waterpoort - krabbels 4 Ontwikkeling Friese merengebied besproken tijdens 3e merenconferentie Aan de Kleine Palen straks sociëteit voor de jeugd Gemeentelijke Pier de Boer Stichting I IJLST WYMBRITSERADEEL een I van H en door Speordor B. Viertal inleidingen vormde basisvoor vruchtbare discussie Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 37 Woensdag 6 mei 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Benoemd Onderhandse aanbesteding De dodenherdenkng Het gaat gesmeerd met de wijkverdeling Begrafenisplechtigheid priesterstudent Eelke Siemensma Weer een Voorjaars- Lunapark Auto ontweek een haas, maar belandde in sloot I Het Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en en stellen voor: Finale verkoping Morgen een extra trein naar Leeuwarden Politie wil inlichtingen van bij ongeluk betrokkenen JW 1 SNEEKER NIEUWSBLAD het dierenbescherming, Vier sprekers als gezegd in Workum. 1852, uur V -iv-i voor van De zakenman ge- Voor het gehele merengebied moet een overkoepelend, coördinerend en stimu lerend bureau worden ingesteld. De laat ste stelling van de heer Van der Meer hield in, dat de economische beteke nis van het toerisme ruimere bijdragen en subsidies wettigt. en grote Het is ook niet alleen een economisch belang, maar een sociale, maatschappe lijke aangelegenheid van de eerste or- i aan aangepaste Het Voorjaars-Lunapark, dat de vori ge jaren veel bezoekers trok, is van daag weer begonnen en blijft, met uit zondering van de zondag, geopend tot en met volgende week woensdag 13 mei. Voor morgen (Hemelvaartsdag) gel den populaire prijzen. Verwacht wordt, dat ook nu weer velen zich op het Mar- tiniplein zullen vermaken. Het Actie Co mité krjjgt dan tevens wat extra geld in het laatje voor de Wipfeesten, want voor dit doel wordt het Lunapark gehouden. hier het verbouwen en uitbreiden van het winkelpand van de heer R, Stelling werf aan de W. Burgstraat alhier opge dragen aan de heer G. A. Visser, aan nemer te IJlst. Gisteren werd een demonstratie nieuwe veegauto. meentereiniging Maandagmiddag om half twee probeerde Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS de, waarin naast het ministerie van eco nomische zaken en O.K. en W. met na me het ministerie van maatschappelijk werk moet subsidiëren. Goede moed Of deze groots opgezette plannen zul len lukken? Ds. Van der Waal heeft goe de moed. „Er is geconstateerd, dat er veel jongelui, meest scholieren zijn die geen tijd of animo hebben zich aan een vereniging of club te binden. Toch wil len ze wel iets hebben, waar ze in en uit kunnen lopen zonder direct verplich tingen te hebben”, zegt hij. Welnu, die mogelijkheid zal er straks zijn. Wanneer de plannen doorgang vin den, dan zal Sneek, geljjk andere plaat sen, een vaste vorm van open jeugd werk hebben. Dat is wel een compliment waard. vrouwelijke ar- werd door maatschappelijk Organisatie Over „De organisatie” sprak de heer F. van der Meer, voorzitter van V.V.V. Terhorne. Hij kwam uiteindeljjk tot der tien stellingen, die als volgt luiden. In en bij elke gunstig gelegen plaats in het Friese merengebied moet een volledige accomodatie van zomerhuizen, kampeer terreinen, woonschepenhaven, jachtha vens en schiphuizen tot stand komen. De exploitatievorm van de verbljjfs- overnachtingsgelegenheden is in mate sfeerbepalend. Weinig kansen De zakenman zag tot dusverre weinig kansen in de exploitatie van toeristi sche accomodatie in het merengebied. De moeilijkheid om in dit stadium van de toeristische ontwikkeling dergeljjke objecten rendabel te maken speelt daar bij een niet geringe rol. Daarnaast ech ter is vermoedelljk ook van belang, de overigens onjuiste mening dat voor de exploitatie van toeristische centra, die mede dank zij een subsidie van het rjjk tot stand komen, alleen de gemeente of een stichting in aanmerking komt. Hiervoor worden aan de gewijzigde omstandigheden aangepaste statuten vastgesteld. Alle bezittingen en schul- De waarden, die we nog hebben moe ten niet worden overspoeld door de eco nomische bron. Een ieder