festijn van Kon. Zeil ver. „Langweer Vier geslachten Weer enorme belangstelling voor Urker Mannenkoor Krachtige wind zorgde voor prachtig zeil- Huite van der Meer werkte bijna 45 jaar in het groen CAGENDA^ van IJLST WYMBRITSERADEEL en Ook Woudsend in zuivelconcentratie Noderland-Bulgarije (volleybal) gaat niet door Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang nr. 70 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KERKCONCERT Katholiek nieuws Leerlinge zeilschool brak Zakenlieden op excursie been bij aanri jding naar Van der Heem Voetganger aangereden Koe doodgereden J.N. Bevestiging en intrede Ds. W. Feenstra 11 Geref. Oosterkerk Sneek krijgt nieuw orgel IB Dravende kinderen veroorzaakten ongeluk Weer een afscheid bij Gemeentewerken Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Sneek versloeg sterk Velocitas met oneven goal fes Laatste beiaardbespeling Neptunusfeest voor de jongeren arige brandstichter gearresteerd Maandag 31 augustus 1964 Ook ONS begon goed. uur Maandag 31 aug. t.e.m. zaterdag 5 sept. In de Vrijheidsklasse B was onze stad. Mgr. P. A. Nierman, bisschop van Gro ningen, heeft benoemd tot kapelaan te Erica (Dr.) de weleerwaarde heer J. Al- ferink, afkomstig van Sneek, thans kape laan te Musselkanaal. Th. de Haan <2, 3, 7) was v. d. Goot en H. A. Minks Leeuwarden resp. derde en De besprekingen zullen vandaag plaats vinden tussen de vier besturen. Het is mogeljjk dat er dan ook reeds principe besluiten zullen vallen. Kantoor voor admini stratie en redakUe: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Sneek heeft zijn aanhang op de eerste competitiedag wel een heel prettige ver rassing bereid door met een 1-0 zege naar de Waterpoortstad terug te keren. En dat nog wel zonder de steun van An no Abma en Dirk ten Cate. Een veel belovend begin. Gisteravond- wandelden twee groepjes jongelui te IJlst aan weerszijden op de Parallelweg. De bromfietser de ongeveer 20-jarige J. de Vries wilde tussen de groepjes doorrijden, toen de jongeman T. B. op zjj sprong maar net voor de bromfiets. De voetganger is er goed af gekomen, maaj De V. ligt op advies van de dokter thuis te bed, vermoedelijk met een hersenschudding. In de kerk, in de kroeg en in de kist zijn alle mensen gelijk. (Polen) genote D. Bron haar mannelijke en vrou welijke rivalen met drie eerste plaatsen r ver de baas. Tweede was H. Steensma uit IJlst, (5, 3, 2) 3. T. Zjjlstra Sneek (3 en 5) en 5 mej. J. M. Iddink van Arnhem. Donderdag meldden wij, dat de zuivel fabrieken te Uitwellingerga, Workum en Heeg mogelijkheden onderzochten om te komen tot een concentratie van hun be drijven. Naar wij vernemen heeft ook de coöperatieve zuivelfabriek van Wouds end contact opgenomen met de besturen van genoemde drie fabrieken om zich bij deze concentratie aan te sluiten. Met welwillende 'medewerking van de- koster werden we zaterdagavond even voor half acht, via een „geheime” in gang de Grote Kerk binnengesmokkeld, om met het oog op de te verwachten grote belangstelling voor het concert van het befaamde mannenkoor „Halleluja*' van Urk, verzekerd te zijn - an een goede plaats. Prompt half acht werden de deuren ge opend c-. binnen tien minuten waren alle beschikbare plaatsen, waaronder 500 extra stoelen, bezet. Naar schatting heb ben ruim 2200 personen het concert be zocht! ld Tot kapelaan te Winschoten is benoemd de weleerwaarde heer H. Z. Bosma, af komstig van Leeuwarden, thans