waterpoort-krabbel: Afd. Sneek Fr. Mij. besprak ruilverkaveling en samenwerking in de landbouw IJLST W YM BRITSER A DEEL en van Cyprus nu in de Veiligheidsraad door Speurder BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 15 Donderdag 20 febr. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Groene Kruis Gaastmeer de jeugd Geslipt Geslaagd Hoge grondprijzen mogen niet leiden tot verhoging van de pachten Wat de raad te behandelen krijgt Benoemd Eigen gemeentevlag voor Rauwerderhem Verhoging salaris van gemeente-personeel Visseizoen op 30 mei open Ds. Steenmeijer, laatste predikant voor Lutkewie- rum, 85 jaar Twee dagen Oranjefeest in Oppenhuizen J. en M. Sneek: eenheid in verscheidenheid ■l. Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en SNEEKER NIEUWSBLAD Bezoeken A 14 Rauwerderhem heeft een eigen officiële gemeentevlag gekregen. Het bruidspaar K. van Zwol (Tijnje) en mej. J. Berga (Rauwerd) was het eerste, dat terwijl de vlag wapperde in de echt werd ver bonden. De afdeling Gaastmeer van het Groe ne Kruis heeft de jaarvergadering ge houden. Daarbij bleek, dat de kas met 73,- was verminderd. Besloten werd de contributie met 1,- per lid te verhogen en ook ongehuwde personen boven 21 jaar te vragen voor het lidmaatschap, om hierdoor de kas te steunen. Zuster Van der Sloot hield tenslotte een le zing over „Verhouding huisgenoot-pa- tiënt”. Ruim 20% van de leden was aan wezig. Het lijkt wel dat de zwanen vanwe- ge de koude de stad opzoeken. Dins- dagmorgen nl. zwommen er vijf in het Jachthavenkanaal, waaronder een bonte. J Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. t 4 Benoemd tot adjunct-directeur in de rang van technisch hoofdambtenaar bij de dienst van Gemeentewerken te Bos koop de heer R. Cnossen, afkomstig van Hommerts, thans waarn. gemeente-ar- chitekt te Hoogkerk. Allen waren het er over eens, dat de financiële positie van de veehouders in dit gebied slecht en onhoudbaar is en de schriele landbouwpolitiek van de rege ring moet worden omgebogen. In de nieuwe melkprijs dienen de loonsverho gingen en de kostenstijgingen te worden doorberekend, de hogere prijzen van de landbouwgronden mogen evenwel niet leiden tot verhoging van de pachtprijs. Een en ander is neergelegd in een gezamenlijk schrijven dat aan de drie hoofdbesturen is toegezonden. De vlag bestaat uit drie even brede horizontale banen, waarvan de middel ste in wit en de beide anderen in rood zijn. Aan de broekzjjde zijn over deze drie banen twee sleutels van goud (geel) gekruist als een St. Andrieskruis aange bracht. Het ligt in de bedoeling dat voort aan, naast de al enkele jaren gebruike lijke ceremoniële muziek, die bij een hu welijk door de trouwzaal klinkt, ook de vlag deel uit te laten maken van de plechtigheid. Waar deze bepalingen nog niet alge meen bekend zjjn, meende de voorzit ter er goed aan te doen ze hier bekend te maken. Het vraagpunt van de ruilverkaveling, in dit geval in het waterschap ,,De Sneeker Oudvaart”, kwam gistermorgen aan de orde in de ledenvergadering van de afd. Sneek der Friese Mij. van Landbouw in Rest. Piso. Voor de beantwoording waren drie commissies aan het werk geweest, een voor het eigenlijke ruilverka- velingsgebied en twee voor dat er buiten, waarvan een voor het laaggelegen ge bied Oppenhuizen-Uitwellingerga en omgeving. De drie rapporten zullen door het bestuur, aangevuld met een lid uit elke com missie, worden samengevoegd en aan het