Van der Heem- Boute nieuwe Bijbelgenootschap herdenkt in juni 1964 150-jarig bestaan Dgelshow in „Ons Gebouw” brengt de mensen dichter tot de natuur Gereformeerde gemeente Oosthem nam afscheid van ds. Van Ziel fabriek vordert gestadig IJLST WY M BRITS ERA DEEL maar A Q EN D krachtig van KORT en a Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, KB He< Sneeker NmiwsU^ h m. m NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT m landag 23 sept. 1963 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Nu reeds verhoogde activiteiten Kolendamp in Oosthem Aanbesteding Benoemd Concert Frysk Orkest i N.C.V.B. Oppenhuizen no. Ram Onno van L. P. Tilma kampioen schapenfokdag Inwoonster uit Jorwerd kampioene bloemschikken Gediplomeerde dames- kappers Rijdende kraan neergeslort -- Collecte en bijeenkomst voor Prinses Beatrix- Poliofonds Gunning werk Bijna 1.5 miljoen aangegeven t.v. ’s Nog goed afgelopen Zal er deze winter van binnen worden doorgewerkt Ds. H. J. E. Caron 25 jaar predikant SNEEKER NIEUWSBLAD Allerlei voor van een Doel Eenzaam, sa- ■fe 't' t-s AMICITIA THEATER Een blik op de vijver en gazon niet links een van de volières. Terwjjl het 150 kg wegende dak voor een in aanbouw zijnd vrachtschip werd opgehesen, is donderdagmiddag op de werf van de Sneker Scheepsbouw Unie aan de Valkstraat alhier een rijdende kraan gekanteld en neergestort. De oorzaak is niet het gewicht van de last - de kraan kon 3000 kg tillen - maar een onjuiste manoeuvre. Het is een ge luk dat er, toen het hoge gevaarte om sloeg, geen mensen onder stonden. Het geval liep dus zonder persoonlijke onge lukken af. De kraan werd echter zeer ernstig beschadigd en moet gedeeltelijk vernieuwd worden. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per halt jaar. Franco p. post 13.75 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneaker Nieuwsblad Van de directie van de Internationale Huishoudbeurs kwam dezer dagen reeds een gift binnen voor het 150-jarig be staan van het NBG, groot 500,- met daarbij de wens, dat er meerdere zullen volgen. Het zal erom spannen of voor de win ter het gehele gebouw glasdicht zal zijn en een ketel van de centrale verwarming met zijn radiatoren kan worden ge plaatst. Als het gebouw verwarmd kan worden kan er ook binnen worden door gewerkt. Voor het begin van de vorst periode zal, zo verwacht men, dit ge beuren. Engeland wil weten waar het aan toe is. De diplomatieke strijd tussen Indo nesië en Groot-Brittanië woedt nog in al le hevigheid, maar een verklaring voor een en ander gaf Soekarno nog niet. Verscnunt maandags en don derdags Kantoor voor admini stratie en redaktie: üEDEMJPTh. POL 6 Telefoon 3005 (0 5130) b.g.g *091. Inmiddels is men op het achterterrein gestart met het heien van de houten i fundatiepalen met betonopzetters van de portiersloge, dumploods, fietsenstalling, keerwanden om de olietanks, draaihek ken en met het aanleggen van de ruim 10 meter brede interne verbindingsweg langs de achtergevel. De centrale schapenfokdag van het Texels Schapenstamboek, die vrijdag in het kader van de Frisiana is gehouden, trok veel belangstelling. Nog voor de kampioenskeuringen waren de catalogi uitverkocht. Er werden voor de goede dieren fikse prijzen betaald. Van de ram men werd Onno van de heer L. P. Tilma te Sneek kampioen. Krien van S. v. d. Wier Albérda uit Goënga werd eerste bij de rammen ge boren van 12 tot 16 