Protestcommissie blijft bestaan Egypte, het land der tegenstellingen f AGENDAJ Meer uniform karakter voor stoepen op Kleinzand Dubbele Groninger zege in Volleybal Stedentournooi Samenwerking met fokkers van het Bovenlands ras voortzetten SI F 4!it WYM BRITS ER A DEEL IJLST maar krachtig en KORT IsUlil van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 4 Maandag 13 jan. 1964 Geslaagd Baarderatleel 14 inwoners Jaarvergadering „It Fryske Hynder Interessante lezing voor N.R.V. \1 I Leesgraag Sneek Oud-wethouder W. Buiteveld overleden Rittenprogram ma 99J. C, Visser'’ Sneker dames tweede, heren op de laatste plaats 1 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD van Zon zal en M.-avond! Rauwerderhem acht inwoners meer Langdurige ledenvergadering MAC „J. C. Visser*' meer Dirigent Joop spreken op J. - - f SNEEKER NIEUWSBLAD Bij de heren Geen trottoir Rittenprogramma Veulen Dit jaar naar Bolsward? tot erelid benoemd. "ow Het ligt dus niet in de bedoeling dat de stoepen worden vervangen door een trottoir, zoals aan de overzijde, omdat daardoor het karakter van de grach tenhuizen welke Sneek aan deze kant gelukkig nog bezit, verloren zou gaan. Alleen zullen ze, voor zover mogelijk, allen op een gelijke hoogte en breedte Aan de R.E.M.E.C. vakschool (Rij wiel- en Motorherstellers examen Cor poratie) te Amsterdam slaagde dezer da gen onze plaastgenoot H. J. Deden. worden gebracht en moeten met het oog op het voetgangersverkeer stoep- palen en andere afscheidingen verdwij nen. voorgestelde goedgekeurd. De heer Jansma greep in zjjn ningswoord terug naar 1963. Het van 145 naar 142, een verlies van dus. In de afgelopen maand december tel de de leeszaal 818 bezoekers, onder wie 65 vrouwen. Het aantal uitgeleende ban den bedroeg 6319. Het veulen, aangekocht van de heer F. Terpstra uit Tirns werd gewonnen door de heer W. van der Brug uit Span num, één der oudste leden. Het gezel schap ,,De Donia’s” uit Wommels voer de het blijspel in drie bedrijven ,,Anke springt yn ’e bütehaven” op een koste lijke wijze op. Hanenburg uitgereikt, waarbij aan iede re speler en aan alle Snekers die aan het tournooi hebben medegewerkt, een her- inneringsvaantje werd uitgereikt. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. De voorzitter de heer H. Wielinga deel de mede, dat er dit jaar ook een lande lijke rit voor auto’s komt, maar niet op een en dezelfde dag. Wij hopen dat de gemeente de ge vraagde medewerking krjjgt. Daardoor en mede door een niet storende ver smalling van de gracht en een gedeel telijke overkluizing aan de béide uitein den, zal demping voorkomen worden en het stadsschoon hier dus niet verder worden aangetast. Op 75 jarige leeftijd is donderdagmid dag in het St. Antonius Ziekenhuis al hier overleden dhr. Watze Buiteveld uit Poppingawier, die woensdag bij ’t over steken van de rijksweg bij Deersum door een achter opkomende auto werd geschept en ernstig gewond. Hoewel zijn toestand woensdagavond niet onbe vredigend was en er geen direct levens gevaar aanwezig was, is het slachtof fer donderdagmiddag nog vrjj onver wacht aan zijn verwondingen bezweken. hoge spelpeil bereiken. Maar toch was het een goede wedstjjd, die met 2-0 door Leeuwarden werd gewonnen. Assen bleek ook voor Sneek te sterk te zijn. On ze stadgenoten moesten met 2-0 de vlag strijken. Leeuwarden bood Groningen goed tegenstand en won zelfs de eerste set. Maar daarna begon