Waterpoort-krabbelt I B B. en Wraad en pers zagen vanuit 7 ourist gebruik, voor vier en elf personen, resp. voor 150,- en 300,- per week. Men tel de er dinsdag 14 luxe wagens, waar van zegge en schrijve 11 Duitse en 3 Nederlandse. De opmerking viel, te overwegen weer een Ortskommandan- tur in te stellen! ontwikkeling en bevordering van recreatie in de gemeente 6 plannen voor 48 ha in hele gebied IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en van BESTUUR WYMBRITSERADEEL NAM UNIEK INITIATIEF Geruchten verloving Prinses Beatrix Mr. Stikker ereburger van Winschoten Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Soldaat tijdens oefening overlede** 119e jaargang nr. 69 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Sperkhemschool is ouder Goed voorbeeld Aerde Kuiper volgde intern, zomercursus voor vocalisten De Engelsen hebben honderd godsdiensten maar slechts één saus. (Frankrijk) i t Gunning werk Donderdag 27 augustus ’64 De Henri Dunant weer in Sneek Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en die dinsdag al - en spelen Uitslag aanbesteding Gerard Honig had auto-ongeval De gemeente hééft een totale opper vlakte van 165 km2, het watergebied heeft een oppervlakte van 26 km2 en om vat 25 meren, plassen en poelen! Dit al lemaal efficiënt en rendabel voor de re creatie te maken, wil nogal wat zeggen. De eisen, die men tegenwoordig aan deze soort vrijetijdsbesteding stelt, zjjn (en worden nog steeds) hoger dan vroeger: campings, caravanterrein- nen, havens, jachthavens, schiphuizen, bungalowterreinen, sanitaire voor zieningen, groenstroken, zon- en speel weiden, winkels; een goede drainering van de grond, een 'niet al te moeilijke wijze om deze gebieden voor de toeris ten toegankelijk te maken en inhaerent hiermee goede parkeerruimten met bij behorende voorzieningen, speciaal voor de auto zoals benzine-pompen en repa- ratiemogelijkheden. w DOOR DE SONT Mexico, VERTRAGING TEMPO Kruiswater, verzocht langzaam gaan 48 HA De snelle uitbreiding van de nieu- J.N. het (als het klaar is). voer gebracht. DEUR WERK Zondag een t t lltlIlllllHlllllllllllllllllillllllllllltlIlllllt Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS stad en Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. i baggerd tot 4.65 m beneden F.Z.P. Nadat de kabels daarin zijn neerge laten, wordt de sleuf weer met de uitgekomen baggerspecie opgevuld. Voor de tijdelijke verkeersomleg- dienstplichtige Daartoe in staat gesteld door een stu- die-beurs van de Stichting „Nederlands Impressariaat” te Amsterdam, heeft on ze stadgenoot, de heer Aerde Kuiper, bariton, onlangs deelgenomen aan de derde Internationale zomercursus voor vocalisten. Op het terrein bjj Heeg. Links de heer Van der Wal, midden de heer Sikke- ma (pers), rechts de heer De Blauw, gebogen over de kaart. Er omheen staan vele raadsleden belangstellend te luisteren naar de uitleg. Wat de gemeente aanvankelijk had ge raamd in 1958 aan totale kosten op een bedrag van 822.500, is nu te stellen op ruim een miljoen. Zonder subsidies kan er natuurlijk dan ook niets worden ge daan. Tot nu toe heeft Wymbritseradeel totaal aan geld in de recreatie gestoken de somma van 952.859,67. Over haar hele gebied verspreid ligt voor de recre atie 48 ha grond! Er is dus voor de re creërende mens in dit typische water sport- en kampeergebied plaats genoeg, Door het gemeentebestuur van Heer- renveen werd het maken van riolerin gen met bestratingen en ophogingen voor uitbreiding van het bungalowpark te Woudsend gegund aan de fa. A. J. WateHander te Heerenveen voor de som van 274.850,-. In enkele Franse en Engelse kranten is gisteren het gerucht gemeld, dat Prinses Beatris op het punt zou staan, zich te verloven met de Engelsman Ni cholas ToIIemache. In Den Haag werd het „hoogst onwaarschijnlijk” genoemd, dat er een verloving voor de deur zou staan. Al eerder waren vage