Puntenachterstand voor Sneker Regenboogzeilers op de Kaag „Elts hal fêst ien goune oer foar „Harmonie” te Sneek de Offenwierster toer” en van IJLST WYMBRITSERADEEL Seiaardconcerten in Sneek Brand bij Gemeentereinigëng Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Maandag 20 juli 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Wipfeesten Sneker carillon op drift Wielrijder brak heup voor recreatie Postkantoor Sneek biedt nog meer service Aankoop woningen le Zomerrakbuurt 24 Orgelconcerten Martinikerk Bolsward Toenemende belangstel ling bij Wip-feesten Renteloos voorschot aan R.K. Drumband -u Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Bliksem sloeg in boom Irnsum geeft f 11.000 Tweedaags muziekconcours te Rijs Enorm succes voor Chr. Muziekver. Geslaagd voor coupeuse „Vlug en Lenig" Bevorderingen bij de Belastingen Toezegging van beroep aangenomen „Harmonie” zorgde voor verrassing Laatste vlucht van L’Estafette Mulo-examen Schrik op schrik Nieuwe verkoopprijzen bouwterreinen Groenedijk De prjjs van de voor bungalow-bouw bestemde terreinen is bjj raadsbesluit van 24 februari 1961 vastgesteld op 13.60 en die van de overige terreinen op 15.10 per m2. Bromfietser door auto aangereden N. J. Wou da overleden SNEEKER NIEUWSBLAD hij behaalde Overwinning voor Onno Zweep organist het andere mensen, buiten het dorp zijn die (Engeland) de hjj zü Graat- Ten behoeve van het publiek, dat van tijd tot tijd om zakelijke redenen een be zoek moet brengen aan het Postkantoor te Sneek is er weer iets bjjgekomen dat het verblijf aldaar en het verwerken van de soms vele formulieren vergemakke lijkt. Gebeurde dit tot voor kort nog aan losse tafels en stoelen, thans kan men gebruik maken van in de vloer beves tigde schrijftafels, twee stuks, waaraan vier vastgeschroefde stoelen. 30 juli 3 uur Mar Bruinzeel. 6 aug. 3 uur Jaap v. d. Ende. 13 aug. 8 uur Frans Tersteeg. 27 aug. 8 uur Frans Tersteeg. 3 sept. 8 ur Dirk S. Donker. „ELTS HAT FE ST IEN GOUNE OER EO AR DE OFFENWIERSTER TOER” Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS se- een zijn het die en ge- Zoals de zaken nu staan, lijkt het prima voor de restauratie en het behoud van de toren van het kerkje van Offingawier. Zoals wjj in enkele artikelen hierover reeds berichtten, was er geld nodig en werden er diverse akties ontketend om dat geld bij elkaar te krijgen. Deze eerste akties zjjn inmiddels beëindigd. De in levering van 27 gesloten enveloppen bracht 2730,- op en de lijstcollecte 1033,-. Van de 33 leden van de kerk werkt maar ’n enkeling niet mee, terwijl de dorpsbe- volking, die geen lid van deze kerk is, zich ten opzichte van het toren-drama juist fantastisch gedraagt. Zelfs buitenlanders, die ver over de grens van ons land ons blad ook lezen, veelal Fries van geboorte, worden aangesproken door de geldnood en collecteerden spontaan ’n bedrag van 100,-. Het betreft hier twee Duitsers en een Amerikaan. Misschien zijn er onder de Snekers wel al mensen geweest, die om streeks het zevende uur van de vroe ge ochtend, ontwakende na een nacht van rust, zich verwonderd afvroegen, of ook het carillon een dolle avond achter de rug had. Ook tijdens de marswedstrjjd op de le dag werd „Harmonie” met 70 punten de hoogste. Veel heeft de „Harmonie” dan ook te danken aan de sublieme leiding van z’n dirigent de heer H. Bakker, die er mede toe bijdroeg dat „Harmonie” de laatste 8 jaren steeds eerste prijzen heeft be haald. Nu is dan de hoogste trap be reikt. Op de volgende data zullen hier con certen worden gegeven: De bejaarde wielrijder O. Dijkstra uit Hommerts kwam vrijdagavond met zijn rjjwiel zo noodlottig te vallen, dat hij een heup brak. Vermoedeltjk -hebben een paar jongens even het voorwiel van de fiets geraakt. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Wat is het geval? Het beroemde lied van Michiel, als eerste te horen wanneer het klokkespel een nieuwe dagtaak begint, komt maar raar en verdraaid, en in termijnen uit de trommel. Dit is reeds enige tijd aan de gang. En... tot ieders verbazing vertoonde het ook deze kuren op an dere ogenblikken van de dag. Na con trole door de beiaardier de heer Donker, waarbij ook uw verslaggever aanwezig was, die van de techniek van een carillon uiteraard ook niet veel verstand heeft, kwam de heer Donker totde voorlopige conclusie, dat de oorzaak waarschijnlijk in de stroomtoevoer naar de trommel, waarop de melodieën gestoken zit ten, is gelegen. Hjj heeft een van zijn vrij vroege ochtenduren eraan be steed, het euvel van nabij te zien op treden. Wellicht zullen de repara teurs er spoedig in slagen, het klok kespel weer in zijn normale doen te- ,rug te brengen. Overigens zijn de plannen om het carillon als geheel uit te breiden en van betere en zuivere klokken te voorzien, nog steeds plannen. Sneek mag nu met recht trots zijn op twee muziekkorpsen die beide in de Superieure Ere-afdeling mogen uitkomen. Wel een bewijs dat er nog „muziek” zit in onze plaats. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur sloeg de bliksem in een boom aan de rijksstraatweg, nabij de eerste brug op de Lemmerweg. De boom werd bijna ge heel ontdaan van zjjn schors. HHHHHiHHHHHHIHIHIIIIHHIIHIIIIIIIHI Een droge dronk is beter dan een droge preek. Over het algemeen hielden de presta ties geen gelijke tred met het fraaie zo merweer. In de lagere afdelingen vielen de meeste derde en tweede prijzen. In to taal werden 23 eerste prijzen toegekend, waaronder aan verschillende corpsen uit de zuidwesthoek, waarvan wij hierbij nog enige uitslagen laten volgen. Derde afdeling: Crescendo, Heeg, dir. J. Schuurmans, 153 p., le prijs. Tweede afdeling: Euphonia, Oppenhuizen, dir. D. Akker man, 150 p., le prijs; Soli Deo Gloria, Staveren, dir. Jac. de Haan, 151 p., le prijs. Afdeling Uitmuntendheid: Excelsior, Scharnegoutum, dir. H. Bak ker, 150 p„ le prijs; Concordia, Gauw, dir. G. Heeringa, 155 p., le prijs. Erc-afdeling: Hald moed, Oosthem, dir. P. de Jong, 143% p., 2e prijs; Ere zij God, Hom- merts-Jutrjjp, dir. P. de Jong 141% p., 2e prijs; Harmonie, Sneek, dir. H. Bak ker, 169% p., le prjjs met lof. Superieure Ere-afdeling: Concordia, Gaastmeer, dir. S. Tiemer- sma, 152 p., le prijs; Concordia, IJlst, Aan de tafels hangen ballpoints, zodat ook het gemors met inkt niet meer zal voorkomen. Tussen de tafels komt te zij ner tijd nog een bank; een en ander is door de architect ontworpen in een stijl, die overeenkomt met het ontwerp van het gehele gebouw. Wanneer nu nog wat meer loketten in het middaguur, wan neer velen even van de gelegenheid ge bruik maken om gauw wat postzaken te regelen, open waren voor het publiek, dan zou ook dat een vooruitgang beteke nen. Nu is het helaas nog zo, dat men zich moet scharen achter vaak zeer lan ge rijen, zodat