de Waterpoort-krabbels I |fe „Het uur U” hopeloze opgave voor Amicitia” Christelijke Technische School Lemmerwegwijk officieel geopend I IJLST W Y M BRITSER ADE EL èl I en Van 37 leerlingen in 1959 naar 323 in 1964 in door Speurder van fi Inwonertal van Sneek kwam boven de 22000 Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Aanvoer veemarkt Sneek in 1963 weer gestegen I' 119e jaargang no. 3 Donderdag 9 jan. 1964 A malige Heger palingaken, zijn al Consultatiebureau telde vorig jaar 4521 consulten gaan Wymbritseradeel 83 inwoners achteruit Sneek ziet dokter Lofvers node Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT ebt ijn. tof 1 en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 59 Afdeling electro-techniek noopt nu reeds tot uitbreiding Joop van Zon gastdirigent van Frysk Orkest in Sneek SNEEKER NIEUWSBLAD iih I: Compliment stichten Vergaderingen woners vertrokken dan binnenkwamen. bezichtigden de Indeling gebouw Samenwerking uit een praktijk- ei, Oudercommissie andere Piano De heer A. J. Feddema, de architect van der de die Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. fc e n tógrf, rmen. <f) en engte 3 pk. ,door kelen. foldtr >otjes. C De heren A. Gerrits, de directeur van de school, Tj. Nooitgedagt, voorzitter en N. J. Rommes, de inspecteur waren in een feestelijke stemming. uit dat de school sterk naar buiten zal treden. Men moet zich op het brede vlak van de gemeenschap begeven. Het gebouw bestaat vleugel, verdeeld in twee bankwerkerjj- Samenwerking met andersdenkenden is noodzakelijk. „We durven daarin heel ver te gaan, als men ons niet dwingt de Bijbel in de broekzak te steken. Men zal ervaren dat wij de andersdenkenden respecteren”, aldus de heer Tjeerdsma. Ook hij vond een nauw contact met het bedrijfsleven noodzakelijk. De aanvoer over 1963 op de Sneker veemarkt was groter dan die in 1962. Bij na over alle linies won 1963 het van haar voorganger. Alleen de aanvoer van nuchteren kalveren was in het afgelopen jaar kleiner dan in 1962. Paarden wer den in verhouding tot andere jaren vrij veel aangevoerd. Het totale beeld geeft dus een stijging te zien en dat is ver heugend. In 1963 bedroeg de totale aan voer 111.253 stuks, in 1962 101.781. Zo zou men „Het uur U” ook het best kunnen kwalificeren: kleurloos. Aardige mensjes die tot daden komen waarvan zij zelf, evenmin als de toeschouwers, de betekenis begrepen. Onduidelijke karak ters en ondefiniëerbare bedoelingen. Een slappe dialoog en één situatie die ein deloos herhaald wordt - het is duidelijk dat dit geen briljant blijspel oplevert. De spelers stonden dan ook voor een hope loze opgave, maar lieten dit in hun spel niet bljjken. Met bewonderenswaardig geduld werd alles over het voetlicht ge bracht; wij kunnen ons echter niet voor stellen dat regisseur en spelers veel ple zier aan het instuderen hebben beleefd. Lady Beatrice heeft een aantal men- eigenlijk om fellere kleuren. Na deze vorstperiode is men op al le bouwwerken in de stad weer full speed aan het werk gegaan. Het is- te hopen dat er nu ook doorgewerkt kan worden en het niet weer gaat als vórig jaar, toen de bouw door de vorst een maand of drie heeft stilge staan, waarna tijdens de natte zo mermaanden ook nog voortdurend stagnatie optrad. Van de 600 wonin gen die in aanbouw waren, kwamen daardoor maar 190 gereed. Thans zijn er 800 in aanbouw, waarvan het merendeel in het Lemmerweg-kwar- tier. Zoals men onlangs in een adverten tie in ons blad heeft kunnen lezen, gaat dokter N. Lofvers onze stad verlaten. Op 1 februari verhuist hij naar zijn nieu we woonplaats Zeien in de gemeente Vries, gelegen in een mooie streek van Drente. Hij heeft daar in het gehucht Rhee een boerderijtje gekocht en laten moderniseren, dat de naam „Overstag” zal krijgen. Zeer toepasselijk, omdat hij nu als oud-zeiler overstag gaat om een nieuwe koers te volgen. Sneek ziet hem echter node gaan. In de 37 jaren dat hij hier gevestigd was, heeft hij zich bij zijn vele patiënten be mind gemaakt, maar ook buiten die kring was hij zeer gezien. Een pleister op de wonde is evenwel, dat zijn zoon W. Lofvers de praktijk overneemt. Ver wacht wordt nl. dat deze op dezelfde sympathieke wijze het werk van zijn vader zal voortzetten. 