heeft gelijke rechten, dat moeten we goed beseffen, zo betoogde spr. Hij kwam daarbjj tot een zestal stellingen. Recreatie is niet in de eerste plaats een zaak van de be volking in de zgn. recreatiegebieden. Zjj is een zaak, die het gehele Nederland se volk aangaat. Als een nieuwe indu strie mag de recreatie niet gewaardeerd worden. in de gegeven Die welke de thans Het inrichten zullen de jongeren gro tendeels zelf mogen doen. In nauwe sa menwerking met de Kunstnijverheids school te Leeuwarden zal een harmo nische en artistieke inkleding tot stand moeten komen tegemoet komend aan de verlangens van de bezoekers. Begeleiden Het is de bedoeling, dat het huis ook in de middaguren, tijdens de lunchpau zes van de scholieren e.d. dus, open is. Dat vraagt van de begeleidende (niet leidende) ouderen veel werk en daarom zal in de toekomst wel aan jeugdleiders gedacht moeten worden. Dat is echter verre toekomstmuziek. In eerste instan tie zal veel van het werk door ds. J. W. van der Waal, de Herv. jeugdpredikant, moeten worden gedaan. De derde merenconferentie, die over de ontwikkeling van het Friese meren gebied en de daarmee samenhangende problemen handelt, is gisteravond goed begonnen. Nadat burgemeester A. Oosterhoff van Wonseradeel zjjn talrijke gas ten in het recreatieoord „De Holle Poarte” welkom had geheten en er op had gewezen dat Makkum door het IJsselmeer een belangrijke toeristische plaats in neemt, gingen de gasten, begeleid door het plaatselijk muziekcorps naar de con ferentiezaal in de nabijheid van hotel „De Figilante”. Deze zaal, die voor het eerst werd gebruikt is in een record tijd van vier weken opgeleverd. De Makku- mers werkten zelfs enkele nachten door om alles in gereedheid te brengen voor de merenconferentie. De vier inleiders van gisteravond stonden in hun meningen lijnrecht tegenover elkaar en dat is de discussie in de sectie vergaderingen, die vanmorgen na een ontvangst ten stadhuize van Workum ineen drietal lokaliteiten te Makkum wer den gehouden, zeker ten goede gekomen. Na een koffietafel in hotel „De Wijn berg” te Workum en een boottocht naar de Oudegaster Brekken werden van middag de sectierapporten besproken in de conferentiezaal in Makkum. Dc con ferentie werd besloten met een diner in hotel ,,De Figilante”. Dinsdagavond voerden in de conferen tiezaal van „De Holle Poarte” vier spre kers het woord over evenzovele facetten van de recreatie. Gedeputeerde mr. D. H. Okma opende de rij met een inlei ding over „De accomodatie”. Hij memo reerde de vele nieuwe plannen voor een verbeterde accomodatie en zei, dat in de periode 1960-’63 11.211.690 aan sub sidies is geïnvesteerd in uitgevoerde en bestaande recreatieplannen. Voor 1964 is daar voor 58 nieuwe vaststaande plan nen 15.899.669 aan toegevoegd. Daar naast bestaan plannen voor de aankoop van oeverstroken, de aanleg van kam peerterreinen, de bouw van 1200 bunga lows, waarvan nog slechts 200 gereali seerd zijn, het aanleggen van enkele honderden kilometers toeristische rij wielpaden, waarvan een belangrijk ge deelte door het merengebied zal lopen etc. Zondagavond omstreeks tien uur zijn nabij Jutrijp twee personenauto’s na een botsing in de sloot geraakt. Het on geluk gebeurde toen van de twee auto’s, die van Jutrijp naar Sneek reden, de achterste even over de eerste brug zijn voorganger wilde passeren. Deze remde op dat moment af, omdat er een haas de weg over stak. Dit had tot gevolg, dat de auto’s bot sten. De ene kwam via de berm en de sloot in het land aan de rechterkant van de weg terecht, de andere ging naar links, botste tegen een paal en dook in het kanaal. In beide wagens zaten vier personen, die met de schrik vrijkwamen. Het gezelschap, waaronder de heer Wim Eppinga uit Bozum (organist) kwam uit Jutrijp, waar de heer Eppinga een con cert had gegeven. zyn donatie voor korfbalclub etc. In Friesland beseft het bedrijfsleven dit overigens beter dan elders. Voorts zei hij, dat het aantal over nachtingen, dat in 1961 in totaal 580.000 bedroeg binnen afzienbare tijd zal zijn