namen van Dankbare patiënten afscheid van dokter Lofvers F. H. Larmené 25 jaar bij Tromp Groothandel Bekend Sneker echtpaar viert donderdag zestigjarig huwelijksfeest Toneelploeg Kaatsver. „Sneek” bracht Omke” goed over het voetlicht IJLST WYM BRITS ER A DEEL van j en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 10 Maandag 3 febr. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Kerknieuws I Gaan zuivelfabrieken te Heeg, Uitwellingerga en Woudsend aansluiting zoeken? Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Rauwerderliem protesteert met kracht tegen gemeente- classificatie Groothandel, 70 werknemers, krijgt nieuw gebouw aan de Oppenhuizerweg „Stichting Speeltuinver enigingen Sneek" in wording Bejaarden krijgen met in gang van vandaag warme maaltijd aan huis I Ja, de humor neemt een grote plaats in bij de familie Vonk. U kunt er dan ook verzekerd van zijn, dat het donderdag bijzonder feestelijk zal worden, niet alleen op de recep tie, die om 3.30 uur in ,Aere Perenni- us' gehouden zal worden, maar ook later op de dag, als de familie en intieme vrienden nog eens gezellig met elkaar de oude herinneringen zul len ophalen. Culturele avond van de Friese Mij. van Landbouw Kok in de rol van predikant SNEEKER NIEUWSBLAD I zestig In een concept statuut van de stich ting, dat reeds is opgemaakt kan men verschillende wetenswaardigheden ovei het overkoepelend orgaan lezen. Naast het speeltuinwerk wil men zich ook be zig houden met o.a. het organiseren van tentoonstellingen, het houden van wan deltochten en kampen etc. Ned. Herv. kerk. Ds. J. van Ginkel te Uitwijk heeft het beroep naar Oosthem c.a. aangenomen. telijke verhalen over die tijd, die hij op zijn droge en humoristische wijze kan vertellen. Maar ook buiten zijn werk heeft hij Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS De bond van coöperatieve zuivelfabrie ken in Friesland werkt momenteel aan rapporten over concentraties van diver se Friese zuivelfabrieken. Een van de grootste vormen van samenwerking, die de bond op verzoek van de desbetreffen de directies op het ogenblik bestudeert, betreft die tussen negen fabrieken in de Zuidwesthoek. Het zijn die te Koudum, Warns, Balk, Hemelum, St. Nicolaasga, Heeg, Woudsend, Uitwellingerga en Wor- kum. „We maken er geen moeilijke avond met zware problemen van, maar we zul len gezellig bijeen zijn”, vond de heer de Boer. Daarna werd het Fries Volks lied gezongen. Toen kreeg de heer S. W. de Boer de gelegenheid om in ’n zelf ge maakt gedicht, te zingen van „Fryslans rom”. Hét leven in en om de boerderij komen hierin tot uitdrukking. De toneel vereniging „Meinoar ien” uit Drachten voerde ,,In müs op it spek”, een blij spel in drie bedrijven op. Van begin tot eind was het spannend en de spelers kregen dan ook veel bijval. Na afloop werden ze door de voorzitter bedankt. Amateurisme op hoog peil”. Daarna sprak hij een slotwoord. Tet gelegenheid van het 25-jarig ambts jubileum van de heer F. M. Larmené, vertegenwoordiger bij Tromp Groothan del N.V. is zaterdagmiddag in restaurant „Piso” een receptie gehouden. De heer Larmené was met vrouw en kinderen uiteraard het middelpunt daarvan, maar er waren twee in het oog springende feiten. Ten eerste is de heer Larmené door verschillende sprekers gekarakte riseerd als een gewetensvol en bekwaam vertegenwoordiger, bij de fa. Joh. Tromp begonnen als manusje van alles. Dat hij in de afgelopen 25 jaar een flink stuk op de