hoofdbestuur worden toegezonden. besprekingen begonnen. Sterk zal de Cy prische vertegenwoordiger er de nadruk op leggen, dat de territoriale onschend baarheid gewaarborgd zal blijven. Ma karios acht deze namelijk bedreigd door het voortdurend opkomen van de gedach te aan een deling van het eiland in een Grieks en een Turks gedeelte. Griekse liberalen winnen nische bewind pal voor de deur, maar Engeland ziet de zaak wat anders en vindt, dat Amerika de gevaren zwaar overschat. En het is zeker niet bereid de handelstransacties met Cuba achter wege te laten en het kan Amerika er daarbij aan herinneren, dat het toch graan aan Rusland levert. Het winterweer heeft de Neder- landse Televisie Stichting blijkbaar direkt attent gemaakt op een moge- lijke elfstedentocht. Dinsdagmorgen Pacht en verkoop boerderijen Bjj de rondvraag werd gesproken over de pacht en verkoop van boerderijen. Het bestuur is van oordeel dat de pach ten niet mogen worden verhoogd in ver houding tot de sterk gestegen grondprij zen. Bij verkoop stelt de Grondkamer de verkeerswaarde vast die evenmin aan sluit bij de tegenwoordige grondprijzen. Acht de eigenaar dit niet voldoende dan gaat de verkoop aan de pachter, die het eerste recht van koop heeft, niet door. Hij mag de boerderij dan echter niet anders verkopen. Acht de pachter de verkeers waarde te hoog, dan is de eigenaar vrjj. Alleen bij erfscheiding kan de plaats buiten de huurder om verkocht worden. drjjfsgebouwen in een al of niet ontslo-1 rekening te nemen. Het sociale aspect moet, vooral bjj de jonge boeren, een rol spelen. Nadat nog was opgemerkt, dat samen werking financieel misschien gemakke- Ijjk is, maar moeilijk uit te voeren, werd besloten ook dit rapport ongewijzigd aan het Hoofdbestuur toe te zenden. Na opening van deze vergadering wel ke door 37 leden was bezocht, deed de voorzitter mededelingen over het ge sprek met de besturen van de afdelingen der C.B.T.B. en A.B.T.B. Ook de gewijzigde voorstellen voor een internationale politiemacht om tijdelijk voor de handhaving van de orde op Cy prus te zorgen heeft president Makarios van de hand gewezen. George Ball, de Amerikaanse onderminister van buiten landse zaken, was in eigen persoon naar Nicosia getogen om Makarios te over tuigen van de goede bedoelingen van zijn regering en van de Engelse rege ring, maar het heeft niet mogen baten. Hoe groot de behoefte aan een matigen de kracht op Cyprus is, bleek vorige week in Limassol, een stadje aan de Zuidelijke kust van het eiland, waar donderdag in hevige straatgevechten 50 Griekse en Turkse inwoners om het le ven zijn gekomen. Het uitbreken van de ze gevechten, ingezet met een aanval van de Griekse burgers op de Turken, werd vergemakkelijkt door de grove na latigheid van de Cypriotische regering, die van geen veiligheidsmaatregelen van de Engelsen had willen weten. En kele dagen later heeft het ingrijpen van de politiemacht een herhaling van deze gebeurtenissen elders op het eiland kunnen voorkomen. Eindelijk is het gelukt. Papandreoe, de leider van het liberale Griekse centrum, heeft bij de verkiezingen van zondag de absolute meerderheid weten te behalen, hetgeen hem in december van het vori ge jaar nog niet gelukt was. De onmo gelijkheid toen een stabiele regering te vormen heeft Papandreoe, wiens partij als de grootste uit de strjjd was geko men, doen besluiten tot kamerontbin ding. Zondag heeft hij 52% van het aan tal stemmen behaald. Zijn