E AGENDA^] Uitstekend kaatsen ondanks het slechte weer Op wispelturige wind viel moeilijk peil te trekken Alle negentien kandidaten slaagden van Bijeenkomst Kon. Mij. Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL gecombineerde uitgave van en IJLST oijeenKomsi rxon. mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde Maandag 22 juni 1964 119e jaargang no. 50 Waterpoortpartij 1964 Uitstapje Herv. Vrouwen ver. Woudsend Seriewedstrijden K.Z.V.S. Eindexamen Chr. 3 j. Middelb. Handelsavondschool Jelmer v. d. Meulenprijs ingesteld Aankoop vier woningen in het Zomerrak K. de Jong plotseling overleden Wilco Berga ongesla; VARA wijdt aandacht aan Groninger universiteit Vulpenset K. v. K. voor Hennie Mantel, boekenbon voor Jan Jellema Auto in het w ater gereden -- H«t Sneeker Nieuwsblad is een Kies uw vriend met de ogen van een oude man en uw paard met de ogen van een jonge man. Weinig buitenlanders zegt V.V.V. Buien torpedeerden de IJsselmeerraee NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ^—2” Geslaagd Boerderij te Jutrijp door de bliksem getroffen Geslaagd Grote bedrijvigheid op straatweg Sneek-Jutrijp Twee koeien door de bliksem gedood Onderhandse opdracht Aanbesteding onderbouw nieuwe Lemmerbrug Jamborette-zegel 1964 van Suriname Chr. Lyceum gen SNEEKER NIEUWSBLAD 1630; 12e. Folkert Postma 461; 13e. S. Boersma Wïlco Berga 1. a. ƒ510.000,-; b. 486.000,-. a. besproeien en afsponzen 4 H.B.S. voor Stuurop. ne- suc- Het wedstrijd-comité van de Kon. Zeilver. „f gestaan of de laatste wedstrijden al dan niet door moesten gaan. Vooral ’s nïór- De heer Van der Meulen werd uitge nodigd in de toekomst de prijs uit te rei ken. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. In de Julianaschool werden de vorige week woensdag en vrijdag de mondelin ge eindexamens v. d. Chr. 3j. M.H.A.S. afgenomen. Het werd voor de kandida ten en het personeel een volledig suc ces. Slaagden vorig jaar alle veertien kandidaten, dit jaar waren het er gentien die hun hard werken met ces bekroond zagen. Het zjjn de dames: Sietske Dijkstra, Atje Kooistra, Frouwkje Krekt, Hennie Mantel, Gerry Ringma, Wiesje Vogel vanger en Jellie v. d. Wal te Sneek, Trijntje Buma en Hillie Hoekstra Oude- ga(W), Ans Hoogland en Tilly de Ja ger Oppenhuizen en Uitwellingerga, Her- mien Kasper te Bolsward en de heren Gerke de Boer, Jan Jellema en Jelle v. d. Werf te Sneek, Klaas Hofman, Hommerts, Douwe Smit Abbega, Sjirk Twjjnstra, Workum en Andries Wieger- sma Oudega (W). Onmiddellijk na de uitslag werden de diploma’s door de directeur, de heer L. G. Krol, uitgereikt. De afgevaardigde v. d. Kamer van Koophandel en Fabrie ken, de heer G. H. de Grijs, reikte na een kernachtige toespraak de vulpen set uit aan de best geslaagde van het examen. De gelukkige was mej. Hennie de bloemschikwedstryd in Leeu- eer- de Bij de beoordeling zal de docenten vergadering aandacht besteden aan de cijfers, maar ook aan de wijze waarop de leerling(e) zich verdienstelijk heeft gemaakt. Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur is te Jutrijp op de grens tussen Sneek en Wymbritseradeel een personenauto, die uit de richting Sneek kwam, in het rechts langs de weg lopende kanaal gereden. Een gedeelte van de weg was daar af gezet om de wielrijders gelegenheid te geven daar gebruik van te maken omdat het rijwielpad vernieuwd werd. Vermoe- delijk heeft de bestuurder van de auto de afzetting te laat opgemerkt of nader de er al een tegenligger. In elk geval be gon zijn auto, vermoedelijk door het nat te wegdek, te slippen en kwam hjj na een hele slag te zijn gedraaid rechtstan dig in het water terecht. De bestuur der, die alleen in de auto zat, kwam met de schrik vrij. Donderdagavond werd de heer K. de Jong, te Heeg, toen hij per fiets op weg was om een familiebezoek af te leggen onwel en hij overleed ter plaatse. Hij was 54 jaar. Dit plotselinge verscheiden heeft velen in Heeg ontroerd, daar de heer de Jong door zijn Kantoor- en Boekhandel een ge ziene figuur was in het dorp. Ook behartigde hij vele jaren als agent op uitnemende wijze de belangen van het Sneeker Nieuwsblad. Jong 3043 punten; 2. K. Jissink 2390; 3. H. Bak ker 2344; 4. H. Donker 2089; 5. P. de Jong 1964; 6. H. Jongejans 1323; 7. A. M. Sustring, Leeuwarden 994; 8. H. Girisch, Leeuwarden 747; 9. D. de Haan 731; 10. M. v. d. Werf, Heerenveen 585; 11. Scheper, Heerenveen 261. AAAAAAlVSAAAA^AAAAAAAAAAAA^ Mantel die met 2 negens en 3 achten de erepalm wegdroeg, dicht op de huid gezeten door Gerke de Boer en Sjirk Twijnstra elk met 2 negens, 2 achten en een zeven. Van degenen die vanaf de 1ste klas de school hadden bezocht, had Jan Jel lema het hoogst aantal punten. Hij kreeg de boekenbon uitgeloofd door het be stuur der school. Bjj monde van Gerke de Boer werd het personeel met een geestig toespraakje hartelijk bedankt voor de genoten lessen: welke woorden hij vergezeld deed gaan van een doos sigaren voor elk lid van het perso neel. Ter gelegenheid van liet afscheid van onze stadgenoot de heer Jelmer van der Meulen als directeur van de Ryks- kweekschool te Haarlem, heeft de ouder- conunissie van deze school een Jelmer v. d. Meulenprjjs ingesteld. Deze zal op voorstel van de docentenvergadering jaarlijks worden uitgereikt aan die leer ling uit de vierde klasse, die zich ver dienstelijk heeft gemaakt voor de school en of de schoolgemeenschap. Naar de plaatselijke VW ons meedeel de is het aantal buitenlandse vakantie gangers nog betrekkeljjk gering in onze gemeente. 10 Duitsers, 9 Engelsen, 3 Fransen en een Belg boekten voor ver blijf. Ook het onderdak bij particulieren le verde weinig moeilijkheden op. De bui tenlandse olie-mensen blijken allemaal een tehuis gevonden te hebben. Al met al is het nog vrij rustig. AMICITIA THEATER Dinsdag 23 junj te 8 uur film: Ook com mando’s kennen angst. Woensdag 24 juni ’s avonds 8 uur film: Mondo Sexy di Notte. Advertentieprijs 15 cL per mm. Bjj contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad De boven het Ijsselmeer hangende buien hebben de vijfde IJsselmeerraee, die gister door de Sneeker Zeil Club in samenwerking met de afdeling Fries land van de Nederlandse Regenboog- club gehouden zou worden, zodanig par ten gespeeld dat de race moest worden afgelast. De windverwachting was aan vankelijk van dien aard dat de organi satoren van mening waren dat er ge varen kon worden. Na een uur uitstel werden de boten dan ook gistermorgen om tien uur vanuit de haven van Stave ren gestart. Bjj de regenbogen startten Alberda, Röfekamp, mr. V. d. Werf en De Wilde. De heren Doevendans en de Vries bleven aan de wal. In de 22 m2 klasse, verlieten vijf minuten later alle zes Ingeschreven jachten de haven. Of schoon het best meeviel, was een drei gende bui de oorzaak dat Alberda na enkele honderden meters varen er de brui aan gaf en terugkeerde. Op