maart. Bij de drietal len ooien, niet gelamd behaalde S. v. d. Wier Alberda een derde prijs. In de ru briek rammen met afstammelingen be haalde Herbert van dezelfde eigenaar een derde prijs (twee en een half jaar en ouder). Mevr. W. Meinsma-Greydanus uit Jor werd heeft de Frisiana-bloemschikwed- strjjd om ’t kampioenschap v. Friesland gewonnen. Als prijs kreeg zij ’t Gouden Hart van Friesland. De eerste prijs kreeg mevrouw Kramer-Feitsma uit Wolvega, tweede werd mevrouw Verwer-Sieme- rink van Dokkum, derde mevrouw Ger- ben-Feitsma uit Stiens, vierde mevrouw Bruinsma-Bouma te Abbega en vijfde mevrouw Landman te Harich, Dit is de Noorse bariton Olav Erik sen, die op woensdag 25 september a.s, met het Frysk Orkest zal optreden in Amicitia te Sneek. Hij zingt in het Noors „Den Bergtekne” van Grieg en in het Hebreeuws liederen van Ravel. Op dit concert treedt tevens op de Bel gische koncertmeester van het Frysk Orkest, Joseph Conrath, die Poème van Chausson en Havanaise van Saint-Saëns zal spelen. Het rjjk gevarieerde programma ver meldt overigens nog de ouverture Man fred van Schumann en de overbekende Bolero van Ravel. Zondagmorgen bij het opstaan ontdek te de fam. Schengenga dat er een zware lucht in de kamer was, vermoedelijk van kolendamp. Men waarschuwde de buren, die de dokter ontboden. Het bleek dat niemand nadelige gevolgen had onder vonden. nenburg een bijeenkomst gehouden met lezingen van de directeur van het Fonds en van een revalidatiearts over polio-be- strijding en plastische kinderen. Maandag 23 en dinsdag 24 sept. ’s avonds 8 uur film: De Duivelsclub. Donderdag 26 sept. des avonds te 8 uur film: De zoon van niemand.. Best verzorgden De in 1962 door het Nederlandsch Bij belgenootschap uitgegeven grote huis bijbel is als een van de vijftig best ver zorgde boeken uitgekozen door de C(om- missie) P(ropaganda) N(ederlandse) B (oek). Dit is in korte tijd de tweede maal, dat een der uitgaven van het Nederlandsch Bijbelgenootschap tot de jaarlijks best verzorgde 50 boeken behoort. In 1961 was dit de geïllustreerde Bijbel met te keningen van Mart Kempers. Colportage-auto voor iedereen in eigen taal -en voor iede re beurs- een Bijbel beschikbaar moet zijn. Hoe groot zijn de geestelijke en cultu rele waarden en <Je sociale invloeden van de Bijbel in ons volksleven geweest - en zijn ze nóg! De opdracht, in 1814 aan het Neder landsch Bijbelgenootschap verstrekt, is tot op de huidige dag met veel zorgen en veel pijn -en een chronisch geldge brek- met alle kracht tot realiteit ge bracht, getuige b.v. het feit, dat in meer dan 60 talen het NBG de Bijbel, het Nieuwe Testament en bijbelgedeelten vertaalde voor de Indonesische volkeren, voor de Antillen, de West en Nieuw Gui nea, alsmede thans bezig is met de ver taalarbeid in Cameroun. ïl Van 7-13 October a.s. zal in onze stad weer worden gecollecteerd voor het Prinses Beatrix-Poliofonds. Voorafgaande aan deze collecte wordt op maandagavond 30 september bjj Ha- Bondskanselier Adenauer schijnt het nu toch te menen. Binnen afzienbare tijd zal hjj aftreden. Hij bracht zijn laatste (officiële) bezoek aan De Gaul le. Begin oktober 1964 wordt door het Ne derlandsch Bijbelgenootschap de derde colportage-auto in gebruik genomen, zo dat vanaf die datum drie bijbelauto’s het gehele land bereizen en huis aan huis, boerderij aan boerderij, soms sa men met de R.K. Bijbelstichting, bijbels, nieuwe