maatschappelijke lad der is geklommen is op zichzelf al een noemenswaardig iets. Maar er is nog meer. Want eigenlijk is de heer Lar mené met het bedrijf mee geklommen. Daarvan maakte de de heer Alb. A. Tromp in zijn welkomstwoord gewag. men voor de Bond van Staatspensionne- ring op, zowel in Sneek als daarbuiten. Ook gaf Geert Vonk de stoot aan de op richting van de Coöperatieve Schiphui- grote bekendheid in onze stad gekre gen. Zo was hij mede-oprichter van de destijds zo bekende toneelclub ,,Foar Yens Neiste” met onder meer mevrouw Warrink en de heren Jaasma en Osin- ga. Hoe vaak zij op de planken hebben gestaan (ook mevrouw Vonk heeft meer dere malen meegespeeld), valt bij be nadering niet te zeggen. De oudere Sne- kers zullen zich dat ongetwijfeld met veel genoegen herinneren. Meestal trad De werkcommissie, die zich heef! be last met het voorbereidend werk om te komen tot een „Stichting van speeltuin verenigingen Sneek”, zoals het nieuwe overkoepelend orgaan zal heten, is op 22 januari weer bijeengekomen in hotel Bonnema. Om een betere samenhang te krijgen tussen de vijf speeltuinverenigin gen van Sneek waren ook uitnodigingen gestuurd naar de verenigingen „Noor- derhoek” en „Noordoosthoek”. De laat ste was wel, de eerstgenoemde niet aan wezig. Dit verbaasde de aanwezigen aangezien er veel gezamenlijke belangen zijn, die samen behartigd moeten wor den. De Raad van de gemeente Rauwerder- hem was onder voorzitterschap van bur germeester V. d. Bent dinsdagavond vol tallig bijeen. De 20 punten tellende agen da leidde er toe, dat het einde van deze raadsvergadering pas tegen middernacht kwam. Dit vond grotendeels zjjn oorzaak in een bespreking over de gemeente- classlficatie naar aanleiding van een schrijven van Leeuwarderadeel om adhe siebetuiging in het streven naar de af schaffing van de gemeenteclassificatie. Deze gemeente heeft een verzoek gericht tot de afdeling Friesland van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten om via de landelijke Vereniging stappen te doen, die zouden kunnen leiden tot af schaffing. De Raad van Rauwerderhem wilde eigenlijk wel verder gaan dan de ze adhesiebetuiging, omdat men deze wij ze van verzet niet krachitg genoeg vindt en vreest dat dit weinig of geen uitwer king zal hebben. Namens het Algemeen Onderling Zie kenfonds „Sneek en Omstreken” sprak de heer J. K. Tinholt, voorzitter. Hij had dokter Lofvers nog altijd beschouwd als één der jongste Sneker artsen. Hjj voel de zich de tolk van de duizenden zieken fondspatiënten, die door de scheidende arts behandeld zijn en daar uiterst dank baar voor zijn. ,,U was een goede dok ter en we zien u node uit Sneek ver trekken. Dat een nieuwe telg van een oude stam uw opvolger wordt is voor ons een pléister op de wonde”. Namens het gemeentebestuur sprak burgemees ter L. Rasterhoff. aan een com missie, die ter beoordeling hiervan in het leven is geroepen, behoefte hebben drie maal in de week, namelijk ’s maan dags, ’s woensdags en vrijdags warme maaltijden worden verstrekt. Er zijn nu reeds twaalf gevallen, die hiervoor in aanmerking komen, maar gezien de ge ringe bekendheid die nog aan het ver strekken van de maaltijden is gegeven, mag worden verwacht dat dit getal ze ker hoger zal worden. Men betaalt voor een maaltijd voor twee personen slechts 1,50. De maaltijden worden vanuit alle bejaardencentra verstrekt en rondge bracht. Hiertoe is de hulp ingeroepen van o.a. de vrouwenverenigingen, die