Waterpoort-krabbelt voor Orgelconcert Feike Asma Miljoenen nieters rits EJÏ.G. uit suits Yoshida-Nederland start half augustus fel IJLST WYMBRITSERADEEL B AGENDA"^ t t MEDEDELING Eerst montage, later selfsupporting en van doer Speurder WOENSDAG 15 JULI Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, 119e jaargang no. 55 Donderdag 9 juli 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Joy-riding of diefstal Geslaagd Collecte veel wil ik Uitkijk. In verband met de halfjaarlijkse opruiming, welke donderdag 16 juli begint, verschijnt het nummer van die datum één dag eerder, dus op Expositie in Heeg Advertenties voor dit nummer kan men die dag uiterlijk tot twaalf uur opgeven aan ons bureau Ged Pol 6 □f per telefoon 3005. Uitgevers „SNEEKER NIEUWSBLAD” llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliander Uitstekend op dreef was. vooral feitelijk in het de leek een Judo op podium Vandalisme op speeltuin Lemmerweg J Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Fietsendief aangehouden Markt en Produktie Verkopingen Achter de hond is het „hond” - vóór de hond is het „Meneer Hond”. (Negers van Jamaica.) Waarom in Sneek En we hebben zo gezien Litwisselingsconcert Jan Zwart herdenking I SNEEKER NIEUWSBLAD Sneker Skots- treedt de van heeft hier ter Kijk zo.” Wie blijft er dan nog boos? Een er daar de geweldige betonkelder die J.N. Wandelaars in het Wilhelminapark, t annex Water-Poor- in dit genoemd nezen, i dienst hoeft te doen. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handeis- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per h'alt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. ge niet HHHHHHHHIHIHHHHHeUHHIHHHHHHII Van 18 juli tot 17 augustus zal in het gebouw van de Ned. Herv. Kerk te Heeg de collectie die roeleert langs de dorps- en buurthuizen, aangevuld met enkele nieuwe werkstukken, geëxposeerd worden. Dinsdagavond waren er in het kader van de Wipfeesten weer judo-demonstra- ties op het podium. Deze keer onder lei ding van de heer Van der Veen uit Leeuwarden. Ook was er weer een op treden van het T. en P.-corps Advendo. Een en ander geschiedde voor een rede lijk aantal toeschouwers- en hoorders. Vanavond ploech op. die vroeg bloeiende dahlia’s Ook bjj de familie Stroband hebben ze er een. Deze bloeit week met grote staat niet op De heer G. S. Stroband, Ubbo Em- miusstraat 5 maakte ons erop attent, dat de dame van de Eeltje Halbert- smastraat niet de enige is die van heeft. kun- I een AMICITIA THEATER De opbrengst van de Rode Kruis-col- lecte in Oudega/W. Idzega en Sandfir- den bedroeg 170,-. o— Van Hart de Waard, de zoon van voor hun idee, van ƒ20,-; de heer P. Leendert de Waard, uit Glendora in van Lievenoogen kreeg ƒ7,50 alsook Californië, ontvingert wij een exem- de heer W. Dalstra. Vijf gulden kre- plaar van Institute Notice, een soort zal ge- bestaan plan- De Sneker huurauto-houder S. Hanen burg aan de Dr. Boumaweg kwam zon dagochtend tot de onaangename ontdek king, dat zijn Chevrolet verdwenen was. De heer Hanenburg had dit voer tuig overigens onafgesloten voor zijn garage laten staan gedurende de nacht. Zondag in de loop van de dag werd de auto beschadigd teruggevonden op de Afsluitdijk, op Noordhollands grondge bied op twaalf km. van Den Oever. De Sneker recherche heeft de zaak in onder zoek. Wellicht is het een geval van joy riding, maar het kan ook diefstal ge