toespelingen in de richting van de Engelsman gemaakt. De heer ToIIemache schijnt vaste bege leider geweest te zijn van de Prinses tij dens de Ascotweek. In de Franse pers hebben reeds foto’s gestaan. Nicholas ToIIemache is 23 jaar en de tweede zoon van Lord ToIIemache. Prins Bernhard is wel eens de gast van Lord ToIIemache geweest op diens landgoed in Suffolk. Ze kennen elkaar nog vanuit de oorlog. SNEEKER NIEUWSBLAD Door een misverstand hebben wij maandag in ons blad, bij het verslag van de opening van de Lemmerwegschool, vermeld, dat deze nieuwe school de eer ste was in 27 jaar, na de opening van de Sperkhemschool. Zoals u begrepen zult hebben, was dit volstrekt onjuist. De Sperkhemschool is, zo bleek ons na in formatie, geopend in 1922, zodat pas 42 jaar later een nieuwe openbare school, i.c. de Lemmerwegschool, in gebruik werd genomen. Ook was het niet de heer Noorman, maar de heer Koopmans, die door de burgemeester werd bedankt, voor het feit dat hij na zijn pensionering nog als tijdelijk hoofd van de Looxmaschool waarnam. Tot nu toe is er voor het gezamenlij ke Pottenplan I en II 439.752.20 uit gegeven. Als u al deze bedragen leest, dan begrijpt u wel, dat zo’n opzet geen kleinigheid is en dat recreëren in feite een zeer dure aangelegenheid is! Veel i toeristen in de watersport- en andere gebieden beseffen dat beslist niet, als u ziet hoe met het materieel, de grond, de bouwsels en begroeiing vaak wordt omgesprongen. UIIIHHIHHHHHUIHIIHHIIIHHIIHHHIIIII Dinsdagavond lag de Henri Dunant voor de vierde keer aan de Pampuska- de. Aan boord waren 72 patiënten uit Utrecht. Om dezen hun kortstondig ver blijf in Sneek wat op te vrolijken trad de Sneker Skotsploech ’s avonds op, waarbij ook de bemanning, de dominee en de zusters incluis, zich niet onbe tuigd lieten, tot groot vermaak van de patiënten. Een delegatie van de afdeling Greid- hoeke van het Roode Kruis bood alle patiënten een fruitmandje aan, hetgeen door hen natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. Wat Wymbritseradeel omschreven doeleinden Mr. D. U. Stikker, oud-minister van buitenlandse zaken en oud-secretaris van de NATO, is gisteravond door de Winschoter gemeenteraad uitverkoren tot ereburger. Hij wordt de eerste ere burger van deze stad. De benoeming valt mr. Stikker, die op 5 februari 1897 in Winschoten werd geboren, ten deel wegens zijn grote verdiensten voor land en volk. Het A.D. meldt, dat de Westduitse minister van posterijen zich vier zandlopers heeft aangeschaft. Het is zijn bedoeling, dat elke bezoeker er mee kennis maakt. De dingen staan op zijn bureau. Om de drie minuten loopt er een leeg. Op de eerste staat: Inleiding. De tweede vermeldt: Ter Zake. De derde: Haast u. De vier de draagt het opschrift:Het onderhoud is geëindigd. Als tijdrovende proble men te bespreken zijn, steeds zo’n minister zijn kop in het zand. Door de direkteur van gemeentewer ken te Harlingen werd namens b. en w. te Harlingen aanbesteed het aanleg gen van straten in het uitbreidingsplan Oosterparkwjjk-oost. Laagste inschrijver van de zestien was n.v. v.h. A. Ooms en Zn. te Sneek voor de som van 363.800. De begroting was 337.000,-. De gunning werd aangehouden. Advertentieprijs 15 et. per nam. Bjj contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs £3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Het hele gezelschap, dat in Heeg in ’s Landswelvaren een heerlijk diner kreeg aangeboden, begaf zich na de maaltijd te voet naar het bungalowter rein Pharshoeke aan het Heegermeer bij Heeg. Hier staan bungalows, reeds in wjj kunnen ons hier ten volle bij sluiten. Het programma sloot als bus en werd als het ware op de klok, en toch gezellig en gemoedelijk, ten uit- De totale geraamde kosten voor grond en haven, exclusief de bungalowaanleg, bedragen 252.204,-. Wanneer men hier van de subsidie van het ministerie van economische zaken aftrekt en