dat mo ment had Röfekamp reeds een voor sprong genomen, gevolgd door De Wil de. Bij de 22 m2’ers had Ir. Bonnema de leiding. Na het goede voorbeeld van de voorzitter der regenboogclub wijzig den ook de overige boten min of meer schoorvoetend hun koers en liepen ook zij de haven van Staveren weer binnen. En nauwelijks waren de boten afge meerd of een hevige regenbui met stormachtige wind brak los. Besloten werd daarom niet meer te varen en de wedstrijd opnieuw vast te stellen op zondag 2 augustus. In de loop van de namiddag arriveerden vrijwel alle deel nemers weer in Sneek, respectievelijk 2c omloop Eigenlijk heeft partuur Pander alleen voor de spannende partijen gezorgd, want ook in de 2e omloop tegen Sj. Tjeerdema c.s. werd de stand 5 eersten geljjk. Met een buitenslag van Tjeerde ma op 6-2 werd dit partuur uitgescha keld en kon partuur 1 (J. Sjjtsma, J. Pander en J. Westra) al op een prijs re- keen. Partuur 7 met de wisse opslag van Hot ze, een tactisch kaatsende Santema en een flink aantal bovenslagen van Ijs brandy was oppermachtig tegen par tuur 5 (D. Scheepstra c.s.) By de stand 5-1 en 6-6 retourneerde Santema prach tig en was nr. 5 kansloos geklopt. Par tuur 9 kwam aanvankeiyk door goed op slaan van Rinie Kuiper met 2-0 voor, maar toen kwam de jongere formatie van R. de Groot c.s. onstuimig opzetten en kregen Kuiper c.s. geen voet meer aan de grond. Met 5-2 en 6-2 moesten ze het veld ruimen. 1c omloop f Spanning was er wel in de eerste party tussen partuur 1 (J. Sijtsma, J. Pan der en J. Westra) en partuur 2 (J. van Seyst, Joh. Jansen en T. Velstra) hoewel Pander c.s. eerst gemakkeiyk op de overwinning leken af te stevenen. Een foutje van Pander op een kritiek mo ment gaf partuur 2 echter de gelegen heid in te lopen tot 5 eersten geiyk. In de spannende slotfase bleven Pander c.s. toch nog aan de goede kant van de score door by 6-4 de kaats voorby te slaan. Partuur 3 (Sj. Tjeerdema, A. Hiem- stra, R. van Wieren) klopte nr. 4 J. W. Koopal, K. van Wieren, B. Noorden bos) met 5-4 en 6-6, D. Scheepstra, E. Heeg en D. Talsma waren te sterk voor G. Okkinga, S. Sikkema en K. Cuperus (nr. 6) 5-2 en 6-0, terwijl Schuil en zyn maten geen moeite hadden met nr. 8 (W. Vlietstra, G. Dykstra en F. de Vries) (5-2 en 6-4). Partuur 9 (R. Kuiper, P. Aukema en H. Bultje) versloeg nr. 10 (J. Meyer, J. Visser en W. de Groot) met 5-4 en 6-6, terwyi het Sneker par tuur, ondanks moedig verzet, toch duide- lyk te kort kwam tegen het sterke par tuur 12 (R. de Groot Sj. Heeringa en J. Halbesma). Joh. zyistra, G. de Jong en G. Langerak konden, na aanvankeiyk met 4-0 te hebben achtergestaan, nog wel inlopen tot 5 om 3, maar vérder lieten hun tegenstanders hen niet komen. Finale Het was duideiyk te zien, dat de weg, die Pander en zün maten had moeten af leggen om in de finale te komen, bedui dend zwaarder was geweest dan die van partuur 12. Immers, de laatsten waren met twee vry gemakkeiyke overwinnin gen al van een plaats in de finale ver zekerd, terwyi Pander c.s. driemaal in het strydperk waren geweest, waarvan twee partyen op het nippertje waren ge wonnen. Het jeugdige partuur 12, waar in vooral Halbesma opviel door enkele prachtige bovenslagen, speelde daardoor Geslaagd aan de Gem. meisjes te Leeuwarden voor het diplo ma B onze stadgenote mej. M. C. F. ook constanter en had weinig moete met de vermoeid rakende Pander c.s. Op de stand 5-1 en 6-6 passeerde Hal besma op uitstekende wyze de kaats, zo dat dit partuur winnaar werd van de Wa- terpoortparty. J. Halbesma werd tot ko- ning uitgeroepen. De uitslag luidde: le prys. 45,- -1- 3 fraaie lauwerkransen, aangeboden door het Gemeentebestuur van Sneek: R. de Groot, Sj. Heeringa en J„ Halbesma. 