weest zijn. Zaterdag uitreiking toegangsplankjes moeten komt er een antenne, J uier volgen. Een Pampuszeiler zeilde over >Hart de Waard> MEAI sinds 1945, i stuurboord. Plotseling verscheen er maa)<t zyn benoeming bekend tot 1 J een Flitsje, zonder dat de Pampus- hoofdopzichter bij de bouw van het j man er erg in had en hij gooide het Gebouw voor wis- en natuurkunde-we- 1 J roer om. Daarna riep hij de jongens tenschappen voor het Pomona Colle- i Hart merkt op, dat hjj zijn huis, -ver. Van De gemeenteplotie van Sneek heeft de 23-jarige los werkman J. F. aangehou den wegens het stelen van enige rijwie len. Gisteren is hij voor de officier van justitie te Leeuwarden geleid. F. had de laatste weken enkele oudere rijwielen gestolen en deze te koop aangeboden. De fietsen werden inderdaad, zij het te goe der trouw, gekocht. De rijwielen zijn in beslag genomen. gen van de produktie, verkeert nog in het onderhahdelingsstadium. Men voert besprekingen met een Nederlands han- delskantoór aan wie de verkoop za] worden opgedragen en dat (waarschijn1- lijk) ook buitenlandse vestigingen heeft. Het als montagebedrijf begonnen fi liaal, hier in Sneek, zal, zoals gezegd, tenslotte, uit moeten groeien tot „een volwassen vestiging”; dat hiertoe dan ook nog eens een spinnerij en weverij zullen worden gebouwd, ligt in de lijn der verwachtingen. „Want”, zegt Yoshi da, „een bedrijf moet geen winst ma ken voor kapitaaluitbreiding maar voor bedrijfsuitbreiding. En, we willen graag veel mensen een werkgelegenheid in een plezierige omgeving bezorgen.” H.B.S. teacher 1903, also voor het PBNA-examen uitvoerder de heer J. Tj. Jan Zwart (1877-1937) componist, or ganist en orgelhistoricus, die studeerde bij Van Eyk, Van Krieken en Hendrik de Vries, werd in 1893 organist te Rot terdam, in 1896 te Capelle a.d. IJssel, en twee jaar later alszodanig benoemd aan de Hersteld Evang. Luth. Kerk te Amsterdam. Sedertdien gaf hij vele or gelconcerten en bleek onvermoeid in zjjn pogingen belangstelling te wekken voor het herstel van de koraalkunst, zo als die door Sweelinck en diens tijdge noten in praktijk waren gebracht. Zwart gaf bovendien in tal van andere plaat sen orgelbespelingen, organiseerde „or geldagen”, schreef verschillende artike len betreffende de historie van het or gel, etc. en componeerde diverse wer ken, meest koraal- en Uedbewerkingen. Hart de Waard voegt er nog aan „Mijne groeten aan de studen- klas H.B.S. 1903. My the teacher Minderhout j H.B.S. 1903, also director De directie van de Nederlandse vestiging van de Japanse ritssluitin- genfabriek Yoshida in Sneek, hield gistermiddag in Café-Rest. Piso een persconferentie. Aanwezig waren de heren S. Nishizaki, directeur en S. Suzuki, de commercieel directeur en de geboren en getogen Sneker de heer W. van der Werf, algemeen bedrijfsleider. Deze fungeerde voor de aanwezige journalisten zonodig als tolk, daar de Japanners zoveel mo gelijk van het Engels gebruik maakten. Dat dit voor de heer Van der Werf geen moeilijkheden opleverde, ligt onder meer in het feit, dat hij, oorspronkelijk werktuigbouwkundige, reeds \y2 jaar in Amerika gestu deerd en gewerkt heeft. De bedoeling van deze persconferentie was, het Sneker stadsbestuur en de bevolking dank te zeggen voor de prettige ontvangst die Yoshida Nederland ten deel was gevallen, als ook voor de medewerking aan de vestiging verleend. Maar tevens werden