Schooltandartsendienst in district Wymbritseradeel een feit Heel Bozum vierde feest bij de eerste-steenlegging van wijkgebouw „Neptunus” kampt nog steeds met gebrek aan trainingsgelegenheid IJLST WY M BRITS ERA DEEL maar krachtig w; I van KORT I goggll en Nijland heeft een ijsclub gekregen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, a:~ Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en 118e jaargang no. 08 Maandag 4 nov. 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD N.C.V.B. Ijlst Prof. dr. H. de Vos 40 jaar predikant Wielrijdster reed op bestelauto K.C. .Sneek en Omstreken* naar Bolsward Drie en dertig miljoen in ,61-,62 aan studietoelagen Vrouwenverenigingen houden verkoopdag N.R.V. bracht de leden in vakantiestemming 1200 inschrijvingen voor Waterpoortshow Start zo mogelijk deze maand Studie Club Schilders „Sneek en Omstreken” i SNEEKER NIEUWSBLAD de gemeente Baarderadeel een de plannen al dertig premier Chroestsjov AMICITIA THEATER yn Dokter Miedema metselt symbolisch de eerste steen voor het nieuwe gebouw in. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 (O 5150) b.g.g 4091. het Groene Kruis en de voorzitter van Dorpsbelang, de heer Van der Wal. Donderdag 7 nov. ’s avonds 8 uur film: Psycho. In de mijn Mathilde van de Ilseder Ijzermijn bjj Salzgitter is een wonder ge beurd. Sinds zondagmorgen heeft men verbinding met nog elf ingesloten mijn werkers die zich bij de doorbraak van het waterzuiveringsreservoir op 24 okto ber j.l. konden redden in een omhooglo pend verbindingsstuk dat uitgaat van een schacht op 90 meter diepte. Zij heb ben zich daar tien dagen in leven kunnen houden op een diepte van 60 meter. Voor elf gezinnen, reeds in rouw gedompeld, toch weer hoop. Reddingsploegen zjjn reeds bezig. Later werd bekend gemaakt dat er behalve de ploeg van elf nog vjjf mensen gered zouden kunnen worden, die reeds waren opgegeven. Bovengenoemde club hield op 30 okto ber j.l. een feestavond voor haar leden Versent) nt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 et. jer mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per halt jaar. Franco p. post 13.75 per halt jaar Giro 850748 ten name van Sneeker Nteuwsblaa In een synagoge in Noord-Londen is ingebroken. Nadat de dieven zich mees ter hadden gemaakt van een buit be staande uit zilveren kronen en kande laars besmeurden ze de deuren van het gebouw met hakenkruisen. Vrijdagmiddag bemerkte de 64 jarige mevr. Bottinga uit de Johan van Olden- barneveltstraat te laat dat de bestelauto van Oliehandel M. den Boer in de Wij de Burgstraat voor het verkeerslicht stopte. Zij reed tegen de auto op met het gevolg dat zjj zich nogal ernstig aan haar linkerbeen verwondde. Zij were, de winkel van de firma H. Wielin- ga binnengedragen waar dokter K. v. d. Heuvell <e eerste geneeskundige hulp verleende. In de ambulanceauto van de politie werd zij daarna naar het St. An- tonius Ziekenhuis vervoerd. Na behandeling aldaar kon mevr. Bot tinga naar huis worden gebracht. i Dr. Miedema stelde spontaan de beno- digde bouwgrond gratis ter beschikking, I maar toch was er nog een testamentaire I beschikking van wijlen Sjoerd Ypma uit I Jorwerd, in leven veehouder, voor nodig, I voordat met de bouw kon worden begon- I nen. Dank zjj de laatste wil van de over- ledene werd het mogelijk de rente en af lossing voor het gebouw te financieren. Enige tijd geleden is aannemer Van der Berg met de bouw begonnen. Het verrijst nu langzaam in Bozum, maar toch heeft het de eerste vruchten ai afgeworpen. Enige