f agenda"} S. en 0. droeg 12.500 eieren over Eerste Sneker kievitsei voor burgemeester Rasterhoff Meerderheid in Aandeelhoudersvergade ring N.V. Sneeker Jachthaven tegen uitbreiding schiphuizen Friese CJV’ers waren weer in Sneek bijeen IJLST WYMBRITSERADEEL en van een Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Fan de brug af gezien kreeg voortreffelijke vertolking 119e jaargang no. 26 Dinsdag 31 maart 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Kerknieuws Nieuwe Deurwaarder Heropening Sneker Scheepvaart Museum Jeugdige oud-Sneker vond eerste kievitsei in Amsterdam Pater Piron metTobits Beproeving” in Sneek Een jubileum Ruim 2000 kievitseieren op tie markt Raad van Beheer gemachtigd vrijkomende aandelen aan te kopen ranyi Nieuwe openb. kleuterschool in Noorderhoek spoedig open Feestavond o.l. school te Rauwerd Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en V «BW SNEEKER NIEUWSBLAD 9 de provinciale Bondsdag. Vergeleken met verleden jaar Jezus is opgewekt! is En wü? In Ijlst waren Sietze IJsselstein en Eventuele nieuwbouw Bezielende slotrally m.m.v. Uitloting Obligaties Bestuursverkiezing Jaarverslagen Mededelingen R.v.Beheer van aannemen tot dolheid Bij het vernieuwde toiletgebouw voor dames zal een lichtpunt worden aange bracht en de oude kolk zal zodra de mo de en de gelijkheid zich daartoe voordoet, worden uitgediept. Met de R.Waterstaat worden besprekingen gevoerd over het plaatsen van asvaten van draad, waarin papie ren zakken kunnen worden aangebracht waarmee deze dienst thans nog proeven neemt. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Pater Piron van Witmarsum zal a.s. vrijdag 3 april voor de lezers en mede werkers van „De Open Deur” in de Ich- thuskerk het stuk Tobits Beproeving” voordragen. Dit spel is een bewerking van het apokrieve bijbelboek Tobias en laat zien hoe God de mens soms slaat, maar hem ook weer genezing brengt. Voor bijzonderheden over deze avond verwijzen wü naar de advertentie in dit blad. Aanstaande dinsdag zal het zestig jaar geleden zün dat de heer P. de Jong, poelier te Leeuwarden, voor de eerste maal in -Sneek kwam om kievitseieren op te kopen. AMICITIA THEATER Woensdag 1 april ’s avonds 8 uur film:; De grote Obsessie. Op de markt alhier werden vanmor gen ruim 2000 kievitseieren aangevoerd. De prüs bedroeg ongeveer 75 cent per stuk. Jelle Kloostra zaterdagmiddag de ge lukkigen. Kort na elkaar vonden zü elk een kievitsei. De eieren zün aangeboden aan oud-burgemeester Oppedük. Men bericht ons dat de werkzaamhe den aan de verbouw en het opnieuw in richten van het Fries Scheepvaart Mu seum aan het Kleinzand thans zover ge vorderd zijn dat a.s. woensdagmiddag om 1 uur de officiële heropening zal plaats vinden. Hiertoe zijn vele officiële personen uit het Museum-wezen uitge nodigd. De opening zal geschieden door de Rijks Directeur van de Scheepvaart musea in Nederland en Overzeese rijks- delen Baron van Pahlenbergh thoe Wou- denbergh. Donderdagavond hield de openbare la gere school te Rauwerd in zaal „De Trüe Sprong” een feestavond, welke be halve door de ouders van de schoolkin deren ook werd bezocht door andere be langstellenden. In vier weken tü'd had het onderwüzend personeel onder de be zielende leiding van het schoolhoofd, de heer J. de Vries,'met de leerlingen van de vüfde en zesde klas het friese sprook je „Polanus, de Poalman” ingestudeerd. Dit door mevr. J. Visser-Bakker uit Ter- horne geschreven stuk werd zeer goed door de kinderen over het voetlicht ge bracht. Plm. 140 bezoekers hebben niet alleen gene ten van het uitstekende spel van Polanus, de koning van de zuidpool en Kabouter Spulbrekker, maar ook van dat van de andere medewerkers. Daar ook aan de decors en de aankleding bü- zondere zorg was