voor Mevr. A. v. d. Wal-Bakker in Gauw wordt honderd jaar I Sneker Jeugdbond Natuurstudie bestaat f O jaar Waterpoort-krabbelt IJLST WYMBRITSERADEEL BUITENLANDS OVERZICHT Zware gevechten op Cyprus I J tl I en van t t M. A. Boonstra binnenkort uit de raad door Speordor Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Echtpaar uit Sneek beroof de veehouder van ruim f 1000.— I W f - 1 ei 119e jaargang no. 21 Mutaties belastingdienst F. Verf treedt af als Geslaagd t 9 t f i en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT op staande is een vrouw, zeggen wel eens Aeltsje tegen me, maar zo heet ik niet. Ik heet Alida, dus denk daarom". Donderdag 12 maart 1964 voorzitter „S. en O. F I F Turken ook veel leden hééft de N.J.N. in Sneek niet De leden Koning Paul overleden zwerm Zn. Meer voor de boer 11 duld hebben. betrokken. Wij hebben vernomen, dat waren nog van vorig jaar. ze maatschappij als steeds aan verbetering en verfraai- welke over Jong Alida van der Wal-Bakker ziet er voor V Magere opkomst In Frankrijk is het absenteïsme bij verkiezingen nog nooit zo sterk geweest air bij de verkiezingen voor de depar tementale raden ofwel provinciale sta ten, zondag jl. Ongeveer 45% van ’t aan- Te Delft slaagde voor het examen ci viel ingenieur onze stadgenoot de heer J. H. Visser. Goede contacten onderhoudt de NJN met de Jeugdvogelwacht. Samen excur sies en wandelingen houden is het stre ven voor de toekomst. Het eigen klubblad Kemphaan”, waarvan de laatste editie in november 1963 verscheen is ook weer in de roulatie, al is het voorlopig nog een geschreven blad. diepte. Het eendje zwom nl. telkens I de korf heen. Maar toen zijn 'in a do Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. De eenden verkeren al in een voor- dit met enig tam-tam van gemeente- t wege gepaard zal gaan. De Friese „Vrije Boeren” die on- langs in Leeuwarden volle melk en kipeieren tegen een goedkoper prijs Overigens is de woningbouw ern- aan de burgerij hebben verkocht, zet- Benoemd tot commies-secretaris van ’s Rjjksbelastingen te Sneek, de heer S. de Boer. Verplaatst werd de heer J. Bos, Ingetrokken werd de mej. T. B. Ferwerda, van Sneek naar Amsterdam. naar Apeldoorn adjunct-commies. verplaatsing van adjunct-commies, ject in het Noorden met de van drie flatgebouwen in Heerenveen is begonnen, plannen hier volgend jaar ook te bouwen. tal stemgerechtigden is thuis gebleven. Over de definitieve uitslagen is nog niet alles te zeggen, want voor die ze tels, waarvoor een van de candidaten zondag niet de absolute meerderheid heeft behaald, zal zondag a.s. opnieuw moeten worden gestemd. Maar men heeft wel de indruk, dat er ondanks president De Gaulle toch minder is ver anderd in de politieke samenstelling van het Franse volk dan sommige Fransen wel willen doen geloven. Leden Alle jongens en meisjes van 12 tot 23 jaar, die belangstelling hebben voor de natuur, hetzij voor studie van een be paald onderdeel, hetzij om het mooie dat je er overal tegenkomt kunnen lid worden. De landelijke Bond bestaat uit zeventig afdelingen. In Friesland is er een in Drachten, Heerenveen, Oosterwol- de, Leeuwarden en Sneek. Elke week gaan de afdelingen op excursie. In de Paas- en Pinkstervakantie gaat men meestal kamperen, terwijl in de zomer een keus uit een twaalftal 10-daagse Bondskampen kan worden gedaan. De le den ontvangen voorts het Bondsblad „Amoeba” en tussen Kerstmis en Nieuwjaar wordt het landelijk Congres gehouden, waar de leden samenspreken over de activiteiten jn het afgelopen jaar. Verder zijn er de Bondsuitgaven over vogels en planten. Een bijzonder heid is ook, dat de Bond neutraal is. Boekwerk De contributie bedraagt tien gulden per jaar. Daarvoor ontvangen de leden dus veel. Alle waarnemingen over planten en d eren worden op een formulier geschre ven en bewaard