Eerste Avondmuziek in Zuiderkerk nieuwe Veel waardering en goede wensen voor 1OO-jarige Sneeker Onderlinge C AGENDAJ Sneker jeugd in actie voor sportvelden 1 C.O.V. deed goede keus voor haar jubileum-concert IJLST W Y M BRITS ER A DEEL maar krachtig van en KORT 3 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 118e jaargang no. 84 Blaandag 21 okt. 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ds. J. W. v. d. Heide blijft Kerknieuws ..Jacomina' de tiende in drie jaar Plattelandsvrouwen zagen boeiende show Ongeval tijdens voetbalwedstrijd N.C.V.B. Scharnegoutum besprak nood in wereld Dubbel sukses voor Van Kijwneets Aimabel feHet Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Brandwaarborg Vereniging bespaarde de Snekers geld Bromfiets door etalage- raam van V. en D. Kijkers en luisteraars Auto in berm gereden en gekanteld Lenny de Ruiter won eerste prijs met accordeon lyi ■s SNEEKER NIEUWSBLAD <*l De serie „Avondmuziek”, vorig jaar De i‘-i was Deze uitspraken, resp. uit de mond van de heren J. Kooij, directeur-boekhou- Overzicht Serieus beleid Volksonderwijs Vreedzame co-existentie J.N. t te Schar- Dank Belangrijke plaats :5 mein vooral het tweede lied op fraaie wijze werd weergegeven. Ds. J. W. v. d. Heide te Oudega-W heeft bedankt voor de toezegging van be roep naar de Ned. Herv. gemeente te Soest. Het laatste stuk van de oliebuisleiding van Rusland naar Oost-Duitsland is ge leverd. Half december wordt begonnen met via de buisleiding Russische olie naar Oost-Berltfn te pompen. De Amerikaanse nationale dienst voor lucht- en ruimtevaart heeft 14 ervaren piloten aangewezen om opgeleid te wor den tot astronaut. Door hun leeftijden - van 27 tot 34 jaar - worden zij beschouwd als de voornaamste kandidaten voor de eerste Amerikaanse landing op de maan. Amerika heeft nu 30 kandidaat-ruimte- vaarders. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. Veiscmint MAA-NDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct. ^er mm Bij contract (handeis- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per halt jaar. Franco p. post 13.75 per half jaar. Giro 85074» ten name van Sneeker Nieuwsblad AMICITIA THEATER L Woensdag kwam de N.C.V.B. afdeling Scharnegoutum weer bijeen voor de le denvergadering, onder leiding van mej. T. Glastra van Loon. Na een meditatie over de gelijkenis van de barmhartige Samaritaan, heette zij een zaal vol men sen welkom. Hierna was het woord aan ds. Westra, die sprak over „de minder ontwikkelde gebieden.” Vijf mannen uit Brussel en één uit Am sterdam zijn gearresteerd toen zij bezig waren kaarten voor de interland voetbal wedstrijd Nederland-België tegen een veel te hoge prijs te verkopen. De zwar te handel bloeide weer. Het feit dat de match niet via de televisie werd uitge zonden zal hier niet vreemd aan zijn. Het stuwmeer van Vaiont in Italië zal niet meer worden gebruikt om kracht te leveren voor de produktie van electri- sche stroom. Het zal uitsluitend als bergmeer blijven bestaan. Door de rampzalige aardverschuiving is het meer in tweeën gedeeld. gezet. Plotseling viel de brom- fiets, ondanks het feit dat de jongeman i hem nog te houden, door een etalageraam van 2!