testamenten, bijbelgedeelten ge ïllustreerd en ongeïllustreerd, worden aangeboden. En ziedaar het doel van de jubileum viering! De bijbel wederom in de belangstelling van het Nederlandse volk te plaatsen! Hoe dit zal geschieden, welke evene menten zullen worden gehouden, welke inspanning zal worden gegeven om dit doel te bereiken, zal aan iedere Neder- Tot tweede kaasmaker aan de Coöp. Zuivelfabriek „De Eensgezindheid.” te Tzum is benoemd de heer J. Jellema te Schamegoutum. De kerk heeft zich in dit Woord niet vergist, maar het is een Zegen voor de gemeente. Dit Evangelie bidt Paulus in opdracht van zijn Zender en God betuigt hierdoor dat Hij ons alles wil geven. Bij na 400 keer heb ik aan de gemeente dit Woord mogen brengen, al was het niet altijd gemakkelijk. Naar deze Zegen heb ben wij als gemeente en predikant ge leefd. Veel vriendschap hebben we ont vangen, onder deze Zegen mogen wij heengaan. Ds. Van Ziel besloot met de wens dat de Zegen bij de gehele gemeen te mag blijven. Hierna sprak namens de gereformeer de gemeente ouderling Buma. „De ban den, in de afgelopen vjjf jaar gelegd, zijn moeilijk te verbreken”. De heer Bu- In Heeg is aanbesteed de bouw van een gymnastieklokaal en de verbouw van de katholieke school. Ingeschreven werd door Bootsma, Blauwhuis 112.000,-, Dooper, Blauwhuis 107.490,-, Gebr. Rjjnja, Woudsend 105.280,-, Wiersma, IJlst (laagste inschrijver) 103.903,-. Begroting 107.000,-. ma dankte ds. Van Ziel voor de gedane arbeid in de gemeente. Als afgevaardigde van de zusterge- meente van IJlst sprak de heer Nooitge- dagt. Zijn gemeente is, zo zei deze, zeer verbonden geweest met ds. Van Ziel, doordat deze enkele malen als consulent heeft gefungeerd. Hjj sprak de wens uit dat ds. Van Ziel in zijn nieuwe gemeente met dezelfde trouw mag werken als in Oosthem. Namens de Classis bracht de heer Kofferman als maatschappelijk werker dank voor het werk door ds. Van Ziel gedaan. De heer Landman bracht na mens de Hervormde gemeente van Oost hem dank voor de goede verstandhou ding. Tot slot sprak ds. Van Ziel een slot woord. Hij bedankte de vele sprekers voor de goede woorden en zei ook de aanwezigheid van burgemeester J. van Hout zeer te waarderen. Gezamelijk werd toen gezongen gez. 29, waarna voor de gemeente gelegenheid was persoonlijk afscheid te nemen van ds. en mevrouw Van Ziel. opzichten zal slagen, verklaarde lijj de ze voor geopend. het aantal vogels betreft, maar door hun schoonheid en de wijze waarop ze zijn tentoongesteld. Het is de fout van vele exposities dat mèn te veel wil laten zien. Deze is rus tig, ruim en aangenaam. Dr. Otto hoopt daarom ook dat er veel bezoek, en voor al van de jeugd, zal komen. Door vogels worden de mensen nl. dichter tot de na tuur gebracht. Wij kunnen tenslotte nog mededelen, dat de firma V. d. Plaats wier koffie op het daarvoor gezellig ingerichte toneel wordt geschonken, voor iedere 500ste be zoeker een aardige attentie beschikbaar heeft gesteld. Otto sprak waarvan dq Columbiaanse bandieten hebben in de buurt van de stad Santa Isabel zeven tien boeren onthoofd. De bandieten uit ten daarmee hun misnoegen over te gen hen gerichte militaire acties. Zij lieten de massale onthoofding menvallen met een bezoek van de pre sident aan hun provincie. De politie had Door de n.v. Bouwfonds Ned. Gemeen ten is het bouwen van twee woningen te Folsgare, bestemd voor de heren T. Twjjnstra te