in een klapper. Aan het eind van het jaar worden de gegevens uitgewerkt en opgenomen in het district- basislogboek. Zo ontstaat een interessant boekwerk, dat vooral ook voor de nieu we NJN-leden de moeite waard is. kaanse Cocker Spaniel „Margay’s Bonnie of Togar", is door mevr. Op 18 februari reed de heer H.T. met zijn echtgenote en een onder invloed van sterke drank verkerende veehouder in een taxi van Sneek naar Leeuwarden. Ze kwamen niet ver, want op de Leeu- warderweg alhier kregen ze ruzie en werden ze door de taxi-chauffeur op straat gezet. Het echtpaar heeft toen de veehouder meegetroond naar de omge ving van de Jachthaven, waar de vrouw de grootste rol speelde in het ontfutselen aan de boer van zijn portefeuille met ruim 1,000,-. Daarna werd de man in de steek gelaten. Het echtpaar nam de aanwezige bankbiljetten, ongeveer 700,- uit de portefeuille en smeet die toen, mét enige papieren weg. Later werd bij de Jachthaven een enveloppe met onge veer 300,- aan melkgeld gevonden, waarop een adres stond. Toen bleek dat deze som gelds toebehoorde aan een buurman van de beroofde veehouder, dié het voor hem mee had moeten nemen. en de De gemeentepolitie van Sneek heeft het echtpaar T. alhier, wegens beroving ge arresteerd. Wegens medeplichtigheid (opzettelijke heling), is eveneens gear resteerd zekere E.W.D. Allen hebben ’t ten laste gelegde bekend en zijn dinsdag voor de Officier van Justitie te Leeu warden geleid. De Veiligheidsraad heeft vorige week, zoals wjj al verwachtten, een resolutie inzake Cyprus goedgekeurd, waarbjj se- cretaris-generaal Thant gemachtigd werd een strijdmacht te vormen, die zal worden belast met het handhaven van de vrede op Cyprus en wel voor een pe riode van drie maanden. In de resolutie wordt ook gesproken van een politieke bemiddelaar. De medewerker van Thant, de Guatemalteek Rolx-Bennett, was hiervoor aangezocht, maar de Turk se regering kon met zijn benoeming niet accoord gaan. Zijn internationale pres tige werd niet groot genoeg geacht, doch vermoedelijk willen de Turken hun on vrede met de gehele ontwikkeling de monstreren. Medeplichtige Toen het gestolen geld het echtpaar T. in de zak begon te branden, bood E.W.D. eveneens alhier, aan mede voor de be waring en distributie te zullen zorgen. Hij hield zjjn belofte en is op grond van deze feiten gearresteerd wegens mede plichtigheid. is gevochten, hebben de al hun wapens ingeleverd. Zelfs wanneer het leger van de Ver. Naties, waarvoor landen, zoals Finland en Zweden troepen zullen leveren, de Engelse troepen zal aanvullen tot een redelijk totaal, dan nog is het uiterst moeilijk een deugdelijke oplossing van het probleem-Cyprus te zien, nu de haat gevoelens tussen de béide bevolkings groepen zodanig zijn aangewakkerd, dat van een redelijke samenwerking nau welijks sprake zal kunnen zjjn. In Athene is na een korte ziekte op 62-jarige leeftijd koning Paul overleden. Hij is öpgevolgd door zijn zoon Konstan- tijn, op wie de moeilijke taak rust het Griekse volk op blijvende wijze voor de monarchie te Winnen. Het Griekse ko ningschap is zelden een boven dè par tijstrijd verheven instelling geweest. Van 1924 tot 1935 is Griekenland een repu bliek geweest. Koning George II wérd in dat laatste jaar bij volksbesluit tot de troon geroepen en ook in 1946 moest hij de uitslag van een referendum afwach- tën. Koning Paul was in 1947, na de dood van zjjn broer koning George II, op de troon gekomen. Griekenland maakte toen een moeilijke tijd door met de bur geroorlog. Koning Paul, die enkele ma len in de politieke ontwikkelingen heeft ingegrepen, heeft zich veel sympathie in Griekenland weten te verwerven, ook al ontzag de huidige premier Papandreoe zich niet de koning en ook het koning schap wel in het geding te brengen in de strijd tegen de nationale unie