Waterpoort-krabbelt Paviljoen Sneekermeer (nog) niet verkocht Schoolorkest hoogtepunt op Leerlingen avond Brouwer’s Accordeonschool fAGENDA IJLST WYM BRITS ERA DEEL en van Feisal houdt de macht in handen door Speurder BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 27 Donderdag 2 april 1961 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ka Geheimzinnigheid bij Utrechtse Bank Vroeg grutto-ei in Oudega-W. gevonden Merenconferentie dit jaar in Makkuin en Workum Wietse Veninga, Oosthem koninklijk onderscheiden NCRV vertoont „toeristische fleur in kleur” Haagse jeugd een eigen straat Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Van der Heem op 11 juni open Finale verkopingen SNEEKER NIEUWSBLAD dicht te gooien. Het ging allemaal „rijke”) stad met veel bewoners die „De neemt bij hem een grote plaats in. Mythen G. Bosch Hervormingen dat ze 12 april a.s. weer open gaan. Op de In de Mode- Het bekende Schoolortaest Openlijk In tegenstelling tot het bericht, dat gisteren in de Leeuwarder Cougant stond heeft de heer P. van der Zee desge vraagd medegedeeld, dat het paviljoen nog niet verkocht is. v De onderhandelingen verkeren echter Zaal-Hanenburg was gisteravond ge heel bezet bij de jaarlijkse leerlingen avond van de Sneker afdeling van Brou wers Accordeonschool te Giekerk. Het driedelige programma werd ver zorgd door de leerlingen, het Sneker Ac cordeon Orkest en, na de pauze, het be faamde Schoolorkest. was Daar vuilnisemmer Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. als „De en nemen Duitsland In het Laakkwartier, een oude Haagse wijk met weinig speelgelegenheid voor de jeugd, is een straat afgesloten om er - mèt de naastliggende plant- soenstrook - een speelgelegenheid voor de jeugd van te maken. Er komen een rolschaatsbaan en twee met tegels be dekte speelplaatsen, waarop speelwerk- tuigen zullen staan. Van de gazons, die langs een door de plantsoenstrook lopen- Hier tussendoor werden de getuig schriften uitgereikt door de heer Frans van Cappelle, die reeds 13 jaar als exa minator aan Brouwers Muziekschool verbonden is. De leerlingen werden op geleid door Mej. T. Duits en de heer J. J. de With smaakte het genoegen dat z\jn candidate, mej. Thea Veenstra voor het eindexamen (D slaagde. De verdere uitslag luidt: Elementair: Bouwe Smeding, Workum; Voorberei dend A: Ruurdje Dijkstra, Oudehaske, Joekie Beuker, Workurrf, Frederika de Dinsdag was het 40 jaar geleden, dat Wietse Veninga (61) uit Oosthem-Nijezijl in dienst trad van de coöp. zuivelfabriek „De Hem” te Oosthem, die enige tijd ge leden een fusie aangegaan is met de coöp. zuivelfabriek „De Goede Ver wachting” te Workum. Hij is in die tijd opgeklommen van monsternemer tot hoofdcontroleur. Verder heeft hij zich in zjjn functie zeer verdienstelijk gemaakt bij de veeziektebestrijding (t.b.c.) en was hij een raadsman bij de abortusbe- strijding. Een en ander was aanleiding om de jubilaris Koninklijk te onderschei den. In aanwezigheid van het bestuur van de zuivelfabriek te Workum heeft burgemeester J. van Hout van Wymbrit- seradeel dinsdag de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau aan de heer Veninga uitgereikt. Boer, Sneek; B. Tjeerd Schuurmans, Sneek en Gea Smit, Heerenveen; Voor bereidend C, Jan Landman, Sneek; C, Dettie Popma, Oppenhuizen. Nadat de heer Sale Brouwer een kort openingswoord gesproken had, werd be gonnen met een korte openbare les. Ver schillende jeugdige beginnelingen wis ten op vlotte wjjze de gestelde vragen betreffende de bouw van de instrumen ten, notenkennis, etc. te beantwoorden, waarna nog