tijd geleden heeft het dorp namelijk een wijkverpleegster gekregen. Zuster A. Koopmans zal haar taak straks, als het gebouw er is, nog beter kunnen doen dan nu. Ook is het bekend geworden dat zich in Bozum een tandarts gaat vestigen en dat zjjn voor een klein dorp belangrijke zaken. Boven dien heeft Bozum het oog gericht op de toekomst. Het wil niet, zoals de PPD zei, verloren gaan. Volgend jaar zal het ge bouw klaar zijn. De Bozumers zullen de inrichting verzorgen. Geen wonder dat de voorzitter van het Groene Kruis in Baarderadeel en omstreken, de heer W. Reinalda, vreugdevolle woorden uitte, toen hij staande op de fundamenten van het gebouw een welkomstwoord sprak tot de genodigden en belangstellende Bo zumers. „Er was moed voor nodig om in een klein dorp te bouwen, maar het vertrou wen dat het bestuur in Bozum stelt zal niet worden beschaamd”, zei hij. Waar derende woorden kreeg ook dr. Miede ma, die ter gelegenheid van de eerste steenlegging een 17de-eeuwse zonnewij zer beschikbaar stelde. Bij de plechtigheid waren o.a. aanwe zig het voltallige college van B. en W. van Baarderadeel, de voorzitter van het provinciale Friese Groene Kruis, de heer Th. de Groot, vele belangstellenden van De contributies werden voorlopig als volgt vastgesteld: echtpaar 2,50; lid 1,50; kinderen van 13 tot 15 jaar 0,75, terwijl getracht zal worden donateurs te winnen, die ƒ1,— per persoon moeten betalen. (Wanneer van een echtpaar één lid wordt, betaald deze 1,50). De winter nadert en voor het bestuur van de nieuwe vereniging is er al direct werk aan de winkel. Sinds lange jaren is er in Nijland een stroming geweest, die een ijsclub en in verband daarmede een ijsbaan, in het belang van het dorp achtte. In verband hiermede werd in een vergadering van de vereniging voor Dorpsbelangen, dit voorjaar gehouden, een commissie van vijf personen aangewezen, om te onder zoeken, of een terrein, geschikt voor een ijsbaan, in de nabijheid van het dorp kon worden gevonden en zo ja, pogingen in het werk te stellen, te komen tot de op richting van een ijsclub. Het eerste was een nogal zware opgaaf, maar nu bekend is, dat er in het uitbreidingsplan van Njjland een ijsbaan is geprojecteerd, vonden Dorpsbelang en de comm., be staande uit do heren P. Jongema, E. Kooistra, H. Tjalsnia, J. Boersma en H. Andela (de laatste was niet °P de ver gadering aanwezig) dat de tijd geko men is een vergadering op te roepen. De opkomst op deze vergadering, wel ke j.l. woensdag werd gehouden en die door meerdere ouderen werd bezocht, was redelijk goed te noemen, terwijl tij dens de vergadering een adhaesiebetui- g'ng binnenkwam van de jongelings- en meisjesvereniging, die deze avond zelf in vergadering bijeen waren. Allen meldden zich aan als lid der nieuwe vereniging. De heer P. Jongema, die als voorzit ter fungeerde, opende de vergadering en sprak een woord van welkom en zette, evenals als later de heer E. Kooistra, de bedoeling van deze avond nader uit een. De organisatoren van de grote Water- poortshow, die binnenkort wordt gehou den hebben een record aantal inschrij vingen binnengekregen. Het maximum, 1200, is bereikt, zodat geen inschrijving meer plaats kan hebben. j van het Groene toen zwichtte het bestuur. Woensdagavond hield de Kynologen- club „Sneek en Omstreken” een propa- ganda-avond in hotel „De Wijnberg” te Bolsward. Dr. J. P. Otto opende de bij eenkomst en kon een flink bezets zaal verwelkomen. De voorzitter sprak uit gebreid over de kynologie, welk onder werp met grote aandacht werd