aan Sneek krijgt een Culturele Raad f agenda Speeltuin in de Lemmerweg-wijk feestelijk geopend Raad bleef in begroting steken Firma Ozinga bood gouden echtpaar unieke autorit r IJLST W Y M BR1TSER A DEEL en van in Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 38 Maandag 11 mei 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD van Dat had erger gekund Afscheid, bevestiging en intree ds. J. van Ginkel Ds. Mr. H. S. de Jong 40 jaar predikant Dodelijk ongeval op Rijksweg 43 PTT verhoogt enkele tarieven MAANDAGS en DON DERDAGS Zestig jaar huwelijksfeest in Sijbrandaburen T-Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Kempenaar te water gelaten Resultaat van enthousiasme en toewijding Het is de raad van Sneek niet gelukt in één avond de begroting 1964 te behandelen. De woensdagavond gehouden begrotingsvergadering werd omstreeks middernacht geschorst tot 14 mei a.s. Dan zullen de resterende punten, mét de „gewone” agenda worden behandeld. De sportliefhebbers op de publieke tribune, die met spanning hadden uitgezien naar de behan deling van de vermakelijkheidsbelastingkwestie rondom de sportverenigin gen gingen, na vijf uren wachten, onverrichterzake naar huis. Ook dit voorstel werd naar 14 mei verschoven mét de omtrent de subsidietoewii- zingen en enkele wijzigingen van de begroting, (zie voor het raadsverslag de voorpagina van het derde blad). Voor jaarskeuring F.R.S. te Leeuwarden Aantal PTT-formulieren per 1 juli gratis 2. Anna’s Willem, P. W, Andringa, ..Riis Foarüt” zorgde voor aantrekkelijk programma Stedelijk Muziekcorps benoemt nieuwe dirigent Met ingang van 25 mei a.s. is tot diri gent van het Stedeljjk Muziekcorps be noemd de heer J. A. J. Diederen te Leeuwarden. De heer Diederen, die 31 jaar is en geboren in het Zuid-Limburg- se plaatsje Schinveld, behaalde het einddiploma conservatorium te Maas tricht met directie en volgt momenteel nog directie-lessen, ondermeer van de bekende dirigent Alfred Salten. De nieu we dirigent van het Stedelijk bespeelt in het Frysk Orkest de hobo en Engelse hoorn en treedt meermalen op als gast- dirigent van dit symphonie-orkest. Te vens dirigeert hij het Fries Kameror kest en het fanfarekorps „Ons Genoe gen” te Marssum (Fr). Ti .f It K SNEEKER NIEUWSBLAD niet en de Receptie dc familie- gen in stand te houden, kunnen we de Dat wil echter niet zeggen, dat het be stuur elke dag btf B. en W. voor de deur moet staan. Als wij speeltüinmen- sen niet meer de werkzaamheid kun nen opbrengen de tuin en de werktui- Het komt B. en W. voor, dat de instel ling van ’n Culturele Raad, in de vorm waarin de commissie zich deze heeft ge dacht, aanbeveling verdient. Een derge- ijjke raad, die zowel voor de gemeente lijke overheid als voor de zich op cultu reel gebied bewegende instellingen en verenigingen als adviescollege zal kun nen fungeren en daarnaast ook andere Dinsdag 15 mei ’s avonds te 8 uur film: Het Gerucht. Dinsdag 12 mei Algemene ledenverga dering Openbare Leeszaal en Biblio theek. ’s Avonds 8 uur in de leeszaal. Zaterdag 23 mei Ned. Roode Kruis Dag- boottocht Chronische zieken. der de Per 1 juli zullen brieven t.e.m. 20 gram gefrankeerd moeten worden met postze gels van 15 cent (tot dusver 12 cent). Het tarief voor briefkaarten wordt 10 cent (tot dusver 8) en voor drukwerk tot 50 gram 