De Dr. L. M. L. Phaff opende nieuwe Groene Kruisgebcuw in IJlst Veel belangstelling voor receptie van jubilaris J. Zeilstra Aangedrongen op verlaging gasprijzen en subsidie Frysk Orkest „miljoenste” Alleman. IJLST WYMBRITSERADEEL en van AGENDA Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 12 Maandag 10 febr. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Sectierapporten gemeenteraad verschenen VOOl* T Oud-stadgenoot burgemees ter van Beilen MAANDAGS en DON DERDAGS 40 jaar in dienst van Wouda’s meelfabriek Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Geslaagd Prinses Irene verloofd met Spaanse prins Een van de vijftig van na de oorlog I M| SNEEKER NIEUWSBLAD Grachten Cruycebroedershof Cruycebroedershof Parkeerruimte Verhoudingen in de raad Winkelcentrum en parkeerruimte Gasprijzen Walmuren Demping Wip Frysk Orkest AMICITIA THEATER Pier de Boerstichting Oude en nieuwe plannen Een lid wenste te weten welke nieuwe plannen er nog verwacht kunnen worden, nu reeds zoveel oude plannen nog op uitvoering wachten. De voorstellen van burgemeester en wethouders zijn steeds afgestemd op onderdelen, terwijl het voor de raad van belang zou zijn dat voor het bepalen van een algemene gedrags lijn meer de algemene gezichtspunten in de beschouwingen zouden worden be trokken.. Taakverdeling burgemeester en wethouders Door een der leden van de eerste sec tie werd burgemeester en wethouders verzocht uitvoerig toe te lichten, welke maatregelen zij denken te nemen om in Besteding gelden voor infrastruc tuur Dr. Phaff was voorts van oordeel, dat er voor de Kruisverenigingen nog een Een lid van de tweede sectie bepleitte met nadruk een herstel van goede ver houdingen in de raad. Spr. vroeg begrip te hebben voor eikaars mening opdat er weer een normale situatie in de raad ontstaat. Een lid van de tweede sectie verzocht zorg te doen dragen, dat in nieuwe woon- straten de straatverlichting steeds zo tij dig in gebruik wordt gesteld, dat de stra ten ’s avonds zijn verlicht zodra de eer ste woningen worden betrokken. Het is nu dikwijls zo, dat de eerste bewoners door het ontbreken van straatverlichting des avonds maar moeilijk hun woningen kunnen bereiken. Waterpoort en Fries Scheepvaart Museum her- nauwe Eigenlijk is de opening iets te vroeg, want op 1 maart a.s. is het 60 jaar ge leden dat het Groene Kruis in IJlst is opgericht. Voor de zaterdag ter gelegenheid van het feit, dat het veertig jaar geleden was, dat de heer J. Zeilstra, thans be drijfsleider en procuratiehouder bij N. J. Wouda’s Meelfabriek N.V. in dienst trad, gehouden receptie bestond veel belang stelling. Vele vrienden, kennissen en za kenrelaties maakten van de gelegenheid gebruik om de jubilaris, zijn gezinsle den en de directie van Wouda’s meelfa briek de hand te drukken. Zelfs uit En geland was een gelukwens binnengeko men. Daaruit komt duidelijk de wijde kring, waarin de heer Zeilstra zich be weegt, tot uitdrukking. Zaterdag 7 maart 3e Prestatie-wandel- tocht Sneker Wandelunie Den Oever- Sneek over 50 km. Tot burgemeester van Beilen is be noemd onze oud-stadgenoot de heer A. A. Beckeringh van Rhön, thans burge meester van Zwartevaal-Vierpolders. Verschijnt Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. bioscot/en waarin de film die avond liep, was bekend. De zaal van ,,Piso” kreeg een feeste lijke aanblik door de vele bloemstukken, waar tijdens de receptie nog vele ca- deaux aan werden toegevoegd. Zoals wij reeds schreven deed de heer