Gemeentewerken nam afscheid Jelte Boot van Subsidie van provincie niet voldoende voor activiteiten Provinciale Friese VVV Snitser Frysk Toaniel bracht ,De Gouden Swipe’ goed op de planken IJLST W Y M BR ITS ER A D E EL Waterpoort-krabbelt I maar krachtig en van KORT door Speurder Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I 118e jaargang no. 95 Donderdag 28 nov. 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Herv. Mannenvereniging te Gauw opgericht enquêteformulier toegestuurd, waarin Eerste wandelementen voor sysleemwoningen binnenstro- Nieuwjaar van de Jeugdherberg bijeen zullen ko- werkmethode voor de komende tijd te Comité Sportbelangen Ook in Sneek uitvoering Interscholair concours Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en A.O.W., A.W.W., kinder bijslag en invaliditeitsrente niet 12 procent omhoog? Moeilijk jaar voor vereniging verwacht 7I/5 boerderijen zouden kunnen vertellen zou „Wigledam” aan de I Oppenhuizerweg heel wat te zeggen hebben. Deze boerderij heeft namelijk ondervonden dat het tehuis van de boer ook wel voor an- dere doeleinden kan worden gebruikt. „'Wigledarri’ is destijds door i de gemeente aangekocht, omdat de grond gebruikt moest worden als t industrieterrein. I Schenen er eerst plannen te bestaan de boerderij af te breken, la- J ter werden die gewijzigd. Nadat de boerderij ontruimd was heeft Van der Heem het gebouw betrokken als tijdelijke werkruimte. De I verwachting is dat in maart of april van 1964 de nieuwe fabriek j van Van der Heem de gewenste huisvesting geeft, zodat „Wigle- dam" dan wéér onruimd kan worden. Vermoedelijk zal de boerde- rij dan weer een bestemming krijgen, ditmaal als jeugdherberg. De besprekingen tussen de NJHC en de gemeente zijn nog in vol- I le gang, maar voorspeld is dat als Van der Heem de boerderij heeft I ontruimd spoedig met het inrichten als jeugdherberg kan worden begonnen. Het staat in ieder geval vast dat de jeugdherberg „Oan ’t Wetter” zich in het vakantieseizoen 1964 nog moet behelpen. En J dat terwijl de inschrijvingen voor dat seizoen al weer men. Wetenswaardig is ook nog, dat tussen Kerstmis en de ongeveer 25 schippers van de Jeugdherberg bijeen 4 men om de organisatie en i bespreken. Ook is aan de schippers een 1 hun meningen over de huidige werkwijze wordt gevraagd. Veel wijzi- f S^nSen zullen er in „Oan ’t wetter niet komen omdat men zich reeds r voor ’n groot gedeelte aan de gestelde A.N.W.B. eisen had aangepast. ,x I SNEEKER NIEUWSBLAD warm is. moeite en buurt. Vorige week zaterdag stond verzekerde uitzonde- velen i Kantoor voor admini stratie en redaktle: GEDEMPTE PUL 6 Teleloon 3005 (0 5150) b.g.g 4091. Burgemeester Kasterhoff overhandigde de heer J. Boot na een geestige speech een persoonlijk geschenk. Uiteraard zijn er woensdagmiddag in het Gerechtsgebouw vele herinneringen opgehaald. Dat is begrijpelijk als men weet dat Jelte Boot vanaf 1934 in dienst van de gemeente de stad heeft door kruist. ver- voor de nieuwsgie- Veiscnynt MAANDAGS en DON DERDAGS Advertentieprijs 15 ct. jer mm. Bij contract (liandels- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3. per halt jaar. franco p. post 13.75 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad „Niemand doet mij wat”, zei kort na zijn verkiezing tot Bondskanselier van West-Duitsland prof. Ludwig Erhard en schafte de lijfwacht af. Na de moord op president Kennedy schijnt men er in Bonn weer anders over te denken. Over wogen wordt weer een lijfwacht aan te stellen. V nmorgen zjjn op het bouwterrein aan de Lemmerweg de eerste wandele menten voor de bouw van de 250 sy steemwoningen aangekomen. Men kan nu beginnen met het stellen van de ele menten, die op de fundering zullen wor den aangebraeht. Zoals bekend gebeurt de