7 cent (tot dusver 5 cent). Ook tal van andere tarieven van de PTT zullen hoger worden. Verschijnt Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. AMICITIA THEATER Vorige week zou de heer J. G. Wjjn- ja te Uitwellingerga even proefrijden met de nieuwe trekker die hij pas had gekocht. Maar op de plaats waar hjj wilde draaien, reed hij achteruit en de sloot in. De trekker sloeg daar om, maar gelukkig was de heer Wijnja er net op tijd afgesprongen. Anders zou hij er waarschijnlijk niet zo goed zijn afge komen. De nieuwe wijk Lemmerweg-Oost nadert haar voltooiing, maar zij zou compleet zijn als er geen speeltuin was zei burgemeester Rasterhoff zaterdag middag vóór hij de nieuwe speeltuin in deze wjjk officieel opende door het hij sen van de driekleur in de vlaggemast aan de ingang van dit kinderdorado. Het bestuur kan trots zijn op de arbeid die hier is verricht, want deze speel tuin voorziet voor een groot aantal kinderen voor een reeks van jaren in een be hoefte, zo betoogde de burgemeester. Bij de behandeling van de gemeente-1 activiteiten op het terrein van de cul- begroting 1963 heeft het college van B. en W. toegezegd, de instelling van een Culturele Raad, welke door een aantal leden van de raad werd bepleit, in over weging te zullen nemen. In verband hier mee hebben B. en W. zich hierover be raden en ten aanzien van de samenstel ling, het doel en de werkwijze van een dergelijke Raad het advies ingewonnen van een daartoe in het leven geroepen voorbereidingscommissie, waarin naast twee leden van het college van B. en W. een aantal andere ingezetenen zitting had. De conclusies van deze commissie zijn neergelegd in een ontwerp-verorde- ning. Woensdag 13 mei Koncert Frysk Orkest in Amicitia Theater, ’s avonds 8 uur. Solist Stanley Weiner, viool. Woensdag 13 mei Ledenvergadering afd. Sneek Alg. Bond van Gepensioneerden in Zaal Hanenburg, Aanvang ’s mid dags 2.30 uur. wer- inzenders uit het daar heeft ds. Van Ginkel contact ge zocht met de plaatselijke Gereformeerde Kerk en dit contact bestendigd. Ds. Van Ginkel is getrouwd en vader van twee kinderen, een dochtertje van ongeveer drie jaar en een zoontje van ongeveer twee maanden. De Reavi die 630 ton meet, is in op dracht van de Scheepvaartonderneming Limburgia te Roermond gebouwd voor de heer J. Clauwaert te Gent, die er de internationale riviervaart mee gaat uit oefenen. Het schip zal daarvoor worden voort bewogen door een 400 P.K. Bronsmotor. Op de vrijgekomen helling zal direct de kiel worden gelegd voor een zelfde soort motorschip van 800 ton, eveneens in opdracht van genoemde Scheepvaart Onderneming. Hierin zal eveneens een 400 P.K. Bronsmotor worden geplaatst. De 'oplevering moet in oktober van dit jaar geschieden. Vandaag is het veertig jaar geleden, dat Ds. Mr. H. S. de Jong te Boerakker in de provincie Groningen werd beves tigd als predikant in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Hij is nadién niet van gemeente veranderd en viert dus tevens zijn 40-jarig ambtsjubileum in Boerakker. De jubilaris werd op 16 april 1898 uit een veehoudersgezin te Koudum gebo ren, maar kort daarna verhuisden zijn ouders naar Oudega-W. Hjj studeerde aan de Vrjjê Universiteit te Amsterdam theologie waar hij ook het kandidaats- en doctoraal examen aflegde, maar volgde tijdens