Waterpoort-krabbels f agenda"] Helling bruggelden kan worden afgeschaft onder de tegenwoordige omstandighe den, nu het wegtransport steeds meer het vervoer te water vervangt, is naar de mening van B. en W. ongewenst en niet in het belang der gemeente. Jelmer van der Meulen met pensioen na baanbrekend leraarschap Nieuwe Chr. Kleuterschool in Noorderhoek en Lagere School in Lemmerwegwijk IJLST W YMBRITS ER A DEEL van en ni door Speurde Vermiste auto uit Heeg is terecht Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WW, I 119e jaargang no. 49 Donderdag 18 juni 1964 DRIJFHOUT! NIEUWSBLAD Wachtmeester bevorderd w. Schennis der eerbaarheid Klaas Vrolijk overleden te® Stadgenoot had Dc rijkspolitie op stap Grote toeloop nieuwe lezers naar herbouwde leeszaal en bibliotheek Eindexamen Magister Alvinus-Gymnasium Eindexamen Chr. Kweekschool, Sneek Mevr. Pruiksma te Ijlst wordt zondag 103 jaar Veel nieuwe boeken in prettige omgeving I Morgen geen autoverkeer op Oosterdijk Oud-Sneker verlaat onderwijs auto-onge- j val op de Afsluitdijk Daders dronken en zonder rijbewijs De Japanners zijn er Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en R.H.B.S. en R.M.S.v.M, Sneek Begin van brand Parturen Waterpoort partij Dc Wip-feesten p’ SNEEKER NIEUWSBLAD •i de In en om de starttoren van R. Algra, heren klooster Groendük of Sytsingawier Kinderen spelen graag in en aan Er zijn al weer vrij veel Duitsers L regelde vacantiegasten geworden. ri a era\znnrt nvnnwnl uro ran meer maar weer ingestoken. AMICITIA THEATER Opleiding Nog slechts veertien dagen is de Sneker Openbare Leeszaal en Bibliotheek haar nieuwe „pakje” en met haar zeer aantrekkelijke nieuwe indeling in het I Geslaagd voor het eindexamen middel bare school voor meisjes: M. A. Abeln. R. H. de Haan, A. Hoek stra, A. T. Hoekstra, G. A. de Jong, H. L. Ligthart, A. Olü, J. Rienksma, K. Terpstra, H. A. A. J. de Vries, L. de Vries, allen uit Sneek. K. J. Schuurman, Bolsward, R. J. Pier- sma, Heeg, B. Hornstra, Lutkewierum; J. Seinstra, Scharsterbrug; R. T. Bak ker. Tirns; A. v. Gorkum, Roordahui- zum; F. Wind, Uitwellingerga. voor gewoon l.o. in de Lemmerwegwijk. Deze zal zes lokalen bevatten, terwijl per lokaal ten hoogste 48 leerlingen zullen worden toegelaten. ge van de heer W. Grondsma te Nijezijl brand was ontstaan. De vlammen sloe gen al boven het dak uit. Door het korda te optreden van de heer F. Antonides, die het vuur met emmers water bluste, bleef de garage, waarin een personen auto stond, behouden. <ïer zin I I I l' Er zijn drie soorten mensen, die men niet uit hun tent moet lokken: ambtenaren, klanten en weduwen. (Chinese zegswijze) In verband met het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag op het wegdek zal de Oosterdijk morgen, vrijdag, bij goed weer afgesloten worden voor alle auto verkeer. 