besteed, konden leer lingen en leerkrachten aan het slot zeer tevreden zün. Er zün teveel haaien in de wereld: een droom wordt altüd een karkas. Wü hebben gehoord van een oorlog op leven en dood. Wü zien rassenhaat. Wü zien egoisme, zoveel mogelü’k naar je toe ha len. Wü geloven niet meer in een ko ninkrijk dat zich uitbreidt. De kerk is op haar retour. We menen het nog wel: God roept ons broeders tot de daad, maar het is geen fel ideaal meer. We zingen nog wat over een groot ideaal, maar in ons nuchter hart ligt het ideaal aan scherven; wü geloven niet meer dat ons ideaal de wereld verder zal brengen. Dit stuk, geschreven dooi' Arthur Mil ler, in het nederlands vertaald door Nel Bergmans-Withaar, speelt in een New Yorkse havenwük, waar veel Italiaan se immigranten wonen en ook de advo- zich heeft gevestigd, brug af” een drama onderkent daarin hoe sentimenten het volk Dat stelletje grote ideaal was: Christus is opgewekt. Hü heeft overwonnen. Hü alleen. De eersteling in Rauwerderhem werd Goede Vrüdag gevonden op de landerüen van de heer Arj. Schouwstra bü Irn- sum. Vinder was de heer H. Hylkema te Irnsum die het later op de dag burge meester J. v. d. Bent aanbood. Met ingang van morgen is benoemd tot deurwaarder in de vacature A. de Jong alhier de heer F. W. E. Baerveldt, cand. deurwaarder te Wolvega. De heer Baerveldt was hier al geruime tü'd als waarnemend deurwaarder werkzaam. Aan hetgeen de voorzitter reeds na de opening had medegedeeld, voegde hü nog het volgende toe. De eige naren van grote schepen zal door publi catie in de haven worden verzocht tij dens hun verblüf in de haven geen ge bruik te maken van de toiletten aan boord teneinde verontreiniging van het water te voorkomen. De nog aanwezige verroeste zinken dakplaten op de schip huizen zullen voorzover nodig en de be groting het toelaat door asbestplaten worden vervangen. De vervanging van kleine(re) schepen door grote, waartoe meer en meer aan deelhouders der N.V. Sneeker Jachthaven overgaan, veroorzaakt daar ruimte- moeilijkheden. Wanneer deze aandeelhouders hoofdhuurder zijn van een schip- huis is het al vóórgekomen dat er dan voor de schepen van hun onderhuurders geen plaats meer was en deze een ander onderdak moesten zoeken. Tot nu toe is dat steeds gelukt, maar toch baart deze ontwikkeling de Raad van Beheer zor gen. Deze heeft zich daarom afgevraagd of er meer schiphuizen gebouwd moe ten worden en legde deze vraag ook voor aan de algemene vergadering van aan deelhouders, die vrijdagavond in „Onder de Linden” werd gehouden. De meer derheid van de vergadering was hier echter om onderscheidene redenen niet voor. Het idee van een der aandeelhouders daarentegen te trachten vrijkomende aandelen aan te kopen om op die wijze het aantal aandeelhouders en daarmee de vraag naar overdekte ligplaatsen te verminderen, had aller instemming. Van de Raad van Beheer waren peri odiek aftredend en herkiesbaar de he ren J. D. v. d. Molen en Th. v. d. Werf. Beiden werden herkozen. In de vacature van wülen de heer R. Dükstra stelde de R.v.B. candidaat de heer D. Monsma. Gekozen werd evenwel de heer H. A. J. Heldoorn, die deze benoeming aanvaard de. Bü de rondvraag werd de aandacht gevestigd op het vele drüfvuil in de ha ven over de verwüdering waarvan reeds besprekingen worden gevoerd met de gemeente, aangedrongen op een verbod voor sportvisser-niet aandeelhouders in de haven en wüziging van het systeem huurders en onderhuurders van schip huizen teneinde de laatsten meer recht te verschaffen op een ligplaats. Het eerste werd toegezegd, de be pleitte wüziging zal in de Raad van Be heer worden besproken die dan in de vol gende vergadering zijn zienswpze ken baar zal maken. De jeugdige Amsterdammer en oud Sneker Rienk Dükstra heeft het eerste kievitsei van de gemeente Amsterdam gevonden. Burgemeester Van Hal kreeg het aangeboden. Rienk ontving enkele boekjes over Neêrlands hoofdstad en nog enkele andere cadeaux. Ds. Den Hartog van Welsrüp heeft het beroep naar de hervormde gemeen te te Ijlst aangenomen. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handels- adv.lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad ’s Avonds half acht waren de C.J.V.’- ers in de Grote Kerk verzameld. Ver schillende jongeren werkten mee aan de Liturgie. Daarna sprak ds J. B. van Heerde te Hantum over „Kom van dié brug af”. Zün eerwaarde had als tek sten gekozen: Lucas 24 1B en 6a: „maar op de eerste dag der week gin gen zü reeds vroeg in de morgenstond Na het onveranderd vaststellen van de begroting voor 1964 werden van sde Obligatielening 1959 de volgende num mers uitgeloot: 15, 32, 42, 44, 52, 60, 66, 88, 96, 116, 120 en 121. Volgens het jaarverslag van de secre taris de heer S. G. Ruiter is ook vorig jaar aan het onderhoud van de ge bouwen en terreinen weer de nodige zorg besteed. De verplaatsing van de benzine- en oliepompen heeft na overleg met de ge meente, wat een jaar heeft geduurd, haar beslag gekregen. De gevraagde verplaatsing van het toegangshek naar de haven schünt bü de gemeente echter ook problemen op te leveren. Het gastenboek in de haven werd door 541 bezoekers, onder wie plm. 50 bui tenlanders, voornamelük Duitsers, gete kend. De familie Douma, die er voor ge zorgd heeft dat alles weer zo goed is verlopen, kreeg een pluim. Gememoreerd werd, dat de heer H. Vrolük de haven een stormbal schonk Misschien is het ook wel ’t laatste dat binnen de grenzen van Sneek gevonden is, want onze goede stad is büna volge bouwd en het zal voor de kieviten in de toekomst moeilük zün er nog een plaatsje te vinden. De jongens spoedden zich er mee naar burgemeester Raster hoff, die er blükens de foto kennelük mee in zün schik was. Behalve de ge- bruikelüke oorkonde van de Bond van Friese Vogelwachten, kregen de jongens van de burgervader ieder nog een rü’ks- daalder en een vergroting van de hierbij afgebeelde foto. Het was overigens het tweede ei dat burgemeester Rasterhoff kreeg aangebo den. ’s Vrüdags had onze stadgenoot P. Walstra uit de Nauwe Noorderhorne die in gezelschap van de heer W. Boersma uit Oudega (H.O.) door de landerüen zwierf, in de omgeving van Joure een kievitsei gevonden en dit ’s avonds de heer Rasterhoff* aangeboden.- Het ei van de Lemmerweg was echter het ware, want dat was op Sneker bodem gevonden. De 13 jarige Hans de Boer te Nüland heeft vrüdagmorgen om 11 uur aan de Schapenlaan onder Nüland het eerste kievitsei in Wymbritseradeel gevonden. Hü heeft het ’s middags aan burgemees ter J. van Hout aangeboden en ontving de gebruikelüke oorkonde van de Bond van Friese Vogelwachten. Over de vraag van de voorzitter of de R.v.B. naar aanleiding van wat wü in de aanhef vermeldden, plannen moet maken voor een eventuele bouw van schiphuizen in de kleine of in de grote kolk, ontspon zich een uitgebreide dis cussie. Het voor en tegen wisselde el kaar af - bü het laatste werd o.a. gewe zen op het verlies aan open water voor het optuigen van zeilschepen - en het eindresultaat was dat slechts de klein ste helft van de aanwezigen zich vóór nieuwbouw uitsprak. Een betere oplos sing werd geacht vrijkomende aandelen te kopen waartoe de R-ad van Beheer met algemene stemmen werd gemach tigd. Zo nodig echter hoopt deze volgend jaar met voorstellen te komen. Gods grote antwoord aan een uitgebluste idealistenGods De paröchiespelers hebben prima amateurtoneel ten beste gegeven. Zü wonnen met dit stuk de provinciale prüs voor het landjuweel en in Haarlem wis ten zü hoge noteringen met dit stuk te boeken. De