winst behaal de hij ter rechter en ter linker zijde; vooral de recente dood van zijn coalitie genoot Venizelos, die wat conservatiever was, heeft de stemmen van links naar Papandreoe laten stromen. De uiterst linkse E.D.A., die in 1958 nog 24% van het aantal stemmen behaalde, kwam nu niet verder dan 12%. En het percentage van de Conservatieve Nationale Unie, die onder verscheidene benamingen een dertig jaren aan het bewind is geweest, daalde tot 35%,. De eerste commissie was van mening, .voordeliger, doch elke medewerker dient dat de ligging van de landerijen en be- een bepaalde tak van het bedrijf voor zijn - -,-1 1 - - ten gebied tot uitdrukking moet komen in de pachten. De Grondkamer houdt hier rekening mee. Het stemrecht moet verbonden worden met het landgebruik en de stemmen van de thuisblijvers die nen ongeldig te zijn. Voorts meent de commissie dat het aantal stemmen moet oplopen met het aantal hectares, met een maximum van vijf. Tegen het laatste werden echter be zwaren ingebracht. Alle eigenaars moe ten één stem hebben en de grote eige naars dus niet bevoordeeld. Verkave ling is in ’t belang van de gehele streek. Voorzitter R. Heeringa lichtte e.e.a. toe. Diverse dorpen waar men geen be lang heeft bij de verkaveling, zijn uit het plan geknipt. Eigenaren die dat wel hebben, brengen allen één persoonlijke stem uit en daarnaast een of meer, af hankelijk van het aantal hectares dat zij in eigendom hebben. Bjj de besprekingen kwamen de beken de afwijkende meningen over de diverse punten naar voren, o.a. over de thuis blijvers. Verschillende leden vonden het juist dat deze bij de voorstemmers ge teld worden. Ze weten het vooruit. Ande ren vinden het niet democratisch. Ten slotte ging de vergadering echter una niem met de rapporten accoord, waarvan dat voor het gebied Oppenhuizen even wel nog nader door het bestuur en com missieleden zal worden bezien. secr.-penningmeester van 175,- tot 200,-. Meer kan de kas niet dragen. Niets tegen Amerika Men krijgt niet de indruk, dat het be zoek van Erhard aan De Gaulle een suc ces voor De Gaulle is geworden. Van Europese initiatieven, zoals De Gaulle die nastreeft, is geen sprake, al had Er hard begin januari daar toch wel toe speling op gemaakt. Schröder, de West- duitse minister van buitenlandse zaken, wenst te wachten tot zeker na de ver kiezingen, welke vermoedeljjk deze zo mer in Engeland moeten worden gehou den en hij heeft Erhard vermoedelijk zijn mening kunnen opleggen. Verder werd er over uitwisseling van jongeren gesproken, maar Duitsland gaat niet meer oorlogsmaterieel in Frankrijk ko pen, doordat het gebonden is door Ame rikaanse contracten. Erhard heeft dui delijk gemaakt, dat hij vriendschap met Frankrijk wil, maar dat hij niets wil ondernemen, dat de goede verstand houding met Amerika zal verstoren. Vandaar de Duitse bezorgdheid over De Gaulles Chinese politiek, diens Zuid- Oostaziatische politiek. En wanneer De Gaulle in Latijns Amerika actief wil worden, dan wil Bonn wel meedoen, maar niet indien het de bedoeling is Washington voor de voeten te lopen. Samenwerking in de landbouw Het tweede vraagpunt handelde over de samenwerking in de landbouw, waar bij het hoofdbestuur er o.m. op wees dat in de N.O.Polder een viertal boeren ge zamenlijk een bedrijf heeft gesticht. Ge vraagd werd of dit in het gebied van de afdeling ook gebeurd is of mogelijk is. De commissie oordeelde dat dit alleen onder dwang kan