Jubilaris W. Visser tevens afscheid van nam Gemeentewerken Waterpoort-krabbelt I 1 IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en van De Gaulle doet weer enig stof opwaaien door Spaarder BUITENLANDS OVERZICHT I Sneker „vlaggen-motie” in de landelijke pers Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Minister Bogaers bezocht Sneek 40 jaar timmerman bij de Gemeente Auto twee maal over de kop: bestuurder ongedeerd 119e jaargang no. 61 Donderdag 30 juli 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 5 (Yiddische zegswijze) t Geslaagd Je kunt beter van een goed paard vallen dan van een slecht. Veel belangstelling voor nieuwe vergadering verwacht Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en TV-pIocg naar skütsjesilen van Sneek Sneker zeilsuccessen in Grouw SNEEKER NIEUWSBLAD daarna naar Dreigement Cuba veroordeeld Koninklijke onderscheiding de Friese naam voor de geheimzin- J t Amerikanen naar Zuid-Vietr. -m Intern praktijk vaarte overeind zetten. uit, van Onlusten v IIIHIIIIHHIIIHHHIHHIIIHHHIHIHIHIIHII i Afrika en Zuid-Amerika en de gemeenschappelijke E.E.G. Er is weinig, dat niet genoemd is. op en heeft aan f lichting want zijn en met de scheep vaart) in een aan alle zijden beschut te inham of i.d. Kunt U die niet vin- Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS ze- voor electrisch me- De motie, betreffende het niet-vlaggen op 5 augustus t.g.v. de verjaardag van prinses Irene, ingediend door de fractie van de pvda en ondersteund door de vvd, dinsdagavond in de raadsvergadering, heeft vrij wat stof doen opwaaien. In bijna alle kranten van ons land ver schenen zowel de inhoud ervan als de indieners en de reakties van de andere frakties, op de voorpagina’s of in de andere nieuwskolommen, de nummers 40 en 42 staan leeg en no. 18 is onbewoonbaar klaard. Langzaam maar zeker nadert ook hier het einde. Geslaagd aan het N.O.I.B. (Njjenrode) te Breukelen onze stadgenoot, de heer J. Koornstra. IHHHIIIHIHHHIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIHHIIIHI Dinsdag vierde de heer W. Visser zijn 40-jarig jubileum als timmerman bij de van gemeentewerken alhier, at en de Eén”, en dienst van gemeentewerken maar hij nam ’s middags tevens scheid, daar hij inmiddels 65 jaar dus pensioengerechtigd is geworden. Dit afscheid, georganiseerd door Personeelsvereniging „Samen vond plaats in het Gerechtsgebouw werd zowel door de echtgenote, kinde ren en kleinkinderen van de jubilaris als door de burgemeester en het vrijwel voltallige personeel van de dienst en twee oud-gedienden bijgewoond. Laat men niet denken, dat de Duitse houding tegenover de Verenigde Sta ten hierbjj ontbreekt, dat is juist de kern van alle ellende, volgens De Gaul le. Want de Duitse politiek van Erhard en Schröder komt daaruit voort, dat de ze beide staatslieden nog niet geloven, dat Europa onafhankelijk moet zijn. Eu ropa, aldus De Gaulle, moet eindelijk beseffen, dat het niet to het einde der tijden onder Amerikaans protectoraat kan blijven. Hij wenst wel een handha ving van het bondgenootschap met de Ver. Staten, maar het Europese Europa, zoals De Gaulle dat noemt, moet eigen kracht leven, voor zichzelf, het moet temidden van de volkeren der aarde zijn eigen, onafhankelijke poli tiek hebben. een nieuwe motor of andere verbe teringen worden voorzien, ligt mo menteel op een zolderschuit een grote gedemonteerde hijskraan. Deze is echter niet voor dit bedrijf zelf be- Er is in onze stad echter niet alleen stemd. De kraan zal worden ge- behoefte aan een tweede oogarts. Dit plaatst op het terrein van Fernhout geldt ook voor andere specialisten, n.v., zand en grinthandel en tran- zoals bijv, de oor-, neus- en 1 arts, de zenuwarts en de kinderarts. hun vakantie op collega’s buiten Sneek aangewezen, wat tijdig aan de huisartsen is of wordt medegedeeld. Uitbreiding van