J. Deinum veertig jaar bij N.V. Tromp agenda"] J. Remery veertig jaar in dienst van zuivelfabriek Uitwellingerga Geanimeerde discussie over Cruycebroedershof Fries jacht „Eleonora” van werf De Jong te water gelaten van IJLST W YM BRiTSER A DEEL en Personenwagen na drie botsingen in sloot Binnenpad wordt straks ontsloten Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, v !'X 119e jaargang no. 40 Dinsdag 19 mei 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Fleurige en blijde gebeurtenis in Heeg Kerkmuziek in Bolswarder Martinikerk Benoemd Onderscheiden met medaille in Orde van Oranje Nassau Vier-jarig meisje in Zwette verdronken Weer een auto in de sloot bij Jutrijp Oud-regenboogzeiler M. Hendriks overleden Boerenorganisaties bespraken toestand in de melkveehouderij N.6. station Sneek worth gemoderniseerd Jongen (10) bij ongeluk gedood K. Grondman overleden Voorstel Joustra om alsnog post op begroting te plaatsen niet aangenomen De heer A. Zandstra overleden Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Weer nieuwe fase automatische oversteek plaatsen Koninklijke onderscheiding voor de jubilaris SNEEKER NIEUWSBLAD **«^*»*"»»^*«^*»*- **»*A»^>»^* tie AMICITIA THEATER vroegere b De een Het hoogtepunt van het feest was on getwijfeld het moment, waarop burge meester Van Hout zjjn opdracht bekend maakte, nadat hij de jubilaris had ge lukgewenst. De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer H. Bloemhof liet zich even- Te Amersfoort is vrijdag 15 mei op bijna 67 jarige leeftijd overleden de heer Keimpe Grondman. De overledene is le raar geweest aan de chr. u.l.o.school Re- hoboth aan het Oud Kerkhof. Dinsdag 19 mei en woensdag 20 mei te 8 uur film: Voortvluchtig. Burgemeester J. van Hout speldde de jubilaris de Koninklijke onderscheiding op de revers. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Gisteravond is een personenauto met zeven inzittenden komende vanuit de richting Harich vermoedelijk door te grote snelheid uit de bocht gevlogen ter hoogte van het bedrijf van de veehouder J. Okma te Ypecolsga, Donderdag 14 mei is alhier op 87-jari- ge leeftijd overleden de heer Anne Zandstra. De heer Zandstra was een der oprichters van Tonnem.a N.V. en het dr. Wumkeshüs. Voorts heeft hij dertig jaar zitting gehad in het toenmalige Burger lijk Armbestuur (later Gem. Instelling voor Soc. Zorg) en was hij vele jaren diaken van de Ned. Herv. Kerk. In deze functies heeft hij zich zeer verdienste lijk gemaakt. Vrijdag is de 4-jarige Elisabeth Mebius in de nabijheid van de woonark van haar ouders in de Zwette verdronken. verhogen betere kin- het beleid Het kindje werd om ’s avonds half zeven vermist. Nadat eerst in de stad was gezocht, werd het meisje, dat .ver moedelijk spelenderwijs te water is ge raakt gevonden, toen men ging dreggen. De grotendeels voltallige besturen van de Friese Maatschappij van Landbouw en de Friese C.B.T.B. kwamen dezer da gen met enige bestuursleden van de Krite Friesland van de A.B.T.B. in geza menlijke vergadering bijeen ter bespre king van de toestand in de melkveehou derij ontstaan door de jongste beslissin gen van de Regering met betrekking tot het melk- en zuivelbeleid en het vleesbe- leid. Verder reikte hij de medaille van de FNZ uit voor veertig jaar trouwe dienst. Hieraan is tevens een oorkonde ver bonden. Donderdagavond raakte tussen de eer ste en de tweede brug onder Jutrijp een auto met drie inzittenden in de sloot. Ooggetuigen verklaarden, dat de wa gen even slingerde, toen een boom ram de en zijdelings in de bermsloot terecht kwam. De inzittenden konden de auto on gedeerd verlaten. Deze bekende zanger brengt o.m. ten gehore het Recitatief „Wenn die Miet- linge schlafen” en de beroemde Aria ,,Seht, was die Lieve tut” beide uit de Misericordias Domini-cantate „Ich bin ein guter Hirt” van J. S. Bach en Hendrik Andriessen’s „Cantique Spiri- tuel”. TV nr s -X. 1 UUHK CH VUtlUG UUN UU1 De Martini-cantory zal