objecten stellen komende Tal van financiën jaren zware eisen aan Waterpoort- krabbels Emeritus-Deken J. van Galkom overleden ASPRO IJLST WYM BR ITS ERA DEEL i 5 door Spaarder en van Amerikaanse industrie vestigt zich in Sneek Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Bouw openbare ulo is nu aanbesteed De Caltex gaat ook in omgeving van Sneek naar aardgas zoeken 119e jaargang no. 7 Donderdag 23 jan. 1964 j Kerknieuws MAANDAGS en DON DERDAGS Damwedstrijd Fries spel te Oudega (W) Uitvoerige en belangrijke nieuwjaarsrede van i Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD burgemeester Bescherm U tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: Een nieuwtje voor de liefhebbers van watersport en de belangheb- benden bij boten. Aan de rij van jachtwerven wordt weer eentje toe- gevoegd. In oktober is men in de nabijheid van het kampeerterrein „De Domp” bij het Burgermeester de Hooppark begonnen met de bouw van een loods voor de heer W. J. Abma, beter bekend als Joop. De heer Abma hoopt aan 't einde van de volgende maand te 1 kunnen beginnen met de bouw van 16 m2’ers en kajuitjachten, ter- wijl hij dit soort boten ook zal verhuren. Uiteraard kan men ook 3 voor reparaties bij hem terecht. Het wordt, zo te zien, een ruime s loods. SNEEKER NIEUWSBLAD Hi- Stadsuitbreidingen Middenstand I was hij ter nihil. Het kan geruime tijd duren voordat de Caltex weet, of men in onze omgeving iets van zijn gading zal kun nen vinden. Aan de voorbereiding van een uitbrei dingsplan in onderdelen voor het gebied begrensd door de Groenedijk, de Sneker Oudvaart, het Jachthavenkanaal en de een figuur. de van De ontwikkeling, die Sneek in eerstvolgende tientallen jaren feld zal doormaken, stelt ook Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Mids- land (Terschelling) ds. H. E. Vermeulen Verschijnt Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Iri het Geref. Verenigingsgebouw „Oan ’e Brekken” te Oudega-W heeft de Friese damclub „Nocht en Kriich” zaterdag haar jaarlijkse wedstrijd ge houden voor leden van de Dambond Fries Spel. De uitslag was: Hoofdklasse A: A. v. d. Goot, Gaast- meer. Hoofdklasse B: 1. G. Terpstra, daard, 2. H. Haanstra, Oudega-W. Eerste klasse: 1, M. Kolk, Oudega- W„ 2. D. D. Ykema, Heidenschap. Tweede klasse: 1. P. Hiemstra, Hich- tum, 2. J. Veninga, Leeuwarden. Derde klasse: 1. H. ten Hoeve, Gaast- meer, 2. A. J. Koopmans, Oudega-W., 3. J. Kolk, Oudega-W., 4. P. Koopmans, Oudega-W. Er waren in totaal 27 deelnemers. land, voornemens het regionale infra structuur beleid te continueren. Tot nog toe heeft dit beleid voor Sneek geen vruchten afgeworpen. Burgemeester en wethouders hebben zich na het verschij nen van de achtste industrialisatienota opnieuw over deze aangelegenheid tot het college van Gedeputeerde Staten gewend. Gemeentegrenzen Het uitbreidingsplan voor de Noord- oosthoek, dat de vorige maand in ont werp werd vastgesteld, heeft ons aldus burgemeester Rasterhoff, opnieuw ge confronteerd met een probleem, dat voor deze gemeente van buitengewoon groot belang is, nameljjk met het vraag stuk van de gemeentegrenzen. Op enke le punten is de stadsuitbreiding de grens van het gemeentelijk territoir ge naderd en uitbreiding van het grondge bied is wel zeer urgent geworden. Het door de stedebouwkundige ontworpen structuurplan voor de gemeente, dat met een gebiedsuitbreiding rekening houdt, heeft een punt van overleg gevormd' tussen de dagelijkse besturen van Wym- britseradeel en Sneek. Burgemeester en wethouders