volgens een rouleersysteem zullen hel pen. Zoals bekend leefde oorspronkelijk de gedachte dat als centrale keuken hier voor het Cruycebroedershof in aanmer king zou kunnen komen. Dat blijkt niet het geval te zijn. Het is natuurlijk heel goed mogeljjk, dat in de organisatie la ter nog wijzigingen worden aangebracht. Voorlopig kan men echter „draaien”. Dat deze gang van zaken in een behoefte voorziet, kan men concluderen uit de be langstelling. Wethouder H. Fjjlstra heeft over een en ander de supervisie. De heer G. H. ter Horst memoreerde het tot stand komen van het comité. Naast de medewerking van vele pa tiënten, zorgde de Amsterdamsche Bank voor de binnenkomende geldstroom, ter wijl ook de fa. Joh. Tromp, onlangs de N.V. Tromp geworden een steentje bij droeg door een versnapering bij de (af- scheidsjthee aan te bieden. „Dokter Lof vers had een bloeiende praktijk, maar bovenal plezier in het leven. 37 jaar ge leden kwam hjj als vrijgezel Sneek bin nen om dokter Hannema te assisteren en toen die overleed, nam hü de prak tijk over. Hij was het ouderwetse type huisarts, die niet alleen probeerde ziek ten te bestrijden, maar ook belangstel ling had voor de psychische gesteldheid van zijn patiënten”, aldus de heer Ter Horst. De combinatie domineeszoon-dok- ter bleek uitstekend. Al stond dokter Lof vers ietwat sceptisch tegenover het zie kenfonds, omdat hjj vreesde, dat de arts een te zakeljjk verband met zijn patiën ten werd opgelegd, de samenwerking bleek er achteraf niet minder om. Niet alle patiënten begrijpen hoe zwaar het doktersambt is. Hij heeft geen vijfdaag se werkweek. Het moet ons dan ook ver wonderen dat er nog zijn, die huisarts willen worden. Niet voor niets zoeken ve le doktoren het gemakkelijker, zo zei de heer Ter Horst. Gelukkig liet de prak tijk nog tijd voor hobby’s. Tuinieren en - wat niet iedereen weet dokter Lof vers is een verdienstelijk schilder. Ook andere terreinen hadden zijn belangstel- zjjn vrouw Ester, die danig in de knoei komen door de plotselinge komst van Omke. Deze verstrekt zjjn neef Willem namelijk een geregelde toe lage, onder de verplichting echter, dat hjj niet trouwt. Om te voorkomen, dat Omke het bedrog zan ontdekken, wordt de vriend van Willem nu gebombardeerd tot echtgenoot van Ester. Onnodig te vermelden, dat de betrokkenen op het laatst zelf moeite hebben om uit te zoe ken, wie „wie” is. Als dan, behalve schoonmoeder, ook nog een stel vrien dinnen ten tonele verschijnt, is de chaos compleet. Omke heeft het echter alle maal spoedig door, maar speelt toch een tijdje comedie om te zien wat er uit de bus komt. Natuurlijk komt alles uit eindelijk op zijn pootjes terecht en komt ieder weer bij de juiste partner terug. Ook Omke! Onder regie van de heer H. A. Siemon- sma heeft de toneelgroep met groot ent housiasme het stuk over het voetlicht gebracht. De gebrekkige tekstkennis van enkele spelers drukte weliswaar zo nu en dan het tempo, maar dat verhinderde toch niet, dat het publiek zich kostelijk geamuseerd heeft. Van de spelers vol deed schoonmoeder ons het best, maar ook Ester en Bonne, de vriend, waren Met ingang van vandaag zullen bejaarden, die daaraan volgens De uitslag van het rapport is nog niet binnen korte tijd te verwachten. Men on derzoekt de mogelijkheden van een even tuele samenwerking van de genoemde zuivelfabrieken, aldus de bond van coö peratieve zuivelfabriekenin Friesland. Zoals bekend, is de zuivelfabriek te Oosthem, waar