van Karamanlis, die vele jaren als premier het vertrouwen van de koning had. Be scheidenheid en terughoudendheid zul len de nieuwe koning onschatbare dien sten kunnen bewijzen. De heer M. A. Boonstra, sedert 6 mei 1953 voor de Partij van de Arbeid lid van de Raad onzer gemeente en van 16 februari 1955 tot 2 september 1958 wet houder, zal na de binnenkort te houden begrotingsvergadering voor het raadslid maatschap bedanken. Hij is dan inmid dels 60 jaar geworden. De heer Boon stra heeft ons pertinent verzekerd, dat hü bedankt om huiselijke redenen en dit dus geen verband houdt met de veelvul dig aan de dag tredende meningsver schillen in de P.v.d.A.-fractie. Opvol ger op de lijst is de heer J. R. Visser. De heer Boonstra is gedelegeerde van de gemeente in de stichting Nieuw Tou- tenburg te Noordbergum. Tijdens zijn wethoudersperiode werd hij indertijd als opvolger van wijlen wethouder P. v. d. Veen ook behoemd tot voorzitter van de vereniging A.V.O. (Actio Vincit Omnia), welke functie hij nu nog vervult. Tevens maakt hij deel uit van de Raadscommis sie voor de Gemeentebedrijven en is hij voorzitter van de Beoordelingscommis sie van de Volkscredietbank te Leeuwar den. Advertentieprijs 15 et. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad De situatie op het eiland begint, na een korte periode van ontspanning,weer ernstig te worden. Beide bevolkingsgroe pen hebben zich gewapend. Vorige week dinsdag is de vorming van een burger wacht van 5.000 man Griekse Cyprioten bekend gemaakt. Aan Turkse zijde tre den terroristen op, die met hun activi teit wellicht hopen uit te lokken, dat Turkjje de Turkse Cyprioten te hulp zal snellen indien de Grieken zouden terug slaan. Zaterdag braken hevige gevech ten uit in Ktima toen Turkse scherp schutters van de daken op Griekse marktgangers gingen schieten. Zeven Grieken werden gedood. Zondag wist generaal Gyani, de Indiase opperbevel hebber van de nog op te richten politie macht, een bestand te bereiken, dat maandag evenwel weer werd verbroken. Maandagavond deelde de Cyprische regering mede, dat de regeringstroepen de „Turkse rebellen” hadden gedwon gen vele van hun posities te verlaten. De regering eist de inlevering van alle wapens en het recht voor de regerings troepen ook in het Turkse stadsdeel te patrouilleren. In andere plaatsen, waar Ze is op 17 maart 1864 geboren in Woudsend. Haar vader was daar zeilmaker. „Zeil- makersbaas”, zegt mevrouw Van der Wal. Toen ze trouwde met de koopman Van der Wal verhuisde ’t jonge echtpaar naar Molkwerum, waar ze 31 jaar heb ben gewoond. Ze kregen twee kinderen, een jongen en een meisje, dat inmiddels overleden is. De zoon werd onderwijzer. Toen Alida Bakker 54 jaar was over leed haar man en verhuisde ze naar Gauw. Dat was in 1919. Haar zoon, nu gepensionneerd en in Sneek wonend, was daar onderwijzer en bovendien was daar een „kreas” woninkje. Nu woont ze er nog en dat bevalt haar best. „Het is er wel gezellig”, vindt ze. Of ze nog naar Woudsend terug wil? Ja, dat wel. Daar ben ik geboren en ik heb me er al tijd best thuisgevoeld”. Toen ze moest worden „uitgepottre- teerd”, zoals ze zei, moest het gouden oorijzer op. Ze is daar bijzonder trots op, net zoals alle Friese vrouwen die nog in het bezit zijn van zo’n historische kap. „Ik kreeg het van mijn vader en moeder en heb het steeds bjj bizondere gelegenheden, zoals nu, gedragen”, zegt ze. Ook aanstaande dinsdag kunnen de Gauwsters en de anderen, die komen fe liciteren erop rekenen, dat ze het draagt. t Waagplein wordt gebouwd, wordt lijdelijk kantoor voor de Nc; j Middenstandsbank. Deze krijgt met- tertjjd toorgebouw op de Voorverkiezingen In Amerika gaat men ook al naar de verkiezingen toe. Dinsdag zijn in New Hampshire, een van de Amerikaanse deelstaten, de eerste zogenaamde pri maries (voorverkiezingen) gehouden, waarbij de burgers zich uitspreken over de candidaat van hun partij, die in no vember de strijd om het presidentschap zal moeten aanbinden. In totaal hebben maar 16 van de 50 deelstaten voorver kiezingen, elk weer met andere regels. New Hampshire is maar een kleine staat en zijn kiezers leggen numeriek maar weinig gewicht in de schaal. Maar toch wordt er vol belangstelling naar de uitslag van de voorverkiezing gekeken, omdat men daaruit een indruk kan krijgen van de populariteit van de candidaten. Inmiddels is Henry Cabot Lodge in New Hampshire gekozen als republikeins candidaat. Dit was een grote verras sing, omdat de naam van Cabot Lodge niet eens op de stemlijst voorkwam. Aan democratische kant liggen de kaarten vrij eenvoudig. Johnson heeft zich niet candidaat gesteld, maar zal on getwijfeld van de landelijke conventie de candidatuur wel krijgen. Een groep burgers in New Hampshire poogt Robert Kennedy te benoemen tot candidaat voor het vice-presidentschap, maar Kennedy gevoelt hiervoor weinig, daar het John son te veel zou binden. En wie Johnson kiest als vice-president hangt weer af van de republikeinse candidaat. Wordt het de in het Zuiden populaire Goldwa ter, dan moet Johnson aan de Zuide- lij1 e stemmen denken en zeker niet een gehate Kennedy nemen. Kiezen de repu blikeinen een man als Rockefeller, een liberale Noorderling^ dan 'Is het Zuiden veiliger voor Johnson en moet hij de aanval in het Noorden afweren door de keuze van een vooruitstrevende figuur, zoals Robert Kennedy. Op dinsdag 17 maart wordt mevrouw Alida van der Wal-Bakker in Gauw honderd jaar. Mevrouw Van der Wal, die op 54-jarige leeftijd weduwe werd, stamt uit een sterk ge slacht. Haar zuster, de enige nog levende van de broers en zusters, woont in Ijlst. De IJl- sters zijn daar trots op want beppe Pruiksma- Bakker wordt in juni a.s. al 103 jaar, maar mevrouw Van der Wal wel in het bijzonder. „Mijn zuster moet ook in de krant hoor, pas zei ze. De aan- 100-jarige nauwkeurige „De mensen De heer F. Verf gaat aftreden voorzitter van de pluimvee- en konijnen fokkersvereniging ,,S. en O”. Het be stuur stelt in zijn plaats kandidaat de heer J. Ruiter, aldus meldt het maand blad van de vereniging. Op 17 maart wordt de jaarvergadering in hotel Ha nenburg gehouden. SNEEKER NIEUWSBLAD haar leeftijd nog jong uit. De dokters in het ziekenhuis, waar ze heeft gelegen vonden dat ook, dat weet ze nog best. Maar na haar ziekte van vorig jaar is de oude niet meer geworden. Een buurvrouw verzorgt haar en daar is ze blij mee. Want ja: „as jo alder wur- de...”. Maar ze houdt de moed erin. Als ze haar verjaardag viert, dinsdag, komen de sigaren op tafel, daar kun je op aan. Voor de Russische boeren lijkt ’n wat roziger tijd te zullen aanbreken. Zaterdag is een rede gepubliceerd, welke Chroest- sjov op 28 februari op een bijéénkomst van landbouwers in het Kremlin had ge houden. Chroestsjov wees op het besluit van 1955 om dé kolchozen grotere han delingsvrijheid te geven. Dit besluit is evenwel nooit voldoende van kracht ge worden door tegenwerking. Daar zal nu verandering in komen. Een ander as pect is, dat de kolchosboeren een bete re beloning voor hun werk zullen krij gen, doordat de staat bereid is hogere prijzen te betalen. Gedurende het gehe le bolsjewistische tijdperk is de Rus sische boerenstand het slachtoffer ge- wee-f van de industrialisatiepolitiek. Het gevolg is, dat de agrarische be drijven door te geringe Investeringen en door te geringe prikkels voor de boeren tót extra inspanning, in feite niet in staat zijn voor voldoende voedsel voor de Rus sische bevolking te zorgen. Bij misoog sten, zoals in het afgelopen jaar, moet Rusland een beroep op het buitenland gaan doen. Het experiment met de mil joenen hectaren maagdelijke gebieden in Kazachstan