kapelaan te Klazinaveen. Hij zal daar onze oud- stadgenoot, pastoor G. A. Stockmann, die herstellende is van een zware ziekte, bij staan in het pastoraat. Onze oud-medewerker de 77 jarige heer J. Postma is donderdagmiddag op het trottoir langs de Leeuwarderweg door dravende kinderen omver gelopen. Hij viel met zijn linkerheup op de trot toirband, waardoor het dijbeen werd ge. scheurd. Nadat dokter Van der Heuvell de eerste hulp had verleend is Postma naar het St. Antonius Ziekenhuis over gebracht, waar hij geruime tijd zal moe ten verblijven. Door een erewacht van collega’s en oud-collega’s betreedt het echtpaar Van der Meer en zoon het stadhuis. Het echtpaar P. Hamstra uit Njjland ree-’ zondagnacht omstreeks half een op de weg Deersum-Sneek, toen de heer Hamstra met zijn vrijwel nieuwe Ford Consul 315 midden t>’~ een groep (losgebroken koeien raakte. Een van deze dieren schoof op de auto en was zwaar gewond. Het beest werd af gemaakt. De wagen was zeer zwaar be schadigd. Waarschjinljjk zijn de koeien van veehouder De Jong. De paters P. de Vries en H. van der Berg hebben gisteren afscheid genomen van de parochie alhier, waar zij enkele maanden hebban geassisteerd in de ziel zorg. Zij vertrekken naar de missie in Afrika, waar pater Van der Berg een leraarsbenoeming heeft ontvangen aan ’t seminarie. Ook frater G. Berkhout alhier zal dezer dagen naar Afrika vertrekken, om daar leiding te geven bij de bouw van kerken en scholen. Overigens was het wel amusant deze ietwat rumoerige „intocht” gade te slaan, waarbij het inleidende orgelspel eerder storend dan verheffend werkte. Haastige en wat verlate bezoekers speur den nog naar een plaats. Actieve hel pers sjouwden met stoelen. Een kort aangebonden hulpkoster en een vriende lijke dienaar van de heilige Hermandad completeerden het geheel. Ondanks alle drukte bleef de sfeer gemoedelijk. Ten slotte namen de allerlaatsten gelaten ge noegen met een staanplaats, waarna het volkomen stil werd, want het koor was intussen gearriveerd. Het Urker Mannenkoor, dat 108 leden telt, is zeker de aandacht waard. De koorzang, op zichzelf van uitstekend ge- De laatste jaren liet de wind de orga nisatoren van de tweedaagse zeilwed strijden der Kon. Zeilver. „Langweer” nog al eens in de steek, maar het afge lopen weekeind stonden cr soms „kop pen” op de anders zo lieflijke „Wielen” en kregen de zeilers volop gelegenheid hun capaciteiten te tonen. Vooral op de eerste dag toen het in de buien soms erg „ruig” was. Vele deelnemers vooral in de kleinere klassen verschenen toen niet aan de start. Behalve in de klassen Tjotters, Friese Jachten en Boeiers werden in alle klassen drie wedstrijden gezeild en uiteindeljjk werden winnaars, zjj die volgens de Oostenrijkse telling in deze serie van drie wedstrijden de mees te punten hadden behaald. Bovendien werden op zaterdag nog dagprijzen ver zeild. Een lange reis De directeur de heer G. J. de Boer tevens voorzitter van de Personeelsver eniging „Samen Eén” sloot zich gaarne aan bjj de dank die de burgemeester zijn scheidende medewerker had ge bracht. Hij vergeleek diens 44-jarige diensttijd met een lange reis met mooie en moeilijke trajecten, o.a. tijdens de oorlog, waarop men ook vele vrienden heeft ontmoet en veel goeds heeft onder vonden. De heer v. d. Meer, die dank baar mag zjjn dat hjj het er na zo’n reis met vrouw en zoons goed heeft af- gébracht (wjj hebben net weer