Bouw van en Joh. Janse vijftig jaar in de zuivel utrklltq üiiq Verffabriek Gebr. Tjallema N.V. zestig jaar zomerhuisjes bungalows rondom Sneek noodzakelijk (Oude ïi oio’s Overweldigende belangstelling voor „Der Vogelhandler” IJLST WYMBRITSERADEEL en van en Ledenvergadering VVV Sneek Omstreken: Honderdjarige in Thabor overleden Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Opnieuw uitbreidingsplannen 119e jaargang no. 22 Maandag 16 maart 1964 s. PROFICIAT’ Geert Vonk overleden Vijf nieuwe bestuursleden in Oranjevereniging te Woudsend MAANDAGS en DON DERDAGS Goed geslaagde Jongerenweek i Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD „Concordia” Gauw was vorig jaar zeer aktief SNEEKER NIEUWSBLAD jon- Ingekomen stukken Jaarverslag secretaris op Contributie J.N. PHILIA Folders Blik in de toekomst men Het Kampeerterrein Huldeblijken Smit. 1 4 4 Voor mevrouw Alida van der Wal-Bakker te Gauw Verschijnt niet kunnen krijgen. Mochten er onder onze oude lezers zijn, die deze naam ook wel hebben horen noemen, dan houden wij ons voor hun mededelingen aanbevo len. En in dat geval zouden wij zo moge lijk ook graag willen weten hoe men aan die naam gekomen is. pro- zeer het en Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. een een ne- i Bjj de vele wensen, Die u morgen krijgt, Omdat morgen niemand Zjjn gevoel verzwijgt - Voegen wjj de ónze Bij flw „100”-feest: Houdt uw opgewektheid, Rust en gave geest, .’t Is een kostbaar voorrecht Zó te mogen zijn, Al verloor u (ziekte) Dan ook wat terrein... Mogen nog veel jaartjes U zijn toegedacht, U een van de pijlers Van een sterk geslacht. Bljjft voor ons dezelfde Vriendelijke vrouw, Met zo véle vrienden In en buiten Gauw! In aansluiting op een vorige oude foto van het Zuidend plaatsen we hier nu een opname van het gedeelte tussen de door braak naar de Waterpoortsgracht en het Hoogend. Ons werd verteld, dat dit vroe ger wel Koningshaven werd genoemd, maar een bevestiging hebben we hiervan ze ac- gepro- In de ledenvergadering van de Vereni ging „Nederland en Oranje” te Wouds end in café Kuipers aldaar, deelde voor zitter J. Dijkstra mede, dat er vijf nieu we bestuursleden moesten worden geko zen. Er waren nl. twee vacatures en drie leden stelden zich niet herkiesbaar. Zij hadden al enige jaren een bestuurs functie bekleed en wilden nu aan jonge re krachten de gelegenheid geven hun werkzaamheden over te nemen. Tijdens de vrijdagavond in hotel Bon- nema gehouden algemene ledenvergade ring van VW Sneek en Omstreken he< ft de voorzitter de heer E. K. Hoek stra zijn blijdschap uitgesproken over het feit, dat VW nu een goed functione rend informatiebureau heeft. Thans is ook in het personeelstekort voorzien, zodat vanuit Sneek de nodige informaties niet allemaal meer door de secretaris behoeven te worden verstrekt. De heer G. v. d. Pijpekamp, secretaris had een belangwekkend jaarverslag ge maakt. Het werk van'VW in het afge lopen jaar alsmede enkele veelzeggende cijfers gaven reden tot optimisme. Van de gemeenten IJlst, Wymbritsera- deel en Doniawerstal was een schrijven binnengekomen met de vermelding, dat ook voor 1964 weer subsidies zullen wor den toegekend. Het A.N.V.V.