aange hoord. In het studiejaar 1961/’62 werden ruim 40.000 studietoelagen ten behoeve van de studie bjj het voortgezet onderwijs in de een of andere vorm (het landbouw onderwijs uitgezonderd) bij het Ministe rie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen aangevraagd. Hiervan wer den er ruim 28.000 (71%) ingewilligd. De ze studietoelagen vergden samen een bedrag van ruim 33 mln. De schooltandartsendienst in het dis trict Wymbritseradeel, omvattende de gemeenten Bolsward, Gaasterland. He- melumer Oldeferd, Staveren en Wym britseradeel is thans opgericht. Als schooltandarts is benoemd Mevr. Hun- telaar-Huber, tandarts te Gaastmeer. De in de dorpsmond „oude” en „jon ge” vrouwenverenigingen „Wees een Zegen” en „Criterion” te Jutrüp-Hom- merts houden op 20 november aanstaan de hun jaarlijkse verkoopdag. Voor het grootste gedeelte zijn alle dingen die te koop worden aangeboden door de leden zelf gemaakt. Er zijn weer vele mooie en nuttige koopjes. Verder zyn er die dag aardige spelen als grabbelton, sjoe- De Nederlandse Reis Vereniging heeft een aantal leden en andere belangstel lenden ondanks het zich weinig voor vakantie lenende weer, donderdagavond in een zomerse stemming gebracht. Ze ker zullen de mensen, die naar „De Wijnberg” kwamen een gevoel van heimwee naar het afgelopen seizoen hebben gehad bij het zien van een twee tal films, die door de N.R.V. werden vertoond. „De N.R.V. reist in Uw kof fer rrtee” was de eerste. Het werd een verhaal waarin de mo- geljjklfeden die de vakantieganger heeft bij deze vereniging naar voren kwamen, gecombineerd met een aantal toeristi sche visies op Engeland en Italië. Vandaag 4 november is het veer tig jaar geleden, dat onze oud-stad- genoot prof. Dr. H. de Vos te Gronin gen, thans hoogleraar aan de rijks uni- versiteit aldaar werd bevestigd als pre dikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Voorzitter H. Stuurop kon vrijdagavond in zaal Hanenburg ’n groot aantal leden, onder wie vele jongeren, verwelkomen op de jaarvergadering van de Zwem-en Poloclub „Sneek”. Hij begroette in het bijzonder het ere lid Sevensma en deelde in zijn openings woord mee, dat het van veel belang is voor „Neptunus” daadwerkelijk mede werking te verlenen aan de acties van het Comité Sportbelangen, juist ook in verband met een eventueel nieuw aan te leggen zwembad. Er is voor dit Co mité reeds een bescheiden bedrag be schikbaar gesteld, maar wjj hopen, aldus spr., ook in de toekomst ons steentje bij te dragen. De voorzitter toonde zich ver heugd, dat al enkele leden hadden mee gewerkt aan de draaiorgel-actie. In een vlot tempo werden de agenda punten daarna afgewerkt. Na de inge komen stukken en de notulen van secre taris C. Hagens, werden de leden opge wekt donateurs te winnen. Elke vereni ging (en Neptunus vormt hierop geen uitzondering) is voor een groot deel af hankelijk van de donateurs. Voor 2,50 per jaar kan men deze vereniging al steunen. Verder werd meegedeeld, dat de trainingsavond op donderdag ge- Een stralende premier Chroestsjov speelde gisteren zingend, grappen ma kend en toostend „de vader van de bruid” tijdens een grootse receptie voor ’s werelds eerste „ruimtepaar” Valenti na Tseresjova en Andria Nikolayev, die elkaar hebben leren kennen in de tijd dat ze beide oefenden om de lucht in te gaan. lenen, de kinderen te verwijzen naar een tandarts. Er kan hierbij van worden uitgegaan, dat bij geregelde controle dit laatste sporadisch zal voorkomen; b. onderricht te geven in de mondver- zorging en propaganda te