hebben bij hun ambtgenoten van Wymbritseradeel begrip gevonden voor de positie, waarin Sneek verkeert en voor hun verlangens, ten aanzien van een verruiming van de gemeentegren zen. Over de omvang van de noodzake- Ijjke grenswijziging bestaat echter ver schil van mening, dat werd toegelicht aan de hand van een doör Wymbritse- deels stedebouwkundige samengestel de nota met suggesties voor een gewij zigd structuurplan. In de gisteravond gehouden raadsver gadering is besloten tot de onderhandse aanbesteding van de bouw van een nieuwe openbare school voor uitgebreid lager onderwijs op een terrein aan de Koningin Wilhelminastraat, op de hoek van de Graaf Adolfstraat. Tevens is voor het stichten van het schoolgebouw een aanvullend krediet van 528.000 beschik baar gesteld. De geschiedenis, die aan dit besluit vooraf ging was langdurig. Reeds op 22 augustus 1960 besloot de raad tot het in principe stichten van een nieuw gebouw. Een nader voorstel omtrent een volledig uitgewerkt plan, ontworpen door het ar chitectenbureau Gouwetor en Mulder te Rotterdam bereikte de raad op 20 augus tus 1962. In de raadsvergadering van vier september 1962 is daarop besloten tot het stichten van een nieuw gebouw. Nadat de vereiste rjjksgoedkeuring was verkregen is tot onderhandse aanbeste ding van de bouw overgegaan. Als laagste inschrijver kwam de heer J. R. de Dood uit de bus. Met deze aan nemer werd langdurig nader overleg ge pleegd, hetgeen uiteindelijk leidde tot een aanneemsom van 813.000,-, met de opmerking, dat de wijzigingen in de prij zen der materialen en/of in het loonpeil voor verrekening met de aannemer in aanmerking zouden komen. Later is de aanneemsom gewijzigd in 878.000,-, omdat in het bestek geen risico-regeling voor de lonen en sociale lasten mocht worden opgenomen. Tjjdens de raadsvergadering toonde de heer Metz zich verheugd over het feit, dat eindelijk de bouw kon worden aanbe steed, omdat volgens hem de toestand bij de thans bestaande ulo-school onhoud baar is. In het St. Antoniusziekenhuis is giste ren op 85-jarige leeftijd overleden de oud Deken-Pastoor van de parochie Sneek, J. van Galkom, die na zijn emeritaat zjjn intrek nam in huize Bonifatius. Zijn toestand was al enige dagen vrij ernstig. De vorige week is hij voorzien van het H. Sacrament der Zieken. Zaterdagmor gen zal de Plechtige Uitvaartmis wor den gehouden, waarna de overledene ter aarde zal worden besteld op het R. K. kerkhof aan de Leeuwarderweg. Emeri tus Pastoor-Deken Joannes van Gal kom was kanunnik en parochie-consultor voor het Bisdom Groningen, ere-kanun- nik van het Metropolitaan Kapittel van het aartsbisdom Utrecht en Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij was de oudste priester van het bisdom Gronin gen. Deken Joannes van Galkom werd op 17 oktober 1878 geboren in Bunnik in de De stadsuitbreidingen aan de Lem merweg (Oost) en Lemmerweg (West) naderen hun voltooiing. Als de plannen van de institutionele belegger - een in stelling op verzekeringsgebied - waar van hiervoor sprake was - zijn uitge voerd, zal in deze stadsdelen - behalve voor enkele openbare gebouwen, zoals de Christelijke huishoudschool - nog plaats zijn voor ongeveer 15 eengezins- ningen (particuliere bouw), 80 wonin gen in 8 woonlagen en 224 woningen in 3 woonlagen. De woningstichting „Pa trimonium” heeft voor deze woningen plannen in voorbereiding. De vraag naar terreinen voor woningbouw, die nog steeds bestaat, maakt het nodig op korte termijn nieuwe bouwgrond in ge reedheid te