die naar Scheepvaartmuseum gingen Detailhandel textiel en woninginrichting gaat gehele maandag sluiten B. en W. willen proef met medezeggenschap gemeentepersoneel Discussie over historische kunstwerken, Waterpoort- krabbelt WYM BRITS ER A DEEL IJLST van en Geen toespitsing van het conflict BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 33 Donderdag 23 april 1964 Kievitseieren Raad Wymbritseradeel ze niet. Wie kan helpen? Benoemd Bromfietser botste legen wielrijder Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Dit aanschouwelijk tafereeltje van elf konijntjes is te zien hij de fam. A. Ligthart in de Eeltje Halbertsmastraat. Met hun drie weken hebben de diertjes al meer levenservaring opgedaan dan menig ander konijn van die leeftijd. De fam Ligthart had twee voedsters, die elk negen jongen kregen. Maar de ene Vlaamse reus stierf twee dagen na het moeder worden, de andere leefde nog vijf dagen. Mevrouw Ligthart trok zich het lot van de moederloze diertjes aan en probeer de ze met de zuigfles in leven te houden. Van de achttien bleven elf over, waarvan het voederen telkens zo’n anderhalf uur kost. Hun pleegmoeder heeft echter veel geduld. Geen moeite is haar te veel voor de konijnenkinderen, die wel niet zo gladharig zijn als konij- nen met een echte moeder, maar minstens zo dartel, ‘s Nachts komen de diertjes in de kamer om ze tegen de koude te beschermen, over dag mogen ze even in de zon (als die er is). Het is echter moeilijk om aan kleine spenen te komen. De heer Ligthart heeft al van alles ge probeerd om ze zelf te maken, maar een speen van een speelgoed- zuigflesje bijv, zou toch nog het beste zijn. Ddch in de winkels zijn In Snoek vroeg Kledingtoelagen werkkleding voor gemeentepersoneel aanlal branches maandagsluiting aan C SNEEKER NIEUWSBLAD J.B. Engelse begroting Beperking uraniumproduktie voor .senstaking ten einde Renteloos voorschot Excelsior” Staatsgreep in Laos Balans Dental-car schooltandverzorging Himster- Benoeming de In Sneek 4 t De zaterdag kan dan als de belang rijkste verkoopdag gehandhaafd blijven, terwijl door de maandagsluiting tege- van de Amerikaanse bondgenoot tegen de Russische dreiging. Het zijn weer de oude, gaullistische klanken. I per jaar achten zij redelijk. Zijn voor of bij het verrichten van werkzaamheden speciale kledingstukken gewenst of noodzakelijk, dan worden de ze, zoals tot dusver kosteloos door de gemeente beschikbaar gesteld. B. en W. stellen de Raad voor aldus te besluiten en tevens de bijdrage van de brugwachters voor hun uniform te la ten vervallen. Met deze voorzieningen zal een jaar lijkse uitgave van plm. 7.000,- gemoeid zijn. sies animeren. Toch willen zjj een po ging tot de ontwikkeling van de mede zeggenschap bij de gemeentelijke dien sten niet in de weg staan en stellen zjj voor een proef te nemen bjj de dienst van de gemeentebedrijven en een regle ment voor zulke commissies vast te stel len. Bij de handelaren, werden hier dins dag nog plm. 2500 kievitseieren aange voerd. Ze brachten 25 cent per stuk op. was er blij mee. De raad ging met het voorstel van B. en VV. accoord. Exploitatietekort hüs” en „Elim” en het te met Potten, heeft nl. ook afgedaan. Ve len kregen tijdens hun vacantie in de ark nl. zo de smaak van de water- sport te pakken, dat ze zelf een boot hebben aangeschaft. De ark, die bij inschrijving is verkocht, ligt thans voor de wal in Oppenhuizen om opge knapt te worden. het paviljoen. Daar behoort toch moed toe. Brrrrrr! De heer S. Tuinenga, onderwijzer aan de Eben Haëzer school alhier is benoemd tot hoofd van de Chr. nat. school te Tol- Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs £3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Overige voorstellen Met de overige, reeds gepubliceerde voorstellen ging de raad accoord. Nieuwe visserjjwet De vastgestelde nieuwe visserijwet, lebeek. De besturen hebben