Een uur kerkmuziek Twee jongemannen bij Bozum verdronken Stedelijk Muziekcorps nam afscheid van dirigent Bram Feenstra D$ J. J. Nijenhuis doet 14 juni zijn intrede in Scharnegoutum Plaatselijke industrie kampt nog steeds met gebrek aan geschikte arbeidskrachten Prachtige inzet van seriewedstrijden Kon. Zeilvereniging „Sneek” IJLST WYMBRITSERADEEL en van AGENDA Toerist in Heeg van verstikkingsdood gered Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Joy-riding per fiets 119e jaargang no. 42 Maandag 25 mei 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Botsing met materiële schade Benoemd Jaarvergadering Nijverheid en Handel Bedrijfsongeval te Bozum 564e Staatsloterij Met auto in diepe sloot gereden Wijziging N.S.- dienstregeling Hoe komt het met onze ooievaars Van een ladder gevallen Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en Twee echtparen aan Binnenpad 50 jaar getrouwd Bromfietser liep hoofdwonden op bij botsing met auto Duits zweefvliegtuig landde bij IJsbrechtum SNEEKER NIEUWSBLAD en Excursie G.Bosch. AMICITIA THEATER Eigen gelden Nieten De Regenbogen startten bijzonder fraai. Joh. Alberda nam direct de kop en hjj zou daar vier ronden lang blijven ook. Het aantal leden van het Departement bleef nagenoeg gelijk. Verkiezingen De heer Suwjjn, die periodiek aftrad, werd herkozen. In de kascommissie voor dit jaar werden benoemd de heren G. W. Poiesz en O. Schreuder. Bij de bespreking over de dit jaar te maken excursie werden diverse sugges ties gedaan, o.a. een bezoek aan de Ko- ninkl. Katoenspinnerij Nijverdal ten Cate N.V. te Almelo. De beslissing werd evenwel aan het bestuur overgelaten. Na het afhandelen van de agenda hield de heer Mr. E. Foppes directeur van het ETIF te Leeuwarden een lezing over „Ontwikkeling van de industrialisatie in Friesland”, waarna met grote belang stelling werd geluisterd. Zaterdagmorgen trof de veehouder J. Udinga te Bozum een bedrijfsongeval. Bij de reparatie van een transportband deed hij een misstap en viel naar bene den. Hij kwam zo ongelukkig terecht, dat hij vermoedelijk inwendige kneuzingen opliep. Dokter Miedema was spoedig ter plaatse om eerste hulp te verlenen. Hoge prijzen en uitgelote nummers van in Sneek verkochte loten. 2367, 6501, 7702, 7729, 2368, 6504, 7703, 7736, 6500, 6517, 7794, 9176, 2376, 6525, 7706, 7758, 2380, 6526, 7709, 7781, Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS 2371, 2373, 2375, 2401, 4598, 6538, 7733, 7739, 7774, 7788, 11297, 18169, 18171, 18192. Het derde concert in het seizoen ’63- ’64, en het negende in de gehele reeks, georganiseerd door de Commissie Kerk- concerten van onze plaatselijke afdeling „Jeugd en Muziek”, werd gisteravond gegeven in de Oosterkerk. De belangstelling was, ondanks het zo merse weer (of juist daarom?!) zeer bevredigend, want het ruime Kerkge bouw was zeker voor meer dan tweeder de bezet. In Heeg raakte dit weekeinde de heer Hoefnagel met zijn been klem tussen de walbeschoeiing en viel daardoor in het water met zijn hoofd naar beneden, terwjjl zijn been klem bleef zitten. De heer Visser, die juist kwam aanlopen, wist de heer Hoefnagel uit zijn netelige positie te bevrijden en hem zo van de verdrinkingsdood te redden. De heer G. van Kalsbeek, machinist bij de Coöp. zuivelfabriek te Scharne goutum is dinsdagmorgen jl.