Waterpoort-krabbels Boeiende film over het Amsterdamse Bos Zuivelfabriek Kerstzangavond in de Zuiderkerk Oosthem nam uitgebreid afscheid van directeur van zuivelfabriek 1 De Hem” te Nijezijl thans gesloten II I IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en van door Sf>eurder Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I “S f v "W 118e jaargang no. 101 Donderdag 19 dec. 1963 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Spreekuur wethouders A r« Boeren gaven een televisietoestel Filmavond V.A.D.V. 55 Omwisseling girostortingskaarten t l er-- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en AP* Sweedsk stik op Kryslgearkomste K.F.S. I De laatste officiële gebeurtenis van „De Hem'' Leden K.C. „Sneek c.o.” op clubmatch te Groningen C SNEEKER NIEUWSBLAD Vrijdagmorgen stond een ooievaar, den geen geld om op de baan te ko- f Afzet produkten Roemloos? Pleidooi J op zijn plaats is. Reiniging opgevist. Aktieve vogels. een B.B. Ons wordt medegedeeld dat in het ver volg de wethouders van onze gemeente als regel ten stadhuize voor het publiek te spreken zullen zijn des maandags tus sen half zes en zes uur. verschaffingsobject en zo wordt gewerkt aan de verbreding van In de Noorderhoek worden wonin gen gebouwd voor het kader van de gemeente. Ze zouden begin januari klaar zijn, maar door de vorst is er een oponthoud gekomen. Nu is men met de toekomstige bewoners over een gekomen, dat zij hun kachels in de woningen zullen plaatsen. Dit is inmiddels gebeurd, zodat de wonin gen thans verder kunnen worden af gewerkt. Dinsdagavond stonden drie jongens voor het hek van de ijsbaan. Ze wil den graag rijden met de drie meisjes aan de andere kant van het hek, met wie ze stonden te praten, maar had- Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. „De opge- Voorts hoopte spr. dat het bestuur wijs heid mag ontvangen om de nu leeg staande fabriek een andere en goede be en in de meimaand met Zondagmorgen werd de Larkstraat opgeschrikt door een kleine ontplof- Even een compliment aan het adres van de politie. Deze week reed de ambulanceauto van de H. Hermandad weer door de stad. Strikt genomen behoort het wel niet tot de taak van de politie er een dergelijke wagen op na te houden, maar ze doet het er toch maar bij. Veel goeds is al met deze auto verricht en daarom meent Speurder dat een compliment hier wel mag dan een concentratie noodzakelijk zijn, de Oosthemmers zullen soms roet weemoed terugdenken aan het oude. Tenslotte was de zuivelfabriek de eni- dat nu in De voorzitter van het bestuur bood het echtpaar Huitema als afscheidscadeau een televisietoestel aan. Wij liggen onder de rook van een be langrijke stad, die een stempel op het omliggende platteland drukt. Daardoor is het wel eens moeilijk vechten, vond de heer Steensma, die voorts van me ning was dat de band tussen de leden en de directie niet altijd zo goed is geweest als het wel lijkt. Een aantal le den heeft er voor gezorgd dat de con centratie een feit werd. Veel waardering had ook deze spreker voor directeur Hui tema. De heer Benedictus sprak namens de Coöperatieve Condensfabriek Friesland, de Zuivelbank en de Bond van Coöpera tieve Zuivelfabrieken in Friesland. De top-organisaties willen concentratie sti muleren, in het belang van de boer. De Bond heeft grote waardering voor de gang van zaken in Oosthem. Het belang van de boer moet ook in de toekomst veilig worden gesteld, vond de heer Be nedictus, die daarna twee enveloppes met inhoud overdroeg. Dinsdagavond hield de V.A.D.V. (Vo- lièrevereniging, Aquariumver., Die renbescherming, Jagersvereniging en Vogelwacht) haar jaarlijkse filmavond. Door verschillende oorzaken kon er dit jaar slechts één avond gehouden wor den, aldus voorz. dr. Otto in zijn ope ningswoord. Hij deelde verder mede, dat er in de loop van het vorige jaar nogal belangrijke veranderingen hadden plaatsgehad. Zo hebben zich twee ver enigingen van de onze gedistancieerd, t.w. de Kynologenclub Sneek en Omstr. en de afd. Sneek van de Kon. