Ijlst heeft nieuwe burgemeester stap nieuwe Boerenbloed verloochent zich niet de Ichthuskerk Oudega-W zet op recreatieve pad Indrukwekkende avond Ds. J. J. Nijenhuis gaat naar Scharnegoutum Patroonsfeest A.B.T.B. Heeg Unieke show van Modehuis Lampe IJLST W Y MBRITS ER A DEEL AGENDA^] 1 1 in Pater Piron met 1 obits beproeving r en van Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, 119e jaargang no. 28 Maandag 6 april 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ds. J. de Vries overleden Geslaagd 4 Natuurgebied bij Oppenhuizen onder beheer Fryske Gea? Feestelijke opening van de nieuwe Van der Heem fabriek „Ontmoeting Oost-West” in St. Nicolaasga P. de Vries 45 jaar bij fa. A. Hoogeveen MM Geslaagd 4 - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Paviljoen Sneekermeer inderdaad verkocht BB SNEEKER NIEUWSBLAD en en en ïk. en moet P. Te Leeuwarden slaagden voor het eind examen van de Rjjks Middelbare Land bouwschool te Leeuwarden R. Kiestra te Terzool en J. H. Kok te Irnsum. Dinsdag 7, woensdag 8 en donderdag 9 april Utfierings Krite Snits. Vrijdag 10 april Jubileum Zangersfeest ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan der Arb. Zangvereniging „Mor genrood” in „Ons Gebouw”. Aanvang 8 uur. als de deze van den, maar deze weet tijdig té ontkomen. In zijn schuilplaats overkomt hem ech ter nieuw leed: hij wordt blind. Ook zijn verwante Sara wordt zwaar beproefd: zij is zevenmaal getrouwd ge weest maar heeft zevenmaal haar echt genoot zien sterven. Zowel Tobit als Sa ra krijgt te horen dat dit alles wel een straf voor hun zonden zal zijn. In het tweede deel komt alles weer terecht door de tussenkomst van de en gel Rafaël. Tobits zoon Tobias trouwt met Sara. (Dit keer geen dodelijke af loop). En Tobit wordt weer ziende. In dit bijbelboek, waarvan de tekst en dus- Het was 28 maart jl. 45 jaar geleden, dat de heer P. de Vries, werkmeester bij de firma A. Hoogeveen alhier, als 13 jarige jongen bij dit bedrijf in dienst trad. Bjjna zes jaar later, op 13 januari 1925, werd hjj tot zijn tegenwoordige functie bevorderd. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubi leum in 1959 werd de heer De Vries on derscheiden met de eremedaille in zil ver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het 45-jarig jubileum zal tegelijk met zijn 45-jarig huwelijksfeest op 11 april worden gevierd. die in het stuk ook nog een dubbele rol vervulde, maar daarnaast wees hjj ook op de verdienstelijke wijze waarop de ploeg in „ynriedigens” het stuk over de voetlichten bracht. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS en. O”. rl r Op het op veertien maart te Zeist ge houden examen voor stabij en wetter- hounen slaagde mevrouw A. H. Otto-van der Hamme. Ze werd door de Raad van Beheer benoemd tot keurmeesteres van deze Friese rassen. Naar wij vernemen wordt er door o.a. de Bond van Friese Vogelwachten en It Fryske Gea in Den Haag op aangedron gen om het gebied rondom de Lienspoel en de omgeving van de zogenaamde Vrjje Grazen nabij Oppenhuizen onder het beheer van It Fryske Gea te plaat sen. Dit gebied is een zeer fraai stuk natuur, waarin vooral de vogelstand de aandacht trekt. Woensdag 8 april Kleurenfilm-program- ma van de Filmdienst Nederlandse Christelijke Reisvereniging in Aere Pe- rennius. Aanvang 8 uur. De aanvaarding zal echter pas in de komende herfst geschieden. Tot zo lang zullen paviljoen en hotel nog op norma le wijze door de vorige eigenaar de heer P. v. d. Zee te Deventer worden geëx ploiteerd. dag 18 april 18e President Roose- veltmars. Start vanaf 13.30 uur bij Ca fé Sikkens, Veemarkt. St. Isodorus, de patroon van de boc- restand, wordt in Heeg telken jare her dacht met ernst maar ook met gepast vermaak. Donderdagmorgen verzamel den de katholieke veehouders van Heeg zich met hun gezinnen