237 personen, door vestiging met 188 m. ’o alvorens met het opnieuw inrichten van het museum kan worden s begonnen. Volgens de conservator drs. H. Halbertsma, zal dat op z'n minst drie weken van hard werken vergen. Op het consultatiebureau voor gezon de zuigelingen te Sneek, georganiseerd door de gezamenlijke kruisverenigingen, werden in 1963 4521 consulten gegeven. Dit aantal was iets kleiner dan in 1962, waarschijnlijk vooral door het koude voorjaar. De 4500ste bezoekster was dit jaar een kleintje, Renate Postma, Dr. Boumaweg. De haar aangeboden beer kan voorlopig nog opgeborgen worden. systeem is gaan volgen,. De A-stroom wordt gevormd door extra begaafde leerlingen, de B-stroom door normaal begaafden en de C-stroom door de min der begaafden. Bij de A-stroom zijn in gedeeld 46 leerlingen, bij de C-stroom 15 en de rest vormt de B-stroom. Hij ging daarna in op de betekenis van een Christelijke technische school. Ook hij had voor het bestuur een verrassing. Na mens het personeel overhandigde hjj 750,-. Dit bedrag kan worden aange wend in het belang van de leerlingen en de school. Tenslotte aanwezigen de school. De inspecteur, de heer Rommes zei in zjjn openingsrede dat het een grote stap is; „van een koelcel naar een mo dern gebouw”. Hij wees er echter op dat het bestuur niet op de lauweren kan gaan rusten. Het eigenlijke werk begint pas. Het in praktijk brengen van de al jaren verdedigde theoretische gedachte. In dit verband memoreerde spr. het K. B. dat een afdeling electro-techniek mo gelijk maakte, die de school voor nieu we moeilijkheden plaatst. Men dient zich thans al op uitbreiding voor te bereiden. Daarna ging de heer Rommes in op de veranderingen, die zich in het nijver heidsonderwijs voltrekken. Hjj wees op de ontvolking van het plat teland en de daarmee parailellopende verstedelijking, die een nieuwe mentali teit onder de jeugd zal brengen. Het is noodzakelijk om bij het onderwijs nu reeds een voorbereiding op de proble men van dé toekomst te geven. Daar veroverde hij temidden van een groot aantal jonge dirigenten uit vele landen een derde prijs in de Dimitri Mitropoulos International Music Compe tition for Young Conductors. Hij diri geerde daar de New York Philharmonic. Een fikse prestatie voor de in 1933 te Breda geboren Joop van Zon. Als soliste zal de Frangaise Janine Dacosta optre den. Het inwonertal van onze stad is vorig j jaar gestegen van 21993 (10676 mannen en 11317 vrouwen) tot 22155 (10800 m. en 'j 11355 vr.), een vooruitgang dus van 162 inwoners (124 m. en 38 vr.) 'j De toneelgroep Amicitia, die dit jaar slechts één toneelavond verzorgt, gaf dinsdagavond in Amicitia een opvoering van het blijspel „Het uur U” door Peter Coke. Wij kregen de indruk dat velen van de aanwezigen niet helemaal tevre den waren met de keuze van het stuk. Eigenlijk vind ik die critiek niet hele maal eerlijk. Het is nu eenmaal zo dat het grootste deel van het publiek uitslui tend licht amusement wil. Een ernstig stuk, dat de toeschouwer dwingt tot na denken, wenst men eenvoudig niet. Maar ook bij de keuze van een blijspel moet men voorzichtig zjjn? het mag vooral niet scherp of spottend zjjn en men moet met allerlei gevoeligheden rekening houden. Zo wordt de keuze wel zeer be perkt en vervalt men gemakkelijk in het kleurloze. Spiekende over de nieuwe l.t.s. burgemeester Rasterhoff verheugd zijn over