bouw van de 250 woningen volgens een nieuw svsteem. waarin de wandele- Het NW, de KAB en het CNV zijn van mening dat de prijsontwikkeling van de laatste weken het loonaccoord in de Stichting van de Arbeid ernstig in ge vaar brengt. Minister Marijnen heeft medegedeeld dat in de komende dagen voor niet nader genoemde artikelen prijsstops zullen worden afgekondigd. dienste. Namens „Samen Een” overhan digde de directeur aan de heer Boot een verrekijker. Voor mevrouw Boot, die ook in het afscheid werd betrokken waren er bloemen. Het bestuur van de Jacht haven „De Domp” zorgde ook voor een attentie, evenals de ABVA, de Algemene Bond voor Ambtenaren. De stand is thans 70.000,-. Zorgt U er voor dat wij na Sint Nicolaas kunnen melden dat de stand 80.000 is? Giro: 11.42.93.3. Op de walkant stonden een paar I schoenen. Vermoedelijk ligt de man eronder, was de gedachte. Maar’ hoe t de agent en het inmiddels ook ge- Voor de heer J. Boot, in de stad beier bekend als Jelte was het woensdag een feestelijke dag. In de eerste plaats was zijn echtgenote jarig, ten tweede na de dienst Gemeentewerken van Sneek in het Gerechtsgebouw op feeste lijke wijze afscheid van hem, nadat hij ruim 29 jaar in dienst was bij Ge meentewerken. Er was vrij veel belangstelling voor dit afscheid. In de bij eenkomst kwam ook duidelijk de reden hiervan naar voren: Jelte Boot hoort bij de stad, waarin hij een eigen plaats heeft ingenomen. Rondborstig en op de man af in zijn optreden en altijd bereid om te helpen, zo karakteriseer de men hem. Nadat de directeur der Gemeentewerken, de heer G. J. de Boer een welkomstwoord had gesproken kreeg burgemeester L. Rasterhoff het woord. „Een der oudgedienden en een bekend stadsfiguur gaat verdwijnen.” zei hij. Voorts memoreerde de burgemeester hoe de heer Boot op 24 december 1934 als werkman in algemene dienst bij de gemeente kwam. Dat „in algemene dienst” was een ruim begrip. Daar kan de heer Boot van mee praten. Vandaag heeft de eerste uitvoering plaats gehad van de 25 die in het kader van het tweede Interscholair Muziekcon cours door het gehele land zullen wor den gehouden. Namen aan het eerste concours, in het winterseizoen 1961-’62 gehouden, 60 mid delbare- en kweekscholen deel, thans hebben ruim 80 scholen ingeschreven met in totaal 2.000 musicerende scholie ren, terwijl nog eens 250 leerlingen hun school bij de muzikale quiz vertegenwoor digen, Voor de jurering werkt de Stich ting Interscholair Muziekconcours weer samen met de Vereniging Jeugd en Mu ziek, die een permanente jury heeft sa mengesteld bestaande uit mevrouw Miep van Luin en de heren W. H. Thijsse en Ru Sevenhuysen (jury-voorzitter). Op 21 januri a.s. is in de aula van het Christelijk Lyceum te Sneek een uitvoe ring waaraan deelnemen het Chr. Ly ceum alhier, de Rijkskweekschool Hee- renveen en de Chr. Kweekschool, alhier. op de maakte Te Gauw is opgericht een Hervormde Mannenvereniging „I. d. d. K”. Het ligt in het voornemen één keer in de veer tien dagen samen te komen. De vraag stukken die er zijn in het leven van de Kerk in het algemeen en die van de Herv. Kerk in Nederland en daarbuiten in het bijzonder, zullen naast de studie van de Bijbel de aandacht van de le den vragen. Het bestuur is als volgt sa mengesteld: R. v. d. Kooij, voorzitter, Y. Oedzes, secretaris en Joh. Hobma, penningmeester. Nieuwe leden zijn har telijk welkom. In het tweede gedeelte van de avonden van samenkomen zul len de vragen rondom Bijbel en Kerk telkens, voor zover mogelijk, met dia’s en filmpjes, gekleurd of wit-zwart, toe gelicht worden. Er wordt voorlopig ver gaderd ten huize van de heer W. Jong- sma, tegenover de Hervormde Kerk te Gauw. Een timmerman uit Delft is een wo ning geweigerd omdat deze in een straat staat, waarvan