enige stukjes ten gehore ge bracht werden. Het gebodene, voor gi taar en accordeon, solistisch, in duet of trio, werd met aandacht gevolgd. Hier bij bleken de meer-gevorderden, met name Jan Landman en Joop de Jong, èn technisch, èn muzikaal uit het goede hout gesneden te zijn. Het S.A.O., thans onder leiding van Sale Brouwer, speelde vervolgens twee marsen, een wals en een tango. Onder het kleine groepje van elf leden, schui len enige uitstekende krachten, die ook zijn opgenomen in het Schoolorkest. De uitvoering kenmerkte zich door een duidelijke frasering. Ook de nuancering kreeg de nodige aandacht, maar in het samenspel constateerden we af en toe een zwak plekje. De merenconferentie - de derde reeds - zal dit jaar op dinsdag 5 en woensdag 6 mei in Makkum en in Workum wor den gehouden. Zo meu weet, worden de ze conferenties georganiseerd door de Merenfederatie in de streekorganen Su- dergoa en Midden-Friesland met mede werking van de Provinciale V.V.V. Na de ontvangst door het gemeente bestuur van Wonseradeel in het recreatie oord „De Holle Poarte” te Makkum om 7 uur beginnen dinsdag om 8 uur in de conferentiezaal de lezingen. Mr. D. H. Okma, voorzitter van de Marrekrite, be spreekt „de accomodatie”, de heer F. v. d. Meer, voorzitter van de V.V.V. Ter- horne „de organisatie”, de heer W. Rie- mersma, rijksmiddenstandsconsulent te Leeuwarden spreekt over „de zaken man” en Ds. J. W. Bruinsma te Gaast- meer over „de bevolking”. De volgende dag, ’s morgens om half tien, worden de conferentiegangers ont vangen in het stadhuis van Workum, waarna om kwart over tien de sectie vergaderingen in een drietal lokaliteiten in Workum aanvangen. Na een koffie tafel en een boottocht naar de Oudegas- ter Brekken en omgeving volgt in de conferentiezaal te Makkum de bespre king van de sectierapporten. Na de ver gadering is er dan ’s avonds nog een gezamenlijk diner. De rode* ruzie Chroestsjov is naar Boedapest ver-Boer, Sneek; A. Japke Spjjkstra en Luts- trokken om de viering van de Hongaar- j ke Weiland, Heerenveen, Nellie Land- se bevrijdingsdag bij te wonen en vol man, Sneek; Voorbereidend B, Joke de I De kinderen van de veehouder J. E. Coers aan de Korte Vreugde be- I treuren het verlies van hun ponny. Het paardje is dinsdagmiddag in de Kerkhofgracht verdronken. Het liep voor het ponnywagentje waarmee J een ritje rond het kerkhof werd ge- maakt, maar sloeg op de hoek.-van de i Harmen Sytstrastraat en de Kerk- hoflaan ophol. Daarbij raakte het I voorste gedeelte van het wagentje los j van het achterste, waarop de kinde- J ren zaten. Deze konden er toen af- springen. De ponny rende door. Een I man probeerde tevergeefs hem tegen te houden, waarna hjj tegenover de I speelweide in het water terecht f kwam. Maar helaas sloeg hij I tegen een bootje aan, waardoor hij J bewusteloos raakte en in ’t midden I van de gracht, waar de mensen hem niet konden helpen, verdronk. Rondom de verkoop van het paviljoen Sneekermeer heerst vrij veel geheimzin nigheid. Zoals wij reeds op 19 maart konden berichten voert de heer P. van der Zee te Deventer, eigenaar van ho tel „De Keizer” aldaar en van het pa viljoen onderhandelingen met de Utrechtse Bank n.v. te Utrecht over de verkoop var het paviljoen en het daar bij behorende hotel. Het zóu de bedoe ling zijn van de Bank, die onder de naam „Exploitatiemaatschappij Lem- sterland n.v.” in die gemeente op door haar aangekochte terreinen bungalows en zomerhuisjes gaat bouwen, de acco modatie grondig te verbeteren. Het pa viljoen zou dan afgebroken moeten worden. De nieuwe fabriek van Van der Heem alhier zal op donderdag 11 juni a.s. wor den geopend door mr. H. P. Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in Friesland. o- Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad AMICITIA THEATER Donderdag 2 april t.m. zondag 5 april iedere avond te 8 uur en zondagmid dag te 5 uur film: Liefde op staatsbe- vel. Zondagmiddag 5 api-il te 2.30 uur film; Misdaad uit zelfverdediging. Notaris P. Feddema alhier verkocht gisteravond in Café-Rest. Leeuwen fi naal: 1. het burgerwoonhuis met erf en tuin en verder toebehoren aan de Koop- mansgracht no. 12. Toegewezen voor de hoogste beschrijvingssom van 23219 aan de heren H. A. Visser c.a. te Leeu warden. 2. Het burgerwoonhuis met erf, vrije steeg en toebehoren aan de Anje- lierstraat no. 10, in huur bij R. Ring- ma. Bod 10.869,-. Na dertien verhogin gen toegewezen aan dhr. R. Faber alhier voor 11.140,-. Perceel 1 is vrij te aanvaarden vóór of op 1 mei 1964, behoudens toestem ming Commissie Verd. Woonruimte. de wetering liggen, wil het Gemeente bestuur speelweiden laten maken, die de kinderen via een bruggetje kunnen bereiken. De speelgelegenheid - open voor alle kinderen, maar wel bewaakt - is in de eerste plaats bedoeld voor vermaak van de buurtjeugd. Ook zal de speelstrook gelegenheid bieden voor het georgani seerde jeugd- en ontwikkelingswerk. Voor de uitvoering van het plan heeft de gemeente ’s-Gravenhage bjjna drie ton uitgetrokken. belangstelling heeft iedereen de ogen op Boedapest gericht. Geruchten willen namelijk, dat hier zeer belangrijke za- re uit. Op zichzelf is dat niet zo in tens overleg tussen de aanwezige com munistische leiders zal zjjn gewijd aan de breuk met China. Iedereen verwacht een breuk, hoewel Moskou al een half jaar het stilzwijgen bewaart en de po lemiek aan Peking overlaat. De Franse communistische partij heeft een wereld conferentie over het ideologische geschil voorgesteld, de Roemeense bemiddeling is mislukt, Chroestsjov is de neuzen van de getrouwen aan het tellen geweest en velen zijn van oordeel, dat hij niet veel langer kan wachten met van zich af te bijten, hoezeer dit de communis tische wereld in de internationale sa menhang ook zou schaden. Waar Chi nezen en Russen bij elkaar zijn, zitten zij elkaar in de haren. Op de Afro-Azia tische conferentie, welke in Algiers is gehouden, is het tot felle woordenwis selingen gekomen. De Chinezen beschul digden de Russen o.a. van de verant woordelijkheid voor de moord op Loe- moemba al was hun argumentatie niet duidelijk. Het ene woord lokte het ande re uit. Op zichzelf is dat niet zo in teressant, maar wel, dat de ongeveer zeventig delegaties weinig belangstel ling en veel ergernis toonden bij deze discussies. Ondanks Chinees verzet is toch een Russische resolutie aangeno men, waarin werd gesproken over co ëxistentie tussen staten met verschillen de sociale en politieke stelsels. Coëxisten tie is voor de Chinees een vies woord. De pogingen van koning Saoed van Saoedi-Arabië om de macht weer geheel in handen te krjjgen zijn mislukt. Het resultaat is, dat zijn broer, kroonprins Feisal, die al minister-president is, alle bevoegdheden blijft behouden en dat Saoed slechts in naam koning is. Deze situatie is heel natuurlijk in landen, die een constitutionele monarchie zijn, maar dat is Saoedi-Arabië bepaald niet. De almacht van de vorst is hier nog on beperkt. aan het verdrag met Panama van 1903 een mythe. Rusk, de minister van buitenlandse zaken, ontkende, dat Castro alleen maar een lastpost en geen gevaar was en pre sident Johnson was het niet helemaal eens met de ideeën