Wat de Raad Watertar ieven moeten omhoog wegens sterk gestegen kosten Ruim 1300 leerlingen van de Openbare Lagere Scholen beleefden weer een onvergefelijke dag te behandelen krijgt Waterpoort-krabbels IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en van door Spaarder Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 118e jaargang no. 97 Donderdag 5 dec. 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD even I De ouders bezochten maandagavond de ..generale Jeugd en Muziek” in korte tijd sterk gegroeid Fryske Krite Scharnegoutum speelde „Twa kear twa is twa” N.S.-Sint was ook in Sneek ■w B. en W. van Sneek in voorstel aan de raad: c’_ Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Kerknieuws I Ijsclub Jutrijp-Hommerts hield ledenvergadering Engelse setter behaalde weer kampioenschap „Sneek”, ONS en Volleybal Bond afd. Sneek vragen vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting t Wie in deze tijd naar het Paviljoen aan het Snekermeer gaat X krijgt het gevoel over de Afsluitdijk te rijden. De landerijen rond- I om de weg naar het Paviljoen staan zo'n halve meter onder water. I Zover het oog reikt ziet men één watermassa. Een prachtig ge— f zicht. Bij een stevige wind rollen de golven over sommige wegge- T deelten. De vogels vermaken zich er opperbest. Wilde ganzen, vele eendesoorten, smienten, blauwe reigers, meerkoeten enz. kan men er J waarnemen. En wie weet, zullen over enige tijd de schaatsenrijders over de vlakte zwieren. Een verlaten indruk maakt een harkmachi- f ne, die omgeven door water, eenzaam staat te wachten tot de eige- I naar komt om ze weg te halen. - x SNEEKER NIEUWSBLAD in de De Kielstraat telde tot voor kort s by de Centra-winkel ontbreken. Maandagmiddag vierden de Sinterklaasfeest. Smakelijk toneelhapje Eigendomsoverdracht 11'50 Kantoor voor aclmim. stratie en redaktle: GEDEMRT’h. PUI 6 telefoon 80(j£ (U 5150) ö.g.g 4091 v erscnont MAANDAGS en DON DERDAGS Benoemingen volgende voordracht opgemaakt: 1. J. In verband met het periodieke aftre den van mevr. Y. L. Steegstra-Huisman zal een lid van het bestuur van de ge meentelijke instelling voor sociale zorg moeten worden benoemd. B. en W. stel len voor; 1. mevr. Y. L. Steegstra-Huis- ActvertenUeprgs 15 ct. _.er mm Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs t 3.— per halt jaar. Franco p. post t 3.75 per halt laar Giro 850748 ten name van Sneeker Nteuwsblao Hindelopen, 3. M. H. Bijl, alhier,. Voor het benoemen van een onderwij zer aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs in de Lemmerwegwijk worden voorgedragen: 1. A. A. Osinga te Leeuwarden, 2. K. van Gorcum te Roordahuizum, 3. R. Oosterkamp, Mak- kinga. Voor de benoeming in vaste dienst van een leraar in de Nederlandse taal Indien de raad accoord gaat met ’t voorstel van b. en w. zullen de thans gel dende tarieven voor de levering van wa ter door de gemeentewaterleiding te Sneek met ingang van 1 jan. 1964 worden verhoogd. Deze levering heeft nu nog p! ats tegen tarieven, welke in 1956 door de raad zijn vastgesteld en het behoeft nauwelijks betoog, zo zeggen b. en w. in hun voorstel, dat de kosten van het be drijf sedertdien, evenals dat algemeen bet geval is geweest, aanmerkelijk zijn gestegen. de sindsdien opgetreden loon- en prijs stijgingen en de per januari nog te ver wachten verhogingen maken het nodig de tarieven op nieuw te bezien. Gerekend naar de in dit jaar verleen de diensten zal een herziening van de tarieven de inkomsten met ongeveer 16.000,- per jaar doen toenemen. B. en W. stellen o.a. voor de tarieven voor het doorspoelen van wanden en