de op brengst uit erfpacht resp. ruim 40.000 115.000, dan moet de gemeente nog voor 97.000 zorgen. De tocht,..die ’s ochtends onder een sombere maar ’s middags onder een blauwe hemel werd gemaakt, voerde de Toerist-bemanning onder meer langs de Eerste Friese Zeilschool, waarvan ver plaatsing naar de ingang van de Potten wordt overwogen. Men bereikt hierdoor dat de school en het oefengebied bjj el kaar liggen, zodat veel tijd wordt be spaard met het varen naar en van de school. Links van de Houkesloot ligt een hoekperceel Houkesloot/Galgeland- sterhop, dat als Marrekrite-aanlegplaats is aangekocht. In de Potten bevindt zich ter rechterzijde het in aanleg zijnde bun galowterrein van het Grote Bos, (De ned. herv. kerk is hier in feite „exploi tant”)., Het terrein is al opgespoten en de riolering ligt al. Links ligt een stuk dat is aangewezen als aanlegoever voor woonboten. Deze boten moeten een on derlinge afstand bewaren van 20 meter. De zich daar bevindende autobus, die als caravan wordt gebruikt zal t.z.t. moeten verdwijnen/ Tijdens de Sneek-Week werd Het idee van het gemeentebestuur van Wymbritseradeel, nu eens niet de jaarlijkse trip door de gemeente per bus maar per Toerist II te maken, is dinsdag bij de raadsleden, de persvertegenwoordigers en bij de twee or ganisatoren in goede aarde gevallen. Men kreeg op deze wijze de gelegen heid de enorme uitgestrektheid van de gemeente van een andere dan altijd van de landzijde te bekijken. Omstreeks acht uur vertrok het gezelschap van 27 man per rondvaartboot vanaf de eerste Oosterkade: burgemeester J. van Flout, de wethouders Jouwsma en G. M. Gerbrandij, de voltallige raad, directeur van gemeentewerken Van der Wal, organisator-explica- teur net als de heer De Blauw, eveneens aanwezig uiteraard; de heer Alke- ma van de provinciale griffie (speciaal voor Marrekrite-aangelegenhe- den) en zoals gezegd een zevental verslaggevers. Het doel van dergelijke trips is altijd, om in ogenschouw te nemen datgene wat aan bouwplannen, verkavelingen etc. in het afgelopen jaar in de raad is behandeld; de tocht die deze keer werd gemaakt had ten doel de verschillende objecten, die betrekking hebben op de recreatiemogelijkheden in de gemeente in ogen schouw te nemen. Het was bovendien de eerste keer, dat de pers in de gelegenheid werd gesteld buiten de raadzaal kennis te nemen van de akti- viteit van het gemeentebestuur. plannen tot aankoop van stroken die als aanlegplaatsen te benutten zjjn. Oudega heeft ten noorden van de zui velfabriek die alleen nog gebruikt wordt als kaas-opslag, 35 are 10.572,55) be schikbaar ais bungalow-terrein; er is plaats voor woonboten bjj de ingang van de Oudegaster Vaart, aan de zuidzijde van de Stripe, maar dat is een tijdelij ke voorziening; dit geldt ook voor zeil- schoolboot Vinea Domini; men heeft hier overigens een hotel geprojecteerd, evenals een zeilschool, en een jachtha ven, Een havenkom is pas uitgebag gerd. Omstreeks vijf uur was het geworden, toen iedereen in een ZWH-bus stapte in Oudega, nadat nog een kijkje was geno men in het leuke, zo merkwaardig ge legen dorp. De bus bracht het gezel schap weer naar Sneek; onderweg wer den woorden van dank gesproken aan het adres van de heren Van der Wal en De Blauw, die een en ander zo voor treffelijk hadden voorbereid en uiteen gezet. Het gemeentebestuur was reeds dank gebracht namens de pers, die zich op deze unieke wijze op de hoogte had kun nen stellen van de waarlijk grootse plan nen die Wymbritseradeel tracht te ver wezenlijken. Namens de ongetwijfeld vele toekom stige toeristen, watersport- en kampeer- liefhebbers willen wij de hoop uitspre ken, dat de instanties, die de verwezen lijking kunnen bevorderen hiervan het belang inzien en spoed zullen betrach ten terzake van de subsidiëring en toe kenning van de (nodige?) vergunningen. Wat heb je per slot Van rekening aan al deze plannen, als