maken voor deze verzorging De kinderen zullen worden behandeld aan de school in een zgn. „dental-car”. Wat de financiële kant van de dienst betreft, voor de verplicht- en vrijwillig verzekerden wordt een bijdrage ver wacht van de ziekenfondsen, terwijl van de niet-verzekerden een bijdrage van 10,- per leerling per jaar zal worden gevraagd. Voor de groep sociaal-zwak- ken betaalt zo nodig de Gemeentelijke Instelling voor Sociale Zorg de bijdra ge. Al de ziekenfondsen werkzaam in het district Wymbritseradeel zegden hun medewerking toe. Een beroep op de ouders wordt gedaan om de start van de dienst vlot te laten verlopen. Een greep van 200 personen is giste ren in een klein dorpje op West-Sicilië een hongerstaking begonnen. Zij steunen hiermee de actie van „de kampioen der armen” Danilo Polas die zijn vasten is begonnen om de aandacht te vestigen op het algemeen verlangen naar het be ginnen met de bouw van een stuwdam die de streek weer vruchtbaar zal ma ken en waarvoor jaar vast staan. Zeer binnenkort zullen de ouders, die in principe reeds medewerking toezeg den, via de schoolhoofden worden bena derd. Aangezien de kinderen in het schooljaar 1963/64 nog tweemaal moeten worden onderzocht evt. behandeld, is het noodzakelijk, dat spoedig met de dienst wordt gestart. Het ligt dan ook in de bedoeling zo mogelijk nog in de maand november te starten. Een beroep wordt op de ouders ge daan om het aanmeldingsformulier zo spoedig mogelijk te retourneren. Van zelfsprekend kunnen niet alle’ scholen gelijktijdig worden behandeld. Het ligt in de bedoeling, dat de leerlingen van de scholen, die bij gladde wegen vaak moeiljjk zijn te bereiken, het eerst zul len worden behandeld. Deze behandeling bestaat uit: a. het blijvend gebit tweemaal per jaar te doen onderzoeken en zo nodig te be handelen of bjj aandoeningen, die zich niet voor een eenvoudige behandeling handhaafd blijft, terwijl bjj de winter- polo-training, behalve leden onder de 16 jaar, nu ook heren tot 20 jaar kunnen worden toegelaten. Het plan om een derde team te vor men vond veel bijval onder de aanwe zigen. Staande de vergadering gaven zich reeds een vijftal leden op, zodat dit plan naar alle waarschijnlijkheid wel doorgang zal kunnen vinden. Bjj de rondvraag kwam nog even de promo tie van het 2e team ter sprake en wer den er nadere gegevens verstrekt betref fende de training van Max van Gelder. Van de kant der dames kwam nog een dringend verzoek om trainings-gelegen- heid. Het bestuur betreurde dat dit voor lopig niet mogelijk was. Ook deze win ter zal er weer gelegenheid zijn om één maal per maand gezamenlijk per bus naar Leeuwarden te gaan. Voordat voorz. Stuurop het officiële gedeelte sloot, complimenteerde hij eerst nog het dames- en het 2e herenteam met het behaalde kampioenschap. Alle spe lers ontvingen een aardige attentie. Voor het meer feestelijk gedeelte der vergadering had men de heer J. Koop mans alhier bereid gevonden met het vertonen van dia’s de leden aangenaam bezig te houden. Het dankbaar applaus na afloop toonde ondubbelzinnig aan, dat dit een goede greep was geweest. De prachtige natuur-opnamen, de „shots” van het wedstrijdzeilen, maar vooral het „skütsjesilen” viel bij de aanwezigen zeer in de smaak. Na nog enige nadere bespreking werd tot oprichting van de ijsclub „Nijland e.o. besloten en werd ook een defini tief bestuur gekozen. Bij eerste stemming werden gekozen de heren P. Jongema, E. Kooistra en S. Hiemstra, terwijl bij de volgende stem mingen de heren S. L. Breeuwsma en D. Th. Posthuma