het aantal specia listen hangt echter ook af van de be schikbare ruimte. Het Doktershuis is al geheel bezet en dus moet er weer gebouwd worden, wat tegenwoordig ook niet zo gemakkelijk gaat. Waar schijnlijk zal de overeengekomen sa menwerking van het St. Antonius Ziekenhuis met het toekomstige Prot. Chr. ziekenhuis hier de oplossing brengen. kend door zijn geluid, het ,,bwoem... bwoem”, dat vaak dens zomernachten in het Friese me rengebied te horen is. Er zat ongetwijfeld een dosis verkie zingspropaganda in de druk, welke de Ver. Staten op de Latijnsamerikaanse landen hebben uitgeoefend om tot sanc ties tegen Cuba te besluiten. Er zijn nog maar vier landen in de organisatie van Amerikaanse Staten, die Cuba hebben erkend. Nu moet iedereen met Cuba breken en alle handel wordt verboden. De aanleiding tot deze maatregelen, welke weinig verschil in de situatie zul len brengen, was de klacht vanVene zuela, dat Cuba de communistische ter roristen daar van wapens had voorzien. Een veroordeling dus en zeker geen aandacht voor de toenaderingspogingen, welke Castro en zijn broer de laatste weken hebben gedaan. Toenaderingspo gingen, welke ten dele kunnen worden verklaard uit de moeilijke economische situatie, waarin Cuba zich bevindt nu de suikerprijzen weer zo zjjn gedaald. Maar voor de verkiezingen zeker moet iedere candidaat flink zijn. T.V.-verslaggever Frans van Busscho ten komt zaterdag voor een reportage met een speciale televisieploeg naar het skütsjesilen van de Sneker commissie op het Sneekermeer. Na afloop van deze laatste wedstrijd in het veertiendaags tournooi volgt zo als gebruikelijk weer de prijsuitreiking in het stadhuis of bij gunstig weer in de tuin van het stadhuis. Daarna wordt het festijn besloten met een gezellige afscheidsavond in de foyer van Amicitia die alleen toegankelijk is voor de schippers en hun bemanningen. Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Onze Waterpoortstad kan zich bo vendien sedert dinsdag jl. ook ver heugen in het bezit van 7 jonge Steen- brakjes, 3 vrouw tjes en vier man netjes, die gebo ren zijn in de ken- y nel „Grébert”. rug kan toe draaien om zijn eigen weg te gaan. Wel ke weg is niet duidelijk. Bovendien is dat dreigement via de ongerustheid van het Duitse volk gericht tot Erhard en Schröder, dié, zoals hier al vaker uit eengezet, niets willen weten van de gaul listische politiek van Europese onafhan kelijkheid. Zij bepleiten juist een groter Europa met inbegrip van Scandinavië en Engeland, een Engeland, dat door De Gaulle juist wordt veroordeeld, aange zien zijn verdedigingsmacht niet auto noom zou zijn ten opzichte van de Ver enigde Staten. Zij wensen ook het bond genootschap met de Verenigde Staten, dat als modern kenmerk juist het begin sel van integratie in vredestijd al kent, ten volle te handhaven. De deelname van Amerika aan de verdediging van de Oostelijke grenzen van West-Duits- land en aan de verdediging van Berlijn heeft minister Schröder enkele dagen na de woorden van De Gaulle nog weer eens onontbeerlijk genoemd. Schröder denkt dus, volgens De Gaulle, nog steeds niet Europees. Toen dinsdagmiddag de overweg- wachter de spoorbomen in de Park straat wilde sluiten had hij blijk baar niet de LAB-bus gezien die van af het N.S.-station naderde of de chauffeur van deze bus had niet op gelet. De bomen gingen nl. vlak voor de bus neer, waardoor deze plotse- ling moest stoppen en toen dwars voor de bomen bleef staan omdat hij niet meer achteruit kon door de file wagens achter hem. Er is echter ook een tijd geweest dat er korting werd tóegepast op de sala rissen. Jonge mensen kunnen zich dat nu niet voorstellen, maar er was toen een grote crisis. Later evenwel kwam de kinderbijslag er bjj en werd de finan ciële en sociale positie van de werkne mers steeds meer verbeterd. Visser heeft ook de oorlog en de be