-congres 1964 zal op 4 en 5 juni in Den Bosch wor den gehouden. Hoe het groeide De heer G. P. Tjallema dankte voor deze fraaie geschenken en gaf daarna in grote trekken een overzicht van de enorme ontwikkeling van het bedrijf. Merenfederatie De heer G. v. d. Pijpekamp was van mening, dat de Merenfederatie, waaraan WV Sneek ieder jaar 325,- subsidie geeft niet afdoende werkt. De activitei ten zijn gering. Hij stelde voor de Meren federatie te melden, dat wanneer men geen andere koers inslaat. VW Sneek de subsidie zal verminderen. De leden gingen hiermee accoord. Jammer genoeg is de oude binnen stad op verschillende punten niet van die schoonheid dat een vreemdeling zich daarover zal verheugen. Ook hierin dient verbetering te worden gebracht. Verder vraagt ook de parkeer-gelegen- heid in de stad om uitbreiding en hoopt de secretaris dat het binnenkort even eens mogelijk zal zijn zomerhuisjes en bungalows rondom onze stad te huren. De heer D. van der Werf vond de con tributie van 5,- voor vele leden te laag. Hij stelde voor deze te verhogen tot 10,- of tenminste tot 7,50. De voorzit ter zei dit voorstel sympathiek te vin den. Vanwege de ingrijpende aard zal een dergelijke suggestie echter op de agenda moeten worden gezet. Dat zou bijv, in 1965 kunnen. De heer V. d. Pijpe kamp deelde mede dat de nieuwe leden reeds 10,- moéten betalen. Sommigen gjven vrijwillig meer, maar er zijn ook leden die 5,- hoog genoeg vinden. De heer Brouwer vond, dat de eigenaars van hotels en restaurants, wier namen in de VW-gids voorkomen, in ieder ge val meer dan normaal kunnen betalen, ’t Bestuur bleef van mening dat dit agendapunt moet worden, zodat ieder er vroegtijdig kennis van kan man. Het ligt echter wel in de bedoeling om langzamerhand tot een geregelde ge hele dag bezetting te komen en voor dit jaar bestaat de kans dat in de zomer seizoen naast de heer Weijen ook mej. Brouwer weer zal meehelpen. Het ledental daalde van 365 tot 362, maar het bestuur heeft de hoop, dat dit aantal dit jaar weer zal toenemen. Dit is ook nodig wil V.V.V. op de thans in geslagen weg kunnen voortgaan. Het vreemdelingenbezoek is een geweldige bron van inkomsten voor de bevolking en kan en mag daarom niet verwaar loosd worden. Op de hoek van de doorbraak bevond zich de hier afgebeelde wagenmakers van Smit en Woudstra met daarboven een pakhuis of opslagruimte, van de straat af door een losse trap bereik baar. waarover jarenlang is gedacht en ge sproken, is eindelijk zover klaar, dat de gasten kunnen worden ontvangen. Zowel zij die over land als over water komen. Wel is alles nog niet geheel klaar, maar toch mogen we er reeds nu onze vol doening over uitspreken dat de gemeen te hiervoor zo voortreffelijk heeft ge zorgd, aldus de secretaris. Het aantal vreemdelingen dat Sneek en de omtrek het vorig jaar bezocht be droeg ongeveer 175.000 met een gemid delde verblijfsduur van 3% dag. De Ne derlanders vormden 48% van dit aantal, Duitsers 24, Engelsen en Amerikanen 7, en andere nationaliteiten 21%. Het Fries Scheepvaart Museum, dat vorig seizoen wegens verbouwing geslo ten was, nadert zijn voltooiing. Ver trouwd wordt dat door de uitbreiding en de betere huisvesting steeds meer vreemdelingen het museum zullen be zoeken. De Jeugdherberg, die al jarenlang te weinig ruimte en comfort biedt, zal ho pelijk binnen betrekkeljjk korte tijd een betere huisvesting krijgen. Vrijdagavond bleek „Amicitia” de ve le belangstellende operette-minnenden nauwelijks te kunnen bevatten. Reeds enige dagen voor de voorstelling van „Der Vogelhandler” van Carl Zeiler wa ren alle kaarten (675) uitverkocht en minstens een 100-tal personen moest te leurgesteld worden. De grote interesse gold uiteraard de operette, maar het feit dat de opvoe ring gegeven werd door het bekende en geroutineerde operagezelschap „Forum” van Enschede, zal hieraan ook niet vreemd geweest zijn. Financiën De ontvangsten over 1963 bedroegen 6054,-. Het saldo