Waterpoort- krabbelt Pater Piron met van Sneek koos mee Plezierige feestavond O.N.S. ,De Harp van St. Franciscus I IJLST WYM BRITS ER A DEEL BUITENLANDS OVERZICHT en van lo«r Spaarder De Veiligheidsraad komt niet verder H Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 17 Donderdag 27 febr. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 5 *3E Buitengew. mil. dienstplich tigen nu ook bij de B.B. Nederlandse provincies sterk vertegenwoordigd in demi-finale Interscholair muziekconcours MAANDAGS en DON DERDAGS Speeltuinvereniging „De Lemmerweg” Hei Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en I verdwijnt „Ons Noorden" SNEEKER NIEUWSBLAD Blunder met hulp aantocht. Dat voelen we niet alleen steeds verzakkingen. Dat is ook hier i BT. Debat over Zuid-Vietnam geweest. In het Toen een onzer Sneker huisartsen ^^*^»*>**»»*»»o***»»o*^fc»^*.**> „tritr-itnutt doorsukkelen. In elk geval gaat McNa mara, de Amerikaanse minister van de fensie volgende week eens poolshoogte nemen. Zes scholen uit de drie noordelijke provincies zijn uitgenodigd deel te ne- financieel wordt mogelijk gemaakt door enkele grote zaken. In dit concours hebben afvaardigingen straks de weer heel winkel. misschien samen naar de Crufts. Eni- ge leden buiten Sneek zijn er nu al 5 Verschijnt Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. r uux J tjjd heeft afgeknabbeld. Maar heeft hij wel voor zijn dieren over. stroomd, maar zien we ook aan het worden, knoppen aan de bo- zeker niet onvoldoende kon Age van Hattem als Jisk Dijkstra toch niet het peil van de anderen halen. En met name het onbeheerste smijten met dominee’s hoed zal bepaald niet aan de regie moeten worden toegeschreven. Z'- iets doet men niet, ook niet op toneel De avond was geopend door vice-voor- zitter Steenwijk, die o.m. ere-voorzitter J. de Groot Boersma kon begroeten en zijn vreugde over de grote opkomst uit sprak.. Pianist Schuil zorgde tussen de bedrij ven door voor een gezellig muziekje. ook hier. Er ontwikkelt zich een scherp conflict tussen hem en zijn vader dat ten slotte voor de bisschop beslecht wordt. Ook nu traden er vele kostelijke figu ren naar voren; speciaal noem ik de pastoor van de Domianuskerk. Juist hierin was ’t pater Pirons grote verdien ste dat hij maat wist te houden en niet van de verschillende mensen caricaturen maakte. Mochten enkele gedeelten toch een ietwat ridicule indruk maken, dan zal dat eerder aan Timmermans dan aan de acteur hebben gelegen. Pater Piron leverde een indrukwekken de prestatie door geheel alleen twee en een half uur lang zonder enige merkbare inzinking en met een lichaamsbeheersing letterlijk tot in de vingertoppen perfect de zaal te boeien. Deze prestatie wordt nog groter als men in aanmerking neemt, dat het verhaal in het Vlaams is geschreven. Terecht bracht het overigens teleur stellend kleine publiek hem na afloop een ovationeel applaus. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad van bovengenoemde scholen zich zo hoog geklasseerd, dat zjj door het bestuur zijn toegelaten tot de demi-finale, waarvan de uitvoeringen worden gehouden op 20 maart in de Rijkskweekschool te Gro ningen en op 21 maart in het Gem. Ly ceum te Emmen. De Chr. Kweekschool Sneek komt 20 maart in Groningen uit tegen de Gem. H.B.S. voor Meisjes Groningen (2x) en het Winkler Prinsly ceum Veendam. De scholen maken hiermede een kans te worden geplaatst in de landelijke fina le van het concours waarvoor in 3 cate gorieën twee schoolprijzen zijn uitge loofd, dus zes in totaal. Deze finale zal plaats vinden in de Singer Concertzaal te Laren N.H. op 18 april a.s. Bovendien zijn de straatmakers er en tij- i even- I ■-v min gewerkt wor- Het in de noordelijke provincies ver schijnende