regie (P. van der Zee en W. Kok) heeft er uitgehaald wat er in zit en zonder de andere spelers te kort te doen menen wü dat de rol van Eddy een uitnemende vertolking kreeg; een rol die gespeeld werd door regisseur W. Kok. Het toneel was sober, maar stül- vol aangekleed, de belichting artistiek, maar o.i. aan de zwakke kant, hetgeen ook van het geluid gezegd moet wor den. Dit werkt rumoer in de zaal in de hand en we geloven haast, dat men met dit stuk voor het vrü jeugdige publiek te hoog gegrepen had, zodat men het ge stelde doel voorbügeschoten is, althans ten dele. Een donderende ovatie viel evenwel de Paröchiespelers ten deel. Aan de opvoering voorafgaand vielen enige negro-spirituals te beluisteren, door een drietal gespeeld en gezongen. Mevr. C. Baart-Van Til uit Cubaard had als presidente de ontspanningsvergade- ring geopend, een woord van dank bren gend aan Bondsdag- en regelingscom- missie en een speciaal woord van wel kom toeroepend aan de dames Beuskens Leeuwarden en De Boer uit Joure, die namens de Herv. vrouwengroep Fries land de Bondsdag büwoonden. Daar het een museum betreft dat ge heel op de scheepvaart is ingesteld zal medewerking worden verleend door het Tamboer- en Pijperkorpsj van de ma rinestaf te Den Helder dat ditmaal voor het eerst in gala-uniform zal optreden. Precies te een uur stelt bet korps zich vOór het Scheepvaart-museum op en maakt een muzikale rondgang door de stad. De juiste route is nog niet bekend doch zal men hopelük door middel van een bulletin tüdig nader bekend maken. Om precies half drie komen de geno digden dan in het museum büeen. Van wege de beperkte ruimte is slechts een gering aantal hoge gasten uitgenodigd, doch na het officiële gedeelte kan de burgerü zijn nieuwsgierigheid bevredi gen. Als speciale attractie zün bovendien verlichte, in glas-beton uitgevoerde ma quettes aanwezig die op de stoep van het nieuwe gebouw tentoongesteld zullen worden, van het Waagplein zoals dit er uit zag voor de verwoesting van de Waag in april 1945 en van het Waag plein met de voorgestelde torenflat die er t.z.t. zal komen. Het is voor Sneek een geluk dat e.e.a. zo vlug, vóór het vreemdelingenseizoen aanbreekt, tot stand is gekomen. uit het graf boodschap: Hü is hier niet, Hü, Die van de brug van de hemel afstapte tot diep in de wereld. Hü, Die kwam met de droom en het ideaal van Zijn Vader in de hemel, Hij is opgewekt. Dat is het grote wonder van ons geloof. Pa sen is belangrüker dan Kerstmis. God wilde de schepping omvormen. God zag de wereld vol haaien. Maar Hij heeft Zün droom verwerkelükteen op gestane Christus. Wü mogen als jonge christenen in de ze wereld staan met een geweldige op dracht. Wij hoeven het leven niet van de brug af te bekijken. Gods droom is niet bedrog. De grote overwinning komt. Wü zien reeds de streep van het licht van pasen. De Heer zal binnen komen om ons te halen. Spr. besloot zün vurige toespraak met: Laat je hart opspringen. Wees er blü over. Satan stuurt de haaien om ons de droom te ontnemen, maar Christus zal overwinnen! Ga naar jullie clubs, naar jullie dorpen om ook daar Gods licht te laten vallen! Want Christus zegt: Spring van die brug af! Met een machtig gezongen, begeleid door jubelend orgelspel en schallende trompetten: „U zü de glorie, opgesta ne Heer, U zü de victorie, nu en mermeer” werd de begeesterende gesloten, ’s Middags was er ƒ247,- ge-i collecteerd voor het C.J.V.