zettingstijd bij Gemeentewerken meege maakt en toen klusjes opgeknapt die niet altijd even aantrekkelijk waren. Hij is een man, die met de dienst van Gemeentewerken is vergroeid en daar door in de stad een bekende figuur is geworden. De burgemeester dankte hem harte lijk voor al zjjn werk, plichtsbetrach ting en toewijding in ’t belang van de gemeenschap, maar voegde daar aan toe, dat Visser ook in de personeelsver eniging en in de recreatie-afdeling een rol heeft gespeeld. Allemaal dingen waarvoor wij U erkentelijk kunnen zijn, aldus spr., die Visser en zijn echtgenote daarna een goede levensavond toewens te. Zij gaan nu dus weer naar Zuid-Afri- ka, maar zullen stellig terugkomen. Vis ser kan nl. niet buiten Sneek en buiten de Martinitoren waarin hü zo vaak heeft gewerkt en waarop hij zo dikwijls zijn kunsten heeft vertoond. nige Roerdomp, wel het meest be- bnnrl z-lz-\r\r* nrinr» rröliiïrl hof TlctSctlO tir- In zijn toespraak tot de heer Visser noemde de burgemeester hem een on dernemend man, die men een man van twee continenten zou kunnen noe men. Vijf van zijn elf kinderen wonen nl. in Zuid-Afrika. Hij en zjjn echtgenote zijn daar al eens een half jaar geweest, en nu hopen ze er in oktober weer naar toe te gaan. De burgemeester stond vervolgens uit voerig stil bij de vele veranderingen in de afgelopen veertig jaar, zowel in de stad als op economisch en sociaal ge bied, waarbij hij er o.m. aan herinner de dat in 1924 de toenmalige directeur eerst nog eens wilde afwachten of hij Visser in vaste dienst zou nemen. Hjj wist nl. niet of hjj hem altijd nodig zou hebben. Vóór de „Dimo” aan de Houke- genoot die opbelde. Door dit verzuim sloot waar zoveel vrachtschepen van kon helaas de gedachte worden ge wekt, dat er niets geregeld was. Na de wens te hebben uitgesproken, dat Visser ook in de nieuwe fase van zijn leven bevrediging zal vinden, ver heugde het de burgemeester hem de ere-medailie in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te kunnen uitreiken. Hij speldde hem dit ereteken op de borst, sprak de hoop uit dat Vis ser ook een goede herinnering aan Ge meentewerken zal bewaren en overhan digde hem tot besluit de gratificatie on der enveloppe. President De Gaulle heeft weer enig stof doen opwaaien met zijn opmerkin gen op zijn persconferentie van vorige week donderdag. Het voornaamste punt was zijn ontevredenheid over de nalatigheid van Erhard in te stemmen met de buitenlandse politiek van De Gaulle. Het Frans-Duitse verdrag heeft nog niet tot een gemeenschappelijke gedragslijn gevoerd en D Gaulle somde de punten, waarop beide landen een uiteenlopend standpunt innemen, als volgt op: de de fensie, de hervorming van de N.A.V.O., de houding ten opzichte van het Oosten, met name tegenover de satellieten van Moskou, de kwesties van grenzen en na tionaliteiten in Midden- en Oost-Europa, de erkenning van China, de vrede in President Johnson heeft nog 6.000 Amerikanen naar een ander bedreigd punt op de aarde gezonden, namelijk naar Zuid-Vietnam, waar de aanvals lust van de opstandige Vietcong niet afneemt. De Vietnamese premier Khanh en enkelen van zijn militairen zien nu veel heil in een aanvallende po litiek. Zij vallen evenwel de vijand in eigen land niet zozeer aan, maar willen liever de aanval naar het Noorden bren gen om een uitbreiding van de oorlog en wellicht een nog duidelijker deelne ming van de Amerikanen te verkrijgen. Maar al hebben de Amerikanen bjj wij ze van waarschuwing wel gesproken van aanvallen op Noord-Vietnam, gene raal Taylor, de Amerikaanse ambassa deur in Saigon, heeft opdracht gekregen de Zuid-Vietnamezen zoveel mogelijk te beperken. Geruchten doen de ronde over ernstige verschillen van mening tussen Taylor en Khanh. Toen wij de vorige keer het feit signaleerden, dat er in onze stad we gens vakantie géén oogarts aanwe zig was