katholieke dagblad „Ons Noorden” zal per 1 april 1964 niet lan ger verschijnen. In een mededeling aan de lezers deelt het bestuur van de stich ting en de direktie van het blad mede, dat het aantal lezers te klein is om het blad die solide basis te geven die de krant voor de toekomst nodig heeft. mensen Jisk en Polly zo snel mogelijk in andere, meer gewettigde banen lei den. Hoewel het aanvankelijk lijkt, dat haar dit ook zal lukken, blijken alle goede voornemens van de dorpsbewo ners door de stormwind te zijn wegge vaagd als tenslotte een schipbreuk plaatsvindt. Zowel de strandjutters als het jonge paar hebben dan geen tijd meer voor dominee, die al haar mooie plannen in duigen ziet vallen. De regie had voor een uitstekende ens cenering gezorgd en met name tijdens de eetpartij in het tweede bedrijf her kenden we het vakmanschap van Pyt van der Zee. Het tempo hadden wjj graag wat hoger gezien, maar zoals gezegd, was de typering hier ook mee schuldig aan. Dat Ryk Landman een uitzonderlijk talent bezit, bewees ze ook nu weer met de vertolking van Polly Smit en de dub belrol van Sara Seldenthüs. Een kostelij ke creatie! Tsjip de Vries nam behalve „Grad- dus” nog twee bijrollen voor zijn reke ning en deed dit op bijzonder knappe manier. Ook Willem Dalstra en Tine Teitsma weten wat toneelspelen is. Zij vertolkten op geroutineerde wijze respec tievelijk Sije Kuken en de vrouwelijke dominee. Hoewel Zjj hebben deze winter tezamen met vierenzeventig andere scholen uit ons land deelgenomen aan de voorronde van een uniek landelijk muziekconcours voor middelbare- en kweekscholen, dat de vechtlust van de troepen nog steeds veel te wensen blijft overlaten. In de Verenigde Staten ontwikkelt zich op het ogenblik een debat over de stappen, wel ke moeten worden genomen. Er zijn drie mogelijkheden: meer Amerikaanse troe pen (er zjjn op het ogenblik ongeveer 16.000 „adviseurs”) zodat men een Ko reaanse situatie zou kunnen krijgen; po gingen om tot een neutralisatie te ko men, hetgeen een overeenkomst met de communisten inhoudt en ongeveer ge lijk zou staan met een capitulatie; doorsukkelen op de huidige koers, in de hoop, dat er onverwachte verbeteringen zullen optreden. Aan de neutralisatie denken weinigen, zoals bijv, senator Mansfield. Aan de eerste oplossing, een grotere Amerikaan se deelneming, wordt door velen ge werkt en de nieuwste versie ervan is een blokkade van de grenzen van Noord- Vietnam, dat door het neutrale Laos en Cambodja de rebellen van de Vietcong van wapens e.d. voorziet. Sommigen gaan nog verder en propageren de communisten met gelijke munt terug Gisteravond werd in het Amicitiathea- ter „De Harp van Sint Franciscus” op gevoerd door pater Tobias Piron. Opge voerd is in feite het woord niet want an ders dan in vorige jaren, toen 'hij b.v. „Elcerlyc” bracht is „De Harp” een verhaal en geen toneelstuk. Deze vertelling van Felix Timmer mans heeft pater Pirön voor het toneel bewerkt, zodat een soort toneelstuk met sterk declamatorische inslag het resul taat werd. Timmermans’ vaak ietwat kinderlijk aandoende verhalen en zijn sappige, maar soms overrijpe stijl maken nu niet meteen ieders enthousiasme gaande, ze ker niet hier in ’t nuchtere Noorden. Maar in deze geschiedenis kwamen de genoemde bezwaren het minst naar vo ren, omdat de stijl zich heel goed vere nigt met de middeleeuwse sfeer, waarin ook de Vlaamse oubolligheid, die het verhaal doortrekt, goed tot haar recht komt. Wie het verhaal van Franciscus van Assisi echter volledig tot z’n recht deed komen was pater Piron. Voor de pauze vertelde en speelde hij - het is bij hem moeilijk vast te stellen waar het decla meren eindigt en het acteren begint - scène’s uit Franciscus’ vroege jeugd en