Folsgare en J. W. Bakker te Sneek, gegund aan aannemer IJ. Scha kel te Exmorra. De vroegere Hervormde predikant drs. Joh. Loos uit Hilversum is zondagmor gen in de kathedrale kerk van St. Mar- tinus door de bisschop van Groningen monseigneur P. A. Nierman tot priester gewijd. Acht jaar geleden ging drs. Loos met zijn vrouw tot het rooms-katholicis- me over. In juni 1961 hoopt het Nederlandsch Bijbelgenootschap zijn 150-jarig bestaan te herdenken. In de afgelopen 150 jaar is voor een ze ker deel voldaan aan de in 1814 ontvan gen opdracht: „het vertalen, drukken en verspreiden van de Bijbel in zijn geheel of in ge deelten, zondei- aantekening of uitleg ging, zowel binnen Nederland als daar buiten, zonder dat het genootschap een commercieel oogmerk nastreeft.” (art. 1 van de wet van het NBG) die het voorbijgangers lastig maakt. Vo rige week greep de politie zes jeugdige bendeleden, nu werden veertig jongens in de leeftijd van dertien tot twintig jaar gearresteerd. Na een verhoor mochten ze weer naar huis. In het bos zijn in en kele weken vijftien Overvallen gepleegd.' Zondagmiddag heeft de gereformeerde gemeente te Oosthem afscheid genomen van ds. Van Ziel. Het kerkgebouw was overvol. De tekst voor de prediking was Cor. 13 vers 13. „De genade des Heren Jezus Christus en de liefde Gods en de ge meenschap des Heiligen Geestes zij met U allen”. Dit woord is een slotwoord van de apostel Paulus aan de gemeente van Corinte, de drievoudige zegen van de Vader, Zoon en Heiligen Geest, maar ook voor ons allen. Onder deze zegen zijn we elke zondag bij elkaar geweest en uit elkaar gegaan. lander binnenkort ter kennis worden ge bracht. Vast staat, dat op tal van wijzen de aandacht zal worden bepaald bjj de Bij bel en het werk van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, alsmede de arbeid van alle bijbelgenootschappen in de we reld! Op 1 september jl. waren bij de Dienst Luister- en Kijkgelden 1.478.721 televi sietoestellen aangegeven tegen 1.464.654 op 1 augustus jl. (t.e.m. 18 september 1.491.496). Er Waren op 1 september 2.635.175 ge registreerde radio-ontvangtoestellen te gen 2.634.034 op 1 augustus jl. Het aantal aansluitingen op de Draad omroep bedroeg per 1 september 461.541 tegen 462.081 op 1 augustus jl. Het stookseizoen breekt weer aan. Voor velen was het begin minder aan genaam. Kolendamp heeft dit bijna wind stille weekeinde 26 mensen bedwelmd. Voor z over bekend is er één dode ge vallen. Opgepast is dus de boodschap. Kolendamp is bijzonder verraderlijk. In Den Haag heeft de politie diezelfde avond het Haagse Bos uitgekamd. Al enige tijd zetelt daar een jeugd-bende Dat er bij een ongeluk ook wel eens een geluk kan zijn, bleek vrijdagavond om half zeven weer eens in Jutrijp. Een mestlader, getrokken door vrachtauto van de firma Van der Zee uit Leeuwarden, reed met een behoorlij ke snelheid in de richting Sneek toen ter hoogte van het schoolmeestershuis de koppelstang brak en de mestlader van de weg schoot en door het hek van het schoolhuis het erf opreed. Een ge luk voor de bestuurder was evenwel, dat het ongeluk gebeurde bij het enige huis dat aan de rechterkant van de weg staat en waarvoor geen sloot is maar een hekwerk. Een veertig meter verder zou hij via het hoge talud in de sloot geraakt zijn en had het voor 1 anders kunnen aflopen. In het V.D.H.