\tijdens zijn werk van een ladder gevallen. Hij .viel met zijn hoofd op een partijtje tegels. Met bloedende hoofdwonden moest het slachtoffer op advies van dokter Herbert voor onderzoek naar het St. Anthonius- ziekenhuis alhier worden vervoerd. Doorgaans wordt er op de repetitie van het Stedelijk Muziekcorps weinig gespro ken, maar des te meer gemusiceerd. Jongstleden vrijdag werd in verband met het afscheid van dirigent Feenstra, met deze goede traditie gebroken. Deze laatste repetitie onder zijn directie was n.l. aanleiding voor het bestuur en leden om de scheidende dirigent dank te bren gen voor alles wat deze voor het „Ste delijke” heeft gedaan. Met ingang van 1 september 1964 is als solo-altist in het Frysk Orkest be noemd de heer Emö Steier. Deze zal dan het Gelders Orkest in Arnhem verlaten, waar hij sinds vier jaar in de zelfde funktie werkzaam is. De huidige solo-altist de heer Hasso van der Wes ten verlaat met ingang van het nieuwe seizoen het Frysk Orkest om in dienst te treden van het Concertgebouworkest te Amsterdam. Met ingang van het nieuwe seizoen is benoemd als tweede violiste in het Frysk Orkest mej. Th. Loykens, thans in dezelfde funktie werkzaam in het Utrechts stedelijk orkest. De heer Van Djjl, die op de Helling ook een zomerhuis heeft en narcotiseur is in Groningen constateerde een been breuk, zodat het slachtoffer naar het St. Antonius ziekenhuis alhier werd ver voerd. De heer Hoefnagel bewoont zijn onlangs gereed gekomen zomerhuisje op de Helling tijdens de weekeinden. dus de heer Feenstra, een goede relatie bestaan tussen U en mij en dat is, dunkt mij, één van de oorzaken van het succes geweest. Ik heb altijd het vertrouwen ge had, dat U aan Uw partij werkte, ook al kwam het er dan op’ de repetities nog niet altijd uit. Dit vertrouwen hebt U nooit beschaamd. Hierdoor ontstond ’n wisselwerking, waardoor wij in staat wa ren het huidige peil te bereiken. U hebt steeds met eerlijke musiceerlust gewerkt en daar ben ik U dankbaar voor. Ik hoop, dat het U als vereniging in de toe komst goed mag gaan. Ik ken de nieuwe dirigent goed en ik ben er van overtuigd, dat hij bij Uw corps past, niet alleen als vakman, maar ook als mens. Een corps van een dergelijk niveau dient ook een dirigent van formaat te bezitten en ik ge loof, dat mijn opvolger aan deze eis kan voldoen. Ik wens U alle mogelijke succes, aldus de heer Feenstra, ook in Uw per soonlijk leven en ik kan U verzekeren, dat de relatie tussen ons altijd zal blijven, zoals deze was. diend: prof. ds. W. A .Dekker, thans emeritus predikant te Budel in Noord Brabant, die in september 1929 uit Hol- landsche Veld kwam en in augustus 1947 naar Losdorp vertrok; ds. D. Lekkerker- ker, die in april 1948 uit Altforst kwam en in juni 1953 naar Valkenburg in de classis Leiden vertrok; dr. C. P. van Andel, die in augustus 1953 uit Durgerdam kwam en in maart 1959 naar Utrecht vertrok en ds. A. Westra, die op 14 juni 1959 daar als kand. t.d. H.D. werd be vestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. De muzikale hulde van het korps werd ook nu weer zeer gewaardeerd. Voor de feestvierende echtparen was het een mooi slot van een fijne dag. De 22-jarige Sjouke Kingma uit Hen- naard en de 21-jarige Hendrik Stelwa gen uit Itens zijn