1 E AGENDA V.V.V. IJlst wenst twee wachthokjes voor de bus Uitreiking eindgetuigschriften Avondtechnische School Geitententoonstelling en keuring „Ons Belang” Firma Joh. v. d. Meulen Zn, liet weer een pronkstuk te water IJLST WYMBRITSERADEEL maar krachtig en van KORT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang no. 44 Maandag 1 juni 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Leefbaarheid van de stad moet worden bevorderd aan N.C.V.B.’sters Afd. Oppenhuizen dag op .De Oorsprong' Gouden huwelijksfeest het binnenpad Luchtmacht-generaal bij opening tentoonstelling „Paraar’ Motorjacht voor Sneker ingezetene in Bergum te water gelaten Benoemd ,Edoza’ zingt voor 150-jarig Bijbelgenootschap Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Zeilwedstrijd op de Geeuw te Ijlst Burgerlijke Stand SNEEKER NIEUWSBLAD Dc festiviteiten de Woudvaart alhier verhuisde. Omdat slechts enige inhouten en spanten nog Pronkstuk Bestuursverkiezing Eer aan de bouwer Wensen vele j". de Lascursussen totaal 106 leerlingen Bekroningen 5, AM1CITIA THEATER dat hü voor de herleving van de ronde jachten heeft gedaan. durende wensen de heer opleiding zoals: Dinsdag 2 juni en woensdag 3 juni iede re avond te 8 uur film: De vergeten medeminnaar. Zaterdagen 13 juni en 20 juni Seriewed- strjjden voor leden en jeugdleden van de Kon. Zeilvereniging „Sneek” op het Sneekermeer. Aanvang nam. 2 uur. Zaterdagmiddag blank eikenhouten In Wijster (Dr.) is bij de verwerking van het straat- en huisvuil op een van de sorteerbanden een bedrag van 31.000 gulden aan papiergeld gevonden. Het is moeilijk na te gaan waar het geld van daan komt, maar vermoed wordt dat het afkomstig is uit het vuiltransport uit Den Haag. Het vreemde van de gehele geschiedenis is dat bij de Haagse politie geen aangifte is gedaan van vermissing van dit grote bedrag. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. te jr. Verdient U wel eens 1000 gulden in de minuut? Neen, nu wij ook niet. Maar de Beatles wel. Voor hun optreden op zater dag 6 juni a.s. in het Noordhollandse plaatsje Blokker krijgen de vier sterren uit Liverpool het krankzinnig hoge be drag van 90.000.- voor een optreden van tweemaal 45 minuten. Veertien duizend jongelui zullen het optreden bijwonen. Vrijdagavond werden in de Technische school aan de Kloosterstraat aan de volgende leerlingen het eindgetuigschrift uitgereikt: Vrijdag is op de Scheepswerf Aker boom in Bergum het eerste motorjacht te water gelaten. Het is het luxe motor jacht „Sjalom”, dat gebouwd is in op dracht van de heer D. van der Werf, alhier. Behalve de „Sjalom” staan er nog drie motorjachten op stapel. De „Sjalom” is speciaal bestemd voor de Friese wateren. De diepgang is 90 cm en het heeft een ruime deksalon met grote schuiframen. Aan de achterkant is een open cockpit. De opbouw van het jacht is van mahoniehout met koper verchroomde ramen. Er zijn vier slaap plaatsen met mogelijkheid om nog twee extra bedden aan te brengen. Het is uitgerust met een 50 pk. Peugeot die selmotor. De „Sjalom” is 9.50 meter lang en 3.20 meter breed. De voorzitter merkte op, dat het dus wenselijk is dat de secretaris dit aan dè gemeente vraagt, eventueel met de toezegging van een bijdrage van V.V.V. Door de zon en de warmte toonden de geiten zich wel niet op hun voorde ligst, maar toch konden er tal van eer ste prijzen worden toegekend. Bij de vjjf 2-jarige geiten waren echter maar twee uitlopers, de rest was matig. Een goede rubriek met beste kopnummers was die van de 5-jarigen en ouderen, de 3 en 4-jarigen waren iets minder - nor maal volgens de jury - en de rubriek 1-jarigen vrij goed. De