de realisering maar op zich laat wachten? Dat is de burger blij maken met een dode mus, om het eons op zijn echt Hollands te zeggen. Een der raadsleden zei het bij afscheid nemen in de bus zo mooi op z’n Fries: „Oerdwaen, juffer!” Maar dit gold alleen voor de trip. En wjj kunnen ons hier ten volle bjj aan een De negentienjarige soldaat L. W. Mense uit Amsterdam is dinsdagavond tijdens een kaartleesoefe- niug, door een boer dood aangetroffen in de Drunense Duinen in Brabant. Soldaat Mense behoorde tot de kader- school infanterie te Den Bosch. De oor zaak van de dood is nog niet vastge steld. Dit is dit jaar het vierde geval van een militair, die tjjdens een oefe ning is overleden. De andere drie waren gevolg van een soort warmtestuwing. De bekende tenor Gerard Honig, die hier ook meermalen zijn medewerking heeft verleend aan de Mathaus Passion en andere concerten, heeft enige weken geleden in Duitsland een auto-ongeluk gehad. Hij en zijn echtgenote werden hierbjj ernstig gewond. Beiden kregen een bekkenbreuk. Als alles goed gaat, kunnen ze pas begin november naar huis terugkeren. Deze cursus, dié drié weken vorderde, werd gehouden op het landgoed „Huize Bergen” te Vught, onder auspiciën van de'Stichting ,,’s Hertogenbosch Muziek- stad”. Er werd deelgenomen door 24 vocalis ten, n.l. 12 sopranen, 2 alten, 2 mezzo’s, 3 tenoren en 5 bassen en baritons, af komstig uit Frankrijk, Duitsland, Span je, Polen, Zwitserland, Mexico, Dene marken en Nederland. Als vaste begeleiders fungeerden Lies- beth Rümke, Gérard van Blerk en Thom Bollen. Drie, in hun vak doorknede experts, nl. Janine Micheau, Parijs, Clara Ebers, Hamburg, en Herman Schey, Amsterdam, hebben geen middel onbe proefd gelaten om de cursisten, die aan hun zorgen waren toevertrouwd, een kostbare ervaring rijker te maken. Eerstgenoemde doceerde het Fransta lig opera- en liedrepertoire, Frau Ebers nam de overige opera’s voor haar reke ning, en Herman Schey behandelde de afdeling oratorium en het lied, uitgezon derd het Franstalige repertoire. De deeinemeers werden overeenkom stig hun voorkeur ingedeeld bij één van de docenten, maar waren verplicht ook het onderricht van één der andere do centen te volgen, óf als deelnemer, óf als toehoorder. Aerde Kuiper koos als docent Herman Schey en maakte als toehoorder enige lessen mee. bij madame Micheau, die evenals haar Duitse collega, Frau Ebers, de nadruk legde op stemgebruik en inter pretatie, met name in het dramatische genre. Kuipei' is dan ook zeer voldaan over het genoten onderricht. Het is hem zó goed bevallen, dat hij de volgende maand zijn studies bjj Herman Schey hoopt voort te zetten. Bovendien heeft hij van het „Neder lands Impressariaat” een uitnodiging ontvangen om te komen vóórzingen, ten einde verdere mogelijkheden te onder zoekt. Van harte hopen wjj dat één en ander hem zal brengen wat hij er zich van voorstelt. Na Heeg met zjjn leuke nauwe straat jes en oude geveltjes werd de reis per boot voortgezet in de richting Gaast- meer, waar zich het toekomstig water- sportcentrum Welzijnsstichting Gaast- meer bevindt. Hiervan is dominee Bruinsma de grote man, die, als ook voor dit plan de vergunningen er zouden zijn, direct zou kunnen (laten) beginnen. Door de Sont'werd gevaren, een ver nauwing tussen Gaastmeer en Zand- meer. Aan de rechterzijde bestaat een aankoopmogeljjkheid van een geheel perceel van 3 ha, ■waarvoor de Marre krite het geld heeft gereserveerd. Deze krite heeft bij de ingang van de Ate- gracht en tussen Vlakke en BombrekKen, voor boven- allemaal van plan is, is groots te noemen. Duur en... van lange duur, als allerlei goedkeurin gen van hogere instanties niet spoedig afkomen. De plannen en tekeningen zjjn bijna alle klaar, liefhebbers om de zaken te runnen zijn er ook wel, maar ja, als Rijk en Provincie talmen met hun ja-woord, dan is er voor de gemeen te weinig ópschieten aan. Ook