in de parochie kerk ter viering van de H. Eucharistie onder leiding van de vroegere pastoor van Heeg, de Z.E. Heer L. W. Vlaskamp thans te Blauwhuis. De huidige pastoor van Heeg was verhinderd door uitste- digheid wegens retraite. Ds. Nijenhuis werd op 25 januari 1923 te Leeuwarden geboren. Hjj bezocht eerst een h.b.s. B. te Amsterdam. Deed daarna, nadat hjj eerst nog examen voor onderwijzer had gedaan, staatsexa men gymnasium A. en studeerde ver volgens nog theologie aan de gemeente lijke universiteit te Amsterdam, waar hjj in 1948 zijn kandidaats-, ongeveer een jaar later zijn kerkelijk voorberei dend- en in 1953 ook nog zjjn doctoraal examen aflegde. Nadat de heer Nijen huis in februari 1950 door het provinci aal kerkbestuui' van Friesland was toe gelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hjj op 13 september 1953 door zjjn voorgan ger, ds. W. H. den Ouden, thans predi kant van de hervormde gemeente van Rotterdam - Hillegersberg bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Buren in de classis Tiel. Ds. Nijenhuis heeft tijdens zjjn ruim tien jarige ambtsbediening als predi kant van de hervormde gemeente van Buren vele bestuursfunkties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en com missies. Thans is hjj o.a. nog: praetor van de ring Culemborg; voorzitter van het Streekverband van Diaconieën in de De plannen voor de toekomstige op zet en exploitatie staan nog niet vast. Het is evenwel de bedoeling op de te genwoordige plaats in samenwerking met de betrokken gemeenten tot een verantwoorde recreatie te komen. De n.v. Lemsterland heeft overigens nog meer recreatieplannen in Friesland. Op diverse in het watergebied gunstig gelegen plaatsen zijn reeds terreinen aangekocht. Zondagmorgen is te Scharnegoutum bekend gemaakt, dat ds. J. J. Nijen huis uit Buren in de Betuwe telefonisch aan de kerkeraad heeft meegedeeld, dat hij het op hem uitgebrachte beroep naar de hervormde gemeente van Scharne goutum en Loënga zal aannemen. Hij zal daar de opvolger worden van ds. A. Westra, die op 10 november van het vo rige jaar naar Rhenen is vertrokken. Advertentieprijs 15 et. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Van 11 t.e.m. 13 april wordt in het Hervormd Jeugd- en Vormingscentrum „De Oorsprong” te St. Nicolaasga het derde weekend in de serie „Ontmoeting Oost-West” gehouden. De cursus van 11 er. 12 april heeft een meer algemeen oriënterend karakter t.a.v. het leven en denken van Christenen uit de Oost-Euro- pese landen. Die van 13 april is meer toegespitst op de vragen van de politieke verantwoordelijkheid van de kerk in prediking, catechese en pasto raat. Hoewel de laatste cursus voornamelijk is bedoeld voor predikanten en ouderlin gen staat zjj open voor een ieder. Zater dag 11 april is de aankomst van en de kennismaking met ds. A. Karev te Mos kou, die een inleiding zal houden over „Christliche Existenz in einer sozialis- tischen Gesellschaft”. De volgende mor gen, is in de kapel een kopte huisdienst o.l.v. één der referenten, ds’. J. Cinak te Praag, die een inleiding houdt over „Politische Aspekte der Prager Frie- denskonferenz”. Verder zullen nog spre ken prof. J. Smolik te Praag (Theologi sche Aspekte der Friedensfrage) en dr. M. H. Bolkestein te Zeist, die een vraag gesprek met de aanwezige Oost-Europe- anen zal leiden. Zo kan het ook, moet boer K. de ]ong uit Lytshuizen gedacht hebben. De fotograaf trof hem donderdagmiddag, toen hij met maar liefst vier dochters een stukje grasland aan het bouwrüb maken was. Het stritten ging de meisjes handig af. Boerenbloed verloochent zich nu eenmaal niet. Een flink stuk van de grond hadden de „arbeiders” van de heer De Jong al bouwrijp gemaakt. En waarom ook niet? Bouwrijpe grond is tegen woordig duur, arbeidskrachten zijn schaars. Hiske (25) en