op de ze bijeenkomst allerlei facetten belicht, die er zitten aan een kersvers buitenlands filiaal als er in Sneek nu is, en de problemen, plannen en mogelijkheden tot expansie. En... in Nederland is er geen concur rentie te duchten voor dit produkt. Al leen de Duitse firma Optilon heeft een filiaal in Winschoten, maar daar worden voornamelijk plastic ritssluitingen ge maakt en Yoshida vervaardigt metalen. In heel Europa zjjn maar 5 fabrieken op dit terrein van produktie: in Enge land, 2 in Duitsland ten 1 in Frankrijk. Vandaar de reeds populaire en zeer bruikbare slogan: Voor een rits naar Suits!!! Voorlopig zullen de werknemers gere kend worden te behoren onder de c.a.o. Geslaagd bouwkundig Zoethout te Rauwerd. Te Leeuwarden slaagden voor het examen leerling-analist chemische rich ting D. IJ. Hulstra te Scharnegoutum en J. Posthuma, IJsbrechtum. Op de gisteravond gehouden publieke verkoping in café Leeuwen te Sneek is finaal verkocht het burgerwoonhuis met erf en verder toebehoren aan de Kloos terstraat 4 te Sneek, groot 84 ca. Het bod was 5495, waarvoor D. van der Meulen Co voor een nader te noemen lastgever genoemd pand kocht. M. Haanstra te Gorredijk deed een bod van 4469 bjj provisionele verkoop op het burgerhuis met erf en verder toe behoren, groot 56 ca aan de Eerste Woudstraat 10 te Sneek. De stam van het wereldbedrjjf staat in de Japanse stad Kurobe. Hier bevin den zich het oude en nieuwe deel van het bedrijf. Deze hebben in totaal onge veer een oppervlakte van 600.000 m2 en 4500 employees. Alleen al in Japan zijn eïf bijkantoren. Yoshida heeft in het bui tenland ook nog vestigingen in New York, Nieuw Zeeland, Costa Rica, Equador, Thailand, Maleisië. Zuid Afri ka, de Philippjjnen, India, Formosa en in Indonesië. In Sneek is het de bedoeling om ten slotte te geraken tot een bedrijf, dat zich zelf geheel kan voorzien van ma teriaal en dat zich dan zelfstandig kan ontwikkelen en onderhouden. Als dit stadium is bereikt zullen er ongeveer 450 mensen werken en dan zal de direc tie bijna geheel uit Nederlanders be staan. Nu zijn er, behalve de twee reeds genoemde Japanners, nog drie in Sneek woonachtig. Dat zjjn de heren S. Yoshikawa, productie-leider; K. Uozu- mi, prod, leider voor de volautomati sche apparatuur en I. Miyamoto, tech nicus. Deze vijf Japanners zijn hier ge heel alleen, zonder gezin. Daarom wordt er naar gestreefd, om hen binnen drie jaar weer naar huis te laten gaan. Bo vendien ligt de leeftijd van hen .tussen de 25 en 35 jaar, dus voor een onderne ming, die wel wat op pionierswerk lijkt, zeer geschikt. Dank zij de voorlichtingsavonden heb ben zich tot heden behoorlijk veel toe komstige werknemers gemeld, van wie nu 12 dames en een heer zjjn aange steld maar er zijn nog veel meer solli citanten. Op 25 juli wordt begonnen met het „indraaien” van mensen en machines. Sinds 1 juni is men in de hal die eerst door Van der Heem was ge bruikt: nu worden de machines nog ge plaatst. De directie heeft eerst de Benelux af gereisd om een geschikte plaats voor dit bedrijf te vinden, welker produktie voor geheel West Europa is bedoeld. Men besloot tenslotte tot Nederland we gens de gunstige ligging van ons land en de aanwezigheid van goede havens. Omdat Sneek de hal kon aanbieden, viel Sneek de eer van plaats van vestiging te beurt; bovendien heeft het de Zuid westhoek als arbeidsreservoir. wordt Flexa