Zeilstra op 7 februari 1924 als jongste bediende zijn intrede in de meelfabriek van Wouda, die toen al naar de Koopmansgracht was verhuisd. Nadat hij een aantal afdelingen doorlopen had werd hij in 1942 bedrijfs leider en in 1961 procuratiehouder van de vennootschap. De jubilaris, die zonder een diploma het bedrijf binnenkwam en die na die tijd alleen examen heeft ge daan om een rijbewijs te krijgen heeft met zjjn practische ervaring een stem pel op het bedrijf gedrukt. Hij was voor al verantwoordelijk voor een economi sche produktiemethode, maar zjjn be- Een der leden meende, dat het jam mer voor de toeristen zou zijn als de Waterpoort het komende zomerseizoen nog niet weer gqheel hersteld zou zijn. De vraag werd gesteld of er geen maat regelen moeten worden getroffen om een snellere afwerking van het herstelplan te verzekeren. Een ander stelde de vraag of verwacht mag worden, dat de verbouwing van het scheepvaartmuseum spoedig gereed zal zijn, zodat het museum in ieder geval in het komende seizoen weer voor het publiek geopend zal zijn. Vermakelijkheidsbelasting langstelling was veel wijder gericht, het geen het bedrijf ten goede kwam. Daar naast is de heer Zeilstra nog raadslid. In 1953 nam hij voor de C.H.U. zitting in de Sneker raad en na tien jaar heeft hij deze plaats nog. Naast het raadslid Boomsma waren ook burgemeester L. Rasterhoff en de wethouders Baaijens en Ligthart op de receptie aanwezig. Na mens het departement Sneek van Nijver heid en Handel voerde de heer G. P. Tjallema het woord. Hjj schetste in het kort de loopbaan van de jubilaris, daar bij inhakend on de geschiedenis van Wou da’s meelfabriek. „Iedere soldaat heeft een veldmaarschalksstaf in zijn ransel, maar niet iedereen gebruikt hem. De heer Zeilstra echter wel,” aldus de heer Tjallema, die daarna aan de jubilaris het vererend getuigschrift overhandigde en, namens de directie van de meelfa briek, een gouden draagpenning. Bjj de beoordeling van het centrum der stad, aldus dezelfde spreker, is het voor de raad van belang te weten wat er met de grachten zal gebeuren. Uitstel van de beslissing omtrent deze zaak werkt in de richting van demping, meende het hier aan het woord zijnde lid. Spreker zou gaarne het oordeel van burgemees ter en wethouders omtrent eventuele demping vernemen. De heer Th. de Groot, de directeur van de Provinciale Vereniging was van oordeel, dat zuster Van der Sloot wel met enige weemoed terug zal denken aan de moedercursussen in de trouw zaal van het stadhuis, die nu in het nieuwe gebouw worden gehouden. Hjj wenste zuster Brekeveld geluk met haar mooie nieuwe woning en vond" dat de door de vereniging geschonken vlag bjj elke activiteit moet wapperen. Dr. Goinga memoreerde enkele histori sche momenten. Een der leden deelde mede, dat indien de door b. en w. aangekondigde herzie ning van de verordening op de verma kelijkheidsbelasting slechts bedoeld is om een vrjjstellingsbepaling in het leven te roepen voor de cultuur in engere zin, en sportevenementen daarin niet zullen delen, er dan uit de raad een amendement op het voorstel van b. en w. is te ver wachten. Verbetering sportvelden Een ander lid vroeg waarom de kos ten welke de verbetering van de sport velden met zich mee zal brengen nog niet op de begroting zijn opgenomen? Houdt dit in dat er dit jaar nog geen vooruitgang is te verwachten? Wanneer tot verbetering van de sportvelden wordt overgegaan, dan vermindert het aantal speelvelden. Het is te verwachten