een uitvoering Van Hout even biy gestemd het woord. Hu vroeg zich nl. af of men .zich een fleuriger en blijder gebeurtenis kanin denken dan het te water laten van dit Friese jacht, gebouwd op een Friese werf op deze mooie meidag, waarop het Friesland zich in zijn mooiste tooi ver toont. Hjj wenste Dr. Buytendjjk, die zich de trotse bezitter van dit prachtige jacht kan noemen toe, dat hij er met zijn familie, vrienden en kennissen vele prettige uren in zal doorbrengen, en had eveneens veel lof voor het werk van De Jong en zijn medewerkers, die hij met dit stuk vakmanschp geluk wenste. Een beetje van deze glorie straalt ook af op het dorp Heeg meende de burge meester. Dit oude Friese dorp mag er prat op gaan, dat van zjjn werf weer zo’n schip te water gaat. Maar ook het gemeentebestuur verheugt er zich in dat dit oude vak weer tot nieuw leven is gekomen. En als een tastbaar bewijs dat het met dr. Buytendijk meeleeft, bood hij hem de officiële Heger vlag aan, die blij werd aanvaard. Daarna verrichtte de dochter Eleono ra de doopplechtigheid, waarvoor zij de gebruikelijke fles enige malen op de ste ven moest beuken voor hjj brak en gleed het jacht vlot en onder gejuich van de vele belangstellenden in het nat. De „Eleonora” die volgens oude trant geheel op het oog gebouwd is, draagt 36 m2 tuig, terwijl de firma Hans van Wieren alhier er als hulpmotor een 10 P.K. Albin in heeft geplaatst. Het snijwerk op de bedelbalken op en achter bij het roer is eveneens van de hand van de heer De Jong. Het fraaie leeuwtje op het roer werd vervaardigd door de heer Joh. Stallmann te Hinde- loopen. De reeks kerkmuziek-uitvoeringen in de Bolswarder Martinikerk wordt a.s. woensdag vervolgd met een bijzondere uitvoering, waaraan o.m. meewerkt de tenor Gerard Honig. De vele van teleurstelling getuigende afdelingen der drie aanleiding tot dit beraad op initiatief van Landbouw. Het Vrijdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf is aan de Groene Dijk een onge luk met dodelijke afloop gebeurd. De 10-jarige Onno Wilfried Quik, die plotseling de Leeuwarderweg overstak werd gegrepen door een bestelauto. Zwaar gewond werd hjj per ambulance naar het St. Antonius ziekenhuis ge bracht, waar hij korte tijd na aankomst overleed. Het jongetje was een zoon van de wed. H. Quik-Bergsma uit de Roer straat. De voorzitter van de fabriek, de heer J. de Groot zei in zjjn openingstoe spraak o.a., dat veertig jaar werken op dezelfde fabriek vooral in -deze tijd een bijzonderheid is. Maar om veertig jaar tot voldoening van de verschillende be sturen en directeuren te werken is mis schien een nog grotere bijzonderheid. De heer De Groot zei ervan overtuigd te zjjn, dat de heer Remery dan ook wel met dankbaarheid op de afgelopen tijd zal terugzien. De huidige directeur, de heer J. de Jong prees de jubilaris om de kwa liteit van zijn werk, dat altijd op dezelf de rustige manier wordt verricht. Als hulp in de kaasmakerij begonnen met 8,- per week, heeft de heer Remery zich opgewerkt tot tweede kaasmaker en is een prima vakman geworden. De di recteur bracht mede namens het bestuur de waardering voor het werk van de ju bilaris tot uitdrukking door het overhan digen van een enveloppe met inhoud. De auto kwam eerst in botsing met een betonmolen, welke werd meege sleurd, botste daarna tegen een boom, toen tegen een lichtpaal, die afknapte en belandde tenslotte in de bermsloot. De zeven jeugdige inzittenden uit Sneek bleven ongedeerd, de auto werd totaal vernield. Op zeventigjarige leeftijd is tweede Pinksterdag alhier overleden de heer Marten Hendriks. Zjjn verscheiden zal vooral in de zeilerswereld worden be treurd, vooral bij de oudere garde, want Marten Hendriks is een bekend regen- boogzeiler geweest, die met zijn Hennie (no. 14) heel wat prijzen heeft gewon nen. Ook maakte hjj vaak deel uit van het Friese Regenboogteam, dat op De Kaag en tijdens de Sneek-week de kleu ren van Friesland verdedigde tegen