hoogste lof ging echter naar de Lammeren, geboren vóór 14 april, wel ke rubriek de jury zeer goed noemde. Die van na 14 april kwalificeerde zjj als goed. Vijftig Zwolse winkeliers volgen het voorbeeld van hun Amsterdamse colle ga’s en hebben besloten hun zaak voort aan ’s maandags de gehele dag te slui ten, teneinde het personeel een compen satie te geven voor het werken op za terdag. De regeling geldt voorlopig voor achttien maandagen en de grote winkel bedrijven nemen er niet aan deel. aan de Stadslaan. De kosten zullen dan plm. tweemaal 1500.- bedragen. Met ingang van 1 juli a.s. is benoemd tot inspecteur A bij de gemeente Amers foort de heer F. Hiemstra te Uitwellin- gerga, technisch ambtenaar bij de ge meente Wmbritseradeel. derde van de kosten draagt en de Z.W.H. volwassenen booglassen hun een derde. Hij acht het ’t beste twee hokjes te plaatsen, één op de overkluizing en één Van de twee aftredende bestuursleden wenste de heer Grondsma geen functie weer te aanvaarden. De heer Rurenga werd herbenoemd, maar het bestuur zal uit zijn midden een nieuwe penning meester moeten aanwijzen in verband met de drukke persoonlijke werkzaam heden van de heer Rurenga. In de plaats van de heer Grondsma werd benoemd de heer E. de Vries. In de niet druk bezochte jaarvergade ring van V.V.V. IJlst, die donderdag avond werd gehouden, deelde voorzitter A. Nooitgedagt mede, dat de nieuwe burgemeester, in het voetspoor van zijn voorganger, een bcstuursfunktie heelt aangenomen. De tentoonstelling van de Geitenfok kersvereniging „Ons Belang” te Sneek en Omstreken werd ditmaal niet meer op Hemelvaartsdag gehouden zoals in het verleden steeds het geval is geweest, maar op zaterdag jl. Tegelijk met deze wijziging verander de men ook van plaats. De voormalige stal van Hanenburg was niet meer dis ponibel, zodat het erf van de veehouder W. Reen aan de Woudvaariskade nu als keuringsplaats dienst deed. Op een afgesloten terrein in Rotter- dam-Lombardijen hebben vermoedeljjk onder drankinvloed verkerende vandalen een grote ravage aangericht. Van de veertig daar tentoongestelde tenten heb ben zij er 23 vernield door met een scherp mes het tentdoek aan flarden te snijden. De aangerichte schade wordt op acht- a tienduizend gulden geschat B-CURSUS. Afd. Meubelmaken: G. S. van Aal- sum, Joure; J. Faber, W. Jager, Oppen huizen; F. D. Scholten, IJsbrechtum en D. L. J. Silvius. J-Iet finantieel verslag over 1963 ver meldde een totaal aan inkomsten van 1319.68 en aan uitgaven van 366.53, zodat er een batig saldo was van 953.16. In de uitgaven was echter nog niet opgenomen het aan de O.V., uit te betalen aandeel in het tekort van deze vereniging. De rekening werd met dank aan de penningmeester goedgekeurd. Hetzelfde geschiedde met het uitvoe rige en optimistisch gestemde jaarver slag van de secretaris de heer B. H. de Vrijer. Aan veel touristen en inwoners waren informaties verstrekt. Aan brug wachter A. Bijlsma komt volgens het verslag een bijzonder woord van dank toe voor zijn aktiviteiten in dezen. Rondom de viering van het 150-jarig bestaan van het Nederlands Bijbelge nootschap heeft de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriaverenigingen het ini tiatief genomen voor een grote landelij ke dankbaarheidsactie. In elke stad of gemeente zal een koor een avond in de gelegenheid worden gesteld zijn dank in een offer tot uitdrukking te brengen. De opbrengst van deze in heel ons land te houden avonden zal het N.B.G. wor den aangeboden uit dank voor het bezit van de bijbel en de 150 jaar arbeid van het genootschap. In onze stad wordt zo’n avond gehou den op donderdag 4 juni a.s. in de Ge reformeerde Oosterkerk (Jachthaven straat). Het Chr. Mannenkoor „Edoza” geeft deze avond een concert van gees telijke liederen met medewerking van de organist D. Donker en Ds. Siccama, voorheen te Sneek zal een kort woord spreken. De toegang is vrij, zodat het niemand behoeft te weerhouden deze avond te bezoeken. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wjj naar de raambiljetten. Het was zaterdag weer feest aan het binnenpad te Jutrijp. Het echtpaar Sjoerd IJntema en Hotske Hiemstra v.-as vijftig jaar getrouwd, welk feest met de buren in de familiekring werd gevierd. Het muziekkorps „Ere zjj God” bracht het gouden paar ’s avonds een serenade. De margarine is met ingang van van daag één cent per pakje van 250 gram duurder geworden. Deze prijsverhoging, die in overleg met het ministerie van economische zaken tot stand kwam, was nodig wegens de gestegen kosten. Deze mededeling werd met luid ap plaus beantwoord, waarna zijn dochter tje Rosemarie, gekleed in oud-Fries cos- tuum, het schip op de gebruikelijke ma nier met zijn nieuwe naam doopte en het direct hierop onder veel applaus sta tig in zijn element gleed. De Tsjeardbaes zeilt nog onder het oude tuig van de Lutske, zodat de mast nu voor het grotere schip te klein is. Er zullen daarom nog een nieuw tuig en nieuwe rondhouten op worden aange bracht. Als hulpmotor heeft de firma Hans van Wieren er al een 10 P.K. Al bin in geplaatst. Het komt te liggen in de jachthaven te Terhorne waar de familie Groeneveld een zomerhuisje heeft en in deze omge ving zal ze voorlopig ook zeilen. iets vertelde over de verandering in on ze samenleving in de laatste vijftig jaar. Vroeger moesten de mensen voor zich zelf zorgen, nu zijn er allerlei sociale voorzieningen. Na de lagere schooltijd moesten de kinderen direct werken, nu zjjn er tal van leermogelijkheden. Het standsverschil was vroeger groter dan nu en ook op kerkelijk gebied komt er verandering. Er komen scheuren en ga ten in de kerkmuren, waardoor men naar elkaar zit te kijken. Maar het naar el kaar luisteren is moeilijk. Ook de sexuele problemen kwamen nog ter sprake en voordat we het wisten was het vijf uur en stond de bus al weer klaar. Nadat onze presidente mevr. Van der Wal-de Haas mej. Van Ooyen harteljjk had bedankt voor deze mooie dag, stap ten we in en keerden wjj voldaan naar onze dorpen terug. Om zuim half zes wa- Zaterdagmorgen kregen de geslaag den van de lascursussen beginners en getuig- Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handéls- adv.) Lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad De naam van de boeier was nog niet bekend gemaakt. Nu pas deelde de heer Groeneveld mede, dat hij, na een sug gestie in de Waterkampioen aan zijn schip de naam „Tsjeardbaes” had ge geven als een eerbetoon aan de heer Van der Meulen voor het vele werk met aanduidingen betreffende de Cam ping, Uitkjjk, het hotelschip Baltic en de molen De Rat, waarvan de voorzit ter de eventuele kosten pond-pondsge- wjjze wil verdelen over V.V.V. en de direkt-belanghebbenden. De heer Betjes, de nieuwe exploitant van de Baltic, vestigde de aandacht op een „gat” in de festiviteiten nl. in juli en augustus. Bjj de bespreking bleek evenwel, dat in die periode o.a. vallen de Sneek-Week, twee weken bouwvak- vakantie en een week vakantie voor de fabrieksarbeiders terwijl het muziek- De staatssecretaris Z.Ex. W. den Toom is in verband met een vergade ring van de ministerraad verhinderd a.s. vrjjdag aanwezig te zjjn bij de opening van de Leger- en Luchtmachttentoon- stelling „Paraat” alhier. I- zjjn plaats zal Generaal Cox van de Koninklijke Luchtmacht de