het feit dat Terrein voor nieuwbouw technische school ook aangewezen Burgemeester L. Rasterhoff vertegen woordigde het gemeentebestuur van Sneek, de vereniging Sneker Ambachts school en de gemeentebesturen in de Zuidwesthoek. Hij memoreerde dat het gemeentebestuur niet erg met de plan nen van de vereniging voor Christelijk Nijverheidsonderwijs was ingenomen, omdat men van mening was dat het ge meentebelang geen tweede school eiste. woners van Wymbritseradeel is nog tot staan gekomen. Het daalde in het afgelopen jaar nl. met 83 personen. Tegenover een van 135 personen stond nl. een verlies Desondanks gaan de gelukwensen bij het openen van die tweede school niet gepaard met een wrange nasmaak, De mooie nieuwe zaal van het Fries Scheepvaart Museum, bouwd achter in de tuin, is klaar. Verschillende grote stukken, De directeur van de school de heer A. Gerrits kreeg een compliment van de heer Nooitgedagt. De directeur heeft zich steeds met hart en ziel voor de goe de zaak ingezet en medewerking ver leend bjj alle facetten. De heer Nooit gedagt eindigde met de woorden: „Sneek heeft de beste directeur onder zijns gelijken”. Daarna sprak de heer Gerrits een slot woord. Hij deelde mede dat de school het zogenaamde drie stromenonderwijs- Op 1 januari 1963 bestond de bevol- I king uit 5726 mannen en 5435 vrouwen, totaal 11161 inwoners. Zij vermeerderde i door geboorte met 123 m. en 114 vr. is 00 7 /V -too en 234 vr. is 422 personen. De vermindering door overlijden be droeg 61 m. en 41 vr. is 102 personen, door vertrek 312 m. en 328 vr. is 640 personen. Op 1 januari 1964 bestond de bevol- king derhalve uit 5664 mannen en 5414 vrouwen, totaal 11078 inwoners, een verlies van 83 personen. I Het aantal voltrokken huwelijken be- droeg 100, het aantal ingeschreven echt- scheidingen 1. Thans bedraagt het 6800. De industrie nam tot dusver ongeveer 33.000 werkne mers op. In de agrarische sector wer ken thans 30.000 mensen. Op een land bouwschool gaan 1500 leerlingen. Deze cijfers typeren de richting waarin Fries land gaat, aldus de heer Van der Mark, die voorts verheugd was dat de rege ring thans het bestuur en de ouders een grote verantwoordelijkheid geeft, door dat men zelf het bestuur over de school krijgt. Hjj was van mening dat er een band tussen het technisch onderwijs én het bedrijfsleven moet bestaan, die steeds gestimuleerd moet worden. Op 22 en 23 januari zal het Frysk Or kest in resp. Sneek en Leeuwarden con certeren onder leiding van de nog jonge dirigent Joop van Zon, die zijn uitnodi ging dankt aan zijn succes in het voor jaar van 1963 te New York. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad sen in haar huis genomen die met hun huur de arme lady wat verlichting moe ten brengen. Haar dienstmeisje, een vroegere dievegge die zjj uit medelijden in dienst heeft genomen, steelt voor haar een bontcape als roerend bewijs van haar dankbaarheid tegenover lady Bea trice. Deze overlegt met haar huurders hoe zij de cape terug kan brengen zon der haar dienstmeisje opnieuw in de gevangenis te brengen. Kolonel Rayne ontwerpt een op militaire leest geschoeid plan, dat zo meesterlijk slaagt dat de dames en de kolonel de smaak te pakken krijgen. Zij plegen menige geor ganiseerde bontdiefstal, waarna de op brengst aan hulpbehoevenden wordt ge zonden. We maken drie operaties in het hoofdkwartier mee, die alle sterk op el kaar lijken. Er verandert weinig aan de situatie en als ontknoping moet fungeren de belofte om er mee op te houden, in een moment van benauwdheid gedaan. De vier dames werden gespeeld door Eke Vlaskamp-Joustra, Mary Makken- Oldenburg, Annerie Flach-Swaneveld en Tiny Buma-Visser. De laatstgenoemde benutte de kans om van haar rol iets geks te maken uitstekend, de eerste drie stonden voor een hopeloze taak. Aardig was