Attic (20), bei den studerend voor maatschappelijk werkster aan de Sociale Academie te Amsterdam, Aukje (22), in de huishouding en Jannie (18), studerend voor kleuterleidster hebben in ieder geval hun Paasvakantie goed be steed. Het werkt plezierig in het wijde land. En boer De Jong zal, als straks zijn zoon op de „pleats” komt, in een mooi nieuw huis kunnen ren tenieren. banden. De naam zegt genoeg. Heel mooi was ook het helanca badpak met badstof badjasje, beide bedrukt met het zelfde patroon. Naast deze bad- standkleding werden er pyama’s, ters en nachthemden geshowd. We zagen heel leuke vacantie-pyama’s met effen broek en bedrukt hesje, maar ook de tri- cot-pyama vonden we heel doelmatig. Men verzekerde ons, dat in de toekomst de tricot-boorden blijvend elastisch zijn. De duster werd in vele variaties ge toond, maar alle zijn ze vervaardigd van nylon. Naast de gewone nylon-dus- ter, zagen we ze in gewatteerd nylon, sparkling-nylon en nylon-velours. Deze laatste veelal met kant gegarneerd en de combinatie nachthemd-duster van de zelfde stof is ook heel charmant. De donkerblauwe duster van nylon-velours was zo uniek, dat we het woord „duster” niet meer willen noemen. We zouden hem op ieder moment van de dag wil len dragen, maar vooral ’s avonds, als we er gemakkeljjk bij willen lopen en er toch charmant uit willen zien. Een wensdroom voor vele dames. Het showen van een vijftal prachtige bruids japonnen op het toneel vormde een waardig slot van deze show, waarbij Kees Silvius voor een passende muzika le omlijsting zorgde. Voor de aanvang van het tweede ge deelte had de heer Swarte nog een praat je gehouden over de mode in het alge meen, waarmee vooral de dames, die straks op 28 april aan de amateur-mode- show zullen meedoen, hun voordeel kon- door pater Piron zoveel mogelijk is overgenomen, alleen in de dialogen heeft hU zijn fantasie de vrije loop ge laten, wordt de vraag gesteld naar de zin van het menselijk lijden. De Joden uit Tobits tijd hebben een eenvoudig antwoord klaar: wie zo gestraft wordt heeft zeker zwaar gezondigd. Het ver haal geeft echter een andere oplossing. Temidden van het algemene godsdien stige verval onder de Joden ziet God wel degelijk dat Tobit Hem trouw blijft dienen. Toch slaat Hij hem met de wreedste beproevingen. Door dit „kap pen en kerven” zal God nog schoner vruchten kunnen plukken van deze wijn stok (Tobit), tot troost en voorbeeld van allen die lijden. Pater Piron beschikt over een zeer ge nuanceerde voordrachtskunst, vooral op het dramatische ingesteld. In hem schuilt zeker een uitstekend toneelspe ler. Naar onze smaak overweegt het estheticisme in zijn voordracht te veel, maar dat doet niets af aan zjjn hoog ni veau. Voor wie zich in de gedachten wereld en de opvatting van het lijden, weergegeven in deze berijming van het boek Tobias, kan verplaatsen was dit zeker een indrukwekkende avond. van Ned. Dameskeurcorps Trampolineclub uit Apeldoorn. Ds. J. de Vries, predikant van de her vormde gemeente van Apeldoorn en ’t Loo is woensdagmiddag 1 april j.l. nog zeer plotseling in het Julianaziekenhuis te Apeldoorn overleden. Hij is ruim vier envijftig jaar geworden en heeft Paas zondag te Apeldoorn nog een preekbeurt vervuld. De begrafenis heeft hedenmiddag plaats gehad op de begraafplaats „Hei- dehof” te Apeldoorn, nadat daar vooraf om half twee in de Grote Kerk ’n korte rouwdienst was gehouden. Daarin is voorgegaan ds. J. F. Berkel, de nestor van de dienstdoende predikanten van de hervormde gemeente van Apeldoorn en ’t Loo. Johannes de Vries werd op 6 oktober 1909 in de hervormde pastorie van Heeg geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk, thans Magister Alvinus-gymnasium te Sneek en studeerde daarna nog theolo gie aan de rijks universiteit te Utrecht. Nadat de heer De Vries in