over Panama. Rusk voegde er aan toe, dat er een aantal zaken was, waarin hjj het met Fulbright eens was. Men kan zich afvragen of dat dan het Chinese probleem is of het feit, dat Fulbright Peking de enige werkelijke regering van China acht. Al zou de regering de juistheid van het standpunt moeten toegeven, wil dat nog niet zeggen, dat zjj er naar zou kunnen handelen, aangezien er zoveel bijkomsti ge factoren zijn (zoals de defensiegor- del voor Japan) welke de kwestie van de Chinese erkenning bepalen. In de Verenigde Staten is men bezig een ernstig onderzoek in te stellen naar de grondslagen van de Amerikaanse buitenlandse politiek in het licht van de evenwichtstoestand tussen Amerika en Rusland, een evenwicht, dat gehand haafd blijft dankzij die uiterst vernie tigende kernwapens. Vooral senator Ful bright heeft nu een aanval gepleegd op wat hij noemt een aantal mythen van de Amerikaanse politiek. Een van die mythen is, dat het communistische blok een hechte eenheid vormt, vastbesloten de vrije wereld te vernietigen. Een twee de, dat Cuba edn ernstig gevaar vorrht voor de Verenigde Staten, een gevaar, dat bovendien kan worden weggewerkt door boycot en diplomatieke druk Ful bright noemde die boycot - niet geheel ten onrechte - een mislukking. De derde mythe is, dat de vijandigheid van de Chinese communisten een permanent gegeven is en dat normale betrekkingen tussen Amerika en China nooit mogelijk zullen zijn. En tenslotte noemde hij het geheiligde karakter, dat wordt gegeven Op de tennisbanen aan de Korte niet alle verdwenen. Het is ergerlijk, Vreugde wordt een nieuwe gravel- Dit gebeurt tel- kens om de zeven jaar omdat de vloer gedurende die tjjd hard wordt en het water niet meer voldoende doorlaat. Daarom wordt de oude gra- vellaag uitgegraven en een nieuwe aangebracht. De banen zijn dan weer J up to date. Het ligt in de bedoeling, rinf 7P 19 nnril a a wopt nnon eraan in een vergevorderd stadium en de ver koop zal naar alle waarschijnlijkheid wel doorgaan. „Als het zover komt, zul len we er de nodige bekendheid wel aan geven”, aldus de heer Van der Zee, die zeer openlijk over deze zaak is. Anders is het bij de Utrechtse Bank, die al eerder blijk heeft gegeven publi- katies over deze kwestie niet erg op prjjs te stellen. Enkele weken geleden verklaarde men „geen commentaar” te hebben. Thans achtte de heer Kalksma van de Utrechtse Bank het nodig ons „met de hand op het hart” te verklaren dat de Utrechtse Bank geen enkele be moeienis met deze zaak heeft, even min als met de Exploitatiemaatschap pij Lemsterland n.v.” De heer Kalksma vergat echter te zeggen, dat als het te lefoonnummer van de exploitatiemij. wordt gedraaid, men de Utrechtse Bank in Utrecht aan de lijn heeft. Het staat in ieder geval vast, dat men niet eerder over verkoop kan spre ken, dan wanneer die inderdaad heeft plaats gehad. En dat is hier (nog) niet het geval. De kieviten raakten dit jaar laat aan de leg. Dit kan niet worden gezegd van de grutto of skries, want op 1 april (geen aprilmop) zag zoon Reinder van de heer A. Popta te Oudega-W. reeds een grutto-ei in een nest liggen. Is het voorjaar heel vroeg, dan kan het gebeuren dat eind maart wel eens een broed wordt gevonden. Maar nu is het in begin april werkelijk bijzonder vroeg. De opstand in Jemen was uitgebroken en de middeleeuws-feodale sultan was verjaagd. Egypte kwam de revolutionai ren te hulp toen de sultan enige aan hang onder de stammen bleef behou den, waarop Saoed de sultan hulp bood. Bevreesd ook voor de onrust in eigen land begreep de koning de hervor mingsgezinde krachten