de Mar- rekrite en waterstaat hebben een dikke vinger in de recreatie-pap, hetgeen vaak erg vertragend werkt. De werkzaamheden aan het Potten plan zijn gedeeltelijk gestart, het gebied dat Heeg voor recreatie beschikbaar heeft, is min of meer gereed. In Wouds end kan men bjj wjjze van spreken mor gen beginnen met de arbeid op het 10 ha grote gebied (dat voor 148.414,25 is aangekocht), als er vandaag de ver gunningen zouden zijn: de grond is er, de plannen zijn klaar en er zjjn gegadig den die zich met alles wallen bezig hou den wat betreft exploitatie etc. Maar ook hier is het verlossende „ja” nog niet ge vallen. Het domein van Kees van der Meulen en het paviljoen werden gepasseerd. Het tempo waarmee de Maatschappij Lemsterland handelt zowel als het tem po van het afkomen der nodige rijks- goedkeuringen is bepalend, op hoe kor te termijn de situatie bjj het paviljoen verandert en verbetert! Er zjjn immers, parkeerterreinen, goede autowegen, ca- ravangronden en plaats voor een 60-tal zomerhuisjes geprojecteerd. Aankooppogingen van oeverstroken aan de Oude Zjjlroede worden ondernomen. Langs starttoren en Kolmeersgat werd gevaren naar het Kruiswater. Links van de Joustervaart zjjn 5 percelen aange kocht als aanlegplaats in samenwerking met de Sneeker Zeilclub. Dank zij de aankoop van de Spinnekopmolens links van de Modderige Geeuw en in Oppen huizen door de heer Van der Sluis zul len deze voor verval worden behoed. Het grondbergingsterrein met ter weerszij den aanlegplaatsen is al enkele jaren in gebruik van de Marrekrite. Voor Üit- wellingerga bestaan plannen tot aanleg van een insteekhaven en plaats voor 35 bungalows. Andere oeverstroken zullen worden aangekocht bjj het Var links, het Nauw van de Brekken. Het gebied dat Gouden Bodem wordt genoemd, links van de Nauwe Wy- merts, wordt in de toekomst wellicht af gedamd. De nieuwste aanlegplaats van de Marrekrite bevindt zich bij de Noor- der Eehoek Welle. Links van de Rakken, waar het kamphuis „It Heechhüs” staat, is het dorpshuis in aanbouw. Bjj de Rakken links is ook grond aange kocht van de voormalige boerderij -Van Keulen vooi' toekomstig recreatieter rein, insteekhaven, bungalow- en kam peerterrein, tijdelijk aangewezen voor woonboten en caravans, provisorisch voetbalterrein. De vergunningen en goedkeuringen zijn aangevraagd. In het verleden, toen Friesland nog ben, evenals zovelen genoten van het een groot aantal watermolens rijk stralende weer. Maar toen ze in het was, plaatsten de boeren bij bijzondere schiphuis in de nieuwe jachthaven re gebeurtenissen zowgl feestelijke terugkwamen zakte het negenjarig als droeve, vlaggen op de wieken vriendinnetje van de dochter des van hun molen. Aan de stand van de- huizes, die mee geweest was, met ze vlaggen kon men dan zien waar- een van haar benen door een spleet in om ze er stonden. de steiger. Ze zat klem en huilde want Deze oude traditie heeft de heer R. er kwam bloed uit haar knie. Ge- A. v. d. Sluis, sinds hij eigenaar is lukkig had de pater familias, zoals van de oude Spinnekop watermolen men van een timmerman mag ver- aan het nieuwe kanaal, en die hij vo- wachten, hamer en beitel aan boord, rig jaar weer geheel heeft laten res- zodat hij Marga uit haar benarde po- taureren, voortgezet. Elk jaar staan sitie kon verlossen. Ze moest echter op Hardzeildag de vlaggen op deze op de fiets naar huis worden gebracht mooie molen in de feeststand. Ook omdat de knie dik werd. Niet prettig nu wapperden ze weer. na zo’n mooie dag. Volgens een eeuwenoude traditie wordt de kermis door het klokje in de koepel op het stadhuis in- en uit geluid. De burgemeester sprak hier we Lemmerwegwijken noodzaakt ook ook over op de openingsavond van de Rjjkstelefoondienst voor de Sneek-Week. Maar als ’t waar is zieningen te treffen. Er wachten daar wat ons werd verteld, dan is het uit- sl bewoners op een aansluiting. Om luiden