de jaren 1932/1933 eerst enige tjjd te Utrecht werkzaam was geweest als hulppredi ker, werd hjj op 17 december 1933 door zijn vader, wijlen ds. C. E. F. de Vries toen nog predikant te Njjland, bevestigd als predikant van de hervormde gemeen te van Haskerhorne en Oudehaske in de classis Heerenveen. Daarna stond de thans overledene verder nog te Nieuw Vennep 1936 tot 1939; Beverwijk 1939 tot 1943; Rotterdam - Vreewijk 1943 tot 1946 en op 28 apri. 1946 werd hjj be vestigd als predikant van de hervormde gemeente van Apeldoorn en ’t Loo. In aansluiting op het bericht in ons vorig nummer kunnen wjj thans als vaststaand mededelen, dat het Pavil joen Sneekermeer is verkocht aan de Exploitatiemaatschappij Lemsterland n.v. De akte is reeds 25 maart jl. gepas seerd. Donderdag 9 april Actuele Z.W.-hoek dag van de afd. Z.W. Friesland van de Kon. Ned. Heidemaatschappij in hotel Hanenburg. Onderwerp „Recreatie- en agrarische mogelijkheden in de Zuid-Westhoek van Friesland”. Spre kers mr. D. H. Okma en ir. C. Wind. Aanvang ’s morgens 9.30 uur. West Betuwe; lid van de sectie Bejaar denzorg van de Provinciale Diaconale Stichting in Gelderland en te Buren zelf voorzitter van de herv. Stichting voor Bejaardenzorg. Ds. Nijenhuis is getrouwd en vader van vier kinderen. De oudste wordt de volgende maand zes jaar, terwijl de jongste ongeveer vier weken geleden ge boren is. In een kort telefoongesprek, dat wij met ds. Nijenhuis hebben gehad deelde hij ons mede, dat de datum van zijn in tree te Scharnegoutum nog niet is vast gesteld, maar dat hjj onvoorziene om standigheden voorbehouden over een paar maanden naar Scharnegoutum hoopt te kunnen verhuizen en daar dan in juni intree hoopt te kunnen doen. wordt gebruikt, zal zijn. Uit de haven, die 1.50 tot 2 meter be neden Fries zomerpeil diep is, heeft men 2500 kubieke meter grond gehaald. Een deel daarvan wordt gebruikt om achter de beschoeiing een aanlegwal te maken. Met het resterende deel zal het terrein, waarop straks de nieuwe christelijke school zal staan, worden opgehoogd. Voorlopig is de rust in Oudega weer gekeerd. Het lawaai zal echter wel terug komen, want er zjjn nog veel meer (en grotere) plannen. Laat het voor de Ou- dega’sters een troost zjjn dat het eerst lelijk moet zijn, wil het ooit mooi wor den. Zaterdag 11 april Gymnastiekvereniging „Thusnelda-Greate Pier”. Demon stratie turnen en trampolinespringen in „Ons Gebouw”, met medewerking de Zoals wij donderdag al berichtten ligt het in de bedoeling van de directie van Van der Heem N.V. de in Sneek aan rijksweg 43 in aanbouw zijnde radiofa- briek donderdagmorgen elf juni aan staande met enige feestelijkheden in bedrjjf te stellen. Mr. H. P. Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in Friesland, zal de officiële opening ver richten. Tevoren zal prof. dr. Sj. Groen man, hoogleraar in de sociologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht een voor dracht houden over het onderwerp: in dustrievestiging in Friesland, achter gronden en betekenis. Een en ander zal plaats vinden in de kantine van de nieuwe fabriek. De di rectie biedt donderdagavond 11 juni aan verscheidene autoriteiten en vertegen woordigers van de Sneker burgerij in Amicitia een ontspanningsavond aan. Het programma zal geheel worden ver zorgd door medewerkers uit het hoofd bedrijf van Van der Heem in Den Haag. Onder andere zullen voor het voetlicht verschijnen: Van der Heem’s mannen koor, de toneelclub en de balletgroep. Voor het personeel van de nieuwe fa briek zal het vrijdagavond 12 juni feest zijn. Alle medewerkers zullen dan. (met vrouw, man of verloofde) de gast der di rectie zjjn tijdens een eveneens in Ami citia plaats vindende cabaretavond, ver zorgd door gerenommeerde artiesten, gevolgd door een bal. lid van de provinciale organisatie. Ook is hij