men aansluiting heeft gezocht bij die te Workum, al enige tijd gesloten. Zestig jaar geleden, om precies te zijn, op 6 februari 1904, besloten Geert Vonk en Nienke Wagenmakers de grote stap te wagen en verder lief en leed met elkaar te delen. Donder dag a.s. hoopt dit bekende Sneker echtpaar dus het heuglijk feit te vie ren, dat zij een mensenleeftijd lang getrouwd zijn geweest. Wel een feit om even bij stil te staan, want niet velen is het gegeven, zo lang voor elkaar gespaard te blijven. In hun gezellige huis aan de Oppen huizerweg nr. 140 E hebben wij daarom even een babbeltje gemaakt met dit nog bijzonder vitale echtpaar. Beiden genieten nog van een uitstekende ge zondheid, al wordt het gehoor bij de baas wel iets minder. Ruim veertig jaar is de heer Vonk werkzaam geweest bij het Kadaster (aan de Oosterdijk), waar hjj als rijksklerk begon en lang zamerhand opklom tot de chef-functie van beëdigd commies. Voor zijn aan het Rijk verleende diensten werd hü in sep tember 1947 door de Koningin beloond met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. „Ik heb de mooiste herinneringen aan de tijd op het Kadaster”, vertelde de heer Vonk, die het nog steeds spijt, dat op 1 november 1959 het kantoor werd opgeheven en naar Leeuwarden werd verplaatst. Ontelbaar is het aantal kos- Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad De onbewoonbaarverklaring van de woning Irnsum 260 werd goedgekeurd, evenals de rekening-courant-overeen- komsten over 1964. Met genoegdoening kon gewag worden gemaakt van de slui tende gemeentebegroting 1964 met een post voor onvoorziene uitgaven van 10000,-. Een bijdrage zal worden ver leend in de kosten van electrificatie van enkele percelen in Terzool, alsme de medewerking aan de pogingen in Irn sum te komen tot een nieuwe ijsbaan. De verbetering van het sportterrein te Irnsum, alsmede afrastering en aan sluiting van de kleedgelegenheid op het waterleidingnet zal de gemeente ƒ4650,- g'aan kosten. Nadat hij in het kort de geschiedenis van de met de jaren gegroeide groot handel was nagegaan, deelde hij mede, dat sedert kort de fa. Tromp veranderd is in Tromp Groothandel N.V., terwijl plannen zijn gemaakt om een groot ge bouw aan de Oppenhuizerweg te stichten. Dat het bedrijf zich zo gunstig heeft kunnen ontwikkelen is vooral ook te dan ken aan de vorige (Tromp) generatie en dan met name aan de heer F. Tromp, die z\jn zakelijk inzicht combineerde met een grote dosis werklust. Zo is het be drijf, dat thans 70 werknemers telt, ook voor Sneek als stad belangrijk gewor den en dat is, evenals het jubileum van de heer Larmené een felicitatie waard, aldus de heer Tromp. In 1938 kwam de jubilaris, zoals gezegd als jongste be diende in dienst van de fa. Tromp.. Het in hem gestelde vertrouwen is nooit be schaamd. Hij geniet ook het vertrouwen van de cliëntèle. De directie heeft zijn werk steeds gewaardeerd. Tenslotte overhandigde de heer Tromp aan de ju bilaris een enveloppe, terwijl er voor zijn echtgenote bloemen waren. Vererend getuigschrift De heren G. P. Tjallema en De Vries vertegenwoordigden de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De heer Tjal lema trad op als woordvoerder. Hjj schetste de heer Larmené als verko per, maar niet in de laatste plaats als adviseur en vertrouwensman van zjjn klanten, waardoor hij een schakel werd tussen het bedrijf en de afnemers. Uit waardering voor dit alles overhandig de de heer Tjallema een vererend ge