dat Wanneer geen maatregelen worden ge nomen, de voetbalverenigingen in moei lijkheden zullen komen. Kunnen burge meester en wethouders meedelen welke voorzieningen zullen worden getroffen? Worp Tjaardastraat met zijn echtgeno te, die waarschijnlijk de 99ste of de 101ste is geweest. Een verbaasde heer Boot werd door de heer Miedema jr. ge lukgewenst, terwijl hij na het journaal op het toneel verscheen om een bloemen mand in ontvangst te nemen, mét het boekje „Alleman” van Simon Carmig- gelt. Zoals wjj donderdag al meldden, was het, doordat „Alleman” die avond in 25 bioscopen liep, onmogelijk de juiste mil joenste aan te wjjzen, daarom werd in alle 25 theaters de honderdste bezoeker symbolisch gehuldigd en verrast met een bioscoopbon. In Sneek kwam daar dus nog bjj, dat de eerste honderdste als de symbolische miljoenste in de bloeme tjes werd gezet. Een der leden van de eerste sectie vroeg zich af of het onder de gegeven omstandigheden niet de voorkeur ver diende de voor de infrastructuur bestem de gelden zo spoedig mogeljjk te beste den i.p.v. deze te reserveren en in het leningfonds te beleggen. Bjj spr. was de ze vraag opgekomen naar aanleiding van de aanbesteding van de bouw van de openbare ulo-school; de stichjingskos- ten zullen aanmerkelijk meer bedragen dan het geval zou zjjn geweest als de opdracht op een veel vroeger tijdstip ge geven had kunnen worden. Op examens, uitgaande van de Coöp. Modevakschoolvereniging „Danckaerts u.a.” slaagden vrijdag te Utrecht voor het tweede gedeelte van het diploma le- rares-coupeuse costuum- en mantelvak de dames. T. Boschma te Offingawier, D. Dijkstra te Terzool, T. Gaasbeek te Lemmer, T. Kooistra te Koufurderrige en J. I. van der Veen te Bolsward v.h. te Sneek. Voor het tweede gedeelte van het diploma coupeuse costuum en man telvak slaagden de dames G. de Vries te Dijken en B. L. van der Weg te Worn- mels. Voor het diploma costumière slaag de mej. A. S. M. van der Berg te Lem mer. Allen werden opgeleid aan Mode vakschool „Krijtenburg”, dir. mevrouw Het was de heer <T. Boot (26) uit de T. Zwaagstra-van Dijk te Sneek. Prinses Irene heeft in de nacht van zaterdag op zondag haar verloving met de Spaanse prins Carlos Hugo van Bour bon Parma (33) bekend gemaakt. Dat gebeurde na een sensationele dag, waar op duizenden mensen zich voor de hek ken bij het paleis Soestdjjk geschaard hadden in afwachting van het heugelijke nieuws. Het huwelijk zal, naar algemeen wordt aangenomen, eind april of begin mei in Parijs worden voltrokken. Prinses Irene heeft besloten het parle ment geen toestemming voor haar huwe lijk te vragen. Daardoor verliest zij haar rechten op de Nederlandse troon voor zichzelf en haar nakomelingen. Voorts heeft de Prinses medegedeeld zich met haar echtgenoot in het buitenland te gaan vestigen. Met de officiële bekendmaking van de Prinses is een einde gekomen aan een week van talloze geruchten en naar wordt aangenomen, enkele grote moei lijkheden, die aanvankelijk een verloving in 'de weg zouden hebben gestaan. Tienduizenden mensen hebben gisteren reeds spontaan voor paleis Soestdjjk de Prinses en haar toekomstige echtgenoot laten horen dat het Nederlandse volk zich verheugt in hun aanstaande huwe lijk. Een lid van de eerste sectie vroeg of b. en ,w. de mening ook zjjn toegedaan, dat het aanbeveling verdient om de Wip te dempen en deze ruimte te bestemmen voor parkeerruimte. Niet alleen uit het oogpunt van parkeerruimte maar ook uit een oogpunt van