diegenen, die om half twee op school of op het werk moeten zijn, onnodig veel tijd verliezen met het langdurig wachten, doordat te veel lo ketten zjjn getooid met het woord „ge sloten”. Vooral voor de giro-dienst en de Rijkspostspaarbank zou een uitbreiding van de loketten waar betalingen moeten geschieden, zeer wenselijk zijn. Hedenmorgen omstreeks half elf brak brand uit in het gebouw, waarin zich de compostinstallatie van de gemeente- reiniging bevindt. Doordat de deur van de brandende oven open stond, werd het vuur naar buiten gezogen. Dit deelde zich mee aan het oud papier, dat buiten de oven stond opgeslagen. Het vloog on middellijk in brand. Door de warmte en droogte schoten de vlammen omhoog, waardoor ook het dak, de balken en het asbest vlam vatten. Door de ontstane hitte sprongen de ruiten. Het personeel was niet bij machte de vlammen met water uit de waterleiding te blussen, zodat de brandweer gewaar schuwd werd. Deze bluste het vuur met twee stralen. Er is een behoorlijke scha de aangericht, die nog niet geschat, maar wel door verzekering is gedekt. Advertentieprijs 15 et. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad vorig jaar ook won. Twee tegen hem in gediende protesten werden niet toege kend. In de eenmans-wedstrijden werd zaterdag vierde en mr. Van der Werf, zijn jeugdboot zaterdag in de Aan het concours werd deelgenomen door ruim 60 korpsen, zodat „Har monie”, terecht kan bogen op een enorm succes! Bovendien is het korps thans opgeklommen tot de Su perieure Ere-afdeling. Andere successen Met de eigenaar van deze onbewoon baar verklaarde en onlangs ontruimde wonjng is overeenstemming bereikt over verkoop aan de gemeente. B. en W. achten de koopprijs redelijk en stellen voor tot aankoop te besluiten. Het perceel zal worden afgebroken zo dra dit met het oog op de belendende percelen mogelijk is. Alberda was vijfde, mr. A. v. d. Werf zesde, K Tol (Holland) zevende, Albert Bakker (Hol land) achtste, De Wilde negende en H. de Vries, die onderweg zijn zeil moest strijken wegens averij, tiende. Het Hollandse team kreeg hier door 34.1 punten tegen Friesland 21. Aan de open wedstrijden namen acht tien Regenbogen deel. Was de wind ’s morgens nog vrij krachtig, ’s mid dags stond er een harde Noord-Noord- westelijke wind. Ook nu waren de Hol landse zeilers in de kopgroep te vinden. John Hofland, de nieuwe eigenaar van de Regenboog waarmee C. J. de Jong Jr. te Joure zovele suksessen heeft ge boekt, werd met flinke voorsprong eer ste, gevolgd door J. C. v. d. Velde. Al berda was derde, De Vries zesde, Röfe- kamp zevende, De Wilde twaalfde. Mr. v. d. Werf staakte de strijd wegens ave rij. Tot heden is de grootste enkelvoudige het luiden van de klok, dat zij als een toezegging 500,-. Door elkaar heeft elk meewerkend lid nu 125,- gegeven. Maar er moet nog meer geld komen en om dat te krijgen, gaan er eerstdaags 200 schriftelijke oproepen de deur uit, die tenslotte bij oud-Offenwiersters, beken den en graven-bezitters binnen moeten komen, teneinde dezen te bewegen tot het doen van een gift. Ook komt het voor, dat men op de markt zomaar een fiks bedrag geeft aan mensen van de be treffende kerk; waarmee dan weer blijk gegeven is van het feit, dat er ook nog Op te Utrecht gehouden examens, uit gaande van de Coöperatieve Modevak- schoólvereniging „Danckaerts” U.A., slaagden dezer dagen: voor het diplo ma