het Hollandse team. De woorden van deze spr. werden be antwoord door de voorzitter en in twee de instantie door wethouder Fjjlstra. Er wordt gewerkt aan een nieuw plan. De zaak is echter niet zo simpel als wordt voorgesteld. Er zullen geen stap pen voor de bouw van een nieuw tehuis kunnen worden ondernomen, voordat de plaats van de nieuwbouw bekend is. Ver der moet men zich rekenschap geven van de verschillende vormen van be jaardenzorg, welke er momenteel zijn. Ook deze zaken zjjn nog in ontwikkeling. Vragen als: in welke omvang zal men het huis moeten inrichten etc. komen aan de orde. Over al deze facetten zal de raad moe ten beslissen na een advies van B. en W„ dat veel tijd zal vergen. Ook de be stemming van het bestaande tehuis moet worden bekeken. De raad zal ech ter een voorstel van B. en W. tegemoet kunnen zien, al zal dat niet op korte ter mijn kunnen. Wethouder Fjjlstra voegde hieraan toe, dat ook B. en W. wel weten, dat de be staande toestand onbevredigend is. Daarom wordt er ook gewerkt aan een nieuw plan. De sfeer in Cruycebroeders- eens zeer waarderend uit over de jubi laris, vooral wat diens collegialiteit be treft. Namens het personeel werd de heer Remery een kamerlamp aangebo den en zjjn vrouw een bloemetje. De heer Van der Kooi van het CNV was de laatste spreker. De heer Remery was steeds een trouw lid van de vakorgani satie. Hiervoor is hem reeds het gouden insigne van de vakbond uitgereikt. Ter gelegenheid van dit jubileum zou de heer Remery nog een lederen portefeuille ontvangen, terwijl mevrouw met een bloemetje werd vereerd. Tot slot be dankte de jubilaris mede namens zjjn vrouw voor alle cadeaux en voor de lof, die hem was toegezwaaid. Hoewel hjj eerder te kennen had gege ven liever een paar snipperdagen te ne men dan ,,al die drukte”, zei hjj tóch blij en dankbaar te zjjn geweest, deze avond te hebben mogen meemaken. Vóór het in zijn element gleed, sprak dr. Buytendjjk zjjn grote waardering en bewondering uit voor het vakmanschap, de ijver en de toewijding van de heer De Jong en voerde ook burgemeester Het verheugt mij, aldus besloot bur gemeester Rasterhoff zjjn toespraak, dat U ook van hogerhand erkenning heeft gekregen, door U de ere-medaille in de Orde van Oranje-Nassau toe te kennen. Niet zomaar een formaliteit, maar een uiting van de gevoelens van hen, die hiervoor hebben geijverd en hierin hun dank willen uitdrukken voor de wjjze, waarop U Uw taak hebt ver richt. Namens de collega’s sprak vervolgens de heer Flapper, die wees op de vriend schap welke in de loop der jaren was ontstaan. Voor ons allen is U vriend Dei num, aldus de heer Flapper. De eerste stappen in het bedrijf heb ik onder lei ding van de heer Deinum gedaan, die steeds door zjjn wijs en verdraagzaam optreden voor een prettige sfeer wist te zorgen. Na nog de grote veranderingen in het bedrijf te hebben geschetst, wenste spreker de jubilaris van harte geluk, waarbij hjj het niet bij woorden alleen liet, maar namens het gehele personeel een pendule aanbood. Mevrouw Deinum werd evenmin vergeten en mocht een boeket bloemen in ontvangst nemen. Met een kort dankwoord van de jubila ris werd deze feestelijke bijeenkomst gesloten. De in- en uitgang van het gebouw zul len worden gescheiden door de uitgang naar de noordkant te brengen. Het is ook de bedoeling, dat er een nieuwe rij wielstalling komt. De ex- derde klasse wachtkamer wordt een opslagplaats voor expresse-goederen. De bestaande wordt vergroot en uitgebreid met een terras en een luifel, die boven de in gang komt. Met het werk zal waar schijnlijk na de bouwvakvakantie worden begonnen. De werkzaamheden zullen on geveer een jaar duren, aldus meldde de L.C. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Nu is aannemer Steneker uit St. Ni- colaasga bezig een weg aan te leggen. Er wordt druk gekapt om de bomen te verwijderen. Het land is reeds van de zode ontdaan. Ook de drag-line was al in actie. De mensen aan het Binnenpad hebben reeds lang naar een weg uitge zien, maar de ontsluiting zal vermoe delijk binnenkort wel een feit zijn. Morgen wordt in Groningen de verbou wing en de modernisering van het sta tion van de N.S. alhier aanbesteed. Ruim drie jaar geleden werden hier voor reeds plannen gemaakt. Reeds een jaar geleden, toen de grote brug over de uitsloot van het bemalings- gebouw te Jutrijp-Hommerts werd ge legd, werd er gesproken over de ontslui ting van het binnenpad aldaar. Ook over de situatie in Cruycebroedershof is vrjj langdurig gesproken. PvdA-fractie had in de vorige begrotingsvergadering al aangekondigd met voorstel te zullen komen om een post op de begroting te plaatsen voor het ont werpen van een plan voor een geheel nieuwe inrichting. De heer Boonstra, de „Cruycebroedershof” deskundige van de PvdA-fractie heeft door zijn naderend afscheid al een groot deel van zjjn taken overgedragen. Daar hij bovendien de eerste begrotingsvergadering niet kon bijwonen voerde thans zijn fractiegenoot de heer Joustra het woord over deze kwestie. Veertig jaar lang heeft de heer Dei num de N.V. Tromp gediend en dat was voor ons aanleiding om hier, ondanks het lijdelijk verzet” van de jubilaris, een feestelijk tintje aan te geven. Aldus één der direkteuren der N.V., de heer Alb. Tromp op de zaterdagmorgen in Restaurant „Piso” gehouden feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van dit 40- jarig jubileum. De heer Tromp kenschetste de jubi laris als een man van de oude garde, trouw en serieus, met wie men onmoge lijk ruzie kon krijgen en die zowel wat betreft het werk als de collegialiteit al les heeft gegeven, wat hjj bezat. De heer Deinum heeft alle ups en downs in de afgelopen veertig jaar beleefd; hjj heeft de moeilijke oorlogsjaren meege maakt, maar ook de groei van de fir ma. (In verband hiermede deelde de heer Tromp nog mee, dat j.l. dinsdag de bouwvergunning voor het nieuwe pand aan de Oppenhuizerweg is ontvan gen en dat men dit jaar nog aan de bouw hoopt te beginnen). Namens de Direktie bracht spreker vervolgens dank aan de jubilaris voor het vele, dat' deze vóór de N.V. heeft verricht, waai> Door het klaar komen van een nieuwe automatische fase is de gang van zaken bij het oversteken op het kruispunt Leeuwarderweg-PrHendrikkade-J ous- terkade en Oosterdijk iets gewijzigd. De voetgangers kunnen nu ook gebruik ma ken van de oversteekplaats Prins Hen drikkade, wanneer het verkeer uit de Oosterdijk optrekt. De automatisering houdt voor de voetgangers een verbete ring in (zelfbediening). Er moet op ge wezen worden, dat het verkeer, dat van uit de Oosterdijk komt, op het kruispunt zoals bekend niet linksaf mag slaan. De voetgangers dienen er echter rekening mee te houden, dat dit gebod kan wor den overtreden. 'Goed uitkijken is dus uiteraard de boodschap. Schar negoutum. Onze plaatsgenoot R. J. de Jong, thans onder wijzer aan de Christ. Nat. School te Zwanenburg, is met ingang van 1 juni a.s. benoemd tot hoofd van de Christ. School té Lage Zwaluwe (N.B.). hof is echter uitstekend. Hij had geen behoefte aan het voorstel van de heer Joustra. Men moet vertrouwen in B. en W. hebben. De heer Joustra wilde van de raad een principiële uitspraak. De heer Boonstra vond het een onmo gelijkheid om op korte termijn met een voorstel te komen. Daarvoor is de ma terie te veelomvattend. Het was hem voldoende, dat de zaak de volle aandacht van B. en W. heeft. De heren B. de Vries, Zeilstra en Berk hout hadden ook geen behoefte aan het voorstel. Na een ietwat verwarrende dis cussie deelde de heer Joustra mede, dat hij zijn voorstel tot een principiële uit spraak handhaafde. Dit viel bij de heren Baarda en Boonstra niet in goede aar de. Ook de voorzitter verklaarde dit niet waardig en sportief te vinden, waarop de heer Joustra zijn voorstel in trok. Daarmee was de kwestie behan deld. De r ad zal wachten op een voor stel van B. en W. geven van de kerk-cantate „Die Zeit meines