zaterdagavond om streeks tien uur in de nabijheid van de overweg te Bozum met een personenwa gen in de sloot gereden en verdronken. Hun stoffelijke overschotten werden ruim twintig minuten later ontdekt door een bromfietser, die de plaats van het ongeluk passeerde. Over de oorzaak van het ongeval tast de politie nog in het duister. Vermoe- deljjk is de bestuurder van de auto in een vrij scherpe bocht de macht over het stuur kwijt geraakt. De auto beland de op de kop in een diepe langs de weg zijnde sloot. Het onderstel kwam juist bo ven het water uit. De jongemannen heb ben geen kans gezien de wagen te ver laten. Toen een bromfietser twintig mi nuten later het ongeluk ontdekte alarm sloeg was het al te laat. Het muziekkorps „Ere zij God” van Jutrijp-Hommerts heeft zaterdagavond een serenade gebracht aan twee fami lies aan het Binnenpad. Daar wonen de echtparen Fr. Visser en Joh. Nieuwen huis, die beide 50 jaar getrouwd waren, naast elkaar. Woensdagavond kwam de zoon van een stadgenoot na het verlaten van de Zweminrichting, tot de onaangename ontdekking, dat zijn fiets er niet meer stond. Van deze vermissing werd aan gifte gedaan bij de politie, maar gister middag ontdekte de vader de fiets zelf terug in een grasveld bij het Paviljoen. Zeer waarschijnlijk betreft het hier een geval van „joy-riding”. Zo het nu staat hebben we in Fries land 4 broedparen tegen 3 in 1963. Het zijn Rüperkerk, Oudega (Sm.), Tjalle- berd en ook Gorredjjk. Voor zover men hiervan mededeling deed kwamen ze van 13 tot 18 april aan, mooi op tijd. De broedtijd is ongeveer vijf weken, het groot brengen van de jongen vergt negen weken, zodat laatko mers in mei meestal niet meer broedep. De jongen kunnen dan voor het vertrek niet groot. Dat was verleden jaar te Oranjewoud en Tjalleberd het geval. In Oranjewoud nu weer, Tjalleberd was deze keer op tijd. De broedende dieren hebben daar echter nog al eens last van vreemde ooievaars. Er zijn nl. hier en daar zwervende ooievaars gezien, tot zelfs op de eilanden Terschelling en Schiermonnikoog. En nu maar afwach ten. De eerste jongen kunnen al geboren zijn. Maandag 25 t.m. woensdag 27 mei film: The bridge on the river Kwai. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850743 ten name van Sneeker Nieuwsblad Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor vijf is de bromfietser A.D. alhier in bot sing gekomen met een personenauto, be stuurd door R.J.S., eveneens alhier. Dok ter Herbert van Sjjbrandaburen ver voerde de bromfietser, die hoofdwonden opliep, naar de ouderlijke woning. Het ongeluk gebeurde op de Leeuwar- derweg, ter hoogte van de lepenlaan. De auto reed in de richting Scharnegoutum, de bromfietser wilde naar Sneek. In de nabijheid van de Kruising bij de Iepen laan reed de auto plotseling naar links, zonder de bromfietser vrije doorgang te verlenen. Een botsing was het gevolg. Beide voertuigen werden beschadigd. De politie maakte proces-verbaal op. Gistermiddag omstreeks vijf uur is in de nabijheid van de boerderij van de heer II. Schrale te IJsbrechtum een Duits zweefvliegtuig geland. De bestuurder, die zei uit Westfalen te komen en naar Rotterdam wilde, was uit de koers geraakt. Hij had enige tijd boven het Ijsselmeer ge vlogen en kwam tenslotte boven het Sneekermeer terecht. Bij