Komt er geen elfstedentocht meer? Waterpoort-krabbels I IJLST WYMBRITSERADEEL AGENDA^ BUITEN LAMOS OVERZICHT maar krachtig ft en van d##r Speardar ll Ministers in Brussel bereiken resultaat KORT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 1 Donderdag 2 jan. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Rika Hopper overleden Lezing met dia’s voor N.R.V. Benoemd Unieke herdenking in Nieuw Frittemahof MAANDAGS en DON DERDAGS Kerknieuws F7"1" Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Oud-internationals speelden 3-3 tegen KHFC Frico-Warga ontving 35 millioenste kg. melk SR f f SNEEKER NIEUWSBLAD II III 7 is in de Er schijnt niet genoeg vuil in De prachtig geslaagde Waterpoort- J F Maandagavond waren enkele jon- Zaterdagavond Mi AMICITIA THEATER van ■ér *■«*■■■81 Zaterdag 4 januari Schutjassen in Café „De Zwette” te Deersum. Aanvang 8 uur. Dinsdag 7 januari Toneelgroep „Amici tia” met het blijspel „Het uur U” van Peter Coke, ’s Avonds 8 uur Amicitia Theater. Verschijnt Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Zutphen M. J. J. Bonting te Nijland. De conference van Wim Kan is in het gehele land gunstig ontvangen. Spranke lend met een enorm hoog tempo,” von den critici. Vele mensen waren verwon derd over het feit dat Wim Kan de luis teraars maar liefst één uur kon bezig houden. Deze categorie wist echter niet dat de conference in haar oorspronkelijke vorm maar liefst anderhalf uur duurde. In overleg met de VARA is er een half uur grappen en liedjes uitgeknipt. De jaarwisseling in ons land ir ge paard gegaan met een aantal bralden en verwondingen door vuurwerkcxplo- sies. Drie meisjes werden gewond toen in een winkel waar een grote vooiraad vuurwerk lag opgeslagen brand ontstond. „Dit is de laatste keer dat ik vuurwerk verkoop,” vertelde een onthutste winke lier. Nederland heeft voor het leger 21 Franse helikopters gekocht. Welke func tie deze zullen hebben is niet bekendge maakt. De vroegere Westduitse bondskaise- lier dr. Konrad Adenauer is lid gewor den van de Westduitse wandelaarsvere niging. De 87-jarige Adenauer is het oudste lid van de vereniging, die 22.000 leden telt. 1890 te j en Se" wilde op ’n vraag van de conducteur j l Woensdagmorgen om elf uur is in haar woning in Amsterdam overleden de bekende actrice Rika Hopper. Zij be reikte de leeftijd van 86 jaar. Rika Hop per kreeg op eerste kerstdag een hart aanval en sindsdien was zij buiten be wustzijn. Tijdens haar ruim zestig jarige toneel loopbaan heeft zij duizenden toneellief hebbers van haar spel laten genieten. Premier Chroestsjev heeft weer be loofd dat de Sovjet-Unie Cuba zal ver dedigen tegen iedere aanval van de Verenigde Staten. Dit zei de Russische premier in een telegram aan premier Fidel Castro ter gelegenheid van de vijf de verjaardag van de Cubaanse revolu tie. De Haagse politie is weer in het nieuws gekomen, doordat agenten tij dens de jaarwisseling weer onnodig Hard zouden hebben geslagen. Tenminste, zo luiden de verhalen van enkele mersen die een klacht wegens mishandeling zul len indienen. maar het betreft hier eigenlijk maar een uitzonderingsgeval. De Duitsers en de anderen hebben ook gevochten voor een positieve lau ding van de E.E.G. bij de onderhande- lingen over de zg. Kennedyronde. Ons is verzekerd, dat de Commissie bij de onderhandelingen positieve richtlijnen zal krijgen, maar men wilde er verder niets over loslaten om geen standpun ten te verraden aan de tegenstander, dat wil zeggen Amerika, voordat de onder handelingen eigenlijk goed zjjn begon nen. Maar enige achterdocht tegen de Franse intenties blijft als steeds gerecht vaardigd en te betogen, dat de voor standers van het open karakter van de Gemeenschap succes hebben gehad, is bepaald onjuist. Nog juist voor het nieuwe jaar heeft de minister van Financiën prof. dr. H. J. Witteveen een wetsontwerp ingediend ter verhoging van de belasting op siga retten en benzine en op de wegenbelas ting voor auto’s, die niet op benzine (gas en diesel) rijden. Na de aanneming van deze wet, die vermoedelijk voor 1 april zal plaats hebben, zullen de sigaretten 25% en de benzine 3,75 cent per liter duurder worden. Onze stadgenoot de heer K. Scher mer, assistentchef bij de Nederlandsche Spoorwegen alhier, is benoemd, tot sta tionschef NS 'e Grouw. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad In het hier ter stede welbekende rust huis van de vereniging „Pro Senectute”, Nieuw Frittemahof (geopend in 1926) is op Nieuwjaarsdag een bijzonder feit her dacht. De 93-jarige mevrouw A. Borne- man-van der Zijl deed 30 jaar geleden haar intrede als pensionnaire. Niet al leen was deze zeldzame herdenking een bijzonderheid. De 93-jarige is bijzon der kras en verkeert in een goede con ditie, die gepaard gaat met een helder verstand en een sprankelende geest. Haar opgewektheid is spreekwoordelijk en al is ze dan ook in Offingawier ge boren, ze weet bijzonder boeiend tc ver tellen over het Sneck van zo’n 75 jaar terug. Dit alles maakte Nieuwjaarsdag tot een vreugdcvolle dag. Geen wonder dat de mede-bewoners, het bestuur en de directrice aan dit feit niet zomaar voorbij wilden gaan. Voor „tante Aeltsje”, zoals mevrouw Borneman in Nieuw Frittemahof wordt genoemd was het een dubbel feest om dat ze net hersteld was van een enkele weken durende ziekte. Vrijdag 10 januari komt de heer Van Beek uit Balk voor de afdeling Sneek van de Ned. Reisvereniging een lezing met dia’s houden over zijn reis per auto naar Egypte. Deze reis ging via Alex andria en Cairo. Tijdens deze tocht werd een bezoek gebracht aan de pyramiden van Gizeh en het oude Thebe, waar en kele dagen, deels per ezel, door de woestijn werd gezworven, op zoek naar de koningsgraven o.a. het graf van Tu- tanchamon. In Luxor er Karnak werd een bezoek gebracht aan de tempels en werd dwars door de woestijn gereden naar de Rode Zee. Gezien het sukses dat de heer Van Beek met zijn lezingen heeft, o.a. met de reis naar de Noord- kaap, belooft het een interessante avond te worden. Vrijdag 3 januari t.m. zondag 5 januari iedere avond te 8 uur en zondagmid dag te 5 uur film: lm Schwarzen Rössl. Koud kunstje? Tenslotte nog even lachen, (maar be slist niet uit leedvermaak) oni de voor spelling van de weerkundigen van Frankfurt, die over de afgelopen decem bermaand het volgende te berde brach- ten. besneeuwd continent, de eerste de „De’Kuudeperiodén zullen slechts van korte duur zijn. De waarschijnlijkheid van een te natte december lijkt groter dan van een droge.” (11-12-1963). En dan te weten, dat er op veel plaat sen in Duitsland en Nederland tot en met 27 december nog maar 10 tot 18 mm. neerslag is gemeten. Weervoorspelling op langere termijn is toch bepaald geen koud kunstje. waarbij het dan wel in de buurt van Cyprus moest komen. Grote spanning op Cyprus Maar onmiskenbaar hebben toch Turk se vliegtuigen het Cyprische luchtruim geschonden. En dat alles is het gevolg van de grote interne spanning, welke de laatste weken op Cyprus is gegroeid en welke heeft geleid tot botsingen, die, naar sommige berichten willen, onge veer 300 slachtoffers hebben gekost, vooral onder het Turkse deel van de be volking. Het botert niet tussen de Grieken(80%) en Turken (20%) op het eiland, dat sinds 1959 met een door Engeland, Grieken land en Turkije gegarandeerde grond wet onafhankelijk is. Maar in die grond wet zijn enkele beschermende bepalin gen voor de belangen van de Turkse minderheid opgenomen, welke volgens president Makarios de normale gang van zaken op het eiland verhinderden. In vijf steden met een Turkse minder- heid eist de grondwet twee gescheiden gemeenteraden, maar deze bepaling functionneert sinds het begin van 1963 niet meer, het geen al tot veel moeilijk heden aanleiding heeft gegeven. Maka rios wil verder afschaffen, dat over