voorzitter van de plaatselijke afde ling. Hij is secretaris van de Staten kring Ommen. Voorts is hij lid van de kerkdagcommissie, secretaris van de Chr. technische school in oprichting en heeft hjj in verband met zjjn ambt zit ting in talrijke commissies. De gepensionneerde gemeente-secre- taris van Utingeradeel, de heer B. Schuurer, die in de afgelopen maanden waarnemend burgemeester van IJlst was, zal nu echt van zijn pensioen kun nen genieten. Er is weer een stukje Oudega-W., zoals het er volgens het concept uitbrei dingsplan van Wymbritseradeel uitziet, realiteit geworden. Donderdag heeft een dragline voor het laatst modder uit het water van de loswal bij de Her vormde kerk gegraven en in de kipkarren gegooid. De nieuwe haven voor de watersport is nu klaar. Daarmee heeft Oudega opnieuw een nieuwe schrede gezét op het recreatieve pad. Rondom de haven begint het er ook aardig op te Ijjken. Op een terrein er vlak bjj zijn drie particuliere bungalows gebouwd, terwijl de maximale bebouwing bereikt zal zijn als (eindelijk) de rijksgoed- keuring voor de vierde zal zijn afgekomen. IJlst, dat sedert 16 september 1963, toen de heer J. C. Cavaljé werd be noemd tot burgemeester van Doniawer- stal, een waarnemend burgemeester heeft gehad, heeft een nieuwe eerste burger. Met ingang van 16 april is de heer Bendiks Walter Cazemier uit Om men benoemd tot burgemeester-secre- taris. De heer Cazemier is op 5 januari 1931 in Staveren, waar zjjn «vader her vormd predikant was, geboren. Hij is po litiek georganiseerd in de CHU. Hoewel de heer Cazemier de Friese taal niet spreekt, kan hij ze wel verstaan. In Friesland is hij geen onbekende. De heer Cazemier bezocht de lagere school in Dalfsen en het Christelijk' ly ceum in Zwolle. Na zjjn middelbard schoolopleiding begon hjj zjjn ambtelijke loopbaan ter gemeente-secretarie te Zwollerkerspel. Ook is hjj op de secre tarie van Maarn werkzaam geweest. Se dert 1956 is hjj als hoofdcommies in dienst van de gemeente Ommen. Hjj is in het bezit van het diploma gemeente-ad- ministratie en studeert o.m. voor staats recht. De nieuwe burgemeester is ge huwd en vader van drie kinderen, van wie de jongste één en de oudste vijf jaar is. Met name het jongerenwerk in de CHU heeft zijn toewijding als bestuurs- Donderdag 23 april Ingelandenverga dering Waterschap ,,’t Marian” in Café O. de Jager te Njjland, aanvang 7.30 uur. De vrijdagavond in Ons Gebouw ge houden modeshow, georganiseerd door Modehuis Lampe, in samenwerking met Abbink’s Buitensport Centrale, heeft door de zeer slechte weersomstandighe den, minder belangstelling genoten, dan zjj wel verdiende. Dat was bepaald jam mer, omdat de aanwezigen van een zeer interessante show hebben genoten, die in meerdere opzichten een apart tintje had. Hoewel de mannelijke bezoekers helden worden beschouwd, aldus speaker van deze avond, de heer Swarte, sales-promotor van Linda Lu, vanavond mogen de dames, die de weergoden ge trotseerd hebben, wel heldinnen ge noemd worden. Zjj zullen er echter zeer beslist geen spijt van hebben gehad. De zaal was door de firma Abbink uit Scharnegoutum omgetoverd in een waar vacantie-oord, waarin een grote tent, een „travel-sleeper” als kleedkamer voor de mannequins was ingericht en verder tuinstoelen, parasols, kampeer- tafels de aanwezigen in de echte vacan- In het kader van het Open Deurwerk te Sneek hield vrijdagavond pater Piron een voordracht in de Ichthuskerk. Een gedeeltelijk epische, gedeeltelijk dra matische bewerking van het boek To bias droeg hij van de kansel af voor, soms met begeleiding van barokmuziek via de grammofoonplaat. De bewerking was van eigen hand en bestond uit twee delen. In het eerste deel wordt verteld van de woede van koning Sinacherib, die in de strijd tegen Jerusalem 185.000 man verloren heeft. Tobit, een