/2 bjj 3 meter. Ned. Herv. kerk. Beroepen negoutum: ds. W. F. Kuil te ’t Woud en Den Hoorn (bij Delft). Na een kort welkomstwoord van de heer J. Douma Gzn, die als ceremonie meester fungeerde, gaf de voorzitter de heer F. J. Tromp een beknopt overzicht uit de geschiedenis van de vereniging, waarvan de oprichtingsdatum 4 augustus nkt met zekerheid vastgesteld kan wor den. Op 18 maart 1860 was ook al eens een circulaire aan een aantal Snekers gezonden om tot de oprichting van een brandverzekering te komen, maar het enthousiasme was toen nog niet groot. Volgens een bericht in de Sneeker Cou rant van 22 januari 1863 zou de vereni ging toen opgericht zijn, maar achteraf bleek dat de initiatiefnemers niet met een verzekerd kapitaal beneden het mil joen wilden starten. Op 4 augustus schijnt het miljoen dus overschreden te zjjn, want deze datum wordt in de oude reglementen als oprichtingsdatum ver meld. In verband met de vacanties kon het eeuwfeest toen echter niet worden her dacht en geschiedde dit nu op deze mooie, zonnige herfstdag zoals de voor zitter zei. De heer J. Kooij, directeur-boekhou- der van de Leeuwarder Onderlinge, be toogde dat deze en de ‘Sneker Onder linge na aan elkaar verwant zijn. Hij had dan ook met veel plezier de ont wikkeling van de honderdjarige aange hoord., Vooral dat gedeelte over haar ont staan, dat veel overeenkomst vertoont met spr. vereniging. Eveneens bood hjj de gelukwensen aan van de Vereniging van secretaris-boekhouders in Friesland en deed daarna de hierboven geciteerde uitspraak. Mr. F. de Meijere, sprekende namens de directie van de firma Knegt Zn. was verheugd hier te hebben gehoord dat de prettige relaties tussen zijn fir ma en de Sn. Onderlinge al van 1879 dateren. Hij memoreerde ook de goede samenwerking met de heren Këuning, De Vries en Schijfsma en vergeleek ten slotte de Sn. Onderlinge met een goede huisvader zoals in de aanhef genoemd. De heer Tromp dankte alle sprekers voor hun goede woorden en wensen en sloot daarop het officiële gedeelte van de receptie. wat het solistenteam betreft: ja, maar wat orkest en koor aangaat: nee en ja. Het Frysk Orkest was n.l. in begelei ding en omlijsting nogal nonchalant, al thans in de eerste twee delen. In de in leiding, voorstellende de chaos vóór de schepping, rommelde het gedurig. Nou ja, chaotisch was het niet, maar correct en fijntjes is anders! Ook in het verdere verloop bleven de schommelingen niet uit, doch in het derde deel werd de eenheid met de overige Uitvoerenden veel hechter, zij het dat het orkest in de begeleiding af en toe nog teveel domi neerde. Het koor, dat sukkelt met een tekort aan bassen en tenoren, was derhalve in de klank nogal onevenwichtig. Overi gens bleek het wel tegen de verschillen de moeilijkheden opgewassen, afgezien dan van de minder stabiele weergave van de eerste twee grote koren. Maar de C.O.V. was in het laatste deel evenals het orkest, uitnemend op dreef. We hebben hierin genoten van beschaaf de en fijn genuanceerde koorzang. Van de solisten noemen we allereerst Henry Blackmon. Wat heeft deze neger- zam:er (meer bariton dan bas) een prachtige stem. Geen wonder dat zijn optreden, met name na de pauze, een grandioos succes werd. Pier Buma, af komstig uit Nijezjjl, deed het niet min der. Met zijn fraai en licht aanspre kend stemorgaan, gaf hij zijn aandeel bizondere allure. Onze stadgenote, Ak- ke Zwart, overtrof zichzelf. Volkomen tuur, zong zjj haar partijen, gaaf, zui ver en met gezonde muzikaliteit. Een hoogtepunt vormde verder haar optre den met Henry Blackmon in het be roemde duet (Adam en Eva) in het der de deel. We zagen dit samengaan tevens als een aanklacht tegen de rassendis criminatie. Maar afgezien van gevoels overwegingen (het was inderdaad een treffende passage!) werd dit gedeelte wel zeer fijnzinnig vertolkt. De ondersteuning door het clavecim- bel was bij Boeijenga in goede handen en dirigent Teule wist het geheel op be- spoor te Donderdagavond hielden de Christelij ke Plattelandsvrouwen in Oudega W. gecombineerd met Heeg en Gaastméer, de eerste vergadering in dit seizoen. On der leiding van mevrouw Krispijn show den enige dames dameskleding. Véél