zijn studie ook enige ju ridische colleges. Naderhand deed hjj aan de rijksuniversiteit te Groningen zjjn kandidaats- en ook zijn doctoraal examen rechten. Met ingang van vandaag is Ds. Mr. de Jong eervol emeritaat verleend. Hij gaat nu in Harderwijk wonen en hoopt vandaar uit de Geref. Kerken nog met predikbeurten te kunnen dienen. Morgen is het voor het echtpaar Tho mas M. interna en Fetje de Jong te Sij brandaburen een blijde dag. Deze nog hechte oudjes zjjn dan nl. zestig jaar ge trouwd, welk jubileum in kring zal worden gevierd. Op een wel zeer originele wijze is za terdag het echtpaar Westerhof-Van der Wal te Woudsend met zijn 50-jarig hu welijksfeest gehuldigd. De firma Ozin ga te Sneek van wie de heer Westerhof één der oudste zakenrelaties is, bood namelijk het gouden echtpaar een autorit aan met een originele A-Ford van het jaar 1931. Dat deze wagen, die nog met opvallend g?mak langs ’s Hee- ren wegen reed, veel bekjjks trok, spreekt welhaast vanzelf. Zaterdagen 23 mei, 13 juni en 20 juni Seriewedstrjjden voor leden en jeugd leden van de Kon. Zeilvereniging Sneek” op het Sneekermeer. Aanvang nam. 2 uur. Ds. Van Ginkel werd op 3 augustus 1931 uit een predikantsgezin te Nieuw- poort in Zuid-Holland geboren. Hjj stu deerde theologie aan de rijks universi teit te Utrecht, waar hij in 1956 zjjn kan didaats- en in 1958 zjjn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Van Ginkel in de winter 1958/1959 eerst enige maanden te Eist in de Betuwe werkzaam was ge weest als leervicaris en eind juli 1959 was toegelaten tot de evangeliebedie ning in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hjj op 18 oktober van dat zelfde jaar door zjjn vader bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Uitwjjk en Waardhuizen. Tjjdens zjjn ruim vierjarig verblijf al- Advertentieprija 15 cL per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Op de morgen van Hemelvaartsdag zou het echtpaar Hoekstra-Koopmans van Oppenhuizen naar een familiedag in Houtigehage. Zjj stonden in het N.T.M. wachthuisje te wachten op de bus uit Sneek, die om 8 uur 20 uit Oppenhuizen naar Heerenveen vertrekt maar toen die naderde, stak mevr. Hoekstra plosteling de weg over in de veronderstelling, dat hij zou stoppen. Maar de bus was vol en reed door met het noodlottig gevolg dat mevr. Hoekstra er pardoes tegen op Het was zaterdag precies 50 jaar ge leden, dat Jille Westerhof en Teatske van der Wal elkaar het jawoord gaven. Reden dus voor dit nog bijzonder vitaal echtpaar en hun vier kinderen (drie zoons en een dochter) om deze heuge lijke dag te gedenken. Gezien echter de bijzondere relatie tussen de jubilaris en de firma Ozinga, ook reden voor de laat ste om deze dag een extra feestelijk tin tje te geven. Men besloot daarom het gouden echtpaar op de feestdag in een onlangs aangekochte A-Ford van het jaar 1931 van Woudsend naar Oranje woud te rjjden, waar de familie de dag verder gezellig zou doorbrengen. Prompt om half tien verscheen de sta- tigè koets, tot grote verrassing van het echtpaar, voor de deur. De wagen was, behalve van het huidige autonum- mer, voorzien van het eerste nummer, dat de heer Westerhof op zijn auto voer de, t.w. B 142. De Ford met de originele spaakwielen, bezit 4 cylinders met een inhoud van 3200 cm3 en heeft een ver mogen van 