Groningen op volle toeren te draaien. Ze wonnen de tweede set en hoewel Leeuwarden goed tegenstand bood waren ze ook in de der de niet bestand tegen de overmacht van de Groningers. Zo verloren zij deze wed strijd met 1-2. Zo goed als Leeuwarden tegen Gro ningen speelde, zo slecht waren ze tegen Over dit onderwerp sprak de heer van Beek uit Balk vrijdagavond in de boven zaal van „Onder de Linden” voor de af deling Sneek van de Nederl. Reisvereni- ging. Op enthousiaste wijze vertelde spr. over zijn ervaringen op zijn reis door dit land, dat 30 x zo groot is als Neder land en 28 millioen inwoners telt. Toch is het land dichtbevolkt, als men be denkt, dat slechts 1/30 gedeelte bewoon baar is. Naast enorme rijkdom treft men er onvoorstelbare armoede aan. In alle landen bestaan er tegenstellingen, aldus de heer van Beek, maar nergens heeft het mij zo overrompeld als hier. Egypte, met de grootste stuwdam ter wereld, is hard bezig de bestaande ach terstand op economisch en sociaal ge bied weg te werken, al gaat dit voorals nog langzaam. Door het aanleggen van een nieuwe stuwdam, waardoor de be werking van het land meer op moderne Tien missionarissen en zendelingen - zes Amerikanen, twee Britten, een Cana dees en een Nederlander - zullen in An kara moeten terechtstaan wegens het maken van Christelijke propaganda zon der officiële toestemming. Zaterdag werd in Ons Gebouw het tra ditionele Stedentournooi gehouden, geor ganiseerd door de afdeling Sneek van de Nevobo. Hieraan namen deel de steden Assen, Groningen, Leeuwarden en Sneek, waarvan zowel de Groninger da mes als de heren de sterksten bleken te zijn. Zo luidt de aanhef van de circulaire welke dezer dagen door Gemeentewer ken aan de eigenaren van panden aan het Kleinzand is toegezonden en waarin hun medewerking inzake deze over dracht wordt ingeroepen. Volgens de voorwaarden welke de ge meente stelt moet de grondstrook waar op de stoep is gelegén haar gratis in ei gendom worden overgedragen. Vergun ning om boven deze strook zonnescherm of reclameborden enz. te hangen wordt verleend met inachtneming van de hier voor geldende algemene bepalingen van de gemeentelijke verordening. Voorts wordt er in zeer bijzondere gevallen ge noegen mede genomen, dat de eigenaren zich rechten voorbehouden betreffende het tjjdeljjk opslaan van goederen op de afgestane grondstrook. Het bestuurslid de heer H, J. de Vries uit Oudega-W. werd met algemene stem men herkozen. De heer De Vries, die wegens ziekte verhinderd was de verga dering bij te wonen, was diezelfde mor gen uit het ziekenhuis gekomen.. De heren P. Hettinga uit Burgwerd en Tj. van der Velde uit Deersum werden bij acclamatie in de contactcommissie herkozen. Tot leden van de kascommis sie werden benoemd de heren Tj. Wit- teveen en W. Jorritsma. De uitreiking van de medailles en verdere prijzen vergde vrij veel tijd. Het bestuur be steedt echter steeds veel zorg aan de jaarlijkse prijzen. Dat wordt goed duide lijk als men weet dat er per jaar hier voor zo’n 900 gulden beschikbaar wordt gesteld. Assen. Het leek wel of zij al hun kruit hadden verschoten, zodat deze ontmoe ting snel met 0-2 door de Assenaren werd beslist. Bij de Sneker heren was ’t net anders om. Het was een herboren team dat in het veld kwam en de eerste set won. Maar in de tweede kwam Groningen weer los en wonnen ze op sublieme wijze. Ook in de derde set speelde Groningen zeer goed en