-werk; ’s av. bracht de collecte voor de ziekendienst 243,- op. De plaatselijke C.J.V. die de organisa tie en regeling van deze Bondsdag ver zorgde, was ’s morgens om 9 uur reeds bijelkaar geweest om een kort Bonds- dagappel te houden, waar de voorzitter allen wees op de taak die wachtte. Ook de Sneker C.J.V.’ers kunnen dankbaar terugzien op een welgeslaagde dag. caat Mr. Alfieri Hü ziet „van de voltrekken en hü hartstochten en van Sicilië, waaruit de immigranten be staan, beheersen. Mr. Alfieri is de ver teller in het stuk, de schouwer en ook de raadgever van deze Siciliaanse gemeen schap in New York. In ’t gezin van de bootwerker Eddy woont het aangeno men nichtje Kathy. Eddy is dol op zün pleegdochter, maar het meisje groeit uit tot een jonge vrouw in wier leven de liefde voor een man komt. De genegen heid van Eddy voor zün pleegdochter verandert allengs in hartstochtelüke lief de voor haar. Twee arme Italiaanse ne ven komen illegaal de Ver. Staten bin nen en nemen intrek in Eddy’s gezin. Tussen Kathy en de jongste van de twee neven, Rudolpho, groeit een grote lief de, tot grote ergernis van Eddy, die al les in het werk stelt om Kathy de weg van haar liefde te versperren. Mr Alfieri, bü wie Eddy raad komt vragen raadt hem aan zich er niet mee te bemoeien. Eddy gaat toch door met zün verdacht makingen. Naarmate de trouwplannen Kathy en Rudolpho vaste vormen groeit de haat van Eddy en gedreven geeft hü de beide neven aan bü de immigratie-politie die de beide neven arresteert. Marco, de broer van Rudolpho heeft het werk van Eddy doorzien en verwüt hem het ver raad ten aanhore van de hele buurt, die zich vol afkeuring van Eddy af wendt. In een straatgevecht wordt Eddy door de op wraak beluste Marco gedood. Subliem spel Het gelukkige drietal. Van l.n.r. Hen drik Minks, Jannes en Henk Hofstra. Na de opening herdacht de voorzitter de heer P. O. Revet de aandeelhouders die in het afgelopen jaar zü'n overleden t.w. de heren M. Oppenhuizen, een van de oprichters der N.V., R. Dükstra, commissaris, G. W. Slotboom en gebr. Visser. Deze woorden werden door de aanwezigen staande aangehoord, waar na enige minuten stilte in acht werd ge nomen. De heer Revet vertelde vervolgens iets over de ervaringen die hü vorig jaar als nieuwe voorzitter heeft opge daan. Het is hem daarbü gebleken, dat aan alle bestuursfuncties veel werk is verbonden, in ’t büzonder voor de secre taris, de penningmeester en de commis saris voor de lopende zaken. Hü deelde hierna mede, dat de R.v.B. stellig ver wacht dat de uitbreiding van de da- mes-toiletten nog vóór het seizoen ge reed komt. Direct na de Paasdagen wordt er mee begonnen. In verschillende schiphuizen zullen nieuwe beton-palen worden aange bracht en de loopplanken waar nodig vernieuwd. Gehoopt wordt ook dat dit voor het seizoen gereed zal zün. De heer Revet attenteerde tenslotte nog op het fietsverbod in de haven en verzocht aan deelhouders en bezoekers op de terrei nen van de haven hun honden aan de lijn te houden en te voorkomen dat ze de paden bevuilen. Zaterdag 28 maart 1964 zal voor Hen drik Minks (15), wonende in de Johan Bongastraat, en de broers Jannes (13) en Henk Hofstra (14), wonende in de Pieter Sikkesstraat, een datum blijven, welke zü niet licht zullen vergeten. *s Morgens om even over achten von den zij nameljik in het land achter de Chr. Technische School aan de Lem merweg het eerste kievitsei op Sneker bodem. Idealen zün een luxe, die wij, jongeren, ons niet meer kunnen permitteren. We hebben onze handen vol om door de we reld te komen. Onze harten zün leeg. De discipelen gaan naar het graf, daar ligt hun ideaal: dood. Maar uit h?t Z""r klinkt want In café „Leeuwen” vond donderdag de overdracht plaats van de eieren, die S. en O. ten bate van de plaatselijke vere nigingen „Hulp in Nood”, het Groene, het Wit Gele en het Oranje Groene Kruis met behulp van een aantal collec tanten en collectrices de dag tevoren had ingezameld. Dit jaar werd een re cord gevestigd: ongeveer 12.500 eieren vonden in totaal hun weg naar „S. en O.”