30 tot 40 P.K. Recht boven de assen bevinden zich de dwarsveren, twee voor en twee achter, terwijl hy draulische remmen destijds nog onbe kend waren. Opvallend is de bijzonder degelijke constructie van de wagen. Ver gelijkt men bijvoorbeeld de dikte van het plaatwerk met die van een moderne wagen, dan wekt het geen verwonde ring, dat deze meer dan 30 jaar oude car nog zo’n buitengewoon hechte in druk maakt. In deze en soortgelijke wa gens heeft de heer Westerhof als één der eersten, destijds zijn taxidienst uit gevoerd, waarbij de auto’s aanvanke lijk nog waren voorzien van carbid-lan- taarns. Ook benzinepompen bestonden Ds. J. van Ginkel zal zondagmiddag 24 mei a.s. afscheid nemen van de her vormde gemeente van Uitwijk en Waardhuizen in de classis Heusden in Noord Brabant en de weck daarop, n.l. zondagmiddag 31 mei a.s. te Oosthem, na daar vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door zijn vader, ds. B. van Ginkel uit Utrecht, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Oosthem - Abbega en Folsgare, waar hij in de vakature van ds. G. Kaastra beroepen is, die 5 januari jl. naar Amerongen is vertrokken. Deze wijzigingen zijn noodzakeljjk ge bleken in verband met de verliessituatie waarin het bedrijf zich bevindt, met na me als gevolg van de verzwaring der loonkosten, aldus de PTT. De wijzigin gen zullen voornamelijk het binnen- en buitenlandse postverkeer betreffen, naast de telegrafie, de telefonie en de draad omroep. Aangezien de postdienst het meest arbeidsintensief is. heeft een ver slechtering in de verhouding tussen kos ten en opbrengsten zich vooral bjj dat bedrijfsonderdeel voorgedaan. De verho ging der PTT-tarieven is in overeen- stemmi; met de prijsgedragsregels van het departement van Economische Za ken. Naast verhogingen zijn ook enkele verlagingen mogelijk gebleken. Als ge volg van de tariefswijzigingen zullen de totale inkomsten van PTT op jaarbasis berekend met acht procent toenemen. De lokale telefoongesprekken van vier tot vijf cent per gesprek worden ver hoogd, aldus meldt PTT. Het telefoon abonnement gaat van f 11.50 tot f 14.50 in plaats van f 9.50 tot f 12.50 per twee maanden kosten. Nieuwe aansluitingen kosten na 1 juli f 100.- tegen nu f 75.-. Een abonnement op de draadomroep komt op f 3.- per maand. De minimum prijs voor een buitenlands telegram wordt f 1.25 per 10 woorden. tuur zal kunnen ontplooien, zal volgens B. en W. in een behoefte voorzien en aan het culturele leven in Sneek ten goede komen. B. en W. stellen thans aan de raad voor tot vaststelling van een op 14 mei in werking tredende verordening op de Culturele Raad, waarin o.m. staat, dat deze raad ten doel heeft de bevorde ring van de cultuur in de ruimste zin in Sneek. De Raad bestaat uit tenminste ze ven en ten hoogste negen leden, die worden benoemd door de gemeenteraad. De raad wordt bijgestaan door een door B. en W. aan te wijzen ambtenaar ter secretarie, die als secretaris optreedt. Deze heeft een adviserende stem. De heer Beintema die, in tegenstelling tot zjjn echtgenote geen Sjj- brandabuurster van geboorte is, maar daar na zjjn huwelijk steeds heeft ge woond, is in de dorpsgemeenschap een zeer bekende figuur en was o.a. vele ja ren voorzitter van de Begrafenisvereni ging. Na eerst vele jaren een vrachtdienst op' Leeuwarden