde aan de spanning. De F.A.S. en de Pan be hielden de kop en al moest men op de Pan nog even terdege op z’n qui vive zijn voor de Z.W.H. die op hen inliep, de volgorde veranderde niet. De Z.W.H. finishte als derde, Philips als vierde. Het eindklassement werd hierdoor als volgt: 1. F.A.S. 4 0.9 4.9 punt; 2. Sneker Pan 3 2 - 5 p.; 3. Z.W.H. 2 3 5 p. 4. Heerenveen 0.9 6 6.9 p.; Phi lips 6 4 10 p.6. Leeuwarden 5 6 11 p. i nummers goochelen en zang. De zwak- Gaastmeer had een primeur ke momenten werden volledig opgevan- gen door hoogtepunten. Vooral Sacha Denisant toonde zich in haar optreden veelzijdig en daardoor in staat het pu bliek „mee te krijgen”. Voordat met de revue gestart werd kreeg de voorzitter van Vlug en Lenig, de heer J. Smit gelegenheid een kort openingswoord te spreken. Daarin maakte hij gewag van een jeugdafde ling voor leden beneden de tien jaar, die binnen zeer korte tjjd opgericht zal worden. De jubilerende drumband had vele bloemen gekregen, o.a. van de op richters en van het Stedelijk Muziek corps. Ook de heer P. v. d. Meeren wilde niet achterblijven in het brengen van verheugende berichten. Als jubileumca deau deelde hjj mede dat een donateurs- actie tot nu toe 86 nieuwe leden op bracht, die jaarlijks 268,50 in kas brengen. „Daaruit blijkt wel, dat niet alleen de mensen uit de parochie, maar heel Sneek achter Vlug en Lenig staat”, aldus de heer V. d. Meeren. De „cursus van 18-jarigen” in de parochie had het laatste geld uit een achterge- B. en W. stellen voor hiertoe te beslui- ten. De heren A. en S. Nieuwenhuis, 3e Woudstraat 22 alhier, handelende onder de firma Gebr. A. en S. Nieuwenhuis, hebben verzocht aan hen onder beding Dinsdag t.e.m. donderdag Circus Sarra- sani op het Martiniplein. Dinsdag 10 sept. ’s avonds en volgende dagen dagelijks 15 en 20 uur. In een intieme ruimte, die zich bij uit stek leent voor het karakter van caba ret zal het Selskip Rients Gratama tij dens de Frisiana optreden. Het programma duurt circa twintig minuten en wordt zeven maal per dag gebracht. Het cabaret omvat geestige en flitsende conferences en liedjes in het Fries, die speciaal voor de Frisiana zijn geschreven door Rients Gratama en op muziek zijn gezet door pianist Cor Huis man. Bovendien zijn twee succesnum mers uit het nieuwe programma „Se moatte it mar witte” ingelast. Driehon derd personen kunnen per keer de caba- retruimte bezoeken om van de geestige programma’s te genieten. Gratama is in het voorjaar met zijn eigen gezelschap gestart, nadat hij een zestal jaren optrad bij het cabaretgezel schap van Tetman de Vries. Het enthou siaste groepje cabaretiers rond Grata ma bestaat uit Jetske Zijlstra, Baukje Felkers, Cor Hoekstra en pianist Cor Huisman. In de morgenwedstrijd was er wat te weinig wind, zodat toen maar twee rou tes gevaren werden. Erger was even wel, dat de wind tien minuten voor de start bijna een hele slag draaide, om dat daardoor de route geheel bezeild was. In het begin had de Z.W.H. de leiding, maar Heerenveen nam spoedig de kop over en liep toen steeds meer uit. De Z WH. werd tweede, de Pan derde, de F.A.S. vierde, Leeuwarden vijfde en Phi lips zesde. 's Middags om twee uur werd opnieuw gestart. Toen was het prachtig zonnig weer met een mooie westelijke topskoel- te, die later ruimde naar het Noorden. Nu stonden er vier rode vlagjes op de starttoren zodat de nog vrij talrijke toe schouwers Vier routes lang van de strijd hebben kunnen genieten. Jammer was evenwel, dat in de tweede route Heeren veen in de strijd met de stuurboord/bak- boord regel boven op het Leeuwarder skütsje voer, dat daardoor ernstig be schadigd de strijd moest staken. Heeren veen zocht later, schuldbewust en met een gat in de boeg, ook de wal op. De Jong maakte met het Leeuwarder skütsje een