lerares-coupeuse lingerie en jon- genskleding Mej. T. Boschma te Offinga wier; voor het diploma coupeuse cos- tuum- en mantelvak, eerste gedeelte Mej. A. S. M. van den Berg te Lemmer; voor costumière de dames P. Bergsma, Hommerts; L. F. T. de Bruin te Sneek; G. Haarsma te Sloten; E. Wesseling te Joure en A. Wierda te Ipekolsga. Al le candidaten zijn leerlingen van Mode vakschool „Krjjtenburg” te Sneek, dir. mevr. T. Zwaagstra-van Djjk. Jeugdzeiler Onno Zweep boekte giste ren een mooi sukses en deed met zjjn fraaie eerste plaats een gooi naar Zilveren Pluis, welke wisselprjjs vertrouwde, verre, dagelijkse klank ken nen, niet willen missen. Deze week begint er een grote loterij, waarvan de uitloting op 1 oktober zal plaats hebben. De loten a ƒ1,- kunnen u een eerste prijs van 400,-, een twee de van 300,- en een derde van 200,- opleveren. Verder zijn er luxe voorwer pen als prijs. De hoofdprijzen, zoeven genoemd, worden in waardebonnen uit gekeerd. Dit alles onder het motto: ver. de heer Van Gorkum voldeed zeer gaarne aantal marsen en walsen ten gehore, die goed werden uitgevoerd en een plezieri ge zomeravondstemming schiepen. De heer van Gorcum voldeed zeer gaarne aan het verzoek van het Wipfeestenco- mité om deze avond te openen en te sluiten. Donderdagavond 23 juli om 8 uur zal Dirk S. Donker de reeks openen met een concert waarop de volgende werken zul len worden gespeeld: la Preludium van G. Böhm; b Aria G. Ph. Telemann; c Gavotte - G. F. Han del. 2 Twee Valeriusliederen in de bewer king van Leen ’t Hart: a „Merck toch hoe sterek” en „Siaet opten trommele”. 3 Allegro uit de „Watermusic” van Han del. 4 Wals in F no. 1, Adagio en Wals in F no. 2 van Mozart. 5 Flaggeliet en De Boalserter Merke, b- werking Donker. 6 Suite Archaïque van Géo Clément. a. Rigaudon b. Pavane c. Menuet. 7 Twee volksliedjes a. O’ schitt’rende kleuren en Wij willen Holland houen, het eerste in de bewerking van Donker en het tweede van ’t Hart. Evenals in vorige jaren zullen ook dit jaar beiaardconcerten gegeven wor den op de beiaard van dc Martinitoren te Sneek. In totaal zullen een zestal con certen gegeven worden door de beiaar diers Frans Tersteeg uit Bolsward, Mar Bruinzeel uit Delft, Jaap van der Ende uit Schoonhoven en door onze stads beiaardier Dirk S. Donker. dir. A. Feenstra, 157% p., le prjjs; Oranje, Bolsward, dir. K. Anema, 166% p., le prjjs met lof. De prjjs bestond dus uit een grote wis- selkrans, beschikbaar gesteld voor dat korps dat over beide dagen het hoogste aantal punten behaald heeft. Met 169% punten voor het verplicht concoursnum mer en 134 punten voor koraalmuziek (vrjje keus) komt „Harmonie volgend jaar uit in de SUPERIEURE ERE-AF DELING. Van start af namen de Hollanders de beste plaatsen in. Zij werden aange voerd door de nestor J. C. v. d. Velde, die ook weer als eerste door de finish kwam, gevolgd door Bouw van Wjjk, die de Regenboog van notaris Hoekstra heeft aangekocht. Ir. G. Bakker werd derde en daarna kwam H. Röfekamp als eerste Fries binnen. Op het tweedaags concours van de Oude Bond van Chr. Harmonie- en Fanfare korpsen, dat verleden week woensdag en donderdag te Rijs gehouden werd, be haalde de Chr. Muziekvereniging, alhier, onder leiding van haar dirigent, de heer H. Bakker van Koudum, de eerste dag een eerste prijs met lof in de ereafdeling met 169% punt. Dat was tevens het hoogste aantal over deze