tuigschrift aan de jubilaris. De jongste van de oudere generatie is de heer F. Tromp, die, zoals hjj zei, de „oude school” nog heeft doorlopen. Het feit, dat de heer Larmené voldoe ning in zijn werk vond is, aldus de heer Tromp, net zo belangrijk als het jubi leum. Hij heeft een vertrouwenspositie en dat betekent veel, want vertrouwen is heel wat waard. De jubilaris toonde zich in alle opzichten zijn positie waar dig. Na deze informaties deelde de voor zitter van de Noordoosthoek, de heer Djjkstra mede, medewerking te zullen verlenen aan de stichting. Natuurlijk moet dit nog in de vergadering van de Noordoosthoek besproken worden, maar men heeft goede hoop, dat ook de rest van het bestuur van de Noordoosthoek het belang van de stichting inziet. Men kon akkoord gaan met een bijdra ge per leerling (uit deze gemeente) in het exploitatietekort voor de muziek school Heerenveen. ling. Zo was hij jarenlang bestuurslid en voorzitter van de thansopgeheven Montessorischool en van „Kunst Aan Allen”. Ook mevrouw Lofvers werd door de heer Ter Horst in de hulde betrok ken.. „Slechts een doktersdochter heeft haar zware taak zó kunnen volbrengen”, vond hij. Het moet voor beiden wel een grote voldoening zijn, dat de zoon de vader zal opvolgen. Voor de zaterdagmiddag in restaurant „Piso” gehouden afscheidsreceptie van dokter N. Lofvers bestond grote belangstelling. Mocht de scheidende arts het niet hebben geweten, dan heeft hij nu kunnen ervaren welk een grote plaats hü in de Sneker samenleving en vooral in de harten zijner patiënten innam. Enkele honderden mensen moesten in de rij staan om „hun” dokter en zijn gezin de hand te drukken. Het is vermoedelijk het meest drukke „spreekuur” in zijn leven geworden. De dankbaarheid van de patiënten kwam ook tot uit drukking, toen een plaatselijk comité, dat het initiatief tot dit afscheid nam, een actie hield om aan geld voor een waardig afscheidscadeau te komen. De bij dragen - waarvan sommigen gepaard gingen met een hartelijke brief - stroom den binnen, tot zelfs zaterdagmorgen. De heer G. H. ter Horst, die als woordvoerder van het comité en dus van de patiënten fungeerde, kon door deze spontaniëteit een radiotoestel, een pick up met ingebouwde versterker en een enveloppe met inhoud aanbieden. Een pleister op de wonde, zo vonden de spre kers, is het feit dat de zoon van dok ter Lofvers de praktijk heeft overgeno men. Daarvoor heeft hij zijn werk in Noorwegen opgegeven. goed op dreef. Neef Willem zelf voelde zich kennelijk nog wat onwennig op het toneel en gesticuleerde te veel, terwijl Omke een geroutineerde vertolking kreeg. De anderen sloten zich hierbij goed aan, zodat regisseur Siemonsma tevreden kan zün. Een mooi toneeltje van Firma Hummel en prima kapwerk van Hamersma voltooiden het geheel. Het trio Toussaint uit Bolsward zorg de, behalve voor de balmuziek, voor een opwekkend muziekje tussen de bedrijven door, terwijl in de pauze in een vlot tempo meer dan vijftig prijzen verloot werden. De Friese Mij. van Landbouw afdeling Heeg hield woensdag in samenwerking met de plattelandsvrouwen en de Jon- gerein een culturele avond in het lokaal te Jutrijp. De voorzitter, de heer F. de Boer sprak een welkomstwoord, in het büzonder aan het adres van burgemees ter J. van Hout en de fam. A. Osinga, voorheen veehouder in Jutrijp, nu in Duitsland. Mén was van oordeel dat thans de tijd is gekomen om met krachtiger midde len te proberen een einde te maken aan