IJsbrechtum besloot hij te landen. Gisteravond nog is het vliegtuig gedemonteerd en in een vrachtauto weggebracht. Het ongeluk gebeurde, toen de brom fietser aan de linker kant van de IJlster- kade rijdend de Lemmerweg op zou gaan. De auto kon hem niet meer ont wijken. De gevolgen van de botsing wa ren (gelukkig) niet ernstig. En dat was waarlijk niet gering, al dus voorzitter T. van Gorkum in zijn toe spraak tot de heer Feenstra, Vanaf het begin, dat U de directie op U nam, heb ben de muzikale prestaties duidelijk een stijgende lijn vertoond. Begonnen in de afd. Uitmuntendheid, zijn wij in één snel le opmars doorgestoten naar de Vaan- delafdeling. Wjj hebben in de afgelopen periode vele concoursen bezocht en elke keer met veel succes. De grootste glo riedag was wel .het concours in Nijver dal, waar wjj dank zij een eerste prijs met lof, na een één-jarig verblijf in de Ere-afdeling, in de hoogste regionen van de Federatie terechtkwamen. Het verblijf in deze Vaandelafdeling brengt kon- sekwenties met zich mee, die hoge eisen stellen aan directie en leden, mahr dank zij Uw muzikaliteit en vak manschap hebben wij tot nu toe hieraan kunnen voldoen. Het is niet altijd ge makkelijk geweest voor U dit hoge peil te handhaven, vooral niet in perioden, dat het repetitiebezoek niet was, zoals het behoorde te zijn. Maar alleen Uw vakmanschap was niet voldoende. Er was meer nodig. Van af de eerste dag heeft er een goede ver standhouding bestaan tussen U en de leden. U heeft zich, aldus de heer Van Gorkum, steeds een prettig leider ge toond, nimmer agressief, maar steeds vriendelijk en humaan. Mochten wjj in de toekomst nog eens een beroep op U moe ten doen, dan hoop ik, dat U daar graag gevolg aan wilt geven. Een lichtpunt bij dit afscheid zien wij in het feit, dat U voor een goede vervanger hebt gezorgd, die ongetwijfeld in staat zal zijn de op gaande lijn vast te houden. Wij hopen, zo besloot de voorzitter zjjn toespraak, dat het U in de toekomst goed mag gaan en dat deze U mag brengen, wat U er van verwacht. Dirigent Bram Feenstra was van oor deel, dat de lijn, die vanaf het begin tot nu getrokken kan worden, maar weinig kronkelingen bevat. Grote teleurstellin gen zijn uitgebleven. Er heeft steeds, al- Op de Lemmerweg ter hoogte van de IJlsterkade vond zaterdag een botsing plaats tussen de bromfietser H.A. alhier en een personen-auto, bestuurd door J.v.d.L., eveneens alhier. Er was alleen materiële schade. De uitvoerenden, het Martini-Jéugd- koor uit Groningen, onder leiding van Wim van Beek, die ook als organist op trad, Rinse v. d. Baan, fluit, en Wim Brands, orgelbegeleiding, brachten vo cale werken niet begeleiding van Bux tehude, Handel en Haydn ten gehore. Het instrumentale deel was gewijd aan Vinci, C. Ph. E. Bach en Handel. Begonnen werd met een Sonate in D- dur voor fluit en orgel van Leonards Vinci (1690-1730) die onder meer ook twee oratoria en veertig opera’s com poneerde. Rinse v. d. Baan, wij hoorden hem hier al eerder in een „Avondmu- ziek”-programma, speelde zjjn partij vaardig en met fraaie toon. Hetzelfde kan gezegd worden aangaande de Sona te in G-dur van G. F. Handel, waarbij hij op fijnzinnige wijze begeleid werd door Wim van Beek. Laatstgenoemde wist eveneens veel eer in te leggen met De inzet van de