ook de kolonel, gespeeld door Joop Miedema. Kathrien Meindersma had als dienstmeisje gerust nog wat vulgairder kunnen zijn al voldeed ze ook zo goed. Dit geldt eigenlijk ook voor de opvoe ring, geregisseerd door de heer J. v. d. Veer, als geheel: zo’n kolderstuk vraagt P. derwijs. Hij memoreerde het tot stand voor machinale houtbewerking en komen van de school, en sprak de wens timmerlokaal; Het tweede wintertje is ook weer achter de rug. Het was maar van j korte duur, maar toch werd er hier en daar weer gereden, o.a. op de Oudvaart en het Jachthavenkanaal, hoewel dit stellig niet zonder gevaar was. Vrijdagmid- dag zakte er op de Oudvaart nog een jongen door het ijs. Een grote groep jongens die eerst 2 yan het Eiland sta- Namens het bestuur opende de voor zitter, de heer Tj. Nooitgedagt uit IJlst de bijeenkomst in de kantine van de nieuwe school. Hij toonde zich buitenge woon verheugd met deze dag en wees op de belangrijke functie van de school in verband met het geven van technisch Onderwijs in een kernstad als Sneek, die voor zover mogelijk, snel industriali seert. Sneek als verzorgingscentrum voor de Zuidwesthoek zal haar taak naar behoren moeten vervullen, ook op het gebied van het nijverheidsonderwijs. De voorzitter was van mening dat een twee de L.T.S. noodzakeljjk was. De ouders hebben de voorkeur gegeven aan een school op Christelijke grondslag. Daar na memoreerde hij in het kort de acti viteiten die aan het stichten van de school voorafgingen. Onderstaand vindt U de cijfers van het afgelopen jaar met daar tussen haakjes die van 1962 er achter. Runde ren: 11.890 (10.789), nuchteren kalveren: 33.511 (33.716), vette en graskalveren: 1651 (1189), schapen en lammeren: 54.730 (50.680), varkens: 6799 (3640), biggen: 1819 (1182), bokken en geiten: 814 (576), paarden: 39 (9). Hij was van mening dat een sterk ge richte opleiding voor één beroep aan de Nijverheidsschool psychologisch onjuist zou zijn. De definitieve beroepskeuze dient zo lang mogelijk te worden uitge steld. Door een samenspel van leer krachten en studiecommissies hoopt men te komen tot een optimaal rendement van het nijverheidsonderwijs. Verantwoordelijkheid Namens Gedeputeerde Staten Friesland sprak de heer P. van Mark. Ook vertegenwoordigde hij commissie Nijverheidsonderwijs, door dit college is ingesteld. Hij deelde mede dat tijdens zjjn thans, anderhalf jaar durende ambtsperiode reeds twee nieuwe Christelijke technische scholen in Friesland zijn geopend. Sneek krijgt de derde. G.S. is verheugd dat het tech nisch onderwijs in Friesland meer en meer gestalte krijgt. Sedert 1946 is het leerlingental bijna verdriedubbeld. De inspecteur van het Nijverheidsonderwijs voor jongens, de heer N. J. Rom mes uit Paterswolde heeft dinsdagmiddag de Christelijke Technische School in de Lemmerwegwijk officieel geopend. Voor het bestuur van de vereniging voor Christelijk Nijverheidsonderwijs in Sneek was het een feestelijke dag. De plan nen voor een Christelijke Technische School in Sneek dateerden al van 1949, toen het idee werd geopperd een dergelijk instituut, dat een straal van onge veer 30 km. in de Zuidwesthoek zou bestrijken, hier ter stede te bouwen. Het liep allemaal niet zo hard en toen in 1951 de raad een afwijzend besluit nam in zake de bouw van de school leken de plannen definitief te zijn verdwenen. In 1953 is in Koudum, waar inmiddels een nieuwe Christelijke L.T.S. was ge komen, de beslissing gevallen. De school in Sneek zou er komen. Dat er tussen die beslissing en de officiële opening ruim tien jaar liggen accentueert het vele werk dat het bestuur voor het tot stand komen van de school heeft moeten ver zetten. Dat de school in een behoefe voorziet is duidelijk gebleken, althans te oordelen naar ’t leerlingental. Op 2 sept. 1959, toen de noodschool