2e prys: 36,- +3 sportstandaards, aan geboden door V.V.V. Sneek: J. Sytsma, J. Pander en J. Westra. 3e prys 24,- H. Schuil, M. Santema en P. Ijsbrandy. Scheidsrechter was de heer M. de Jong van Franeker, terwyi leden van .Har monie” tydens de wedstryden voor een pittig marsje zorgden. Het aantal deelnemers viel in alle klassen ook geweldig mee. Er waren maar weinig wegblüvers. Zo startten er in de Flitsklasse twaalf scheepjes, waarvan er elf de finish bereikten. Jan Ruiter sloeg in een vlaag om. Hü ver dween hierdoor geheel van het toneel, wat hem vier plaatsen op de ranglijst kostte. Leo IJpma leverde in deze klasse de beste prestaties. Hy finishte beide ma len als eerste, won daardoor de dag- prvs naar 5. O. de Vries 1558. Vrijheidsklassc A.: 1. J. K. de Boer, Hardegaryp 5774 punten; 2. Rienk Al berda 3792; 3. H. v. d. Meer, Leeuwar den 2906 4. Onno Zweep 2787 5. Jan P. Eringa 2741; 6. H. Borkent, Oranje woud 2607 7. L. v. d. Meer 2463; 8. Jan Boomsma 2061; 9. J. E. Kluitenberg 1875; 10. W. P. Stam 1441; 11. Jan H. v. d. Weij 1430; Ï2. W. Andringa Joure 1369.- Vryheidsklasse B: Deze maand viert de Ryksuniversi- teit in Groningen haar 350-jarig be staan. Een onderdeel van de viering wordt o.a. gevormd door de tentoonstel ling „Welkom vreemdeling”, die tot doel heeft de maatschappij kennis te laten nemen van de resultaten die de we tenschap bereikt. Deze tentoonstelling, die wordt gehouden van 19 tot en niet 28 juni in enkele van de universiteits gebouwen, kwam tot stand op initiatief van o.a. prof. dr. W. Kommandcur, hoogleraar in de fysische chemie aan de rijksuniversiteit. In een VARA-televisieprogramma, dat als titel draagt „Wetenschap en wy” zal Jan Roelants op vrydagavond 26 juni a.s. een gesprek hebben met prof. Kommandeur op en over deze ten toonstelling. De regie van de uitzending heeft Henk Barnard. (Vrydag 26 juni, 19.30-20.00 De Hervormde Vrouwenvereniging te Woudsend heeft haar jaariyks reisje weer gemaakt. De reis ging over de Af- sluitdük met als eerste pleisterplaats Den Helder waar de Marinebasis met verschillende oorlogsschepen werd be zichtigd en in de kantine films werden gedraaid die de _volle aandacht van de een mooi gezicht op de duinen had, maar allen kwamen in verrukking toen ze by het natuurreservaat „Het Zwanen water” kwamen met de moerassen, den nenbossen, duinmeren met zeer veel waterwild en andere vogelsoorten, ter- wyl er ook veel klein wild was. Toen iedereen volop had genoten en de maag het zijne vroeg ging het naar Schoorl waar in de „Rustende Jager” een pri ma diner klaar stond dat er dan ook 1 goed inviel. Van Schoorl werd naar Alk maar gereden waar verschillende be zienswaardigheden werden bezichtigd en natuurlek ook de winkels waar inkopen werden gedaan. Nadat allen weer te sa men waren, werd de laatste pleister plaats verlaten, ging het door de Wie- ringermeerpolder over Wieringen huis waarts. Om ongeveer half tien werd Woudsend binnengereden en allen kwa men zeer voldaan thuis na deze prach tige tocht die bovendien begunstigd werd door mooi zomerweer. Opnieuw doet zich de gelegenheid voor dat de gemeente enkele woningen