brengen. Daarvoor komt in de eerste plaats in aanmerking de zo genaamde Stadsfenne, begrensd door de Groene Djjk en de gemeentegrens. De voorbereiding der plannen is thans zo ver gevorderd dat binnenkort, nadat door dé raad een crediet van ongeveer zes millioen gulden voor de uitvoering van dit werk is beschikbaar gesteld, de spade in de grond kan worden gestoken. Dit plan heeft betrekking op ruim 45 hectare grond en omvat in totaal 621 eengezinswoningen (46,7o/o), 707 wonin gen (53,3%) in hoogbouw en 13 winkels. Het aantal woningen per hectare, nl. 30, waarborgt het ontstaan van een ruime en aantrekkelijke woonwijk. De belang stelling voor deze nieuwe stadsuitbrei ding is zeer groot, ook voor de te stich ten winkelbedrijven. Er zijn aanvragen voor reservering van beschikbaar ko mend bouwterrein in dit gebied, o.a. ook voor winkels, service- en verzorgings- flats, die op meer dan de helft van het plan betrekking hebben. Uiteraard zal bij het verlenen van enige optie, zoals steeds gebruikelijk is, ook hier door het stellen van stringente voorwaarden de speculatie in gemeentelijke bouwterrei- reinen worden voorkomen. Maandag raakte in Faber’s Machi nebedrijf aan de Oude Koemarkt ’n auto in brand, doordat bij ’t star ten ’n steekvlam uit de motor sloeg. Dat het winter was heeft ook het bureau „gevonden voorwerpen,, van J de politie kunnen merken. In de ru- briek gevonden voorwerpen in onze J krant zult U kunnen lezen dat in de af- Geluk had ook onze stadgenoot A.B., gelopen week maar liefst 27 losse en toen hij dinsdag bij het betonbedrijf paren wanten zijn gevonden. Schril van de Erven Feenstra van een hoog- stak tegen dat getal, de ene schaats, J te van vjjf meter naar beneden viel, die werd opgeraapt, af. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Houkesloot, wordt verder gewerkt. Zo als bekend, wordt er naar gestreefd in dit gebied een groot aantal woningen zo te situeren dat zij ook te water be reikbaar zijn. J in Heerenveen op, om te zeggen dat dank zjj de collega. x <r De heer A. van der Werf uit de Kloosterdwarsstr. 41 bezorgde Speur- der enige prachtige kleurenfoto’s, die zijn kinderen tussen opgehaald papier ‘t De Caltex zal ook in de wijde omge ving van Sneek op zoek gaan naar aard gas en aardolie. Voor het opslaan van springstoffen ten behoeve van ’t seis misch onderzoek vraagt men binnen een afstand van 10 kilometer van Sneek een betonnen bunker te huur, die tenminste 200 meter van woningen verwijderd moet liggen. Het onderzoek zal worden ver richt door de Seismograph Service Li mited, die in Leeuwarden een kantoor heeft en ook de bunker te huur heeft gevraagd. Het zal voor de Service Limited moei lijk worden in de omgeving van Sneek onderdak, zoals dat in een advertentie werd gevraagd, te krijgen, want bunkers welke voor het gestelde doel geschikt zouden zjjn, staan hier niet. Gistermor gen deelde de Seismograph Service Li mited uit de Friese hoofdstad ons mede dat men er nog niet in was geslaagd onderdak te vinden. Zoals bekend heeft de NAM ongeveer een jaar geleden ook onderzoekingen in de Zuidwesthoek ver richt. De resultaten daarvan waren ech- te Rauwerd. vandaan haalden. Niemand weet ech- ter de naam van de eigenaar. Op één I der foto’s staat ’n trotse slager in I een slagerij, op ’n andere zit poes op de tafel en weer een andere ver- J toont moeder met 2 kleine kleuter- Griep Bij de aanvang van de gisteravond gehouden raadsvergadering heeft burge meester L. Rasterhoff in een zeer uitvoerige en belangrijke nieuwjaarsrede