fi nanciële zaken zowel de Turkse als de Griekse fractie in het parlement elk af zonderlijk bij meerderheid beslist, het geen een Turks vetorecht inhoudt. Het vetorecht van de (Turkse) vice-presi dent in buitenlandse aangelegenheden wil Makarios ook zien verdwijnen, hoe wel dit juist is ingevoegd om te verhin- deren, dat tenslotte de Griekse meerder- heid op het eiland toch nog tot aanslui- ting bij Griekenland (de enosis, de droom van elke Griekse Cyprioot) zou besluiten. Het streven van Makarios wekt de grootste argwaan bij de Tur ken, die ook wensen vast te houden aan de bepaling, dat 30% van het overheids- personeel van Turkse oorsprong moet zijn. Er is stof genoeg om te exploderen. Volgens het garantieverdrag van 1960 bevinden zich Engelse, Griekse en Turk- se legereenheden op het eiland, die men - poogt te combineren tot een gemeen- schappelijke ordedienst onder Engels be vel. Tiisdei 14, woensdei 15 en tongersdei 16 jannewaris Krite Snits mei it blijspul „Fake” yn Amicitia Theater. Bacchus had geofferd moeilijkheden De marafhonvergadering van de mi nisterraad van de E.E.G. in Brussel is toch nog met succes bekroond en wel binnen de gestelde tijd, zodat alle des betreffende ministers zich opgelucht aan de feestdagen konden wijden. Hoogge stemd optimisme past bij de officiële uit latingen op zo’n ogenblik. Hallstein, de voorzitter van de Commissie van de E.E.G., riep uit, dat een jaar van stil stand nu voorbij is en dat het vertrou wen in de gemeenschap is bevestigd. Wanneer men het compromis van de Commissie, dat tot de overeenstemming tussen de ministers heeft geleid, beziet, dan blijkt, dat de Duitsers door hun hardnekkigheid toch een aantal conces sies hebben afgedwongen, zij het dan natuurlijk onvermijdelijk, dat De Gaulle op langere termijn zijn stempel op de Gemeenschap probeert te drukken door het protectionistische karakter van de Gemeenschap te versterken. In dit op zicht is hij op kortere termijn niet ge slaagd. Want als wij de problemen even nagaan, zoals wij die in ons vorige over zicht hebben gesteld, dan blijkt, dat de overgangsmaatregelen voor de zuivel in beginsel zijn aangenomen, maar dat de Duitsers pas in 1966-’67 behoeven over te gaan tot het vervangen van de sub sidies aan de boeren. In 1970 moet dit dan zijn voltooid. Erhard kan de ver kiezingen van 1965 op dit punt met min der vrees tegemoet zien. Met de zuivel hangt samen de kwes tie van de oliën en vetten. Tot steun aan de Italiaanse olijfolieproducten heeft men gedacht aan een heffing op mar garine, die tevens de concurrent van de boter is. De Nederlandse delegatie heeft hard gevochten om deze heffing, die de prijs in Nederland wel 3 a 4 cent per pakje omhoog zou brengen, tegen te hou den. De winst voor de Nederlandse con sument is nu geworden, dat het totaal van de heffing enkele jaren door de schatkist zal worden gedragen. Concessies aan Duitsland De oud-internationals met Abe Len stra in de gelederen hebben gisteren in Haarlem weer de traditionele wedstrijd tegen de Kon. HFC gespeeld. Het heeft er in deze ontmoeting lan ge tijd naar uitgezien, dat de Oranje mannen deze keer met een nederlaag genoegen moesten nemen, maar in een ouderwets Hollands kwartiertje liepen zij door doelpunten van Biesbrouck en Heinen in tot 3-2. En in de allerlaatste minuut werd het door Biesbrouck zelfs nog 3-3. Abe Lenstra blonk weer uit door de listige passes, waarmee hij zijn mede spelers doorlopend aan het werk zette. Eén van de talloze slachtoffers van de gladheid werd de chauffeur van i een tankauto van oliehandel Van der Weij alhier. Deze moest olie brengen show van „S. en O.” heeft naar bui- ibij een boerderij onder Pietersbie- f rum. Bij ’t wegrij- den gleed de auto bij de dam tussen het erf en de weg neer, de bermsloot in. Een kraanwa- gen iiccrxi, uf Lctnr.w<xgdi wwr up uv einuc en xxat weg gehesen en naar Sneek gesleept, wordt dus