volksgezondheid is het z.i. gewenst dit gat te dempen. Hoe hoog komen de kosten van demping? Door een lid van de eerste sectie werd er met een verwijzing naar de nieuw jaarsrede van de burgemeester op ge wezen, dat bij b. en w. gedachten leven over het stichten van een winkelcentrum in de omgeving van het Martiniplein en het Oud Kerkhof. Hij had hiertegen be zwaren en wel in de eerste plaats dat dit centrum door de grote kerk in twee stukken zou worden verdeeld. Voorts zag hij het Martiniplein graag gereserveerd als parkeerterrein voor het huidige stads centrum, waarvoor het wegens zijn on- middellijke nabijheid zo uitermate ge schikt is. Dit lid achtte het voorts ge wenst dat over dit plan en over eventueel andere in hetzelfde plan liggende voor lopige plannen eerst overleg zou worden gepleegd met de handeldrijvende midden stand. In dit verband dacht hij ook aan de bebouwing van het Waagplein, waar hij eventueel een winkelgalerij beter op haar plaats zou vinden dan een notaris kantoor. Een ander lid meende, dat als plaats voor een nieuw winkelcentrum in aanmerking zouden kunnen komen de door sanering van de Frittemahoven en het Tranendal beschikbaar komende ter reinen. Een lid van de tweede sectie vroeg zich af of de stichting van een tweede winkelcentrum wel zo urgent is. Het aan tal inwoners van Sneek stijgt niet in die mate, dat hierdoor een forse vergroting van het winkelcentrum zou worden ge rechtvaardigd. Nu uitbreiding van het aantal winkels niet zo dringend nodig is, zou de indruk kunnen ontstaan, dat de bestaande zaken door andere oorza ken niet meer in de behoefte voorzien. De secties uit de gemeenteraad voor het onderzoek van de gemeentebegro ting voor 1964 hebben rapport uitge bracht. Aan het onderzoek door de eer ste sectie namen deel de heer J. Zeil stra, voorzitter, mevr. K. Sipkensv. d. Hoek en de heren I. Bergsma, C. J. Berk hout. H. de Blauw, G. Boomsma, J. J. Lampe en B. de Vries. De tweede sec tie bestond uit de heren Tj. Joustra, voorzitter, W. G. Baarda. M. A. Boon stra, W. van Djjk, E. Metz, J. P. de Vries en Th. v. d. Werf. Dc heer Baar da was wegens ziekte verhinderd aan het onderzoek deel te nemen. deze stichting meer zeggenschap te krij gen, zodat niet meer toestanden kunnen ontstaan als daar hebben geheerst. Dit lid vroeg tevens of er maatregelen ge nomen kunnen worden, die zullen leiden tot splitsing in groepen van handarbei ders die onder de gemeentelijke sociale werkvoorzieningsregeling vallen en voor personen afkomstig van het b.I.o. Straatverlichting nieuwe stra ten Op 14 januari 1942 is bij wjjze van spreken al de eerste steen gelegd, aldus de voorzitter. Toen reeds werd een be drag gereserveerd voor de bouw. De ini tiatiefnemer was burgemeester Lang- man. In 1955 was er weer even sprake van bouwen, in 1959 kregen de plannen vastere vorm. In november 1962 werd de bouw aanbesteed. Namens de Spaarbank sprak de heer Dokkum. Met betrekking tot de vorm van samenwerking tussen de Bank en het Groene Kruis zei hjj, dat het toeval is geweest, dat wijlen de heer D. Vis ser, vice-voorzitter van het Groene Kruis en voorzitter van de Spaarbank was. La ter zetelde de heer Van Djjk, die met het eerste ontwerp van een gebouw kwam, in beide functies. Tenslotte over handigde spr. namens de Spaarbank een boekje met een eerste inleg. Namens de aannemers sprak de heer Van der Woude. Hjj bood een electri- sche klok aan. Tenslotte sprak de voor zitter een slotwoord, waarin hij allen nog eens bedankte en speciaal het woord richtte tot de oud-burgemeesters Cavaljé en Oppedük (niet aanwezig). Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Een zojuist door de geneeskundig in specteur afgesloten onderzoek naar het functioneren van wjjkgebouwen in Fries land heeft uitgewezen dat ’n derde min der dan éénmaal per werkdag in gebruik is, ’n derde iedere werkdag en een derde twee maal per dag. Een groot aantal mogelijkheden is nog bij vele verenigin gen ongebruikt, aldus tenslotte dr. Phaff. Daarna nam dr. T. S. Goinga, de voor zitter van het Groene Kruis in IJlst de leiding van de heer Cavaljé over. De tijdelijk burgemeester, de heer B. Schuurer wenste in een korte toespraak het bestuur geluk met het totstandko men van het gebouw. Door de plaats, waar het door de Raad is gedacht, zal een iedei’ die IJlst binnen komt het resultaat van gemeenschapszin kunnen zien. Het Mienskipshüs zal straks op een mooie plaats tegenover het Groene Kruisgebouw staan, aldus de heer Schuu rer. De heer M. Apperloo uit Drachten sprak namens de Flancommissie Fries- Als de frequentie van het bezoek aan de concerten van het Frysk Orkest zich niet spoedig in gunstige zin wijzigt, wil de een lid der eerste sectie aan de sub sidiëring van dit orkest een einde ge maakt zien. Hij achtte een toeslag van f 16.a f 17,voor elke bezoeker bui ten elke verhouding en deed de suggestie een oplossing te zoeken in de vorm van één orkest voor het noorden des lands. In ieder geval wilde hij het subsidie tot plm. f 12.000.teruggebracht zien. Een ander lid, dat graag de beschikking had gehad over de door burgemeester en wethouders toegezegde subsidienota, wil de niet zover gaan als de vorige spre ker, maar achtte bevriezing van het sub sidie op het huidige peil gewenst. Voor een ander lid hing het oordeel over dit en andere subsidies af van het voorstel inzake de vermakelijkheidsbelasting, dat van burgemeester en wethouders is te wachten. In de tweede sectie vroeg men zich af of het door de regelmatige stijging steeds groter wordende subsidie aan het Frysk Orkest voor de gemeente nog wel aanvaardbaar is. De volgende vraag werd door een lid der eerste sectie gesteld: Niet alleen het Kleinzand schreeuwt om verbetering. Ook de wal aan de R. Bockemakade heeft al afrasteringen. In de begroting is voor deze noodzakelijke verbeteringen niets opgenomen. Wat is daarvan de oor zaak, de financiële positie van de ge meente of de arbeidskrapte in het be drijfsleven? Het is een prachtig gebouw geworden. Het bestaat uit een riante zusterswo- ning, een ruime consultatiekamcr voor de arts, een kleedkamer voor de zuige lingen met een achttal boxen en de meest moderne outillage, alsmede een gezellige wachtkamer voor de moeders. Dat het gebouw tevens zal dienen voor de zittingen eens per week en van de Spaarbank kon men merken aan de in gebouwde kluis in de wachtkamer. Oud-burgemeester J. C. Cavaljé, se- cretaris-pennin^neester van de Ijlster vereniging opende de bijeenkomst met een welkomstwoord tot de aanwezigen. Hjj bedankte allen, die bjj de bouw be trokken waren en deelde mede dat de leden binnenkort de gelegenheid krijgen het gebouw te bezichtigen. Dr. Phaff zei in zjjn openingsrede niet alleen als vertegenwoordiger van de Rijksoverheid in de feestvreugde te de len. Ook als oud-voorzitter van de‘Pro vinciale vereniging leefde hjj met de Ulsters mee. Hjj memoreerde de nog steeds stijgende uitgaven, ook in de volksgezondheidssector, aan investerin gen