Gasunie doet voorstel Burgemeester J. C. Caval jé gaat Ijlst verlaten over aardgasprijs WY M BR ITS E RA DEEL IJLST BUITENLANDS OVERZICHT AGENDA 1 maar krachtig en r door Speurder van Rusk stelt de Europeanen gerust Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, KORT ft lift 118e jaargang no. 87 j Afscheid Ds. A. Westra Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 16 november benoemd tot burge meester van de gemeente Doniawer- stal de heer J. C. Cavaljé, met toe kenning van gelijktijdig eervol ont- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD C.B.T.B. Wymbritseradeel vergaderde in Oudega Moeilijkheden bij Groene Kruis Geslaagd Slingerende auto botste op tractor met aanhang In Hommerts botste omstreeks zes uur Donderdag 31 okt. 1963 heer Cavaljé, 49 jaar oud en lid van de CHU volgt mr. K. J. van Douwen op, die in april is benoemd tot Kan tonrechter in Beetsterzwaag en op 2 september afscheid nam van zijn ge meente. dui- De paal voor de Eilandbrug dreigt Nuchterder met het werkt. Contact met Engeland Topgesprek Italiaanse socialisten In Italië zijn de socialisten van Nenni de in VersciiQnt MAANDAGS en DON- pEKDAGS Zo'n tweehonderd Amsterdamse straat- makers hebben voor het stadhuis gede monstreerd om kracht by te zetten aan hun eis: herindeling van de loonschalen voor de gemeentelijke straatmakers. t op een vastgestelde tyd met een blad met korstjes naar buiten om „zUn” Kantoor voor admim. stratie en redaktie: GEDEMPTE PUL 6 Telefoon 8005 (0 5150) b.g.g 4091. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per halt jaar. Franco p. post t3.75 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad In Sneek De door de Gasunie voorgestelde aard- gasprijzen hebben betrekking op het zo genaamde Slochterengas met een calo rische waarde van 8000 K. cal/m3, ter wijl het thans in Sneek gedistribueerde aardgas een calorische waarde van 8800 K. cal. bezit. Afgezien van de prijs, die men moet betalen voor het Slochteren gas de thans genoemde cijfers zyn hele maal nog niet zeker) staat het vast dat men in Sneek in ieder geval 10% meer moet betalen dan de verbruikers van het Slochterengas. Hoeveel dat wordt valt nog niet met zekerheid te zeggen, om dat alle genoemde cijfers betrekkelijk zijn. Zondag 10 november zal ds. A. Wes tra, predikant der Ned. Herv. kerk te Scharnegoutum in de middagdienst af scheid nemen van zijn gemeente. Op zondag 17 november zal hij intree doen eerst in de geschiedenis? - zich heeft gewaagd aan het bespreken van een in het Fries geschreven boek. Wie ge lijk heeft? Doet er niet toe. ,,De Smearlappen” op weg is ’n bestseller te worden! Vooral de Sneker boek handelaren doen goede zaken. AMICITIA THEATER Omdat verscheidene schaatsenrijders deze winter tijdens de Elfstedentocht op de Friese meren van de kou zijn ge storven zaj te Leeuwarden een stand beeld worden opgericht voor de Onbe kende Schaatsenrijder. Dat schrijft het Franse weekblad „Paris Match” in de laatste editie. Alsof een Onbekende Soldaat niet ge noeg is Vrijdagmorgen wandelde een on- derwyzeres van de Koningin Wilhel- j minaschool met haar klas naar het gymnastieklokaal aan de Singel, I daarbij het zebrapad overstekend. Ze had twee kinderen aan de hand, wat j één der werklieden van een bouw- werk aldaar de ontboezeming ontlok- I te: „ik wou dat ik by die juffrouw aan de hand liep”... Juf wist niet hoe j ze zich moest houden en bleef mid- den op het pad staan om de kinderen j over het zebrapad en langs de