riolen te ver hogen, alsmede het ledigen van zinkput ten en beerputten. Vrijdagavond kwam de toneelgroep van de Fryske Krite „It Pompebléd” te Scharnegoutum in een flink bezet ,,E- lim” op de planken met „Twa kear twa is twa”, van T. van Bergen, bewerkt door Piet van der Zee. De 2e voorzit ter, de heer U. B. de Jong deelde in zijn openingswoord mede dat het gezel schap slechts één maanfl het stuk in studie had. Bij het derde bedrijf was dit wel te merken. man, 2. mevr. H. H. Warrink-Harms. Door het periodieke aftreden van dr. T. A. Dondersloot zal eveneens een lid van het college van curatoren van het ge meentelijk gymnasium moeten worden benoemd. B. en W. stellen voor: 1. mr. B. M. Keulen, 2, dr. P. C, Staal. Voor de benoeming van een hoofd van De reizende Sint van de N.S. heeft vanmorgen kwart voor elf het N.S. sta tion Sneek aangedaan, om er een kopje koffie te drinken. Daarna reisde hij door naai’ Staveren. Om tien minuten voor twaalf ging de Sint, weer over Sneek, terug naar Leeuwarden. Zoals bekend verrast de N.S.-Sint de kinderen die de treinen reizen. Verhoging De rechten welke door het gemeente lijk reinigingsbedrijf worden geheven voor andere diensten dan het ophalen van huisvuil en het verwisselen van pri- vaattonnen zullen worden verhoogd. Dat gebeurde ook op 28 juni 1961 maar de Looxmaschool hebben B. en W. de De Roerstraat was kortgeleden on- rustig. Een bewoonster van deze straat kocht onlangs een haardroger en, vindt de redactie van „De Eilan- I der”, als je zo’n ding koopt moet je j Iedereen wist dat, behalve de geluk- kige vader. Die was ook aan ’t tel- J len geweest, maar kwam maar tot 96. 1 i vier Te Sjjbrandaburen is herkozen tot kerkvoogd de heer A. van der Koojj en tot notabel de heer M. Jansma. In de vacature P. Hoekstra is gekozen de heer Sj. Falkena. gezongen, waarbij bleek dat de „paar- devoetjes” nog verre favoriet zjjn bo ven de hedendaagse tophits. Na de toe stand van de verschillende scholen hier ter stede uitvoerig te hebben besproken, mocht de heer Bijker, opzichter bij Ge meentewerken de dank van Sinterklaas in ontvangst nemen voor al het werk dat hij speciaal aan deze gebouwen besteedt. Ook de voorzitter van het Comité Sport- belangen de heer K. Doevendans moest even op het matje komen. Sint sprak zijn waardering uit voor het getoonde initiatief, waarbij hij tevens het bestuur der voetbalver. Sneek complimenteerde met zijn houding tijdens de onlangs voorgevallen gebeurtenissen op het voet balveld. De heer Doevendans kreeg nog even gelegenheid hierop te antwoorden en tevens de aanwezigen op te wekken de nog benodigde 27.000,- bij elkaar te brengen om de grootse plannen van het comité te realiseren. Hij zegde toe aan dacht te zullen besteden aan speelgele- genheid voor de jeugd van 10 a 11 jaar. Na nog een waarschuwend woord tot de bestuurders van onze stad te hebben gericht inzake het „onzalige” plan in de Stadsfenne (dit is voor mij en mijn schimmel niet meer te doen) moest Sint Nicolaas helaas wegens enorm drukke werkzaamheden weer afscheid nemen. Het eerste en het tweede werden met vaart gespeeld en heel goed vertolkt. In het derde was enige aarzeling te be speuren. Overigens was dit niet hinder lijk. De stilte tijdens en het hartelijk applaus na de voorstelling bewees de erkentelijkheid voor het gebodene. In de pauze werd de traditionele verloting gehouden. In zijn slotwoord deelde de voorzitter mede dat op 7 fe bruari het gezelschap Tetman de Vries naar Scharnegoutum komt met: Fan snüfdoaske oan ’t nylonhoaske. G. Geertsma te. Wommels, 2. S. Heida, aan de gemeentelijke middelbare