aan de Bad huisgracht in gebruik werd genomen begon men met 37 leerlingen. Thans zijn er 323, verdeeld over 18 klassen, die zjjn samengevoegd tot 15 lesgroepen. Bo vendien noopt ’n deze zomer afgekomen K.B. voor ’n afdeling electro-techniek al weer tot noodmaatregelen in verband met de ruimte, want een lokaliteit hier- voor was niet in het oorspronkelijke bouwplan opgenomen. Bjj het ministerie is reeds goedkeuring voor uitbreiding aangevraagd. Het waren deze mededelin gen, die de talrijke genodigden goed in de oren hebben moeten klinken. maar hoogstens met een menselijke ja loersheid. daar het verschil in huisves ting tussen de twee Sneker technische zei te in een nieuwe stadswijk zo’n prachtig gebouw is ge sticht. De school kan voorts een belang rijke bijdrage leveren in de overgang naar een geheel andere economische status, ook al is die thans nog niet ge heel te overzien. Terecht is de L.T.S. een streekschool geworden. Mede na mens de gemeentebesturen in de Zuid westhoek feliciteerde de burgemeester het bestuur, daarbij de wens uitspre kend dat de school steeds tijdig aan de gewijzigde omstandigheden kan worden aangepast. Verder betrok hij de overgang van de Zuidwesthoek van agrarisch tot industri eel gebied in zijn betoog. „De nieuwe school zal mede de industrialisatie in Friesland helpen bevorderen”, aldus de heer Rommes die eindigde met: „de vreeze des Heeren is het begin van de wijsheid”. Daarna vond de openingsplechtigheid plaats. Een verlicht bord, met daarop de openingsdatum van de school werd op het podium in de kantine zichtbaar, doordat de inspecteur een doek weg trok. De heer A. Talsma sprak namens de oudercommissie, die ’n verband met de feestelijke opening enkele weken geleden in het leven is geroepen.. Hij vond dat de kinderen recht hebben op een Chr. school, op grond van de Doopbelofte. Hjj kwam niet met lege handen maar kon, mede dank zij een inzameling onder de leerlingen en ouders het bestuur een groot aantal cadeaux aanbieden, nl.: een magnetisch voetbalspel, twee sjoel bakken, twee voetbalspelen, een Rus sisch biljart, twee tennistafels met com plete sets en, speciaal voor het besuur een voorzittershamer met inscriptie. De jeugd kan soms rare fratsen uit- halen. Zo vond men bjj het lichten van de nieuwe brievenbus aan het pleintje bij de speeltuin in de Lem- merwegwjjk vrjjwel steeds stenen, modder en dergeljjke, die daar door de lieve jeugd waren ingeworpen. De brieven e.d. werden daardoor be- schadigd of bevuild. P.T.T. heeft ge- dreigd de bus te verwijderen als dit niet ophoudt, zo lazen we in „De Wip”, het orgaan van de nieuwe Speeltuinvereniging. De schrijver De restauratie van onze Waterpoort riep de medewerking in van de le- - die nu al 351 jaar ouds is, valt erg te- den, en vooral van de ouders onder i gen. Er zijn veel meer gebreken aan hen, dit te voorkomen door de jeugd het licht gekomen dan aanvankelijk op het verkeerde van dergelüke stre- was gedacht. Niet aan de beide to- ken te wijzen. Wij hopen dat het ge- rens, die muurvast verankerd staan holpen heeft. Dat de groei niet sterker is geweest, 'j ligt voornamelijk in het feit, dat er vorig jaar in verband met de ongunstige I weersomstandigheden te weinig huizen zijn klaar gekomen, waardoor de toevoer van nieuwe werknemers naar de indus trieën werd afgeremd. Mede daardoor was er inplaats van een vestigingsover schot zoals in de voorgaande jaren een vertrekoverschot van 87. De stijging werd hierdoor alleen ver oorzaakt door het geboorteoverschot van 249 (123 m. en 126 vr.) Het aantal geboorten bedroeg nl. 476 (245 m. en 231 vr.), terwijl 227 inwoners (122 m. en 105 vr.) overleden. Door ver trek verminderde het zielental met 1266, (547 m. en 719 vr.), terwijl zich hier 1179 personen (548 m. en 631 vr.) vestigden. Er kwam dus 1 man