zijn vrolijke jongelingsjaren. Hierbij bracht hij een aantal prachtige manne tjes op het toneel, in niet geringe mate geholpen door het feit dat hij over een schier onuitputteljjk arsenaal van stem men beschikt. Het eerste deel eindigt met de bekering van Franciscus, die zich dan van de wereld afwendt om God te zoeken. Het tweede deel vertoont een strakke re lijn; ook het tempo lag hier wat ho ger. Franciscus brengt de christelijke naastenliefde volledig in de praktijk en dan gebeuren er altijd rare dingen. Zo De toestand in Zuid-Vietnam wordt voortdurend ernstiger. Het is nu wel dui delijk geworden, dat de nieuwe leiders op korte termijn geen verbetering in de oorlogssituatie kunnen brengen en dat De minister van Binnenlandse Zaken heeft voor de A-kring Friesland a (west) van de Organisatie Bescherming Bevol king, gezeteld te Sneek de jaarklassen 1943-1933 van buitengewoon militair dienstplichtigen aangewezen voor in schrijving voor de noodwachtplicht. Dit wil dus zeggen, dat zij die tot dusver nog op geen enkele wijze het algemeen belang dienden in de vorm van mil. dienst, vrijwillige dienst bjj reserve - onderdelen als nat. reserve, K.L.D. en res. politie, of in de vorm van een vrij willige verbintenis bij de B.B. in z’n ver schillende facetten, w.o. de Bedrijfszelf bescherming, binnenkort door de burge meesters van dé 16 gemeenten in deze B.B. Kring worden opgeroepen voor in schrijving, waarna eventueel dienstver vulling volgt bij een van de hulpdien sten van de B.B. (geneesk. dienst, abc- dienst, reddingsdienst, brandweer, ver bindingsdienst) Deze ministeriële aanwijzing - op ver zoek van de Kringraad - betreft dus die jongelui die geboren zjjn in de jaren 1933 t.e.m. 1943, oftewel de mil. lich tingen 1953 t.e.m. 1963. Tot dusver werden door de minister alleen als noodwachtplichtingen bij deze B.B. Kring aangewezen zjj die als ge woon dienstplichtige hun militaire dienst tijd achter de rug en geen mobilisatie- bestemming mesr hadden. Nu komen daar dus ook elf lichtingen buitenge woon dienstplichtingen bij zodat de las ten dus niet meer alleen op de schou ders van de oud-militairen gelegd wor den. Segni contra De Gaulle President Segni van Italië is, nadat bondskanselier Erhard maar net uit de Franse hoofdstad was verdwenen, voor een officieel bezoek in Parijs aangeko men. Zowel hij als zijn minister van buitenlandse zaken, de sociaal-demo- craat Saragat, heeft geen blad voor de mond genomen en iedereen duidelijk ge maakt, dat zij de ideeën van De Gaulle t.a.v. Europa ten stelligste afwezen. Zij wensen een open Europa, deelneming van Engeland en nauwe banden met Amerika. Van enig Italiaans initiatief om het vastgelopen gesprek over een nauwere politieke samenwerking, zoals De Gaul le die wenst, weer op gang te helpen, is niets gekomen en zal ook niets ko men. De tegenstellingen tussen Parijs en Rome, waren niet te maskeren en zjjn zelfs in het communiqué vermeld. Nieuwe regering in Oostenrijk In Oostenrijk is een nieuwe regering gekomen. Niet door een breuk van coali tie en ook niet doordat de vorige rege ring een nederlaag in het parlement heeft geleden, maar doordat premier Gorbach niet langer het vertrouwen ge noot van de leiding van zijn r.k. Volks partij. In september van het vorige jaar was de leiding van de partij in handen gekomen van Josef Klaus en andere „hervormers”, die meer nadruk op een de politiek leggen en Gorbach en de zij nen slapheid tegenover de socialistische coalitiegenoten verweten. De socialisten spelen wel met de gedachte een kleine coalitie aan te gaan met de vrijheids partij, die zjj nu niet meer neo-nazis- tisch noemen, maar naar alle waarschijn lijkheid zullen zjj deze stap toch niet wa- wapens e.d. nog verder