han- delsavondschool wordt aanbevolen: de heer H. A. G. Dijkhuis, tijdelijk leraar aan deze school. Voor de benoeming in vaste dienst van een lerares in de li chamelijke oefening aan het Magister Alvinus gymnasium wordt door de he ren curatoren aanbevolen mevr. C. A. Boerstra-Ras, tijdelijk lerares aan het gymnasium. De fa. M. W. Reen en Zn., transport bedrijf alhier, heeft B. en W. verzocht te bevorderen dat haar ten behoeve van de bouw van een bedrijfsruimte onder beding van een jaarlijkse grondrente ten behoeve van de gemeente, in eigen dom wordt overgedragen een perceel bouwterrein van ongeveer 1000 m2 aan de Oppenhuizerweg. B. en W. stellen aan de raad voor een verkoopsprijs van 14.30 per m2 vast te stellen. Mede door het buitengewone concert van 25 oktober, toen enkele leden de pau ze hebben benut voor het winnen van le den is het ledental van „Jeugd en Mu ziek” Sneek belangrijk uitgebreid. Maar liefst 33 leden en 9 donateurs worden verwelkomd, zodat het aantal leden thans 158 en het aantal donateurs 80 bedraagt. Hef financieel jaaroverzicht dat evenals de bovenstaande gegevens is opgenomen in „Capriccio”, het or gaan van „J. en M.”, geeft over het seizoen 1962-’63 een batig saldo van 413,18. Aan contributies ontving men 457,85, aan donaties 445,50. De redactie van „Capriccio” is sterk uitgebreid. Bart Tromp trad af als hoofdredacteur. Hij werd vervangen door Anja Gerritsma. Het ligt in de bedoeling dat een groep Sneker J.M.-ers een bezoek brengt aan het Wereldcongres Jeugd en Muziek dat van 15-22 juli in Amsterdam wordt gehouden. Men heeft reeds een reisfonds gesticht om de minder draagkrachtige leden een korting op de kosten, die zon der zakgeld) ongeveer 80,. bedragen, te geven. Dan is er weer een „snertavond” te vens bedoeld als Kerst- en werkavond, alleen toegankelijk voor leden, in zicht. Zaterdag 14 december zal een ge meenschappelijke erwtensoepmaaltijd in „Aere Perennius” het begin van deze avond vormen. Na de maaltijd zal het J.M.-koor optreden, evenals het J.M.-or- kest. De leden zullen - vermoedelijk - ook een werkzaam aandeel hebben door te musiceren en voor te dragen. De lei ding berust bij het jongerenbestuur. Een paar leuke typetjes, veel humor, spanning, alle benodigde ingrediënten voor een smakelijk toneelhapje waren voorradig en de spelers, onder de kundi ge regie van de heer Y. Dijkstra, heb ben zich veel moeite gegeven, dit hapje smakelijk te serveren. Dat de een hierin beter slaagde dan de ander, is minder belangrijk,. Belangrijker is, dat dit werk gebeurt. 1300 dankbare kinderen zijn de ze moeite wel waard. En dat ze hebben genoten van de kostelijke creatie van Wratje (heel knap!), de goed getypeerde Constantia en Lobelia en de lieve fee Lu- mina, kunnen wij U verzekeren. En wat zou een kindertoneelstuk zijn zonder een stoere veldwachter, die door (we mogen zeggen „een oudgediende”) knap gestalte kreeg en een gemene bandiet, Kolombo, die, afgezien van de mislukte en misplaatste Dorus-imitatie, een keurige travesti-rol vertolkte. Mevrouw Spreeuw met haar grote liefde voor de zwarte hipkikker, Beppie, de eigenares se van het restaurant en Sjeffie, de rechterhand van Kolombo, zorgden ten slotte, dat ook de bijrollen aan het suc ces bijdroegen. Kapper de Boer had voor een keurige grime gezorgd en een speciaal woord van lof moeten we aan de heren Bijl, Rodenhuis en Winkler richten voor de voortreffelijke décors. Tussen de bedrijven door kregen we zowaar nog bezoek van Sint Nicolaas met zijn zwarte knecht. De Sint was erg blij weer in de stad te zjjn, waar altijd zo keurig gezongen wordt. Ten bewijze