dag, maar het bleek na afloop van het concours, donderdag, ook het hoogste aantal punten over beide dagen te zjjn, zodat „Harmonie” in het bezit kwam van 2 grote wissel- kransen, die moesten worden afgestaan door „Het Heidebloempje”, te Harkema- Opeinde, de winnaar van het vorige jaar. In de marswedstrjjd behaalde „Harmo nie ook een eerste prjjs, in de afdeling „zwaar” met 70 punten. Dit was over de eerste dag het hoogste aantal, dat de tweede dag geëvenaard werd door Worn- mels, en met 3 punten overtroffen werd door Berlikum. De heer M. A. Boonstra alhier, con troleur A van ’s Rjjks Belastingen, is benoemd tot hoofdcontroleur. De heer B. de Vries alhier, werd bevorderd tot hoofdassistent A. Ds. J. W. van der Heide van Oudega- W. heeft de toezegging van beroep aan genomen naar de herv. gemeente te Wie- ringermeer. die niorenwedstrjjd stuurde, tweede prjjs. Onze stadgenote Thea de Vries was gisteren vjjfde in een veld van twintig Valken bij welke goede prestatie werd geassisteerd door Adrie sma. In de 16 m2 klasse was de eertijds zo bekende Grouwster zeiler Fokke Jan- sma, ook van de partij. Hij moest echter in goede positie (de derde plaats) de strijd opgeven wegens een gescheurde fok. Donderdagavond trad de Sneker Skotsploech weer op in de podiumtent. Er bestond een vrjj redelijke belangstel ling voor. Ook de Friese jjspolka, waar voor dames en heren uit het publiek wer den uitgenodigd, oogstte weer veel suc ces. De chr. harmonie Hald Moed uit Oosthem met directeur De Jong trok ook veel toehoorders. Dit korps speelde op zaterdagavond. Evenals ’t vorig jaar liepen de Sne ker Regenboogzeilers gisteren op de eerste dag van de Kaag-Week een pun tenachterstand op in de traditionele Hol land-Friesland wedstrijden. Het bestuur van deze band heeft aan de Gemeenteraad gevraagd hem een renteloos voorschot van 5000.- te wil len toekennen voor het aanschaffen van nieuwe uniformen en nieuwe instrumen ten. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. Door een grote toevloed van leden is het corps in september 1963 gereorga niseerd. In plaats van de bestaande band werden een senioren- en een jeugd- corps geformeerd. De aanwezige goede ren gingen over naar het jeugdcorps, zodat voor de senioren nieuwe unifor men en instrumenten moeten worden aangeschaft. Het bestuur wenst het voorschot af te lossen in tien jaarijjkse termijnen van 500,- en denkt de voor de aflossing be nodigde gelden bijeen te brengen door het voeren van akties, zoals b.v. het jaarlijks houden van een Ijjstcollecte. Volgens B. en W. neemt de Band in onze plaatseljjke gemeenschap een bij zonder nuttige en gewaardeerde plaats in. Bjj verschillende gelegenheden treedt hjj in het openbaar naar voren. Het verlangen van het bestuur achten zij re delijk, maar de voorgestelde aflossings- termijn van tien jaar met het oog op de aard van de voorgenomen aanschaffin gen te lang. Dit moet naar de mening van B. en W. op zeven jaar worden ge steld en op grond van de hun ter be schikking staande gegevens mag wor den verwacht, dat de vereniging aan deze voorwaarde zal kunnen voldoen. Voorgesteld wordt dan ook het rente loos voorschot op die voorwaarde te ver lenen. De afgelopen week vonden vier Wip- feestavonden plaats. Woensdagavond trad de muz. „Harmonie” uit Wolvega op o.l.v. avond Handel; in C; De laatste Vlucht der oude duiven ging vanaf Corbeil afstand 541 km. Deze