5 Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Enige weken geleden vermeldden wjj in onze rubriek „Vijftig jaar geleden”, de namen van de in 1914 geslaagde candidaten voor het toelatingsexamen van de rijksnormaallessen te Sneek. Deze lessen, reeds lang opgeheven, gaven de meest eenvoudige opleiding voor het examen ter verkrijging van de acte als onderwij zer. Als eerste der candidaten werd genoemd Jelmer van der Meulen, die daar mede als jongen van 11 jaar de eerste schrede zette op het pad van het onder wijs. Thans 50 jaar later, gaat hij het onderwijs verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd en wel als directeur van de rijkskweekschool voor onderwijzers te Haarlem. Hij bleef de rijksnormaallessen niet lang volgen. Reeds in het eerste leerjaar daarvan deed hij examen voor toelating tot de rijkskweekschool te Groningen, een vergelijkend examen met een zeer beperkt aantal plaatsen. Na aan deze school de akte te hebben behaald, moest hij zijn militaire dienstplicht vervullen, doch keerde daarna naar zijn geboorte plaats terug wegens zijn benoeming tot onderwijzer aan de pas opgerichte open bare school voor M.U.L.O. (1920), hoofd de heer F. de Wit. Zaterdag 20 juni Seriewedstrijden voor leden en jeugdleden van de Kon. Zeil- Sneeker- De rijkspolitie van Wymbritseradeel heeft opgelost het geval van de vermis te bestelauto van de heer Postuma uit Wommels. Deze wagen werd sinds het weekend van 6 op 7 juni vermist. Hij was van de parkeerplaats in Heeg ont vreemd. De rijkspolitie van Wymbritseradeel heeft het er gisteren een gemakkelijke dag van gemaakt. De beroepsmensen en de reservisten met hun dames zijn in een bus van de firma Sjjpersma op reis gegaan onder ideale weersomstan digheden. Zo ging het naar Noordwol- de, waar een bezoek werd gebracht aan de rietvlechtschool; in Giethoorn werd gepunterd, de Veluwe werd nog even aanschouwd, in de omgeving van ’t Har de en in Zwolle werd bü Suisse heerlijk „gebunkerd”. Al met al is het een zeer genoeglijke dag geweest. B. cn W. onzer gemeente stellen de Raad voor de heffing van bruggelden af te schaffen. De opbrengst als bijdrage in de kosten van onderhoud en bediening der bruggen heeft praktisch geen beteke nis meer en verhoging van de rechten Gedenkboek. Van zijn hand verschenen verscheidene leerboeken voor Neder landse Taal- en Letterkunde. De heer Van der Meulen zal op 4 juli aanstaande afscheid nemen van het on derwijs. Oud-leerlingen die bij het af scheid aanwezig willen zijn, worden ver wezen naar de advertentie daaromtrent in dit nummer. sanering De gehele boekenvoorraad is „gesa neerd”, d.w.z. de oude rommel is er uit en er is een hoeveelheid nieuwe litera tuur voor in de plaats gekomen. Er is echter nog een magazijn, waarin een I Vorige week werd bjj Dr. J. P. een V. d. Heem product is. .Het werd I Otto aan de Leeuwarderweg, een do- nl. vervaardigd door de heer Tromp, I de Lepelaar gebracht, die gevonden chef van de Technische Dienst in *g I was op het Sneek-terrein aan de Lem- -w- I merweg. Zelf had dr. Otto er drie de fotografie zijn vrije tijd aan be- l tirnlznn tnvnron non Inr’Onrl <yA7io<rt hii sfpnHHp Gistermiddag is men begonnen met de inrichting van de Japanse fabriek waar in o.a. ritssluitingen gefabriceerd zullen worden en voorlopig ondergebracht wordt in de gemeentelijke fabriekshal aan de Vrijbuiterstraat, die onlangs door Van der Heem verlaten is. Met behulp van een heftruck werden grote kisten uit Ja pan, vermoedelijk machines en werk tuigen bevattende, van twee vrachtauto’s getild en daarna in de fabrieksruimten gebracht. Bü dit werk waren ook al enige Japanners aanwezig. Dinsdag is onder Goënga, tussen dit dorp en de rüksweg, door de rükspoli- tie een vrij jonge inwoner van Sneek aangehouden wegens openbare schennis der