van 1962 was 2880,-. De uitgaven waren 7313,30. Na nog en kele te betalen uitgaven zal het batig saldo 645,70 bedragen, aldus deelde de penningmeester, de heer A. Verwer me de. De begroting 1964 vermeldde 7680,- aan uitgaven en 7695,- aan inkomsten. De heren P. Henstra en De Vries wer den in de kascommissie benoemd. De aftredende bestuursleden, de heren E. K. Hoekstra en G. v. d. Pijpekamp werden bjj acclamatie herkozen. Donderdag is in het St. Antonius Zie kenhuis alhier op 82 jarige leeftijd over leden onze bekende stadgenoot de heer Geert Vonk, oud-beëdigd commies bij het Kadaster alhier, waar hij na als rijksklerk in dienst te zijn getreden, ruim veertig jaar heeft gewerkt. Op maatschappelijk terrein is hij ook zeer aktief geweest. Zo was hij vele ja ren voorzitter van de Sneker Bestuur- dersbond, mede-oprichter van de destijds zo bekende Toneelvereniging „Foar Yens Neiste” waarin hij als speler vele ma len op de planken heeft gestaan, gaf hij de stoot aan de oprichting van de Coöp. Schiphuizen aan de Oudvaart, en is hij op oudere leeftijd secretaris geweest van de Bond van Ouden van Dagen. De heer Vonk was drager van de ere medaille in zilver, welke Koninklijke on derscheiding hem in september 1943 werd verleend. Het tóiis naast de wagen- makerij werd bewoond door de heer Joh. Zoethout, straatmaker bij de gemeen te. dat een vrolijk waarvan allen De heer P. Tjallema te Amsterdam wierp een blik in de toekomst. Hoewel de spectaculaire ontwikkeling van het doe ’t zelf aan het afnemen is, zal het aantal doe het zelvers in de toekomst ze ker nog toenemen. Maar meer nog dan voorheen zullen we het oog op het bui tenland moeten richten. Bij het voort schrijden van de E.E.G. komt er een Enthousiast waren de 15-jarige gens en meisjes van de Martinus-paro- chie over de vijfdaagse. Van maandag- tot en met vrijdagavond waren tiet bezig geweest; hadden ze beerd een beter zicht te krijgen op de voor hen opengaande wereld. Naar aan leiding van een film, inleiding, projec tie met geluidsband en toneel voerden ze iedere avond weer een serieus gesprek over de onder hen levende interessen. Dit alles werd vrijdagavond afgesloten door een aangepaste misviering in het Bonifatiushuis waarna een gezellig etentje en avondje de week bekroonde. Een initiatief van de Katholieke Jeugd raad, dat door de tachtig deelnemende jongens en meisjes op hoge prijs is ge steld. De opgaande lijn, welke de secretaris de heer G. v. d. Pijpekamp vorig jaar in zjjn jaarverslag constateerde wat de positie van de vereniging betreft, heeft zich in het afgelopen jaar in alle op zichten voortgezet. De financiële positie is nog iets versterkt door het toetreden van nieuwe leden en hierdoor is het voor de eerste maal in de geschiedenis der vereniging gelukt het prospecti-ma- teriaal uit te geven op een wjjze waar door een betere voorziening in de kanto ren der landelijke V.V.V.’s en Reisbu reaus gewaarborgd is. In het voorjaar konden 50.000 vierta lige folders worden uitgegeven, naast de bekende Gids van Sneek en de verre om trek, waarvan de oplaag 2500 stuks be draagt. Het informatiekantoor heeft w'eer re sultaten afgeworpen. In de zomermaan den zorgde mej. J. Brouwer tot volle tevredenheid voor de inlichtingendienst, maar na het seizoen bleek het niet mo- gelijk een goede vervanger of vervang ster te krijgen. De heer De Leeuw ver richtte tüdelük wel enige werkzaamhe den, maar dit was niet voldoende om een goede gang van zaken te waarborgen. Dit werd pas mogelijk toen in het laatst van het jaar de heer Weijen in dienst trad. In de wintermaanden bleek het niet nodig hét bureau de gehele dag te bezetten en verstrekte het secretariaat de nodige inlichtingen. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bjj contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Uitgegeven werden 2500 Gidsen V.V.V. Sneek en de wijde omgeving; 12.500 fol ders van Sneek en 8000 van Friesland, Merenfederatie, V.V.V.’s rondom Sneek e.a. Samengewerkt werd met de provinci ale Friese V.V.V, de Federatie van V.V.V.’s in het Friese merengebied en met de Meren-Conferentie. Het ligt in de bedoeling dat mr. A. v. d. Werf, die reeds voorzitter is van de Meren-Federatie ook bestuurslid wordt van de Meren-Conferentie, welke functie de heer V. d. Pijpekamp heeft neerge legd nu hü geen bestuurslid meer is van de Prov. Friese V.V.V. en geen voorzit ter meer van de Meren-Federatie. De Friese driekleur woei week donderdag op de Coöp. Zuivelfa briek .'.Lege Geaën” te Sjjbrandaburen ter gelegenheid van hel 50-.jarig dienst verband van de le melkkontroleur Joh. Janse van Irnsum. Hij begon zjjn loop baan als jongen van 14 jaar in Irnsum en klom op tot zijn tegenwoordige funk- tie. Bij de sluiting van de fabriek te Irnsum in 1938 ging hij over naar Sij- brandaburen. De feestavond, welke de jubilaris en zijn gezin door de fabriek werd aange boden, begon met. een muzikale hulde van het muziekkorps „Allegro” van Irn sum, waarvan de heer Janse werkend lid is geweest. Dit was voor hem een grote verrassing. Het korps besloot met een welverdiend „Lang zal hij leven”. Verschillende sprekers voerden hierna het woord. Voorzitter G. Miedema van Gauw schetste in goed gekozen woorden de waarde van de heer Janse als mens en als kracht voor het bedrijf en liet dit vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud en de gouden medaille van de Kon. Ned. Zuivelbond. De Personeelsvereniging bleef niet achter. In de toespraak van voorzitter A. Wijtsma kwamen de goede hoedanig heden van Janse eveneens om de hoek Carl Zeiler (1842-1898) Oostenrijks com ponist, werd bekend door zijn operettes „Der Vagabond”, „Jaconda”, „Der Obersteiger” en „Der Vogelhandler”. I aatstgenoemd werk ontstond in 1891 en komt tot op heden nog geregeld op het repertoire voor. Geen wonder eigenlijk, want het eenvoudige gegeven werd door Zeiler op overeenkomstige wijze geïllu streerd. De componist wist bovendien vakkundig te instrumenteren en ook het vocale element was hem, als schepper van koorwerken, niet vreemd. Het populaire stuk werd door „Fo rum” met de nodige vaart over het voetlicht gebracht. Het overigens fraaie trappendecor bracht in de uitvoeringspraktijk de nodi ge bezwaren mee. De artisten, die meer malen trap-op, trap-af in actie waren, dus onderwijl zongen en acteerden, ga ven dirigent Hans van den Hombergh handen vol werk. Er was derhalve, vooral in het begin, weinig eenheid tus sen de uitvoerenden op het toneel en het, Feestelijkheden zijn er niet gehouden en ook zijn op 4 mei de doden niet her dacht omdat de belangstelling daarvoor de laatste jaren gering was. Men wil deze dag in het vervolg alleen in de kroonjaren herdenken en gehoopt wordt dat de belangstelling dan groter zal zijn. De vereniging heeft het pleit gewon nen tegen de onwillige pachter die meen de dat hjj de pachtsom niet behoefde te betalen omdat het bezoek in de feest tent hem was tegengevallen. Het ledental is iets gedaald en be draagt nu 228. De penningmeester meld de een batig saldo van ƒ204.11, In de bestuursvacatures werden geko zen de heren P. Reekers en Joh. Osin- ga en in de plaats van de