verdubbeld. Alleen al door de dan aan wezige bungalows zullen er 320.000 over nachtingen bijkomen, terwijl de kam peerterreinen, waarvan zestien klaar of in aanbouw zijn, voor nog eens 220.000 zullen zorgen. Voorts zei hjj, dat een sub-commissie van de voorlopige recreatieraad thans werkt aan een totaalplan voor recreatie in het Friese merengebied. De gemeen ten zullen voorts de plannen op elkaar moeten afstemmen, zodat effectief ge werkt (en gesubsidieerd) kan worden. Ook achtte de heer Okma een brug tus sen de bouwers aan en de gebruikers van accomodatie nodig. Samenwerking tussen de plaatselijke VW’s, de vereni gingen voor Dorpsbelang en de wa tersportverenigingen is vruchtbaar. Vooral van de watersportvereniging kan met betrekking tot de oeverrecreatie door het geven van een goed voorbeeld veel uitgaan. Voor de negentiende maal werden maandagavond ook hier de stad- en landgenoten herdacht, die in en door de oorlog het leven verloren. Van 20 voor 8 tot 10 voor acht speel de het Chr. Muziekcorps „Harmonie” koraalmuziek op het Waagplein, waarna de stoet, waarin behalve familieleden en vrienden van de gevallenen ook B. en W., het bestuur van het 5 mei-comité, vertegenwoordigers van het voormalig verzet en diverse organisaties meeliepen, voorafgegaan door het muziekcorps en De Bisschep van Groningen, Mgr. P. A. Nierman, was maandag zelf naar Sneek gekomen, om aanwezig te zijn bjj de begrafenis van de op 23-jarige leef tijd alhier overleden priester-student Eelke Siemensma, die bestemd was voor de Diocesane Clerus van het Bis dom Groningen. Na het behalen van zjjn H.B.S.-diploma aan de r.k. H.B.S. te Bolsward had hjj aanvullende gymna siale studies gemaakt op het Klein-se- minarie te Apeldoorn, daarna twee jaar wijsbegeerte gestudeerd op het Philoso- ficum Dijnselburg, en vervolgens nog anderhalf jaar hogere theologische stu die aan het Theologicum te Driebergen- Rijsenburg. In de Paasvakantie openbaarde zich echter een dodelijke ziekte, waaraan hij op 30 april in het St. Antonius zieken huis alhier overleed. De plechtige uitvaartdienst werd ge leid door de Hoogeerw. Hooggel. Heer Mgr. Prof. Dr. H. J. J. M. Fortmann, President van het Theologicum, met as sistentie van enkele hoogleraren en van de oudste van de Rjjsenburgse studen ten als Diaken. Alle overige studenten waren in de kerk aanwezig, en volgden ook de stoet naar het R.K. Kerkhof al hier. Een schola uit de studenten zong in de kerk en op het kerkhof de Grego riaanse gezangen. Notaris P. Feddema alhier verkocht gisteravond in Rest. Piso finaal het burgerwoonhuis met achtergelegen tuin en toebehoren aan de Julianastraat 6, groot 1.25 centiare, thans in eigen ge bruik bij de heer P. Postma. Kopers voor de beschrtfvingssom van 22906,- werden de heren A. Kam- stra c.s. te Leeuwarden voor nader te noemen lastgever. Als wensen t.a.v. de exploitatie noem de hij geen winstdoel, accomodatie zo goed en modern mogelijk, exploitatie correct, vlot, zakelijk en eerlijk en de eigen bevolking inschakelen bij het be heer. De meest wenselijke exploitatie noemde hij de niet-winstbeogende instan tie, waarin de plaatselijke VW een be langrijke rol speelt. Voorts verdient het volgens de heer Van der Meer aanbeveling, dat zoveel mogeljjk mensen uit de eigen plaats lid zijn van VW, terwijl tevens de geregel de toeristen lid moeten worden. De le denvergaderingen van de plaatselijke WV moeten goed voorbereid zijn met uitvoerige, schriftelijke, voorafgaande inlichtingen aan de leden. Men grjjpe vele gelegenheden aan om de eigen be volking en de pers te betrekken in, of kennis te doen nemen van allerlei acti viteiten. De vicieuze cirkel „zonder mid delen geen betaalde krachten en zonder deze geen middelen” moet door de over heid worden doorbroken, terwijl de ver houding plaatselijke VVV-gemeentebe- stuur in vele plaatsen nog moet worden verbeterd. De jeugd zelf heeft mede de inhoud van het gebouw bepaald. Als eerste wens kwam naar voren het sociale element de bar. Daarnaast komt er o.a. een zgn. leerkamer, een keuken en een „huiskamer”, terwijl ook de zolderruim te beschikbaar is. Het gaat gesmeerd met de nieuwe wijk verdeling voor de bakkers. Wij zijn tot nu toe bijzonder tevreden, zo vertelde de heer Bijlsma ons, die verschillende van zijn collega’s ook al naar hun bevindin gen had gevraagd. Het publiek werkt geweldig mee, zei hij en als de sanering niet mocht slagen, dan ligt dat niet aan de klanten, maar aan de bakkers. Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad J De bewoners van de woonschepen in de Franekervaart maakten f t vorige week hun „grote trek” naar de voorlopige nieuwe ligplaats in de Zwette. Voor de brede en hoge arken bracht het passeren van t J de Laatste Stuivers brug nog al wat moeilijkheden mee, daar door de steunbalken waarmee deze is versterkt, de doorgang nauwer is f geworden. Het ontbrak echter niet aan hulp, zodat ook deze hinder- f T nis genomen werd. Slechts twee arken met een beton-onderbouw J die te breed zijn, blijven opgesloten op hun oude plaats. j J Nu liggen de 24 drijvende woningen langs het wandelpad tot f t voorbij de tweede Wandelweg en zijn de mannen druk bezig met i het wederopbouwen van de bergschuurtjes tussen de boompjes aan t i de andere zijde van het pad. Eerst zou de gemeente er massale T schuurtjes bouwen, zo werd ons verteld, die dan gehuurd had- den moeten worden, maar nu mogen de bewoners het zelf doen en f j moeten ze huur betalen voor de grond. Het pad zelf dat door de aan- t leg van de waterleiding en het plaatsen van de palen voor het elee- j trisch net en de regen van de laatste dagen erg „modderig” is ge- f t worden, zal volgende week verhard worden. We spraken met eni- t l ge bewoners die zeer ingenomen zijn met hun nieuwe ligplaats. Het lijkt hier veel mooier dan in de Franekervaart zeiden ze. I Benoemd tot onderwijzeres aan de chr. nat. school te Engwierum, mejuf frouw J. Bergstra uit Scharnegoutum. De lagere overheid geve het particu liere initiatief goede ontplooiingsmoge lijkheden en besefte, dat een gezonde en evenwichtige economische ontwikke ling in zeer belangrijke mate door par ticuliere ondernemers wordt bepaald, al dus dhr. Riemersma, die verder van me ning was, dat het toerisme voor de za kenman in het merengebied een belang rijke bron van inkomsten kan worden, mits de ondernemers een uitgekiend as sortiment voeren, niet knoeien met prij zen en kwaliteiten, pas investeren in o.a. verbouwingen als vast staat, dat zulks verantwoord is en hun bijdrage leveren aan hetgeen de doorsnee vakan tieganger in Friesland hoopt te ervaren. Over dit thema hield de heer W. Rie mersma, middenstandsconsulent te Leeuwarden een referaat, waarin hij stelde, dat het Friese bedrijfsleven meer voor de VW over heeft dan dit in overig Nederland het geval is. Het Frie se bedrijfsleven draagt aan de plaatse- Hjke WV’s jaarlijks rond 77.000 bij en aan de provinciale 11.000, samen dus 88.000. Overigens vond de heer Rie mersma wel, dat de zakenman het nut van VW vaak te weinig onderkent. Hij kwam tot de volgende stellingen. De zakenman, die overigens wel de meest, maar niet de enige belangheb bende bij het toerisme is, dient zjjn bij drage aan de VW te beschouwen als een uitgave voor collectieve reclame en deze niet op dezelfde lijn te stellen als In recreatiegebieden zullen binnen de kortst mogelijke tijd welzijnsstichtingen in het leven moeten worden geroepen, die zowel op het welzijn van de plaat selijke samenleving als op dat van de gehele Nederlandse samenleving zijn ge richt en waarin de gemeente een fikse stem heeft. Recreatie-gronden mogen niet worden beschouwd als particuliere terreinen. Zjj dienen als gemeenschaps- gronden aangemerkt te worden. Het be leid inzake de recreatie moet erop ge richt zijn, de structuur van de plaatse- ijjke samenleving zo weinig mogeljjk aan te tasten, aldus tenslotte ds. Bruin- sma. binnenstad naai ging het nog wel maar op met een kruispunt met de Oudvaart raakte ge- het aan de grond. De achteruitma- gebruikt lende schroeven maakten het weer voor het vegen van de straten