eerbaarheid. Hjj stond al enige tpd onder verdenking, daar hij dit feit reeds bij herhaling gepleegd had. De wagen is in Alkmaar aangetroffen waarheen de daders, de 19 jarige P.B. uit Sneek en de 20-jarige E.H. uit Heeg zjjn gereden. Ze bleken beide in staat van dronkenschap te verkeren tüdens deze „operatie” en waren evenmin in het bezit van een rübewijs. Het is een geluk, dat de politie erin is geslaagd, deze wegpiraten van de open bare weg te verwüderen. Als van derge- lijke gevallen meer aangifte werd ge daan, zou de verkeersveiligheid onge- twüfeld een stuk toenemen. 500-tal oude, belangrijke en klassieke werken zjjn opgeslagen, die het opbergen nog waard zijn, maar die in de bili- otheek niet meer „tonen”. Van deze ban den komt een catalogus, zodat ze ook nog te leen zijn. Maandag slaagden de dames J. van Dük, Bozum; J. Holkema, Rauwerd; W. H. Kasper, G. Sprik en A. Spüksma allen te Bolsward; J. T. M. Tillema, Heerenveen; J. de Vlas, Echtenerbrug en H. de Vries, Sübrandaburen. De heren M. Eisma, Nüland; G. Hiem- stra en B. Wielinga Sneek; Ph. Hingst, Tirns; J. Meesters en J. H. Tuinstra, Heerenveen en Th. de Vries, Oudehaske. De laatste candidaten de heren S. C. van Abbema, Longerhou en W. Wester Hindeloopen zijn eveneens geslaagd. Al le candidaten van deze school hebben het „gehaald”. dingen op, o.a. aan een van zijn ar men. De bestuurder van de Amerikaan se wagen, een vacantieganger met zijn gezin uit Californië, heeft hem naar het St. Antonius Ziekenhuis gebracht. Dr. Donkersloot verleende daar geneeskun dige hulp, waarna de heer De Vries naar huls kon terugkeren. Verder heeft zich in deze korte perio de een aantal meisjes opgegeven, om opgeleid te worden voor leeszaalassisten- te. Deze praktische opleiding van twee jaar zal voor de meisjes in een dergelij ke prettige omgeving ongetwijfeld tot goede resultaten leiden. in pu bliek getreden, of het aantal leden is opzienbarend gestegen met maar liefst een vijftigtal boekenliefhebbers. En dit, terwijl het zomerseizoen feitelijk nog moet beginnen; een seizoen waarin begrijpe-lijk het aantal eerder afneemt dan stijgt, daar een toeneming vanzelfsprekend in de winter plaatsvindt. Dit verschijnsel is echter wel te ver klaren uit het feit, dat de jongeren nu geheel zelf kunnen zoeken naar het boek van hun gading, terwijl de ouderen lie ver een boek voorgeschoteld en aange- prezen krijgen door het personeel, hoe wel ze natuurlijk ook zelf kunnen snuf felen.. Negen jaar is hij aan deze school ver bonden gebleven. Vele oudere Snekers, zowel leerlingen van die school als hun ouders, zullen zich wellicht nog herinne ren de Boomplant- en Volkszangdagen, de Sinterklaasfeesten, „Ons Clubwerk”, het tweemaandelükse tüdschrift „Ouder- blad”, activiteiten waaraan Van der Meulen meewerkte. Hü zette ondertussen zü'n studie voort en behaalde achtereenvolgens de akten voor Duits M.O. en die voor Nederland se Taal- en Letterkunde. Deze akten baanden hem de weg naar de kweek- schoolwereld. In 1929 verliet hü Sneek dan ook wegens zün benoeming tot le raar te Appingedam, welke betrekking hij 9 jaar bekleedde om deze te verwisse len voor die van directeur van de rijks kweekschool te Meppel. Tüdens zün di recteurschap van deze school zocht hü met zün collega’s naar nieuwe mogelük- heden voor de onderwijzersopleiding.. De