opening bijwonen. Langdurig werd ook gesproken over de festiviteiten en sportgebeurtenissen, die zaterdagmiddag reeds zijn aange vangen met een zeilwedstrijd. Daarop volgend vermeldt het programmaboekje Waterski-demonstraties met speedbo ten op zaterdagmiddag 6 juni, ’s avonds gevolgd door de Wielerronde IJlst, .waaraan ieder kan meedoen op gewone rijwielen, terwijl speciale ronden wor den gereden op racefietsen. Tot en met september komen dan nog een orientatierit voor auto’s, motoren, scooters en bromfietsen, een kaatspar- tij, marsmuziek met marswedstrijd door diverse corpsen met drumband, volks spelen, voetbalwedstrijden, een toto bromfietstocht, een Boerendag, een mu- ziekconcert met taptoe door „Concor dia” IJlst met de plaatselijke drum band, een Oranjefeest en tot besluit nog maals een zeilwedstrijd. Besloten werd tenslotte behoudens toe- corps dan praktisch gehalveerd is. Al- stemming B. en W. aan de ingang van lemaal reden om dan verstek te laten het Sneekerpad een bord te plaatsen gaan. se cursussen voor bekwaamheid gevolgd, Sterkstroom-monteur, (VAM) en N.V.L.-cursus. Over dit reisje ontvingen wij het vol gende verslag. In plaats van de maandelijkse vergade ring maakte de N.C.V.B. afdeling Oppen huizen met 28 leden een uitstapje naar het vormingscentrum „De Oorsprong” te St. Nicolaasga. Om 9 uur reed de bus van Slof vanaf het „Top” door onze dorpen, waar op verschillende plaatsen de dames konden instappen. Om ongeveer half tien arri veerden we met stralend zomerweer op de plaats van 'bestemming, waar we werden opgewacht door mej. Van Ooyen die deze dag onze gastvrouw was. In de ontvangstzaal werden we wel kom geheten en vertelde mej. Van Ooyen ons eerst iets over „De Oorsprong”. Dit was vroeger een paardenstoeterij, maar is nu een vormingscentrum, waar ver schillende groepen zoals vrouwenvereni gingen, leerlingen van huishoud- en kweekscholen, fabrieksmeisjes, jeugd verenigingen e.d. een dag, een weekend of zelfs een week doorbrengen. Vele vragen en problemen van deze tijd wor den dan met elkaar besproken, maar A-CURSUS. Afd. Timmeren: A. S. Nagelhout, Woudsend; H. Spoelstra, N. A. J. v. d. Werf, Joure. Afd. Motaalbcwerken: T. Haitjema, Balk; T. Hamersma en F. Nieuwhof. Afgewezen 4. Propagandaboekje Op tafel lag al het propagandaboekje „IJlst 1964”, verzorgd door de plaatse lijke verenigingen met medewerking van het gemeentebestuur en V.V.V. IJlst. Het bevat een overzicht van de feestelijkheden en sportevenementen welke elke week gehouden zullen wor den, en ten doel hebben de leefbaarheid van de stad te stimuleren, vooral ten bate van de middenstand. nu ook aan deze cursussen kunnen deel nemen. Het getuigschrift lassen werd uitge reikt aan de volgende personen: Beginners: L. Boermans, F. Boschma, Folsgare; P. Breimer, Tjerkgaast; P. Bron, J. Hooghiemstra, Scharsterbrug; K. de Jong, U. B. de Jong, Scharnegou- tum; K. A. Leenstra, T. de Leeuw Woudfinnen; J. Leeverink, Offingawier; S. G. v. d. Molen, T. Seinen, M. Sterk, H. Terpstra, D. H- de Vries, T. P. Wa- linga, IJlst; G. Westra, Tirns; j. de Wolf, Zuidbroek; R. H. Zijlstra. Gevorderden: M. Andringa, Joure; J. Bosma, P. Bijlsma, Rauwerd; F. Groen, Bozum; G. Holkema, K. Hoogeterp, Gaastmeer; J. Jasper, R. R. Osinga, J. Schilt, G. de Vries, G. bjj de Weg, H. v. d. Werf, Idsega; en P. Wouda, Wouds end. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wonen de geslaagden in Sneek. Aan de cursus 1963-1964 namen op 31 december totaal 106 leerlingen deel. Naast de bovengenoemde werden diver- vak- V.E.V., Hulpmonteur gebruikt konden worden - al het andere was verrot - is het daar geheel nieuw als boeier opgebouwd en meteen 60 cm verlengd, zodat het thans 6 meter lang en 2.40 breed is. Bij de meer dan een uur rondvraag werden weer naar voren gebracht. Zo wilde Verbeek verbreding van het pad naar het kampeerterrein wat het uitgangs punt werd van een uitvoerige gedach tenwisseling over het gehele complex tussen Geeuw, Djjkgracht, Kerksloot en Lemmerweg. De heer Jansma vertelde hierbij iets van de plannen voor dit ge bied. Als tweede punt noemde de heer Ver beek een wachthokje voor de bus en het plaatsen van urinoirs. Wat het eer ste betreft sprak de heer Jansma van een voorstel waarbij de gemeente twee- WYMBRITSERADEEL van 25 t.e.m. 29 mei 1964. Geboren: Kornelis Jan, z.v. Jan G. Modderman en Anna M. Postma, te Ysbrechtum; Douwe Gerrit, z.v. Tjeerd Hoekstra en Minke Hokwerda te Loënga; Catharina Geertruida, d.v. Nicolaas D. de Jong en Anna M. Brouwer te Heeg; Anita, d.v. Gerlof Bijlsma en Sjoukje Bjjlsma te Woudsend. Gehuwd: Douwe Hoekstra, 26 jr. Oudega en Aaltje Nieuwenhuis, 20 te Hommerts; Lolle Schakel, 27 jr. te Workum en Sytske Osinga, 27 jr. te Id- zega; Koenraad Eekerk, 29 jr. te Mant- gum en Geertje van Gunst, 25 jr. te Scharnegoutum; Jan Hiemstra, 35 jr. en Tetje H. Leeverink, 25 jr. beiden te Offingawier. Overleden: Geen. Maar vooraf hield de heer Groene veld een korte toespraak, waarin hij sprak van een werkstuk dat door zijn fraaie lijnen een lust voor het oog is en door de vakkundige en degelijke afwer king ieders bewondering afdwingt. Spr. vertelde hierna wat wjj hier bo ven vermeldden over de geschiedenis van het oude jacht dat het laatst onder de naam „Lutske” voer en constateer de dat de heer Van der Meulen en zijn helpers van een oud afgedankt raspaard- je een nieuw pronkstuk van een schip hebben gemaakt. Hij dankte de heer Van der Meulen hiervoor en deelde ver der mede, dat het snijwerk in de bolle stal gemaakt is door Van der Meulen’s assistent Jan Sijsling en het leeuwtje op het roer door de bekende heer Zwart te Joure. 1- jarige Geiten. IA Kekke IV, H. Huistra, Roordahui- zum; 1B Petertje, Th. van Gunst, Lut- kewierum; 2A Martje, F. Overzet, Friens; 2B Beatrix, A. H. Terpstra, Ku- baard; 3. Mieke, Veldhuizen, Sneek en Liaf4, N. Wiersma, Sjjbrandaburen. 2- jarige Geiten. IA en res. kampioene Lia II, J. Sjj- brandij, Hidaard; 1B Marijke, J. Schra le, IJsbrechtum; 3. Janny 2, E. Wieling, Roordahuizum; Geit III, Jac. de Jong, Sneek en Sonja, J. de Jong, IJsbrech tum. 3 en 4-jarige Geiten. IA Trijntje 4, E. Wieling, Roordahui zum; IB Sonja, S. Vellinga, Roodhuis; 2 Kekke III,‘H. Huistra, Roordahuizu m; 3. Geit van Jac. de Jong, Sneek; eervol Geit van dezelfde. 5 jarige Geiten en ouder. IA en kampioene Trijntje SBN, E. Visser, Bolsward: 1B Trijntje II, S. Stf- tema, Roordahuizum; IC Harmke III van dezelfde; ID Bettie, B. Jellema, Sneek; 2A Trijntje II, S. Sijtema, Roor dahuizum; 2B Christina III, Th. van Gunst, Lutkewierum; 2C Boukje II, F. Overzet, Friens; 3 Hillie, D. Boersma, Sneek. Lammeren, geboren vóór 14 april. IA Lam, E. Visser, Bolsward; 1B Maerteblomke, S. Sjjtema, Roordahui zum; IC Jantje, B. Jellema, Sneek; 1D Rinske, dezelfde; 2A Christina’s Re gina 4, Th. van Gunst, Lutkewierum; 2B Lam, E. Wieling, Roordahuizum; 2C Christina, J. Schrale, IJsbrechtum. Lammeren, geboren na 14 april. IA Nienke, S. Gerbrandjj, Hommerts; IB Saskia, A. H. Terpstra, Kubaard; 2A Anna, P. Tilman, Sneek; 2B Hessie Th. van Gunst, Lutkewierum. Nederlandse zwemsters hebben dit weekeinde in Engeland twee wereldre cords gebroken. Ada Kok zwom de 110 yards vlinderslag in 1.05.1, waardoor zij het wereldrecord van de Engelse Mary Stewart met 2.2 seconde