Ruim 1300 leerlingen van de Openbare Lagere Scholen uit Sneek en omgeving hebben dinsdag weer een onvergefelijke dag beleefd. Vele ouders zullen onge twijfeld vroegtijdig uit hun slaap gerukt zijn door een opgewonden zoon of doch ter, die voor dag en dauw al naast het bed stond, bang om te laat te komen bij „hun feest.” En wat zullen ze met opgetogen verhalen thuis zijn gekomen om te vertellen van de geheimzinnige gebeurtenissen in het kasteel „Spechtenstein” en de wjjze, waarop de heid van het verhaal de moeilijkheden oploste. Vele ouders begrepen ongetwijfeld over welke figuren en situaties de kinderen spraken, om dat die ouders maandagavond in de gelegenheid zijn geweest, de zogenaamde „generale” bij te wonen in Amicitia. En gelukkig, zeer velen hebben inderdaad van deze gelegenheid gebruik gemaakt, en zich een ogenblik weer een kind wil len voelen. Ja, als kind te genieten van het samenzingen der aloude Sinterklaas versjes, het bezoek van de Goedheiligman en natuurlijk niet in het minst van het toneelstuk. Meester May kon dan ook een bijna hiervan werden voor Sint enkele liedjes voile zaal begroeten in zjjn openings woord. Hij toonde zich verheugd, dat zo- veien nog de magnetische kracht van het wonderkastje hadden weten te weer staan en verwelkomde in het bizonder de vertegenwoordigers van de Vereni ging Volksonderwijs, de heer Niemejjer, kapper De Boer, pianist Schuil (die de gehele avond voor een passende muzika le omlijsting zorgde) én natuurlijk het „wakkere toneelgroepje.” Hij bedankte verder alle mensen, die het ook dit jaar, door gul geven, weer mogeljjk hadden gemaakt, dat zo’n 1250 Sneker kinderen en zeker een honderdtal uit de omgeving (met name uit Bolsward, IJlst, Lang weer, Sloten en Balk) weer een prachtig feest konden beleven. Daarnaast, aldus spreker, zjjn we als commissie zeer erkentelijk voor het vele werk, dat door allerlei mensen is ver richt, zoals de toneelgroep o.l.v. de heer Dijkstra, de heren Bjjl, Rodenhuis en Winkler als décorbouwers, diverse be stuursleden en natuurlijk de heer Miede- ma, die ook dit jaar zijn theater weer de gehele dag beschikbaar heeft gesteld. Een gul applaus van het publiek onder- streepte dit dankwoord. En toen werden we dan geconfron teerd met de belevenissen van Wratje, de voormalige huisbediende van baron Kuitenbrouwer, die na het overlijden van d? baron zonder werk was gekomen en als aandenken aan zjjn verblijf op het kasteel „Spechtenstein” alleen maar een gong had meegekregen. Veel men sen, o.a. de dames Rietepiet, hebben be langstelling voor het nu onbewoonde kasteel (waarvan de sleutels in het be zit van Wratje zjjn) en willen het wel kopen. Er is echter ook ongewenste be langstelling en wel in de vorm van Pier Kolombo, een berucht individu en zjjn medewerker Sjeffie. Deze trachten, door voor spook te spelen, de dames van hun koopplannen af te houden. De gong, waarvan Wratje ontdekt, dat het een to- vergong is, waardoor de fee Lumina te voorschijn komt, zorgt er tenslotte voor, dat onze dappere huisknecht de bandie ten ontmaskert en de dames Rietepiet de gelegenheid geeft, het kasteel te betrek ken. Op het kampeerterrein „De Domp” ben een gr_°te_ béwondéring is men momenteel druk bezig met het aanleggen van draineerbuizen. De grond is behoorlijk omgewoeld, maar helpen zal het wel. De v.v. „Sneek, de Chr. v.v. „Oranje Nassau” Sneek en de Ned. Volleybal Bond, afdeling Sneek hebben adressen aan de raad gericht met het verzoek vrij stelling te verlenen van ’t betalen van vermakelijkheidsbelasting voor de entree- kaarten, verkocht aan bezoekers van door hen