heren J. Dijkstra, J. van Brug en F. Rijnja de he ren S. Jellema, G. van Dijk en B. Tj. de .Vries. Het bestuur zal zo mogelijk dit jaar feestelijkheden organiseren, maar ledental moet belangrijk toenemen vooral de jeugd moet zich aanmelden. Nadat de aftredende bestuursleden waren bedankt, werd de gezellige bijeen komst gesloten. De heer C. Grond- sma werd winnaar van de onder de aan wezigen verlote vlag. Het had van 25 juni tot 15 septem ber 1649 bezoekers, naast 523 telefoni sche en 170 schriftelijke verzoeken. On der de bezoekers waren 75 Engelsen, 36 Fransen, 220 Duitsers, 84 Belgen, 13 Italianen, 5 Zweden, 22 Denen, 4 Span jaarden en 1 Algerijn. Aan het secretariaat werden in die zelfde tijd nog ruim. 1100 vreemdelingen te woord gestaan en van inlichtingen voorzien. Langzamerhand moet echter de gehele informatiedienst door het bu- reau-personeel worden verzorgd. overigens keurig begeleidende orkest, dat vrijwel de gehele avond bescheiden op de achtergrond bleef. Aan de costumering was veel zorg be steed. Als men weet dat voor deze op voering 114 costuums nodig waren, en hoe dan is het vanzelfsprekend dat wij Karel Bruckman die hiervoor ver antwoordelijk was, veel lof toezwaaien. Hierin betrekken we ook graag Ellen von Frankenberg, die de regie voerde en de Fa. R. P. v. d. Meer, Utrecht, voor het fraaie kap- en grimewerk. De balletgroep van het Twents Mu- zieklyceum, onder leiding van Maria Huisman, gaf een boeiende bijdrage. Minder boeiend waren de wat te lange parlando’s, met name de scène tussen de professoren, etc. Bovendien werd dit fragment sterk overdreven gebracht, waardoor een en ander niet bevredigen kon. Voor het overige echter een voortref felijke opvoering, waarbij de aandacht viel op de knappe prestaties van de hoofdrolspelers en -speelsters Peter van Zon, Johan Haagen, Anton Eldering, Ge rard Rückert, Lony Vonk en Joke Knaap Ook de bijrollen waren goed bezet. De koorzang stond doorlopend hoog peil, zowel in gemengd- als in vrouwenkoor. Dit belangrijke onderdeel klonk steeds even fraai en zuiver. Voor alle uitvoerenden, en in het bi- zonder voor dirigent Hans van den Hom bergh, die ook de koren instudeerde, een welverdiend succes. Welverdiend was ook de huldiging van de heer A. Schurer, die sedert de eerste „Forumopvoering”, met de administra tie en de kaartverkoop belast was, maar nu hij 77 jaar geworden is, zijn werk graag wil overdragen aan een jongere kracht. Hü werd op hartelüke wüze toe gesproken door de heer Chris Burgers^, de zakelük-leider van „Forum”, die met spijt afscheid van hem nam, en met dankbaarheid gewaagde van Schurer’s aktiviteiten. Onze sympathieke stadge noot ontving daarna nog een aandenken, n.l. het prachtige „fotoboek Friesland, land van wjjde verten”, terwü‘1 mevr. Schurer bedacht werd met een fraai boeket anjers. dat in 1904 door hun vader en oom in Bozum werd opgericht en in 1914 naar Sneek is verplaatst. Hü memoreerde de verschillende veranderingen (o.a. de overdracht van het bedrüf in 1937 aan spr. en zün broer nadat ze daarin resp. in 1923 en 1924 reeds hun intrede had den gedaan), verplaatsingen en uitbrei dingen, de laatste maal in 1959 toen de grote nieuwe fabriek en kantoren in ge bruik werden genomen, en deelde mede, dat er thans opnieuw plannen voor uit breiding zün. Hiervoor is de oude boer- derü naast de fabriek aangekocht. Spr. herdacht vervolgens de oprichters en hen die eveneens hun beste krachten aan het bedrüf hebben gegeven. Van de eerste medewerkers Is niemand meer in leven, maar nu is er al weer enige ma len een 12 