daar- Minister Andriessen van Economische Zaken verwacht dat alle gemeenten het aardgas op den duur tegen eenzelfde prijs gaan verkopen. Hoewel de ver koopsprijs aan de gebruikers nog niet ge heel vaststaat heeft de bewindsman gis teren wel medegedeeld dat de SROG (Samenwerkende Regionale Organen in zake Gasvoorziening) aan de volgende tarieven denkt: bij een afname van nul tot 25 kubieke meter per maand een vastrecht van een gulden en 25 cent per kubieke meter. Bij een afname van 25 tot 50 kubieke meter per maand een vastrecht van ƒ2,25 en 20 cent per ku bieke meter. Bij afname van 50 kubieke meter tot meer per maand een vastrecht van 7,25 en tien cent per kubieke me ter. Burgemeester Cavaljê, op 4 septem ber 1914 geboren in Avereest begon zijn loopbaan in de gemeente-administratie in Zwollerkerspel, waar hy onder-burge- meester was. Van 1942 tot 1947 was hy wer'zaam op het arbeidsbureau in Zwol le. In december 1947 werd hy benoemd op de secretarie te Wyhe, waar hy com mies was, toen hij in 1957 benoemd werd tot burgemeester van IJlst. Zes jaar is hij dus werkzaam geweest in Friesland. In die jaren heeft hij in be langrijke mate bijgedragen tot de verde re ontwikkeling van zijn gemeente. De Fri e taal, die hem aanvankelijk wei enige moeilijkheden opleverde, heeft de burgemeester steeds als voertaal in de raad toegelaten, in tegenstelling tot zjjn voorganger. Burgemeester Cavaljé, die vader is van vijf kinderen, is kerkvoogd van de hervormde kerk, bestuurslid van het Groene Kruis, de Ijlster Schapts en de IJswegencentrale. Tijdens zijn ambtspe riode zyn er in IJlst verschillende din- Ben Bella uit Oostelijke bron wapens krijgt. Nasser staat geheel achter Ben Bella en ook van hem krijgt de Alge rijnse president wapens. „De Smearlappen,” de nieuwe ro man van Anne Wadman is een van de meest besproken werken van de laatste tijd. Het is moeilijk te zeggen wie het hardst roepen, de voor- of maken dat de ruimteverwarming met aardgas zeer snel terrein gaat winnen. De prijzen die by een afname van 50 of meer kubieke meter zullen worden be rekend schakelen volgens de minister iedere concurrentie van kolen en olie uit. De commissie voor de E.E.G. heeft Nederland gevraagd de heffingen af te schaffen die op bier worden gelegd. De ze heffing - ongeveer anderhalve gulden per hectoliter - is ingesteld in verband <nr«n dat in het bier wordt ver een Uit het verdere betoog van Rusk kan men ook opmaken, dat de Amerikaanse regering met minder optimisme dan bij vorige gelegenheden het geval is ge weest de tekenen van ontspanning in de wereld gadeslaat. Er is, zo zei Rusk, geen echte ontspanning mogelijk zonder vooruitgang in Duitsland, Laos, Vietnam en Cuba. Weliswaar zyn er achter het IJzeren Gordijn enkele belangwekkende ontwikkelingen waar te nemen als ge volg van de spanning tussen Rusland en China, de grotere behoefte aan per soonlijke vrijheid en moeilijkheden by het verdelen van de economische reser ves tussen de eisen van bewapening, de industrialisatie, de consumptie en de bevordering van de wereldrevolutie. Het zou onjuist zijn, aldus Rusk, spoedige veranderingen te verwachten. Onder leiding van de heer Visser hield de C.B.T.B. afdeling Wymbritseradeel- zuid verleden week donderdag een bij eenkomst in Oudega. De heer H. W. Hielkema uit Harich, provinciaal voor zitter sprak over het landbouwbeleid. Hij verdeelde zijn rede in drie onder werpen: loonbeleid, prijsbeleid en grond- en pachtzaken. Daarna volgde een geanimeerde bespreking. „Ónze houding als C.B.T.B.