seriewedstrjjden der Koninklijk^ Zeilvereniging „Sneek” kan als zeer geslaagd worden beschouwd want op het door zon overgoten Sneeker Meer gingen de negentig ingeschreven boten zaterdagmiddag practisch alle maal van start. Een stevige bries uit het noordoosten zorgde voor de nodige snelheid. Wel werd deze stevige bries enkele Flitsen noodlottig, want vijf Flit sen moesten nog vóór het startsignaal de wal weer opzoeken wegens averij. Zo doende verschenen er in de eerste wed strijd negen van de veertien ingeschre ven Flitsen aan de start. In de tweede wedstrijd tien. In het afgelopen jaar en vooral in de laatste helft daarvan heeft de conjunc tuur in ons land zich gekenmerkt door de sterk naar voren tredende sympto men van een overspannen arbeidsmarkt, wat tenslotte heeft geleid tot van over heidswege goedgekeurde drastische loonsverhogingen. De gevolgen daarvan, alsmede van de nog komende huurcompensatie i.v.m. de aanstaande verhoging der huren, zijn voor het bedrijfsleven nog niet te over zien. Het is vooralsnog de grote vraag of de industrie in staat zal zijn om door verhoging van de produktiviteit de stij ging der productiekosten op te vangen, om daardoor de concurrentie-positie ten opzichte van het buitenland onverzwakt te kunnen handhaven. Bovendien zullen in de naaste toe komst door het bedrijfsleven eveneens de consequenties onder het oog moeten worden gezien welke zullen resulteren uit het thans plaats vindende internatio nale overleg om te komen tot een verla ging van de invoertarieven met 50%. Trein 8959 (’s maandags t.e.m. vrij dags), Workum v. 7.04 uur - Leeuwar den, die reeds sedert 4 november 1963 van Staveren (v. 6.39 uur) af is inge legd ten behoeve van vroege forensen wordt vervroegd tot Staveren v. 6.30 uur, Sneek v. 7.03 uur, Leeuwarden a. 7.19 uur, en krijgt treinnummer 8957. Trein 8959 blijft gehandhaafd van Sneek v. 7.23 uur tot Leeuwarden a. 7.41 uur. Trein 8936 Leeuwarden v. 22.28 uur - Workum zal tot Staveren (A. 23.22 uur) gaan rijden. dagprijs was voor hem. T. de Haan tweemaal tweede werd daardoor ook tweede in het klassement terwijl B. de Haan met twee derde plaatsen ook de derde plaats in het klassement kon in nemen. Bij de Valken was M. C. Breuning uit Leeuwarden de sterkste zeiler. De Leeuwarder tandarts werd gedecideerd tweemaal eerste en pikte daardoor de dagprijs in, alsmede de eerste plaats in het klassement. W. Nobbe uit Grouw (3 plus 2) werd een goede tweede en J. v. d. Veen uit Sneek (2 en 4) derde. In de Pampusklasse, werd evenals in de regenboogklasse slechts één wed strijd gevaren. Doch daardoor moesten deze boten niet minder dan viermaal de zandloperbaan in het Sneeker Meer af leggen. Hennie de Jong stak zijn tien mededingers de loef af en werd met een royale voorsprong eerste. De dagprijs kwam daardoor in zijn bezit. Henk Bakker, in het laatste kruisrak nog op de derde plaats (achter Klaas Jissink), werd een uitstekende tweede, terwijl Jissink naar de derde plaats ver wezen werd. Piet de Jong viel wat tegen met zijn vierde plaats en Dirk de Haan krijgt zjjn pampus steeds meer in de macht. Een vijfde plaats in deze sterk bezette klasse was zjjn beloning. Zes van de zeven ingeschreven Regen bogen leverden een felle strijd om de punten. J. Alberda rondde als eerste de 2362, 