-tje, het personeelsorgaan van Van der Heem N.V. en aanverwan te bedrijven wordt melding gemaakt van de gestadige vordering van de bouw van de nieuwe fabriek in Sneek. De schokbe- tonkolommen en wandelementen van de voorbouw zijn aangebracht, alsmede de aluminium raam- en deurkozijnen. De metselaars zjjn reeds begonnen met het optrekken van de binnen- en buitenmu ren. De tussenbouw begint boven de werkvloer te verrijzen. Het staalskelet daarvan is nu geheel afgesteld. Van de achtertouw is de gehe le werkvloer gestort. Deze moet eerst verharden alvorens men de stalen span ten met behulp van mobiele kraanwa- gens kan plaatsen. Woensdag 25 september a.s. zal het vijfentwintig jaar zijn geleden, dat ds. H. J. E. Caron uit Marum in Gronin gen werd bevestigd als predikant in de Nederlands Hervormde Kerk. Ds. Caron werd op 25 juli 1913 te Bre da geboren. Hij bezocht eerst de rijks h.b.s. te Delft, deed daarna staatsexa men gymnasium A. en studeeerde ver volgens nog theologie eerst ongeveer vijf jaar aan de rijks universiteit te Leiden en naderhand nog enige tijd aan die te Groningen. Nadat de heer Caron in mei 1938 was toegelaten tot de evangeliebe diening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 25 september van dat zelfde jaar door ds. G. W. B. A. Thoden van Velzen uit Apeldoorn, toen nog pre dikant te Rauwerd, bevestigd als pre dikant van de hervormde gemeente van Deersum, welke toen nog was gecom bineerd met die van Irnsum en Poppin- gawler. Daarna stond de jubilaris verder nog te Hardegarijp 1941 tot 1946; Bozum 1946 tot 1949 en te Bellingwolde van 1949 tot 1956. Sinds 3 december 1956 dient ds. Caron de hervormde gemeente van Marum in de classis Groningen. Het ligt in de bedoeling van ds. Caron om in de dienst van zondag 29 septem ber a.s. te Marum enige aandacht te besteden aan zijn zilveren ambtsjubi leum als predikant en verder zal hij voor de gemeente recipiëren. 1 januari 1961 stonden geboekt: 182.740 leden en begunstigers, 31 december 1962 waren dit 189.280 en 30 juni 1963 192.265. 1 september 1963 waren meer dan 197.000 leden en begunstigers in de boe ken van het NBG opgenomen. Van de meer dan 850 afdelingen van het NBG in Nederland zijn talrijke nog bezig het ledenaantal op te voeren en in tal van plaatsen wordt het voorgestelde streefgetal verre overschreden. Juist nu in deze maanden de verenigde wereld-bjjbelgenootschappen hebben be sloten tot verdriedubbeling van het aan tal bijbels en bijbelgedeelten, hetgeen betekent dat in 1966 150 miljoen bijbels en bijbelgedeelten per jaar moeten worden gedrukt, gereedgemaakt en verspreid, betekent dit ook voor het Nederlandsch Bijbelgenootschap een driedubbele in spanning, een inspanning welke alleen kan gerealiseerd worden, wanneer het jubileum van het NGB wordt gebruikt om de bjjbelvoorziening in ’t middelpunt van de belangstelling van het gehele Ne derlandse volk te plaatsen. de jubileuin-vogclshow welke de ièrevereniging tot en met a.s. dins- in Ons Gebouw’ aan de Westersin- houdt, kan men direct constateren i rijk de schepping is en wordt men •roffen door het mooie van de natuur. deze fraaie en aantrekkelijk inge- jhte show is nl. een pracht colüectie jgels van allerlei schakeringen uit al- aerelddelen bijeengebracht, waarvan jen sommigen in hun eigen omgeving BB aanschouwen. Alleen al in dit laatste jonge land, waar een zo schrijnend tekort is aan de Bijbel in eigen taai, staat het NBG voor de taak in 15 talen de Bijbel te vertalen. Het