in onroerend goed, maar ook aan investering in de personeelssector, die 70% van de uitgaven van de Kruisvereni gingen vergt. Het is noodzakeljjk dat overheid en particulier initiatief hand in hand gaan om de hogere lasten, die nodig zjjn voor een aan onze moderne dynamische tjjd aangepaste gezondheidszorg te dragen. Bert Haanstra zou het meteen ge filmd hebben, zo fotogeniek was het tafereeltje, dat zich donderdagavond omstreeks tien voor acht voor de in gang van het Amicitia Theater af speelde. Niets vermoedende, maar door de aanwezigheid van een foto graaf attente mensen spoedden zich door de ingang om naar „Alle man’' te kijken. 7,e namen vrijwel geen notitie van de man, die daar zat te tellen, tot het moment, waarop hij opstond, op een bezoeker toetrad en die feliciteerde. Toen wist men het. De eerste honderdste bezoeker van het Amicitia Theater en de „symbolische” miljoenste van de 25 Is het niet zo dat de consument teveel voor het gas betaalt en kan het niet goed koper, waren de vragen van een lid der eerste sectie. Een ander lid betreurde het dat in het advies van de commissie voor de gemeentebedrijven niet naar vo ren is gebracht dat één lid van deze commissie afwijzend tegenover de in middels vastgestelde gastarieven stond. Het hier aan het woord zijnde lid had de bedoeling bij de volgende begrotingsbe handeling met een voorstel tot tariefs verlaging te komen, gebaseerd op het principe hoe groter omzet, hoe groter winst. Ook een stjjging van het kleinste verbruik is in dit verband van belang. Dit lid meende dat, als de prjjs over de gehele linie lager was gesteld, de omzet in zodanige mate groter zou zijn geweest, dat het bedrijfsresultaat daar door niet zou worden aangetast. Zjjn de geruchten juist, zo vroeg een der leden van de tweede sectie, dat het in de bedoeling ligt de gasprjjs alsnog hoger te stellen? Een ander lid van deze sectie was het opgevallen, dat voor verwarming van de gashouders in de winter, de verwar- mingsinstallatie met olie wordt gestookt, terwjjl de gemeente zelf gas tegen in koopsprijs beschikbaar heeft. Een lid van de eerste sectie kondigde aan dat de taakverdeling in het college van burgemeester en wethouders door zjjn fractie bij de behandeling door de raad wederom centraal gesteld zou wor den. Dr. L. M. L. Phaff, geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid heeft vrijdagmiddag in IJlst het nieuwe Groene Kruisgebouw, dat tevens als wijkge- bouw zal dienen, geopend. Het is het vijftigste dat na 1945 in Friesland gebouwd is. Heel de stad leefde met deze gebeurtenis mee, al waren niet' alle inwoners er bij aanwezig. Nadat dr. Phaff het gebouw met een sleutel, hem aangebo den door Truusje Walinga, een dochtertje van een der bestuursleden, werd het gebouw bezichtigd. Toen hees de directeur van de provinciale vereni ging „Het Groene Kruis”, de heer Th. de Groot de verenigingsvlag, als teken van victorie. In hotel Kooy tenslotte was er gelegenheid om woorden van dank baarheid en trots te bezigen, waarvan uiteraard druk gebruik werd gemaakt. Nog een ander lid kon het in de sectie door anderen gevoerde betoog om de pleinen in de binnenstad te behouden voor parkeerruimte niet onderschrijven. Dit lid was van oordeel, dat de oplossing van het parkeervraagstuk niet in de bin nenstad moet worden gezocht. Veel be ter is het bjj invalswegen naar de stad ruimte voor het parkeren van auto’s te scheppen. Ook zou een zeer geschikte ruimte gevonden kunnen worden door de gracht