-er moet één zijn in deze tyd. Vooral ook het landbouwgebied”, was de conclusie. Meegedeeld werd dat op 21 november een culturele avond in Oosthem zal worden gehouden. Spreker is hier de heer Bos over „Antwoord aan deze tijd”. Op 19 december is een gecombineer de vergadering met de Friese My. van Landbouw en de A.B.T.B. Een forum zal dan vragen beantwoorden. De vergade ring werd door 42 leden bygewoond. Mr. B. Haersma Buma, burgemees- deze 100.000 liter olie zou overnemen. ter van Workum heeft zich mét het Toen kwam ’t vastgelopen schip los. Genealogysk Wurkforban bezig ge- Het douanezegel was echter verbro- houden met de vraag waar Greate ken. Een telefoontje naar de Friese Pier begraven moet zyn. Workum’s hoofdstad maakte alles goed. Een J eerste burger meent dat het graf in vriendendienst moet niet worden ge- de Martinikerk kan zyn. In 1925, toen straft, was het commentaar van de J de vloer gedeeltelijk was opengebro- douane, ken is het niet gevonden. Hij meent dat het graf gezocht moet worden op de plaats waar eens de magistraats- In Algerije, waar het de laatste dagen aan het Marokkaanse front vrij rustig is gebleven poogt, men tot een vergelijk te komen. President Ben Bella, Koning Hassan, Keizer Haile Selassie zijn naar Rusk heeft ook gesprekken gevoerd met Duitse ministers en Von Hassel, de Westduitse minister van defensie, heeft zaterdag op een persconferentie ver klaard, dat een verdedigingsconceptie, gebaseerd op zulke „zeer kwetsbare transporten” van de hand moest worden gewezen. Minder in het openbaar dan in deze gesprekken met de Duitsers heeft Rusk een ander thema naar voren ge bracht, n.l., dat de bondgenoten hun verplichtingen ten opzichte van 'de NA VO beter zouden moeten nakomen, dat met andere woorden van dg Europese landen een grotere bijdrage aan de de fensie zou kunnen worden gevraagd. Hoe zijn deze opmerkingen van Rusk met die van Gilpatric te rijmen? Men moet aannemen, dat in bepaalde, voor al militaire, Amerikaanse kringen, met bepaalde strategische gedachten wordt gespeeld, die als proefballonnetje de lucht in gaan, terwijl Rusk, als de ver antwoordelijke man voor de diplomatie, dan weer zjjn uiterste best moet doen, de schade, die dit veroorzaakt te her stellen. Het is in elk geval een minder doeltreffende wijze van politiek voeren. Met deze tarieven gaat de kleinver bruiker er zeker 25 procent op vooruit, aldus de minister, die voorts van me ning is dat zijn streven naar een een heidsprijs niet in strijd is met de ge meentelijke autonomie. Tot nu toe zijn de gemeenteraden gerechtigd om de gasta rieven vast te stellen. Ze tonen dan ook een grote variatie. De bewindsman is van mening dat de gemeenten bij invoe ring van de genoemde tarieven in staat zijn een redelijke winst te maken. Bo vendien zullen de prijzen het mogelijk maandagavond een auto, bestuurd door de heer M.O. uit Emmeloord op een tractor met aanhangwagen, geladen met bietenkoppen, van de fa. Altenburg uit Osingahuizen. De tractor was ver licht. De auto kwam uit de richting Lemmer en reed zig-zag over de weg. Een medeweggebruiker, die steeds achter de slingerende auto had gereden, had reeds geprobeerd de roekeloze au tobestuurder de passeren om deze te la ten stoppen, maar had het voor eigen veiligheid opgegeven. De auto is aan de voorkant lelijk in gedeukt. De bestuurder kwam met de schrik vry. Toch zal dit muisje wel een staartje hebben. De districtskinderarts van het provin ciale