is op een mislukking uit- gelnnen en afgesloten. Rusland gaat het nu weer in de intensivering van de oude landbouwbedrijven zoeken. Vandaar ook het programma voor de productie van kunstmest. Maar Chroestsjov beseft, dat hij de medewerking van de boeren no dig heeft en vooral ook, dat zonder een redelijk prijsmechanisme weinig te be reiken is, ook al riekt het sterk naar kapitalisme. leggen op het ijs is toch wel iets bij- 1 zanders. En toch is het gebeurd. Dhr. Ferwerda vond twee Op het ijs voor de werf van de heer Doeven- derheid een spierwit exemplaar tus- G. Doevendans met een Pampus- sen. jacht en een plastic speedboot, de firma Joh. v. d. Meulen Zn. met ’n tjotter en twee schouwen en de Flexa fabrieken met scheepsverven, lakken, de polyester-set enz. De Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie afdeling Sneek bestaat op 14 maart 20 jaar. Dat is voor de SnekerNJN-ers aanleiding geweest om zondag morgen ’a excursie naar ’t Sneekermeer te houden. Wie nu verwacht, dat er dan een grote groep jon-e mensen naar het Neer zal trekken heeft het mis. Want betreuren dat, maar wat doe je er aan? Dat is een vraagpunt, waarmee het huidige bestuur zich bezig heeft gehouden. Want in zijn 20-jarig bestaan is de Jeugdbond, enkele topjaren daargelaten, altijd een soort noodlijdende vereniging geweest. Alleen dan in deze zin, dat ze weinig leden telde, want wie wél lid was, bewees dat door zijn activi teiten op het gebied van de natuurstudie. Want werd in 1950 niet een jarenlang onderzoek afgerond met een fraaie inventarisatielijst van alles wat de interesse had van de NJN-ers rondom het Suekermeer Het begin ligt in 1942, toen enkele na tuurvrienden in Sneek de eerste activitei ten ontplooiden. Dat. leidde tot de oprich ting van de afdeling Sneek van de Neder landse Jeugdbond voor Natuurstudie, in 1944. T. Karstens, N. 'Mesdag en P. Wal stra vormden de kern daarvan, dr. J. P. Otto was de grote animator, zo vertelde een van de huidige bestuursleden ons. Het inventariseren van het gebied ron dom het Snekermeer' vormde de kluif, waarmee men tot 1950 werk had. maar daarna verslapten de activiteiten. Het le dental - 20 - bleef stabiel. In 1955 vond een soort wederge boorte plaats en waren opnieuw de acti viteiten gericht op de natuurstudie. Maar de weinige leden gelukte het niet de Jeugdbond te doen bloeien. Zelfs niet toen de afdelingen Harlingen en Frane- ker werden opgeheven en bjj Sneek ge voegd. Want dat gebeurde officieel, in de praktijk bleek dat het ledental niet werd vergroot. Maar sedert enkele weken zjjn de NJN-ers met een schr i lei begonnen. Er is een nieuw bestuur gevormd, dat bestaat uit gymnasiaste Karin Karner- mans (17), voorzitster, banketbakker George van der Veen (19) natuur historisch secretaris en radio-monteur Jan Abe Mulder (20), de pas uit Zwolle gekomen penningmeester en propagan dist. De club telt negen leden, alsmede een sa ital donateurs. Er zijn al enkele ma len excursies naar het Sneekermeer ge houden. Dat leverde direct resultaat op, want men ontdekte op 1 maart al ’n ma deliefje, terwjjl ook braakballen, die op de aanwezigheid van uilen bij het Meer duiden, werden gevonden. Voorts heeft men het plan opgevat om het Rauwer- derbos te inventariseren. Daartoe zjjn reeds de eerste stappen ondernomen. Contact terdam, die als eerste beleggingsob- ze komen, worden ca 200 liter melk bouw en ruim duizend eieren verkocht. Gistermiddag om een uur of half vier kwam er op de Jousterkade naar vermoed werd rook uit een In de Sneker Jachthaven wordt nog vrachtauto van ’t transportbedrijf A. z.