. In natura werden ongeveer 4200 in gezameld, door middel van bonnen kreeg men zo’n 4700, de rest kwam in geld binnen. Deze in Nederland unieke ac tie, waarmee men in 1937 op initiatief van de heer D. Volkers, nu 77 jaar en donderdagavond ook aanwezig, is begon nen leverde twee jaar geleden een ge denkwaardige mijlpaal op; toen werd het 100.000ste ei opgehaald. Dat de aktie, waarvan de liefdadige instelling vele Snekers aanspreekt, nog altüd kan slagen is vooral mede te dan ken aan de mensen, die zich ieder jaar weer voor het inzamelen beschikbaar stellen, zei de heer Ruiter, woordvoer der van „S. en O.”. Tevoren had de heer Brouwer, op wiens schouders een groot deel van de organisatie van deze aktie rust de eieren al overgedragen aan de heer A. Schurer. Ongeveer 1250 ge zinnen konden worden verrast met eie ren. Twintig voor echtparen en tien voor Woensdag 1 april Leerlingenavond Brouwer’s Muziekschool m.m.v. het Schoolorkest van de school in Zaal Hanenburg. Aanvang ’s avond 7.30 uur. Donderdag 2 april Lezing Natuurkundig Genootschap Sneek. Spreker burge meester L. Rasterhoff over „Het aard gas van Slochteren”. Achterzaal hotel „De Wünberg”, ’s avonds 8 uur. Donderdag 2 tot en met zondag 5 april Nationaal Biljartkampioenschap le klas cadre 38-2 in foyer Amicitia. Aanvang 13.30 en 19.30 uur, zondag vanaf 13.30 uur. Vrüdag 3 april Voorjaarsshow Modehuis Lampe in „Ons Gebouw”. Aanvang ’s avonds 8 uur. Vrijdag 3 april Open Deur Groep Sneek. Ichthuskerk ’s avonds 8 uur Pater Pi ron met het stuk Tobits Beproeving”. Dinsdag 7, woensdag 8 en donderdag 9 april Utfierings Krite Snits. Zaterdag 11 april Gymnastiekvereniging „Thusnelda-Greate Pier” Demon stratie turnen en trampolinespringen in „Ons Gebouw”, met medewerking van Ned. Dameskeurcorps en de Trampolineclub uit Apeldoorn. Ruim 800 jonge mensen, leden van het Christelük Jongeren Verbond in Fries land, togen paasmaandag weer naar Sneek voor het houden van de jaarlijkse 2 een teruggang van zo’n 200 bezoekers. Maar het was weer een fleurig gezicht al die jongeren ’s mid dags in „Ons Gebouw” en ’s avonds in de Grote Kerk. In alle clubs was in de afgelopen winter een gespreksavond gehouden over „Jij en de- ander”, die diende als voorbereiding op het toneelstuk „Van de brug af gezien”, dat nu op gevoerd werd door de R.K. Paröchiespelers uit Joure. alleenstaanden. Geen wonder, dat men zelfs buiten Friesland spreekt over de Sneker eierinzamelingsactie! Namens „Hulp in Nood” voerde de heer Th. W. Zandstra het woord. Ook hü was dank baar voor deze actie. „De materiële nood mag dan verminderen, er zün nog altijd vergeten groepen. Daarom heb ben én deze aktie én de vereniging Hulp in Nood nog waarde. Er is nog nood, die gelenigd moet worden. Het is verheu gend dat S. en O. een veelzijdige vereni ging is, die vele activiteiten ontplooit”, aldus spr. Namens het Groene Kruis sprak de heer P. Jongejans. Ook hü sprak zün erkentelükheid uit voor deze actie. De heer G. Fritsma, die voor de collectanten en collectrices sprak had een tweetal verrassingen. De heer F. Verf, de afgetreden voorzitter van S. en O. werd voor zijn jarenlange arbeid be loond met een geschenk en een gedicht, dat ter vergadering werd voorgelezen. Ook mevrouw Verf werd niet vergeten. De heer Jonkmans, die zijn bestuurs functie neerlegde, maar achter de scher men wel verder mee zal werken kreeg voor zijn werk een attentie en ee~ ge dicht, dat hü aan de aanwezigen voorlas. Voor mevrouw Jonkmans was ook een blijk van waardering aanwezig. Tenslot te sprak de heer D. Volkers, de man die in 1937 met de actie begon. die tüdens de Sneekweek vrüwel dage lijks gehesen moest worden en vermeld dat door ontlasting van de haven na het gereedkomen van de nieuwe in de afge lopen winter alle kleine schepen onder dak konden worden