er dit jaar bjj gebleven. Ver- aan alle reeds ingediende en nog te schillende mensen moeten dat heb- verwachten aanvragen te kunnen ben opgemerkt en de conclusie werd voldoen, worden er nieuwe kabels kan wel gelegd. Deze lopen onder de stads gracht door waarvoor naast de hulp- brug met de beugel een sleuf is ge- De feestverlichting in de brandt nog steeds en het Stadhuis de koepel op de Martinikerk stonden maandagavond nog in floodlight. Een pracht gezicht, speciaal voor de wa- tersportgasten en andere toeristen. Maar vorige week hoorden opmerking waarom men niet wat eerder begint en dan des- ingegaan, zjjn o.a. noods ook eerder ophoudt. Die toe- gracht stoplichten geplaatst, risten komen nl. al ver voor Sneek-Week en daarna is er gewoon lijk weinig „vreemd volk” meer i de stad. Dit zijn de zeven Steenbrakjes van mevr. Meijer uit de Galiga- straat, wier geboorte we onlangs hebben gemeld en d'- J' 1 weer vier weken zijn geworden. Ze zijn gegroeid als hooi met elkaar dat het een lieve lust is. De Steenbrak, een van de oudste honderassen en eigenlijk een ‘i jachthond, komt al voor op de schilderijen uit de 17e eeuw van Jan Steen en Pieter de Hoogh. Enige honderden jaren is het ras ver- waarloosd en dreigde het uit te sterven, maar de bekende foksters mevrouw De Lange en mej. Martin, dochter van wijlen de direc- teur van het Mauritshuis, hebben het weer opgehaald en nu heeft ook mevrouw Meijer haar hart aan deze mooie bruin-witte honden verpand. - Wat de naam betreft heeft men vroeger gedacht dat die kwam van ]an Steen. Steen schijnt echter een oud gewicht te zijn en ,steenbrakken’ mochten vroeger niet zwaarder zijn dan een Steen. al gauw getrokken: men zien, dat Visser weg is. de Voor haar excursies zoeken de schippers op een groot bord aan het Vereniging van‘-Sneker Zakenlieden einde van dit kanaal, dicht bjj het en het Actie Comité het gewoonlijk te nog al ver. Dit jaar echter behoeven varen in verband met de wedstrjj- ze er niet voor te reizen. Op uitnodi- den. Een goed idee, maar het doet ging van de directie van Van der vreemd aan, dat dit bord er j.l. zon- Heem gaan ze hedenavond haar dag nog stond en er misschien nog wel nieuwe bedrjjf bezichtigen. En mocht staat. de belangstelling te groot zjjn in ver band met de rondleiding dan wordt een tweede bezoek gepland. te er nieuwe n we de ging in verband met de bouw van de j daarmee nieuwe Lemmerbrug, die dinsdag is op de Prinsen- Men J de maakte ons er echter op attent, dat in- fietsers en brommers vanuit de in Selfhelpstraten langs de Woudvaart achter deze stoplichten de Woud- vaartbrug ongehinderd kunnen pas- seren. Om ongelukken te voorkomen zou ook daar een stoplicht of een Zondag was een Sneker familie inrijverbod moeten komen. een dagje uit met de boot en ze heb- i Even nadat men de Houkesloot was in- gevaren heette burgemeester Van Hout allen hartcljjk welkom en motiveerde hij de opzet van de dagtocht. Daarna was j het woord aan de heren Van der Wal en De Blauw, die zich de hele dag bij zonder beijverd hebben met het ver strekken van inlichtingen en uitgebrei de gegevens aan de raad, maar vooral aan de pers, aan de hand van duidelij ke kaarten van die delen der gemeente waarvoor de recreatieplannen bestaan. Hierbij moet men bedenken, dat Wym britseradeel de enige Friese gemeente is, die zoveel verschillende soorten wa- tersport-gebieden binnen zijn grenzen heeft. Het watergebied om Heeg is an ders dan dat bij Sneek of Gaastmeer enzovoort, de oevers en de begroeiingen, de bodemgesteldheid, al deze factoren en de situering ten aanzien van dorp en stad, aan- en afvoerwegen, nopen dus tot het ontwerpen van evenzovele ver schillende recreatie-plannen. Wym britseradeel heeft dan ook maar liefst zes zulke plannen, namelijk voor De Pot ten I en H, Uitwellingerga, Heeg, Woudsend, Gaastmeer en Oudega.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1