begrepen, zo ver klaren zij, dat de keuze tussen zater dagstaking en maandagsluiting op hen afkomf. De bonden hebben unaniem voor de maandagsluiting gekozen. Tot bestuurslid van de gemeentelijke woningstichting in de vacature S. S. Reitsma, die overleed, is benoemd heer S. Reitsma Szn te Sandfirden. we van hier als worden, Particuliere woningbouw belangstelling in Ne- Het gaat op het ogenblik goed met de Engelse economie, haast te goed zelfs. De groei gaat te snel, zes procent de laatste paar maanden en dat wil Maudling, de minister van financiën, te rugbrengen tot vier procent. Deskundi gen allerzjjds hadden hem aangeraden nieuwe belastingen ter hoogte van onge veer 2 miljard gulden te heffen om de overtollige koopkracht wat af te romen, maar Maudling is door belastingen op sigaretten en sterke drank maar gegaan tot ongeveer één miljard. Voor een deel moet hem de nadering van de verkie zingen in het najaar door het hoofd heb ben gespeeld, voor een anderdeel de herinnering aan vorige beperkingen van de hoogconjunctuur, die door te grote scherpte tot stagnatie en werkloosheid hebben geleid. Een belangrijk argument voor Maudlings terughoudendheid schijnt te zjjn geweest, dat de exportor ders op het ogenblik bijzonder veelvul dig zijn, zodat de gevaren voor de be talingsbalans vermoedelijk minder groot zullen zijn dan wel wordt gevreesd. Maar dan dient het kostenpeil, en voor al het loonkostenpeil in de hand te wor den gehouden. zeilers en al enige waarvoor ook het het beslag Met uitzondering van de groentehan delaren, bakkers, kruideniers, boekhan dels en chocolaterieën heeft men in Sneek algehele maandagsluiting aange vraagd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Friesland en bjj het gemeentebestuur. Met de branches, die niet meedoen, kon geen overeenstem ming worden bereikt. De vorige maal maakten kort praatje over de ark Rjjks Politie te Water, die Burgemeester J. xan Hout was het slechts ten dele met hem eens. De raad is inderdaad voor een voldongen feit gesteld, maar dat kon door de gang van zaken niet anders. Overigens heeft men de ontwikkelingen op de.voet kun nen volgen. Wat de schilderijen en grauwtjes betreft was de burgemeester xan mening, dat deze bij het Fries Scheepvaartmuseum, dat niet alleen een Sneker aangelegenheid is, in goede han den zijn. „Woudsend” had er geen plaats voor, het Scheepvaartmuseum Nikita Chroestsjov, de Russische pre mier, heeft op 17 april zijn 70ste ver jaardag gevierd. Delegaties uit de mees te communistische landen waren ge tuige van de feesten, waarop Chroest sjov o.a. voor de vierde maal is be noemd tot „Held van de Sovjet Unie”. Zelfs de Chinezen hebben Croestsjov ge feliciteerd. Alleen de Albanezen liepen Wat uit de pas door hem het ereburger- schap van hun hoofdstad Tirana te ont nemen. De staking van de Belgische artsen is achter de rug. De goede diensten van de rectoren van de vier Belgische universi- teiten hebben tot het einde geleid, zon der dat er nu een oplossing voor de moei lijkheden is gevonden, welke voor de artsen in de grond van de zaak is gele gen in de behandeling van particulieren en de mogelijkheid volgens algemeen Belgisch gebruik, zoveel mogelijk in komsten voor de fiscus achter te hou den. De onderhandelingen tussen de artsen en de regering worden nu hervat en de patiënten worden intussen weer be handeld. Het Franse volk is na het gebeuren op de hoogte gesteld van het feit, dat president De Gaulle vrijdagmorgen met succes is geopereerd aan de prostaat- klier. Zjjn toestand wordt zeer bevredi gend genoemd, maar dat verhindert niet, dat veler gedachten uitgaan naar de leeftijd van de president (hij is 73 jaar) en naar de parallel met MacMil lan, die enkele dagen na een dergelijke operatie is afgetreden. Dat behoeft men nu wel niet te verwachten, maar de ge zondheidstoestand van De Gaulle is wel degelijk een factor, wanneer