wel heel ruim genomen. Het is in ieder geval een symbool van de groei van ,,S. en O”, die nu al dicht hij de 300 leden komt. Vrijdag 10 januari Ned. Reisvereniging. Lezing door de heer Van Beek uit Balk over „Langs de Nijl naar Zuid- Egypte en door de woestijn naar Si nai.” Bovenzaal „Onder de Linden,” ’s avonds 8 uur. Erhard bij Johnson Het accoord van Brussel is bereikt voordat bondskanselier Erhard naar de Verenigde Staten vloog, waar hij op de boerderij van president Johnson in Texas besprekingen voerde met het Ame rikaanse staatshoofd. Vooral de verhou ding tussen Oost en West stond op het programma en uit de eerste contacten is al naar voren gekomen, dat Erhard zich niet bijzonder veel voorstelt van een ontspanning tussen Oost en West. Dat is begrijpelijk, want hij meet deze af naar de bereidheid van de Russen de Duitse hereniging te bevorderen. Zonder hereniging geen ontspanning, zeggen de Duitsers. Maar Erhard zal zich niet verzetten tegen het onderhouden van contacten, want hij beseft ook wel, dat voor Amerika en de andere landen ont spanning wel degelijk iets is, dat zon der de hereniging van Duitsland kan worden bereikt. Veiligheidsraad in actie Spanningen bestaan er overigens al tijd in de wereld, grote en kleine, maar het essentiële punt voor de mensheid is of deze spanningen zullen leiden tot een vernietigende oorlog. Voor het wereldge beuren kleine spanningen kunnen als de omstandigheden daarvoor gunstig zijn tot grote conflicten uitgroeien. Daarom is een steeds wakende zorg noodzakelijk. Dat heeft men bij de op richting van de Verenigde Naties be seft en uit dat besef is de Veiligheids raad voortgekomen. Er is een periode in de geschiedenis van de Ver. Naties geweest waarin de Veiligheidsraad door de zich ophopende conflictstof in het po litieke middelpunt stond. De laatste ja ren is dat wat veranderd. De Berlijnse kwestie en de Cubaanse rakettenaffaire van vorig jaar bijvoorbeeld hebben de Veiligheidsraad nooit bereikt. Vorige week vrijdag is de Veiligheidsraad plot seling in spoedzitting bijeengeroepen door de Cyprische regering. Voor het eerst sinds 1956, met Hon garije en Suez, is er een spoedzitting gehouden, maar de Raad is toch wel uit een gegaan met het idee, dat er iets overdrevens was gebeurd. Cyprus ge voelde zich bedreigd door Turkse oor logsschepen, welke naar Cyprus zouden koers zetten voor een invasie. Maar tij dens de vergadering vertelde de Cypri sche vertegenwoordiger, dat de schepen van koers waren veranderd. De Turkse vertegenwoordiger vroeg schamper of de Raad iedere keer bijeen moest ko men als een Turks oorlogsschip van de ene naar de andere Turkse haven voer, ten wel ’n goede indruk gemaakt. De vereniging kon weer een aantal nieuwe leden in schrijven, onder wie mensen uit bijv. Zwaagwest- L gen heeft de tankwagen weer op de einde en Oenkerk. Dat „Omstreken” (van onze weerkundige medewerker) Nu de decemberwinter, die veel schaatsliefhebbers in staat heeft gesteld zich op de smalle ijzers uit te leven, op eerste kerstdag zo abrupt de geest heeft gegeven (het komt zelden voor, dat, na een wekenlang aanhoudende vorst boven een beste depressieve dooi-aanval zo’n suc ces heeftl), is het het goede ogenblik voor een balans. In De Bilt zijn er tot en met de 27e december in totaal 24 vorstdagen geweest (dagen met een mi nimumtemperatuur onder nul) en 11 ijs dagen (dagen met een maximum tempe ratuur, ook onder nul). Vergelijken we deze uitkomst met de gegevens van De Bilt over december 1950, dan zien we, dat die gehele maand toen wel een ietsje kouder is geweest met 25 vorstdagen en 13 ijsdagen. Ook december 1933 leverde ditzelfde aantal vorst- en ijsdagen op. December 1961 en 1962 waren in dit opzicht duide lijk minder koud met een respectieve" lijk aantal vorst- en ijsdagen van 15 en 7 en 21 en 9. Het interesseert ons te weten, welke decembermaand in de se dert 1848 lopende