verbeterde. Voorts verbeterden Corrie Winkel, Kle- nie Bimolt, Ada Kok en Erica Terpstra de 4 x 110 yard wisselslag-estafette. Het werd van 4.43.4 door het oranje- kwartet teruggebracht tot 4.41.4. schrift. Voor de uitreiking noemde de wnd di recteur de heer S. Veenstra (de direc teur was wegens een vergadering van directeuren verhinderd) zo’n vakdiplo- ma in deze tijd een dubbele felicitatie waard. In de eerste plaats wegens het doorzettingsvermogen van de cursisten in deze tijd die zoveel ontspanningsmo gelijkheden (t.v., radio enz.) biedt en verder doordat het meer mogelijkheden biedt in het bedrijf, wat meestal wordt uitgedrukt in de positie en de beloning. Na de uitreiking wenste hij in ’t bij zonder de heer R. H. Zijlstra geluk. Door het ondergaan van een operatie heeft deze veel moeten verzuimen, maar toch is hij nog met goede cijfers ge slaagd. Daarna maakte hij hun die deelna men aan de beginnerscursus er op at tent, dat zjj zich verder kunnen bekwa men op de cursus voor gevorderden en de gevorderden kunnen doorgaan voor het diploma N.V.L. In Sneek kan men dus voor alle lascursussen worden opge leid omdat wij hier beschikken over een goede outillage en over bekwame lera ren. De heer J. v. d. Veen, die namens de Friesche Maatschappij van Land bouw de uitreiking bijwoonde, evenals de heer J. Boersma namens de firma Hu bert Co., wenste de geslaagden even eens geluk en bracht dank aan het be stuur van de school dat hun candidaten daarnaast wordt er ook voor ontspanning gezorgd. Na de koffiepauze leerde Mej. Van Ooyen ons enige nieuwe liederen, waar bij zjj opmerkte dat we tegenwoordig vlugger zingen dan vroeger. Ook werden een paar spelletjes gedaan waaraan ieder kon mee doen. Voor de middag maaltijd kregen we nog gelegenheid de omgeving te verkennen, waarvan allen gebruik maakten. Om half een riep de bel ons aan tafel. De maaltijd, die over heerlijk was, werd deze dag voor ons op gediend, wat voor een huisvrouw toch ook wel eens prettig is. Na deze ook gezellige maaltijd werden vrijwilligsters gevraagd voor de afwas. Het aanbod was groter dan de vraag. De dames die teleurgesteld werden mochten later wel eens komen helpen. In de keuken was het een hele drukte, maar met zoveel handen was de grote afwas vlug aan kant. Tot half drie konden we nog wandelen in het bos of in het zonnetje zitten luie ren. Daarna kwamen we weer bjjeen in de ontvangstzaal, waar Mej. Van Ooyen ren we allen weer thuis. In het kader van de wekelijkse fees telijkheden in IJlst werd zaterdag de plaatselijke zeilwedstrijd gehouden. Er was een flinke opkomst, mede doordat het watersportbedrijf „de Uitkijk” tien van haar stalen zeiljachten aan inwo ners van IJlst ter beschikking stelde. Het was prachtig zeilweer en op de Geeuw werd - soms enerverend - in drie klassen gezeild. In de gemengde klasse werd eerste de heer Hoekstra met een 16 m2, tweede de heer Nooitgedagt eveneens met een 16 m2 en derde de heer B. Troelstra met een Valkjacht. In de vrijheidsklasse won de heer Al- gra. In de klasse stalen kajuitjachten kwam de heer Blauw, na een verwoe de strijd met no. 2, de heer Snijder, als eerste uit de bus. Hjj won hiermee tevens de wisselbeker, uitgeloofd door de fa. Oppedjjk te IJlst. Derde werd de heer Reinalda, die de hele wedstrijd zonder fokkenist uitzeilde. Bij de prijsuitreiking memoreerde de heer V. d. Zee die met enige mensen van V.V.V. de jury gevormd had, nog even het feit, dat deze gezellige „onder ons” zeilwedstrijden hun 2e lustrum vier den. Het was een prachtige dag met veel publiek. stond het fraaie schip glanzend in de zon en feestelijk gepavoiseerd op de sleephelling