wat meer de vrjje hand te moeten laten. Feisal werd weer premier, maar kwam nu met een hervormings- en modernisatieprogram- ma. De slavernij werd afgeschaft en uitvoerige plannen Voor industrieën en wegenbouw werden opgesteld. De puri teinse strengheid van de Wahabieten werd ook wat verzacht. De laatste maanden had Saoed, die ook lange tijd voor zijn gezondheid in Europa verblijf had gehouden, echter de indruk, dat het gevaar wel geweken was en dat hij de teugels zelf wel weer in handen kon nemen, waartoe hij voor al schijnt te zijn aangezet door zijn - volgens algemeen oordeel - onbekwame zonen, die zich door hun oom Feisal ach teruit gezet gevoelden. In januari was Saoed op de Arabische topconferentie in Kairo verschenen en de ■'•erstandhou- ding met de oude vijand Nasser bleek aanzienlijk verbeterd. Toen Saoed het plan opperde om Feisal weer te ont slaan rezen er echter bezwaren in de familiekring. Vorige week is over de cri sis uitvoerig vergaderd: familieraad, stamhoofden en schriftgeleerden zijn evenwel tot de conclusie gekomen, dat het beter was de zaak te laten zoals zij was. Zjj wilden Saoed zelfs laten aftre den, maar dat heeft Feisal, die zich te vreden stelt met de macht achter de schermen, weten te verhinderen. Er is al kwaad bloed genoeg. Saoed is wel het bevel over de koninklijke garde en over zijn eigen lijfgarde ontnomen, zo dat hij niets meer heeft om op te steu nen. Toen Ibn Saoed in en na de eerste wereldoorlog als sultan van Nedsj en aanvoerder van de zeer streng ortho doxe Wahabitjsche Mohammedanen, zijn gebied met de Hedsjaz - een andere streek van het Arabische schiereiland - verenigde en zich in 1932 tot koning van Saoedi-Arabië uitriep, was zijn zoon Sa oed een bekwaam legeraanvoerder. Bij zijn sterven in 1953 bepaalde Ibn Saoed, dat Saoed hem zou opvolgen en dat Fei sal kroonprins zou worden. Betrekkelijk snel moest Feisal echter handelend optreden om het olie-konink- rjjk uit de financiële narigheid te red den. Dat was in 1958, toen ook de Ara bische verontwaardiging tegen Saoed een hoogtepunt had bereikt, doordat be kend was geworden, dat Saoed geld had aangeboden voor een moordaanslag op Nasser van Egypte. Nasser stond toen op het punt de eerste stap te zetten op de weg naar de Arabische eenheid door de Unie met Syrië, waardoor de zeer con servatieve en feodale Saoed zich be dreigd gevoelde. Feisal beredderde de schatkist door de uitgaven van het hof (de koning heeft vele zonen en neven) te beperken. Twee jaren later schoof Sa oed de modernere Feisal, die eens een zekere bewondering voor Nasser heette te hebben, opzij, totdat in October 1962 de omstandigheden hem wederom noop ten een beroep op Feisal te doen. i Het lijkt er op dat soms ook bij de weer geklaagd over het vele vuil dat Gemeentereiniging en de Gemeente- vanuit_de Oudvaart in de kleine kolk werken een gebrek is aan coördina- toen in Larkstraat opmerkte, smakelijker. Vies zelfs, blijkbaar een Overigens is bij de toekenning van de onderscheiding rekening gehouden met de meerdere verdiensten van de heer Veninga op cultureel en maatschappe lijk terrein. Zo is hij een uitstekend declamator, werkt hij telkenjare mee aan de ge meentelijke bernefoardrachtkriich, is hij een stuwende kracht voor de plaat selijke ijsclub, had hij een groot aan deel in het tot stand komen van het dorpshuis, heeft hij zitting in de plaat- selhke Culturele Commissie en is hij geen onbekende in de wereld van de paardensport. Vooral het Friese paard tie. Vorige week bijv, toen in de Eiland een paal over het water ligt. Zeilstraat een