werden gekozen. Allen namen hun benoeming aan. Een zeer goede collectie honden was aanwezig. A.W. collie’s, d. herders, poe dels, bouviers, cocker spaniels, steen brakken, boxers, een St. Bernard en een dwerg pincher (gladharig). De honden werden besproken door mevrouw A. H. Otto-van der Hamme, de heer J. Meijer en de heer A. Aukema. Deze besprekingen werden afgewis seld door het vertonen van dia’s op ky- nologisch gebied. De heer Meijer liet di verse rashonden op het doek zien, bene vens enkele opnamen van tentoonstellin gen. De film van enige honden in de sneeuw was heel mooi. Een en ander werd door dr. Otto toegelicht. Al met ai een zeer goed geslaagde avond. Dr. Otto ontving na het sluiten een hartelijk ap plaus. Er traden weer enige nieuwe le den toe. Maandag 4 en dinsdag 5 november Ten toonstelling van de Reizende Land en Huishoudbeurs „Herfstshow 1963” in „Ons Gebouw” Geopend ’s mid dags 4 uur tot 's avonds 10 uur. Woensdag 6 november „Kunst Aan Al len Sneek.” Toneelavond in Amicitia. Aanvang 8 uur. Tongersdei 7 novimber Kulturele joun Friecche Mij. van Landbouw en Jonge- rein ofd. Snits. Opfiering fan „In Hei- depyk” troch it Fryslan Toaniel Seal Hanenburg to Snits. Oanfang 8 ure. Zaterdag 9 november Vergadering van volmachten van het Waterschap Donderdag was voor de gemeente Baarderadeel en met name voor Bo zum een feestelijke dag. Na jarenlange acties kon dr. X. Miedema de symbolische eerste steen leggen voor het Groene Kruisgebouw. Daarmee is voor het dorp en in het bijzonder voor dr. Miedema een jarenlang ge koesterde wens in vervulling gegaan. Want reeds in 1955 waren er plan nen voor de bouw van een Groene Kruisgebouw in Baarderadeel en toen al wist dr. Miedema dat het in Bozum moest komen. In 1961 bezocht bijna ’t gehele dorp de vergadering Kruis om de ernst van de zaak aan te tonen en t Het gebouw zou in Bozum komen. D kwaliteit van de film liet een wei nig te wensen over maar de sfeer ver goedde veel zo niet alles. Voor vele aan wezigen was het een prettige kennisma king met genoemde landen, voor ande ren werd de kennismaking voortgezet, omdat zij er door middel van de N.R.V. reeds vertoefden. „De N.R.V. reist in Uw koffer mee” was, zoals de titel al doet vermoeden een propagandafilm. Maar rondom die propaganda hebben de samenstellers kans gezien een film te produceren, die bij machte is men sen te boeien. Op een objectieve wijze werd de aantrekkelijke service van de N.R.V. in het buitenland belicht. „Toverspiegels in de bergen” was de titel van de hoofdfilm. Hier ontbrak het propaganda-element en kregen de toe ristische aspecten de volle aandacht. De kwaliteit van deze film was uitstekend. De samenstellers hebben kans gezien een volledig „menu” samen te stellen, waarin een ieders smaak is verwerkt. Het was een boeiende en gezellige avond. De opmerkzamen waren getui ge van het slaken van vele diepe zuch ten bü het aanschouwen van al die door de zon gebruinde mensen en de zomer se taferelen... Wetenswaardig is ook dat méér dan De zevende Waterpoortshow wordt van ongekende grootte. De inschrijvin gen zijn in drie groepen verdeeld. Er komen 200 sierduiven, 350 hoenders en 650 konijnen. Prof. Dr. De Vos werd op 11 mei 1896 uit een bakkersgezin te Kortezwaag ge boren. Hjj bezocht eerst de rijks h.b.s. te Heerenveen en die te Leeuwarden, deed daarna staatsexamen gymnasium A. en studeerde vervolgens aan de rijks universiteit te Leiden, waar hij 14 ok tober 1927 bij wijlen prof. Dr. H. T. de Graaf op een proefschrift „Het gods dienstig