al bood Sneek nog zo goed tegenstand, tot winst konden ze niet ko men. Groningen won dus ook nu met 1-2. Eindstand: 1. Groningen 3 p., 2. Assen 2 p., 3. Leeuwarden 1 p., 4 Sneek 0 p. In het algemeen heeft het publiek vol op genoten van goed spel, zodat het be stuur van de afdeling Sneek met voldoe ning op dit tournooi kan terugzien. Ook de scheidsrechters hebben wat van hun internationale collega’s kunnen leren. Na afloop werden de prijzen in zaal 1963 is voor de M.A.C. „J. C. Visser” alhier een goed jaar geweest. Het leden tal nam toe (tot plm. 130) en we zijn over het dieptepunt heen. Dit constateerde de secretaris Ir. C. Wind in zijn laatste jaarverslag, dat hij donderdagavond uitbracht in de alge mene ledenvergadering in Hotel Bonne- ma. Er werden totaal 24 ritten gehou den, waarvan vele in diverse buiten plaatsen en door elkaar genomen was de deelneming goed. De elfmeren- tocht werd voor de eerste maal georga niseerd met medewerking van de B.P. Olie-maatschappij, daar de Orion hier mee was opgehouden. De samenwerking tussen de fokvere- niging ,,It Fryske Hynder” en de paar- denfokvereniging „Sneek” van het Bo venlands ras is uitstekend bevallen. Zo als bekend hielden de verenigingen ver leden jaar voor het eerst een gezamen lijke fokdag, in Workum. De heer J.M. Jansma uit IJIst, voorzitter van „It Fryske Hynder” liet zich tijdens de don derdagavond in zaal Hanenburg gehou den jaarvergadering in positieve zin uit over de resultaten. „Wij streven beide hetzelfde doel na en het is daarom nut tig samen te werken, speciaal by het organiseren van de jaarlijkse fokdag”, zei hij. De heren I. Boersma en F. de Haan waren namens de Bovenlandse fok kers aanwezig. De heer De Haan toonde zich uiterst tevreden over de samenwer king. Hij bleek eveneens een voorstander te zjjn. „Wij hopen dat dit in de toekomst zo blijft”, zei hij. Het ledental van de vereniging „It Fryske Hynder” daalde drie waren heel goede wedstrijden te zien. Dat begon al in de eerste ontmoeting tussen Assen en Groningen. Zowel in de aanval als in de verdediging gaven de teams elkaar niets toe. Het prima spel van de1 Groninger P. Swieter viel echter op. Zijn smashes waren zo hard en goed geplaatst, dat de verdedigers van Assen hierop geen antwoord hadden. Groningen won tenslotte met 1-2. De daarop volgende partij tussen Sneek en Leeuwarden kon niet hetzelfde Bolsward heeft verzocht ditmaal plaats te mogen geven aan de fokdag. Het gemeentebestuur wil alle medewer king geven om het terrein in orde te ma ken. Het bestuur kreeg van de leden vrij mandaat, zodat de zaak daar be sproken zal worden. Het jaarverslag van de secretaris, de heer A. Bouma uit Hidaard werd zonder meer door de le den geaccepteerd. Er bestond veel belangstelling voor dit tournooi. Ongeveer zeshonderd personen woonden de wedstrijden bjj, onder wie ook de wethouders Baajjens en Fjjlstra, die het gemeentebestuur vertegenwoor digden. Namens het hoofdbestuur was aanwezig de heer Tj. de Vries, geen on bekende in het Noorden, daar hjj altijd in het districtsbestuur van Noord I heeft ge- zetan. De N.S.C. was vertegenwoordigd door de heren Hogenkamp en Janowitz, de D.S.C. door de heren Raap, Steistra en Spoelstra. De wedstrijden hadden een vlot en sportief verloop. De eerste ontmoeting tussen de dames van Leeuwarden en Sneek werd met 2-0 door de Snekers gewonnen. Ook te gen Assen trokken ze met 2-1 aan het langste eind. In