de raad een beeld gegeven van de activiteiten die in de toekomst de aandacht van de gemeente èn de Sneker burgerij zullen vragen. Hij maakte gewag van de (vrij vele) obstakels, die men bij de uitvoering van de plannen uit de weg zal móeten ruimen. De burgemeester zei zich bewust te zjjn van een achterstand op verschillende gebieden, in deze tijd van overvloed. Er zijn, zo bleek wel, nog verschillende grote problemen in de gemeente. Een daarvan is de woningbouw, waaraan de voorzitter veel aandacht besteedde. Over het algemeen heeft Sneek zich, vooral ook wat betreft de industrialisatie, in 1963 bevredigend ontwikkeld. Wat men heeft gedaan, wat er nog zal gebeuren en wat binnenkort te verwach ten is, wordt vermeld in de rede van de burgemeester, waarvan wij thans een belangrijk gedeelte laten volgen. Nadat hij de herdenking „150 jaar Koninkrijk” had gememoreerd, daarbij de geschiedenis van Sneek induikend tot de Kozak kentijd, ging de burgemeester in op de woningbouw. Als wjj in het kader van het gemeentebeleid over zorgen spreken, kan het haast niet anders dan dat in de eerste plaats aan de woningbehoefte wordt ge dacht, aldus de burgemeester. En dan zien wij het toch eigenlijk wonderlijk ver schijnsel dat op de woningmarkt ondanks de grote prestaties waartoe wij op tech nisch gebied in staat zjjn, nog een schromelijk tekort bestaat. Op dit ogenblik zijn bij het bureau voor de woonruimteverdeling 1021 gega digden ingeschreven, van wie 306 elders woonachtig zijn. Dit aantal geeft niet het werkelijk woningtekort weer, aangezien een deel van de ingeschrevenen over een woning beschikt, doch de betere huisvesting zoekt, terwijl anderen, die nog een woning in een te saneren gebied bewonen, zich niet laten inschrij ven. Hiermede rekening houdende, kan de woningbehoefte op dit ogenblik wor den becijferd op ruim 900 woningen, waarin begrepen 300 woningen ter vervan ging van voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komende percelen. Daarna gaf de burgemeester een over zicht van de wonlngproduktie in een groot aantal jaren. In de laatste vjjf jaren zijn er in totaal 881 woningen bij gekomen. De vermindering door afbraak e.d. be droeg over deze periode 272. Op 31 de cember 1963 bedroeg de woningvoor raad 5910, tegen 5800 in 1962 en 5658 in 1961. Over vijf jaar gerekend, is, zoals uit het overzicht ook bleek, meer dan 30% van de woningproduktie bestemd om de vermindering van de woningvoorraad wegens afbraak, onbewoonbaarverkla ring, het onttrekken aan de bestemming enz. op te vangen. Van de woningen, sedert 1945 ge bouwd, kwamen 1494 (66,6%) tot stand in de woningsector en 563 (25%) in de premiesector terwijl de ongesubsidieer de sector 183 woningen (8,4%) voor haar rekening nam. De reeds eerder geconstateerde da ling van de gemiddelde bezettingsgraad der woningen zette zich nog voort, zo als uit het volgend overzicht blijkt. Per 1963 was de woningvoorraad 5910, het aantal inwoners 22.158, de bezet tingsgraad 3.75. In 1962 was de bezet tingsgraad 3.80, in 1961 eveneens, in 1956 3.96, in 1951 4.18 en in 1945 nog 4.22. Het inwonertal bedroeg toen 18.235, het woningbezit 4316. Op 31 december van het vorige jaar waren in totaal 843 woningen in uitvoe ring, waarvan 423 in de woningwetsec- tor, waaronder zjjn begrepen de 250 systeemwoningen aan de Lemmerweg, 205 premiewoningen en 215 woningen in de vrjje sector. De woningtoewijzing voor het lopende jaar omvat in de eerste plaats 60 wo ningwetwoningen. Dit volume zal, zo mogelijk, worden