de eigenaarsvereniging vindt dat het milieu niet passend is voor een timmerman. De vraag is nu: wat mankeert er toch aan een timmer man...?” Stadgenoot vertelde Speurder het „mooie” verhaal. Deze Minister Veldkamp van Sociale Zaken heeft in een ontwerp van wet voorge steld de uitkeringen van de A.O.W., de A.W.W., de invaliditeitsrente, en de kin derbijslag per 1 januari met 12 procent te verhogen. Hiervan is tien procent het gevolg van het in de Stichting van de Arbeid bereikte loonaccoord en twee procent van de geschatte loonsverhoging sedert de laatste herziening van de uit keringsbedragen tot 1 januari. Voorts is in het wetsontwerp voorge steld de premie inkomensgrens per 1 april te verhogen van 9800 tot 10.900. Over het inkomen boven deze grens is voor loontrekkenden geen premie meer verschuldigd. Een overzicht van de uit keringsbedragen, zoals die thans zjjn en van de in het wetsontwerp voorgestelde nieuwe bedragen: Algemene Ouderdomswet: a. ongehuw- den pensioen van ƒ1578,- naar 1770,-. b. gehuwden pensioen van 2454, -naar 2754,. Algemene Weduwen- en Wezenwet: a. weduwenpensioen voor weduwen zonder kinderen en tijdelijke weduwenuitkering van 1812,- naar 2034,-. b. Weduwen pensioen voor weduwen met kinderen van 2598,- naar 2910,-. c. Wezenpen sioen voor: 1 wees tot 10 jaar van 570,- naar 642,-.. 2 wezen van 10 tot 16 jaar van 858,- naar 966.-. 3 studeren de en invalide wezen van 16 tot 27 jaar van 1122,- naar 1260,-. Interimwet invaliditeltsrentetrekkers Interimuitkering: a. invaliditeitsklasse a van 4122,- naar 4620,-. b. invalidi teitsklasse b van 3348,- naar 3750,-, c. invaliditeitsklasse c van 2580,- naar 2892,-. Algemene Kinderbijslagwet: a. kinder bijslag per kwartaal voor een 3de kind van 73,32 naar 82,68, b. kinderbij slag per kwartaal voor een 4de en 5de kind van 99,84 naar 112,32, c. kin derbijslag per kwartaal voor een 6de en volgend kind van 112.32 naar 126,36. Kinderbijslagwet voor loontrekkenden en kinderbijslagwet voor kleine zelfstandi gen: a. kinderbijslag per kwartaal voor een eerste kind van ƒ67,86 naar 76,44. b. kinderbijslag per kwartaal voor een tweede kind van 73,32 naar 82,68. zou worden, omdat er vóór de behande ling in de Staten veel vragen over deze kwestie zijn gesteld. De ontwerp-begroting van de vereni ging is vergeleken met twee jaar gele den vrijwel verdubbeld, wat vooral ver oorzaakt wordt door de veel hogere post salarissen. Men heeft een nieuwe direc teur benoemd en bovendien is het de bedoeling een adjunct-directeur aan te stellen, die speciaal belast zal worden met de Leeuwarder WV-belangen. De heer Zandstra richtte in de verga dering nog een woord van dank tot de scheidende directeur, de heer H. P. Tim mermans, die de VVV echter als advi seur zal blijven dienen. Bij de rondvraag kwamen nog enkele belangrijke zaken aan de orde, o..a. de dam naar Ameland, het restaurant op de Afsluitdijk en de dreiging van een tweede centrale in Grouw. Over de eer ste aangelegenheid is nog niets defini tiefs mede te delen, deelde de burge meester van Ameland mede, terwijl vol gens voorzitter Zandstra de kwestie van het restaurant nog volledig in onderzoek is. Voorts vond de voorzitter het voorba rig nu al over de tweede centrale te spreken. Na afloop van het officiële gedeelte ging men kijken naar de Essofilm over Friesland. Ere-voorzitter P. Lantinga kon op de dinsdag- en woensdagavond in „Amici- tia” gehouden toneelvoorstellingen van het „Snitser Frysk Toaniél”, zoals ge bruikelijk, weer een volle zaal begroe ten. Na erop gewezen te hebben, dat hij toch weer op het podium stond (maar nu bevorderd tot ere-voorzitter) on danks zijn in het voorjaar gedane bewe ring niet meer deze bijeenkomsten als voorzitter te openen, wees de heer Lan tinga op de