mooie start, waarvoor hem ook de startprijs werd toegekend. Hjj rondde ook als eerste de boei in Gosse- palen en liep daarna voor de wind naar de Heerenzjjl uit, zodat hij met een flin ke voorsprong de kruisbaan van Heeren zjjl naar de startlijn inging. Daarna volgden de F.A.S. en de Pan. Zij en de Z.W.H. liepen door naar de prov. beton- ning. Heerenveen en Philips gingen spoe dig na de boei door de wind en koersten naar de andere wal. Dit leverde een plaats winst op, daar de Z.W.H. achter Heerenveen langs moest, die daardoor vierde werd. De Sneker Pan liep iets minder ver door dan de beide koplopers, maar maakte een lange meerslag, die niet onvoordelig was. Dick ging nl. als eerste de tweede route in, maar Geveke lag hoger en liep snel over hem heen. Bij de boei in Gossepalen had hij dan ook de leiding en die heeft hij niet weer afgestaan. Heerenveen en de Sneker Pan streden om de tweede plaats. Na de boei voor de Heerenzjjl gingen beiden vrjj gauw door de wind voor een lange slag in het meer. De Pan lag hoger en liep, nadat ze door de wind waren ge gaan voor Heerenveen over Na de opening en zang volgde ochtend gymnastiek onder leiding van mej. Vis ser van Drachten dat vooral de lachspie ren losmaakte en daarna werden de da mes onthaald op koffie met koek. Vervol gens werden ze voorbereid op een sa menspel, dat onder de gezellige lunch verder in groepjes van tien werd be sproken. Om 1 uur werd met de opvoe ring begonnen en het spel viel zeer in de smaak. Tijdens de thee deelden enige dames van de Parley wolfabriek te Dokkum boekjes uit met prachtige breipatronen, welke na de thee werden geshowd door een dame en de zoon van de directeur van de fabriek, een leuk joch van plm. tien jaar. Later mochten de dames de gebreide goederen nog eens goed bekij ken en waren er ook nog enige verrasin- gen die enkele dames een buitenkansje opleverden in de vorm van breiwof. Ook kregen de aanwezigen nog les in het bor duren van wol in verschillende steken. Het was een heel gezellige en leerzame dag met veel plezier, die om half vijf wer besloten,. Het zeven-jarig zoontje Hein van de veehouder J. Koopmans te Bozum werd door zjjn vader bewusteloos achter een koe aangetroffen. De jongen heeft ver moedelijk een trap tegen het hoofd ge kregen, toen hjj spelenderwijs in de na bijheid van het dier was. Hij werd ge- vonden, toen zijn vader de koeien bijeen- haalde voor het melken. Het jongetje werd in ernstige toestand naar het zie kenhuis te Sneek vervoerd. Later werd een lichte vooruitgang geconstateerd. De verplichting tot bediening van de voetbrug over de Bolswardervaart te Abbegasterketting heeft de heer M. van der Veen op zich genomen bij de aan koop van een perceel grond van de ge meente, ten behoeve van de woning bouw. In de koopacte, gedateerd 5 de cember 1953 staat onder meer dat tel kens voor een periode van vijf jaar een overeenkomst tussen de gemeente en de brugwachter zal worden gesloten over de te genieten vergoeding. Onlangs is door B. en W. contact opgenomen met de heer Van der Veen over de vergoe ding voor de periode 12 mei 1963/’68. De heer Van der Veen deelde toen mede dat nu de brug ook op zondag moet wor den bediend en het feit, dat zjjn vrouw practisch de gehele dag gebonden is door de brugbediening hij de vergoeding van 620,- per jaar te laag vond, op grond waarvan hij een bedrag van 30,- per week voorstelde. B. en W. deelden toen de heer Van der Veen mede, dat tegenover de beperkte openingstijd op zondag enige perioden dat de brug rondom etenstijd in de week gesloten is, staan. Het college van B. en W. had wel be grip voor een verhoging, maar vond het gevraagde bedrag te hoog. De heer Van der Veen werd meegedeeld, dat een be drag van 25,- B. en W.. gunstig voor kwam. De heer Van der Veen kon