aandacht werd besteed aan de fonda- tionskousen, schoenen, wollen ondergoed en ondergoed van een kunstvezel, ook warm en praktisch, speciaal voor men sen die geen wol kunnen verdragen. Bij de bovenkleding waren prachtige ge ruite en fluwelen pakjes. Ook de gebrei de kleding kan heel modieus zijn. Zelfs de huidverzorging werd op deze avond niet vergeten. Voor soms weinig geld kan men er aantrekkelijk uit zien. Deze zogenaamde „Emka” show viel bij de dames zeer in de smaak. Verschillende waardevolle prijzen werden verloot. In de gistermorgen alhier gespeelde voetbalwedstrijd L.S.C. 2-F.V.C. 2 heeft Willy Steunebrink, de midvoor van LSC 2 een enkel ontwricht en een kuitbeen gebroken. Het ongeluk ontstond doordat hij z’n been verdraaide. Van ruw spel was dus geen sprake. Dokter Van den Heuvell, die ontboden werd, liet de jonge man naar het St. Antonius Ziekenhuis overbrengen. Nadat het been daar was gezet, is hjj naar de ouderlijke woning vervoerd. De heer S. Henstra te Koudum sprak namens de zustervereniging de Zuid westhoek, thans ook in Sneek gevestigd, maar geenszins met concurrentiebedoe- lingen. Spr. zei dat de Sn. Onderlinge een eerbiedwaardige ouderdom heeft be reikt en de verhouding tussen haar en de Z.W.H. goed is. Het is een zeer vreed zame co-existentie. Door de invoering van de wetteljjke arbeidsongeschiktheidsverzekering zul len over drie a vier jaar zo’n 3000 amb tenaren. nu werkzaam bjj de Sociale Ver- zekeringsbank en de Raden van Arbeid, „vrij” komen. Waarschijnlijk door een mankement aan de stuurinrichting is gisteravond om half zeven een personenauto, bestuurd door de 67 jarige P. Folmer uit Ruiga- huizen, op de weg tussen Waterloo en Harich in de berm gereden en daarna gekanteld. De heer Folmer kwam met de schrik vrij, maar de verwondingen van zijn 65 jarige echtgenote waren van dien aard, dat zjj in het St. Antonius Ziekenhuis alhier moest worden Op 1 oktober j.l. waren bjj de Dienst Luister- en Kijkgelden 1.498.905 televi sietoestellen aangegeven tegen 1.478.721 op 1 september j.l. (t.e.m. 17 oktober 1.516.434). Er waren op 1 oktober 2.637.972 gere gistreerde radio-ontvangtoestellen te gen 2.635.175 op 1 september j.l. Het aantal aansluitingen op de Draad omroep bedroeg op 1 oktober 460.937 te gen 461.541 op 1 september j.l. Maandag 21 t.e.m. zondag 27 oktober Tentoonstelling „In Holland staat een huis” op het Zaailand te Leeuwarden. Dagelijks geopend (ook des zondags) ’s middags van 1-5 uur en ’s avonds van 7-11 uur. Maandag 21 oktober. Kunst aan Allen Sneek. Opvoering van de thriller ,,Twee_in één klap” van Philip Levene i” in Ami- citia Theater, ’s avonds 8 uur. Dinsdag 22 oktober Vergadering Friese C.B.T.B. afd. Landbouwhuishoudonder- wijs in het lokaal van de Chr. U.L.O.- school „Rehoboth”, ingang Lijsterbes laan, Sneek. Aanvang 7.45 uur. Vrijdag 25 oktober „Jeugd vraagt Mu ziek” Frysk Orkest in „Ons Gebouw” m.m.v. Aerde Kuiper, bariton en Jel- le Kuipers, trompet. Zaterdag 26 oktober. afd. Sneek „Dag voor de Openbare School” in de Harmonie te Leeuwar den. Aanvang 1 uur nam. Tiisdei 29, woensdei 30 en tongersdei 31 oktober Krite Snits mei „De Skelm- stikken fan Scapin” fan Molière yn Amicitia. Dinsdag 29 oktober Zitting Triumph ad viseuse in Magazijn „De Zon”, Suup- markt. Tiisdei 26 en woansdei 27 novimber Snitser Frysk Toaniel mei „De Gou den Swipe” van Abe Brouwer yn Ami citia. De Engelse setter teef van Kijwneets Annabel van mevrouw A. H. Otto-v. d. Hamme alhier, gefokt uit de stam „fan de griene greiden” (Andrew Ankie) be haalde gisteren op de C..A.C.I.B. ten toonstelling te Rotterdam het Neder lands kampioenschap en werd tot de bes te uitgeroepen. Het bestuur