georganiseerde wedstrijden. B. en W. stellen aan de raad voor de adres sen in hun handen te stellen om advies. Dinsdagavond hield de ijsclub Jut- rijp-Hominerts de algemene ledenver gadering in het gebouw van de Ned. Herv. kerk te Hommerts. De voorzitter, de heer I. Be-gsma sprak een welkomst woord tot de 38 aanwezigen. Daarna werd de afgelopen winter onder de lou pe genomen. Er was veel werk, maar de resultaten konden beter, al waren de langebaanwedstrijden en het beisle- dejagen een succes. De notulen en het jaarverslag werden onveranderd goedgekeurd. Uit het ver slag van de penningmeester bleek dat er dit jaar een nadelig saldo van 350,21 is. De kascommissie bestaande uit de heren W. Ozinga en B. Hoekstra bevonden alle boeken en bescheiden in orde. De bestuursleden P. W. Koopmans en J. H. Nauta werden herkozen. Voor <fe heer P. Sj. Hoekstra werd gekozen de heer P, de Jager. De te houden rjj-j derjjen zullen worden overgelaten aan het bestuur. Wel sprak het bestuur de hoop uit dat Jutrijp-Hommerts de juni ores kampioenschappen zal mogen ver zorgen. Dit zal door het Federatiebe stuur nog moeten worden beslist. De voorzitter deelde mee dat de kortebaan rjjders nu ook op de langebaan mogen starten en langebaan rijders op de kor tebaan. Bij de verloting wonnen de he ren H. Rienstra en H. Strikwerda een paar schaatsen. De uitloting van aan delen gaf het volgende beeld: de heren P. Hofstee, J. Nauta, S. Sj. Hoekstra, L. J. Cnossen, D. Tjalsma. S. Witter- mans, O. Hoeksma, W. Vellinga en J. Dijkstra (2x). waarschijnlijk een droeviger bericht Waarom? Hij had zijn’eigen moeten vermelden. Wat bleek name- niet meegerekend. Hjk? De volgende dag werd ontdekt dat de schoorsteen verstopt was. De rookleiding zat potdicht en dat had nare gevolgen kunnen hebben. Voor deze kostenstijging, zo gaan zij verder, zijn bovendien bijzondere oorza ken aan te wijzen. De regelmatig voort gaande stadsuitbreiding gaat gepaard met de aanleg van hoofdbuizennetten in de nieuwe stadswijken, wat tot gevolg heeft dat een voortdurend toenemende last wegens rente en afschrijving op de exploitatie van het bedrijf komt te druk ken. Dit zal nog meer in het oog sprin gen, indien binnen zeer afzienbare tijd zal moeten worden overgegaan tot het treffen van bijzondere voorzieningen, waaronder de aanleg van enige zinkers, welke noodzakelijk zijn om voldoende druk in excentrisch gelegen stadsuit breiding te kunnen verzekeren. Ver der vragen de reeds bestaande hoofd- en dienstleidingen steeds meer onderhoud, hetgeen nog in de hand wordt gewerkt door het toenemende rjjverkeer en het steeds zwaarder worden van de langs de weg vervoerde lasten. Voorts wijzen b. en w. er op dat de in- koopkosten van het van de n.v. Inter communale Waterleiding Gebied Leeu warden betrokken leidingwater zich eveneens in stijgende Hjn bewegen, ener zijds omdat de algemene kostenverho ging ook bij deze n.v. heeft doorgewerkt, anderzijds tengevolge van de investerin gen voor de capaciteitsvergroting van het pompstation te Spannenburg, terwijl de gemeente verder nog haar aandeel heeft bij te dragen in de lasten van de door de I.W.G.L. gelegde nieuwe perslei ding van Hommerts naar Sneek. Wel staat tegenover deze omschreven lasten stijging de meerdere opbrengst wegens de toeneming van de waterlevering ten gevolge van de uitbreiding van de stad, maar deze toeneming biedt geen vol doende compensatie voor de gestegen kosten. In de concept-begroting van het water leidingbedrijf voor 1964 kómén de gevol gen van de gestegen kosten tot uitdruk king door een geraamd nadelig exploi tatiesaldo van meer dan 