Verffabriek. Deze reeds verschillende panden aangekocht, o.a. een oude boer derij. In deze om geving is men ook aan de Op- schiktheid voor kunnen blijken. Hoe dan ook, een examen is altijd een spannend iets. Dat moge van deze foto, dezer dagen tijdens het wachten op de uitslag geno- men, af te lezen zijn. Oh, die reisjes! Hebt u ook zo geno ten, toen u met uw bedrijf, school, kantoor of fabriek „een dagje uit” was? Van de koffie, met koek, en van de koek, met koffie? Van de soep, de thee, de chocola, het diner, de koffie tafel, de broodmaaltijd, het snoep goed, pepermunt, sigaar, sigaret, 'imonade, bier, en jenever? De chauffeurs bleven nuchter, de meeste schippers ook En we weten nu precies waar het bier goedkoop en waar de patates frites lekker zijn en dat de kraampjes net tegenover de uitgang van het museum en van het openluchttheater staan. Fijn, voor een volgend jaar. En we heben zoveel gezien en en en en o, dat weet ik niet meer, was het nou daar of nou ja, wat geeft dat ook. We heb ben veel lol gehad en toeters en feest neuzen in de bus. En het komt alle maal in de krant. Om op dat park terug te komen: Als ik 65 ben, is er in ieder geval een plaats op een overdekte bank voor mij en mijn vrouw. Dat is een hele troost. Waar zouden ze hier toch een markt hebben? We hebben langs een of an der water wel een stuk of wat ver dwaalde kraampjes gezien; ze zeiden ons, dat dat markt was. Wel een wijdse naam voor een paar tentjes met bloemen, vis en fruit, die hinder lijk zijn voor het verkeer. Het scheepvaartmuseum is erg mooi. Ik heb er enkele zeer instruktieve uren doorgebracht. Wat een schat ten aan zilver, onschatbare en on vervangbare scheepsmodellen daar verzameld zijn! Een bezoek aan dit unieke museum is zeker de moeite waard. Maar met de aanduiding van het zilverwerk is het net als met de vogels in het bekende park. En er zouden meer mensen moeten zijn die hun schitterende zeilprijzen beschik baar stellen; door henzelf of door familieleden, als de winnaar is over leden. Meestal verdwijnen deze unieke voor werpen op veilingen of op andere wijze, terwijl ze seum horen! Maar, voor voor de ingewijde is het Scheepvaartmuseum Kleimand echt leerzaam artistiek oogpunt een feest. Wat dat Kleimand betreft: Tranen dal, Eenheid, Wip, Grootzand, zijn als namen voor de lezer ook maar een korte vreugde. Ook hier ont breken de verklaringen. Maar mis schien vraag ik wel teveel en teveel weten. Sorry! Een goed en langdurig karwei, een geluk.” t Wij zouden in het Nederlands zeg- de uiteindeljj- ke c.a.o. zal bepaald worden door de commissie werkingssfeer. Sinds 30 jaar, maakt Yoshida ritsslui tingen die 50 jaar geleden door ene Jadson werden uitgevonden. Vorig jaar vierde de fabriek in Japan haar dertig jarig jubileum. Hier, in Sneek, is het be drijf voorlopig gericht op het monteren van de rits. De halffabrikaten komen uit Japan en West Europa, zoals de me talen delen en de katoenen strook. Er zjjn veel variaties sluiters, (om-)ge kleurde, koperen, aluminium en staal-, legeringen. Alle soorten worden hier gemaakt, in 100 verschillende kleuren, in 10 maten en van 13 soorten mate riaal. Op de lange duur misschien ook nog wel van plastic, want daarop heeft Yoshida ook patenten; in het moeder land worden bovendien nog aluminium raamkozijnen en pijpen vervaardigd. Het werk als geheel is nogal arbeids intensief en tamelijk sterk geautoma