de wedstrijd tussen Groningen en Leeuwarden boden de Leeuwarder da mes goed tegenstand, maar ze konden niet voorkomen dat de Groningers met 2-1 wonnen. Daarna kwamen de dames van Leeuwarden en Assen die nog geen wedstrijd hadden gewonnen, tegen el kaar uit. Assen bleek het sterkst en won met 2-0. Van Groningen en Sneek, die beiden nog zonder verliespunten waren, bleek in de nu volgende ontmoeting, dat de Groningers, zowel aanvallend als verde digend, het sterkst waren. Zonder veel moeite wonnen ze met 2-0. De eindstand bij de dames was dus: 1. Groningen 3 p., 2. Snéek 2 p., 3 Assen 1 p., 4. Leeuwarden 0 p. Een spelmoment uit de wedstrijd Sneek-Leeuwarden (heren), die met 2-0 door de hoofdstedelingen werd gewonnen. In verband met de toekgmstige verbe tering van het Kleinzand 'voor wat be treft de bestrating is het zowel uit ver keerstechnisch als uit aestheisch oog punt van belang, dat de verschillende stoepen aan de zuidzijde een meer uni form karakter krijgen, waarbij hef nodig is dat deze in eigendom aan de gemeente worden overgedragen. Een enquête van het Nederlands Insti tuut voor de Publieke Opinie (NIPO) heeft uitgewezen dat de Nederlanders niet erg optimistisch zijn ten aanzien van de uitwerking van het bereikte loonac- coord op hun financiële positie. Maar liefst 52% van de ondervraagden vond de verhogingen bovendien te weinig. Het voorgestelde rittenprogramma werd goedgekeurd. Het vermeldt Provinciale ritten op 22 mei, 5 juni, 19 ju ni, 28 augustus en 4 september, resp. te Heerenveen, Dokkum, Sneek, Wolvega en Leeuwarden. De rit welke door de plaatselfjke vereniging wordt georgani seerd telt niet mee voor eigen leden. Van de overige vier ritten tellen de drie beste. Voor bromfietsers tellen de rit ten 22 mei (Heerenveen), 19 juni (Sneek), 3 juli (Balk) en 28 augustus (Wolvega). Het eigen rittenprogramma plaatsen wij afzonderlijk in dit nummer. Bij het punt diversen werd beslotert het inschrijfgeld te bepalen op 2,- voor leden en 3,- voor niet-leden van de bjj de K.N.M.V. aangesloten clubs. De ver goeding voor het uitzetten van de ritten werd vastgesteld op 10,-. Er zal dit jaar in vier klassen worden gereden: A en B klasse auto’s, motorklasse en bromfietsklasse. De A-rijders in de au to’s werden tijdens de vergadering be kend gemaakt. Alle niet-leden van bui ten Sneek moeten uitkomen in de A-klas- se voorzover het ritten in Sneek betreft. Van de buitenritten rijden alle J.C.V.- leden in de A-klasse en alleen de deel nemers uit de omgeving van de plaats waar wordt gereden in de B-klassen (auto’s, motoren, en bromfietsen) Een voorstel van het bestuur om, ge zien de geringe deelname in Sneek brom fietsers aan alle buitenritten, maar aan de helft van het aantal ritten in Sneek te laten deelnemen, werd verworpen. Zjj kunnen dus aan alle ritten in Sneek blij ven deelnemen. Na de rondvraag werd de vergadering om ’s nachts kwart voor twee gesloten.. Maandag 30 maart, 2e Paasdag Openingsrit. Vrijdag 17 april, Oriëntatierit, Joure. Donderdag*? mei 14e Elfmerentocht. Maandag 11 mei Oriëntatierit. Maandag 1 juni Veilig-Verkeersrit. Maandag 15 juni Oriëntatierit, IJIst. Maandag 29 juni Kali-proefveldenrit. Maandag 13 juli Oriëntatierit. Zaterdag 1 augustus Oriëntatierit, Heeg. Zaterdag 15 augustus Sneekweekrit. Donderdag 27 augustus Oriëntatierit, Blauwhuis. Woensdag 2 september Oriëntatierit, Oudega W. Maandag 14 september Oriëntatierit. Vrqdag 25 september Joustermerkerit, Joure. Maandag 5 oktober Oriëntatierit. Vrijdag 16 oktober Oriëntatierit, Bolsward. Vrjjdag 30 oktober Sluitingsrit, Joure-Sneek. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Tiisdei 14, woansdei 15 en tongersdei 16 jannewaris Krite Snits mei it bljjspul „Pake” yn Amicitia Theater. Woensdag 15 januari. Aanvang 8 uur „Ons Gebouw” (grote zaal) Evange- lisatieavond, spreker Evangelist Jb. Klein Haneveld. Vrjjdag 17 jan. Kon. Zeilver. „Sneek” Sneeker Zeilclub. Buitengewone alge mene ledenvergadering in bovenzaal „Onder de Linden. Aanvang ’s av. 8 uur. Zaterdag 18 januari Jeugd en Muziek Sneek. Toelichting Concert Frysk Or kest door de dirigent Joop-van Zon in Café Rest. „Onder de Linden”. Aan vang ’s avonds 7.30 uur. Woensdag 22 januari Concert Frysk Or kest in Amicitia Theater. Soliste Ja nine Dacosta, piano. Aanvang ’s av. 8 uur. Joop van Zon won de derde prijs! Hier ligt een unieke kans om persoonlijk ken nis te maken met een jonge, snel op komende dirigent Om iedereen in de gelegenheid te stel len deze bijzondere avond bjj te wonen is de toegangsprijs bijzonder laag, na melijk slechts 0,50. De zaal is open om 19.00 uur. Toegangskaarten aan de zaal, „Onder de Linden”. Voor nadere gegevens zie men ook de advertentie in dit blad. Aan het einde van 1963 telde Rauwer derhem 2.637 inwoners, t.w. 1.349 man nen en 1.288 vrouwen. Dit betekent dat Rauwerderhem voor het eerst sedert ve le jaren winst heeft geboekt, want op 1 januari 1963 was het inwonertal 2.629 (1.353 mannen en 1.276 vrouwen). Een winst derhalve van acht. Geboren wer den 53 kinderen, terwjjl er 13 inwoners overleden; geboorteoverschot 40. Door vertrek verminderde het zielental met 188, terwijl 156 personen zich in deze ge meente vestigden. Het vertrekoverschot bedroeg daardoor 32. Bjj de anti-Amerikaanse relletjes in Panama zija tenminste 24 mensen, onder wie vier Amerikaanse soldaten, om het leven gekomen. De Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk heeft verklaard dat de V.S. het Kanaal of de bases aldaar nooit zullen op geven. De heer Buiteveld is van 1927 tot 1958, resp. voor de S.D.A.P. en de P.v.d.A., gemeenteraadslid van Rauwerderhem geweest, waarvan de laatste 22 jaren als wethouder. Tevens was hjj enige malen loco-burgemeester. In zjjn ge meente was de heer Buiteveld een be kende persoonlijkheid, ook al omdat hjj zich voor tal van organisaties en vereni gingen zeer verdienstelijk heeft gemaakt. O.a. voor de drankbestrijding, de Na tuurvriendenkring en het Rode Kruis. Dank zjj zijn grote vitaliteit kon hij zjjn werkzaamheden als vertegenwoordi ger van het Nezifo en administrateur van de Woningstichting Rauwerderhem (deze laatste functie tot 1 januari 1964) nog waarnemen. Het dorp Poppinga wier verliest in hem een persoon, die zowel particulieren als verenigingen, o.a. de Fryske Krite, met raad en daad bijstond. Van de zangvereniging „Eu- phonia” te Rauwerd was hij een bui tengewoon trouw lid, terwjjl hij in vroe ger jaren zelf leiding heeft gegeven aan een indertijd in eigen dorp bestaande zangvereniging. Hjj was ongehuwd en woonde samen met zjjn moeder, die in augustus de honderdjarige leeftijd hoopt te bereiken. De crematie vindt plaats dinsdagmid dag om twee uur in Groningen. *s Mor gens om elf uur is er een rouwdienst in de doopsgezinde gemeente te Poppinga wier. De penningmeester, de heer G. L. Geerligs te