luistert aandachtig naar oud-voorzitter J. Keuning. V.l.n.r. de hh J. Douma Gzn., P. Hen stra. mr A. v. d. Werf, F. J. Tromp, Sj. Jelgersma en J. Keuning. van wat geld bespaard. „Gij hebt als een goede der van de Leeuwarder Zustervereniging en mr. F. de Meijere. directeur van de Assurantiefirma Knegt Zn. te Amsterdam, hielden wel de grootste lof in wel ke de honderdjarige Sneeker Onderlinge Brandwaarborg Vereniging zaterdag middag op de receptie van het bestuur kon worden toegezwaaid. Dit kon echter nog meer waarderende woorden en goede wensen in ontvangst nemen op de receptie, waarop vele lei dende figuren uit het Onderlinge verze keringswezen in Friesland aanwezig wa ren, terwijl ook de fraaie bloemstuk ken, die de zaal in Rest. Piso een feeste lijk aanzien gaven, getuigden van de waardering welke de Sneeker Onderlin ge in deze kringen geniet. Zondagavond is de bromfiets van de 17-jarige D. R. L. uit Goënga door één van de ruiten bij V. en D. gevallen. De jongeman had zijn voertuig in de portiek fiets, O' probeerde etalageraa schade is vrij groot. DE GROOTSTE WINNAAR bij het honderdjarig bestaan van de Sneeker On derlinge is de burgerij van Sneek, die destijds in de gelegenheid werd gesteld zich goedkoop te verzekeren. Maar ook de niet bjj U verzekerden hebben groot profijt van Uw instelling gehad. Zjj heeft n.l. invloed uitgeoefend op de premies andere maatschappijen en daardoor hebt gij de inwoners van Sneek heel Als eerste spreker wenste Mr. v. d. Burg, secretaris der Federatie van On derlinge Brandwaarborgverenigingen in Nederland (F.O.B.) het bestuur geluk met het werk dat de Vereniging in de afgelopen honderd jaar met zoveel suk- Binnenkort zal een plastic autoband op de markt worden gebracht. Deze zal de rubberband drie tot vier maal in levens duur overtreffen, aldus de firma B. F. Goodrich Tire Co. te Akron (Ohio), die het product heeft gefabriceerd. De ont wikkeling van de stoffen, waaruit de band bestaat heeft zes jaar gekost. Na zjjn overzicht wendde spr. zich tot de oud-voorzitters J. Keuning en N. J. de Vries. Hij schetste de heer Keuning als een rustig, evenwichtig man met een vooruitziende blik. Op zjjn voorstel o.a. werd tien jaar geleden de heer Schurink tot bode benoemd en dit is een goede keuze geweest. Door zjjn toedoen is ook de tegenwoordige directeur-boekhouder benoemd en de vereniging is hem dank baar voor alles wat hij voor haar heeft gedaan. In ’t bijzonder door het benoe men van deze beide heren. Voor de heer De Vries, die 26 jaar commissaris is geweest geldt hetzelfde Ook hjj heeft zeer veel voor de Sneeker Onderlinge gedaan. De voorzitter eindigde met de hoop, dat het in de volgende honderd jaar ook goed moge gaan. De Sneeker Onderlinge heeft al deze jaren een serieus beleid gevoerd. Ze kon de risico’s altijd aan en het reserve-ka- pitaal steeds meer opvoeren. Dit zei de heer H. Kingma te Bolsward, voor zitter van de O.T.O.S. Het belang van de leden heeft haar altijd voorop ge staan en zij heeft dit op een buitenge- woc-i goede wijze gediend. U kunt daar om met voldoening op de afgelopen hon derd jaar terug zien, aldus deze spreker. De zaal was geheel bezet met geno digden, onder wie oud-dirigent Beinte- ma, tal van autoriteiten, afgevaardig den, etc. Verschillende bloemstukken, aange boden door diverse zusterverenigingen en het Frysk Orkest, prijkten op het po dium en de met bloemen getooide C.O.V.