tiseerd, zodat Sneek spoedig „self-sup porting” moet worden. In september verwacht men een pro duktie van 150.000 meter per maand te kunnen levéren. De omzet voor de Euro- markt bedraagt per jaar het aan bor een kijkje nemen, zullen f teiaar wel eens verwonderd afgevraagd, wat voor oorlog er Iedere zomer worden er uitwisselings- concerten gegeven door de muziekvereni gingen van de Federatie Wymbritsera- deel en Sneek. Zo gaf het stedelijk mu ziekkorps uit Sneek een concert in Oost- hem. Ondanks de kou waren er tamelijk veel mensen, die luisterden naar een goed en uitstekend geleide uitvoering. maakt zijn benoeming bekend een Flitsje, zonder dat de Pampus- hoofdopzichter bij de bouw van man er erg in had en hij gooide het Getouw voor wis- en natuurkunde-we- roer om. Daarna riep hij de jongens tenschappen voor het Pomona Colle- in de Flits toe: „IVaarom waarschu- gp Hart merkt op, dat hjj zijn huis. 11 wen jullie ons niet!” Waarop de jon- dat hü'ïn'w'est Covina" bouwde, kocht heeft en dat hjj met zjjn vrouw Anne naar Glendora is verhuisd, het- geen beter uitkomt met zijn werk. Een goed en langdurig karwei, en Het is weer zover, ook voor de leerlingen van de ULO-school van hun verdere carrière af van het behalen van vier of meer jaren van zweten op een proefwerk mi en kijkje in aan het en ook uit Vrijdag 10 juli Openbare Promotie Ma gister Alvinus-Gymnasium in de Doopsgezinde Kerk, Singel 28. Aan vang ’s middags 2.30 uur. Vrijdag 10 juli Heamieldagen Bolsward. Dansen in Café Boermans. Muziek „The Red Hot Peppers”, zaterdag 11 juli: De Amalfi’s, zondag 12 juli: The Star Fighters. Zaterdag 11 juli Paardensport Ringrjjderij door „De Wé tors" nam. 2 uur op het Sportterrein van IJlst. Donderdag 16 juli Ingelandenvergade ring Waterschap „Abbega” in het Verenigingsgebouw te Abbega. Aan vang ’s avonds 7.30 uur. Zaterdag 18 juli Regionaal Concours van Friese Paarden te Oosthem. Aan vang nam. 1 uur. s die er ook wel een willen, maar nog P°Pje mee naar bed had): niet weten hoe dat allemaal werkt en niet slapen, popje in bad wat ze er voor moeten betalen als P°Pje natte de i i’ zo, tot daden over durven maar naar de REM... Enfin, in Sneek hebben de heren t Voorthuyzen en Westra van Van der Heem elk een beloning ontvangen wilde zoonlief niet slapen. Wat er ook aan gedaan werd, hjj bleet maar jammeren en dreinen. Tot pa voor een strafexpeditie naar boven ging. Hier bleek zoon overgegeven te heb- 4 gens bedremmeld antwoordden: „Ja j meneer, maar we wisten niet of we v stuurboord of bakboord lagen” 4 t 4 r die in de omgeving van huize Tha- gen: een financiële mazzel, dus wel zich een typisch Amerikaanse opmerking, hebben van de redacteur van dit mededelin- I op genblad. MEAI betekent Member of J komst of aan de gang is, als je let op Engineers and Architects Institute. de geweldige betonkelder die daar F»*-1 V ondergrond^ „verrijst”. Het lijkt wel toe: een schuilkelder waar men in de laat- ten tweede J ste oorlog menig angstig ogenblik in thanks to doorbracht. Ter geruststelling kun- van de H. j nen we meedelen, dat het hier een Diehl.” t 4 hangt het verloop z een diploma. Na vü van algebra of de Franse werkwoorden, het twaalfjarig bestand of 'i de caloriemeter. Het is allemaal even belangrijk en even snel weer vergeten, maar in twintig minuten vragen schijnt iemands ge- de maatschappij of verdere studies te moeten en te Aanstaande