hij het be sluit moet nemen of hij zich volgend jaar wederom candidaat zal stellen voor een ambtsperiode van zeven jaren. Te. minder wil Johnson moeilijkheden met Rusland omdat hij ontspanning tot zjjn doel heeft gemaakt. Ongetwijfeld als gevolg van geheime onderhandelingen hebben maandag Johnson en Chroestjov onafhankelijk van elkaar aangekondigd, dat zjj de productie van splijtbaar, ver rijkt uranium en plutonium voor mili taire. doeleinden zullen verminderen en zelfs aanzienlijk. Meer dan een gebaar is dit ook niet, want de productie van deze stoffen is al groter dan nodig is. Het is dus meer een kwestie van eco nomie, maar beide staatslieden doen het voorkomen of wjj hier weer te maken hebben met een stukje internationale toe nadering. Die is niet uitgesloten, maar dan met of zonder productieverlaging. De metaalklassen zjjn thans bezig met het afbouwen van een 11 meter lange glijbaan voor de speeltuin aan de Lemmerweg, die op 9 mei geo pend wordt. Ook dit werkstuk is ge heel door de leerlingen vervaardigd, waarbjj de aspirant-timmerlieden as sisteerden voor het maken en aan- De zeilers en motorbootvaarders brengen van de houten treden voor de hebben al enige malen van hun - trap, mooie sport kunnen genieten. Voor al zaterdag en zondag was het prach tig weer. Het water is echter nog koud - 7-8 graden - maar toch waren er zondagmiddag al zwemmers bij wel Vóór onlangs het nieuwe gedeelte van de Chr, Technische school in de Lemmerwegwijk werd geopend, zijn eerst de sloten rondom deze school, die vol lagen met oud hout en aller lei rommel, en daardoor een minder aangename geur verspreidden, schoongemaakt. Maar de voorraad de afval was bljjkbaar nog niet uitge- de put. Nu zijn ze al weer bezig met Volgens B. en W. dient de vraag ge steld of er in onze gemeente wel vol doende aanleiding is voor het instellen van een of meer zulke commissies om dat de gemeentelijke bedrijven hier van vrjje geringe omvang zijn. Bovendien zjjn de ervaringen, in het verleden op gedaan met de z.g. dienstcommissies niet van dien aard, dat zij tot het instel- van medezeggenschapscommis- De levertijd hiervan is een half jaar en daarom heeft de gemeente een car gehuurd van Opsterland. Binnenkort zal de door de dienst Wymbritseradeel be stelde dental-car worden afgeleverd. In tussen ging de raad met het voorstel van B. en W„ gunstig te beslissen op een verzoek om garantie van betaling en af lossing van een lening van 50.000,- van het ziekenfonds „A.N.O.Z.” te Utrecht, accoord. De Stichting kan uit deze le ning de dental-car aanschaffen. Kleuterschool Nijland Evenals vorige jaren hebben de be heerders van het „Himsterhüs” te Oosthem en „Elim” te Scharnegoutum verzocht om een bijdrage uit de ge meentekas ter dekking van het exploi tatietekort over 1963. Het tekort van het Himsterhüs is 793,55 (1962 1361,44), dat van „Elim” 425,06 (1962: 276,57). De raad ging accoord met het voorstel van B. en W. over te gaan tot vaststel ling van een concept-besluit, waarin evenals vorige jaren de bepaling is op genomen, dat 600,- of zoveel minder als ter dekking van het tekort nodig is, wordt aangemerkt als renteloos voor schot. De raad kon zich hiermee vere nigen, nadat de heer W. Grondsma, die in het bestuur van het Himsterhüs zit had uitgelegd, dat er nog een schuld is Teneinde de vaste financiering van en kele objecten te verzekeren verzochten B. en W. de N.V. Bank van Nederland se Gemeenten om een aanbieding van vast geld. De verstrekte lening bedraagt 200.000,-. Deze lening is o.m. be stemd voor de bouw van een kleuter school in Nijland 86.635,-), de aan koop van grond te Heeg van J. van Berkum 47.000,-) en de aankoop van grond van mw. W. Visser-Algera Heeg (ƒ59.327,50). De raad ging het aangaan van de lening accoord. Het ongeluk gebeurde toen de 25-ja- rige wielrijder J.B. alhier, komende vanaf de richting Sneek vrij plotseling