Friese Groene Kruis, dr. L. E. W. van Albada uit Leeuwarden heeft zyn ontslag ingediend, evenals mevrouw H. G. Feenstra-Wolthuis uit Sneek, die een halve functie heeft by het Groene Kruis. Aanleiding is het plan van de provincia le Friese vereniging tot reorganisatie van het kleuterzorgwerk, waarvan men alleen maar een verslechtering van de kleuterzorg verwacht. Te Scheveningen slaagde voor het ex amen vakbekwaamheid patroonsexamen motorenbedryf de heer H. Bosma te Jut- rijp. Vrijdag 1 nov. t.q.m. zondag 3 nov. ie dere avond te 8 uur en zondagmiddag tevens te 5 uur film: Blue Hawaii. Zondagmiddag 3 nov. te 2.30 uur film: Greep naar de macht. Donderdag 7 nov. 's avonds 8 uur film: Psycho. Tongersdei 31 oktober Krite Snits mei „De Skelmstikken fan Scapin" fan Mo lière yn Amicitia. Donderdag 31 oktober Ned. Reisvereni- ging. Vertoning kleurenfilms „Tover spiegels in de bergen” en „De N.R.V. reist in Uw koffer mee.” Zaal Hotel „De Wijnberg”, aanvang 8 uur. Zaterdag 2 november Schutjasparty om rollades en vlees in Café Van der Zee, Sijbrandaburen. Aanvang 7.30 uur. Zaterdag 2 november Schutjasparty om vlees in Café Fr. F. de Vries, Ter- zool. Aanvang 7.30 uur. Zondag 3 november. „Een uur Kerkmu ziek” in de Zuiderkerk, R. Bocke- makade onder auspiciën van „Jeugd en Muziek”. Aanvang 8 uur. Maandag 4 en dinsdag 5 november Ten toonstelling van de Reizende Land en Huishoudbeurs „Herfstshow 1963” in „Ons Gebouw”. Geopend ’s middags 4 uur tot ’s avonds 10 uur. Woensdag 6 november „Kunst Aan Al len Sneek”. Toneelavond in Amicitia. Aanvang 8 uur. Tongersdei 7 novimber Kulturele joun Friesche My. van Landbouw en Jonge- rein ofd. Snits. Opfiering fan „In Hei- depyk” troch it Fryslan Toaniel yn Seal Hanenburg to Snits. Oanfang 8 ure. Zaterdag 9 november Vergadering van volmachten van het Waterschap „Heeg” in Hotel B. Westra te Heeg. Aanvang ’s<morgens 9.30 uur. dien was ds. Westra als vicaris werk zaam in de Hervormde gemeente te Berlikum, van augustus 1958 tot 1 juni 1959. Ds. Westra toonde zich een be gaafd spreker en hield vele lezingen voor verenigingen. Scharnegoutum ver liest een werkzaam predikant, die door Van heinde en verre schijnen de sportvissers naar de Waterpoortstad te komen om hun geluk te beproeven. Vooral een Groninger visklub ziet wel heil in Sneek. Dat men niet altyd weet waar men het zoeken moet blijkt wel uit het feit dat men soms aan het water van de Wip zit. Dat is nu let terlijk in troebel water vissen. Soms dwalen de vissers af tot Offinga- wier, om daarna naar de stad terug te lopen. Lang niet alle stadgenoten zyn ingenomen met het bezoek van deze vissers. Voor velen betekenen ze zelfs een doorlopende ergernis. Want wat bijna geen Sneker in zijn hoofd zal halen doen deze mensen. Ze vissen op witvis.. Effectief overigens want jaarlijks kost het duizenden kleine vissen het leven, doordat de vissers een groot deel van hun buit als waardeloos wegsmyten. Waarheen doet er niet toe. De vissers onder de stadgenoten doen hef beter. De laatste tijd wordt er vooral veel snoekbaars gevangen. Toen een fortuinlijke visser vorige week een fikse buit uit het water van de Jachthaven haalde, lagen de volgende dag zo’n twintig bootjes tussen de palen van de nieuwe schiphuizen. Of de buit toen ook goed was? Speci aal voor de Groningers volgen hier nog even de maten waaraan men zich by het vissen moet houden: paling: 28 cm, snoekbaars, 40 cm, snoek 40 cm, baars, 22 cm, karper, 35 cm, voorn, 15 cm, kolblei, vrij, zeelt, 