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Ook heeft de vereniging een ernstig verlies geleden door het overlijden van de heer Jonker, die ongeveer tien jaar zijn beste krach ten aan de vereniging heeft gegeven. Ge lukkig vond men de heer Laverman be reid de opengevallen plaats in te nemen. Met de hulp van het Natuurkundig Genootschap is men er in geslaagd de ze avond te organiseren en het bestuur, aldus dr. Otto, is daar zeer erkentelijk voor. Daarna gaf de voorzitter het woord aan de heren Gebr. Brander, van wie de ene de apparatuur en de andere in ae KerK was geen enkel spoor van Kerstmis te vinden. De bekende Kerst sfeer ontbrak geheel. Wjj weten wel, dat de mensen deze sfeer op zo’n avond in hun hart dragen, maar een grote, ver- De heer Ruurd Abma sprak als oud- bestuurslid. Hij ging terug naar vroe ger tijden en zei voorts grote waarde ring te hebben voor het werk van di recteur Huitema, die temidden van alle concurrenten nog leden wist te winnen. Hij sprak de hoop uit dat de directeur niet net als „De Hem” roemloos ten on der zal gaan, maar nog vele goede ja- ren in Hardegarijp mag beleven. In verband met de verhoging van het stortingsrecht met ingang van 1 janua ri 1964 van 0,15 op 0,20 zal tot 1 maart 1964 gelegenheid bestaan om de bij het publiek aanwezige girostortingskaarten met opdrukzegel van 15 cent tegen bij betaling van 5 cent bij alle postkantoren om te wisselen tegen stortingskaarten met opdrukzegel van 20 cent. Desgewenst kan inlevering plaatsvin den tegen terugbetaling van 0,16. Na 1 maart 1964 kan inwisseling tot een nader aan te geven datum geschie den bij de girokantoren te Arnhem en te ’s-Gravenhage. Na 1 maart 1964 zullen de stortings kaarten met opdruk 15 cent ongeldig worden verklaard. Inwisseling van de vroegere slappe driedelige stortingsfor- mulieren kan nog tot uiterlijk 1 februari 1964 bij de postkantoren plaatsvinden. Na dit tijdstip wordt niet meer tot res titutie overgegaan. Op de Krystgearkomste fan it Kristlik Frysk Selskip, dy't twade krystdei ,de middeis 2.15 üre yn de Griene Weide to Ljouwert halden wurdt, sil it stik „No- belpriis, né of ja?” syn fryske première bilibje. It is in oersetting üt it Sweedsk fan prof. J. H. Brouwer en I. Brouwer- Prakke. De oarspronklike titel is „Swe- denhielms”, yn 1925 skreaun troch de Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Zeer velen waren gisteravond in de Zuiderkerk bijeengekomen om Kerstlie deren te zingen en te beluisteren. De samenzang werd begeleid door de „Harmonie” en af gewisseld door de twee bovengemelde koren. Het keurig verzorgde programma ver meldde 13 nummers en werd vlot afge werkt. Het geheel duurde ongeveer een uur. Naar onze smaak precies de juiste lengte. De opzet was dus goed. Men deelde na afloop mée, dat het in de bedoeling ligt van deze Kerstzangavond een jaar lijkse traditie te maken. Wij wensen de organisatoren daarbij alle succes toe. Als wij hieronder enige aantekeningen maken, dient men dit te zien als poging tot een positieve bijdrage. In de kerk was geen enkel spoor Namens de Frico sprak de heer Co- mello. Het streven van een vereniging als in Oosthem om door het opgaan in een andere vereniging het boerenbelang veilig te stellen juichte hjj ten zeerste toe. Ook bij de afzet van de produkten is in wijder verband meer te doen. Op dit gebied zullen zich volgens de heer Comello veranderingen voltrekken, al zal men moeten afwachten hoe een en ander zich in