de weg over stak. Hij werd gegrepen door de bromfietser, die uit de richting Oppenhuizen kwam. Beiden smakten te gen het wegdek. maakt het, zoals bekend mogelijk leges te heffen op de afgiften van visakten. De raad ging accoord met een wijziging van de verordeningen, die gelijk is aan de reeds gepubliceerde wijziging van Sneek. van 20.400,-. De rest 24.600,- is al af gelost. Het ziet er voor het dorpshuis in Oosthem dus vrjj rooskleurig uit, wat de financiën aangaat. een coalitieregering verenigd, hetgeen niet wegneemt, dat er herhaaldelijk ge vechten plaats hebben om de heerschap pij over de strategisch belangrijke Vlak te der Kruiken, die de Pathet Lao aan de neutralisten wil betwisten, want elk van de drie groepen heeft zijn eigen le gertje. De rechtsen, die enkele jaren geleden met veel Amerikaanse hulp de overhand hadden, maar in het begin van 1962 ern stig in het nauw werden gedreven, heb ben nu hun kans weer schoon gezien. Om de situatie Internationaal zó rustig mogelijk te houden heeft Washington in- middelljjk zijn ontevredenheid over de staatsgreep uitgesproken, want deze lijkt een inbreuk op de stilzwijgende af spraak met Rusland, Laos tot een soort niemandsland te Verklaren, een stilzwijgende afspraak, welke in de of ficiële overeenkomsten neutraliteit heet. za- en va- snipperdagen bleek voor de uitgebreide bestudering niet aanvaard baar. Deze regeling houdt een roule- Enkel adviserend Aangezien over de inhoud van het be grip „medezeggenschap” verschil van mening kan bestaan, merken B. en W. echter ter verduidelijking op, dat een medezeggenschapscommissie bjj de ge meenten geen medebeslissende bevoegd heid kan hebben. De gemeentewet legt het beheer en de leiding van de gemeen telijke diensten in handen van de ge meenteraad en van burgemeester en wethouders,, al dan niet bijgestaan door commissies van bijstand. De taak van een medezeggenschapscommissie draagt dan ook enkel een adviserend karakter. De leerlingen timmeren aan lagere technische school aan Kloosterstraat hebben, nadat daar al opruimen,. Er is al een vrachtwagen eerder een motorboot en een Flitsje vol uitgekomen. ringssysteem in, dat niet te hanteren is, aldus genoemde besturen. De bonden maakten daarom gebruik van de uitwijk mogelijkheid, die punt zes van het com- promis-voorstel inhoudt, namelijk een branche gewjjze afwijking, die ook slui- tingsregeling toelaat. De Stichting ter bevordering van de schooltandverzorging in het district Wymbritseradeel heeft een tandarts aangetrokken en is in december ge start. Voor het goed functioneren van deze dienst was het nodig de beschik king te hebben over een dental-car. De muziekvereniging „Excelsior” te Scharnegoutum heeft voor de aanschaf van ..nieuwe instrumenten een rente loos 'vóorschot van 4.000,- gekregen en niet, zoals het bestuur had gevraagd 8.000,-. Ook hier hadden enkele raads leden enige opmerkingen. De heer M. Westra informeerde, of er nog een mo gelijkheid is opengelaten als de plan nen van Excelsior niet door kunnen gaan, nu liet voorschot lager is gewor den dan het bestuur dacht. De voor zitter meende, dat dit niet zal gebeuren, maar deelde mede, dat er overleg met het bestuur is geweest. De gemeente draagt de muziekverenigingen een warm hart toe, maar men moet zich aan de geldende normen houden. De heer S. Couperus was het met de heer Westra eens. B. en W. moeten niet te veel aan 4.000,- als norm vasthouden. Hij betoogde, dat alles duurder wordt, terwijl de ene vereniging ook een grotere bezetting heeft dan de andere en dus meer uitgaven. De voorzitter was van mening, dat dan het jaarlijks subsidie onder de loep genomen moet worden. Het accent moet thans niet op de 4.000,-, maar op de aflossingstermijn van tien jaar worden gelegd. Vanmorgen om zeven uur vond op de Oppenhuizerweg eeu botsing plaats tussen een wielrijder en een bromfietser, waarbij de