gebracht. De balans per 31 december 1963, verlies- en winstrekening over 1963 de begroting voor 1964 waren op convocatie afgedrukt. De eerste wüst een totaalbedrag van 50249,37 aan, waaronder een verliessaldo over de vo rige jaren van 18602,42, dat om fis cale redenen niet verder verlaagd kan worden. Het aandelenkapitaal bedraagt 30000,- de reserve agio aandelen 7165,-. Aandelen in portefeuille 6400,-. Het batig saldo op de verlies- en winst rekening bedroeg 664,14. Aan huren jachthuizen werd ontvangen 14730,- voor open ligplaatsen 2228,50, plm. 300,- minder dan vorig jaar daar enke le grote motorboten naar de nieuwe ha ven zün verhuisd. De ontvangst aan ha vengeld 1625,60 was echter 125,- ho ger. Aan onderhoud werd 7573,71 be steed, afgeschreven totaal 2750,31. Het bedrag aan onderhoud is hoofdza- kelük besteed aan de jachthuizen, waar voor de heer T. D. Joustra ook reeds honderd betonpalen heeft bestek’ Na het bespreken van enige klachten over het waterverbruik in de haven en over vergoeding voor het gebruik van de telefoon,' werden de jaarstukken op voorstel van de controlecommissie vast gesteld en werd de penningmeester de heer Th. v. d. Werf décharge verleend. met de specerijen, die zü gereed ge maakt hadden, naar het graf” en: „Hü is hier niet, maar Hü is opgewekt”. In een briljant betoog zette de spreker uit een hoe wü in ons leven als christen- jongeren hebben te leven. Er is een prachtig boek: „De oude man en de zee” door Ernest Hemmingway geschreven. Een oude visser is niet in staat behoor- lüke vangsten te maken. Hij wordt ver sleten voor een waardeloze visser en een echte pechvogel. Maar erger vindt hij de medelüdende blikken. Tot op een dag hü de vangst van zijn leven doet: een enorme vis heeft hü aan de haak. Het gevecht de vis binnen te halen duurt dagen en nachten, maar eindelük kan hü de vis doden. Een wilde blijdschap maakt zich van de oude visser meester: zün grote ideaal is uitgekomen, hü zal bewonderd worden. Maar dan gebeurt het verschrikkelükehaaien ruiken het bloed van de gevangen vis en zij kap pen er grote stukken af, totdat er einde lijk een karkas overblüft van de trotse vangst. Nu wil de schrüver van het boek zeggen: zo gaat het nu altüd in het le ven. Als kleine mensen hebben we hoge idealen, maar het tragische is, er zün altüd haaien in de weer en... zü winnen op de duur. Ook de arme discipelen in het paasverhaal. Toen zü Jezus leerden ken nen was het leven voor hen opengegaan. Het wonderbaarlüke leven dat Jezus Zün koninkrük noemde. God zou overwinnen, de aarde zou goed worden. Het hart van de discipelen was in brand gestoken. Zü hadden meegedroomd van een nieuwe hemel en een nieuwe aarde; dat grote ideaal had hen aangegrepen. Toen wa ren de haaien gekomen. Golgotha sloeg alles kletterend in stukken. Met het be graven van Jezus’ lichaam in de grü- ze spelonk van de hof van Arimathea hadden ze tegelijk hun droom, hun ide alen begraven. Op de paasmorgen gaan ze moedeloos met specerijen en lege har ten naar het graf, om hun illusies nog te koesteren, hoewel ze weten dat het voorgoed is afgelopen. Voelen wü ons, aldus spreker, als jeugdver. 1964 niet verwant aan de discipelen? Staan wü niet naast hen? De grote idealen van zo’n 30 a 40 jaar geleden zün weg. We meenden het ook nog toen we zongen „God roept ons broeders tot de daad.” Wij zouden als christenen het konink rük Gods doordrukken op deze wereld. De nieuwe openbare kleuterschool aan de Harmen Sytstrastraat alhier zal vrüdag 10 april a.s. ’s morgens om 10 uur, worden geopend. Na de opening is er een ontvangst in het stadhuis. ’s Avonds van 7 uur tot half 9 is er voor belangstellenden gelegenheid de nieuwe school te bezichtigen. >s»iss

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1