Jutrjjp ontlokte door zijn me dedelingen de ruim 100 aanwezigen een warm applaus. De ontvangsten wa ren 3887,87, de uitgaven 2775,27, er was een banksaldo van 179,77, zodat het kassaldo thans 1292,37 bedraagt. ter vele bekende kunstwerken onder wa ter komen te staan en voor het nage slacht verloren gaan. Naast beelden van de wereldsteden Alexandrië (met de 20 km. lange boulevard) en Cairo, de zetel van de regering, toonde spr. de indruk wekkende pracht van de bekende pyra- miden en sphinxen. Overweldigend in derdaad, als we bedenken, dat dit alles 4000 jaar geleden tot stand kwam. Overal zagen we langs onze route drommen mensen, aldus de heer van Beek, ontelbaar vele mensen en konden we tevens zien, op welke primitieve wjjze het land nog bewerkt wordt. Behal ve van enkele goed geasfalteerde hoofd wegen hebben we veel gebruik moeten maken van zandwegen, hetgeen in dit droge en zonnige land enorme hoeveel heden stof en zand veroorzaakte. Als laatste reisdoel werd via het Suez-kanaal over het schiereiland Sinaï één van de oudste kloosters, het Catharina-klooster bezocht. Over dezelfde weg, die volgens oud-testamentische gegevens, Mozes tijdens zijn vlucht uit Egypte gevolgd heeft, werd dit klooster, met zjjn prach tige kunstschatten bereikt. Een warm applaus onderstreepte het dankwoord van voorzitter De Grooth, die in zijn openingswoord ondermeer de aan dacht had gevestigd op de noodzaak: van goede campings in Sneek en de brug over de Houkesloot. Met de toenemende recreatie zullen ook in kleinere plaat sen goede invalswegen van groot belang v»cln....s „e ucuiu .„vvu „y zjjn. Mogen de bestuurders van onze leest geschoeid kan worden, zullen ech- I stad zich daar wel van bewust zjjn. Aan de St. Ludgeruskweekschool te Hilversum slaagde voor de volledige be voegdheid als onderwijzer (hoofdakte) onze stadgenoot, de heer H. R. Portiek. Het inwonertal van Baarderadeel steeg in het afgelopen jaar van 5134 tot 5148 (pl. 14). Het geboorteoverschot was 61. Er werden nl. 62 jongens en 53 meis jes geboren, terwjjl 35 mannen en 19 vrouwen overleden. In de gemeente ves tigden zich 154 mannen en 169 vrouwen, terwjjl er 180 mannen en 190 vrouwen vertrokken. Een vertrekoverschot der halve van 47. ope- was een jaar met vrjj veel activiteiten. De fokdag, ditmaal in Workum gehouden werd goed bezocht maar bleek finan cieel geen onverdeeld succes. Doordat Plaatseljjk Belang te Workum, de fok- vereniging van het Bovenlands ras en „It Fryske Hynder” gedrieën borg ston den, werd het nadelig saldo gemakke- Ijjker te dragen. Overigens is hét opmer kelijk, aldus de voorzitter, dat de uitga ven steeds hoger worden, terwjjl de in komsten constant blijven. Protestcommissie blijft Het bestuur stelde voor deze commis sie op te heffen. Eventuele protesten kun nen dan worden behandeld door het be stuur. De vergadering wees dit voorstel echter met 18-9 stemmen af. In de commissie werden daarna gekozen de heren S. v. d. Zee, Sneek; A. Hofstra, Hommerts en V. d. Bos, Achlum. Het is het bestuur van Jeugd en Mu ziek afdeling Sneek gelukt om dirigent Joop van Zon, die volgende week een concert van het Frysk Orkest leidt, be reid te vinden een extra reis Amster- dam-Sneek te ondernemen. Zaterdag a.s. zal hij voor een ieder, die belang stelt in muziek een toelichting geven op het prachtige programma, dat hij in Sneek hoopt te geven. Behalve deze toe lichting zal hjj ook vertellen over