de toekomst zal ontwikke len. van de een opwarmcentrum „We hadden door kunnen gaan maar dat was uitstel van executie geweest”, aldus de directeur. Hü memoreerde de goede verstandhouding met de boeren, vooral ook in de tijd dat er van een fusie sprake was. Hü bezocht toen onge veer 100 agrariërs om plannen te bespreken. Daarna was de receptie ten einde en ge industrie van het dorp, dat betekende een definitief einde van spanning afwacht wat de toekomst zal de bestaansperiode van „De Hem”. Al brengen. de gesproken tekst verzorgde bij de boei ende film over het Amsterdamse Bos. Dit bos, dat ongeveer 950 H.A. groot is, heeft vele biotopen plaatsen, waar de levensvoorwaarden gelijk zijn), zoals het Vogeleiland, Jong Bos, ouder bos en het oudste bosgedeelte, dat plm. 30 jaar geleden is geplant. Ook is er nog weiland en een met echt duinzand aan gelegd strandje. Het Amsterdamse Bos, dat vroeger een polder was, is een werk- verschaffingsobject en zo wordt er nu een roeibaan, waarvan de afgegraven grond wordt gebracht naar een plaats, waar een 16 m. hoge heuvel zal ontstaan, een zgn. rodelbaan. Men treft er bovendien een 15 km. lange ruiterweg en een boer derij annex theehuis aan. De schaapher der, die enkele jaren geleden nog zijn kudde schapen in het Bos weidde, be hoort helaas tot het verleden. Het jongste gedeelte van het bos vindt men ten Zuiden van de snelweg Amster dam-Schiphol. Ten noorden hiervan is het iets oudere bos. Uit de door de heer Brander vertoonde film bleek duidelijk, hoe elke biotoop zijn eigen planten en dierenleven heeft. In een bosgedeelte van zo’n 2 a 3 jaar oud vestigen zich al vogelsoorten, speciaal die vogels, die laag nestelen; deze vogels ruimen schadelijk gedierte op en houden zo het bos mede in stand. Daarna nam de heer Brander (zelf boswachter van beroep) ons mee naar het iets oudere gedeelte van het bos, waarvan een gedeelte aangelegd is met buitenlandse boomsoorten (o.m. zelfs uit China en Japan). Op een andere plaats staan liefst 250 soorten wilde planten bijeen en zijn ook de paddestoelen rijk vertegenwoordigd, zeker zo’n 300 soor ten). Als ik met belangstellenden door het bos ga, aldus de heer Brander, kan ik ei’ niet genoeg op wijzen, de padde stoelen te laten staan. Zij zorgen immers voor de humus in de grond en dat is heel belangrijk. Pluk ze dus niet! Deskundigen hebben in het Bos een ooievaarsnest gebouwd, maar tot nu toe ïs er nog geen ooievaar op geweest. Na de pauze behandelde spr. het oud ste gedeelte van het Bos, waarbij dui delijk naar voren kwam, dat deze bio toop weer een geheel ander leven kent. Ook hier genoten de aanwezigen weer van prachtige natuuropnamen, die de schoonheid van het Amsterdamse Bos op pakkende wijze demonstreerden. Aan het slot werden nog enkele vra gen gesteld en bracht voorz. Otto dank baar de heren Brander voor deze prach tige avond hetgeen met een warm ap plaus door de aanwezigen werd onder streept. gen we hierop een antwoord. „Im- mertje” heeft Vele I jaren toebehoord aan de heer S. v. j d. Veen te Kou- dum, die nu in Staveren woont. Hij heeft een dochter, die ook Immetje heet, zodat het schip waarschijnlijk naar zijn moeder genoemd is. Het werd eerst als vrachtschip gebruikt, maar later als vacantieschip voor betalende gasten. Het heeft toen j ook vaak aan de le Oosterkade gele- gen voor het huis van de heer Taco- nis en zag er altijd piekfijn uit. Een s jaar of zes, zeven geleden werd het naar Holland verkocht en ging de heer v. d. Veen aan de wal wonen. De heer Taconis heeft het daarna nog eens in een der Haagse grachten zien liggen, maar het zag er toen zeer verwaarloosd uit. Vandaar is het blijkbaar in Utrecht terecht gekomen. i geleden 3 km het Sneekermeer en tevens als obs