2364, 2365, 2382, 2388, 2400, 6527, 6528, 6529, 7716, 7720, 7728, 7798, 10611, 10612, 11278, 11280, 11282, 11292, 11311, 11317, 11329, 11330, 15370, 16920, 16925, 18157, 18162, 18165, 18167, 18173, 18181, 18184, 18193, 18200, 18202. de doorzichtige uitvoering van de Sona te in D-dur van Carl Philipp Emanuel Bach, voor orgel. Na deze keurige instrumentale bijdra ge was het Martini-Jeugdkoor een ware verrassing. Eerlijk gezegd hadden we een mager-klinkend meisjeskoor verwacht, doch het bleek een „echt” gemengd koor te zijn! Uitstekend geschoolde stemmen, waarbij direct de aandacht viel op de prachtig klinkende sopranen. Wat kwaliteit betreft, de herenstemmen mochten ook gehoord worden, maar in kwaliteit waren zij tegenover de dames in de minderheid. Het koor zou zeer ge baat zijn met enige versterking van bassen, maar vooral tenoren. Een en ander neemt niet weg dat wij zeer genoten hebben van dit frisse koor, dat op zo gemakkelijke wijze „Cantate Domino canticum novum” van Dietrich Buxtehude vertolkte. Ook de drie delen „Kyrie”, „Gloria” en „Benedictus” uit de „Missa Sanctae Caecilia” van Jo seph Haydn en twee fragmenten uit Psalm 96” van G. F. Handel, werden uitnemend weergegeven. Alles met mooi-sluitende samenzang en stralende klank. Wim Brands begeleidde accuraat. Wij hopen dat het koor nog eens naar hier kan komen en dan ook enige a cap- pella-werken op het programma zal plaatsen! J.N. Woensdag 27 mei Vergadering van Vol machten Waterschap „Heeg” in hotel Westra te Heeg. Aanvang ’s avonds 8 uur. Woensdag 27 mei, donderdag 28 mei, vrijdag 29 mei: Demonstratie-show door Speciaalzaak M. Troelstra Leeuwen burg in Hotel „De Wijnberg” Markt straat. Geopend resp. 14-22 uur, 10-22 uur, 10-22 uur. Zaterdagen 13 juni en 20 juni Seriewed- strjjden voor leden en jeugdleden van de Kon. Zeilvereniging „Sneek” op het Sneekermeer. Aanvang nam. 2 uur. Dit schreef de heer J. W. H. Dor- maar, secretaris van het Departement Sneek der Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, in de aanhef van zijn jaarverslag over 1963, dat zater dagmiddag werd uitgebracht in de jaar vergadering in Rest. Piso. Wat de plaatseljjke industrie betreft, zijn zowel door de bestaande- als door de nieuw gevestigde bedrijven, nieuw gebouwde panden in gebruik genomen of zullen deze t.z.t. worden betrokken. Het aantrekken van voldoende en geschikte arbeidskrachten is en blijft voor deze in dustrie echter nog steeds een probleem van de eerste orde. De in 1962 onder auspiciën van het De partement opgerichte Industrieraad is gebleken een nuttig orgaan te zijn voor overleg en bespreking van de gemeen schappelijke belangen van de plaatseljj- ke industrie. In het afgelopen jaar werd een zeer in teressante excursie gemaakt naar de Glasfabriek te Leerdam. In de Topklasse zeilde Karei Boer- sma zeer constant en hij werd eenmaal eerste en eenmaal tweede. Hjj kon daar door de dagprijs mee naar huis nemen. O. de Vries uit Woudsend veroverde met een derde en een eerste plaats de twee de plaats in het algemeen klassement, terwijl H. Ubbink (2 plus 4) de derde plaats bezet. In de Vrjjheidsklasse A zorgde J. K. de Boer weer voor een explosie door tweemaal als eerste te finishen. De dag prijs ging mee naar Hardegarijp, ter wijl zjjn puntentotaal op 2360 kwam. Jan van