vlucht was tevens de laatste Fond vlucht. Zo is het grote seizoen alweer voorbjj. Op dit station werden ze gelost om 8 uur en met een N.O. wind, bleek dit een zware vlucht te worden. Inder daad haalde de eerste duif dan ook maar een snelheid van 915 m. per mi nuut. Het was Lichthart, die de eerste plaats opeiste. Hjj kan op een prachtig slot terugzien, door in beide laatste vluchten, telkens als le te eindigen. Ook Hamersma was weer van qp partij, en wist met slechts 2 min. verschil als 2e te eindigen. Ook de 3e duif was van b.g. Met deze Vlucht ging ook het Kam pioenschap op de lange afstand er door, le Kamp. Fond werd H. Oppenhuizen, 2e Kamp. „Combinatie”, 3e R. G. Mul der. De uitslag was: A. Lichthart le, 4e, 18e; D. Hamersma 2e, 3e; H. Oppenhuis 5e, 6e, 8e, 12e; „Combinatie” 7e, 14e, 17e; R. G. Mulder 9e, 10e, lï“, 15e, 19e, 22e, 24e; R. Veenstra 13e; H. Tepper- sma 16e; G. Huitema 20e; D. Wjjnja 21; H. Kroese 23e; J. Haak 25e, 29e; N. de Vries 26e; L. Jendreak 27e; F. Mejjer 28e. Te Leeuwarden slaagden voor Mulo-diploma A. mej. A. E. Toonstra (x) en de heer G. A. Stallinga, beiden te Sneek. (x) met middenstandsdiploma. Wie 's avonds naar de televisie zit te kijken kan soms de schrik van leven krijgen. Misschien is vel een bepaald soort mensen, overigens helemaal niet zo bang schrikachtig hoeven te zijn. Het 'leurt wel, dat een programma eerder gelopen is dan in uw radio- en t.v.-gids staat vermeld en dan volgen er vaak zogenaamde pauzefilmpjes. Maar ook kan datgene, wat ik nu feitelijk bedoel, een geheel officieel programma zijn. Zelfs geschikt voor kinderen beneden de veertien jaar. En dan maar schrikken. Eensklaps, terwijl je doodrustig en zonder erg naar bedoelde film zit te staren of ervan zit te genieten, daar heb je ze weer: die torren met hun lange wriemelende sprieten, wal gelijk vergroot. Kevers met hun spartelende antenne-achtige uitstulp- sels, vechtend, stekend en wroetend. Je wordt er misselijk van. Of aller lei soorten en grootten van spinnen, hun prooi verslindend, wevend en speurend, hier een houw en daar een steek; het wordt je wee om de maag. En de omroepster kondigt met het stereotiep-vriendelijke lachje de film aan en af. En gaat over tot de orde van de avond. Werkelijk, van mij hoeft het niet! Deze avondprogram ma's zijn om er nachtmerries van te krijgen, ook voor de minder sensibe le figuren, net als eertijds na een Paul Vlaanderen-mysterie. Ik vind de uitwerking van deze vertoningen minstens even erg en gevaarlijk als die van zo'n echte moord-, dood slag- en schietfilm, waarbij de dooien en gewonden haast van het scherm je kamer intuimelen. Maar ja, het zijn beelden naar de natuur, een tot leven gewekte Brehm. Of Bomans' Erik op de beeldbuis. Nee, ik kan ze niet waarderen; waarom zeggen ze voor die tijd niet even, waar je moet schrikken, dan doe ik bijtijds mijn ogen dicht. Misschien is dit een tip voor de agenda van de volgende programmaraad-vergadering? Maar meestal draai ik de knop wel om, ik ben geen liefhebber. U IE KIJK sleutelbeen opgelopen. B. en Wachten het gewenst, dat voor enkele van deze terreinen, welke aan vankelijk voor een bouwondernemer waren gereserveerd doch onlangs weer beschikbaar zjjn gekomen, thans aan de gewjjzigde omstandigheden aangepaste grondprijzen worden vastgesteld. Zjj stellen daarom voor deze resp. vast te stellen op 15,- en 16.65 per m2, of op een