gebeuren. In enkele ge vallen werken enige boeren hier wel sa men, o.a. met machines, wat volgens de commissie wel gestadig zal toenemen. Verder noemde zij de boerehelp. Geza menlijke boerderijen zijn hier nog niet, wat echter niet betekent dat het nooit zo ver zal komen. Indien men een nieuw Ds. J,. J. S. Steenmeijer te Gerkes- klooster, emeritus predikant van de Ned. Herv. kerk zal morgen (vrijdag 21 fe bruari) 85 jaar worden. Hij werd in 1879 in de Hervormde pastorie van Petten (N.H.) geboren. Op 19 december 1919 vestigde hjj zich als predikant in Lutke- wierum, na daarvoor 9 jaar in Oterdum in de classis Appingedam werkzaam te zijn geweest. Sinds eind juni 1927, toen ds.. Steenmeijer naar Oost-Vlieland ver trok is de Hervormde gemeente te Lutke- wierum (classis Sneek) steeds vacant geweest en heeft deze gemeente geen eigen predikant meer gehad. Door de gladheid raakte de heer P. Jonker te Poppingawier met zijn groen- tewagentje van de weg in de sloot. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Wel was er enige materiële schade Sir Alec Douglas Home, de Engelse eerste minister, is bjj president John son op bezoek geweest en bondskanse lier Erhard van West-Duitsland heeft een bezoek gebracht aan president De Gaul le. Veel opwinding hebben deze bezoeken niet gewekt. Tussen Engeland en Ame rika zijn op het ogenblik niet zo naar voren tredende geschilpunten, zoals de laatste jaren op het gebied van de de fensie aan de orde zijn geweest. Ame rika gevoelt zich bedreigd in Zuid-Viet- nam en het bedreigde gevoel, dat En geland in Maleisië heeft door de confron tatiepolitiek van Sukarno op Borneo, werkt een solidariteitsgevoel tussen Amerika en Engeland in de hand. Ver schil van mening bestaat wel ten opzich te van Cuba. Amerika zou het liefst Cas tro geheel van de buitenwereld afsnij den om verlost te zijn van dat commu- Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Jaarverslagen Volgens de controlecommissie bedroe gen de ontvangsten totaal 1651,72 en de uitgaven ƒ1833,18. Te kort derhalve 181,46, waardoor het kassaldo daalde van 369,96 tot 188,50. De culturele avonden hebben een tekort opgeleverd van 200,31. Zoals de secretaris-penning- meester de heer M. Meindersma in zijn jaarverslag opmerkte, zal hierop iets gevonden moeten wordén. Het ledental daalde met 8 leden en 4 buitengewone leden tot 205 gewone en 63 buitengewone leden. Het volgende punt was de agenda voor de algemene vergadering op 27 februari. Bij de behandeling hiervan werd be sloten dat de afgevaardigde (de heer K. Krikke) voor de vervulling van de be- stuursvacature zal stemmen op de heer G. K. v. d. Heide te Oldeboorn. De minister van Binnenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat de per 1 januari 1963 ingegane algemene salarisverho ging voor het overheidspersoneel is ach tergebleven bij de loonontwikkeling in het bedrijfsleven. Teneinde deze achter stand, die over 1963 gerekend, 0.2% be draagt op te heffen heeft de regering besloten het rijkspersoneel over dit jaar een uitkering- ineens te geven. Deze be draagt over elke maand van 1963, waar in de ambtenaar de hoedanigheden van belanghebbende bezit, 0.2% van het voor hem op 1 december 1963 geldende sala ris, met inbegrip van compensatie voor de premie A.O.W. De bewindsman verzoekt de gemeente besturen te bevorderen dat voor het ge- meentepersoneel een overeenkomsti ge voorziening wordt getroffen, aldus B. en W. van Sneek