zijn enorme opgaven; het zijn fi nancieel moeilijk te dragen objecten; maar koste W’at het kost: aan de op dracht moet worden voldaan! De gebeurtenissen van het 150-jarig be staan hebben reeds hun schaduw vooruit geworpen door b.v. het feit, dat sinds en kele maanden een verhoogde activiteit ontplooid wordt inzake de ledenwerving. Het is verheugend te kunnen melden, dat het aantal leden en begunstigers sterk stijgende is en het laatste half jaar is gestegen tot boven de 195.000 en dat straks, wanneer op een nog meer inten sieve wijze geheel Nederland zal worden geconfronteerd met het werk van het Bijbelgenootschap, het streefgetal van 225.000 leden en begunstigers bjj het ju bileum in juni 1964 zal worden gehaald, zo niet zal worden overschreden. Wat er allemaal is gedaan is van dus danige omvang en importantie, dat een gedenkschrift over deze 150 jaar arbeid van het NBG een foliant van honderden pagina’s zou worden. Niettemin werd de geschiedenis van deze 150 jaar op een voudige, overzichtelijke wijze in een pocketboek samengevoegd. Altijd heeft bij het werk van het NBG -en dit geldt voor alle bijbel-genootschap- pen in de wereld- vooropgestaan, dat Onze stadgenoten Robert Pays en Rob van der Zee, beiden leerling van de da- meskappersvakschool te Amsterdam, zijn in Leeuwarden geslaagd voor het diploma Vakbekwaamheid Dameskap- pen. De heer Joh. van Dijk uit Oude Ljje, vertegenwoordiger van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers en bestuurslid van district Friesland, constateerde dat de afdeling Sneek leeft en stelde haar aan alle andere afdelingen ten voorbeeld. Wat hier gebeurt is een mooie propagan da, niet alleen voor de afdeling, maar ook voor de Nederlandse Bond. Dr. J. P. Otto sprak namens de V.A.D.V. waarvan dq Volièrevereni ging van begin af aan een trouwe afde ling is geweest. Volgens hem overtreft deze show al de voorgaande. Niet wat de sloot -f. hem wel I i- Nu werd de mestlader met de meeste 1 spoed door het kapot gereden hek weer op de weg getrokken en zonder zich bij iemand te melden voor regeling van de I schade werd de reis vervolgd. In het midden van de zaal zijn nl. een vijver en een gazon aangelegd waar flamingo's rondstappen en verschillen de eendesoorten zwemmen: het manda- rijneendje uit Oost-Azië met de felge kleurde „waaiers op de rug, de bonte en eveneens fraai gekuifde Caroline- eend uit Noord-Amerika, sierlijke Kuif- eendjes in hun zwart-witte pakjes, de veel forsere Bergeend en verder nog de bekende witte kwakers, de casarca’s uit het Middellandse zeegebied én de hier zeer zeldzaam broedende pijlstaart, waarvan het mannetje opvalt door zjjn fraaie koptekening. Met het schilderachtige brugje over de vijver en de beplanting is hier een idyllisch stukje natuur gecreëerd, waar omheen langs de zijkanten zeven voliè res zijn opgesteld, waarin in letterlij ke zin vogels van diverse pluimages kwinkeleren. Men ziet er o.m. kanaries in allerlei kleuren, een bijzonder mooie collectie kleine papagaaiachtigen, Toe kans, die opvallen door hun reusachtige snavel en allerlei duivensoorten waar onder de zeldzame dolksteekduif uit de Filippijnen. De jeugdafdeling toont in haar volière een bonte verzameling „tropisch klein goed”, zoals tijgervinken, zebravinken, Japanse meeuwtjes enz. en verder zjjn enige vitrines ingericht die bevolkt zjjn met vrij kostbare vogels uit Australië, waarvan vooral