Blitse reeks het re cord heeft behaald. Het blijkt ten aan zien van de vorstdagen die (van de beruchte winter 1890-’91) zijn, met maar liefst dertig vorstdagen. De ijsdagen zijn het sterkst vertegen woordigd geweest in december 1879, te weten 20. Op ons station kwam het driemaal tot een temperatuur onder -10 gr. C., een zo genaamd strenge vorstdag. Beoordelen i we december naar deze maatstaf, dan blijkt deze maand te De Bilt in 1890 en 1938 het record te houden met een aan tal van 8. Vlak vóór de dooi-inval van eerste kerstdag presteerde Eelde het nog met een landelijk kouderecord uit de bus te komen. Het minimum daar: -13 gr.. C was lager dan ooit eerder in deze eeuw op 25 december was waargenomen. Het absolute kerstkouderecord sedert 1900 staat op naam van Winterswijk met -15.2 gr. C. op 26 december 1938. De omstandigheid, dat er boven Scan dinavië geen hogedrukgebied meer voor handen was, maakte, dat een depressie ten Zuid-Westen van Ierland de weg naar de Noorse Zee zag openliggen. Op het moment, waarop deze regels op papier komen, bevindt zich nog wel een sterk maximum van bijna 1040 mb. boven ons werelddeel, maar het neemt - gezien door een winterse bril - een to taal verkeerde positie in, namelijk bo ven de Alpen. Daardoor blijft West-Eu- ropa open liggen voor depressieplagerij- en en mochten we rekenen op de wind uit de Z.- tot Westhoek en (dus) aanvoer van zachte Oceaanlucht. Over een periode van 2% eeuw is er één geval te vinden, waarin net als in 1963 een strenge win ter werd gevolgd door een koude zo mer, een warme november, december- vorst en het optreden van de kerstde- pressie. Dat was in 1917. De daar op volgende januari en februari waren uit gesproken zacht. Wanneer de natuur de parallel verder zou doortrekken bete kent dit, dat de ijsliefhebbers hun schaatsen voorlopig wel kunnen invetten. Een vorstperiode blijft nog wel moge lijk, maar van overwegende betekenis wordt deze vermoedelijk niet meer. Luis ter ook eens naar de prognose, welke P. Tetrode in de jongste aflevering van „Hemel en dampkring” heeft doen plaatsen, „Het meest waarschijnlijk lijkt, dat deze winter belangrijk minder koud wordt dan de vorige winter. Gemiddel de temperatuur mogelijk zelfs iets bo ven normaal. Enkele vorstperioden ech ter waarschijnlijk”. Zondagmiddag 5 januari te 2.30 uur film: Spionnagecomplot Hong kong. Het nieuwe jaar is voor de Openbare Leeszaal en Bibliotheek uit stekend ingezet. Ook voor de Sneker jeugd trouwens. Die heeft het eerste gemak in 1964 al weer binnen. De nieuwe houten Jeugdlees zaal achter in de tuin bij de Openbare Leeszaal werd al jaren beti teld als „een „urgent geval", dat nu uit de wereld is geholpen. In september begon men met de bouw van het houten gebouw, dat dezer dagen klaar is gekomen. Het is een frisse en overzichtelijke lokali teit geworden met een uiterst gezellig en modern intérieur. Ook mej. Hanny Hoogland is geholpen met de Jeugdleeszaal. Van de 1 boekenrekken hierin kunnen namelijk door een eenvoudige hand- greep wanden worden gemaakt en die komen haar uitstekend van pas bij haar „lees-uurtjes” voor de jeugd. Intussen is de Jeugdlees- zaal een noodgebouw. Het blijft, zo is de berekening, ongeveer tien I jaar in gebruik. Daarna hoopt men de grote wens, een nieuwe 4 Leeszaal, gerealiseerd te zien. Vandaag is de Jeugdleeszaal offi- J cieus geopend en kan de Sneker jeugd er terecht. De officiële ope- f ning is tegelijk met die van de verbouwde Leeszaal. Dat zal echter I nog wel even duren. Intussen weet de jeugd waar men terecht kan. Woensdag 8 januari Kunst aan Allen- Sneek, Opvoering door Toneelgroep Ensemble van het blijspel op drama tisch thema „Het grote oor” van P. A. Bréal. Amicitia ’s avonds 8 uur. Een belangrijke concessie aan de Duitsers is geweest de toestemming, dat de Duitsers per jaar 225.000 koeien uit Denemarken kunnen blijven invoeren krachtens hun langlopende