ze pogingen gaven direct na de tweede wereldoorlog mede richting aan de ver nieuwing van het kweekschoolonderwüs. In 1946 verliet hü Meppel om directeur te worden van de bekende Haarlemmer RÜkskweekschool De wachtmeester der eerste klasse van de rükspolitie Boersma is met in gang van 16 juni j.l. bevorderd tot opper wachtmeester en gelüktüdig aangesteld als rayoncommandant te Zoutkamp. Hü is inmiddels ter plaatse in functie getre den. Bü zün afscheid van Wymbritseradeel was o.m. aanwezig burgemeester van Hout, die waarderende woorden tot de heer Boersma sprak; dit deden even eens de groepscdt.adj. De Vries en de op perwachtmeesters Hoekstra en Tigche- laar. De heer Boersma werd een atten tie aangeboden; zün vrouw werd in de bloemetjes gezet. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bjj contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name In het jaar 1952, hef jaar waarin de kweekschoolwet werd aangenomen, werd hü als waardering voor zijn activi teiten door dc Koningin onderscheiden met de benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Van zijn inzichten op onderwijsgebied blijkt uit het ter ge legenheid van het eeuwfeest van de Haarlemmer Kweekschool uitgegeven Zaterdagmiddag ontdekten twee meis jes dat in een hoop hout achter de gara- Tamboer- en Dit behoeft vereniging „Sneek” op het meer. Aanvang nam. 2 uur. Zaterdag 20 juni Kaatsver. Waterpoortpartij le klas Mevr, de Wed. R. Pruiksma-Bakker, de oudste inwoonster van IJlst, hoopt a.s. zondag 103 jaar te worden. Zij zal haar verjaardag echter de volgende dag vieren. Zondag komen alleen de allernaaste familieleden haar feliciteren. Het wordt maandag wel niet zo’n drukte als drie jaar geleden toen zij de eeuw vol maakte, en dat wil ze ook niet, maar stellig toch weer een feeste- lüke dag. Vooral omdat de hoogbejaar de nog zo flink is. Ook geestelü’k. Mevrouw Pruiksma woont nog naast haar zoon en zün vrouw onder één dak, wat voor haar een grote steun is, maar het Wumkeshüs in Sneek lokt haar nu toch ook wel aan. Vooral omdat haar honderdjarige zuster mevr. A. van Wal-Bakker het daar zo naar de heeft. - Waar volgens B. en W. in dit geval genoegen kan worden genomen met een verklaring van het schoolbestuur, dat de nieuwe school door het vereiste aantal (minimum 30) leerlingen zal worden be zocht en de aanvrage ook overigens aan de gestelde wettelüke eisen voldoet, ad viseren B. en W. de Raad de gevraagde medewerking te verlenen. Voor het stichten van het schoolge bouw zün daarna nog de zgn ministeriële urgentieverklaring en een rüksgoedkeu- ring voor de uitvoering van het plan no dig. Ook heeft de Vereniging medewerking gevraagd voor de bouw van een school Als de Raad hiermee accoord gaat, wordt de Verordening op de heffing van bruggelden, die op 11 juli 1921 opnieuw werd vastgesteld en sedertdien enige ma len is gewüzigd, ingetrokken. Het recht tot inning van de bruggel den werd aanvankelük telkens om de vier jaren, later jaarlüks verpacht. De oorlog veroorzaakte een aanzienlüke da ling van de opbrengst, waardoor over 1943 de verschuldigde pachtsommen aan de brugwachters werden kwütgeschol- den. Daarna werd hun boven de op brengst van de bruggelden een weke- lükse vergoeding toegekend, welke van af 1 januari 1963 89,10 bedroeg. Hoe wel na de oorlog aanvankelük