om een man te helpen die een verwonding aan een zijner ogen had gekregen, was dat niet als een verwijt aan Dr. Roberts bedoeld. Wij weten nl. dat die jarenlang naar een collega naast hem gezocht heeft, maar steeds tevergeefs omdat er oogartsen te weinig zijn in ons land. En dan gaan de grotere steden en de klinieken meest al voor. Hij is daar om ook bljj dat hij nu eindelijk met 1 september wat ver krijgt, zeer drukke praktijk De Steenbrak behoort tot een zeer vraagt "heel veel van hem. Zelfs te oud ras, dat o.a. is afgebeeld op de veel. Ook van z’n gezondheid. Tot verdwijnen gedoemd waren en zijn de eens zo dicht bevolkte Zomerrakbuurten. En hoe eerder dit finaal ge beurt des te beter, want dit gebied maakt thans een zeer desolate in druk. De foto laat het duidelijk zien. Zodra er een onbewoonbaar verklaarde woning is verlaten, komt de baldadige jeugd in aktie die er in een mum van tijd een volslagen ruïne van maakt. Eerst worden de ruiten stuk geslagen en daarna volgt de vernieling bin- nen en van het dak. De Gaulles dreigement was niet alleen een waarschuwing van hoofdstad tot hoofdstad, maar min of meer een partij kiezen in een interne Duitse strijd, de fronde, de guerilla, welke Erhard moet ondergaan van de kant van Adenauer en Strauss, de Beier, die meent nog een appeltje te schillen te hebben met de zo Engels georiënteerde Schröder, die niet voldoende zijn kant heeft gekozen in de affaire met Der Spiegel, welke Strauss zijn portefeuille van defensie heeft gekost. Adenauer en Strauss wen sen desnoods met Frankrijk alleen een Europa Unie te vormen, bezorgd als zij zjjn, dat Amerika over de Europese hoof den heen te nauwe contacten met Rus land zal zoeken, welke zullen uitlopen op een bevriezing van de situatie in Eu ropa. Dat zou een bevestiging van de grens tussen Oost en West op de huidige plaats betekenen, met verloren kansen voor een toch al zo onwaarschijnlijke Duitse hereniging. In een ietwat natio nalistische overschatting menen zij ker, dat Rusland zal zwichten Duits-Franse druk. Het ziet er voorlopig niet naar dat Erhard en Schröder zich bang zullen laten maken door opmerkingen De Gaulle. In de Verenigde Staten houden de on lusten, vooral in de staat New York, aan. Na de relletjes in New Yorks ne- gerwjjk Harlem kwam het in een ande re Newyorkse wijk, Brooklyn, tot situa ties, welke in niets aan het vreedzame Breukelen deden denken, dat peet ge staan heeft bij de geboorte van het Amerikaanse Brooklyn. Revolver schoten, gummiknuppels en plundering van winkels waren het gewone beeld. Daarna sloeg de onrust over naar de stad Rochester aan de oevers van het Ontariomeer. De aanleidingen zjjn vaak van weinig betekenis, al was het in Har lem dan de dood van een negerjongen. In Rochester was het de arrestatie van een dronken neger. Maar zo’n aanlei ding is dan voldoende voor de opgekrop te haatgevoelens tegen de politie en te gen de blanken. Gouverneur Rockefeller van de staat New York heeft eenhe- f - zand en grinthandel en tran- keel- sportbedrijf aan de overzijde. Een drijvende bok uit Amsterdam, die Die waren of zijn ook nu weer voor honderd ton kan torsen, zal het ge- Om ruimte te maken voor de uitbreiding van de Flexa-fabrieken is de woning Oppenhuizerweg 38 ook al tegen de grond gegaan, ver- Het aantal verenigingsbladen -blaadjes in onze stad is weer met Mogelijke gasten-watersporters die een uitgebreid. De Jeugd vogelwacht, deze krabbels lezen, willen wjj nog- hoewel nog geen jaar oud, zond ons maals wijzen op het gevaar dat hun deze week nl. het eerste nummer schip en zjj zelf lopen als ze over- van haar gestencild Natuur-Histo- nachten aan het meer of een ander risch Mededelingenblad ,,De Marre- wijd water. Als de wind draait lig- bolle” toe, waarvan we met belang- gen ze dikwijls aan lager wal en dat stelling hebben kennis genomen. De levert