jaarlijkse grondrente van resp.. 0.75 en 0.835 per m2 en hun te mach tigen deze bouwterreinen tegen deze prjjzen en onder de nader door hen vast te stellen voorwaarden te verkopen of onder beding van een jaarijjkse grond rente in eigendom over te dragen. Donderdagavond was de Snitser Skotsploech, al bjjna traditiegetrouw, weer aan de beurt. Deze avond was nog beter dan de vorige. Hierin hadden niet alleen het prachtige weer en het groter aantal vakantiegangers deel, maar ook de plezierige leiding van de leider van de groep, de heer van der Zwaag. Deze liet ook de jeugd actief deelnemen, terwjjl hjj na de pauze overging tot uitreiking van de orde van de Sneker Wip. Waarom juist een Am sterdammer deze eer te beurt moest vallen, is wellicht ook de heer Van der Zwaag nog een raadsel. Hoewel er voor vrijdagavond niets op het programma stond, ging deze avond toch niet zonder meer voorbjj. Het Chr. Muziekkorps „Harmonie” verraste ons deze avond op een optre den t.g.v. het feit dat ze op het vorige week te Rjjs gehouden concours over twee dagen het hoogst aantal punten be haalde, waarmee zij de eerste prijs met lof van de jury verwierven. De heer Betsema zwaaide de muzikanten, en niet te vergeten directeur H. Bakker uit Koudum welverdiende woorden van lof toe. Hij maakte gewag van het feit, dat nu twee plaatseljjke korpsen de hoogste afdeling hebben bereikt. Hij sprak de hoop uit, dat het nog eens tot een gezamenlijk optreden zal komen. De „Harmonie” bracht hierna o.a. het concoursnummer Capries van Jos Moerenhout ten gehore. Zaterdagavond tenslotte was de Chr. Muz. ver. E.M.M. (directeur de heer Van Strien) te beluisteren. Waarschijnlijk zal de publieke belang stelling die de vorige week al sterk steeg, ook deze week nog toenemen. Vooral woensdagmiddag worden veel kinderen verwacht bjj de (door Tromp- Sir aangeboden) avonturen van Thjjl Ui lenspiegel. Donderdagavond is weer de Skots ploech aanwezig. Zaterdagavond is het programma gewijzigd; dan treden De Mixers op, een nog vrjj jong bandje, dat al een behoorlijke bekendheid heeft. Toen de ongeveer 46 jarige z.uivelar- beider de heer L. Albada te Warns, op zjjn brommer op weg was naar de Zui velfabriek, werd hjj ter hoogte van de woning van Mevr. Wed. H. de Vries door een hem achteropkomende auto ei gen aan de heer W. G. de Vries en be stuurd door de heer M. J. Zeldenrust beiden te Warns aangereden. Hij kwam met een flinke klap op het trottoir te recht en werd bewusteloos en in zorg wekkende toestand in de woning van Mevr, de Vries binnengedragen. Na geneeskundig onderzoek is de heer Albada naar het ziekenhuis in Sneek vervoerd. Hjj heeft een schedelbasis- fractuur en vermoedeljjk een gebroken Het eerste concert van de wekelijkse dinsdagavondserie die door de Stichting Orgelcentrum in de Martinikerk te Bolsward wordt georganiseerd, zal op 21 juli worden gegeven door de Feike Asma. Het programma voor deze luidt: Concerto in D, G. F. Bach’s beroemde Passaeaglia Priêre, César Franck en Toccata van Hendrik Andriessen. Feike Asma besluit met enkele wer ken van Jan Zwart, waarvan tot slot Gezang 173 „Alle roem is uitgesloten”. Voor hen die de serie in zijn geheel willen noteren geven wjj hieronder alle data met daarachter de namen van de organisten: 21 en 28 juli, Feike Asma; 4 augustus, Jan Bonefaas; 11 en 18 augustus, Feike Asma; 25 augustus, Si mon C. Jansen; 1 september