-:. verbetering er. verfreni- dé Labie te Zundert, De Brandweer ing gedaan. Thans is weer een nieuw werd gewaarschuwd, die de verzegel- I betonpad gereed gekomen voor de de auto die vaten met chemicaliën schiphuizen langs de Oudvaart. Met vervoerde, welke over de grens de hierdoor vrij gekomen betontegels moesten, tot buiten de bebouwde kom is de strook tussen het nieuwe pad en begeleidde. Op ’t Op werd zij onder i de schiphuizen bevloerd en wordt dat toezicht van de Rijkspolitie geopend. tussen de oude en de nieuwe kolk nog Een van de vaten bleek lek te zijn en breder gemaakt. Binnenkort zal ook werd, waar dit gevaar voor brand en met de uitbreiding van de dames- zelfs voor explosie opleverde, verwij- toiletten worden begonnen. derd. M. Bos-Elkins, wonende Berkenlaan 12 alhier, geïmporteerd uit de NAmerikaanse staat Utah. Het is een teefje. De andere is de drie jaar oude rood-witte reu „Margay’s Casabe Showmaster", die zij en haar man de heer D. S. Bos hebber} meege- nomen uit hun vorige woonplaats in Columbia. Deze reu was be- roemd in Zuid-Amerika. Mevr. Bos heeft er 25 bekers, waaronder vele kampioensprijzen en tal van andere tropheeën mee gewonnen en toen hij nog geen jaar oud was, werd hij al tweemaal tot de bes- 'I te hond van een tentoonstelling uitgeroepen. De mode-kleuren in Amerika zijn rood-wit en zwart-wit, maar mevr. Bos wil nu proberen uit deze 2 driekleurigen te fokken. In ons land had men tot nu toe alleen zwarte en rode van dit ras. Dit twee tal is hier dus het eerste paar tweekleurigen. Van de reu heeft mevr. Bos ook de moeder, de grootmoeder grootvader in haar bezit gehad. Zij heeft echter niet alleen liefhebberij voor honden, maar ook voor vlinders. In Columbia was haar grote collectie de mooiste in het land. W®® Het zwart-witte hondje op deze foto, de vijf maanden oude Ameri- Onze oud-medewerker J. Postma Op 'de Hiswa en Goed Kamp welke strooit iedere morgen achter zijn wo- dit jaar van 17 to4 en met 26 maart ning aan de lepenlaan brood voor de in het RAI gebouw te Amsterdam vogèls. Er komt steeds een grote wordt gehouden, zullen ook weer eni- zwerm op af. Voornamelijk doodge- ge Sneker zaken hun producten expo- J wone mussen natuurlijk. Maar vori- sëren. De firma D. Gaastra ge week zat er als een grote bijzon- met zeilen en bootbeslag, Jachtwerf derheid een spierwit exemplaar tus- G. Doevendans met een stig gestagneerd door de kwakkel- ten deze actie voort. Binnenkort is i wintertjes die we zo voor en na al zeer waarschijnlijk onze stad aan de hebben gehad en die waar we nu nog beurt. Hier zullen de huisvrouwen t midden in zitten. En dat terwijl zo- echter geen 35 cent voor een liter velen reikhalzend naar een woning melk moeten betalen maar 40. Die i uitzien. Om deze nood mee te leni- vijf centen extra worden als schade- gen, heeft de Pensioenverzekerings- loosstelling aan de vaste melktap- „Metallicus” te Rot- pers uitgekeerd. In elke plaats waar Voorzover U het nog niet mocht we ten: het houten gebouwtje dat op het 1 ”t een kantoor voor, de Nederl. OUQ.L111, Xyt-ZjC IllCl 4—'C- VvlACXCll dl 111 ttfll VUUl" een modern permanent kan- jaarsstemming. Maar dat ze eieren „t„X7 Ar» Ho 1r»rrrrr»„ r>r> 1»a» ii. ie, 1 hoek van de Wip, waarvoor ze de al daar staande snackbar en de achtergelegen fiet senstalling heeft aangekocht., Nota ris Hoekstra moet met de bouw van dans aan de Oudvaart. Eerst een en zijn torenflat dus nog enige tijd ge- de volgende dag het tweede. En het t Zo’n groot bankgebouw waren verse. Dat meende een. bekend is niet in ’n vloek en een zucht klaar, stadgenoot ook toen hij uit de eenden- I korf in zijn schiphuis twee eieren op- diepte. Het eendje zwom nl. telkens I Over bouwen gesproken. Van het om de korf heen. Maar toen zijn complex systeemwoningen, dat in de vrouw, ze zou koken voor de sla i f Lemmerwegwjjk in aanbouw is, kun- sprongen ze met een knal uitelkaar nén de eersten binnenkort worden en spatten de „pieken” uit de pan.-Ze 9 v 9 k F - V ■n'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1