-leden gaven het geheel een fees telijk aanzien. De C.O.V., die de laatste jaren onder leiding staat van de heer R. Teule, had zich de medewerking verzekerd van Ak- ke Zwart, sopraan, Pier Buma,tenor en Henry Blackmon, bas, J. W. Boejjenga, clavecimbel en het Frysk Orkest. Ze had voor dit jubileum geen betere keuze kunnen maken, want „Die Schöp- fung” is een dankbaar en feestelijk werk. De muziek steekt hoog boven de tekst uit. Toch wist Haydn de woorden treffend en meermalen geestig te illu streren en bovendien met geringe mid delen prachtige effecten te bereiken. Zijn de uitvoerenden erin geslaagd I De firma J. Boomsma aan de Oppen- huizerweg vierde vrijdag een soort ju bileum. Het was namelijk voor de tien de maal in drie jaar dat een viskotter, door haar gebouwd, in het water van de Houkesloot gleed. De „Jacomina”, bestemd voor de heer J. Marijs te Vlis- singen, 19 m lang en 5.30 m breed zal in Urk, waar de kotter zal worden heen gesleept bij de opdrachtgever de heer Hoekman een motor van 190 pk krijgen en visklaar worden gemaakt. Het schip is bestemd voor de kustvisserij. Nu deze kotter gereed is zal de fa. Boomsma beginnen met de bouw van een kotter van hetzelfde type. Het schip, vroljjk versierd met wapperende vlag getjes gleed zonder aarzelen in zjjn ele ment. De tewaterlating werd door een aantal belangstellenden bijgewoond. Zaterdag is te Zeist het eindconcours om de nationale titels gehouden, uitgaan de van de Nederlandse Accordeonisten Associatie. Hieraan mogen accordeonis ten deelnemen, die in de provinciale con coursen in hun afdeling op een eerste of een tweede plaats kwamen. Uit Sneek waren Jackie Pheifer en Lenny de Ruiter naar Zeist gegaan. Vooral de laatste boekte daar prima re sultaten. In de afdeling amateurs (2) be haalde zjj 83 punten en werd daardoor nummer één. Zjj kreeg een beker en de medaille van de Associatie alsmede de titel: in haar klasse de beste van Neder land. lp deze klasse waren 18 deelne mers. In dit verband is ook vermeldens waard dat de radio opnamen heeft ge maakt van de hoogst geklasseerden. Jackie Pheifer behaalde in de afdeling elementair 72 punten en behaalde de elf de plaats. In deze klasse waren 21 deel nemers. Voor muziekschool J. de Vries, die deze deelnemers opleidde, een fraai succes. huisvader voor Uw verzekerden gezorgd”. Met het continueren daarvan behoeft U niet bang te zijn voor de tweede honderd jaar. ses voor de Sneker burgerij heeft ver richt. Hjj stelde dat de Onderlinge brand verzekering in Friesland een belangrijke plaats inneemt en trok daarna een ver gelijking tussen de rustige tijd van 1863 en de tegenwoordige die alle mogeljjke verschijnselen te zien geeft, o.a. concen tratie op velerlei gebied. Spr. vroeg zich af: zou het daarom ook goed zjjn als wjj iets meer samen gingen doen? Hij adviseerde het bestuur vooral een open oog te hebben voor de ontwikkelingen op elk gebied. Hjj eindigde met de wens dat men ook over honderd jaar kan zeggen dat het beleid in die honderd jaar goed is ge weest. 1 talking van de opgeno-1 A’ Dvorak, n.l. „Du bist, o Herr”, men. De politie heeft de wagen voor on- ”Gott.‘ erhöre mein Cebet”, waarvan derzoek voorlopig in beslag genomen. begonnen, werd na een onderbreking in de zomermaanden, gisteravond in de Zuiderkerk opnieuw ingezet. Het eerste concert in de nieuwe reeks van dit sei zoen werd gegeven door de heren Dirk S. Donker, orgel, en Aerde Kuiper, bari ton. De geringe publiciteit aan dit gebeu ren (een en ander door een misver stand) deed weinig publiek verwachten, maar het aantal bezoekers was toch nog redelijk te noemen. Nederlands krappe arbeidsmarkt maakt in het buitenland schijnbaar in druk. Uit Turkjje kwamen 65 mannen een reis van duizenden kilometers trot seren om hun diensten ongevraagd in ons land aan te bieden. Zjj verwachten veel van het land „van melk en honing”. Het gevecht om loonsverhogingen was langs hen heen gegleden. „Hier valt geld te