der Weij, die de boot van Hero Meindersma stuurde, werd met een vijf de en een tweede plaats tweede in het klassement, terwijl Jan Boomsma en Onno Zweep de derde plaats delen. In de Vrijheidsklasse B was W. Ber- ga ongenaakbaar. Twee eerste plaatsen bezorgden hem de dagprijs, alsmede de kop van het klassement. G. Steegstra werd tweede en Jan Eringa derde. In de 16 m2 senioren was Adri Graat- sma vader en zoon De Hahn de baas. Graatsma werd tweemaal eerste en de Ds. J. J. Nijenhuis zal zondagmiddag 7 juni a.s. om half drie afscheid nemen van de hervormde gemeente van Buren in de Betuwe en zondag 14 juni a.s. om half twee te Scharnegoutum, na daar vooraf ’s morgens om half tien te zijn bevestigd door ds. B. C. Bouwen uit Ba- rendrecht, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Schar negoutum en Loënga, waar hij beroepen is in de vakature van ds. A. Westra, die op 10 november van het vorige jaar naar Rhencn is vertrokken. Jacobus Johannes Nijenhuis werd op 25 januari 1923 te Leeuwarden geboren. Hij bezocht eerst de h.b.s. B. te Amster dam. Naderhand deed hij, nadat hij in 1941 eerst nog de onderwijzersactie had gehaald, staatsexamen gymnasium A. en studeerde vervolgens nog aan de (stede lijke) universiteit van Amsterdam, waar hjj in 1948 zjjn kandidaats-, ongeveer een jaar later zijn kerkelijk voorbereidend en in 1953 ook nog zijn doctoraal examen theologie aflegde. Nadat de heer Nijen huis in februari 1950 door het provin ciaal kerkbestuur van Friesland was toe gelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk en hjj van 1950 tot 1953 eerst nog ongeveer drie jaar werkzaam was geweest als assis tent van prof. dr. E. L. Smelik, hoog leraar vanwege de Nederlandse Her vormde Kerk aan de (stedeljjke) univer siteit van Amsterdam, werd hij op 13 september 1953 door zijn voorganger, ds. H. W. den Ouden uit Rotterdam - Hil- llegersberg, toen nog predikant te Har lingen, bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Buren in de classis Tiel. Tijdens zijn ruim tien jarige ambtsbe diening als predikant van de hervorm de gemeente van Buren heeft ds. Nijen huis enige bestuursfunkties vervuld en zitting gehad in verschillende colleges en commissies. Zo was hij o.a. praetor van de ring Culemborg; voorzitter van het Streekverband van Diaconieën in de West Betuwe; lid van de sektie Bejaar denzorg van de provinciale Diaconale Commissie in Gelderland en te Buren zelf voorzitter van de hervormde Stich ting voor Bejaardenzorg. Als zodanig heeft hij een belangrijk aandeel gehad in de tot stand koming van het bejaar dentehuis „Oranjehof”, dat in het na jaar van 1960 in gebruik is genomen. Ds. Nijenhuis is getrouwd en vader van vier kinderen, van wie de oudste ongeveer zes jaar is en de jongste ruim twee maanden. N$ar wij tenslotte nog vernemen ligt het' in de bedoeling van ds. Nijenhuis om na verloop van tijd ook nog aan de (stedelijke) universiteit te Amsterdam te promoveren tot doctor in de fakulteit van de godgeleerdheid. Ds. Njjenhuis wordt in een periode van veertig jaar de zesde predikant van de hervormde gemeente van Scharne goutum en Loënga. Op 22 juni a.s. zal het n.l. veertig jaar zjjn geleden, dat nu wjjlen ds. H. W. Lovink intree deed als predikant van de hervormde gemeente van Scharnegoutum en Loënga. Ruim