Joodse balling, moet het nu ontgel- De kerkelijke plechtigheid werd ge volgd door een gezamenlijk ontbijt, waarbjj de gezelligheid van het onder ons zijn hoogtjj vierde maar men zich ook bezon op de betekenis van dag als aansporing tot spiegeling zijn leven aan dat van de grote patroon. Ook het belang van organisatie op prin cipieel katholieke grondslag werd aan gestipt, waarbij overigens ook met vreugde geattendeerd werd op de vrucht bare samenwerking met de CBTB de Friese Maatschappij en die in de agrarische belangenverenigingen. ’S Avonds vierde men feest in het Ned. Hervormd gebouw met muziek van de Fleurmakers en toneel van de ploeg uit Oudkerk. De eersten brachten de stemming er al gauw in. De spelers van Oudkerk vergastten de zaal met het fleurich stik yn trije bedriuwen: „Hiske”. Op volkomen natuurlijke wjjze wordt hierin de geschiedenis gebracht van een „jong faem” groot gebracht bij haar grootouders omdat haar moe der, die weduwe is, het concertpodium verkozen heeft boven haar taak als moe der. Het kind is vanzelfsprekend in de grond verwend en wil haar leven ver binden aan dat van een nietsnut. Nu wil de moeder zich met haar zaken bemoeien, wat natuurlijk verzet bij het meisje oproept. Daar tussendoor speelt zich af een geschiedenis van een ge stolen kous met geld en de strijd van twee rivalen om de hand van de moe der. Het loopt allemaal goed af en de moeder gaat zelfs trouwen met degeen, die door de dochter als tweede vader verkozen is. Het stuk is doo'rspekt met kernachtige Friese uitdrukkingen woorden, waardoor het „fleurich” ka rakter naar voren komt. Voorzitter D. v. d. Tol had in zijn dankwoord een ge makkelijke taak. Hij prees de kundig heid van de schrijfster B. Douma-Oostra tiesfeer brachten. Behalve al deze zaken op het gebied van de camping, maakt de firma Abbink ook nog woonboten. Met de „kleding voor de 6e en 7e dag” werd de show geopend en tal van aller leukste denim- (en halfdenim-) pakjes passeerden de revue. Deze pakjes wa ren bjjna alle gegarneerd met zadel- steek-stiksels, de zgn. „free as air” stijl- Wjj zagen bloesjes, geheel zonder mouw, met halve mouw, maar ook, en dat is weer heel nieuw, met lange mouw en manchet. Deze mouwen kunnen heel ge makkeljjk opgekrepeld worden, zodat het geheel weer sportiever wordt. De rokjes waren zowel nauw als gerend en zelfs met plooien. Uiterst aantrekkelijk voor ons vrouwen is, dat de pakjes zo veel, mogelijkheden bieden. Blouse en rok 'kunnen beide heel goed gecombi neerd worden mqt- andere kledingstuk ken en ze kunnen in of over de rok wor den gedragen. Na de pakjes verschenen de manne quins in zeer sportieve kleding, helanca pantalons, gecompleteerd met jumpers, vesten, blouses, vervaardigd uit Boussac ruitjes, en daar tussendoor enkele leuke zomerpakjes. De badpakken vormden het sluitstuk van het eerste gedeelte. Linda Lu badpakken. De naam garan deert zeewater- en zwembadwaterbe- stendigheid. Vooral dit laatste is voor de dames, die regelmatig een duik nemen in het Sneker Zwembad, een belangrij ke factor. De badpakken, alle uitgevoerd in helanca zjjn echter zo fraai, dat ze niet alleen in het water, maar ook voor zonnebad en strand bijzonder charmant zijn. De heel brede schouder heeft weer afgedaan. Veel badpakken worden nu gebracht met zgn. ,,spaghetti”schouder- den doen. De waarde van de nieuwe haven zal nog stijgen, doordat volgens het concept uitbreidingsplan voor Oudega op aan dringen van de provinciale en met in stemming van de gemeentelijke over heid de in de nabijheid gelegen brug ongeveer 150 meter in zuidwestelijke richting verplaatst zal worden, waar door de vaarverbinding van Oudega naar de prachtige en visrijke Idzegas- ter poel, die de laatste tijd steeds meer aanzienlijk verbeterd

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1