bestemd voor de bouw van een complex van het type zgn. twee-op-een woningen, aan de Lemmer weg op het terrein tussen de Bosch- gracht en de Frieswijkstraat. Het plan voor dit woningcomplex is reeds gerui me tijd in voorbereiding doch kon we gens het gemis aan bouwvolume, tot nog toe niet tot uitvoering worden ge bracht. De institutionele beleggers, die vooral in het Westen van ons land een bijdra ge leveren aan de verruiming van de woningmarkt door de bouw van pre mie- en ongesubsidieerde woningen - ook in de verhuursector - hebben tot nog toe weinig aandacht besteed aan het Noorden des lands. De Industriali- satieraad voor Friesland heeft in dit verschijnsel aanleiding gevonden de be langstelling van deze institutionele be leggers ook in het kader van de voort gaande regionale industrialisatie, voor deze provincie te wekken. Het contact, dat sedert geruime tijd met een institutionele belegger bestaat, heeft geleid tot het ontwikkelen van een plan van 161 woningen met 10 win kels, i dagwinkel en 20 garages, aan de Lemmerweg (West). Van het voor 1964 toegekende bouwvolume zijn voor de verwezenlijking van een deel van dit plan voorlopig bestemd 40 premiewonin gen en 34 ongesubsidieerde woningen. Overigens zjjn' in het bouwvolume voor 1964 nog begrepen 7 woningen in de vrije sector. Voor de industriebevor- dering kan voor 1964 nog een aanvullen de toewijzing worden verwacht; Het richtcontingent voor de twee volgende jaren is voor deze gemeente voorlopig bepaald op 120 woningen. De beperkingen, welke als gevolg van de overspannen arbeidsmarkt aan de bouwnijverheid zijn opgelegd, laten ook in onze gemeente haar invloed gelden. Plannen voor 367 objecten, waaronder 343 woningen, tot een totale bouwsom van ongeveer 18 millioen gulden wach ten op een zgn. rijksgoedkeuring. provincie Utrecht. Op vrijdag 26 sep tember 1924 deed hjj zjjn intrede als De- ken-Pastoor van Sneek. Hij volgde De ken B. P. Velthuyzen, die 19 jaren in Sneek werkzaam was, op. Voor de pa rochianen stond de deur aan de Harinx- makade steeds wjjd open. Delend in al hun zorgen, dragend mede hun moeiten, om deze zijn parochianen lichter te ma ken, was Deken Van Galkom niet alleen Pastoor, maar werd hij Herder. Bekend was zjjn royale houding, ook jegens niet katholieke liefdadigheidsinstellingen, en als voorzitter van het bestuur van het St. Antoniusziekenhuis tot 1938, later als Bisschoppelijk commissaris van deze in stelling. In het college van curatoren van het Stedelijk Gymnasium zeer geziene en hoog gewaardeerde De kerkeljjke overheid beloonde verdiensten van Deken Joannes Galkom tijdens zjjn Gouden Priesterfeest in 1952 met zijn verheffing tot ere-ka- nunnik van het Metropolitaan Kapittel te Utrecht, de wereldlijke had dit enige maanden tevoren gedaan door zjjn be noeming tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau, in april 1952. Bjj deze benoe ming getuigde niet alleen de Parochie, maar ook de niet katholieke wereld van de waardering voor deze .grote’ figuur. „Een Rooms Katholieke Parochie is niet alleen een gemeenschap op zichzelf. Ze is ook onderdeel van de grotere ge meenschap, waarin alle gezindten naast, maar ook met elkaar moeten leven. Een bloeiende R.K. parochie draagt haar aandeel in de gemeenschappelijke bevor dering van de belangen van de wereld rondom haar”, schreef onze redacteur in 1949, toen de Deken 25 jaar in Sneek was. Deken-Pastoor Joannes van Gal kom heeft dat steeds begrepen. Het is daarom dat hjj, zonder op de voorgrond te treden, altijd