langs de Prins Hendrikkade over een bepaalde lengte te versmallen of te dempen. Deze laatste gedachte vond in stemming bij vele leden van de sectie en werd ter bestudering door b. en w. aanbevolen. De bij het parkeervraagstuk ter zake komende mogeljjke demping van de Wip vond zowel voor- als tegen standers in de sectie. Een algemene klacht was dat in de binnenstad teveel gedurende lange tjjd wordt geparkeerd, waardoor personen die voor het doen van boodschappen slechts even in de stad behoeven te zjjn voor hun auto geen plaats kunnen vin den. Het invoeren van parkeerschjjven voor gebruik op kritieke punten werd in verband hiermede wenselijk geacht. land. Doordat Friesland in 1960 pro bleemgebied werd is het mogeljjk ge worden een nieuw gebouw in IJlst neer te zetten, aldus spr. Het was de eerste plaats in de Zuid westhoek waar een nieuw Kruisgebouw is gekomen,. Met financiële steun uit fondsen via de Flancommissie zjjn nu reeds negen tien gebouwen klaar gekomen, terwjjl er nog vjjf objecten op stapel staan, aldus de heer Apperloo, sprekende over de dorpshuizen. Hjj was van mening dat ook het Mienskipshüs, een van die ne gentien, niet lang meer op zich zal la ten wachten. grote toekomst is weggelegd. Daarvoor is echter functionele aanpassing, scholing, wederzijds begrip en samenwerking met alle werkers op het terrein van de gezondheidszorg nodig. Het wjjkgebouw dat in IJlst is verrezen is, zo deelde dr. Phaff mede, welhaast het vijftigste in Friesland, dat na de oorlog tot stand is gekomen. Dat bete kent een investering van ongeveer vijf miljoen gulden aan nieuwe gebouwen, terwijl er nog 25 van voor de oorlog staan, waarvan vele een restauratie heb ben ondergaan. Maandag 10 februari Jaarlijks Zaalcon- cert Stedeljjk Muziekcorps Sneek in Amicitia. Aanvang ’s avonds 8 uur. Vrijdag 14 februari Alg. Ledenvergade ring Ned. Reisvereniging in bovenzaal Café Rest. Onder de Linden.” Maandag 24 februari v.m. 9.30 uur Alg. ledenvergadering Coöp. Boerenleen bank Woudsend in Hotel „Watersport” te Woudsend. Dinsdag 11 t.e.m. donderdag 13 febr. ie dere avond te 8 uur film „Alleman” van Bert Haanstra. Hetzelfde lid was van oordeel dat er ten aanzien van het zo spoedig mogelijk iets zal moeten ge beuren. Hjj deelde mee dat van zjjn frac tie een voorstel is te verwachten om een post op de begroting te plaatsen voor het ontwerpen van een plan voor een geheel nieuwe inrichting. Een lid van de twee de sectie stelde vragen naar aanleiding van de rondgang die de Commissie voor de Bejaardenoorden langs de inrichtingen heeft gemaakt en waarbjj ook het Cruy cebroedershof is bezocht. Hjj vroeg o.a. of het college al iets van het resultaat bekend is en zo ja, is het college dan ge negen dit resultaat aan de raad mede te delen. Is het college verder niet van mening, zo gaat de vragensteller verder, dat nu de autonome en verantwoordelijke gemeentelijke instelling van sociale za ken - los van eventuele bezwaren van de Comm. voor de Bejaardenoorden - op de niet weersproken bezwaren in de ge meenteraad officieel niet heeft gerea geerd en evenmin met voorstellen is ge komen voor verbetering van de huisves ting van de bejaarden in Cruycebroe dershof, het college van b. en w. het initiatief maar moet nemen? En acht het college het niet gewenst een post (van bv. f 5.000.-) in de gemeentebegroting te ramen voor het maken van een plan voor een nieuw bejaarden/verzorgings- huis? w •pi.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1