te hebben gehad, werd hjj later koemelker, maar nu genieten hij en zjjn vrouw van een rustige oude dag. Ze hebben een groot gezin gehad, waarin helaas ook diepe wonden zijn ge slagen, maar de kinderen die ze .moch ten behouden, zjjn nu allen getrouwd. Van half 5 tot 6 hield het bestuur nog een receptie in Hotel Ozinga, waar het ook vele gelukwensen in ontvangst kon nemen. De heer Van der Meer deed dit namens de Stichting Speeltuinverenigin gen alhier, waarbij vier van de vijf verenigingen zijn aangesloten. Alleen de Noorderhoek nog niet. Spr. betreurde dit, maar was blij dat deze vereniging hier wel blijk van haar belangstelling gaf. Hij bood namens de Stichting een ge schenk aan. De Nuso (Nederl. Unie van Speeltuin- organisaties) was vertegenwoordigd door haar hoofdbestuurslid de heer H. Buis te Roordahuizum, die zijn grote vol- Maandag 11 te.m. woensdag 13 mei Voorjaarslunapark op Martiniplein. Burgemeester Rasterhoff hjjst de vlag ten top, wethouder H. Fijlstra kijkt goedkeurend toe. Voor de opening van de speeltuin bestond, zoals de foto laat zien wel belangstelling. Tot op het dak zaten de toeschouwers... Van de dwarshelling der Sne- ker Scheepsbouw Unie aan de Valk straat alhier is woendagmiddag op vlot te wijze de motor-Kempenaar „Jeavi” te water gelaten. De doop werd ver richt door mevr. B.C. Nugteren-Woolde- rik, echtgenote van de directeur der s.s.u. zaak veel beter sluiten dan op de knieën te liggen voor de gemeente. Spr. wees op de mogelijkheid voor uit breiding van de tuin met sport en spel, maar ook in de winter moet men de kin deren bezig kunnen houden. Daar is een lokaliteit of een andere gelegenheid voor nodig. Hiervoor zou wel weer medewer king van de gemeente gevraagd kunnen worden. Spr. adviseerde het bestuur evenwel de besprekingen hiervoor met B. en W. over te laten aan een of meer afgevaardigden van de federatie. Dat is beter, zoals de praktijk in Leeuwarden heeft geleerd. De heer Buis stak zijn bewondering voor het bestuur en zijn enthousiasme evenmin onder stoelen en banken. Hun werk heeft veel vrucht gedragen. Als stoffelijk blijk van die waardering bood hjj een oefenvolleybal aan. Voorzitter Trimbos bedankte beide sprekers, en herhaalde ook nog eens de dank aan alle medewerkers. Dinsdag 12 mei en woensdag 13 mei Zitting Pas-Tunetta corsetière. Mevr. Anspach in Metz’ Speciaalzaak Groot- zand 14 van 9-6 uur. liep en een eind werd meegesleurd. Zij was op slag dood. Zeer tragisch voor haar man die was blijven staan en dit voor zjjn ogen zag gebeuren, en ook voor de familieleden die in de bus zaten. Woensdag is in de overdekte Fries land hallen te Leeuwarden de voor- jaars stierenkeuring van het Fries Rund vee Stamboek gehouden. De volgende onderscheidingen den uitgereikt aan rayon van ons blad. Vijfjarige en oudere stieren: 2. Hera cles, I. H. Boersma en Zn., Hartwerd en P. J. Osinga, Idsega. Vierjarige: IB Adema Gerard, P. R. Zijlstra en Zn., Westhem. Driejarige: IC Wouter, A. J. Papma, Bartlehiem en A. Duursma, Rauwerd; 2. M. B. 23, K. I. Ver. ,,’t Heale Bi slach”, IJsbrechtum; Bütenmoark Ru dolf 5, J. Tj. Bouma en P. E. Huistra, Scharnegoutum. Twenterstieren: 1A Fryslan Willy’s Adema 561, Tj. K. v. d. Velde, Deer- sum; Wiepkje’s Adema, J. Tj. en R. Bottema, Rauwerd; IC Coldenhou Germ. S. J. Wittermans, Jutrjjp; 