aan de raad. Het col lege is van mening dat het aanbeveling verdient de steeds gevolgde gedragslijn te handhaven en dus ook thans aanslui ting te zoeken bjj de rijkssalarissen. De verhoging heeft betrekking op de ambtenaren, die door het daartoe be voegde orgaan van de gemeente zijn aangesteld in vaste of tijdelijke dienst van de gemeente, voor zover hun bezol diging door of namens de raad wordt ge regeld en voor hen, die op arbeidsover eenkomst naar burgerlijk recht in dienst van de gemeente zjjn, voor zover hun loon wordt bepaald overeenkomstig ar tikel 11, le lid, onder a en b van de Ar beidsovereenkomstenverordening, aldus B. en W. aan de raad,. Ten gerieve van de vele hengelaars en andere beoefenaren van de visserssport etc. heeft minister Biesheuvel besloten het visseizoen, dat op maandag 1 juni zou aanvahgen, reeds op zaterdag 30 mei 1964 open te stellen. De nieuwe vis- akten en hengelbewjjzen zjjn echter pas per 1 juni geldig, zodat ondanks de vervroeging van het seizoen op de twee voorgaande dagen de lopende vergun ning nog dienst moet doen. direkt attent gemaakt op een moge- lijke elfstedentocht. Dinsdagmorgen Zo iets kan fietsers ook overkomen zocht men tenminste in Sneek naar als ze hun tweewieler niet op slot een goede plaats voor een eventuele j zetten. Zo zag een bewoner van de Leliestraat onlangs Vrijdagmiddag geraakte de 6-jari- ge Jos Barské, wonende aan de Sta- tionsstraat, toen hjj vóór zjjn school aan het Bolwerk aan de kant van de gracht speelde, te water. Anjo Draa- ijer, leerlinge le klas Ulo, was zo kordaat het ventje te redden waar- j voor ze de volgende dag door zjjn ouders met een mooi boek beloond I Doordat hét bütlan bjj het Sneeker- werd. meer onder water is gelopen en ge- deelteljjk met ijs is bedekt, zjjn daar zeer veel vogels. Vorige week zater- dag zeker nog plm. 10000 smienten en Badhuisgracht toenadering tot veertien dagen geleden werden dat er een mooie damesfiets voor zijn deur stond. De volgende morgen - - stond hjj er nog, peerterrein „De waarop de politie werd gewaar- Domp” werd een - geslaagde - proef schuwd en de fiets in huis genomen, genomen, waarna De bevolking is het stadium voorbij, waarin een redeljjk gesprek nog tot een oplossing kan leiden. Iedere burger wa pent zich en dat is een veeg teken voor het gezag. Zoals wij al eerder hebben aangegeven, stuurde Makarios er op aan, dat de Veiligheidsraad van de Ver enigde Naties in de kwestie gemengd wordt. Daarom weigerde hjj ook mede te werken aan een oplossing, die in N.A.V.O.-verband zou worden bekok stoofd. In de eerste plaats vreest Ma karios, dat de landen van de N.A.V.O. Turkije en de Turkse minderheid te wel gezind zjjn, zodat zjj hem bjj de politie ke onderhandelingen, die toch eens moe ten volgen, te zeer onder druk zouden zetten om met een compromis genoegen te nemen. Van de Ver. Naties verwacht Makarios geheel andere dingen. Op lossingen of handelingen, welke hem niet welgevallig zjjn, hoopt hij door een Russisch veto afgewend te zien. In de tweede plaats kan hjj in de Veiligheids raad de anti-kolonialisatische registers opèntrëkken. Hjj betoogt namelijk, dat het een vorm van kolonialisme is, dat drie landen, Engeland, Griekenland en Turkjje bjj het verdrag van 1960 zich garant hebben gesteld, dat dit verdrag, dat de interne situatie op Cyprus regelt, niet geschonden zou worden. Deze lan den hebben zelfs het recht in dat geval in te grijpen. Iedereen besefte, dat