Va-jarig jubileum gevierd en ik hoop, zo besloot de heer Tjallema, in de toekomst ook vele zilveren jubila rissen te kunnen huldigen. Deze wagenmakerjj leg de zich speciaal toe op het vervaardigen van tweewie lige wagentjes, de zgn brik jes, waarvan er hier een is afgebeeld. Er achter staat de heer B. Woudstra naar ons werd verteld, maar over de persoon in de deurope ning waren de meningen van onze zegslieden verdeeld. Een hunner beweerde dat het de sjouwerman Rinke Kruis is op wie hij inder daad veel gelükt, maar vol gens de andere is het Woud- stra’s compagnon Wie weet het zeker? Aan het diner zaten 153 personen aan en er hadden zelfs 160 kunnen zün. Die zeven waren echter op ’t laatste mo ment verhinderd, zoals de ceremonie meester de heer L. Bonte mededeelde. Nog nooit eerder zaten er op een feeste- lüke büeenkomst van de Personeelsver eniging zoveel aan tafel. De heer Bonte noemde het fantastisch dat de gehele familie Tjallema aanwezig was en ver welkomde naast haar in ’t bijzonder de adjunct-directeur drs. J. W. Pitlo en echtgenote, alsmede de gehele buiten dienst. De „feestrede” werd gehouden door de oudste vertegenwoordiger de heer J. van der Zee, die de directie gelukwens, te met deze bijzondere dag en consta teerde dat het voor haar een genoegen moest zijn hier te midden van de grote Flexa familie te recipiëren. In zyn hulde aan de heren Tjallema, die in hun werk een voorbeeld zü'n ge weest voor alle medewerkers, betrok de heer Van der Zee ook hun echtgenotes. Zij hebben eveneens bügedragen tot het sukses van de zaak. Spr. memoreerde een vermakelüke belevenis van de ver- koop-directeur P. Tjallema bü diens be zoek aan een nieuwe klant en bracht tot besluit een dronk uit op de directie wie hü toewenste dat ze nog vele jaren op dezelfde voet door zal gaan. De feestavond Het was inmiddels al kwart over ne gen geworden toen het diner was geëin digd, zodat allen zich moesten haasten om bü Hanenburg te komen voor de feestavond. Deze werd verzorgd door het Mutoga Cabaret gramma bracht, hebben genoten. En tot besluit van de pret kon daarna nog even gezellig van de vloer op muziek van de Beljons. De heer T. Tempel, voorzitter van de Personeels Vereniging, vertelde dat bü een onder het gehele personeel gehouden enquête allen spontaan bereid bleken bü te dragen in een cadeau aan de directie ter gelegenheid van het jubileum. Dit cadeau, een prachtige grote vaas van Makkumer aardewerk, speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd, werd hierna door de jongste medewer ker Jan Plug aangeboden. De heer Tem pel liet de plaats waar de vaas moet staan aan de directie over (zelf had hij gedacht aan het plateau in de hal) en overhandigde de beide heren Tjallema daarna ieder nog een kleine vaas in de zelfde uitvoering voor hun directiekan- toren in Sneek en Amsterdam. Aan de beide dames Tjallema bood hij bloemen aan. De gehele vorige week heeft er een feestelijke stemming geheerst in de Flexa fabrieken van Gebr. Tjallema n.v. aan de Oppenhuizerweg alhier. Het be drüf bestond zestig jaar, de heer P. Tjal lema, een van de beide directeuren, was jarig en in Amsterdam werd bij het Leidscheplein een nieuw verkoopkan toor betrokken, dat veel meer accomo- datie biedt dan het vorige. Het zestigjarig bestaan werd feeste lijk herdacht. Vrijdagavond nl. bood de Personeelsvereniging de directie en alle medewerkers, allen met hun dames, een diner aan in Rest. Piso en daarna nog een feestavond in de toneelzaal van Hanenburg. Vrüdag is in Rusthuis „Thabor” aan de Bolswarderweg overleden mej. Neel- tje