hier mee niet accoord gaan. Bovendien deel de hij mede de vergoeding per jaar te willen zien bepaald. In de koopakte staat ook, dat als beide partijen het niet eens kunnen worden een derde een bindend advies te laten uitbrengen. Dat is ge beurd. Door de gemeente werd aange wezen de directeur gemeentewerken, door de heer Van der Veen mr. H. H. J. van Bottenburg van Sneek, terwijl door deze beide personen als derde werd aan gewezen notaris Hoekstra te Sneek. In het advies, dat de commissie uit bracht, werd de vergoeding vastgesteld op 30,- per week. B. en W. stellen thans aan de raad voor de vergoeding vast te stellen op 30,- per week. Dinsdag 10 september ’s avonds 8 uur Orgelconcert door Dirk S. Donker in de Martinikerk: Deze door de M.A.C. „J.C. Visser” te Sneek georganiseerde rit trof het woens dag niet met het weer. Het regende de gehele avond, maar toch kwamen er om kwart over acht nog een 60 auto's en brommers aan de start. De vloeren in de lokalen bestaan uit houten schroten, waardoor talloze naden zijn ontstaan. Met het oog op de hygiëne dient hierin verandering te komen, het geen slechts afdoende mogelijk is door het aanbrengen van een naadloze vloer bedekking. Het egaliseren van de vloe ren en het leggen van de vloerbedekking dient volgens B. en W.. uit de exploitatie vergoeding te worden bekostigd, zodat op dit punt alleen medewerking kan worden verleend voor de kostprijs van het lino leum. Blijkens overgelegde prijsopgaven bedragen de kosten van het nieuwe meu bilair 4.750,-, die van het linoleum 1.060,-, en die voor het egaliseren van de vloeren en het leggen van het lino leum 540,-. B. en W.. stellen voor de ge vraagde medewerking te verlenen. De heer P. v. d. Meeren aan het woord. Voorzitter Smit luistert met grote aan dacht. houden „potje” tevoorschijn gehaald om de steunpilaren van „Vlug en Lenig” te gedenken in de vorm van een fles wijn. Die steunpilaren waren de heren J. Hamersma, J. Smit, Joh. de Ree, H. Smit. H. Bouwhuis en R. Silvius. De avond, die werd bijgewoond door de de ken J. C. Vredendaal en de kapelaans van de parochie, was goed bezocht, al zijn geheel in staat om de zaal enkele i was de grote zaal niet geheel gevuld, uren te boeien. Korte schetsjes wissel- den elkaar af met akrobatiek, enkele Ter verhoging van de veiligheid van het wegverkeer en heeft Rijkswaterstaat aan rijksweg 40 bushaltes ontworpen, Gaastmeer had Donderdag de primeur van de Roode Kruis film en de propa ganda avond voor het seizoen 1963-’64. Voor de kinderen werd ’s middags een propagandafilm voor een week vakantie van invaliden in het H. Dunant huis te Zeist, enkele lachfilms vertoond. ’s Avonds werd er als documentaire de unieke film van de onder moeilijke omstandigheden gehouden „Elfsteden tocht 1963” gedraaid en als hoofdfilm de aangrijpende en boeiende film „De vijf Sullivans”. Deze film vertolkt het gezinsleven van een Ierse familie in Amerika. Men ziet de kinderen opgroeien en kan danig la chen om hun avonturen, maar ook ’s le vens bitterheid ervaren als zij zich op geven als oorlogs-vrijwilliger. Geen film met een Happy end, maar een uit het dagelijks leven waarin het elkaar helpen en een opofferende gezindheid, de Roode Kruis gedachte weergeeft. In de pauze sprak de heer V. d. Zee van Sneek een kort propagandawoord, waarin hij vooral de verloting van Wel fare goederen harteljjk aanbeval. Te Groningen slaagde voor het kandi daatsexamen sociale aardrijkskunde on ze stadgenoot de heer A. Piersma. in erfpacht gedurende 30 jaar tegen een erfpachtcanon van 0,65 per m2 per jaar, gebaseerd op een grondprijs van 13,- per m2. De heer Abma wil gaarne van deze aanbieding gebruik maken en voorts is nog overeen gekomen dat op zjjn kosten van gemeentewegen zal worden gezorgd voor de aanleg van een