financiële toestand van de vereniging. Wij zijn wel niet rijk, maar hebben ook geen schuld. Toch zweeft ge durig een grote donkere wolk boven on ze hoofden. Weliswaar is er een lichten de rand om de wolk verschenen, door dat we enkele besluiten hebben genor men, die de financiële toestand wellicht kunnen verbeteren, de wolk is daarmee nog niet weggenomen. In de eerste plaats is besloten een kleine contributie verhoging in te voeren, zodat het lid maatschap thans 1.50 p.p. wordt. Ver der zullen we moeten bezuinigen, waar dit nodig is en in de derde plaats is be sloten een ledenwerfactie te voeren. Dit laatste blijkt echter niet meer nodig, ge zien de grote toevloed van leden gedu rende de laatste zes weken. Het belang rijkste feit noemde spr. echter het ge zamenlijk overleg met de andere plaat selijke toneelverenigingen, dat heeft ge leid tot het indienen van een request bij de Gemeente Sneek voor toekenning van subsidie. Tevens is aan het gemeente bestuur gevraagd medewerking te wil len verlenen tot het verkrijgen van een repetitielokaal, waaraan in Sneek drin gend behoefte is. Spr. toonde zich ver heugd over de volle zaal (ondanks de concurrentie van de T.V.) en deelde nog m-j. dat Lv.m. de grote bezetting van dit stuk, een beroep was gedaan op en kele gastspelers. Nadat hij tenslotte de aanwezigen een genoegeltjke avond had toegewenst en gezamenlijk het Fries volkslied Was gezongen, ging het doek voor de eerste maal open voor de op voering van het door Abe Brouwer ge schreven toneelstuk „De Gouden Swipe”. Uiteraard wijkt de toneelbewerking nog- a af van het door Brouwer geschreven boek. Dit is niet te vermijden. Het vak manschap van de schrijver heeft ech ter de intentie van het boek volledig tot zjjn recht laten komen in het toneelstuk, al heeft ook hij niet kunnen vermijden, dat het derde bedrijf duidelijk het zwakst is. Het verhaal (we mogen het de personeelsvereniging „Samen Een” en de overige mensen van Gemeentewer ken. „Onze dienst moet op alle moge lijke manieren dienst verlenen. In dit ka der paste de heer Boot als werkman in algemene dienst uitstekend. Hij was be reid alles aan te pakken en- dat is een zeldzaamheid,” aldus de heer De Boer, die voorts mededeelde dat de heer Boot thans orde op zaken stelt bij de nieuwe Jachthaven ais tjjdelük havenmeester. „Dat is alweer ’n bewijs dat iemand met pensioen niet is uitgerangeerd.” De heer De Boer besloot met te zeg gen dat Jelte Boot gewerkt heeft aan het veranderen van Sneek, dat steeds groeit en groter wordt. Djt is zijn ver- Friesland bengelt op de lijst van deechter nog hoop dat het veertig mille provinciale subsidies voor het vreemde- lingenverkeer onderaan, verzuchtte voorzitter Th. W. Zandstra tijdens de behandeling van de begroting van VW in de najaarsvergadering, welke vrijdagmiddag in het Oranjehotel te Leeuwarden is gehouden. Dat is erg jammer want het vreemdelingenverkeer in Friesland neemt procentsgewijze meer toe dan elders. Wat betreft de bui tenlandse overnachtingen neemt Fries land zelfs de derde plaats in van de elf provincies. Bij het vaststellen van de begroting voor 1964 is men uitgegaan van een provinciaal subsidie van 40.000,-, maar het voorstel van gedeputeerden aan de Staten is de provinciale VW 30.000,- subsidie te geven. Dat is weliswaar 10.000,- meer dan in 1962, maar als wy geen 40.000,- krijgen, zo zei de heer Zandstra, dan wordt 1964 voor de vereni ging een zeer moeilijk jaar. Men had een critisch oog kon hier en daar nog wel een vlekje ontdekken, maar dit is zelfs by beroepstoneel geen ring. Het Snitser Frysk Toaniel heeft van dit, in bepaalde gedeelten, bijzonder moeilijk te realiseren toneelspel, een al leszins bevredigende opvoering gegeven. Van enkele figuren (met name van Dou- we