21 cm. Met ingang van vandaag mag het brood niet duurder zyn dan het was op 10 juli, vermeerderd met de beide ver hogingen van één cent op 20 augustus en 14 oktober. Deze prysstop geldt niet voor kleinbrood, roggebrood, rozynen- en krentenbrood. Naar aanleiding van de operatie Big Lift, waarby een gehele Amerikaanse di visie in iets meer dan zestig uren van Texas naar Duitsland werd overge bracht, en van de daarmee samenhan gende opmerkingen van onderminister Gilpatric, dat de technische ontwikke ling het mogelyk zou maken Ameri kaanse troepen uit landen overzee terug te trekken, is vooral in Duitsland wat bezorgdheid ontstaan, welke nu op het ogenblik weer is weggenomen door Rusk, de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken. Deze heeft bij een be zoek aan Duitsland verklaard, dat zes Amerikaanse divisies zolang Duitsland zullen blijven als de toestand dit vereist. En de toestand van het ogen blik maakt hun aanwezigheid zonder twijfel noodzakelijk, zo meende Rusk. in congres bijeen geweest. Het belang rijkste thema van het congres was de vraag of fle party zich bereid zou ver klaren met de chr.-democraten een coa litie aan te gaan. De party van Nenni heeft zich na de oorlog zeer nauw met de communistische party verbonden, maar na, de gebeurtenissen in Hongarije heeft Nenni, een drager van de Stalin- prys voor de vrede, getracht zich steeds meer van zyn bondgenoten af te wen den, hetgeen niet zo gemakkelijk was, aangezien in zijn partij een zeer sterke minderheid voor voortgezette samen werking met de communisten is. Van het ogenblik af, dat Nenni een grotere zelfstandigheid zocht, ontwikkelde zich in de chr.-democratische partij, vooral onder leiding van Fanfani een stroming, die voor een economische en sociale mo dernisering van het land een samenwer king met de socialisten van Nenni zocht, hetgeen in Italië de „opening naar links” heet. Het doel van Fanfani was tevens de rechtervleugel in zijn eigen partij van invloed te beroven. Met de socia listen samenwerkend, zou hjj rechts niet meer nodig hebben. Vorig jaar is het tot een halve opening gekomen, waarbij de socialisten wel niet in de regering kwa men, maar de party van Fanfani in het parlement zo niet steunden dan toch niet tegenwerkten. Na de verkiezingen van het voorjaar, die enige winst voor de communisten te zien gaven, is de ope ning naar links even gestrand, maar nu poogt Nenni toch weer het groene licht van de party te krijgen. De linkervleu gel heeft zich daartoe ook bereid ver klaard op ónmogelijke voorwaarden, na melijk geen uitsluiting van de commu nisten en afwijzing van de verplichtin gen van het Atlantische bondgenoot schap. Op het ogenblik van schrijven is de uitslag van de stemmingen over de revoluties nog niet bekend, maar men kan wel zeggen, dat het nog geen zeker heid is, dat Nenni zyn wil zal kunnen doorzetten. De melk wordt op 1 januari a.s. weer duurder. Waarschijnlijk zal de prijs met één cent stijgen. Op 3 november zal, zo als bekend, de melkprijs twee cent per liter hoger worden. Het Produktschap voor Zuivel heeft de minister er op ge wezen dat na 1 januari vermoedelyk de melkprijs nog eens omhoog moet door de loonsverhogingen, die dan ingaan. B. en W. van woonforensenbelasting invoeren. De mensen die in Giethoorn niet hun hoofd verblijf hebben maar er toch meer dan 90 dagen per jaar in een woning, zomer huisje of woonboot verblijf houden zul len in deze belasting worden aangesla gen. De tarieven variëren van 