pad met rails vanaf de te stichten bedrijfsruimte naar de gegraven kolk. Onder mededeling, dat over deze zaak overleg is gepleegd met de stichting Jachthaven en kampeerterrein Domp”, stellen B. en W. voor tot de uit gifte in erfpacht over te gaan. Voor die aan de westzijde zullen echter enkele stroken van de aangrenzende per celen moeten worden aangekocht. De gemeente Rauwerderhem heeft zich bereid verklaard 50% der aankoop- kosten ten behoeve van de halte onder Speers voor haar rekening te nemen. Blijkens een ta.xatie-rapport dient de te benutten grond te worden aangekocht voor 1,- per m2, gebouwenschade inbe grepen. Aangezien de bestaande uitrit ten van de boerderijen door deze aanleg overzichtelijker en minder gevaarlijk worden is volgens de taxateur, ir. J. Russchen uit Leeuwarden, verdere scha devergoeding niet nodig. Uit het concept besluit van B. en W. blijkt, dat voor de halte Loënga 390 m2 moet worden aangekocht, een uitgave dus van 390,-. Voor de bushalte Speers is de aan te kopen oppervlakte 450 m2. Voor deze aankoopsom komt de helft voor rekening van Rauwerderhem, zodat Wymbritseradeel hier voor een uitgave van 225,- komt te staan. B. en W. stel len voor tot bovengenoemde transacties te besluiten. Zjj merken daarbjj op dat de aangekochte grond moet worden door verkocht voor dezelfde prijs aan het rijk. - waarna Rijkswaterstaat zal overgaan tot tussen de hoofdrjjbaan en het rijwielpad, de aanleg van de haltes. De revue, „Het is carnaval”, die donderdagavond ter gelegenheid van het eerste lustrum van de drumband „Vlug en Lenig” in „Ons Gebouw” werd opgevoerd, is een groot succes gewor den. Joop Doderer bracht met behulp van zijn enorme populariteit als Swie- bertje de zaal in laaiend enthousiasme. Zelfs een veelzijdig en talentvol artieste als Sacha Denisant moest het tegen de „gekke” Joop Doderer, die zijn creatie „Swiebertje” nooit helemaal los kan la ten, afleggen. Toch was de revue in De gemeenteraad vergadert heden maandagavond. Naast de reeds gepu bliceerde voorstellen komen nog aan de orde; Voor de benoeming van een onderwy- zer aan de Sperkhemschool worden door B eri W. voorgedragen: 1. H- Bruinsma, Joure; 2. A. Visser, Harlingen; 3. R. Oosterkamp, Makkinga. Eigendomsoverdrachten Op 8 februari ji. besloot de raad aan de heer R. Jansen, handelaar in slacht- producten, wonende IJlsterkade 118 al hier, te verkopen een perceel bouwter rein’ groot plm. 500 m2, aan de Ulster- kade, voor de bouw van een garage met bovenwoning. Thans wenst de heer Jansen dat een aan dit terrein grenzend bouwterrein, groot plm. 700 m2, dat aanvankelijk voor een andere gegadigde was gereserveerd, ook aan hem onder beding van een jaar lijkse grondrente in eigendom wordt overgedragen. Hjj is voornemens op de ze terreinen een garage met twee dienst woningen te stichten. Volgens B. en W. kan deze bebouwing worden toegestaan, mits het bouwplan voldoet aan nader door hen te stellen ei sen. Tegen het verzoek van de heer Jan sen de termijn, waarbinnen het terrein moet worden bebouwd te stellen op vijf jaar na de eigendomsoverdracht, be staan h.i., gelet op de omvang van de te stichten bebouwing evenmin bezwaren. De prjjs van het reeds eerder verkoch te terrein werd op grond van een voorlo- pige prijsberekening voor de gronden in i het uitbreidingsplan Lemmerweg, be- I paald op ƒ13,- per m2. In verband met de sedert het opstellen van deze calcula- tie opgetreden prijsverhogingen van ma- terialen en loonstijgingen dienen deze i prijzen echter met 10% te worden ver- hoogd. Voor dit terrein betekent dit der- I halve een verhoging tot 14.30 per m2. De heer Jansen gaat akkoord met eigen- i domsoverdracht tegen vestiging van een met deze prijs overeenkomende jaar lijkse grondrente van 0,71’4 per m2. van een jaarlijkse