w.c. verstopt raakte. De beerput werd apengelegd, bleef de hele week open en werd pas vori ge week donderdag leeg gezogen. Put bleef echter open. Geen smake lijk gezicht vonden terecht de omwo- meente-reiniging een speciale drijf- nenden, die daarom Gemeentewei-- vuilopvisdienst” in voorbereiding is. ken belden met het verzoek het ding In onze waterrijke (met de nadruk op I riioht to ernnion TTof erin o- nllomaal T*iiVo,,ï «tnri mot VM>1 hpwnnPTS clio 1 niet zo vlot en tenslotte be- de grachten als vuilstortplaats ge- landde een protesterende omwonen- (mis)bruiken een nuttige zaak. de zelfs bij enige hoofdambtenaren, maarde put bleef open. Als een buurvrouw hem niet zelf had dicht- gegooid, was dat - tijdens de Paas- dagen - zo gebleven ook. Donderdag 2 april Lezing Natuurkundig Genootschap Sneek. Spreker burge meester L. Rasterhoff over „Het aard gas van Slochteren”. Achterzaal hotel „De Wijnberg”, ’s avonds 8 uur. Donderdag 2 tot en met zondag 5 april Nationaal Biljartkampioenschap le klas cadre 38-2 in foyer Amicitia. Aanvang 13.30 en 19.30 uur, zondag vanaf 13.30 uur. Vrijdag 3 april van 10-10 uur Speciale show van de Continentaal aluminium scharnierende voorzetramen in Hotel Hanenburg. Vrijdag 3 april Voorjaarsshow huis Lampe in „Ons Gebouw”. Aan vang ’s avonds 8 uur. Vrijdag 3 april Open Deur Groep Sneek. Ichthuskerk ’s avonds 8 uur Pater Pi- ron met het stuk „Tobits Beproeving”. Dinsdag 7, woensdag 8 en donderdag 9 april Utfierings Krite Snits. Woensdag 8 april Kleurenfilm-program- ma van de Filmdienst Nederlandse Christelijke Reisvereniging in Aere Pe- rennius. Aanvang 8 uur. Donderdag 9 april Actuele Z.W.-hoek- dag van de afd. Z.W. Friesland van de Kon. Ned. Heidemaatschappij in hotel Hanenburg. Onderwerp „Recreatie- en agrarische mogelijkheden in de Zuid westhoek van Friesland”. Sprekers mr. D. H. Okma en ir. C. Wind. Zaterdag 11 april Gymnastiekvereniging „Thusnelda-Greate Pier” Demon stratie turnen en trampolinespringen in „Ons Gebouw”, met medewerking van Ned. Dameskeurcorps en de Trampolineclub uit Apeldoorn. Donderdag 23 april Ingelandenverga dering Waterschap ,,’t Marian” in Café O. de Jager te Nijland, aanvang 7.30 uur. f De gemeente heeft vorig jaar de bestrating van de Dr. Boumaweg grondig verbeterd. De veenlaag, oorzaak van de herhaalde verzak- X kingen, werd uitgegraven en door zand vervangen. De straatklinkers j liggen nu op ’n stevige ondergrond. Maar helaas hield deze verbe- tering op daar waar het eigen terrein van de Nederlandse Spoor- 3 I wegen begint. Het gevolg hiervan laten we op deze foto zien. Het 4 wegdek ligt hier in golven en de klinkers zijn door het drukke en zware verkeer langs het trottoir omhoog geperst en zelfs over de 4 trottoirband gedrukt. Als er een auto passeert, voelt men de grond bewegen. De bestrating van het Stationsplein verkeert ook in een i zeer slechte staat. Het verkeer hobbelt er over heen, maar de N.S. f doet er mets aan en de gemeente moet de klachten en verwijten van I de automobilisten incasseren. indertijd door Marten Brouwer opge richt, staat sedert diens overlijden, on der leiding van J. J. de With. Hij is ge- 'roepen deze selecte groep op peil te hou den en... op hoger plan te brengen. Hem kennende, geloven wij dat hij hierin ook volkomen zal slagen. Het laatste programma-onderdeel werd uitgevoerd met de nieuwe instru menten, door Brouwer en zijn medewer kers ontworpen. Van de harmonica, het schippersklavier, is dit nieuwe accor deon tot een volwaardig muziekinstru ment ontwikkeld. Het orkest beschikt nu over de omvang van C contra tot en met