zaterdagmiddag zullen van twee uur tot vier uur de speeltuin- plankjes worden uitgereikt van de speeltuinvereniging „De Lemmer weg”. Met ingang van die datum is dit plankje het enige officiële bewjjs van toe gang voor de tuin. De leden/ouders wordt verzocht dit bewijs zelf te komen afhalen. Het plankje is te krijgen aan het hokje van de oppasser. Vernielingen Overigens is er nog meer aanleiding voor de ouders en anderen die het wel licht betreft, wat aandacht aan deze speeltuin te schenken en wel om een ge heel andere en minder aangename re den. Wanneer u eens een kijkje neemt op en bjj de tuin dan zult u zien hoeveel er vernield is aan materiaal en beplan ting. Het is een droeve zaak. De lieve jeugd heeft er voor vele honderden guldens schade aangericht. Tegen de daders zal door het speeltuin- personeel streng worden opgetreden. al de hele rose bloemen en p een zonnige plaats maar op een boekplaats op het noor- den. „Wij hebben hem half april als bol in de grond gestopt en u kunt ge rust komen kijken”, aldus de familie Stroband. Donderdag 9 juli t.e.m. zaterdag 11 juli iedere avond te 8 uur film: P.T. 109 op nachtpatrouille. Zondag 12 juli te 5 en 8 uur, maandag 13 juli en dinsdag 14 juli ’s avonds 8 uur film: Huis voor ontspoorde meisjes. Zondagmiddag 12 juli te 2.30 uur film: F.B.I. in aktie op Cape Canaveral. Woensdag 15 juli *s avonds 8 uur film: Gypsy. Deze Week Was men weer druk be- uitvoering van werkzaamheden be- zig met de afbraak van de huizen in treft door de fa. Joustra, die bezig de Derde Zomerrakbuurt. Een en an- is, sinds begin mei, aan de bouw en der in het kader van de sanering, constructie van een ondergronds on- Naar men zegt wordt de vrijkomen- derkomen voor de B.B. De staf van de grond gedeeltelijk bestemd voor deze organisatie van deze kring zal industrieterrein en in dit verband daar, in een toestand van paraatheid de naam genoemd van de verblijven met ongeveer vijftig man. Van daaruit wor den dan in tijden van nood de brand- weer of de genees- kundige dienst gedi- I rigeerd. Deze men- sen zullen er conti nu moeten Imr. T penhuizerweg bezig enkele onbewoon- nen werken, daarom komt er een baar verklaarde woningen af te bre- luchtverversingsinstallatie, een pro- t ken, teneinde een doorgang naar dit viandopslagplaats, antenne, radio- terrein te krijgen. en telefoonverbindingen. Zjj zullen er op een oppervlakte van 18 bij 18 me- ter ondergronds zjjn. Het geheel zal i I waarschijnlijk volgend jaar gereed komen. Voorkomen is beter dan ge- I maar wjj hopen dat het nooit Franck’s opus werd met fraaie registra tie weergegeven. Van de vier koraalbewerkingen van Jan Zwart is die over „Psalm 25” zeker het minst geslaagd te noemen, zij past althans, in de vorm waarin ze gegoten is, niet meer in deze tijd. De „Sombere muziek over Psalm 103 8” in „mar- che-funèbre”-stjjl, het Trio en koraal „Gebed des Heren”, en niet te verge ten, het Postludium en fuga over Psalm 72 11” pleiten daarentegen voor het vakmanschap van Zwart. Feike Asma gaf van deze bewerkin gen een zeer verzorgde uitvoering. Hjj besloot met de uiterst knap geschreven bewerking over Psalm 72. Het werd een magistraal en virtuoos besluit. Mevrouw zou zondag naar de kerk. Zei het dochtertje van twee jaar: „Mamma lollies kopen?” Zei het zoontje van drie: „Mamma luisteren draaiorgel als op kermis?” ’s Avonds Ongetwijfeld heeft Jan Zwart, die later