Ates) was het voor een amateur bij kans onmogelijk, een aanvaardbare vertolking te geven. Dat de Heer G. Frit- sma hier dan ook niet helemaal in slaagde en in de scène, waarin de boer een heftige innerlijke strijd voerde, niet geheel kon overtuigen, was dan ook niet verwonderlijk. Behoudens dat liet hij meermalen uitstekend spel zien en kwam hij met de heer H. Lok, die een knappe vertolking gaf als Ate de zoon, tot een goede prestatie. Mevr.. Coers- Hoekstra kon ons wel bekoren als de jonge boerin terwijl Sjüke heel knap gestalte kreeg door mevr, van der Meer- Dantuma. Van de bijrollen moeten we beslist vermelden de uitstekende ver tolking van mevr. Dantuma-Schurer en de bijna even goede prestatie van de heer A. Zijlstra als kapitein. Ook de overige spelers (het zou te ver voeren, e allen met name te noemen) pasten zich uitstekend aan en vormden, mede dank zij de goede regie van de heer J. Muurling, een goed sluitend geheel. Antiekhandel Kamminga had voor een keurige toneelaankleding gezorgd, ter wijl het kapwerk weer in vertrouwde handen van Hamersma was. Met mu ziek van het Orkest Gerard Wiersma, dat ook voor de aanvang en tussen de bedrijven voor een passende muzikale omlijsting had gezorgd, konden „Van de groten ben ik alleen nog over”, zei president De Gaulle. Het is intussen een feit dat de invloed van de president op de westelijke politiek door de nu ontstane situatie aanzienlijk gro ter is geworden. Overal in de wereld worden pleinen, straten, gebouwen en boulevards naar de overleden president Kennedy ge noemd. Vele functies heeft hij gehad en veel heeft hij op moeten knappen. Met het stijgen der jaren steeg hij maatschappelijke ladder. Hij zich verdienstelijk op een eigen manier en de resultaten bleven niet uit. Overi gens had hij toen hij solliciteerde naar de functie van werkman heel wat con currenten. Maar liefst 184 gegadigden meldden zich. „Heel wat anders dan te genwoordig. Nu komen geen 184 men sen op zo’n baan af”, zei burgemees ter Rasterhoff. In de loop der jaren heeft de heer Boot een eigen plaats in genomen in de Sneker samenleving. Ook stond de burgemeester stil bü de Tweede Wereldoorlog toen de heer Boot een verdienstelijk aandeel in de onder grondse beweging had. Met overall en geweer! Hij was iemand aan wie de gebeurtenissen rondom hem niet voorbij gingen. De dingen grepen hem aan en wanneer het niet goed ging werd hij opstandig. Zo ging het ook in de oorlog. Met zijn werk heeft hij ge toond gevoel voor menslievendheid te hebben. Hij aarzelde niet zich in zaken te mengen, waarbij offers moesten wor den gebracht,” aldus de burgemeester. Na de oorlog, toen iedereen weer burger Wilde worden had de heer Boot het in zijn hoofd sergeant te blijven. Dat ge beurde, maar korte tijd later trad hjj toch weer in dienst van Sneek. De schei dende is een rondborstige, oprechte man, bereid de gemeenschap te dienen,” zo besloot burgemeester Rasterhoff, die als blijk van erkentelijkheid mede namens zijn echtgenote een persoonlijk geschenk had meegebracht. De heer G. J. de Boer sprak namens Met ingang van 1 januari komt er voor de Belgische dienstplichtigen een Woensdagmorgen was het extra druk op het N.S. station. Zo’n 20 jonge mannen moesten in militaire dienst. Dat betekende natuurlijk af- scheid nemen van ouders, vrienden en bekenden. Een bejaard man had niet veel medelijden: „zo, al weer wat nozems weg”, zei hij. Vorige week zaterdag stond een klein jongetje met grote ogen te kij- ken naar al het lekkers dat in de etalages ligt ter ere van de verjaar- dag van Sinterklaas. Vanavond maar volgende een schoen opzetten”, adviseerde ’n week zou een politieagent op een weg dame de kleuter. Maar die zei: „hoe buiten Sneek een auto in de sloot kan dat nu? Mammie zegt dat Sint hebben aangetroffen. Nicolaas een vijf-daagse werkweek heeft...”