ervatiepost van van hieruit de gedragingen van de tevens nagegaan welke soorten in dit gebied b elke vogelsoort welke wordt waar- 1 I meer dan honderd k Noodzaak De heer A. Steensma sprak als lid en oud-bestuurslid van „De Hem”. Hü vond dat men eigenlijk niet blü kan zijn met dit afscheid. De veranderende tij den noopten echter tot een samengaan. die het dak van de woning le Woud- men. De penningmeester van de IJs- I I straat 44 tot rustplaats had gekozen, club Friso wilde ze wel toelaten, maar flink in de belangstelling. De vogel vroeg daarvoor het horloge van een I heeft blijkbaar oponthoud gehad, want van de jongens als onderpand. Het de meeste ooievaars zitten al fijn in geld konden ze dan de volgende dag J warmere streken. brengen. De jongens gingen hier niet op in, maar de meisjes stelden hun gezelschap blijkbaar heel erg op prijs. Een van hen bood toen nl. haar Maar deze opoffering geweest is) te ver. Hij streek de hand over ’t hart en liet de jongens op ere- woord toe. De Noorder Kynologenclub te Gronin gen hield zondag j.l. een clubmatch in de Korenbeurs aldaar. Hiervoor waren ruim honderd honden ingeschreven, waaraan de drie keurmeesters de han den vol hadden. Nu kan het bestuur voor zo’n clubmatch voor ieder ras geen be voegde keurmeester aanstellen. Daarom is het publiek het niet altijd eens met de uitspraak van de keurmeesters. Men moet echter niet vergeten dat zij het zo’n dag wel eens moeilijk hebben. Maar vast staat, dat de mooie zaal in de Koren beurs voor zo’n match zeer geschikt is en de keuring vlot is verlopen. Met voldoening konden wij constate ren, dat er tenslotte ook enige leden van de K.C. Sneek en Omstreken met hun honden in de erering verschenen. Dit waren mevr. B. van Panthaleon Baro nesse van Eck-Klasing met de Duitse Dog-reu „Aymijn van de Blauwe Mam- mouth,” mevr. A. Otto-v. d. Hamme met haar Engelse Setter-teef „Van Kijwneets Annabel” en de kampioen-reu „Andrew fan de Griene Greiden,” Mej. J. Sjoerd- sma met de Malthezer-reu „Arnoul van de Carojo’s en de Japanse Spaniel- teef „Kishi-Bojin v. Akita” en Mevr. J. v. d. Meer-Zijlstra met de St. Bernhard- reu „Sigelinski.” horloge aan. 1 zaakt. Toen de vrouw des huizes de kachel vulde, was het ineens plof. Van de schoorsteen brokkelden stuk ken steen af, maar persoonlijke on gelukken deden zich gelukkig niet voor. De Coöperatieve zuivelfabriek Hem” te Nü'ezül, die in 1901 is richt is thans definitief gesloten na een aangegane fusie met de coöperatieve zuivelfabriek „De Goede Verwachting” te Workum. Officieel is op 21 novem ber de zaak stop gezet. Momenteel is men bezig met het ontruimen van de fabriek en het demonteren van de ap paratuur, waarvan het meeste reeds is verkocht. Zoals de zaken nu staan zijn er ongeveer 5 a 6 werknemers overge gaan naar de fabriek te Workum. De an deren weigerden en hebben ander werk in de omgeving, voornamelpk in Sneek gezocht. De sluiting van de zuivelfabriek was geruime tijd het gesprek van de dag in Oosthem en Nijezijl. vooral ook om dat de fabriek de enige „industrie” was van de dorpen. is ontheven. De heer Huitema en zijn echtgenote, die ook in de hulde werd betrokken, gaan zich vestigen in Hardegarijp, waar het echtpaar zal genieten van een volgens de Oosthemmers welverdiende rust. Vele sprekers spraken waarderende woorden aan het adres van de scheiden de directeur. Waardering, omdat de heer Huitema door een fusie voor te staan heeft getoond het boerenbelang voor het eigen belang te stellen. Het samengaan van beide fabrieken kwam meerdere malen ter spra ke op de receptie in het Himsterhüs. Stonden de boeren er aanvankelijk vrij sceptisch tegenover, op een enkele na is men thans van de noodzaak overtuigd. De heer H. van der Zee, voorzitter