kan aankopen in het saneringsplan voor de Zomerrakbuurten. Het zün de percelen le Zomerrakbuurt nrs. 5 en 26 en 3e Zo- merrakbuurt nrs. 18 en 20. De eerste twee worden nog door de eigenaren bewoond, en de eigendoms overdracht kan pas plaats vinden by de ontruiming. Het perceel 3e Zomerrak buurt 18 wordt nog als woning verhuurd, wat voorlopig onder de bestaande voor waarden kan worden voortgezet. De wo- I ning 3e Zomerrakbuurt 20 wordt niet 1 meer bewoond. B. en W. achten de overeengekomen koopsommen redelök en stellen de Raad daarom voor tot de aankoop te beslui ten. Vrüdagmorgen plm. acht uur is tydens een kort maar hevig onweer de boerde- ry van de veehouder P. J. Nauta te Jutröp door de bliksem getroffen. Op twee plaatsen werden twee gaten in het dak geslagen en verder versplinterde het hemelvuur een balk in de woonkamer en een raam. Het is een wonder dat er geen brand ontstond. 3c omloop Min of meer een verrassing vormde de nederlaag van Hotze Schuil tegen het sterk kaatsende drietal Pander c.s. Hotze miste nu vaker het perk, waarin de jeug dige Westra uitstekend spel liet zien en daar Santema en Ijsbrandy nu vaker een steekje lieten vallen op kritieke mo menten, won partuur 1 vry gemakkeiyk met 5-2 en 6-0, toen Sybrandy de kaats niet passeerde. De kaatsvereniging „Sneek” heeft het zaterdag wel büzonder slecht met het weer getroffen op de jaarlijkse Waterpoortparty. Onder een striemende regen en een koude noordwester werden de eerste partijen gespeeld en al kwam later het zonnetje nu cn dan om de hoek kijken, het weer bleef zijn onaangenaam karakter behouden. Hoewel er dus onder deze omstandigheden eigenlyk geen goed spel te verwachten viel, hebben de toeschouwers desondanks over het algemeen van uit stekend kaatsen kunnen genieten. Er werd aan de opslag weinig gepoedeld en talrijke keren werd de bovenlijn gepasseerd. Alleen ’t clement spanning had, met name in de finale, wel wat groter kunnen zijn. Maandag 22 en dinsdag 23 juni Circus Boltini. Standplaats: Martiniplein. Voorstellingen maandag 8.15 uur, dins dag 4 en 8.15 uur. Dinsdag 23 juni ’s avonds 8 uur Orgel concert Piet Post in Martinikerk Sneek. Zaterdag 27 cn zondag 28 juni Wedstrij den Sneeker Zeilclub. Aanvang 27 juni 13.00 uur voor de starttoren en 28 juni om 11.00 en 14.00 uur. Zaterdag 4 juli Grasbaanraces Heeren veen met o.a. Speedway en zyspan- klasse in het Sportpark Heerenveen. Aanvang races 5.45 uur. Training uur. Aan de lagere technische school te Bolsward slaagden voor ’t examen elec- trisch lassen (beginners) de heren J. Breeuwsma te Nyland en A. Haarsma te Idsegahuizen. Dit weggedeelte zal worden geasfal teerd, waarvoor de voorbereidende werkzaamheden al ver zyn gevor derd. De tweede brug is al van een teerlaag voorzien en de tegels zün ver- wyderd. In Jutryp gaan de straatstenen er uit, maar verder in de richting Sneek wordt er een laag asfalt op aangebracht. Een en ander veroorzaakt enige ver traging voor het verkeer daar er weer stoplichten zyn geplaatst Velen kunnen echter de verleiding niet weerstaan over de parallelweg te ryden, waarvan ech ter alleen het langzame verkeer en voet gangers, onder wie de leerlingen van de kleuterschool, gebruik mogen maken. Op de laatste avond voor de vacantie heette de voorzitter een groot aantal le den welkom in de byeenkomst, waarop de heer Verf sprak over onkruidbestry- dings- en insectendodende middelen. Er stond al gauw