bestuurder van de bromfiets, de 16-jarige H.W. uit Oppenhuizen zo danig werd verwond, dat hij met een hersenschudding en hoofdwonden per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De avond tevoren had De Gaulle weer een van zijn toespraken tot het Franse volk gericht, waarin hij aantoonde, dat de welvaart van het Franse volk sinds 1958, toen hjj aan het bewind kwam, aanzienlijk is toegenomen. Er valt een jaarlijkse inkomstenvermeerdering van 5,5 pct. vast te stellen. Na aftrek van investeringen en betaling van schulden blijft daarvan voor de bevolking dan een inkomstenverbetering van 4 pct. per jaar over. De woningbouw is sterk toe genomen: van 793 tot 1.000 woningen per jaar (waarmee overigens het West- duitse peil nog niet is bereikt). Het ge vaar van de toenemende inflatie, dat vo rig jaar dreigde, is goeddeels bezworen door het stabilisatieplan van september, dat niet, zoals andere stabilisatieplan- nen vaak gedaan hebben, de economi sche groei heeft beperkt. Uiteraard be sefte De Gaulle, dat er klagers zijn, groepen, die niet voldoende aan hun trek zjjn gekomen. Daaraan moet wel iéts worden gedaan, maar met een een voudige verhoging komt men er niet; men zal de huidige inkomstenverdeling wat moeten herzien door een nog ont brekende inkomstenpolitiek. Hoe De Gaulle zich dat voorstelt is niet duide lijk geworden. Wel maakte hij duidelijk, dat hij een verhoging van de levens standaard door het opgeven van het kernwapen uit den böze vond, want dat kernwapen geeft Frankrijk •olgens De Gaulle, de mogelijkheid een onafhanke lijke politiek te voeren. Het kan boven- dien niet rekenen op de bescherming len weekends, dus twee aaneengesloten da- koming in de kosten van aanschaffing gen, aldus tenslotte de genoemde bestu- va,n werkkleding en schoeisel van 75,- ren. I per jaar achten zij redelijk. Tot nu toe wordt alleen aan enkele personeelsleden bij het openbaar slacht huis en aan de ambtenaren-werklieden bij de gemeentereiniging voor rekening van de gemeente werkkleding en schoei sel verstrekt. Voorts dragen de brug wachter een door B. en W. aangewe zen uniform, waarvoor zij de helft van de kosten dragen, zijnde 1,45 per weck. B. en W. hebben overwogen of deze voorzieningen uitbreiding behoeven en hebben daartoe een enquête ingcsteld bij een aantal gemeenten naar de aldaar getroffen voorzieningen. Ook hebben de vakorganisaties op hun verzoek inlich tingen verstrekt omtrent de in verschil lende Friese gemeenten bestaande re gelingen. Zjj zjjn na dit onderzoek tot de conclu sie gekomen, dat een naar hun mening aanvaardbare oplossing kan worden ver kregen door aan alle werklieden in dienst van de gemeente - met uitzonde- moet wordt gekomen aan de wens van ring van de brugwachters - een kle- de werknemers. Zij krijgen nl. 52 long- dingtoelage te verlenen. Een tegemoet- De vertegenwoordigers van de samen werkende bouden voor overheidsperso neel menen dat het aanbeveling ver dient, dat evenals in verscheidene ande re gemeenten ook hier voor een of meer takken van dienst een medezeg genschapscommissie komt. Daardoor zou periodiek een gedachtenwisseling tussen de leiding en het personeel van de tak van dienst gehouden kunnen worden, niet alleen over dienstvoorwaarden, doch ook over technische en economi sche aangelegenheden. Tevens zou hier door het bedrijfskiimaat gunstig kunnen worden beinvloed. Nog steeds stijgt de voor de particuliere woningbouw Wymbritseradeel. Het Bouwfonds derlandse Gemeenten heeft hierin een groot aandeel. De raad ging thans ac coord met een zevental verkopen van bouwgrond. De raad van Wymbritseradeel heeft gisteravond in één uur een twintig punten tellende agenda behandeld. De stukken gaven weinig reden tot discussie. Al leen bij het voorstel van B. en W. om voor de restauratie van de uit 1783 dateren de boerderij van de heer J. M. de Vries uit Ypecolsga een subsidie te