een ople ving in de scheepvaart intrad, is de op brengst van de rechten de laatste jaren aanmerkelük lager dan voor 1940 en nog steeds dalende. In 1957 bedroeg dit nog 911,- maar in 1962 nog maar 357,-. De afschaffing zal intreden met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. Twee stadgenoten, de heren W. Teensma en R. Lolkema, bekende j en zon- het dag meegedaan aan de tippeltocht Amsterdam-Tilburg, afstand 120 km. Dit was de derde en alle keren was de heer Teensma van de partij. De heer Lolkema liep hem voor de eer- Aan de zaterdagmiddag in het Sport park te houden Waterpoortpartü nemen de volgende twaalf parturen van le klas kaatsers (vrüe samenstelling) deel: 1. J. W. Koopal, K. van Wieren, B. Noordenbos ;2. W. Vlietstra, G. Dükstra. F. de Vries; 3. J. Meier, J. Visser, W. de Groot; 4. R. de Groot, Sj. Heeringa, Joh. Halbesma; 5. J. Sütsma, J. Pander, J. Westra; 6. Joh. Zplstra, G. de Jong, G. Langerak; 7. G. Okkinga, S. Sikkema, K. Cuperus; 8. H. Schuil, M. Santema, P. Ijsbrandy; 9. J. van Seü'st, Joh. Jan sen, T. Velstra; 10. R. Kuiper, P. Auke- ma, H. Bultje; 11. Sj. Tjeerdema, A. Tjeerdema, A. Hiemstra, R. van Wieren; 12. D. Scheepstra, E. Heeg, D. Talsma. Een büzonder attractie is dat dit jaar voor het eerst weer eens een Sneker par tuur aan de Waterpoortpartü deelneemt. Dinsdagavond speelde het Muziek corps van de Lyempf te Leeuwarden op het podium, wat vrü veel publiek trok. De mooie muziek had echter nog meer belangstelling verdiend. Hedenavond treedt het PÜpercorps Advendo op. geen nadere aanbeveling. verbeteringen aangebracht. Er is al een beerput geplaatst voor beter sa nitair in de toren en ter weerszüden en achter de toren zün tegelterras- jes gemaakt. Dit laatste is ook een I belangrüke verbetering. Als het wat *g lang geregend had was het er een Bü de grondwerken in de Stadsfen- glibberige vieze boel. I Aan de voorzüde kan het (nog?) L -■* te laag en het wa ter staat bü ooste lijke wind over de al vrüwel geheel verneilde be- y schoeiing heen. De gehele situatie B. en W. menen dat t.a.v. deze aan vraag eveneens met de genoemde ver klaring van het bestuur genoegen kan worden genomen. Daarnaast heeft het bestuur nog een lüst overgelegd met de namen van de leerlingen uit de Lemmer- wegwük, die momenteel een school in de binnenstad bezoeken en t.z.t. ook voor plaatsing op de nieuwe school in aan merking komen. B. en W. stellen voor ook dit verzoek in te willigen waarbü overigens wat de bouw betreft, hetzelfde geldt als voor de Kleuterschool. Donderdag 18 juni t.e.m. zaterdag 20 juni iedere avond te 8 uur film: Jouw beurt schatje. Zondag 21 juni te 5 en 8 uur en dinsdag 23 juni te 8 uur fihn: Ook commando’s kennen angst. Zondagmiddag 21 juni te 2.30 uur film: De held van Troje. Woensdag 24 juni ’s avonds 8 uur film: Mondo Sexy di Notte. ener van cic i eennisene uienst in g Haarlem, die daar naast zün hobby: - mexwcg. ..au Ui. wvlv „xxe de fotografie zün vrüe tijd aan be- I I weken tevoren een levend gezien bij steedde. x.l eril viix xxe oxax liaxiexx vcxxx ut, _l K.Z.V.S. op het Kolmeersland worden Geslaagd voor afd. A. de dames Th. M. Brattinga en L. H. Krook, Sneek en de heren R. P. J. Brenninkmeüer en R. W. F. Diekstra, Sneek en D. Snieder te Oosterlittens. Voor afd. B de heren J. R. Algra, IJlst; J. Attema, Makkum; J. A. Dük