om te water te worden ge laten. Een groot aantal familieleden, vrienden en bekenden van de eigenaar en verder nog vele belangstellenden wa ren hiervoor op de werf aanwezig. Drie jaar geleden ontdekte de heer E. W. Groeneveld te Diepenveen op de werf Admiraal te Hasselt een oud Fries jacht, waarop een kajuit was getim merd, en in zeer desolate toestand verkeerde. De eerst aanwijsbare eigenaar bleek een zekere heer Schermer te zijn geweest, die het na de oorlog in Aals meer kocht. Omdat op een van de spanten IJlst 1905 stond, dacht hij dat het bij Lanting in IJlst was gebouwd, maar dat bleek niet het geval te zijn. Lanting wilde de „Bestevaer”, zo heette het scheepje ook niet restaureren, maar wel een nieuwe boeier voor de heer Schermer bouwen. Deze ging daar niet op in en daarna ging het schip van hand tot hand, tot de heer Groeneveld het in handen kreeg. Deze bracht het twee jaar geleden naar de werf van de firma Joh. v. d. Meulen en Zn., toen nog in Joure, vanwaar het met de firma naar de werf aan SNEEK, van 23 t.e.m. 29 mei. Geboren: Jouke André, zv Klaas Kui per en Grietje Strikwerda, van Bols ward; Sylvia, dv Ebbel Kampen en Wietske Leentje de Boer; Sijbren, zv Cornells van Djjk en Anna Idzenga, van Oosterend; Douwe Albert, zv Jan Land stra en Christina Jantje Schokker, van Scharnegoutum; Anna, dv Robertus Adrianus Eduard van Gelderen en Roe lof je Visser, van Lemmer; Mario Fer nando, zv Sjjtze Comelis Röfekamp en Margaretha Johanna Bos; Bea Jeltje, dv Jentje IJkema en Hendrikje Pruik- sma, van Hichtum; Harmke, dv Har- men Anema en Tjitske Molenaar, van Bolsward; Jouke, zv Jouke Hjjlkema en Jeltje Schakel, van Tjerkwerd; Wilma Maja, dv Wijbe de Vries en Hiltje Anna Wijnja, van oppenhuizen; Veronica Maria, dv Folkert van der Pol en Catharina Afke Zijlstra, van Heeg; Sipko, zv Tom Zwart en Janny Hoek- sema; Caroline Thérèse, dv Albertus Uit Oude Groeneveld en Gertha Geer truida Flapper; Pieter, zv Berend Pijl man en Grietje Zejjl; Loesje Johanna, dv Thomas van der Laan en Feikje Bakker, van Scharnegoutum; Wiebren Johannes, zv Sierk Nieuwenhuis en Sjoukje Oosterbaan, van Workum; Piet sje Rikst, dv Sieds Schurer en Aukje Lutske Tippersma, van Lemmer. Ondertrouwd: Klaas Terpstra, 22 jaar en Jeltje Louwsma, 20 jaar; Wouter Schikker, 23 jaar en Aukje Pereboom, 20 jaar; Theodorus van der Molen, 24 jaar en Pietje Hamstra, 23 jaar; Anne Jan Abelskamp, 24 jaar en Wietsche Lolkje Wiersma, 26 jaar. Gehuwd: Gerardus Johannes Dijs, 39 jaar en Angenis van Gosliga, 25 jaar; Lucas Johannes Foekema, 22 jaar en Boukje Susanna Bosma, 22 jaar; Joe- ke Baarda, 27 jaar en Maria Niessina Haga, 20 jaar; IJme van der Meer, 27 jaar en Margaretha Helena Maria de Vries, 25 jaar; Johannes de Jong, 25 jaar en Maud van Beusekom, 25 jaar; Tjalling Philippus Maria van der Zee, 22 jaar en Baukje Antje Vermaning, 20 jaar; Eelke Klijnsma, 22 jaar en Nel ly Pietje de Jong, 19 jaar; Melle van der Kooij, 25 jaar en Beeuwina Frederi ca Vlas, 26 jaar; Freerk Kooistra, 24 jaar en Antje Bokkinga, 23 jaar. Overleden: Wijbe Cnossen, 78 jaar, w.v. Elisabeth Cnossen; Klaas Hofman, 74 jaar, w.v. Baukje Vellenga; Pietje van der Weide, 82 jaar, w.v. Hendrik de Vries; Ink Blecker, 56 jaar, w.v. Jel- le van Netten, van Gaastmeer; Jentje Westra, 65 jaar, e.v. Tjaltje Huisman, van Bozum; Jacob Brinksma, 84 jaar, w.v. Gepke Dorhout, van Wommels; Kornelis Piersma, 90 jaar, w.v. Dirkje Hoffman; Harm Scholten, 57 jaar, e.v. Klaske de Vries; Cornelis Melchers, 76 jaar, w.v. Uilkje Bouma, van Sint Nico laasga; Jetske Rusticus, 80 jaar, e.v. Douwe de Vries.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1