een tafeltje vol dozen, zakjes, flesjes en spuitbussen. Voor ieder onkruid en voor elk insect was er wel een verdelgingsmiddel by. Een stift te- ge mieren leek ons erg handig als men kleine kinderen heeft, die misschien aan andere soorten, zoals korrels, zouden ko men. Men strykt er mee langs de ven sterbanken en bloempotten en als de mieren over de streep lopen gaan ze on- herroepelyk dood. Ook een nieuw middel tegen schimmelziekten o.a. in cactussen werd besproken. Nadrukkelijk wees de heer Verf er evenwel op aityd zeer goed de gebruiksaanwyziging te lezen en op te volgen. Na gebruik de middelen zorg vuldig opbergen buiten bereik van kin derhanden. Hy zelf raadt meestal de op losmiddelen aan die minder gevaar op leveren voor kinderen en huisdieren om dat ze direct in de grond verdwynen. Hierna deelde de voorzitter een nieuw soort snybloemenvoedsel uit waarmee de leden een proef konden nemen. Toen kwam de wedstryd in het raden van plantennamen aan de beurt en de bespreking van de plant van de maand. Dit keer was dat de croton, die vroe ger alleen in kassen van gemeenten en grote buitenplaatsen werd gekweekt en gehouden en toen niet geschikt werd ge acht voor de huiskamer. Intussen is de In Hommerts werden vrydagmorgen twee koeien van de veehouders A. Cnos- sen en O. Hofman door de bliksem ge dood. Besproeien en afsponzen en op het z.g. eilandje zetten, (een diepe schotel met daarin omgekeerd een andere schotel; de plant op de omgekeerde schotel zet ten en water byvullen zodat het water net niet de pot raakt.) De croton ver langt veel licht, vooral ’s winters. Er werd meegedeeld dat twee dames en mevrouw i worden nl. mevrouw Ter Laak Poot er. Landman uitgezonden zullen naar warden. Zy behaalden onlangs de ste, respectievelyk tweede prys by wedstryd hier in Sneek. Na de pauze liet mevrouw I. de Jong- Pothast dia’s van haar vacantiereis naar Zwitserland zien en om half elf sloot de voorzitter deze genoeglyke byeenkomst waarby hü nog meedeelde dat in sep tember o.a. een bloemschikcursus zal worden gehouden. Gerard Steegstra 2442 4. J. A. Eringa 2293 5. Diet Bron 2238 6. H. van Bot tenburg 1923; 7. E. W. de Boer, Hom merts 1488. 16 m2 klasse Sen.: 1. Th. de Haan 3816 punten; 2. A. Graatsma 3414; 3. C. Elzer, Joure 3062; 4. A. Hoekstra, Jutrüp 1844; 5. U. Bakker 1105; 6. B. Haan 1054 7. O. Stoelinga 804. Valkenklasse: 1. M. C. Breuning, Leeuwarden 3414 punten; 2. H. G. de Boer 2862; 3. W. Nobbe, Leeuwarden 2284; 4. J. J. v. d. Veen 2214; 5. Mr. R. Mulder, Langweer 2008 6. Ria de Vries 1446; 7. E. Coers 628; 8. C. H. de Jong, Leeuwarden 527. Panipusklasse: 1. H. de De Kerkeraad der Gereformeerde Kerk van Sneek (voorm. art. 31) heeft het verbouwen van een bovenwoning en het maken van een kerk in het perceel Kleinzand 22-24 alhier onderhands opge dragen aan het Aannemingsbedrijf J. R. de Dood alhier voor de som van 97.353.- Namens Burgemeester en Wethouders werd hedenmorgen in het Gerechtsge bouw alhier aanbesteed het maken van de onderbouw voor de nieuwe Lemmer brug (basculebrug) met aansluitende vleugelmuren en bijbehorende werken ter vervanging van de bestaande draai brug. Er werd ingeschreven: a. voor de in het bestek genoemde opieveringstyd (155 werkdagen) en b. met een half jaar ver lenging. Van de 21 inschryvingen waren de drie hoogs ten: Aannemingsbedrüf J. W. de Jong. Lem mer a. 521.000,-; b. 491.000,-. Aannemingsbedrüf K. en R. Haverland, Zwolle: a. 520.500,-; b. ƒ490.500,-. Aannemingsbedrüf H. G. Geerdink, Am sterdam: a. 510.000,-; b. 486.000,-. en de drie laagsten: G. de Boer, Workum a. 434.700,-; b. 404.700,-. N.V. Aannemingsbedrüf J. Haaitsma, Harlingen a. 422.000,-; b. 392.000,-. Aannemingsbedrüf J. J. de Vries, Kol- derwolde: a. 409.800,-; b. 379.800,-. Begroting, zonder verlenging, 485.000 De gunning is aangehouden. en klom op van de vyfde de tweede plaats achter Arend Stam die, hoewel hy ditmaal 4e en 10e werd, toch koploper bleef. Loutje Kei- kes liet in de eerste wedstryd een steek vallen. Hy eindigde hierin als zevende. Daarna was hü weer derde, maar hü zakte van de tweede naar de derde plaats, die Bouke Schuurmans, 3e en 4e, voor hem moest verlaten. Sjoerd Jaas- ma zat beide malen in de eerste helft maar ging toch drie plaatsen achteruit. Slob daarentegen klom van de achtste naar de zesde en Harry Amsterdam van de zevende tiaar de vyfde plaats. In de Topklasse bleef Karei Boersma met een eerste en een tweede plaats de primus interparis. Die overwinning werd hem echter cadeau gedaan door Klaas Aukema, die zün zeker schonen de eerste plaats prys gaf door de laat ste boei veel te ruim te ronden. Karei strafte dit prompt af, maar door zyn tweede plaats en de vierde in de laat ste wedstryd schoof Aukema in het eind klassement toch een plaats omhoog. Piet v. d. Zwaag bleef met een 4e en een le plaats tweede. Ubbink, 2 x 3e, 5275 punten; 2. Meüe de Boer 3117; ”3. werd van vierde vüfde. De unieke prestatie van Wilco Berga in de Vryheidsklasse B vermeldden wy reèds. Het eigenaardige in deze klasse was evenwel, dat in beide wedstryden voor de eerste vier plaatsen de uitslag geiyk was. Alleen was Wilco’s voor sprong op Diet Bron de laatste maal groter. Deze enige dame in het gezel schap weerde zich overigens kranig. Zy werd beide malen als twee de afgeblazen en steeg daardoor twee plaatsen op de ranglyst. Meüe de Boer finishte tweemaal als derde en schoof daardoor op van de derde naar de twee de plaats. Adrie Graatsma, die aanvoerder was in de 16 m2 klasse sen. kon ditmaal niet van de party zün. Een ander stuur de zün boot en werd 2e en 4e, maar dit gold uiteraard niet voor de hoofdprys, die anders behaald zou zijn. Deze ging nu naar Th. de Haan, die de strijd met een eerste en een tweede plaats afsloot en tevens de dagprijs won. De strijd in de Valken eindigde beide malen in het voordeel van Mr. R. Mul der, maar de laatste maal werd hü uit gesloten na een protest van Nobbe die hij na een loefparty had aangevaren. Dat kostte hem ook de dagprijs welke nu naar H. G. de Boer ging, die de I eerste race als vierde beëindigde en daarna Mulder’s plaats innam. Breuning werd door de misstap van zijn zwager ook de laatste maal tweede en behaalde daardoor met een veel gro ter voorsprong de eindzege. Deze kwam in de Vrijheidsklasse A voor J. K. de Boer geen ogenblik in gevaar. De eerste race eindigde hü ach ter de winnaar Rienk Alberda, maar de volgende bracht hü voor de vierde maal op zyn naam. Ook won hy de dagprijs. Alberda verbeterde door zyn eerste en derde plaats zün positie be- langrijk. Van vyfde werd hy tweede. H. v. d. Meer 3e en 5e, won ook drie plaat sen, maar Onno Zweep bracht het beide malen niet verder dan de zesde plaats en zakte daardoor van de tweede naar de vierde. In de kopgroep van de Panipusklasse kwam tydens de tweede route weinig verandering. Donker behield de