1. Hoarna Cesar 49, H. R. Schaap, Deer- sum; 2. Ingena’s Annie’s Adema, H. J. Bootsma, Njjland; Bontje’s R. Adema, P. E. Huistra en J. Tj. Bouma, Schar- Scharnegoutum; Grietjes Toekomst, Y. J. Terwisscha van Scheltinga Zn., Rauwerd; Formaat, A. F. Grashuis, Deersum en D. D. Swierstra Jr., Schil- laard; Ingena’s Triomphater, H. J. Bootsma, Njjland; Wjjke’s Adema 3, J. Tj. Bouma, Scharnegoutum; Jongema Sinteklaas, P. Y. Sybrandy, Westhem en Joh. Westra, Tzum; Coldenhou Ge rard, R. Tj. Bottema, Rauwerd; Nuttert, Hette A. de Vries, Bozum; Date 81, A. G. Stenekes, Bozum; Lenard 15, H. E. Schaap, Deersum en M. Beuckens, Schar negoutum; Franke, C. J. Attema, Folsga re; Piet 37, H. E. Schaap, Deersum; Has- kera Consul Adema, A. G. de Boer, Heeg; Piet 38, H. E. Schaap, Deersum; Arnold, D. S. Kiestra Zn., Koufurder- rige; Aukje’s Simon, H. C. Jepma, Mantgum; Wjjke’s Adema, J. Tj. Bou ma, Scharnegoutum. Met ingang van 1 juli 1964 zal de ver goeding van 1 cent komen te vervallen voor de postale formulieren, in gebruik bjj de postwisseldienst, de kwitantie- dienst en de pakketpostdienst (met inbe grip van de douaneverklaringen en da uitvoeraangiften) negoutum; Fryslan Sophia Adema, Tj. K. v. d. Velde, Deersum en P. v. d. Velde, Jutrjjp; Age, P. E. Huistra, Scharnegoutum. Enterstieren: IA Haubois Anna’s Ade ma 28, Gebr. Bootsma, Loënga; Frys lan Sophia’s Adema 37, Tj. K. v. d. Velde, Deersum; Rotterda Sikkema 175, J. C. Schaap Zn., Deersum; Frits van Mellinga, J. G. v. d. Pol, Herbayum en P. Y. Sybrandy, Westhem. 1B Lollumer Aaltje’s Adema, Tj. H. de Jong, Tirns en P. J. de Jong, Scharnegoutum; Ingena’s Juweel, H. J. Bootsma, Njjland; Haubois Adema’s Ge rard, Gebr. Bootsma, Loënga; Bonne, M. M. Koopmans, Abbega. IC Yme 27, H. E. Schaap, Deersum; Toerenburgs Sietske’s Gerard 8, Y. P. Hiddinga bjj Beetgum en K. de Jong, Ypecolsga; Djoka’s Adema, Gebr. P. en G. Gerbrandy, Njjland. 1. Frisia Wilhelm 11, Fa. A. Talsma Zn., Deersum; Grietje 603, Y. J. Ter wisscha van Scheltinga Zn., Rau werd; Ingena’s Rudolf Jan, H. J. Boot sma, Njjland; Jongedjjker Gerbens Wil lem Adema, C. J. Wiersma, Njjland; Wjjbrand, Y. J. Terwisscha van Schel tinga Zn., Rauwerd. Hemelvaartsdag 1964 bracht veel men sen op de been. Ook in Rjjs, waar „Rils Foarüt” de traditionele festiviteiten hield. Ongeveer 2000 personen waren 's middags bij de grasbaanraces voor bromfietsers aanwezig. Bijna 40 deelnemers zorgden voor een sensationele strijd, waarvan het publiek kon genieten, ’s Avonds waren enkele honderden jongelui in het Openluchtthea ter om de show „Mei-sterrenregen” bjj te wonen. Tienersterren brachten de jongelui soms bjjna in extase. Jammer, dat enkelen zich niet konden beheersen. Al met al kan „Riis Foarüt” echter op een uitstekend geslaagd feest terugzien. Hjj was onder de indruk gekomen van het enthousiasme en de toewjjdjpg, maar ook van de zakelijkheid van het bestuur. Dit is dan ook niet een eind punt, maar een mijlpaal. B. en W. zjjn er nl. van op de hoogte, dat er nog andere plannen zjjn. Zjj zullen die met belangstelling volgen en zo mogelijk steunen. De burgemeester Het Stedelijke, dat mede dank zjj het vakmanschap van de scheidende diri gent Bram Feenstra, tot de topcorpsen van de Federatie behoort, krijgt hiermee een voortreffelijke opvolger, die onge