inspirerend en als een lichtend voorbeeld in Sneek heeft kun nen werken, tot heil van de ge meenschap, die zijn liefde had. Industrieterreinen Het vraagstuk van de grenswijziging raakt ook de beschikbaarstelling van ge meentelijke industrieterreinen. Sedert 1951 is ruim 18 hectare industrieter rein door de gemeente in eigendom overgedragen. Op het industrieterrein aan de Oppenhuizerweg, dat deels bouw rijp, deels nog in uitvoering is, komt in totaal bijna 33l/2 hectare beschikbaar. Hiervan is verkocht ruim 8 hectare en gereserveerd voor verschillende gega digden ruim 16 hectare, zodat nog be schikbaar is ongeveer 9 hectare. Ook in dit opzicht zullen op korte ter mijn nieuwe plannen ter hand moeten worden genomen doch dit is eerst moge- Ijjk indien óver het structuurplan een nadere beslissing is genomen. Aan de Lemmerweg is of komt zeer binnen kort beschikbaar voor de vestiging van kleinere bedrijven ongeveer 2,5 hectare industrieterrein, waarvan echter reeds is verkocht of gereserveerd anderhalf hectare. De industrialisatie heeft een bevredi gend verloop. Bestaande en in het ka der van de iudustrialisatiepolitiek nieuw gevestigde bedrijven breiden zich, wat de personeelsbezetting betreft, geleide lijk uit. In het laatst van het vorig jaar besloot een belangrijk buitenlands be drijf met een personeelsbestand van 8000 man en een totale jaarlijkse omzet van 18 millioen Amerikaanse dollars per jaar tot vestiging van een nevenbedrijf in Sneek, dat nog dit jaar een aanvang met de produktie wenst te maken en dat de West-Europese markt zal moeten voorzien. De verwachtingen zijn dat de ze nevenvestiging, waarvoor bereids l>/2 hectare industrieterrein is gereserveerd na enkele jaren zal uitgroeien tot een bedrijf met 300-500 werknemers. Daarnaast is de vestiging van enkele kleinere bedrijven o.a. op het gebied van de jachtbouw te verwachten, De regering is, blijkens de achtste no ta inzake de industrialisatie in Neder- Aanvankelijk leek men de brand niet tjes en een baby. Laat de eigenaar J met eigen middelen te kunnen blus- zich even melden. j sen, reden om de brandweer te alar- t meren. Toen die kwam was het leed f geleden. Men had de vlammen toch J zelf weten te doven. Veel waardering heeft Speurder voor de heer J. Smith van de Loox- magracht, die, toen het ijs nog berijd- i baar was, ’s morgens vroeg al op de Even een compliment aan het adres gracht stond te baanvegen, opdat de I van mevrouw Gerritsen aan de jeugd des te beter zou kunnen rijden. Geeuwkade. Deze krasse dame, die Men kan tegenwoordig voor goed geld volgende maand 71 jaar wordt, pres- bijna geen baanvegers meer bezetten teerde het om vorige week donder- en daarom is ’t initiatief van de heer dagavond om ongeveer half acht een Smith, die zjjn werk belangeloos deed, jongetje uit het water van de Geeuw nog meer prijzenswaardig. te halen. Deze jeugdige waaghals waagde zich op onbetrouwbaar ijs en als mevrouw Gerritsen er niet was ge weest, zou er een heel ander bericht in de krant hebben gestaan. de ongetwjj- noge ei sen aan de in onze stad gevestigde mid- denstandszaken, die de verzorgende functie van Sneek onderstrepen. Welis waar zjjn in de nieuwe stadswijken niet onbelangrijke winkelcentra geprojec teerd maar ook het winkelcentrum in de binnenstad vraagt, wil Sneek de ont wikkeling die zich zal voltrekken ook in de verdere toekomst bijhouden, om uit breiding. Het is van verschillende zijden gebleken dat op dit gebied belangstel ling bestaat. Burgemeester en wethouders hebben