deze garantie slechts bedoeld was voor de Turkse min derheid op het eiland, die van haar rech ten in de grondwet de afgelopen jaren meer gebruik heeft gemaakt dan Maka rios wel lief was, vooral doordat deze rechten op de economische ontplooiing een belemmerende werking hadden. Van deze rechten nu wil Makarios af en de beste manier voor hem is dit via de Ver. Naties gedaan te krijgen. Afschaf fing van de garantieverdragen betekent afschaffing van de bescherming van de Turkse minderheid zonder dat Ankara kan ingrijpen. Geruchten tieren welig op Cyprus en een daarvan was, dat de Turkse vloot elk ogenblik een landing op het eiland kon gaan uitvoeren. Het was in elk ge val voldoende voor de Cyprische rege ring om een klacht bjj de Veiligheids raad in te dienen. Even tevoren had En geland, geen uitweg meer ziende, het roer omgegooid en zelf een spoedbijeen- komst van de Veiligheidsraad gevraagd, niet gebaseerd op een dreigende inva sie, maar om een einde te maken aan de gevaarlijke toestand op Cyprus. Dins dagavond is de Veiligheidsraad met zjjn Op de dinsdagavond in Oppenhuizen gehouden ledenvergadering van de Oran- je-Vereniging waren van de 314 leden maar 13 aanwezig, waarover voorzitter S. Dijkstra zijn teleurstelling uitsprak. Het jaarverslag van de secretaris werd zonder op- of aanmerking goedge keurd. Dat van de penningmeester ver meldde een batig saldo van 371.77. Op advies van de kascommissie werd ook zjjn verslag goedgekeurd. Bjj de bestuursverkiezing werd de heer J. Rjjpkema, die periodiek aftrad, met algemene stemmen herkozen. Feest. Op voorstel van het bestuur werd be sloten begin juli twee dagen feest te hou den. Er komt ook een optocht waar voor de deelnemers zich van te voren moeten opgeven en *s avonds zal in een tent een toneel- of cabaretvoorstelling worden gegeven. Voor deze avonden wordt een entree geheven, zodat geen ijjstcollecte zal worden gehouden. Nadat de penningmeester nog had medegedeeld, dat kinderen uit het gezin van een lid, die 18 jaar zjjn geworden automatisch zelf lid worden, werd de zeer gezellige vergadering om 10 uur ge sloten. u Een stadgenoot, die als zo velen het jLeeuwarden gingen er mee van door, roken heef afgezworen, en op toffees En ze reden zo hard, dat ze na Wjjt- is overgegaan, deed vorige week een gaard uit de bocht vlogen en in de vreemde ontdekking. Eén dezer lek- o bermsloot terecht kwamen, waardoor kemjjen was nl. erg hard en bleek bjj ide auto aan de voorzijde werd inge- onderzoek een tand uit een kunst- deukt. Niks niet leuk voor de net ja- gebit te bevatten die er bjj de fabri- rige eigenaar, die de vermissing pas cage in moet zjjn gekomen. Ra, ra ’s nachts om half een ontdekte, toen hoe kan dat? ihij enige familieleden die op visite waren geweest even naar huis wilde rijden. Hoger vergoedingen De vergoeding voor de afgevaardigde - naar de algemene vergadering werd bedrijfsgebouw sticht is het in elk geval verhoogd van 5,- tot 7,50, die van de Op het op 17 februari te Den Haag ge houden examen voor de „BOVAG” slaagde onze 18-jarige stadgenoot Ruurd de Jager, voor het Patroonsdiploma voor het automobiel- en garagebedrijf. Een actuele kwestie in de Jeugd en Muziekkringen is de teenagermuziek, die nog steeds meer jonge luisteraars tot zich trekt dan de Toonkunst met een hoofdletter, aldus is de strekking van een artikel in „Capriccio” het officieel orgaan van „Jeugd en Muziek” Sneek. In dit verband is het