ervaren dat velen de reis niet mochten volbren gen)-, heeft volgens de directeur met zijn collega’s ook veel goed werk voor de gemeenschap verricht. U hebt gewerkt in het groen, in de tuinen van onze goe de stad en ei- aan meegewerkt dat deze longen in goede conditie bleven. Maar bovenal hebt U daardoor duizenden bur gers van Sneek van jong tot oud vreug de bezorgd. Voor al deze arbeid, maar ook voor zjjn collegialiteit bracht spr. de heer Van der Meer dank. Namens de Verdere uitslagen: 16 m2 streepklasse B: 1. S. H. Schaap, Workum; 2. K. Hen- stra, Goriedijk; 3. C. Visser, Sneek; 4. C. Couperus, Sneek; 5. J. J. Bakker, Leeuwarden. Finnjollen: 1. N. P. Ve- nekamp Leeuwarden, 2. J. B. Gros, Leeuwarden. 30 m2 klasse: 1. Tj. Geveke, Leeuwarden; 2. H. Geveke, Leeuwarden, 3. H. Geveke, Kampen. 22 m2 klasse: 1. Mr. H. P. Linthorst Ho man, Leeuwarden, 2, Ir. A. Bonnema, Hardegarijp, 3. H. R. Schaap, Deersum. De interland-volleybalwedstrijd die in Ons Gebouw te Sneek zou plaatsvinden, gaat niet door. De Bulgaren kunnen geen visum krijgen. Advertentieprijs 15 Ct per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Pater Ivo Frankena, afkomstig van Sneek, zal voorlopig niet meer naar de missie terugkeren. Hjj is door mgr. W. Bekkers, bisschop van Den Bosch, be noemd tot kapelaan in de parochie van Maria Boodschap te Goirle. Niet minder fraai was het begin van ONS in de 2e klas C van het zaterdag- voetbri. Onze stadgenoten klopten in het Sportpark Harkem. Boys met de over tuigende cijfers 4-1, zodat hun start vrij wat beter is dan vorig jaar. Heeg ver ging het op de eerste dag heel wat slech ter. Jorritsma c.s. verloren nl. in Zwol le met groot verschil (5-1) van Be Quick. Eenzelfde nederlaag kreeg Blauw Wit ’34 bjj SVZW te slikken, zodat ook voor deze Friese club de competitie weinig hoopgevend begon. WT daaren tegen startte thuis tegen het Groninger Oranje Nassau met een 3-0 zege. Verder verloor DES op eigen terrein met 2-3 van Voorwaarts en eindigde het treffen tus sen Deto en Excelsior ’31 in een 1-1 ge lijkspel. Age e th Scherphuis gaat toch niet naar de VPRO. Zij heeft de leiding van deze omroeporganisatie verzocht haar van de reeds aangegane verplichtingen te ont slaan, omdat die toch anders uitvallen dan zij had gedacht. Zij heeft de AVRO gevraagd, of zij daar weer in dienst kan komen. Nadat zjj haar verontschuldigin gen had aangeboden voor de gang van zaken, heeft de AVRO haar weer aan genomen. De zesde en laatste bespeling van de beiaard van de Martinitoren te Sneek, donderdag 3 sept. *s avonds 8 uur, zal worden verzorgd door de stadsbei aardier Dirk S. Donker. Aan deze serie van zes beiaardconcerten hebben drie gastbeiaardiers medewerking verleend en wel Mar Bruynzeel, Delft, Jaap van der Ende, Schoonhoven en Frans Ter- steeg uit Bolsward.' Het programma van de laatste bespe ling is alsvolgt: 1. Preludium II, Matthias v. d. Ghejjn; 2. a. Gelukkig is het land, bew. Leen ’t Hart, b. O Nederland, let op uw zaak, bew. Leen ’t Hart; 3. Suite, E. Ph. Chédeville; 4. Drie aria’s, W. A. Mo zart, a. Reich mir die Hand, mein Le- ben, b. Bei Mannern, weiche Liebe fiihlen, c. Ein Madchen Oder ein Weib- chen; 5. a. Een scheepje in de haven landt, b. De Zilvervloot, c. Holland ze zeggen, bew. Leen Hart; 6. a. Fiir Elise, b. Liebeslied, L. v. Beethoven; 7. a. It Heitelan, b. Frysk Folksliet, bew. Dirk S. Donker. halte werd echter voor ’t overgrote deel en