door z’n wekelijkse radioconcerten zeer bekend werd, op orgelgebied pioniers werk verricht, maar dat een en ander elk jaar (Zwart overleed 13 juli ’37) aanleiding geeft tot een herdenkingscon cert, achten wjj, zacht gezegd, lichte lijk overdreven. Dit, in verband met de latere ontwikkeling van de Nederlandse Protestantse Kerk- en Orgelmuziek, wel ke kunst gelijke tred heeft kunnen hou den met allerlei andere uitingen op mu zikaal terrein, zowel in vorm als in klankidioom. Het streven van Zwart heeft zjjn leer lingen in twee groepen verdeeld. Aan de éne kant de vooruitstr.evenden, zoals Willem Mudde, e.a„ met, aan de ande re kant, meer behoudende figuren als Feike Asma en zijn volgelingen. Bjj het derde en laatste concert, dat onder auspiciën van de stichting Ned. Orgelcentrum, dinsdagavond in de Gro te Kerk alhier, door Feike Asma gege ven werd, vermeldde het programma derhalve, naast Zwart, ook de namen van J. S. Bach, César Franck, Alex Guil- mant en Marcel Dupré. De „Fantasia en Fuga in C moll” van Bach werd door Feike Asma op vaardi ge wjjze weergegeven, met name de fu ga kreeg een stuwende opbouw, waar bij het thema steeds duidelijk naar vo ren kwam. Van de hiernavolgende Fran- se componisten bleek het werk van Franck en Dupré ver boven dat van I Guilmant uit te steken. Hoeveel boeien der is „Pièce Heroique” van Franck, hoeveel interessanter is Dupré’s „Cor tege et Litanie” dan de „Lamentation” van Guilmant. Onnodig te zeggen dat Asma met de vertolking van een en J van Lievenoogen kreeg 7,50 gen dë heren Boomstra” en Hiemstra. mededelingenblad voor ingenieurs en architécten, waarin over Hart éen f bericht was opgenomen. Dit laten wjj hier volgen: T Pampuszeiler zeilde over Plotseling verscheen Yoshida - Nederland is naar verhou-van de „groot-metaal”; ding een klein bedrijf met een maat schappelijk kapitaal van 1.060.000.- en met een geplaatst en gestort bedrag van 650.000. Het aantal werknemers zal bjj de start van de werkzaamheden, half augustus ongeveer veertig zijn. Het merendeel der werknemers is vrouwe lijk. De dames zullen dan voor het grootste deel aan machines werken, die enigszins op naaimachines lijken. Daar om zijn ze voornamelijk ongeschoold. Als de automatisering verder is doorge voerd zullen aan dergeljjke apparatuur meer geschoolde mannen werken. Grote mogelijkheden pese markt bedraagt per 250.000.000; de dagproduktie van moederbedrijf is 1 .000.000 meter sluitingen terwijl 30 van dit geheel wordt geëexporteerd naar meer dan 90 landen over de wereld. Het jaar lijks verbruik in Nederland wordt schat op 10.000.000 meter. Dit is bedoeld voor Nederland alleen maar ook voor de andere E.E.G.-landen. Op het nieuwe industrieterrein een fabriek voor Yoshida worden bouwd, althans hiertoe 1 nen. De verkoop, het op de markt bren- Bij Van der Heem werkt de ideeën- ben. Dus moest mamma eraan nog popje mee naar bed had): „Popje *’*7popje in bad weest, betalen als P°Pje natte voetjes. Popje droog, 3 ideeën goed Zijn. Nu is het vaak popje nóg niet slapen. Popje zegt: dat particuliere bedrijven eerder Popje niet slapen kan, Koen huilt gaan. Kijk zo.” Wie blijft er dan nog boos? Bij Van der Heem werkt de ideeën- ben. Dus moest mamma eraan te bus goed. Dit als voorbeeld voor hen pas komen. Zei zoon ,(die^een plastic die er ook wel een willen, maar popje in voetjes.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1