18.000,-. Aan gezien hierbij nog niet met de voor 1964 te verwachten hogere personeelskosten rekening gehouden kon worden en het ook overigens niet denkbeeldig is, dat de netto-kostenstijging zich bij het bedrijf z-1 voortzetten, zullen er naar de me ning van b. en w. maatregelen genomen moeten worden, die er op gericht zijn, dat daarmede niet slechts een bedrag gelijk aan het exploitatietekort van 1964 kan worden gedekt, maar ook de te ver wachten hogere tekorten in de eerstvol gende jaren kunnen worden opgevangen. Wat de kostenkant van de begroting be treft zijn dergelijke maatregelen volgens b. en w. niet aan te wijzen, zodat de eni ge weg die van het invoeren van een ta riefsherziening is. Bjj het ontwerpen van de nieuwe tarieven is rekening gehouden met het uitgangspunt, dat niet reeds na korte tijd de aangelegenheid van een ta riefsherziening opnieuw aan de orde zou moeten komen. Hiermede rekening hou dende kan, naar becijferingen van de di recteur der gemeentebedrijven hebben uitgewezen, met een verhoging van de kleinste huishoudelijke verbruikers (dit zjjn de abonnementen zonder waterme ter) van gemiddeld 3 cent per m3 wor den volstaan. De verhoging voor het huishoudelijk verbruik, waarbij het water over de me ter wordt geleverd, zal volgens het col lege kunnen worden gevonden door het optrekken van de voor het vastrecht gel dende schaal en herziening van de voor het oververbruik per m3 verschuldigd bedrag, zulks met gelijktijdige afschaf fing van het zgn. closettarief. Dit tarief dat destijds werd ingevoerd in het be lang van de bevordering van de plaat sing van closets is voor dat doel van geen betekenis meer. Voor het grootver- bruikerstarief tenslotte is ook de metho de van verhoging van het vastrecht en het voor oververbruik per m3 verschul digd bedrag gekozen. De nieuwe tarieven achten b. en w. nog allesins redelijk. Ze liggen, zo zeg gen zij in hun voorstel, over de gehele Hjn nog beneden de tarieven van de I.W.G.L. De paal bij de Eiiandsbrug is een - onderwerp, waarover in „De Eilan- der” veel wordt geschreven. Kort- geleden viel een 6-jarig jongetje dat bjj de paal zat te spelen, bjjna in het water. Met een gedeeltelijk nat pak en schrammen op de benen kwam hij er af, maar toch... het geeft te den- ken. Ondanks dat geschrijf over de Sne- paal weet nog niemand waarom nu ker openbare scholen in Amicitia het juist de paal precies bij de Eilands- k traditionele Sinterklaasfeest. De brug moet liggen.. Wie, o wie? ■- het Paviljoen De mensen uit de Valkstraat heb- o*- VOO1 1 expediteur P. Reen. Kortgeleden is zjjn tweede vrachtauto klaar geko- men. Op zichzelf zou dat niet veel bijzonders zijn, maar de heer Reen bouwde ze zelf. Prima vakwerk, zeg- gen de kenners. Een prestatie, zegt Speurder. Onze jeugdige stadgenoot Gerrit Hiemstra heeft met een reporter van de RONO een gesprek gehad over de Jeugd vogelwacht in Sneek. Het gesprek zal op 13 december worden uitgezonden m het programma „De Jongerein”. De reporter scheen en thousiast over de gang van zaken in de Waterpoortstad. Kleedhokjes De kleedhokjes zullen worden ver nieuwd door enige leden van de ijsclub. De voorzitter deelde mede dat het bestuur van de Federatie Wymbritsera- deel plannen heeft bij een strenge win ter een toertocht uit te schrijven. Bij de rondvraag werd opgemerkt dat het gewenst «cou zijn de vergadering te hou den, voordat het bestuur naar de Bonds vergadering in Leeuwarden gaat. Ook werd naar voren gebracht dat het vee de dijken van de ijsbaan vertrapt. De voorzitter dankte een ieder voor de opkomst. Een bijzonder woor/l van dank sprak hij aan