gevaar op. Veel zelfs als het inhoud is interessant en getuigt van tevens harder gaat waaien. de grote liefde welke deze jonge stad- Daarom een goede raad: kies een genoten koesteren voor de natuur en plaats uit waar U altijd veilig ligt, de vogelwereld en de kennis die ve- bijv, in een nauwe vaart, (niet in de len van hen hiervan al hebben op- grote kanalen vanwege gedaan. De naam „Marrebolle” klinkt ve len wellicht vreemd in de oren. Daar- den, vaar dan naar een dorp of een om wordt deze verduidelijkt. Het ib jachthaven in de buurt. Frankrijk had voorstellen gedaan voor een politieke organisatie van Euro pa, maar deze zijn door Den Haag, Brussel en Rome gesaboteerd. Ditmaal waarschuwde De Gaulle de Duitsers se rieus de politieke eenheid aan te pak ken, want als de dingen ten eeuwigen dage in de onzekerheid van het ogenblik zouden blijven, zou er op den duur bij het Franse volk enig twijfelen, bij het Duitse volk enige ongerustheid kunnen komen, terwijl er bij hun partners in de gemeenschappelijke markt een ver sterkte neiging zou komen de zaken op hun beloop te laten in afwachting van het ogenblik, waarop men misschien uiteen gaat. Het is een nauwelijks verhuld dreige ment, dat Frankrijk de Europese Ge meenschap ’wel eens de rug kan toe- Dr. Roberts had bovendien wel een plaatsvervanger aangewezen, nl. zijn collega J. Planten te Leeuwar den, maar dat heeft men in het zie kenhuis niet gezegd tegen onze stad- Indonesië en Indochina, de ontwikkeling van de landen, die dat wensen, in Azië, landbouwmarkt van de Hedenmorgen bracht de minister van bouwnijverheid en volkshuisvesting drs P. C. W. Bogaers, in gezelschap van leden van het provinciaal bestuur en o.m. van de hoofdingenieur-directeur van de provinciale directie bouwnij verheid en volkshuisvesting ir. Hem mes, een bliksembezoek van een half uur aan onze gemeente. Aan de ge meentegrens vanaf de richting Heeren- veen op rijksweg 43 werd hij door bur gemeester L. Rasterhoff welkom gehe ten, die daarna bij Zijne Excellentie in de wagen stapte. De autorit voerde voornamelijk door de nieuwbouwwijken, omdat daar ’s Mi nisters belangstelling uiteraard op ge richt is. Intussen had de burgemeester in de auto gelegenheid wensen en ver langens aan de minister kenbaar te ma ken, zodat op deze wijze een bespre king kon plaats vinden. Hierna ging de heer Bogaers naar Lemmer, waar hjj aan boord van het Statenjacht het Skütsje-silen volgde. In het afgelopen weekend hield de Zeilvereniging „De Meeuwen” te Leeu warden drie wedstrijden in Grouw. Een op zaterdagmiddag en twee op zondag. Voor de uitslagen golden de punten over beide dagen: De Sneker deelnemers boekten de vol gende resultaten: Valkenklasse: H. G. de Boer, tweede; O.K.jollen: J. de Bruin derde, Flitsen; Arend Stam vijfde en Vrijheidsklasse: Rienk Alberda tweede. schilderijen van Pieter de Hoogh (1629-1683) en Jan Steen (1626-1679). Enkele tientallen jaren geleden zjjn enige fokkers in ons land begonnen dit ras weer op te bouwen. meentewerken betekende verande ring van het werkterrein, maar prees eveneens de belangstelling die Visser voor vele andere dingen had en het vele werk dat hjj voor „Samen Eén” verricht. Hjj werkte spontaan mee de oprichting en heeft er daadwerkelijk aan meegeholpen de vriendschapsban den onder het personeel te versterken. Hij heeft getoond een ware collega te zjjn, waarvan ook het recreatiefonds heeft geprofiteerd. Het zal moeilijk zjjn hem hierin te vervangen. Spr. dankte hem voor dit alles en ook voor zjjn trouw in deze veertig jaren, waaraan hij nog een persoonlijk dank woord toevoegde voor de prettige ver houding en wenste Visser zowel namens de vereniging als persoonlijk geluk met de koninklijke onderscheiding. Daarna bood hij hem het geschenk van de vereniging - een scheerapparaat - aan en liet hjj vrouw Visser met bloemen delen in