met gelijke munt te betalen en een guerrilla-activiteit in communistisch Noord-Vietnam te ontke tenen. Al deze plannen en overwegingen die bepaald nog een officiële politiek zijn, hebben Moskou al gebracht tot waar schuwingen aan het adres van de heet hoofden in het Pentagon, het Ameri kaanse ministerie van defensie. Voorlo- pig lijkt het het waarschijnlijkst, dat gen. De oude coalitie zal vermoedelijk men op de huidige koers zal blijven worden voortgezet. De levende have in het Wilhelmi- napark is de winter goed door geko men. Die heeft de heer Schuurmans trouwens heel wat minder werk en zorgen gebracht dan de poolwinter van vorig jaar. Het vervelende was echter, dat het steeds tegen het week- In het zelfde Mededelingenblad end begon te vriezen, wat nogal wat van de K.C. waarin we het boven- uurtjes - ook ’s avonds - van z’n vrije staande lazen, wordt bericht, dat mé- I I dat vrouw Otto en de heer Postma ook voor de leden buiten Sneek gehoor- zaamheidsoefeningen willen geven. In Drachten, Balk en Workum heeft t men al interesse. Een van de twaalf jury’s over het ge hele land welke maandagavond moesten uitmaken met welk van de drie daar voor in aanmerking komende liedjes Anneke Grönloh ons land 21 maart op het Eurovisie-songfestival te Kopenhagen zal vertegenwoordigen, zetelde in Sneek en wel in Hotel Hanenburg. De tien juryleden - vijf dames en vijf heren onder voorzitterschap van mr A. v. d. Werf - waren gekozen uit de plaatse lijke jeugd en de oudere generatie. Als vertegenwoordiger van de N.T.S. was de heer A. Halma van de Vara-televisie- dienst aanwezig. De jury. Aan de dwarstafel links de heer Halma, naast hem mr. A. v. d. Werf. Aan de lange tafel van boven naar beneden de heren Silvius en T. Ruis, mej. A. Bax, mevr. D. Potma-Oppenhu izen, O. Zweep, L. Poiesz, mevr. T. de Jong-de Jong, mevr. G. Walta-Schuil en mej. K. Gorter. De jury moest kiezen uit de drie ge selecteerde liedjes, t.w. „Je bent mijn leven”, „Weer zingt de wind” en „Vlie gende Hollander” welke ze vóór de uit zending begon reeds op de band kon horen, zodat ze er niet geheel onvoorbe reid tegenover kwam te staan. Nadat Anneke ze alle drie had gezon gen, kwam „Je bent mijn leven” met 20 punten als eerste uit de bus. Het twee de kreeg 6, het derde 4 punten. Dit kwam overeen met de totale uitslag. Ge zamenlijk kenden de jury’s nl. aan „Je bent mijn leven” 159 punten toe en aan de andere twee resp. 141 en 60. De heer D. Hoitsma, wonende Kapelstraat 26, heeft het parkeer- en stallingsprobleem voor zijn auto op deze wijze opgelost. Hij heeft er zijn voortuintje geheel en het uitzicht gedeeltelijk voor opgeofferd maar stellig gedacht „Als ’t niet kan zo als het moet, dan moet het maar zoals het kan’. ’s Nachts en ook als de wagen overdag niet gebruikt wordt, is hij J geheel af gedekt door een plastic hoes, om hem tegen de weersom- standigheden te beschermen. Bij de besprekingen, welke sir Alec Douglas Home, de Engelse minister-pre sident, in Washington heeft gevoerd met president Johnson, was naar voren ge komen, dat Washington het - vooral ver- moedeljjk om redenen, welke verband houden met de verkiezingen in oktober - bijzonder hoog opneemt, dat enkele bondgenoten en landen, die Amerikaan se hulp krijgen, handel drijven met Cuba. Engeland levert bijvoorbeeld autobus sen aan Castro. Johnson had het gevoel iets te moeten doen om zijn republikein se tegenstanders de wind wat uit de zei len te nemen en heeft aangekondigd, dat vijf zondaren geen hulp meer zullen krijgen, namelijk Engeland, Frankrijk, Joegoslavië, Marokko en Spanje. Wat de eerste drie landen betreft, gaat het om minieme bedragen, zodat het meer een symbolisch gebaar is. Als symbolisch gebaar is het echter niet zonder