twijfeld in staat moet worden geacht, het huidige peil niet alleen te handha ven, maar zelfs op te voeren. Op vrjjdag 22 mei zal op de repetitie- avond door bestuur en leden van het corps officiéél afscheid worden genomen van dirigent Feenstra, die in verband met zijn benoeming tot directeur van de Muziekschool hier ter stede, na ruim tien jaar directie, voor de functie heeft moeten bedanken. er toen nog niet, -zodat de benzine in kisten, bevattende 6 bussen, uit Amster dam aangevoerd moest worden. In alle drukte, vlak voor het vertrek, vertelde de heer Westerhof ons nog van zijn eerste reis met de in Sneek gekochte wagen. De eerste ritjes, die hjj in Wouds end verzorgde, liepen vanaf het dorp tot aan de straatweg. Veel tjjd had hjj toen niet meer voor ons, want chauf feur Potma (chef bjj de fa. Ozinga en reeds 40 jaar in dienst) stond in een keurig blauwe livrei, al bjj het portier klaar om het echtpaar naar de plaats van bestemming (i.c. Oranjewoud) te brengen. Dat daar nog wel eens een woordje over auto’s gevallen zal zjjn door deze pioniers in het garagebedrijf (ook de oudste zoon is garagehouder) behoeft nauwelijks vermeld. En dit was onge twijfeld ook het geval op de receptie, welke ’s avonds in het Gebouw te Woudsend gehouden werd. meende evenwel, dat er nog een last op de schouders van het bestuur ligt. Er moeten nog enkele schulden worden betaald. Daarom over handigde hjj de voorzitter als blijk van erkentelijkheid van het gemeentebestuur een enveloppe met inhoud, daarbjj de hoop uitsprekend, dat de prettige sa menwerking tussen de Speeltuinvereni ging en het gemeentebestuur zal voort duren. Daarna hees hjj de driekleur en stormden de kinderen, die met ongeduld hadden staan wachten, de speeltuin in waar alle attracties in een ommezien in bezit werden genomen. En dat zijn er heel wat: twee rekken elk met vjjf schommels, twee glijba nen, waarvan de ene vervaardigd is door de leerlingen van de Techn. School aan de Kloosterstraat en de andere (van graniet) is overgenomen van een speeltuin in Bussum, twee grote en drie kleine wippen, twee klimrekken, twee stel ringen, een draaimolen(tje) en een zandbak. Daarvoor hadden ze al feest gehad in de garage van Hotel Ozinga, waar ze op een poppekastvoorstelling werden ont haald, waaraan ook een goochelaar en twee meisjes met een accordeon en een guitaar meewerkten. Na afloop werden ze getracteerd. en toen trokken ze onder veel belangstelling met het Stedeljjk Mu ziekcorps voorop in optocht door de buurt naar de Speeltuin’, waar heel de wijk naar toe was gestroomd. Voorzitter W. J. M. Trimbos zei hier bljj te zjjn dat de speeltuin reeds in dit vroege voorjaar geopend kon worden en dankte allen die aan het totstandkomen ervan hebben meegeholpen. De leden die trouw de contributies inden, de rondbrengers van de Wip-Wap eri zjj die alle zaterdagen hebben gewerkt om tuin klaar te krjjgen. Maar ook op andere wijze bleek het medeleven van de wijk. De Spar en Dro gisterij de. Vries schonken nl. de beide vlaggen, een Nederlandse en een Friese. doening uitsprak over de aanwezigheid van de burgemeester en de wethouders Fjjlstra en Lichthart bjj de opening. Een speeltuin kan nl. niet floreren als het gemeentebestuur er niet achter staat. WK «.y.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1