kennen volgens Max Scheler” promoveerde tot doctor in de fakulteit van de godgeleerdheid. Nadat de heer De Vos in september 1922 door het pro vinciaal kerkbestuur van Friesland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 4 november van het daaropvol gend jaar (1923) door wijlen Ds. D. Ei- lerts de Haan Azn., toen nog predikant te Heiloo, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Akersloot in de classis Alkmaar. Op 2 oktober 1927 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Rottevalle en op 12 mei 1928 werd hij door zijn voorganger prof, dr. W. Banning, bevestigd als predikant van de herv. gemeente van Sneek. De ze zijn derde en laatste gemeente dien de prof. Dr. De Vos tot 1 oktober 1946, toen hem in verband met zijn benoe ming tot hoogleraar aan de gemeentelij ke universiteit te Amsterdam, eervol ontslag met de bevoegdheden van een emeritus predikant werd verleend. Prof. Dr. De Vos, die reeds sinds 13 oktober 1939 privaat docent aan de rijks univer siteit te Groningen was en daar als zo danig nieuwere wijsbegeerte van de godsdienst Ijad gedoceerd, aanvaardde zijn professoraat te Amsterdam op 20 ja nuari 1947 met een inaugurele rede over „De christelijke idee der humaniteit” en heeft daar ongeveer twee jaar chris telijke ethiek, bijbelse theologie, prac- tische theologie en kerkrecht gedo ceerd. Met ingang van 29 september 1948 werd prof. Dr. De Vos in de vakature van prof. Dr. H. van Oyen, die tóen hoogleraar aan de universiteit van Basel in Zwitserland was geworden, benoemd tot hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen om daar wijsgerige in leiding, wijsbegeerte van de godsdienst en ethiek te doceren. Prof. Dr. De Vos aanvaardde zijn professoraat te Gronin gen op 29 januari 1949 met een inaugu rele rede over „Verdraagzaamheid”, Prof. Dr. De Vos was o.a. lid van de commissie voor de kerkorde en lid en vice-voorzitter van de commissie voor de nieuwe kerkorde van de Nederland se Hervormde Kerk. Thans is hjj o.a. nog voorzitter van de commissie voor het theologisch hoger onderwijs en voorzitter van de commissie voor de na dere vorming van de dienstdoende pre dikanten van de Nederlandse Hervorm de Kerk en voorzitter van de commissie ter voorbereiding van het 350-jarig be staan van de rijksuniversiteit te Gronin gen in 1964. Prof. Dr. De Vos publiceerde tal van artikelen op wetenschappelijk, kerkelijk en ander terrein in verschillende perio dieken. Hij was o.a. voorzitter van de redactie van „Theologie en Practjjk”; redacteur van „Kerk en Wereld” en lid van de redactie van het Nfederlands De Nationale Raad van Indianen heeft aan sir Winston Churchill de eretitel van opperhoofd van alle Amerikaanse Indianenstammen aangeboden. Gelijk met deze titel werd hem een strijdbijl geschonken. De meeste Alpenpassen tussen Zwit serland en Italië zijn zaterdag wegens een sneeuwval gesloten. Op de grote Sint Bernard ligt een halve meter sneeuw. Rond 2/3 deel hiervan ging naar het wetenschappelijk onderwijs (de Land bouwhogeschool te Wageningen niet in begrepen), terwi^de opleiding van leer krachten 22% v# het totale bedrag ont ving. De hoogste gemiddelde studiebedra- gen per bursaal vindt men bjj de uni versitaire opleidingen voor een mid delbare akte (ƒ2.211), bij het weten schappelijk onderwijs 1.816) en bjj de scholen voor maatschappelijk werk 1.404). De laagste gemiddelden vindt men bij het v.h.m.o. (368), het kweek- schoolonderwijs 530) en hét uitge breid lager nijverheidsonderwijs (549). Gemiddeld studeren er van elke 100 leerlingen of studenten negen met be hulp van een Rjjksstudietoelage. Het hoogst is dit verhoudingscijfer bü het kweekschoolonderwüs (35) en het weten- schappelyk onderwüs (29), het laagst bü het voorbereidend hoger en middel baar onderwüs (ruim 1). Van de niet-ingewiiligde aanvragen werd het overgrote deel (70%) afgewe zen op grond van onvoldoende studie prestaties. 