dit steeds zwaarder drukkende onrecht voor het platteland er^ haar samenleving. De enkele verdergaande akties van ge meenten als Opsterland en Utingeradeel alléén zijn niét voldoende. Gepleit werd voor gezamenlijke aktie en hiervoor eerst kontakt op te nemen met andere gemeenten. Een studiekostenregeling voor gemeen teambtenaren gaf ook stof tot uitvoerige besprekingen. Uiteindelijk leidden die tot de toevoeging aan het desbetreffende ontwerp van de bepaling, dat ambtena ren, die gebruik, van deze studiekosten regeling willen maken, zich verbinden om behoudens bijzondere omstandighe den gedurende twee jaren na het beha len van een diploma, voor de gemeente van belang, in dienstverband bij deze ge meente te blijven. De Raad besloot tot benoeming als schilder le klas in vaste gemeentedienst van de heer S. de Jong te Terzool. De bezoldigingsverordening voor ambte naren ter secretarie, werklieden en an der personeel per 1 januari 1964 werden goedgekeurd, alsmede de vaststelling van exploitatievergoedingen voor het bij zonder lager onderwijs. De voorzitter van de vereniging „Lem merweg” gaf een overzicht van de stand van zaken. Hierbij kwamen de volgende punten naar voren. Er moet met de meeste spoed worden getracht ,om tot deze stichting te komen. Er moe ten pogingen in het werk worden gesteld een neutrale secretaris aan te stellen. Ook moet het dagelijks bestuur van deze stichting in principe bestaan uit neutra le personen ,m.a.w„ zij mogen geen be stuursfunctie in een speeltuinvereniging bekleden. Met de nodige publiciteit en een feestelijk tintje zal de stichting in Sneek haar intrede doen. Statuten en reglementen moet opgesteld worden en daarvan moet notariële acte gemaakt worden. zen, waaraan destijds zo’n dringende behoefte was, en waarvan hjj jaren lang voorzitter is geweest. Hij was te vens voorzitter van de Sneker Besturen bond, van de Oudercommissie en op la tere leeftijd secretaris van de Bond van Ouden van Dagen. Ondanks al deze ac tiviteiten zag hij nog kans tijd voor zijn grote liefde het vissen te vinden. Samen met zijn vriend, Jouke Osinga, heeft hij vele uren op het water doorgebracht. De 81-jarige Vonk en zjjn 1 jaar oude re vrouw genieten niet alleen een goede gezondheid, maar ook een opge wekt humeur, ,,’s Morgens om 7 uur loopt hjj al zingende door het huis”, ver telde mevrouw Vonk, „en altied nog vol gekke streken”. Oud wil hij volstrekt nog niet genoemd worden. Om dat te onderstrepen, vertelde hij ons in strikt vertrouwen; „Eh, ju, ’s morgens om 8 uur staan ik altied voor het raam hier en hew ik nog geregeld sjaans met de meiskes van Tonnema. Maar niet an mien frou fertelle, hur!” Naar Rhee Zo is dan dokter N. Lofvers uit het le ven van de Snekers verdwenen. Dokter W. Lofvers kwam in.zijn plaats. Maar de banden met Sneek zijn nog niet he lemaal afgesneden. Want pas over enke le weken zal hij naar zijn nieuwe woon plaats, Rhee, vertrekken. Blij verrast bekijken dokter Lofvers en zijn echtgenote de afscheidsgeschen ken. De heer Ter Horst, die namens het comité sprak, staat er bij. In Oudega-W. heeft de 24-jarige kok van een kustvaarder, R. van der W. uit Roden, in juli vorig jaar onbevoegd een kerkdienst geleid. De Leeuwarder poli tierechter heeft hem daarvoor vrijdag veroordeeld tot zestig gulden boete, meldt het A.D. Pas later was gebleken dat de kok helemaal niet het recht had te preken. De kerkgangers van de hervormde ge meente Oudega hadden aanvankelijk