meermalen onnodig omljjst en onder steund door orgelspel. Er werd slechts één stuk a cappela uitgevoerd, n.l. het bekende „Ecce qumodo moritur” van Gallus, dat een uitnemende vertolking kreeg. „Laudate Dominum” (G.F.Ett) en het veel gezongen „Domine Salvam fac” (A. Giesen) bedoeld voor a cappel- la-koor, werd toch, - het is onbegrijpe lijk, - met orgTbegeleiding weergegeven. De organist, K. J. Mulder, begeleidde over ^et geheel correct, doch meermalen te penetrant. Het constante ge(mis)bruik van de tremulant vei ride uitermate. Het voortdurende en smakeloze gebibber werkte irriterend. Dat dit vibrato-regis ter een enkele maal eens wordt bijgetrok ken, best, maar overdaad schaadt! Van de orgelsoli voldeed ons een „Al legro” van Handel nog het best, doch de vertolking van een koraalbewerking van Bach was erg zoet en onwerkelijk. Bovendien bleef de pedaalpartij voortdu rend achter. De aangekondigde „impro visatie” ontpopte zich als een „fantasie” over Gezang 178. Na een eindeloze se- quenz over de eerste drie noten van de beginregel volgde het koraal, daarna een tussengedeelte, zoïider enig moti- visch verband met het vorige, waarna nog een bewerking volgde, die de letter lijke inhoud van het couplet „Ruwe stor men mogen voeden” blijkbaar diende te illustreren. We hoorden hier de koraal- melodie, omlijst door gierende chroma tische passages, kennelijk bedoeld om de „stormen” uit te beelden. Zoiets is, dunkt ons, evenals de vroeger zo veel gehoorde muzikale nabootsing van „De slag bij Waterloo”, reeds lang „verleden tijd”, Mulder is ongetwijfeld een be kwaam organist, maar geen improvisa tor. Dat hij dit laatste onderdeel niet be heerst is geen schanr'- want er zijn maar zeer weinig organisten die dit „vak” grondig beheersen. Naast de reeds genoemde stukken voor mannenkoor, bevatte het pr^_ramma een aantal koraalbewerkingen van K. J. Mul der en F. Bode, waaronder een paar Sankey-liederen, die, uit muzikaal oog punt gezien, wel gemist kunnen worden. Daarnaast het oer- Engelse „Land of hope and glory” van Edward Elgar, in Nederlandse versie verschenen als „Ne derland en Oranje”, bewerkt door H. W. de Wolff. Tenslotte nog een vijftal Ne gro-spirituals in bewerking van Trad, Rea en Mulder. Dirigent Frits Bode weet zijn koor te inspireren en tot opmerkelijke prestaties te brengen. De onderlinge klankverhou ding bleek goed afgewogen, hechte sa menzang, fijnzinnige nuancering met alle aandacht voor dictie en voordracht. Bo vendien zag Bode kans alles te houden in een strak ritme en dito tempo. De koorzang stond derhalve op hoog peil, met als hoogtepunt de indrukwek kende en bewogen vertolking van de Ne gro-spirituals, waarbij ook de solisten Jo Schrijver en K. P. Hakvoort zich onder scheidden. Ter gelegenheid van he‘t 40-jarig be staan van de Sneker Zwem- en Polo club „Neptunus”, wasjer zaterdagmiddag bjj Hanenburg feest voor de (jongere) E-leden, daar deze geen toegang hebben tot de grote feestavond op zaterdagavond aanstaande. Op vrijdagavond aanstaande te acht uur zal in de gereformeerde Oosterkerk te Sneek het nieuwe tweeklaviersorgel in gebruik worden genomen Deze inge bruikneming zal met enige plechtigheid geschieden. Een vijftienjarige brandstichter is gis teren door de politie te Gorkum aange houden, nadat hij het afgelopen weekein de voor circa 16.000 gulden schade had aangericht. De gearresteerde fabrieks arbeider A.A.T. uit Gorkum, heeft be kend