moet vlot, waarna het met moeite de ste- s nl. worden vervangen. ven wendde en door het Zomerrak De machine welke wjj nu aan het naar de Jousterkade voer, waar het werk zagen, is uitgerust met een gro- de gehele middag en avond veel be- te draaiende metalen borstel die het wonderende kijkers trok. vuil langs de trottoirranden los- J maakt, waarna dit met het eventueel aanwezige water, wordt opgezogen in de tank. Deze nieuwe bezem veegde inderdaad schoon. Bij de voorbereidende besprekingen, welke met het bestuur van de Pier de Boer Stichting zjjn gevoerd over de bouw van een nieuwe werkplaats op het industrieterrein aan de Oppenhuizerweg is ook aandacht geschonken aan het stre ven te komen tot een reorganisatie van de stichting, die om verschillende redenen wenseljjk is, aldus het college. Meerdere overwegingen hebben leid tot het zoeken van een oplossing in de volgende richting. De bestaande Pier de Boer Stichting wordt opgehe ven. Bij besluit van de gemeenteraad wordt een nieuwe stichting in het leven ven geroepen onder dezelfde naam als de oude. Laatste dag De avondbjjeenkomst werd beëindigd met een slotwoord van de voorzitter van de voorbereidingscommissie burge meester J. Anker van Utingeradeel. Van morgen om half tien begon de tweede en ladtste dag van de merenconferentie zo- Sedert 1954 heeft zich een wijziging voorgedaan in het karakter van de Pier de Boer Stichting door het tewerkstel len van lichamelijk minder validen in het kader van de gemeentelijke sociale werkvoorzieningsregeling voor handar beiders. Het toenemend gebruik, dat van de werkplaats werd gemaakt heeft in de loop der jaren geleid tot overbe zetting van het gebouw. Een plan om de werkplaats uit te breiden teneinde een groter aantal mannelijke arbeis- krachten tewerk te stellen en daarnaast een werkplaats beidskrachten in te richten het ministerie werk, met het oog op het ontbreken van verdere uitbreidingsmogelijkheden, on voldoende geacht. Daardoor ontstond de noodzaak om een geheel andere, be ter geoutilleerde werkplaats te bouwen, aldus B. en W. aan de raad. jaan bjjzondere ge- beurtenissen. Zo j staan deze - en ook de verkoopruimten i thans in het teken van het 125-jarig IJ jubileum der Ne- derlandse Spoorwe- gen. Men kan regelingen of De Inspecteur Korpschef van Politie te Sneek verzoekt de inzittenden van die personenauto, alsmede de gevallen wielrjjdster en eventuele getuigen zich aan het bureau van politie te melden voor het geven van inlichtingen. De bevolking Lijnrecht tegenover de heer Riemer sma stond ds. J. W. Bruinsma uit Gaast- meer met zijn rede. „Recreatie wordt een bevolkingsvraagstuk van de eerste orde. Het gaat hier echter om hogere waarden dan de economie. Een apert gevaar is, dat men steeds meer gaat wijzen op het economisch belang van recreatie. Men mag de mens hierdoor niet ontwaardigen. De gast mag niet ge zien worden als een bron van inkomsten. Niet verdienen, maar dienen is het pa rool”, aldus ds. Bruinsma, die ook waarschuwde tegen de geldmagnaten. Het pand Kleine Palen 8, dat de Ned. Herv. kerk onlangs heeft aan gekocht zal hopenlijk in het najaar als jeugdhonk in gebruik worden ge nomen. Momenteel wordt druk ge ëxperimenteerd om tot een vorm van open jeugdwerk en samenwer king te komen. Het is namelijk de bedoeling, dat hoewel het jeugdhonk uiteraard binding met de Herv. kerk zal hebben, het open zal staan voor iedereen. De Herv. Jeugdcommissie draagt in eerste instantie de verant woordelijkheid, maar een in bonte verscheidenheid samengestelde ver antwoordelijke groep zou in overeen stemming zijn met de bedoelingen. De opzet is voor Sneek nieuw. De vormgeving van het gebouw gaat in de richting van een sociëteit, waar men kan dansen, praten, sporten, niets doen of aan de bar zitten. den van de bestaande stichting worden door de nieuwe overgenomen. Het bestuur van de Pier de Boer Stich ting, dat ook in de nieuwe zitting zal ne men, heeft inmiddels met algemene stemmen besloten aan de ontbinding der stichting mede te werken. Ook het be stuur van de