leiding, maar Jissink en P. de Jong wisselden De Surinaamse postadministratie zal ter gelegenheid van de Jamborette te Paramaribo op 29 juli 1964 een serie büzondere frankeerzegels met büslag uitgeven. De serie bestaat uit 4 waar den, nl. van 3 1c, 8 -|- 4c, 10 5c en 20 10c Surinaamse courant. De prüs van de serie in Nederlandse courant is 1,22. De zegels vertonen dezelfde afbeel ding, te weten een kampvuurvlam en boomcirkel. Voorts is de tekst Jamboret te „Bigi Kroetoe” (Grote Vergadering) op de zegels vermeld. De ontwerpen voor de zegels zyn vervaardigd door Pe ter Manders te ’s-Gravenhage. De zegels zün verkrügbaar van 29 juli 1964 tot en met 28 september 1964. Zy zullen voor frankering geldig blüven tot en met 30 juni 1965. Aan het Chr. Lyceum alhier slaagden voor het diploma H.B.S.-B.: Mej. Y. L. v. d. Valk, Hommerts; A. Bergstra, Woudsend; J. Faber, Witmar- sum; M. Th. van Hout, Staveren; S. Jongema, Oosterend; S. Jonkmans, Sneek; F. A. v. d. Kooi, Sneek; F. Ot- tenhof, Leeuwarden; P. Spoelstra, Wy- ckel; A. v. d. Tol, Joure; P. Vellinga, Hommerts; J. Visser, Heeg; A. Zeilstra, Scharnegouturn; S. Bakker, Koudum; J. W. v. d. Berg, Bolsward; W. L. R. Born- haupt, Leeuwarden; Y. Dykstra, Wouds end; J. Feenstra, Oudemirdum; G. J. Hannink, Leeuwarden; J. P. Hilwerda, Sneek; H. Hoff, Sneek; Th. J. de Jong, Joure; F. Kok, Haskerhorne; J. Koops, Witmarsum; R. H. Koornstra, Koudum; K. B. Marra, Sneek; J. de Rapper, Sneek; H. Reitsma, Driesum; P. Stegen ga, Wommels, Th. P. Voüte, Sneek; K. Sj. Wester, Bolsward; K. Wiersma, Hart- werd; J. Zwaan, Staveren. Sneek” heeft zaterdag in dubio -o o «.«V*- gens waren de vooruitzichten wat het weer betreft nl. slecht. Beslist werd ten slotte: doorgaan en achteraf bezien was dit een goed besluit. Er kwamen ’s mid dags nog wel enkele buien en het was koud, maar niet de wind viel ’t mee. De ze was vrijwel steeds matig, met harde en gevaarlijke uitschieters tydens de buien, doch dwarrelde voortdurend tussen noord-west en zuid-oost heen en weer. Voor de zeilers was er geen peil op te trekken, wat voor de een vaak pech, voor de ander een bof betekende. Maar op de prestaties van Wilco Berga in dè Vrijheidsklasse B had dit geen invloed. Hij won ook nu weer beide ma len, zodat hij de enige hoofdpryswinnaar is, die ongeslagen uit de strijd kwam. in het voordeel van De Jong, H. de Jong bleef vierde, maar sloeg in de derde route zün slag toen Donker, Jissink en zyn broer bü het draaien van de wjnd rustig hun koers vervolgden. Zelf ging hy echter overstag wat hem de leiding, de dagprys en de hoofdprys bezorgde. Bakker volgde zijn voorbeeld en nestel de zich op de tweede plaats. Jissink werd derde, P. de Jong vierde, Jonge jans vüfde. De regenbogen startten niet in ver band met de IJsselmeerraee (die moest worden afgelast). Eindstanden,: Flitsklasse: 1. Arend Stam 5031 pun ten; 2. Leo IJpma 4253; 3. Loutje Kei- kes 3959; 4. Bouke Schuurmans 3533; 5. Harry Amsterdam 3034; 6. Slob 2931; 7. Sjoerd Jaasma 2913; 8. Herman van Delden 2034 9. Tjerk Joustra 1998; 10. Jan Ruiter 1939; He. Chris Koopmans 1630; 12e. Folkert Postma 461; 13e. S. Brandsma 206. Topklasse: 1. Karei Boersma 4094 punten; 2. Piet v. d. Zwaag Joure 2538; 3. K. Aukema 2112; 4. H. Ubbink 1659; uur). moet haar vochtige warmte geven, vaak aames nadden. Daarna werd de reis voortgezet naar Callantsoog waar men

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1