bij, maar er gin gen 88 vrouwen af. scholen thans wel erg groot is. De bur gemeester sprak de hoop uit dat de in specteur dit verschil ook zal zien en daardoor verder de weg wil wijzen, die leidt naar een nieuwe school. Het ter rein is reeds aangewezen. ge- zo- als het sierlijke tjottertje, nog gebouwd door de beroemde „Eeltsje- baes” op zijn werf te Joure, de wyldsjitter, en blokken van de voor- naar deze uitbreiding overge- Momenteel geboorte-overschot wordt niet anders gedaan dan schoonmaken. Op deze foto is het mo- ,:-3 ^ei van een pr-es vrachtsc],eepie onder handen dat straks weer 3 naar de schepen-afdeling in het oude gebouw zal verhuizen. Hierin morden thans diverse reparaties uitgevoerd. De vroegere glazen ser- re achter de grote zaal, waarin men steeds last had van lekkage, I is weggebroken, er is een nieuw kozijn met deur geplaatst en het muurwerk, dat ernstig door vocht was aangetast, opnieuw bepleis- terd. I Zoals de foto laat zien, moet er ook nog veel worden opgeruimd, •i van het museum F— -- van het gebouw sprak namens alle me dewerkers aan de bouw. Ook hij kwam niet met lege handen, maar bood een prachtige piano aan, namens genoemde medewerkers. De heer Trimbos van Van der Heem N.V. was verheugd over het tot stand komen van de school, omdat de indus trie jonge, vakbekwame mensen nodig heeft. Als geschenk overhandigde hij een radio. De piano werd direct op de klank getoetst. De 14-jarige Elard de Vries strooide muzikale klanken uit over de aanwezigen, evenals hét echtpaar Berg- stra. Namens de vereniging van Christelij ke leraren enleraressen bjj het Nijver heidsonderwijs en de Chr. directeuren kring sprak de heer Meijer, die wees op de grote behoefte aan goed geschoolde en vakbekwame arbeidskrachten, en voorts van mening was dat er van de- valutie van het technisch onderwijs geen sprake is. De status, waarop dit recht heeft is nog niet bereikt, aldus de heer Meijer, die een intense voorlichting, vooral in het noorden des lands over de betekenis van de technische scholen bepleitte. De heer Tj. B. van der Werf voerde het woord namens de Chr. Besturen bond in Sneek en Wymbritseradeel, die destijds het initiatief heeft genomen, dat tot de oprichting van de sochool heeft geleid. Hjj vond dat de school niet moet vereenzelvigen, maar dat samenwerken noodzakelijk is. De heer J. Tjeerdsma sprak namens de bond van Christelijk Njjvejheidson- en', een’ plaat^erker’ij-iasserü,’een'lokaal i een een theorievleugel, ver deeld in zes theorielokalen, twee teken zalen, een gymnastiekzaal, waarin een douchecel met vijftien cellen en de no dige ruimte voor de administratie, de lerarenkamer etc. Verder is er een on- derzoekkamer ten behoeve van de school-arts. op de nieuwe betonvoeten welke bij de voorlaatste grote restauratie zijn I aangebracht, maar aan de boven- bouw. De in het metselwerk aange- I brachte ijzeren verankeringen zijn nl. sterk gaan roesten, waardoor ge- vaarlijke scheuren zijn ontstaan, o.a. 1 in de bogen en in de pilaren, die ge- I heel vernieuwd moeten worden. I Met de restauratie afkomstige sta- zal daardoor een I pels kerstbomen had verbrand, begaf lange tijd gemoeid zijn, veel langer zich daarna bij de ingang van het dan geraamd was. Zelfs dit jaar komt 1 Jachthavenkanaal op het ijs. Het is men niet klaar. De kosten worden een wonder dat maar één een nat hierdoor ook belangrijk hoger dan pak opliep. begroot is, zodat de gemeenteraad eerstdaags opnieuw over de brug moet komen. Momenteel ligt het werk stil. Deze zal overigens niet met stille trom vertrekken. Een commissie uit zijn patiënten zet een afscheidsavond op touw. De achteruitgang van het aantal in- oners van Wymbritseradeel is nog niet deze i bracht. De zaal moet echter nog worden ingericht.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1