interessant te we ten dat zaterdag 29 februari Herman Paasschier, hoofdbestuurslid van „J. en M.” in „Onder de Linden” zal spreken over „Klassieke muziek, jazz en heden daagse muziek, een confrontatie”. Het heeft de schjjn van een hand schoen, die vooral ook door de liefheb bers van teenagermuziek kan worden opgenomen. Dat opnemen bestaat dan uit het bezoeken van deze avond, uiter aard. „Capriccio” is voor de hedendaag se jongeren een aantrekkelijk blad. De samenstelling is gevarieerd. Een een heid in verscheidenheid dus, die aan spreekt. Over aanspreken gesproken, dat doet ook de grammo-club van „J. en M.”, die nu goed op gang is geko men. Een groepje J.M.-ers is geregeld te gast bjj één der leden, die dan platen draait en daarbjj, voor zover nodig, tekst en uitleg geeft. In oktober van het vorig jaar is het initiatief genomen, dat leidde tot de oprichting van de grammo- club, die nu negen leden telt. J.M.-er Rein Weissenbach trekt aandacht door zjjn uitstekende beschouwingen onder het motto „kunstpraat”. Dinsdag heeft een reutje, dat op de --een er teefje zocht dat aan de overkant in nog 20 sneeuwgorzen gezien. Het is ’t plantsoen liep, dit met de dood moe- beslist de moeite waard er eens naar ten bekopen. Het probeerde over de toe te gaan en dat kan nu. A.s. za- gracht te zwemmen maar raakte terdagmiddag maakt de Jeugdvogel- vast in het ijs. Het werd er wel wacht nl. een excursie naar dit vogel- uitgehaald en verkleumd bjj een ka- J dorado. Het vertrek per fiets is be- chel gezet, maar daar is het gestor- ipaald op 1 uur vanaf Njj Nazareth, ven. J Enige weken geleden hebben wij Laarzen en warme kleding kunnen hier, de automobilisten op het hart goede diensten bewjjzen. I gedrukt bjj het parkeren van hun auto het contactsleuteltje te verwjjde- I ren, zulks om joy-rjjden te voorko- men. Onze stadgenoot de heer G.W.P. schijnt dit echter niet te hebben ge- lezen. Of hij heeft er niet aan ge- dacht toen hjj zaterdag zjjn grote Amerikaanse slee voor zjjn woning aan de Leeuwarderweg parkeerde. Er waren echter kapers op de kust, want twee jongelui uit Weidum en straalverbinding met Bussum, opdat vanuit de Water- poortstad c n di- recte. repc zou kunnen worden ver- zorgd. Op het kam- peerterrein De buurt- en speeltuinvereniging „Het Eiland" o-rganiseert op int- datief van mevrouw S. Volkers op gezette tijden voor de jeugdige Eilanders ruilmiddagen in de cantine van de fa. D. Rijpkema, die spontaan medewerking verleent. Gistermiddag was de jeugd weer aanwezig met allerlei ruilmateriaal, zoals sigarenbandjes, postze- gels, lucifersmerken etc. Zelfs de ouderen geven af J jeugdig te voelen door ook cantine. Er werd gehandeld, geruild en toe blijk zich mee te doen. Het was erg gezellig in de 1 en ruim 40 aanwezigen gingen, blij met het nieuw verworven bezit, voldaan naar huis. En dat is de - bedoeling! i politie werd gëwaar- ook Bolsward en i Enige dagen later kwam de eigena- Franeker aan de beurt kwamen. Zou res opdagen. De fiets, die niet op de N.T.S. werkelijk nog in een Elf- j slot had gestaan, was bij een gym- stedentocht vóór de zomer geloven? nastieklokaal elders in de stad weg- t 1 genomen en na gebruik in de Lelie- 1straat achtergelaten. Door dezelfde oorzaak heeft een bewoonster van de 1W. Burgstraat haar stalen ros zelfs twee weken moeten missen. Deze werd op dezelfde plaats waar ze hem had neergezet teruggevonden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1