Feike As ma: 8 september Jan J. v. d. Berg. Het slotconcert op 22 september door Piet van Egmond. Aanvang alle concer ten 8 uur n.m. De raad van Rauwerderhem kwam bij afwezigheid van twee leden onder voorzitterschap van burgemeester J. v. d. Bent bjjeen voor de behandeling van een korte agenda. De kondit'e van de kolenkachels in dc o.l. school te Rauwerd noodzaakt tot maatregelen. Daar vervanging van de ze grote kolenkachels moeilijkheden op levert, heeft de raad het voorstel van B. en W. tot aanschaf van oliestookka- chels aangenomen en een krediet van 3500,- beschikbaar gesteld. De onlangs te Irnsum opgerichte Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer stelt zich voor, in verband met ’t bezoek van ’n toenemend aantal watersportliefheb bers aan deze plaats en het gebruik van de rustige Boorn aldaar voor overnach ting over te gaan tot huur van een per ceeltje grond en de bouw van een aan legsteiger, benevens een gebouwtje voor toilet en wasgelegenheid. De totale kosten worden geraamd op ruim 11.000,-. Op het verzoek van deze vereniging aan de gemeente om garant te staan voor rente en aflossing voor een door deze vereniging aan te gane geldle ning heeft de raad gunstig beschikt. Ook kon de raad zich verenigen met een voorstel om zich in principe positief uit te spreken voor deelname in het ka pitaal van een op te richten N.V. met be trekking tot de aardgasvoorziening. De mogelijkheid bestaat dat niet voor alle dorpen in de gemeente dezelfde oplos sing ten aanzien van aansluiting op het aardgasnet aanwezig is. Met het oog op het nieuwe uitbrei dingsplan voor Irnsum zal de gemeente Rauwerderhem een perceel grond, groot 17730 m2 en eigen aan de heer D. Bang- ma in het belang van de volkshuisves ting aankopen voor de prjjs van 2,50 per m2. Een betere elektriciteitsvoorziening voor Rauwerd brengt mee de bouw van een nieuw transformatorstation. Een stuk grond van 30 m2 achter het gemeen tehuis te Rauwerd zal hiervoor aan het P.E.B. worden verkocht. Besprekingen over een eventuele ge meenschappelijke reinigingsdienst ver keren nog in een stadium van voorberei ding. Vorige week donderdag is in het St. Antonius Ziekenhuis waarin hjj voor on- onderzoek was opgenomen, plotseling overleden de heer N. J. Wouda, direc teur van N. J. Wouda’s Meelfabriek n.v. alhier. De heer Wouda, die 82 jaar oud werd, bekleedde deze functie sinds plm. 1910, toen zjjn vader hem in de directie op nam, en mede onder zjjn leiding is het bedrijf tot grote bloei gekomen en is de fabriek verplaatst naar de Koop- mansgracht en daarna meerdere malen uitgebreid. Op maatschappelijk terrein is de overledene ook aktief geweest. Zo was hjj een groot aantal jaren voorzitter van het Departement Sneek van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel en heeft hjj indertijd als lid van het desbe treffende comité sterk geijverd voor het aanwijzen van Staveren als begin en eindpunt in Friesland in de nieuwe vaarweg Amsterdam-Groningen. Zoals wjj onlangs al hebben vermeld, bezocht hjj de H.B.S. alhier, welke in 1864 gesticht werd toen zijn grootvader burgemeester van onze stad was, en zou hjj in september een der oudste deelnemers aan de reünie van oud-leer- lingen geweest zjjn. De begrafenis zal morgenmiddag van uit de Ned. Hervormde Kerk op de alge mene begraafplaats alhier geschieden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1