verlenen, kwamen de tongen even los. De heer S. Couperus vond, dat de raad hier voor een voldongen feit wordt geplaatst, omdat de restauratie, waarmee in decem ber van het vorig jaar is begonnen al voor 90% is uitgevoerd. Hij sprak er voorts zijn teleurstelling over uit, dat de in de boerderij aanwezige wandschilde ringen alsmede de drie grauwtjes met allegorische voorstellingen niet voor de eigen gemeente behouden zijn gebleven, maar naar het Fries Scheepvaartmu seum in Sneek zijn gegaan. Hij vroeg zich af, of de Brandwaarborgmij. „Wouds end”, die in 1816 in deze boerderij van start ging er geen belang in zou hebben gesteld. Als extra druk op de wettelijke in stanties voor een vlotte invoering van een landelijke regeling heeft de detail handel in textiel en woninginrichting in het gehele land, vooruitlopend op een landelijke wctteljjke regeling besloten van 15 mei tot 15 oktober op de gehele maandag te sluiten. De besturen van de Nederlandse Ka tholieke Bond van werkgevers in de wo ninginrichting- en meubileringsbedrjj- ven „St. Reinoldus”, de Christelijke Bond van detailhandelaren in textiel- en modeartikelen C.T.B., de Nederlandse Bond van detailhandelaren in textiel- en modeartikelen „Demotex”, alsmede de Ned. Katholieke vakbond voor de tex- tieldetailhandel „St. Willlbrordus” wek ken hun leden en de plaatselijke afdelin gen op deze aktie rond de vijfdaagse werkweek tot het gehele land uit te brei den, om er zodoende steun aan te ge ven. Minstens 70% van de detailhandel in textiel en woninginrichting staat er ach ter, zoals de besturen verklaren. Het compromis-voorstel van de SER- commissie, inhoudende zeven vrije terdagen, dertien vrije maandagen 30 overige dagen door het jaar plus kantie en r~- textiel- en woninginrichtersbonden De grootste belangstelling van de wereld gaat uit naar aanwijzingen over het Russisch-Chinese conflict, aange zien Rusland met zjjn voorstellen voor een wereldconferentie van het commu nisme de wens wordt toegeschreven de Chinezen als ketters uit te bannen. Dit stuit op verzet van een aantal Europe se communistische landen, die welis waar geheel achter Chroestsjov staan, maar het niet tot een breuk wensen te la ten komen. Vooral de Polen, maar ook de Hongaren en in het bijzonder de Roe menen menen, dat hun belangen het best zijn gediend wanneer het niet tot een breuk komt. Op zijn verjaardag nu, verklaarde Chroestsjov, dat hjj de banden met Pe king niet zou verbreken, maar dat hij geheel op zijn oude standpunt bljjft staan. Men krijgt de indruk, dat hij de breuk wel wil, maar dat hij de verant woordelijkheid ervoor op de Chinezen wil schuiven, die met hun gelukwens misschien hetzelfde beogen. De Gaulle geopereerd een waren gebouwd, nu een Topper ge- de bouwd. Het is een fraai scheepje ge els ■vord™, waarvoor ook het ijzeren bureau heeft afgedaan, thans zetten middenzwaard, het beslag en het we die van de gemeente Wymbrit- rondhout in de school zijn vervaar- seradeel even in het zoeklicht. Deze digd, terwijl de schildersklas er even- ark, die aanvankelijk door de ge- eens haar uiterste best op heeff ge meentelijke instelling voor sociale daan. Alleen voor het maken van de zorg werd gebruikt voor de huisves- zeilen en het optuigen zjjn vaklieden ting van moeilijke gevallen en later te hulp geroepen. Het jachtje is a.s. dienst deed als vacantieschip voor zaterdagmiddag tjjdens de openbare het personeel der gemeente met een les in de hal van de school te be- vaste ligplaats aan de ingang van de zichtigen. Een rechtse staatsgreep heeft er in Laos de situatie niet duidelijker op ge maakt, vooral, daar verluidt, dat de af- gezette premier, prins Soevanna Phoema, bereid zou zijn met de rechtse rebellen in zee te gaan. Sinds het accoord van 1962 zjjn de rechtsen, de neutralisten en de pro-communistische Pathet Lao in 4

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1