stra en B. A. G. M. Tromp Sneek; S. Meinsma, Baard en H. Schukking, Wom mels. „Sneek”. kaatsers (vrüe samenstelling) in het Sportpark. Aanvang 1 uur. Zaterdag 20 juni Voetbalwedstrüd in Woudsend tussen „The Good Old” van Woudsend tegen Amsterdams Vetera nenelftal ten bate Ouden van Dagen. Aanvang 7.30 uur. Maandag 22 en dinsdag 23 juni Circus Boltini. Standplaats: Martiniplein. Voorstellingen maandag 8.15 uur, dins dag 4 en 8.15 uur. Dinsdag 23 juni ’s avonds 8 uur Orgel concert Piet Post in Martinikerk Sneek. Zaterdag 4 juli Grasbaanraces Heeren veen met oa. Speedway en züspankias- se in het Sportpark Heerenveen. Aan- van races 5.45 uur. Training 4 uur. Als eersten in Sneek (voor zover ons bekend) zijn op het terrein van de Sneeker Jachthaven papieren vuilniszakken geplaatst, die de oude onesthetische halve olievaten hebben vervangen. De zak ken, die een inhoud hebben van zeventig liter en tegen water kun nen, worden in aan de jachthuizen aangebrachte beugels bevestigd en zijn van boven met een deksel afgesloten, zodat ze niet alleen praktisch, maar ook hygiënisch zijn. Als waarschuwing staat er ech ter op gedrukt, dat men er geen hete of brandende as in mag gooien. Glasscherven of andere scherpe voorwerpen zijn natuur lijk ook mind.er geschikt omdat die door het (hoewel stevige) pa pier kunnen steken. Bij normaal gebruik zijn ze na een dag of vier vol. Er zijn al vier geplaatst en voor de vijfde moet nog een plaatsje worden gevonden. een flinke betonnen bak gemaakt, waarin hü enige decimeters water heeft laten lopen. Zün kinderen kun nen hierin nu bij warm weer lekker omspringen, maar er ook scheepjes e.d. in laten varen. Het bestuur van de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs alhier heeft de Raad verzocht medewerking te verlenen voor ’t stichten van ’n nieuwe kleuter school in de Noorderhoek. Deze aan vraag houdt verband met de sterke uit breiding van dit stadsdeel gedurende de laatste jaren en de daarmee gepaard gaande toeneming van het aantal kleu ters. niet. Het ligt daar -| I I. wal was te hoog. Toen zün rnonr maar wnor incrocfnlzon De heer J. B. G. de Vries alhier is dinsdagmiddag op de kop van de Afsluit- dük ter hoogte van Kornwerderzand met zün auto waarmee hü op weg was naar huis bü het talud van de basaltglooiing neergereden. Oorzaak van dit ongeval was een grasmaaimachine die bezeg was het gras van de berm te maaien en daarbü om de veertig meter om de paaltjes heen op de rüweg kwam. Een grote Amerikaanse wagen die met grote snelheid reed moest daarom plotseling stoppen, maar achter hem reden vüf wa gens waarvan die van de heer De Vries de vierde was. Er dreigde dus een ern stige kettingbotsing en om die te voorko men is onze stadgenoot na eveneens krachtig te hebben afgerémd naar de berm uitgeweken, waarna hü echter bü het talud neerreed. Zün auto werd hierdoor zeer ernstig gehavend en zelf liep hü enige verwon- *1 ne zün vier gave kogelpotten uit de middeleeuwen ge il vonden en scher- x ven van negen pot- I ten die van rond de I jaartellihg dateren L zoals Prof. Water- bolk uit Groningen I en zijn assistent L hebben geconstateerd. De gave exem- langs deze züde van het meer wordt I plaren lagen op vier meter diepte op trouwens bedenkelü'k. Het meer I de bodem van een oude waterput die