van het bestuur van „De Hem” had een kostbare verrassing voor het echtpaar Huitema. Namens de boeren van Oosthem en omstreken overhandigde hij de scheidende directeur een prachtig televisie-toestel. lichte Kerstboom zou niet misstaan heb ben. Alle liederen werden in het Neder lands gezongen, ook de Duitse en Engel se. Zelfs het prachtige Halleluja-koor uit de „Messiah” van G. F. Handel werd in het Nederlands gezongen. De koren zjjn echter geheel in staat deze werken in de oorspronkelijke taal te zingen. Wij achten ons van de plicht ontslagen wat de uitvoering betreft alle werken stuk voor stuk te bespreken. Als deze kerk geheel gevuld is, heb ben de zangers toch wel de grootste moeite om de slechte acoustiek te over winnen. Men heeft nauwelijks steun aan elkaar en het is zeer moeilijk op een ge wenst ogenblik tot een behoorlijk volu me te komen. Toch stonden de gezongen liederen qua uitvoering op een behoorlijk peil Het idee samen iets te brengen is go^'.Mcn had de keuze laten vallen op het Hallelujakoor. Dit werd dus uitge- voerd door „Excelsior,” aangevuld met mannen van „Edoza” met begeleiding van de „Harmonie”. Wanneer men een volgend keer weer iets gezamenlijk uit voert, is het aan te bevelen een wat eenvoudiger werk te kiezen. Er is al enige malen geschreven ij over de balk voor de Eilandbrug en in onze rubriek van 5 december stel- j’ den wij de vraag waarom zij nu persé voor die brug moet liggen. Haven- meester Douma vertelde ons daarop, dat dit indertijd op verzoek van de Raad van Beheer der N.V. Sneeker i Jachthaven gebeurd is om het drijf- vuil uit de Oudvaart te keren. Dit dreef steeds de haven in en moest dan door de havenmeester worden opgevist, waarna het op kosten van de Jachthaven door de Gem. Reini- ging werd opgehaald. De paal maak- te een einde aan deze overlast en ex- tra kosten. Nu blijft het vuil er voor liggen en wordt het door de Gem. Pninio-ino- nr» crnvricf Met medewerking van het Chr. Man nenkoor „Edoza” o.I.v. P. v. Net ten, het Chr. Gemengd Koor „Excel sior” o.I.v. J. R. Blanksma, de Chr. Muziekver. „Harmonie” o.I.v. H. Bakker. eens, dat ze stuntelen, maar men moet echter begrijpen dat we te doen hebben met een autonomische vereniging. Voor de gevoelskanten van de zaak moet wel eens wat worden opgeofferd. Wjj kunnen nu eenmaal niet alleen de economische aspecten bekijken, maar moeten ook rekening houden met ge voelskwesties. We hopen echter dat het offer dat de boeren uit Oosthem zich hebben getroost niet tevergeefs zal zijn”, aldus de heer Beetstra, die voorts van mening was dat het de heer Huite ma in Oosthem niet cadeau is gege ven. Daarvoor zorgden de particuliere fabrieken in de omgeving wel. De di recteur heeft de stormen echter goed doorstaan. „Vele goede jaren in Harde garijp”, was de slotzin van de direc teur van de Workumer fabriek. Ds. G. Kaastra zwaaide de scheiden de directeur ook lof toe. „Wanneer de do- miné’s zo goed waren in het winnen van zielen als de heer Huitema in het winnen van leden, dan kwam het wel goed”, vond hjj. Het stil leggen houdt dus eigenlijk een ontvolking in. Over de bestemming van de fabriek is nog niets bekend. In Oost hem hoopt men op een nieuwe industrie. Geruchten als zou een onderneming uit IJlst belangstelling voor het gebouw hebben getoond om het als pakhuis te gebruiken konden wij niet bevestigd krijgen. Ook was niets bekend over de eventuele vestiging van een zeepfabriek, zoals t anvankeljjk is gemeend. Zekei’ is dat het bestuur van „De Hem” naar mogelijkheden ten gunste van Oosthem zoekt. Op een woensdagmiddag in het Himsterhüs gehouden receptie heeft Oosthem afscheid genomen van de di recteur van de zuivelfabriek, de heer Sj. Huitema, die door de fusie uit zijn func tie werd