4. Donderdag kwam de N.C.V.B. IJlst büeen in „Ons Gebouw”, onder leiding van mevrouw Oppedük-Schotanus. In verband met de Hervormingsdag las zü een pas verschenen artikel ter herden king voor. Spreekster op deze avond was mevrouw Hannema-van Ellinkhui- zen uit Leeuwarden. Haar onderwerp was: „Ontmoetingen in Afrika”. Zü vertoonde dia’s, die begeleid wer den door een gesproken woord per Land. Met grote aandacht werd een en ander gevolgd en beluisterd. Na het zin gen van het Lutherlied sloot spreekster de büeenkomst met dankgebed. Koster J. Jelsma zal, geassisteerd door enige vrouwen aan het bakken slaan! Aangezien de beide vrouwenverenigin gen een goede klank in de beide dorpen hebben zal het vast niet aan belangstel ling ontbreken. Niet alleen staat op hun programma: vergaderen. Ze gaan thuis bezoeken afleggen bü ouden van dagen, langdurige zieken, eenzamen, zowel thuis als in het ziekenhuis of rusthuis en altyd is er wel een bloemetje of wat fruit. Van de opbrengst van de verko ping wordt vaak een groot gedeelte af gestaan aan de kerkvoogdü, die dit ge baar ten zeerste op prüs stelt. en genodigden in „Ons Geböuw” aan dé Westersingel. Voor haar trad op het Selskip van „Rients Gratama” van Leeuwarden, dat er voor gezorgd heeft dat deze avond een enorm sukses werd. Men kwam met het stuk ,,se moatte it mar witte.” Er is die avond veel gelachen om deze Frie se comedie. De Studieclub kan terug zien op een geslaagde avond, die mogelü'k gemaakt is door de spontane financiële medewer king van enkele schilderpatroons, die deze vereniging een warm hart toedra gen. Behalve zün dissertatie verschenen van zün hand nog tal van werken. Zo o.a.: De open kerk; Kerk en Socialisme; De hoofdzaken van ons geloof; Inleiding tot de wüsbegeerte van de godsdienst; De grondslagen van ons geloof; Het christelük geloof; De wüsbegeerte van de godsdienst; Inleiding in de wüsbe geerte; Inleiding in de ethiek; Nieuwe Testament en mythe; het Christen dom en de andere godsdiensten; Inlei ding in de wüsbegeerte van de Grieken en Romeinen en verder verzorgde hü ook nog büdragen in bundels en Ency- klopedieën. Aanvang ’s morgens 9.30 uur. Zaterdag 9 november Klaverjastoernooi in café „De Veehandel,” Korte Vee- markstraat 8-11. Aanvang 2 uur ’s middags. D"'sdag 12 november Feestavond Volks- o- js afd. Sneek. Gezelschap „Rients Gratama” met het cabaret- p o a „na ..Se moatte it mar witte”. Amicitia Theater, ’s avonds 8 uur. en woansdei 27 novimber nicer Frysk Toaniel mei „De Gou den Swipe” van Abe Brouwer yn Ami citia. stelling van haar nieuwe winterprogram- ma rekening heeft gehouden met de uit eenlopende verlangens van sport- en niet-sportbeoefenaren. Er zün dit jaar vier NRV Service Centres’, waaronder men .zwaartepunten’ met uiteenlopende NRV-accomodatie dient te verstaan. Aan het hoofd van elk van deze ser vice centres (St. Moritz-Champfèr, Ehr- wald, Kitzbühel en Zell am See) staat een service-man, die de leden - zowel groeps- als privéreizigers - met raad en I sdei 26 daad terzüde staat, die excursies orga- 1 nisé'-rt en eventuele moeilü’kheden uit de wereld helpt.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1