gevaar, doordat voor velen de verkrijging van Amerikaanse hulp wordt gekoppeld aan een aanvaarding van een door even zo- velen veroordeelde Amerikaanse poli tiek, welke bovendien nog vooral door binnenlandse electorale overwegingen wordt bepaald. Ernstiger leek het geval- Spanje, dat ongeveer 35 miljoen dollar militaire hulp zag verdwijnen, maar de Amerikanen hebben al te verstaan ge geven, dat zjj toch zullen doorgaan met betalen, want opeens zijn zij gaan be seffen, dat zij toch wel prijs stellen op de vlootbasis bij Cadiz. Kortom, een blunder. men aan de demi-finale van het Inter scholair Muziekconcours 1963/64. Het ziju de Gem. H.B.S. voor Meisjes uit Gronin gen, het Winkler Prinslyceum uit Veen dam, de Chr. Kweekschool uit Sneek, het Gem. Lyceum uit Emmen, de R.K. Kweekschool St. Ger. Majella uit Steen- wijkerwold en de Rijkskweekschool uit Heerenveen. De Speeltuinvereniging „De Lem merweg” blijft actief. Door het bestuur is een brief geschreven aan de P.T.T. met het verzoek in deze nieuwe wijk een telefooncel te plaatsen. Tevens is b. en w. schrifteljjk verzocht het bordje 50 km. op de Lemmerweg eerder te plaatsen. Verder wordt er a.s. zaterdagmiddag voor de jeugd een poppekastvoorstelling gegeven met medewerking van de snel tekenaar Appo. Men verwacht, dat Makarios nu een buitengewone voltallige zitting van de Assemblee van de Verenigde Naties zal vragen, wanneer de Verenigde Staten Engelan'd en Turkije zich, zoals de Cy prische vertegenwoordiger het noemt, zullen blijven verzetten tegen een reso lutie, die de onafhankelijkheid en de ter ritoriale onschendbaarheid van het ei land waarborgt. Met deze termen wordt van Cyprische zijde bedoeld een buiten werking stellen van de garantieverdra- gen. Engeland heeft zijn aantal troepen op het eiland verhoogd, hetgeen een scherp protest van Makarios heeft uitgelokt en hetgeen onder de Grieks-Cyprische bevol king een golf van anti-Engelse gezind heid heeft doen ontstaan. Intussen ko men nog voortdurend wapens op het ei land aan. De Veiligheidsraad, bijeengeroepen om de kwestie-Cyprus te bespreken, heeft een oplossing nog niet nader kun nen brengen. De betrokken partijen heb ben de traditionele standpunten uiteen gezet, waarop secretaris-generaal Thant achter de schermen aan het werk is ge gaan om een oplossing te zoeken. Thants plan was een multinationale politie macht van 10.009 man in het. leven te roepen door een formele resolutie van de Veiligheidsraad. De opperbevelheb ber zou aan de secretaris-generaal ver antwoording verschuldigd zijn. Thant zou ook een neutrale bemiddelaar be noemen. Door de sterke binding aan de Veiligheidsraad hoopte Thant de instem ming van Makarios te verkrijgen, waar door misschien een Russisch veto zou kunnen worden vermeden. Maar de hoop van Thant is ijdel geweest. Thant heeft de voorzitter van de Veiligheidsraad moeten vertellen, dat zjjn pogingen zijn mislukt. Het „Fryslan Toaniel” heeft dinsdag op de feestavond van O.N.S. in zaal Ha nenburg de vele aanwezigen een plezie rige avond bezorgd. Niet, dat het door Jan van der Meer geschreven „Ine, mine, mutte... jutte!” nu direkt een flonkerend blijspel ge noemd kan worden. Integendeel! Daar voor mist het te veel de noodzakelijke ingrediënten, die een blijspel aantrekke lijk maken. Er is weinig actie en ook de dialogen zijn nogal lang uitgespon nen, terwijl de, overigens aardige, ty peringen mee oorzaak waren, dat het tempo bij tijden vrij laag was. Maar dank zij de over het algemeen uitstekende vertolking werden deze on volkomenheden voor een goed deel op geheven, zodat de zaal toch van een goe de toneel-avond heeft kunnen genieten. „Ine mine mutte” verhaalt over de gebeurtenissen in Rüchsterhoek, een dorpje tussen