Abschieds 1st vorhanden” (tekst naar 2 Tim. 4 6-8) voor koor, strijkor kest en orgel van de noord-Friese com ponist Nic. Bruhns. Als tweede koorwerk wordt (voor het eerst) uitgevoerd het „Magnificat” van Johann Pachelbel, een kostelijk werk voor koor en orgel waar van de tekst werd ontleend aan Lucas 2 29 e.v.v. Ook vermeldt het program ma Concerto in G. Dur van Vivaldi, door J. S. Bach voor orgel gezet, en Allegro uit het Bes-dur concert van Handel, bei de te spelen door Gezinus Schrik op het koor-orgel. De uitvoering wordt be sloten met het Bach-koraal „Herr Gott, dich loben alle wir”. Aan deze uitvoe ring werken voorts nog mede een strjjk- ensemble van het Frysk Orkest en J. W. Boeijenga, koor-orgel. Het concert begint om acht uur en is gratis toegankelijk. Men verwacht voor dit bijzondere avondconcert grote be langstelling. De scheepsbouwer Berend de Jong te Heeg heeft vrijdagmiddag weer een prachtig stuk vaknianswerk bekroond gezien door de tewaterlating van het Friese jacht „Eleonora”, dat hij ge bouwd heeft voor de chirurg Dr. F. J. A. Buytendijk te Heerlen. Een juweel van een schip, waarop de eigenaar trots kan zijn, en waarmee hij en zijn familie stellig veel genoegen zul len beleven op de Friese wateren, die ze er mee zullen bevaren, waarvoor het een vaste ligplaats in de Zuidwesthoek krijgt. Donderdag jl. was het veertig jaar ge leden, dat de heer J. Remery bij de Coöperatieve zuivelfabriek „De Wes- terbrugsloot” te Uitwellingerga in dienst trad als hulp in de kaasmakerij. Dit feit, was voor het bestuur, de directie en het personeel van de fabriek aanleiding om in een feestelijke bijeenkomst in de kantoren de heer Remery figuurlijk en zijn echtgenote letterlijk in de bloeme tjes te zetten. Een bijzondere verras sing had burgemeester J. van Hout voor de jubilaris. Hij reikte nl. de ere medaille in brons, verbonden aan Orde van Oranje Nassau aan hem uit. Hij haalde in zjjn referaat de wet op de bejaardenoorden aan, waarin o.a. staat, dat in ieder geval de vrijheid van de bejaarden, hun leven naar eigen inzicht in te richten gewaarborgd moet zijn. De heer Joustra vroeg zich af, wat daarvan in Cruycebroedershof, waar ge meenschappelijke slaapzalen zijn en men door de kleine .bovenramen slechts een stukje lucht kan zien, terecht komt. Toen hij dj slaapzalen bezichtigde was de ge dachte bij de heer Joustra opgekomen, dat hier de burgers van Sneek, levend in een welvaartsstaat geborgen worden gelijk een boer zijn vee op stal zet. In de begrotingsvergadering van 1963 heb ben meerdere raadsleden zich uitgespro ken voor een nieuw Cruycebroedershof, maar nu zjjn we een jaar verder en er is nog niets gebeurd. Zelfs een plaats voor de nieuwe inrichting is nog niet bekend. De heer Joustra vroeg of de raad binnen afzienbare tijd een voorstel van B. en W. kan verwachten. Hjj illustreerde zjjn betoog met enige cijfers: accomodatie: plm. 70 personen, opgenomen in Cr.br.hof: 80 personen, van wie 36 hulpbehoevend. De meest gestoorden (11) zijn overdag ondergebracht in een kamer van 6 x 51-2 meter zonder voldoende ven tilatie. Een vroeger aangebrachte venti lator is uit de muur weggenomen. Het ontstane gat is met behangselpapier dichtgeplakt. De heer Joustra wilde zo spoedig mogelijk ’n electrische ventilator laten aanbrengen, zodat de ingebrachte lucht verwarmd is. Ten aanzien van de overbevolking wilde de heer Joustra de verschillende verpleegden, die thuis ho ren in een verpleeghuis of revalidatie centrum uit het Cruycebroedershof ne men. De verpleegden bezorgen het verple gend personeel extra last en voor de anderen wordt het verblijf veronaange naamd. Om al deze redenen achtte de heer Joustra het gewenst, dat met de meest mogeljjke spoed aan een nieuw tehuis wordt gewerkt. Hjj stelde voor een post van 5.000 op de begroting te plaatsen voor het verdere uitwerken van de plannen, alsmede het laten ma ken van een ontwerp. Tenslotte sprak de heer Joustra zjjn bewondering