100,- tot 200,- per jaar. Giethoorn willen een invoeren. daar Greate Pier rust. Overigens vond mr. Haersma Buma dat de Mar tinikerk jammer genoeg van veel vroegere pracht ontdaan is. Iraaks-Syrische unie Naast deze bemoeienis in het Westen heeft Nasser zyn zorgen in het Oosten, waar alle goede vooruitzichten op een nauwer samengaan van een aantal Ara bische landen onder Nassers leiding verdwenen zyn. In de eerste maanden van het jaar had het er alle schijn van, dat in Irak en Syrië Nassers vijanden hadden plaatsgemaakt voor zyn vrien den. Een nieuwe Verenigde Arabische Republiek werd op papier gezet, maar de in beide landen heersende Baathpar- tjj gevoelde er weinig voor het gezag uit .handen te geven. Nassers invloed kwijnde weg en nu hebben de Baath- partyen in Irak en Syrië aangekondigd, dat zy hebben besloten beide staten sa men te smelten in een federatie op basis van socialisme en democratie. De sa menwerking was eigenlijk al begonnen, want op 8 oktober was er een militaire unie aangekondigd. De economische en politieke stappen zullen nu moeten vol gen, maar aangezien er al zoveel Ara bische eenheidsplannen zijn mislukt, kan men nog niet van succes overtuigd zijn. Een vriendendienst is toch maar al- - - les. Dat vond de kapitein van de 990 naast geparkeerd staande auto’s te ton metende tanker Ruckwarth, de loodsen, toen ze plotseling een hand heer F. Wittman ook, zondag op het in de hare voelde. Ze keek om en zag Snekermeer. In de dichte mis (ver- in het lachende gezicht van de onder velende. kwestie, die mist) liep zyn nemende bouwvakker, die haar naar tanker aan de grond. Op eigen kracht de overkant begeleidde. Juf was per- kon het schip niet los komen. Toen plex maar wie weet (als de man niet toevallig een andere Duitse tanker getrouwd is) of Speurder niet getuige passeerde werd overeengekomen dat was van het begin van ’n romance...? SNEEKER NIEUWSBLAD In het blad van de postduivenvere- J bank stond. Het is best mogelyk dat niging „l’Estafette” staat dat dit j-r-•- n:- seizoen 4428 r*”!- ven zyn ingekorfd tegen 3718 in 1962. j Een vooruitgang dus. Het aantal j duiven neemt in de Waterpoortstad trouwens toe. Dat jI slaat dan vooral op de wilde duiven, de vrijbuiters van de stad, die vooral j1 rondvliegen en hun kostje opscharre- len. Zij doen denken aan de duiven 3 op de Dam te Amsterdam, die lieve- lingen van de buitenlanders. Ook in I onze stad zyn soms aardige tafereel- - tjes te zien. Elke zondagmorgen by- jt tegenstanders. Dat het pocketboekje voorbeeld komt oud-schipper Westra s de gemoederen in beroering heeft ge- 0 een vastgestelde tyd met een blad I bracht is wel duidelijk als men weet met korstjes naar buiten om „zijn” LT’uAÜ duiven te voeren. Het is een prachtig j! gezicht te zien hoe de vogels in hun ijver om een graantje mee te pikken hun „vriend” helemaal niet vrezen. Overigens heeft de Sneker postdui- venvereniging grote plannen. Met j I man en macht moet worden gewerkt om een eigen clubgebouw te krjjgen. j „Eigen haard is goud waard," den- een schandpaal te worden. Het dry- ken de duivenliefhebbers. Macht heb- j vende vuil blijft hiervoor liggen en ben de leden genoeg maar mannen dat is een ware ergernis voor de be- krijgt het bestuur nog veel te weinig. j woners van het Eiland. Het schijnt Toch zal er deze winter aan ge- zelfs een aantrekkelijk object voor de werkt worden. jeugd te zijn. Het gebeurt tenminste wel eens dat ze uit een leeg flesje of busje water uit de gracht drinken... De