. maal vlak voor de brug opstelden. Een agent maakte aan „1 righeid snel een einde door mede te meenteljjke gasbedrijven en geinstal- I delen: „mensen, we hebben een stop- s streep”, waarmee hjj bedoelde: daar ste in Sneek. moet je achter blijven. De gehoor- zamen gingen, maar korte tijd daar- na vormde zich weer een grote groep 1 den aan. Ook op het water moesten uien bjj het Gemeentelijk Gasbedrijf s enkele schepen wachten tot hun gro- honderden mensen om inlichtingen, s te collega zich door de brug had ge- Bij tientallen ging^men op aardgas- wrongen. flict tussen Douwe Ates Wallinga, de wilde, temperamentvolle boer, die leef de voor drank en paarden, en toch in wezen een eenzaam mens was, en zjjn zoon Ate, die hij eens afgeranseld had met de zweep, welk conflict zich ten slotte ontlaadde in de strjjd op de ren baan, waar de zoon zjjn vader sloeg, maar tegelijkertijd weer zich en zijn jong gezin terugwon. Ge zien het huidige niveau van het Friese amateurtoneel, dat de laatste jaren een duidelijk stijgende lijn vertoont, moch ten wij met een zeker optimisme het optreden van het „S.F.T.” tegemoet zien. En dat optimisme is voor een goed deel gerechtvaardigd gebleken. Zeker, Een bezienswaardigheid was dins- kelruimte bjj de deuren dagmiddag een lang en breed schip Men kan het direct merken als men dat, geladen met hout, de brug bjj de hal binnenkomt. Een luchtkoker de Waterpoort trachtte te passeren, verspreidt de warmte over de gehe- Dat ging met veel moeite en bij le ruimte. De generator werkt vol- stukjes en beetjes. Was het schip en- gens een rouleersysteem; lucht aan- kele centimeters breder geweest dan zuigen-opwarmen-inblazen. had het niet door de brug gekund.. Al lange tijd klaagden de winkel- De operatie duurde vrij lang, met meisjes over de kou die steeds door I als gevolg een kleine verkeersopstop- de open deuren binnen kwam, door- ping en veel kjj- - k kers, die zich alle- Een stadgenoot maakte Speurder arriveerde publiek zochten, de eige- attent op de bloemen die dank zjj de naar van de auto bleek spoorloos. Klaprooscollecte op het graf van een Totdat een stem uit de menigte riep: gesneuvelde buitenlandse militair op „Wat moet dat met mijn auto?” het kerkhof zijn gelegd door de „Maar man je auto ligt in de sloot schooljeugd. „Prachtige daad”, vond en waar was jij”, vroeg de agent hij. Dat is het. verbouwereerd.. Toen verklaarde de man dat hij een paar schoenen weg moest brengen, maar onderweg met In de hal van V. en D. hangt een de auto in de sloot was gereden. Hij primeur. Het is een warme-lucht-ge- had de schoenen op de wal gezet en nerator op gas, die ervoor moet zor- was gaan opbellen, de auto achterla- gen dat ondanks het feit dat constant tend. „Waar gebeurd”, deuren open en dicht gaan, de win- stadgenoot... Dat ging met veel dat de voorgevel op ’t noord-westen staat. Nu is dat af- gelopen. De gene- rator werd gele- J verd door de Ge- leerd door de fa. Otte. Het is de eer- Sinds de prijzen voor het Slochte- vlak voor de brug. Er was geen hou- rengas bekend zijn geworden kwa- cL-". enkele schepen wachten tot hun gro- honderden mensen om inlichtingen. verwarming over. Overigens was het een jaar geleden gemakkelijker de verwarmingsapparatuur te krijgen De stormachtige wind van vorige han tegenwoordig. Week bracht in het Kloosterhof enige consternatie. Donderdagmiddag woei een pan van het dak van een wo- ning, precies tegen een geparkeerde auto van de buurman. De dakpan verbrijzelde een ruit van de auto. Er waren gelukkig geen mensen in de menten de grootste rol spelen. onderstellen) behandelt het grote con- maken. 25% worden verhoogd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1