vreet het onbeschermde land weg. was afgedekt met een molensteen. I Daar het hier een historische plaats l betreft, waar heel vroeger ook hét klooster Groendük of Sytsingawier runneren speien graag in en aan I heeft gestaan, mag verwacht worden het water. Maar dat is gevaarlük en I dat er wel meer merkwaardige bo- daarom heeft de heer Draaisma in L demvondsten te voorschün zullen ko- het erf bü zijn woning IJlsterkade 90 l’ men. een flinke betonnen b"1, L -ca- xyn ai weer vxy veel uunoeia l’ met hun zeil- of motorboot in Sneek I en op het Sneekermeer. Dit zün al ge- regelde vacantiegasten geworden, l' Zondagavond evenwel waren er I ook twee met amfibie-auto’s op het I. water. In het haventje van Van der I* Meulen aan het Roekoegat probeer- revusma eu xv. ixumeiua, I den ze aan land te gaan, maar de tippelaars, Jiebben zaterdag I, wal was te hoog. Toen zün ze I J~- I Bü de opening van de niéuwe fa- ste maal. Ze startten zaterdagmid- briek van V. d. Heem speelde de heer dag om half zes en arriveerden de I Harry Holtman, dirigent van het volgende dag omstreeks half vier in Van der Heem Mannenkoor, op een Tilburg, zodat ze er plm. 22 uur over electrisch orgel, dat züdelings ook al hebben gedaan. I Onze bekende stadgenoot de heer K. Vrolük, oud-Regenboogzeiler, is gisteren na een langdurige ziekte in het St. An tonius Ziekenhuis overleden. Hij zou op 5 juli a.s. 78 jaar geworden zijn. Klaas Vrolijk, die vele jaren de nes tor van de Sneker Regenboogzeilers is geweest, was in zeilerskringen een po pulaire figuur. Zowel hier als in Hol land, waar hij vele jaren geregeld aan de wedstrüden op de Kaag deelnam en daar, evenals hier, vele jaren aaneen Sneek ook in de Holland-Friesland wed strüden mee vertegenwoordigde. En hü was een uitstekend wedstrüd- zeiler, zodat zün prüzenkast een uitge breide collectie bekers, plaquettes, me dailles en andere waardevolle tropheeën bevat. Het hoogtepunt in zün lange zei- lerscarriêre bereikte hü echter in 1951, toen hü nationaal kampioen in de Re gen boogklasse werd. De opleiding van de jonge zeilers-ge- neratie had eveneens zijn grote belang stelling. Hü was dan ook vele jaren vas te plaatsvervangend-instructeur aan de zeilschool van de heer Stam en de Flits- bouwcursus van de K.Z.V.S. had even eens zün warme belangstelling. Vele avonden was hij als belangstellende bü de bouw aanwezig. Evenals zovele oudere zeilers heeft Vrolük van jongsaf en in verschillende klassen gezeild, o.a. ook in de D-klasse waarin hij met zün „Gretha” eveneens vele prüzen heeft gewonnen. Mede door zijn grote populariteit werd hü, toen het gemeentebestuur in 1954 de Órde van de Sneker Pan instel de, op voordracht van de beide zeilver enigingen de eerste Schipper in deze or de. De »heer Vrolük was tevens oud-voor- zitter en erelid van de Bridgeclub Sneek”. I de Lepelaar gebracnt, die gevonden I was op het Sneek-terrein aan de Lem- J merweg. Zelf had dr. Otto er drie j weken tevoren een levend gezien dij F de boerderü van Tilma aan de Zwet- J te. I De Lepelaars komen in ons land voornamelijk voor op Texel en bü I Callantsoog en sporadisch ook in het L binnenland. Het is dan ook de eerste I keer in de 26 jaren dat dr. Otto hier I woont, dat hem een dood exemplaar werd gebracht. .4 ■y

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1