het adres van de heer P. Sj. Hoekstra, de niet aanwezige secretaris, die vele jaren zitting in het bestuur heeft gehad. De Engelse Setter teef van Kjjwneets Annabel van mevr. A. H. Otto-v. d Ham- me behaalde op de tentoonstelling te Rotterdam het C.A.C.I.B. (Intern, schoonheids kampioenschap) Mistig weer werkt de vorming van kolendamp in de hand. Dat onder vond dezer dagen een gezin aan de Gedempte Pol. De kachel brandde slecht, de rook wilde niet weg en in 98 kinderen. De redactie van „De Ei- de kamer hingen allerlei kolengeur- lander” het orgaan van de speeltuin- tjes. De oorzaak van het euvel kon ver. „Het Eiland” wachtte met span- maar niet worden opgespoord. ning op de 100ste en die heeft zich De vrouw des huizes was zo ver- nu bij de fam. Beetsma aangediend. standig om ’s a- vonds voor ’t naar bed gaan de ka chel te doven. Was dat niet gebeurt, dan had Speurder De plannen voor een instructiebad I in de Waterpoortstad zjjn thans op provinciaal niveau in behandeling. Het schiet dus een beetje op al zul- t Tussen Bolsward en Sneek op rijks- len we nog wel enige jaartjes moe- i J weg 43 verloor deze week een vracht- ten wachten. Het belangrijkste is dat i auto een grote vracht planken.. „Pik de noodzakelijkheid van een derge- J in, ’t is winter”, moeten sommigen ijjk bad onder ieders ogen wordt ge- z gedacht hebben, want vele passanten bracht. deden aan plankvonderjj. Bjj een benzinestation werd een vrachtauto J met zo’n 40 planken aangehouden en t ook in Sneek werd iemand met een partijtje planken achterhaald... Verkoop bouwterrein De A-kring Friesland a (west) Be scherming Bevolking dient voor de bouw van een nieuwe commandopost te be schikken over een bouwterrein in Sneek. De huidige commandopost is gevestigd in de verwarmingskelder van de P..H.B.S. aan de Almastraat, maar deze ruimte voldoet niet aan de eisen, welke uit ’n oogpunt van beveiliging aan een dergeljjke centrale post worden gesteld en is bovendien te klein. De keuze is ge vallen op ’n terrein gelegen aan de Oude Dijk, achter het rusthuis „Thabor,” dat voor een belangrijk deel aan de gestelde eisen voldoet. De te koop gevraagde grond is ongeveer 1230 m2 groot. De commandopost wordt vrjjwel geheel on dergronds gebouwd. Op een gedeelte van het terrein wordt een parkeerterrein aangelegd, terwijl het overige gedeelte als siertuin kan worden ingericht. B. en W. stellen voor de prijs van de over te dragen grond te stellen op 20,- per m2. De „lieve” jeugd laat zich in Sneek het ook gebruiken. De bewoners van niet onbetuigd. Werd eerst de ther- de Roerstraat die een televisie be- mometer van het Comité Sportbelan- zitten dachten er anders over. Als de - gen grondig bedorven, nu is het wéér buurvrouw haar kapsel droogde het mededelingenkastje van de speel- bleef er van het t.v.-beeld door sto- tuinvereniging „Het Eiland” dat ringen weinig over. De rust keerde het moest ontgelden. Het moet gere- Pas weer toen de buurvrouw een pareerd worden en voorlopig zal het nieuwe haardroger had. - Deze week heeft de winter zjjn in- Sint drong daar aan op een spoedige trede gedaan. Een bescheiden laagje bouw van de nieuwe openbare ijs, dat zelfs de eenden niet kon hou- ULO-school. Hij verzocht tevens het I den, lag ’s morgens in de'sloten. Comité Sportbelangen ervoor te zor- In het begin van de week plaagde gen dat de Sneker jeugd een rol- bovendien een dichte mist onze stre- schaatsbaan krijgt. Mét Speurder ken. vindt de Sint blijkbaar dat het gerol- schaats op de trottoirs maar eens uit moet wezen. Het is (te) gevaarlijk.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1