accoord met Denemarken. Dit lijkt veel op de dooi’ de Fransen zo verfoeide en doot Neder land zo vaak bepleitte afzetgaranties aan derde landen. Dat zou het open ka rakter van de Gemeenschap bevestigen, Minder mooi is ook het verhaal van Het was vanmorgen vroeg een gro- een vijftal ■’jongens uit Sneek, in leef- te drukte hr bussen en treinen. Voor tijd variërend van negen tot dertien de loketten van de stations stonden' jaar. Een vrachtauto van de fa. rijen mensen te wachten. De N.S. J Spinder uit Harkema-Opeinde bleef kon de mensenmenigte echter vrij wegehs stagnatie in de werkzaamhe- gemakkelijk verwerken door extra den door o.a. de vorst veertien da- treingedeelten. Ook de busonderne- gen onbeheerd in de Quirijn de Blau- mingen lukte dat, hoewel er wel eens straat staan. Wel onbeheerd, maar met een kwartier vertraging Werd ge- niet onbemerkt. De ondernemende reden en velen genoegen moesten ne- jongelui vernielden in die tijd een men met een staanplaats. Maandag is bij de Centrale Melkinrich ting van de Frico in Warga de 35 mil lioenste kg melk ontvangen en ver werkt. Ter gelegenheid van dit feit was een persconferentie belegd in hotel ,,’s Lands Welvaren” te Warga, waar ver schillende sprekers het woord hebben gevoerd. De heer C. v. d. P10“g, voorzit ter van de Frico, gaf een kort htAerisch overzicht van de ontwikkeling vai het bedrijf in Warga, dat in - enkele jaren een snelle ontwikkeling heeft doorge maakt. De heer L. M. Moons, directeur van de Frico te Leeuwarden, zei dat men tegenwoordig veel spreekt over concen tratie, maar dat men hiermee in Warga reeds dertig jaar geleden was begon nen. Namens de Friese Bond van Zelfstan dige Melkhandelaren sprak de heer C. Boonstra van Leeuwarden er zijn ver ontwaardiging over uit, dat de prijzen voor de Friese consumptiemelkbedrij- ven nog altijd achter liggen bij die van andere provincies. Spreker memoreerde de prettige samenwerking met de huidi ge directeur, aan wie hij een bloemstuk overhandigde. Daarna voerden nog ver schillende sprekers het woord. I De overgang van Oud naar Nieuw richtingaanwijzer, de koplampen, de is in de Waterpoortstad betrekkelijk zittingen, een portierruit, terwijl ook J rustig verlopen in verhouding tot an- de accu werd beschadigd. Een flinke dere plaatsen. Er kwamen geen noe- schadepost voor de fa. Spinder. I menswaardige incidenten voor en dat kan men niet overal zeggen. Opmer- I kelijk was dat hier in tegenstelling tot enkele dorpen in de omgeving wei- Er schijnt niet genoeg vuil in onze J nig „gesjouwd” is. Ook hadden wei- grachten rond te drijven. Speurder be- nig Snekers voor wat vuurwerk blijk- merkte tijdens een wandeling door de I baar een reis naar de Friese hoofd- stad naast het vele vuil ook nog een stad over, want er is weinig geknald, aantal kerstbomen, die achteloos in J het water waren gesmeten. Ach ja, een klein beetje meer of minder... gelui in het nachtelijk duister druk bezig op het dak van een huis aan Zaterdagavond veroorzaakte een de Koopmansgracht. Voorbijgangers man, uit Leeuwarden die te veel aan merkten dat en dachten reeds aan Bacchus had gCvffclJ diefstal. Bij nadere informatie bleek in onze stad. Hij maakte in beschon- I echter dat op het dak een ooievaar ]<en toestand herrie, zocht'ruzie met bijbehoren moest worden g* 1 plaatst. Het huis werd tevens ver- de trein niet verlaten. Ook met zijn sierd met het woord „Eureka”, het- naam had, zoals hij zelf zei ,,nie- 'I geen „ik heb het gevonden” betekent. mand iets te maken”. Het eind t Wel, het jonge paar vond het. En dat van het liedje was echter dat de man was geen prettig gezicht. De keurig inplaats van een warm bed in Leeu- T ingerichte kamer was óók overhoop warden genoegen moest nemen met ’n X gehaald. De aardigheid was toen van cej jn het politiebureau alhier om zijn I j de grap af, roes te slapen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1