grondrente in eigen dom over te dragen een perceel bouw terrein, groot ongeveer 1120 m2, aan de Woudvaartkade. Zij Willen daarop op korte termijn een bedrijfsruimte stichten voor hun taxibedrijf en deze bebouwing in een later stadium afsluiten met één of twee woningen. Het over te dragen terrein maakt deel uit van het perceel, groot 1190 m2, dat in 1952 is aangekocht met de toen nog aanwezige opstallen bestaande uit 2 woningen met schuur, welke in 1958 zijn gesloopt. De niet over te dragen strook langs de Woudvaartkade groot plm. 70 m2, is bestemd voor een toe komstige straatverbreding. B. en W. achten een prijs van 15,- per m2 voor deze grond redelijk. Ook de heren Nieuwenhuis gaan hiermee ak koord, maar hebben verzocht het ter rein tegen de met deze prijs overeenko mende grondrente van 0,75 per m2 in eigendom te mogen overnemen. B. en W. stellen voor ook hiertoe te besluiten. De jaarlijkse kalverkcuring van fokvereniging „de earsteling” is slecht weer gehouden. Dat stemming niet bederven. De kwaliteit Z.W.H. van de dieren was over het bevredigend. Tot kampioene van de keuring werd uitgeroepen Aukje 39 van E. J. Rijpma te Tirns. Reserve-kampioene werd Hau- bois Reino 102 van de heer F. Henstra te Loënga. Kampioene by de hokkelingen werd Jongedijkster Dicte, van de heer J. B. Wiersma, Nijland. Verdere premies: hokkelingen: 1b: Doutje Anna’s Adema van S. P. Elzin- ga, Njjland. Kalveren, geboren van 1 okt. '62 tot 1 jan. ’63: la, Prinses, A. Bouma, Schar- negoutum, lb, Wilhelmina 6, M, Hofstee, Tirns, le pr. Marie 3, P. v. d. Hof, Roodhuis. Kalveren geboren 1 jan. tot 1 mrt. ’63: la, Aukje 39, E. J. Rijpma, Tirns, 1b, Antje 81, Tj. Rijpma, Tirns, 1c. Haubois Reino 102, P. Henstra, Loënga. Kalveren geb. na 1 mrt. en voor 15 ju ni '63: la, Sietske 20, J, Abma, Oosthem, lb, Marijke 41, W. Schaap, Tirns, 1c, Terdenghe Pietje 83, mej. A. Leyenaar, Tirns, ld, Rooske Afke 40, mej. A. Ab ma, Oosthem. Kalveren welke niet voldoen aan de eisen van pref, stamnr.: la, Anna 120, H. Bosscha, Gauw, lb, Agatha 4, G. v. d. Hoff, Roodhuis, 1c Eke 25, J. H. Breeuwsma, Nijland. De prijs voor het beste voorbrengen en het schoonste toilet kreeg de heer J. Abma te Oosthem. In het plan voor de aanleg van het nieuwe jachthavencomplex achter het Burgemeester de Hooppark is een nage noeg ten noordoosten van de haven gelegen terrein bestemd voor de bouw van een loods voor winterberging van boten annex jachtwerf. Als gegadigde voor de bouw van een jachtwerf op dit plm. 1100 m2 grote ter rein heeft zich het eerst aangemcld de heer W. J. Abma, wonende in de woon ark „Lyts Begjin” aan de Oppenhuizer- weg. Aanvankelijk was voor hem een terrein gereserveerd aan de te graven insteekhaven naar het industrieterrein aan de Oppenhuizerweg en rijksweg 43, maar hij geeft er nu de voorkeur aan een dergelijke bedrijfsruimte op te rich ten nabij de nieuwe jachthaven. B. en W. zijn van oordeel dat het aan beveling verdient het terrein niet te ver kopen en hebben daarom de heer Abma een aanbieding gedaan voor de uitgifte derde achter Heerenveen en de Z.W.H. de I En ’s middags bezette hjj na een mooie airiju int i gestuurd DICK VAN DER WERF heeft zater dag als stuurman van de „Sneker Pan” in de skütsjewedstrijden met amateurbe- manningen goed werk geleverd. Het be gin leek zaterdagmorgen wel niet zo best toen hij wegens een te vroege start terug moest en daardoor achter de andere vijf aan moest, maar toch finishte hij nog als derde achter Heerenveen by 1 strijd met Leeuwarden, ’t F.A.S. skütsje mocht de gestuurd door lierman Geveke en de de tweede plaats, waardoor algemeen I hij ook als tweede geklasseerd werd. Met slechts 0,1 punt meer werd Geveke win- i naar op deze mooie zeildag. 1 t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1