paal is er destijds neergelegd om te verhinderen dat drijvend vuil de Jachthaven binnen stroomt en daar om is er ook een categorie die er blij mee is. Het vuil komt niet meer in de Jachthaven. Zo wordt het arme paaltje aan de ene kant geprezen en aan de andere geslagen. Wie moet nu zijn zin hebben? seizoen 4428 Sinds president De Gaulle op 14 janu ari van dit jaar door zjjn beruchte pers conferentie Engeland het lidmaatschap van de Europese Economische Gemeen schap ontzegde, hebben de vyf andere landen, Nederland voorop, voortdurend getracht de contacten met Engeland niet verloren te laten gaan. De gedachte zat hierby voor: eensdeels een Engels lid maatschap voor de toekomst niet onmo gelijk te maken, anderdeels door zich vasthouden aan de Engelse verlangens Frankrijk duidelijk te maken, dat men niets wilde weten van de ideeën van De Gaulle het Europese continent naar een van Amerika onafhankelijke buitenland se en militaire politiek te voeren, waar in het vermeende Franse belang of doel zou worden gelijkgesteld met het Euro pese belang. Na wat mislukte pogingen heeft men gemeend in de Westeuropese Unie het instrument te vinden, waarin de contacten het best bewaard zouden kunnen blijven. In het kader van dit, nu niet meer door Frankrijk gesaboteerde streven, zijn vrijdag en zaterdag in Den Haag de ministers van buitenlandse za ken van de leden van de W.E.U. (de Zes plus Engeland) bijeen geweest. Veel is er niet uit gekomen en men mag ook stellig niet verwachten, dat Engelands toetreding er nader door gekomen is, maar deze bijeenkomsten zjjn wel be langrijk om misverstanden uit de weg te ruimen en eventuele plannen min of meer te coördineren. Frankrijk heeft dit streven lang ge saboteerd, maar ditmaal heeft het zich wat socialer betoond. Men zou zelfs kun nen spreken van een Franse tactiek de hartelijkheid in de betrekkingen met Engeland te herstellen zonder uiteraard iets van het ingenomen standpunt prijs te geven. Er is gedineerd en er is ge luncht en vooral de Fransen bliezen hun hartelijkheid flink op, door de Engelsen tot wat nuchterder proporties térugge- bracht. Men kan dit Franse optreden wellicht verklaren uit de hardnekkig heid, waarmee de bondgenoten bleven vasthouden aan de banden met Enge land, waardoor Frankrijk in een onaan gename geisoleerde positie kwam te staan. den maakte. De collecte voor de Vluchtelingenhulp heeft in Heeg 621, 45 opgebracht. Kruisgebouw, waarvan enige tijd gele den zijn dochtertje de eerste steen legde, het mienskipshüs, de nieuwe brug en de walbcschoeiing langs de Zeven Pelzen. De heer J. Nooitgedagt, de loco-burge- meester zal de raad presideren in de tijd dat IJlst geen burgemeester heeft. Bamako vertrokken, de hoofdstad van Mali, waar zy met president Modibo Kei- ta zullen vergaderen. Hoop op een snel le bylegging van het geschil kan men moeilijk meer hebben, maar aan de an dere kant lijkt een oorlog op wat grotere schaal ook niet waarschijnlijk. Van Wes telijk standpunt minder plezierig is, dat in café „De Veehandel”, Korte Vee- marktstraat 8-11. Aanvang 2 uur ’s middags. Tissdei 26 en woansdei 27 novimber Snitser Frysk Toaniel mei „De Gou den Swipe” van Abe Brouwer yn Ami citia. na vooraf te zyn bevestigd door ds. N. Kooreman. eveneens Ned. Herv. predi kant te Rhenen. Op 14 juni 1959 kwam ds. Westra naar Scharnegoutum. Hij werd bevestigd door ds. J. Schipper, destijds te Goën- ga, thans predikant te Zwolle. Voor-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1