verdienen,” dat zeggen de Turken. Sneek, werd 12 oktober 1923 opgericht. Welk werk het eerst werd uitgevoerd 1 weten wij niet, maar wel herinneren wij ons de tweede uitvoering, die wij des tijds ook bijwoonden. Dat was n.l. op 25 en 26 februari 1925 in „De Harmonie”, de tegenwoordige Baptisten-Kerk. Onder leiding van R. Beintema werd toen „Die Schöpfung” uitgevoerd, met medewer king van Di Moorlag, sopraan, Louis van Tulder, tenor, Jan van Rijsselberg, bariton en het Leeuwarder Symphonic Orkest. Bij de herdenking van het 49-jarig be staan, donderdagavond in „Amicitia”, werd hetzelfde werk ten gehore ge bracht. Spreker vertelde wat er de laatste Haydn het volle pond te geven? Voor twintig jaren is gedaan voor deze gebie- den, ook door de kerk. Er wordt veel ge daan op allerlei gebied, maar de nood is ontstellend groot, o.a. op Java, Korea en Latjjns Amerika, en dan de vele vluchtelingen. Na de pauze werden er vragen gesteld, terwijl over het vluchte lingenprobleem dia’s werden vertoond. Al met al was het een mooie leerzame avond, die door ds. Westra werd geslo ten. De Sneker sportjeugd collecteerde zaterdagmiddag bij het orgel van de heer Rinnert De Jager voor het Comité Sportbelangen. Een meters hoge thermometer vermeldde de stand op zaterdagmorgen: 45000,-. To taal moet er 97 duizend gulden op tafel komen als aandeel van de bur gerij in de verbetering van de sportaccomodatie in onze stad. Het programma, dat niet al te zware eisen aan de luisteraars stelde, was ge wijd aan Clarke (1670-1707), J. S. Bach, A. Dvorak en Jan Zwart. Het had boven dien de verdienste van een logische volgorde en... was niet te lang. Nadat begonnen was met samenzang van Gezang 136 bracht Donker de be kende „Trumpet Voluntary (vaak ten onrechte aan Purcell toegeschreven) ten gehore. Dit vrjj-korte, maar dankbare werkje, dat eigenlijk „Prince of Den mark’s March” tot titel heeft, kreeg een pittige vertolking. Het technisch veel hoger eisen stellen de „Preludium in E-moll” van Bach werd eveneens uitstekend en met een duidelijke registratie weergegeven. Drie coupletten van drie psalmen was wel wat al te veel van het goede! Na tuurlijk, zangtechnisch waren deze psal men voor Aerde Kuiper geen probleem, maar bleef hij met de voordracht van deze, in wezen moeilijke opgave, niet wat teveel aan de oppervlakte? Wjj menen van wel. Veel beter hjj, ons inziens, op dreef met zjjn ver- i „Biblische Lieder” van en Donker begeleidde accuraat. Bij Dvo rak met een duidelijke registratie, maar bij de psalmen met een wat te zwakke discant, wat af - en toe aanleiding tot lichte zwevingen gaf. De organist besloot met drie koraal- bewerkingen van Jan Zwart, n.l. een „Canonisch voorspel voor Psalm 84”, een „Meditatie over Gezang 179” en een „Toccata over Psalm 146”, waarvan laatstgenoemd werk verreweg het beste is. Met name het eerste stuk (Psalm 84) „doet” het tegenwoordig niet meer, omdat we geheel en al zijn ingesteld op het „oude”, in ere herstelde ritme van „hele en halve noten”. De uitvoering was echter goed en doorzichtig en de „Toccata” werd ten slotte licht en met vaart vertolkt. De volgende „Avondmuziek” is vast gesteld op 24 november, maar „Een uur Kerkmuziek” vraagt daarvóór uw aan dacht, en wel op 3 november, a.s. J.N. Dinsdag 22 okt. en woensdag 23 okt. ’s avonds 8 uur film: Het spookhuis op de heuvel. Donderdag 24 okt. ’s avonds te 8 uur film: Amerika bjj nacht. bij Boeijenga in goede handen kwame wijze in het rechte houden. Opvoering De Christelijke Oratorium Vereniging, beheerst, ook in de veeleisende colora- j door Toneelgroep „Centrum -T. -1 i.1r nitia Thppfpr ’s ovnndc ft 771

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1