de Spitstaart amandi- nen met hun lange staartveren en oran je snavel de aandacht trekken. Voor het paartje Kroonkranen is voor in de zaal eveneens een vijvertje aangelegd, zodat men ook deze sierlijke watervogels in al hun koninklijke gratie kan bewonde ren. De fraaie verlichting draagt boven dien veel bij tot de aantrekkelijkheid van deze show, die een druk bezoek ten volle waard is. De heer D. Muurling, voorzitter de Volièrevereniging, noemde in zijn openingswoord deze show terecht een hoogtepunt in de tien jaar die de vereni ging nu bestaat en waarin zij zich ge stadig heeft uitgebreid. Want hoe druk ker en gejaagder het leven wordt, des te meer stijgt de belangstelling voor de ze mooie liefhebberij. Wethouder Blok, die de show officieel opende, complimenteerde de vereniging met haar 10-jarig bestaan en met de wijze waarop ze dit viert. Op deze bij zonder mooie show kan men direct con stateren hoe rijk de schepping is. Spr. hoopte dan ook dat velen zullen komen om te zien wat hier is tentoongesteld. Men wordt hier getroffen door het mooie van de natuur en dat zal mogelijk velen bewegen lid van deze vereniging te wor den. Met de wens dat de show in alle De afdeling Oppenhuizen van de Ned. Christel. Vrouwenbond kwam donderdag avond j.l. weer bijeen. Deze eerste ver gadering in het nieuwe seizoen stond on der leiding van de presidente, mevrouw J. v. d. Wal-de Haas. De aanwezige dames hebben met aan dacht geluisterd naar de boekbespreking door ds. C. van Eysinga over het boek van Koningin Wilhelmina maar niet alleen.” Aan het slot van de vergadering deel de de presidente mee, dat de Landdag op 24 okt. in Leeuwarden zal worden gehouden. De leden die mee willen gaan moeten zich opgeven voor 4 okt. bij een van de bestuursleden. het daarmee te’druk... Maandag 23 en dinsdag 24 september Vogelshow in „Ons Gebouw”. Maandag 23 sept. en maandag 30 sept. Damwedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van Sneek in „Frede- hiem”, Kleinzand. Aanvang 7.30 uur. Maandag 23 september. Sneker Jeugd Aktie. Bijeenkomst voor leiders en oudere leden van jeugdverenigingen en clubs in Aere Perennius ’s avonds half zeven. Dinsdag 24 sept. Polyester demonstratie Flexafabriek in zaal Hanenburg. Dinsdag 24 sept. Ringkeuring (Wester- goo) met deelneming van een zevental Kalverfokclubs. Veemarkt Sneek. Aanvang ’s morgens 9.30 uur. Dinsdag 24 september, ’s Avonds 8 uur Orgelconcert door Dirk S. Donker in de Martinikerk. Dinsdag 24 sept. Ver. v. Vrjjz. Her vormden. Bijeenkomst in „Fredehiem” Kleinzand. Spreker: Ds. K. Strijd te Amsterdam Aanvang 8 uur. Woensdag 25 september Concert „Frysk Orkest” in Amicitia Theater. Aanvang 8 uur. Woensdag 25 september. Kien- en Schut jasavond Speeltuinver. „Sperkhem- Tuindorp” in Piter Jelleshüs. Aanvang 8 uur. Donderdag 26 september. Joustermerke Frieslands grootste paardenmarkt, He Agrarische Schouw. De politie heeft zaterdagavond 26 jon gens en meisjes gearresteerd, van om en nabij de zeventien jaar. De Amster damse jongelui hadden bij afwezigheid van de ouders van een vriendje maar wat feest gevierd. Buren klaagden over het luidruchtige verloop van de fuif en daarop deed de politie een inval in het huis. Een jeneverfles en enkele lege bierfles jes waren stille getuigen. De jongelui zijn enkele uren vastgehouden en wer den daarna door hun ouders afgehaald.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1