Baanstra, die vorig jaar onder grote belangstelling haar honderdste verjaar dag vierde. Zij was de oudste inwoon ster van onze stad, waar zij op 24 sep tember 1863 ook geboren werd. markt van 167 miljoen personen, veer tien maal zoveel als hier. Als onze om zet in dezelfde mate toeneemt, aldus spr. zal onze fabriek ook veertien maal zo groot moeten worden. Ons bedrüf Heeft zich enorm ontwikkeld, waarin U allen hebt medegewerkt. Ook de toekomst gaan wij met vertrouwen tegemoet, maar wij zullen het weer samen moe ten doen. De Chr. Muziekvereniging „Concor dia” te Gauw heeft haar jaarvergade ring gehouden onder leiding van voor zitter S. Hoogeboom. Volgens het jaarverslag van de se cretaris is de vereniging in het afgelo pen jaar weer zeer aktief geweest. Zo werd bü twee gouden echtparen een se renade gebracht, het federatie festival in Oudega-W bezocht, alsmede het con cours te Veenklooster waar een le prüs wed behaald, het bondsconcours te Sur- huisterveen dat ook een le prüs ople verde plus een wisselbeker voor het hoogst aantal punten over beide dagen in de vier laagste afdelingen. Drie leden namen deel aan het Bonds-solistencon- cours te Leeuwarden, wat hun ook een goed succes opleverde en eveneens werd met een zeer goed resultaat deelgeno men aan het zaalconcours in Leeuwar den. Daar werd nl. een waardebon van 20,- uitgeloofd door Molenaars Muziek- centrale te Wormerveer voor het hoogst aantal punten over beide dagen in de drie laagste afdelingen, in de wacht ge sleept. In de komende zomer zal het corps in de afdeling uitmuntendheid uitkomen. Het telt momenteel 20 werkende leden, van wie twee in militaire dienst zün, en zeven adspirant-leden die door de diri gent de heer G. Heeringa van Leeuwar den, door middel van een muziekcursus tot goede leden worden opgeleid. Penningmeester R. Fokkens bracht een gunstig verslag uit, dank zq de envelopjes-actie die in de Lege Geaën 966,- heeft opgebracht De financiële ba sis van de vereniging is daardoor veel gezonder geworden. Ook de papier- en voddenactie is een van de kurken waarop Concordia dryft. Daar de vereniging niet over een gro te opslagplaats beschikt, kunnen alleen kranten en tü’dschriften worden opge haald. De leden doen dit graag als ze een tip krügen. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. Bron en besloten het honora rium van de dirigent met 5,- te verho gen. A.s. vrijdag 20 maart wordt een gecom bineerde uitvoering gegeven met de Chr. Zangvereniging „Lytse Krêft”. vorige kijken en namens het gehele personeel werd hem een staande schemerlamp aangeboden. Namens de leden en hun dames uit Janse’s Krite, die büna allen het feest meemaakten, belichtte de heer S. Meyer van Irnsum in geestige bewoor dingen het werk van hun jubilerende dorpsgenoot en kreeg hü een nieuwe fiets aangeboden. Daarna kwamen pas toor Diender van Irnsum, overbuurman van Janse, en de direkteur nog aan het woord. Beiden haalden de heer Janse ook als mens naar voren en zün eigen schap zich’vele vrienden te maken, waar zün vriendelijkheid en voorkomendheid veel toe hebben bügedragen. Een aantal bloemstukken fleurde het geheel nog op. Het verdere gedeelte van de avond werd verzorgd door het gezel schap M. v. d. Weerd uit Bolsward, dat er uitstekend in slaagde de prima sfeer op deze avond nog hoger op te voeren. Aan het einde van deze zeer gezellige avond dankte de jubilaris zeer hartelijk voor de vele blü’ken van waardering en de grote belangstelling op deze voor hem en zün gezin bü’zondere dag.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1