niet de minste argwaan en waren door de preek over de tekst Handelingen 8 39 (En Hjj ging Zijn weg met blijd schap) zelfs bijzonder gesticht. De officier van Justitie, mr. M. H. Gelinck, vroeg zich in zijn requisitoor verbaasd af, hoe het had kunnen ge beuren. Enerzijds vond hij het geval wel vermakelijk, maar het was tpch ook wel ergerlijk. De kok had verteld, dat hij theolo gisch student was. Om geldelijk gewin was het hem in ieder geval niet te doen geweest, want hij had voor de verzorging van de dienst twintig gul den ontvangen, terwijl hij voor de huur van een geschikt kostuum 25 gulden had uitgegeven. Daarna werd voorgesteld de werk commissie uit te breiden met nog twee leden van de Noordoosthoek, zodat de commissie alvast het samenwerken in de praktijk gaat toepassen, om een zo breed mogelijke informaties bij de diverse be sturen te bewerkstelligen. Toen werd ’n aanvang gemaakt met het statuut van de stichting, dat na uitvoerig overleg door de werkcommissie werd afgerond en ter goedkeuring aan de diverse be- sturen zal worden voorgelegd. Nadat de hoop werd uitgesproken dat op de vol gende vergadering ook een afvaardi ging van de Noorderhoek aanwezig kan zjjn, werd besloten de volgende bijeen komst op 18 februari te houden in het clubhuis van de vereniging „Sperkhem” Ondanks de zware konkurrentie van de schrüver en TV was Zaal Hanenburg zaterdagavond ter gelegenheid van de jaarlijkse feest avond van de Kaatsvereniging „Sneek” tot de laatste plaats bezet. Voorzitter M. A. Boonstra toonde zich in zijn ope ningswoord hierover zeer verheugd en schreef dit feit toe aan het optreden van de toneelgroep, die elk jaar weer met een „fleurich stik” voor een volle zaal zorgt. Wij houden bij de kaatssport niet van zwarigheden, aldus de heer Boon stra Hij heette op deze 16e feestavond in het bijzonder wethouder Fjjlstra en zijn echtgenote welkom, die trouwe bezoe kers zijn' van de feestavonden, vérder ere-lid Brouwer, de heren Winia en Sik- sma, de kaatsvriend uit Haarlem, wel ke beide laatsten weer een beker voor de wedstrijden beschikbaar’ hebben ge steld. Van de kaatsvereniging „Ontspan ning door Inspanning” te Haledon (New Yersey) was bericht ontvangen, dat de ze haar 75-jarig bestaan hoopt te vie ren. In verband hiermede heeft de Sik- sma een zilveren kaatsbal gekocht, Wel ke aan de sportbroeders in Amerika zal worden verzonden. En alsof dat nog niet genoeg was, kwam de heer Siksma nog even persoon lijk op het toneel om de jeugdkaatser Gerrit Langerak een vaantje met de rood-witte kleuren van Haarlem aan te bieden. Bovendiep stelt hij dit jaar een zilveren lepel en vork beschikbaar voor de oudste kaatser, die de meeste pun ten behaalt. Voorzitter Boonstra was de „Sinterklaas” uit Haarlem, die de Sne ker kaatsvereniging zo’n warm hart toedraagt, bijzonder dankbaar. En toen was het woord aan de toneel groep, die met „Omke” voor een echt gezellige avond heeft gezorgd. De zaal heeft genoten van de komische verwik kelingen en malle situaties, die ontston den ten huize van Willem Anema, de Personeel Namens het personeel sprak de heer A. Flapper. Hjj memoreerde de van oudsher goede verstandhouding met de •jubilaris en vond dat een plezierige sa menwerking tussen directie en personeel het werken aangenaam maakt en de zaak ten goede komt. Als geschenk had hjj een combinatie ligstoel-bed meege bracht. De heer Larmené sprak een dankwoord-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1