Vereniging voor Christelijk buitengewoon lager onderwijs, mede- op richter van de P.deB. Stichting, ver klaarde zich accoord. B. en W. stellen aan de raad voor me de te werken aan de reorganisatie van de Pier de Boer Stichting in die zin, dat zjj als een gemeentelijke stichting onder dezelfde naam haar werk voortzet. Nieuwe statuten Het doel van de stichting staat in de nieuwe statuten omschreven: „het ver schaffen van werkgelegenheid aan zowel geestelijk als lichamelijk minder valide arbeidskrachten, waaronder ook worden verstaan oud-leerlingen van scholen voor buitengewoon lager onderwjjs, wel ke in het bjjzonder gericht zal zjjn op het aankweken, herstellen, instandhou den en vergroten van hun arbeidsge schiktheid op zodanige wijze, dat hun overgang naar het vrije bedrijf zoveel mogelijk wordt bevorderd”. In verband met de Bloemendag te Leeuwarden op Hemelvaartsdag ver wacht de N. Spoorwegen morgen weer een grote drukte op het traject Sneek- Leeuwarden. Om deze reden rijdt de trein van ’s morgens 9.57 uur, die nor maal niet op zon- en feestdagen loopt, dan wél. Bovendien zjjn alle treinen versterkt. Op maandag 4 mei j.l. om ongeveer 12 uur vond aan de Jousterkade te Sneek een ongeval plaats, waarbjj een wielrijder en een wielrjjdster ten val kwamen. Bij dit ongeval was een grijze personenauto betrokken, waarvan de inzittenden, twee in overall geklede mannen na het ongeval, zonder dat hun identiteit bekend werd, verder zijn gere den. Dinsdagmiddag oms.treeks half twee wilde de driejarige kleuter Freerk Bosma, wonende aan het Gangboord, naar een „nest” zien dat enige jongetjes in de wal langs de Oudvaart „voor de eendjes” hadden gemaakt. Maar Freerk tuimelde er in. Zjjn zesjarig zusje en een vrien dinnetje die in de Zeilstraat speelden zagen het gelukkig. Het vriendinnetje holde naar de moeder van de kleine baas en z’n zusje riep om hulp. De heer Stap, wonende in de Looxma- straat, snelde toe, sprong in het wa- i een uur of ter en bracht de kleine drenkeling een groot en op het droge. Deze had echter nogal sierlijk Amerikaans motorjacht naar wat water ingeslikt, zodat dokter de Jachthaven te varen. Dat geluk- Dethmers er bij het kind thuis nog te echter niet. In het Jachthavenka- even aan te pas moest komen. Deze mislukte poging heeft weer i eens aangetoond hoe broodnodig het 5 Jachthavenkanaal en de Oudvaart i voor de pleziervaart uitgediept moe- ten worden. Tafereeltjes als boven komen daar meermalen ook met klei- Vroom Dreesmann schenkt in nere motor- en zeiljachten voor, voor- i- haar etalages nogal eens aandacht al bij het aan de wal gaan en het la- J veren. In het bjj- zonder aan de kant I van het Gangboord is het erg ondiep, f terwjjl de vroegere j rietwal daar (dat I is het nl. al lang niet meer) in een J er o.a. dienst- erbarmeljjke staat verkeert en drin- spoorwegreglemen- gend om verbetering vraagt. Zoals ten zoals men ze in de beginjaren wjj al eerder hebben geschreven, zou noemde) zien uit de jaren 1848 ^n een steigertje hier de beste oplos- I 1852, tekeningen en foto’s van oude sing zijn. en nieuwe stations en perrons, waar onder van het Centr. Station te Am sterdam, afbeeldingen van de eerste stoomlocomotieven met de machinis ten en het overige treinpersoneel in hun nu komiek aandoende unifor men, interieurfoto’s van knusse cou- pétjes met passagiers enz. Maar ook aan de tegenwoordige tjjd wordt veel aandacht geschonken, o.a. door de witte plaatsnaambord jes die overal zjjn opgehangen en fraaie foto’s van moderne treinen. de drumband onder de sombere klanken van een dodenmars op de trom zich naar het Oud-Kerkhof begaf waar na de Na onderhandse aanbesteding heeft twee minuten stilte kransen en bloemen het Architectenbureau Jan de Vries al- werden gelegd bjj het verzetsmonument. j Daarna volgde de kranslegging bjj de gedenksteen voor de bjj onze stad ge sneuvelde Canadese militairen in de oostgevel van de Martinikerk, na welke korte plechtigheid „Harmonie” nog een gezang speelde.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1