vier jaar later vertrok ds. Lovink in augustus 1928 naar Gramsbergen. Daar na hebben nog de hervormde gemeente van Scharnegoutum en Loënga ge- boei bij Gossepalen, op de voet gevolgd door H. Röfekamp. Daarachter ontspon zich een spannende strijd om de derde plaats tussen De Wilde, W. de Boer (aan het stuur van de boot van A. v. d. Zee) en D. Bos, die de boot van mr. A.v.d. Werf stuurde. Puck de Vries viel al spoedig af wegens averij. Alberda wist zijn voorsprong te hand haven en zelfs belangrijk te vergroten. Hij werd dan ook eerste en winnaar van de dagprijs. J. de Wilde kwam reeds in het eerste kruisrak door een uitgekiende slag op de tweede plaats en wist zich daar te handhaven. Tot en met halfweg de laatste route lag Röfekamp derde, doch op het laatste kruisrak wist Wiet ze de Boer hem toch nog te passeren, waardoor de Jouster crack derde werd, Röfekamp vierde en D. Bos vijfde. Voor de gemengde klasse waren s13 boten ingeschreven. De dagprijs werd gewonnen door D. Oranje te Ijlst met het kajuitjacht „Lilliên- Crona”. De stand na twee wedstrijden (pam pus- en regenboogklasse één wedstrijd) is thans: Flitsklasse: 1. Arend Stam 2193 pun ten, 2. Sjoerd Jaasma 1494, 3. A. Slob 1290, 4. Loutje Keikes 1247, 5. Bouke Schuurmans 1172, 6. Leo Ypma 1114, 7. Tjeerd Joustra 938, 8. Jan Ruiter 886. Topklasse: 1. K. Boersma 1299, 2. O. de Vries 1123, 3. H. Ubbink 697, 4. P. v. d. Zwaag, Joure 424, 5. Theo Aukema 299. Vrijheidsklasse A: 1. J. K. de Boer 2360, 2. J. v. d. Wey 1360, 3. J. Boom sma en O. Zweep 1105, 5. W. Andringa, Joure 929, 6. H. Borkent, Oranjewoud 816, 7. L. v. d. Meer 717, 8. W. P. Stam 578, 9. R. Alberda 554, 10. J. Kluiten- berg 515, 11. J. P. Eringa 402. Vrijheidsklasse B: 1. W. Berga 2110, 2. G. Steegstra 1508, 3. J. A. Eringa 934, 4. M. de Boer 906, 5. E. W. de Boer Hommerts 855, 6. H. Bottenburg 356. 16 m2 Senioren: 1. A. Graatsma 2008, 2. T. de Haan 1406, 3. B. de Haan 1054, 4. O. Stoelinga 804, 5. A. Hoekstra, Jut- rjjp 610. Valken: 1. M. C. Breuning 1758, 2.W. Nobbe 980, 3. J. v. d. Veen 855, 4. H. de Boer 503, 5. mej. Ria de Vries 306, 6. E. Coers 277. Pampusklasse: 1. H. de Jong 1215, 2. H. Bakker 914, 3. K. Jissink 738, 4. P. de Jong 613, 5. D. de Haan 516, 6. H. Don ker 437, 7. H. Jongejans 370, 8. A. M. Sustring 312, 9. J. Scheper, Heerenveen 261, 10. M. v, d. Werf, Heerenveen 215, 11. H. Girisch, Leeuwarden 174. Regenbogen: 1. J. Alberda 946, 2. J. de Wilde 645, 3. W. de Boer 469, 4. H. Röfekamp 344, 5. D. Bos 247, 6. H. de Vries 0 punten, 7. J. Doevendans 0 pun ten. 5.000 3504, 10747. ƒ2.000 2770, 7392, 10228, 13226, 15000, 15283, 19087. ƒ1500: 13919. 1.000 2363, 3035, 3717, 4522, 5268, 6396, 7545, 8635, 9209, 10002, 10961, 11571, 12270, 12983, 15213, 17458, 17563, 17790, 17960, 18124, 18477, 18893, 19114, 21615. ƒ4.00: 7714. De jeugdige zeilers leverden een prachtige strijd, die uiteindelijk in het voordeel van Arend Stam werd beslist. Hij behaalde een eerste en een tweede plaats. Loutje Keikes, in de eerste wed strijd wegens pech niet gestart, werd in de tweede wedstrijd eerste. De dagprijs was voor Arend Stam. Sjoerd Jaasma werd met een tweede en vijfde plaats tweede in het klassement en derde werd Adri Slob (twee vierde plaatsen).

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1