de duinen, waar de be woners hun eigen leven leiden met hun eigen gewoonten, die niemand, zo ge- makkelijk kan veranderen; ook de pas benoemde vrouwelijke dominee niet. Vooral op het gebied van strandjutten en de huwelijksverhoudingen ligt er een groot arbeidsterrein braak voor de do minee, die dan ook alle mogeljjke moei te doet hierin veranderingen aan te brengen. Zo wil zij de in haar ogen on gepaste verhouding tussen twee jonge De bewoners van de Priorstraat kla gen steen en been over de slechte toe stand van de bestrating en de trage wjjze waarop de herstelwerkzaamhe- i ueu een onzer anexer nuisartsen den worden uitgevoerd. Al vele dinsdagmorgen een patiënt in een be- maanden liggen uitgebroken klinkers jaardenwoning bij It Skülplak wilde her en der verspreid en ook de losse, bezoeken, reed hij niet over het langs tegen de huizen opgestapelde tegels deze huizen lopende brede trottoir, uit het versmalde trottoir bezorgen maar vanuit de Dr. Kuyperlaan hun veel last. De lieve jeugd maakt rechtuit over het nog braak liggende er zich nl. meester van en gooit bouwterrein. Daar ondervond hjj ech- - ’s avonds meermalen tegels en ste- ter dat haastige spoed zelden goed is. nen midden op de trottoirs. Zijn auto zakte tot aan de assen in Wij hebben hierover ons licht op- de modderpoel, zodat er vijf sterke gestoken bij Gemeentewerken. Daar mannen aan te pas moesten komen I deelde men ons mede, dat de slechte om hem er weer uit te trekken,. Wilhelminapark s’ wordt reeds de laatste hand gelegd aan ’t snoeien van bomen en heesters. Als 't effe kan\ beginnen ze daar al tussen Kerstmis Maar men hoopte dezer dagen en Nieuwjaar mee, maar omdat toen te kunnen beginnen. Dan de tweede winter inviel, kon men nu leed wel gauw geleden zijn, pas in het begin van het nieuwe jaar starten. Een week of vier geleden was ha- In Londen wordt elk jaar in februari venmeester Douma ook al druk aan een grote hondententoonstelling, de het zagen en knippen in de bomen- zgn „Crufts” gehouden, praktisch de gordel van de Sneker jachthaven, grootste ter wereld. Het aktieve be- Daar heeft hij nu nog tijd voor. Als stuur van de Kynologenclub „Sneek J Het laatste wintertje heeft ons nog bestrating veroorzaakt is doordat vo- I wel even een koude douche en de rig jaar een gedeelte riolering ver- j brandstofhandelaren veel extra werk nieuwd moest worden. In zulke ge- 5 bezorgd, maar toch is het voorjaar in vallen vertoont de bestrating daarna aantocht. Dat voelen we niet alleen steeds verzakkingen. Dat is ook hier I v aan de warme lucht die uit zuidelijke het geval. Het moet even z’n tijd J streken ons lage landje is binnenge- hebben vóór opnieuw gevloerd kan „Uiteraard betreuren wjj dit besluit, waar'oor het enige katholieke contactor gaan in ons Bisdom verdwijnt, zo gaat de mededeling verder, maar wjj vinden het niet verantwoord de uitgave voort te zetten nu gebleken is, dat tot nu toe een groot deel van de katholieke be volkingsgroep om welke reden dan ook meent, zich niet door het nemen van een abonnement metterdaad achter de eigen gewestelijke katholieke krant te kunnen stellen.” boten gaan varen, is er en Omstreken” veronderstelt dat ve- 'j veel ander werk aan de le leden de kosten 200,- voor drie dagen) er graag voor over heb- ben om toch ook éénmaal dit evene- ment te bezoeken. Het wil daarom I proberen hiervoor een spaarregeling t,e treffen. Dan kan men volgend jaar zwellen van de men en aan de aktiviteiten van de enige maanden uitgevroren plantsoendienst in de parken. In het dens het laatste wintertje kon mui VÏU1- den. Straatmakers zjjn nl. bijzonder vorstgevoelig. Het j zand moet be- slist vorstvrü zijn. m weer zal het J

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1