C5. Bovendien is door de registeruit- breiding de mogelijkheid tot kleuren veel groter geworden. Dit optreden, onder de enthousiaste leiding van De With, vormde een prach tig besluit en een enorm contrast met de zo simpel begonnen leerlingenavond! Het is eigenlijk onvoorstelbaar dat dit, in alle opzichten verfijnde musiceren, door een groep accordeonisten, moge lijk is. Precisie in alle onderdelen: fra sering, dynamiek, samenspel en ritme. Door strenge dicipline en hoogopge- voerde techniek is het Schoolorkest tot een uniek en zeer homogeen gezelschap uitgegroeid. Wij hoorden naast enige marsen, een wals en een tango, tevens een werk van ernstiger karakter, n.l. „Vor einer alten Kirche” van Fr. Haag, met hoogtepunt Rossini’s ouverture tot diefachtige ekster”. Na deze fraaie ver tolking groeide het applaus uit tot een welverdiende ovatie, waarna nog een pittige toegift volgde. J.N. Op de verschillende drukke en nauwe verkeerspunten in onze stad worden de langs het trottoir geplaat- ste hekken herhaaldelijk beschadigd of omver gereden. Dinsdag gebeurde dat ook weer met het hek op de Dr. Boumaweg tegenover rest. Piso. Het was finaal in de soep en moest ge- heel vernieuwd worden. De verkeers- situatie is daar ook benauwend. Af- doende zou zjjn de overweg breder te maken, maar dat zal moeilijk gaan met het oog op de spoorbomen. Een belangrijke verbetering zou ech- I ter al zijn als men het trottoir min- der ver liet doorlopen en de dode I hoek aan het eind afsneed. Daar kan aandeelhoudersvergadering plm. anderhalve meter ruimte mee van de N.V. Sneeker Jachthaven is gewonnen worden. ’I In het jongste nummer van „De Eilander” geeft de Eilandwandelaar een goede raad aan de bewoners van dit stadsdeel die hij bezig zag met Dit was geen smakelijk verhaal, het schoonmaken van hun t.v. anten- maar wat Speurder dinsdag in de ne. Als het de bedoeling mocht zijn nog on- de zoutaanslag te verwijderen dan is was dat niet voldoende, zo schrijft hjj. -- omge- Ook het lint moet worden schoonge- gooid of omgevallen waardoor een maakt, want dat is het allerbelang- gedeelte van de inhoud op het trot- rijkste. Wjj geven dit advies hier toir terecht was gekomen. Gewoon- door opdat ook anderen ervan kun- lijk is dat al een vieze boel maar in nen profiteren, dit geval nog erger, omdat er ook hygiënische artikelen, speciaal voor de vrouw, tussen zaten. Later lagen j deze over de gehele straat verspreid t en hedenmorgen zelfs waren ze nog J piot allo vorHwonnn Wof ia ortTorliilr t dat de eigenaar(esse) van de vuil- vloer aangebracht. nisemmer de boel niet direct opge- ko„c a o ruimd heeft. Op woensdag acht april zal de film dienst van de Nederlandse Christelijke Reisvereniging in Aere Perennius een geheel nieuw kleurenfilmprogramma vertonen onder de titel „Toeristische fleur in kleur”. Duizenden mooie plekjes werden door de filmdienst op het kleur- gevoelig celluloid vastgelegd de toeschouwer mee naar (het gebied van de rivier de Lahn met o.a. de Braunfels, het gebied van de Rijn en het Zwarte Woud), Zwitserland (de Vierwaldstattersee enz.), Italië (o.a. Merano, Belluno en het Gardameer) en Oostenrijk (Karinthië, Tirol enz.). Aan vang der voorstelling acht uur. drijft. Zelfs nu voor de brug naar het JLUIXGLIIAA CV11 pao.! W Cl XXCÏV Maar deze week was het ook weer erg hoeveel oud hout en ander afval weer voor en ach- ter de brug in het water dreef. Zijde- lings hebben wij y echter vernomen dat er bjj de ge- nenden, die daarom Gemeentewei’- vuilopvisdienst” in voorbereiding is.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1