uit voor het verplegend personeel, dat in deze zeer ondoelmatige inrichting met liefde en toewijding de mensen wil ver zorgen. bjj hjj tevens de wens uitsprak dat de jubilaris tot aan zjjn pensioen met vreug de zijn taak zou blijven vervullen. Hij liet zijn dank vergezeld gaan van een enveloppe met inhoud, terwijl mevrouw Deinum bloemen kreeg aangeboden. Vervolgens richtte Burgemeester Ras terhoff zich tot de jubilaris, waarbij hjj het leven vergeleek met een paal in het water, die door allerlei toevalligheden in een bepaalde richting wordt voortge stuwd. Zo is het U ook gegaan, aldus de burgemeester, door toevallige om standigheden is U bjj de firma gekomen en wellicht door allerlei toevallige om standigheden is u daar gebleven. Van daag ligt de paal even stil aan de oe ver en is U in de gelegenheid een te rugblik op de afgelopen 40 jaar te wer pen. Het lijkt voor jonge mensen, die zo’n periode nog voor de boeg hebben, een hele ruk, maar als je zo’n tjjdvak achter de rug hebt, is het toch maar zo kort geweest. Er is veel gebeurd in de ze periode. Het gehele beeld van de maatschappij, het gehele levenspatroon is gewijzigd. U hebt, aldus burgemees ter” Rasterhoff, niet alleen het. ontstaan en de opkomst van Uw gezin beleefd in deze 40 jaar, maar ook de veranderin gen in de buitenwereld, de veranderin gen in de maatschappelijke en sociale verhoudingen. U hebt de ontwikkeling op technisch gebied meegemaakt, de eerste radio, vliegmachine, T.V. En met deze ontwikkeling zjjn wij bepaald niet in een eindstadium gekomen. Ook op politiek terrein hebben zich belangrijke veranderingen voorgedaan. Wjj groeien als mensheid naar een bepaalde een heid, wat ondermeer blijkt uit dq Euro pese gemeenschap, de hulp aan onont wikkelde gebieden. Wjj liggen nooit zo lang stil in de stroom van het leven, al dus de burgemeester, maar toch heeft het zjjn betekenis, om even terug te zien. U hebt in het leven een plaats be kleed, die waardering heeft genoten en het is goed, dat men in de gelegenheid wordt gesteld U dank te brengen voor Uw toewijding, Uw plichtsbetrachting en Uw wijsheid. Ik wens U daarom toe, zo vervolgde de burgemeester, dat U in de komende periode met dezelfde opgewektheid, trouw en wijsheid Uw arbeid zult kun nen verrichten en ook, dat U het be- trekkelijke zult willen zien. Want ten slotte is alles hier betrekkeljjk en zal ook Uw levensstroom op een bepaald punt eindigen. Ik hoop, dat U met vodoe- ning kunt terugzien op de plaats, die U bjj de N.V. Tromp heeft ingenomen en tevens, dat U het gevoel zult hebben, dat U als mens niet beneden de maat bent gebleven. Koninklijke onderscheiding Vrijdag 22 mei Jaarlijkse vergadering van deelnemers Sneker Onderlinge Brandwaarborg Vereniging in Café Piso, aanvang ’s avonds 8 uur,. Zaterdag 23 mei Ned. Roode Kruis Dag- boottocht Chronische zieken Zaterdagen 23 mei, 13 juni en 20 juni Seriewedstrjjden voor leden en jeugd leden van de Kon. Zeilvereniging „Sneek” op het Sneekermeer. Aan vang nam. 2 uur. Woensdag 27 mei Vergadering van Vol machten Waterschap „Heeg” in hotel Wes.tr a te Heeg. Aanvang 's avonds 8 uur. reacties vanuit de organisaties gaven gemeenschappelijke van de Friese Mjj. uitvoerige beraad mondde uit in de be slissing de 3 C.L.O.’s schriftelijk op te wekken alles te doen, teneinde het be langrijke verschil tussen hetgeen het Landbouwschap vroeg en de Regerings- beslissingen te doen verdwijnen. De vergadering was zich ervan be wust, dat ook al zou aan deze wensen van het Landbouwschap volledig wor den tegemoet gekomen, nog niet gespro ken kan worden van een redelijke belo ning van de in de Nederlandse melkvee houderij werkzame produktiefaktoren. Gevraagd werd in andere E.E.G.-landen gebruikelijke middelen om de kosten te drukken (bv. subsidies) of het door het gezin te besteden bedrag te (minder inkomstenbelasting, 1 derbijslagregeling) meer in te betrekken.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1