de hulde en de dank aan haar man. De heer Visser sprak een dankwoord, waarna zijn nu oud-collega H. Huis man nog een humoristisch speechje hield waarin hij eveneens de prettige samenwerking met Visser releveerde, die ook een leermeester voor spr. en vele andere collega's is geweest. Meestal wérd' dit nieuws, door deze bladen ontleend aan het telex-net van het A.N.P., groot opgémaakt en voor zien van (hoofd-) redactioneeel com mentaar als een unicum in den lande verwerkt. Vooral de confessionele kran ten reageerden uiteraard fel-afwijzend. Sneek zal nog niet veel vaker door iets dergelijks in de belangstelling hebben gestaan. Zelfs de gemeentesecretaris werd door de landelijke pers enige ke ren gebeld, wanneer de raadsver gadering met deze motie (op dinsdag j.l. staakten immers de stem men 7 -7) ter behandeling zou plaats vinden. Op deze raadsvergadering, waarschijnlijk aanstaande maandag avond om kwart voor acht, kunnen dus wel meer journalisten worden verwacht dan gewoonljjk. Doordat een automobilist uit Heeren- veen gistermiddag plotseling voor een bejaarde wielrijder naar links moest uitwijken, raakte hij de macht over zijn stuur kwijt. Dit overkwam hem op de weg naar Bolsward ter hoogte van Njjlanderzjjl tussen de brug en het voormalige tol huis. De wagen sloeg twee maal over de kop en kwam op zijn wielen in de naast liggende sloot terecht. Wonder boven wonder bleef de bestuurder ongedeerd. De auto, die door een kraanwagen uit Heerenveen werd weggesleept, was „total loss”. De meeste binnenbuurten zijn al afgebroken^ maar met de af- i braak van de 84 jaar oude Zomerrakb. moet nog een begin worden gemaakt. Vier woningen daar worden echter nog bewoond, hoewel drie ook spoedig ontruimd zullen worden. In totaal worden er in dit saneringsgebied - met uitzondering van de Oppenhuizerweg - nog twaalf woningen waaronder twee winkelhuizen bewoond, maar op de meesten prijkt al het bekende witte bordje met zwarte letters. den van de nationale garde Rochester gezonden en de noodtoestand afgekondigd. De politie blijft de toe stand wel meester, maar het lijkt nu al haast onvermijdelijk, dat de lange, hete zomer in eerste aanleg zal uitlopen op een aanwakkeren van de haat tussen beide, grote etnische gemeenschappen in de Verenigde Staten. Een toestand, waarover ieder weldenkend mens ui terst bezorgd is. Tot nu toe vielen de negers op door hun voortreffelijk, inge togen gedrag, maar nu de domper er wat minder stevig op zit, maken zich anderen dan de gedisciplineerde en van redelijkheid doordrongen voorvechters vaak meester van de acties. De invloed van dergelijke gebeurtenis sen op de verkiezingen van november mag niet worden onderschat. Men neemt algemeen aan, dat senator Gold water er het meest van zal profiteren. Ook andere politieke ontwikkelingen kunnen de uitslag nog beïnvloeden, al twijfelen weinigen er aan, dat president Johnson herkozen zal worden. Het beste voor hem zal zijn als er weinig of niets gebeurt in de wereld en hü de indruk kan vestigen, dat dat grotendeels te danken is aan enkele flinke woorden of gebaren van hem. Collegiaal en vriend De directeur van Gemeentewerken de heer G. de Boer, sprak ook zeer waar derend over zün jubilerende en schei dende medewerker, die bij Gemeente werken veel en allerlei werk heeft ge daan en alle gebouwen kende waarin hü moest werken. Hü wist daarom di rect wat er moest gebeuren. Verder was hü steeds vriendelük en voorko mend, was het voor spr. altü'd prettig met hem te mogen samenwerken en was hij ook echt collegiaal en een vriend van hen allemaal. De heer De Boei’ wees eveneens op de vele veranderingen welke onze stad tüdens Visser’s diensttü'd heeft onder gaan en de belangrüke groei van haar inwonertal (in 1924 14000, thans plm. 22.500) wat ook meer werk voor Ge- i t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1