dan ook aanleiding gevonden, de stede bouwkundige onder bijvoeging van be paalde suggesties opdracht te geven een voorlopig plan te ontwerpen voor een in de toekomst te stichten nieuw aan mo derne eisen beantwoord winkelcentrum in de binnenstad. Zodra dit plan zjjn voorlopige vorm heeft verkregen, zullen burgemeester en wethouders-het aan ’s raads oordeel onderwerpen, waarna tot verdere uitwer king zou kunnen worden overgegaan. Ui teraard zijn aan de uitvoering van een dergelijk plan velerlei consequenties verbonden, die thans nog niet zijn te overzien. In de eerste instantie wordt gedacht aan het gebied van en rond het Martiniplein en Oud Kerkhof. Sanering De sanering van de daarvoor aange wezen gebieden schrijdt geleidelijk voort; zij verkeert voornamelijk in het stadium van de verwerving der benodig de panden door de gemeente en de af braak voor zover dat mogelijk is. Se dert 1950 zjjn 436 percelen in de te sa neren gebieden aangekocht. De bebou wing van de vrij gekomen terreinen aan de Steenklipstraten, waar nog plaats is voor een zestal woningblokken, waar van drie in hoogbouw, stagneert als ge volg van het ontbreken van voldoende bouwvolume. Ten aanzien van de Zo- merrakbuurten wordt om de sanering te versnellen, een - overigens tijdroven de - onteigeningsprocedure voorbereid. Inmiddels worden de pogingen om langs minnelijke weg de beschikking over de panden te verkrijgen voortge zet. Een ander punt dat de laatste jaren de bijzondere aandacht heeft is de ver betering van de oudere complexen ge- meentewoningen teneinde deze meer aan te passen aan de huidige eisen van wooncomfort. Voor Verbetering komen nog in aanmerking complexen in de Klooster- dwarsstraat, omvattende 58 woningen, de 33 woningen aan de Priorstraat. Kloosterstraat en Kloosterdwarsstraat, tenslotte het complex van 34 woningen aan de Franekervaart, Napjusstraat. Ubbo Emmiusstraat en Salverdastraat. De technische verbeteringsplannen zjjn voor al deze woningen gereed. De fi nanciële aspecten, van deze omvangrijke plannen worden thans onderzocht en voorbereid. Daarvoor is de medewer king van de rijksiiïstanties, werkzaam op het gebied van de volkshuisvesting nodig. Burgemeester en wethouders ho pen binnen afzienbare tijd de plannen bij de raad te kunnen indienen. Zie vervolg elders in dit blad Na kennisneming van de mededelin gen van de zijde van dit college in de Statenvergadering over een opgemaakte „gespreksljjst” en een „wensenlijst” is de vraag gerezen of men aan de belan gen van de Zuidwesthoek van Friesland bij het te voeren infrastructuurbeleid in deze provincie wel voldoende recht laat wedervaren. De opgesomde projecten heb’r'H op een enkele uitzondering na, alle betrekking op andere gebiedsdelen van onze provincie. Inmiddels wordt het overleg met het provinciaal bestuur voortgezet. We beginnen deze week met ’n ver- Hij kwam terecht op een collega en heugend bericht. Naar aanleiding van daardoor werd zijn val gebroken. De da hier vorige week gestelde vraag man werd per ambulance naar huis belde onze vroegere stadgenote me- vervoerd, maar meer dan enkele vrouw J. Bok-Kuipers, Dekemalaan 15 kneuzingen liep hij gelukkig niet op... in Hpprpnvppn nn nm tn yppppn dat dank ■zii dn nnllncra 1 k ze veertien dagen geleden het eerste bloeiende sneeuwklokje in haar tuin ontdekte. Overigens is Speurder nog niet tevreden. Hij is nu erg nieuwsgie rig wie hem het eerste lammetje in 1964 zal melden. Want dat zijn lente boden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1