ontheven. Een verslag van dit afscheid waarin de fusie herhaaldelijk onderwerp van het gesprek was, vindt men elders in onze krant. De heer W. Veninga sprak als oudste personeelslid. Hij was dankbaar voor het feit dat de heer Huitema het personeel steeds een warm hart toedroeg en mee leefde met het wel en wee. Hü hield een warm pleidooi voor concentratie. „De grote fabrieken moeten het doen”. De heer Huitema sprak tenslotte een dankwoord aan het adres van de spre kers en de gevers van het televisietoe stel, waarmee hü erg was ingenomen, zoals hü zei. Ook hü vond de fusie met Workum een goede oplossing. De boe ren van Oosthem en omstreken gaan er op vooruit. Een lange rij van sprekers werd inge luid door de heer Van der Zee die zyn afscheidswoord in dichtvorm had opgesteld. Uit het bijzonder aardige ge dicht bleek dat de directeur ondanks de hevige concurrentie, die de fabriek had van de particuliere fabrieken, een uit stekend figuur heeft geslagen. z Hij bracht bijv, de jaarlijkse produk- tie van zo’n 5 miljoen kg. melk per jaar op 10 miljoen kg. Ook het modernise ren van „De Hem” was zijn werk. Zoals gezegd liet de heer Van der Zee zijn waarderende woorden vergezeld gaan van een televisietoestel. De heer M. Beetstra, directeur van de Workumer zuivelfabriek was van me ning dat aan de receptie een tragische kant zit, waaraan men niet voorbü mag gaan. Het is door de fusie een gedwon gen afscheid geworden. In november 1962 kwam tussen de fabrieken te Oost hem en Workum een nauwer contact, dat al snel resulteerde in de besprekin gen, die tot de fusie hebben geleid. Ver leden winter zijn de besluiten, zoals die genomen zün op de ledenvergadering van beide fabrieken uitgevoerd. De fu sie ïs zonder veel mOeilükheden verlo pen. „Men verwijt de coöperaties wel stemming te geven, opdat Oosthem Nüezijl zullen leven. „De stilte in Nijezijl moet weer ver- dwünen. Welk dorp wil nu niet graag leven?”, aldus ds. Kaastra. vogelliefhebbers hebben enkele jaren stad op het bütlan aan de zuid-westoever van hut gebouwd die dienst doet als beschuttings- J voor haar leden en Met of zonder kijker worden vogels gade geslagen en voor komen. In de hut hangt een lijst waar genomen op wordt aangetekend. Er staan al soorten op- De hut wordt elk jaar in de herfst opgebouwd en in weer afgebroken. Dit gaat echter gemakkelijk omdat alles schroeven in elkaar is gezet. Sweedske roman- en toanielskriuwer Hjalmar Bergman. Binammen op it toa- nielmêd hat Bergman yn Sweden nei de tiid fan Strindberg dt stjit jown ta for- nüing. Dat, en it feit dat „Sweden- hielms” ta Bergman syn béste wufk rekkene wurdt - oerset yn tsien talen en biwurke foar radio, televizy en film - makket dizze earste opfiering yn Frys- lan ta in wichtich barren. It stik wurdt spile troch in karploech üt it Kristlik Frysk Toanielforban yn de regy fan Pyt van der Zee. In ons blad van 21 november j.l. vermeldden wü de executie-verkoop in Utrecht van het Friese tjalkje j I Zaterdag is de paal met verkeers- „Immetje”, waarbü wü de vraag stel- borden bij de Lemmerbrug door enke- den wie ons iets over dit scheepje le kwajongens flink beschadigd. De kon mededelen. Van twee lezers kre- borden werden van x- de paal gerukt en de paal zelf brak af. Deze week ver schaften ook enke le jeugdige perso- nen zich toegang tot de kemTij-de aan de Oppenhuizerweg in aanbouw zünde fabriek van Tonnema en be- i schadigden daar de boel. Men kan t deze daden moeilük meer als kwajon- f gensstreken betitelen. Woensdagmiddag heeft Oosthem afscheid genomen van de heer Sj. Huitema, de man die 16 jaar directeur van de zuivelfabriek „De Hem” is geweest en die door de fusie met de fabriek te Workum uit zijn ambt

Sneeker Nieuwsblad nl | 1963 | | pagina 1