zijn persoonlijke ervaringen, opgedaan bij een wedstrijd voor dirigenten uit de gehele wereld, die in Amerika is gehou den. Ritten waarbjj geen plaatsnaam is vermeld, worden vanuit Sneek ge houden. Cuba’s Fidel Castro is geheel onver wacht naar Rusland gevlogen, voor een bezoek waarvan niemand de duur noch de reden weet. Vermoedeljjke onderwerpen van een gesprek met Chroestsjev zjjn de crisis in Panama en de handel tussen Cuba en Rusland. Jaarverslagen Volgens het jaarverslag van de pen ningmeester de heer P. Walsweer be droegen de inkomsten vorig jaar 10616.34 en de uitgaven 10382,49, alzo een batig saldo van 233,85. Het totale bezit, inbegrepen een nog te ontvangen bedrag van ±f 450,- bedroeg aan het einde van het jaar rond 2284,-. De Sneekweek-rit leverde een nadelig saldo op van 202,75, maar van de Elfmeren tocht bleef 698,46 over. De club is plm. 783,- vooruitgegaan rekende de voorzitter tot zjjn voldoe ning uit. Het verslag werd goedgekeurd en de penningmeester decharge ver leend. Nadat op voorstel van het bestuur be sloten was de contributie op 6,- te hand haven, bracht de heer Wind zjjn verslag uit. Hjj memoreerde h’erin de voornaam ste ritten en vermeldde de volgende kampioenen: Auto’s A.H. Falkena, Sneek; auto’s B.D. Rjjpkema .IJsbrech- tum; Motoren A. Hofstra, Hommerts; Brommers E. Geertsma, Sneek. Het verslag eindigde met een persoon lijk woord, waarin de heer Wind memo reerde dat hjj van 1 januari 1958 af se cretaris is geweest en verklaarde dit werk met veel plezier te hebben gedaan. Hij dankte zijn medebestuurders en de leden voor hun medewerking. Bestuursverkiezing De heer K. Korfmaker, die periodiek aftrad, werd herkozen. In de plaats van de heer C. Wind werd benoemd de heer E. Dijkstra, die door het bestuur candi- daat was gesteld. De voorzitter bracht de heer Wind namens het bestuur en de gehele club harteïijk dank voor het vele werk dat hij als secretaris en als redac teur van het clubblad voor de vereniging heeft verricht. Zijn woorden werden door de vergadering met applaus onder streept. De heer Wielinga zelf trok zich om persoonlijke redenen térug als voorzit ter. De heer A Gerrits, directeur van de Chr. L.T.S., was bereid gevonden hem op te volgen maar niet eerder dan om streeks juni-juli. Na een langdurige be spreking, waarin de heer Wielinga niet bereid bleek op zjjn besluit terug te ko- mén, werd de heer Gerrits tenslotte ge kozen. Tjjdens de voorzitterloze periode zal de heer Wind als waarnemend voor zitter optreden. De heer Wielinga werd Aan de hand van de zelfgemaakte dia’s schetste spreker de boeiende reis vanaf het tijdstip van aankomst in de haven van Alexandrië (waarvoor men wel een dossier vol formulieren en ande re paperassen nodig heeft) langs de Njjl naar het zuiden. De Njjl, de op één na grootste rivier ter wereld, is niet alleen een zegen voor het land, maar vormt tegelijkertijd een gevaar door de aanwe zigheid van een microscopisch klein wormpje, dat de gevreesde leverziekte veroorzaakt. Slechts vjjf weken nadat Zanzibar zjjn onafhankelijkheid heeft gekregen is er opstand uitgebroken. De sultan is ver jaagd en de premier met zjjn regering heeft eveneens de wijk genomen. De macht werd overgenomen door 600 op standelingen die het verzet van de poli tie snel braken. De leider van de oppo sitie is een ex-matroos, die thans presi dent is geworden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1