in de nacht van zaterdag op zondag twee schuurtjes, een clubgebouw van een voetbalvereniging en een hooimijt in brand te hebben gestoken. De jongen werd aangehouden, toen hjj stond te kijken naar het blussen van de brand in de hooimijt. Hij werd herkend d’oor omstanders die hem vlak voor het uitbreken van de brand in de buurt had den zien lopen. T. kon geen motief voor zijn daad geven. In de Valkenklasse legde mr. R. Mul der van Langweer met twee eerste en één tweede plaats definitief beslag op de wisselprijs, 2. was A. Wester, Grouw (3, 2, 1,), 3. J. Venema Murmerwoude. De Regenbogen leverden in alle drie wedstrijden een spannende en fraaie strijd. Jack de Wilde - zaterdag derde maar zondag tweemaal één - toonde zich deze keer de sterkste zeiler. De tweede plaats was voor Joh. Alberda, die zater dag weliswaar eerste was, maar ’s zon dags niet verder kon komen dan een tweede plaats. Röfekamp werd 3 door o.a. een tweede plaats op zaterdag en vierde Tom Zwart met resp. een 2e en 4e plaats. In de Vrjjheidsklasse A zegevierde Rienk Alberda met één eerste en 2 twee de plaatsen voor H. Meindersma (1, 2, 3) en J. de Boer (1, 3, 4) De vierde plaats was voor H. Repko. De Jouster M. Veenstra (4, 4, 1) ging in de 16 m2 klasse A met de erepalm strijken. Onze stadgenoot tweede, J. beiden uit vierde. De heer L. v. d. Zee draaide een span nende filfti, „Het vliegend oog”, en een lachfilm over de „Dikke en de Dunne”. Daarna vertoonde de heer Van der Zee enkele goochelkunstjes die met een harte lijk applaus werden beloond. Het vrij grote aantal kinderen, dat aan wezig was, kreeg een consumptie aange boden en bjj de uitgang kregen ze een pakje kauwgum. Er was eveneens een verloting waarbij iedereen een prjjs kreeg. De jonge leden hebben een zeer prettige middag gehad. De aanstaande man van Anneke Grön- loh is zaterdagnacht licht gewond geraakt door een ongeluk. Wim Jaap van der Laan liep een hoofdwond op. De huwe lijksplechtigheid wordt er vandaag niet door in de war gestuurd. De tekstschrijver-liedjescomponist Jack Bess is op 55-jarige leeftijd in Den Haag overleden. Jack Bess die in Den Haag werd geboren, was onder meer de schrij ver van de tekst van „Het sprookje is uit, een mooie droom is voorbij Personeelsvereniging, maar ook als zijn directeur. Ook bedankte de heer De Boer mevr. Van der Meer dat zij haar man steeds tot steun is geweest. Hjj wenste beiden het allerbeste en goede reis op hun verdere levensweg en bood de heer V. d. Meer een lamp en zijn vrouw een mooie plant aan. De heer J. Steffens sprak namens de plaatselijke afdeling van de Algem. Bond van Ambtenaren, waarvan Van der Meer alle 44 jaren een trouw lid is geweest en drukte de dank daarvoor ook uit in een enveloppe met inhoud. Met een kort woord dankte de heer V. d. Meer voor de goede woorden en geschenken. Donderdagavond liep het 16 jarige meisje F.v.d.S. uit Den Haag, leerlinge van een zeilschool te Uitwellingerga, in het donker met een aantal vriendinne tjes op het fietspad langs de Rijksweg. Óp een gegeven ogenblik moest zjj uit wijken voor een fiets, maar ze merkte de bromfiets niet op, die uit tegenge stelde richting kwam. Ze liep tegen de brommer op met het gevolg dat ze haar linker onderbeen brak. Ze is in het zie kenhuis te Sneek opgenomen. Hoofdprijs: A. Stam, 2. H. Amsterdam. 3. B. Schuurmans, 4. J. Timmer, Zut- phen, 5. Joh. Geveke, Kampen. Bij de Akkumerjollen Jr. werd onze stadgenoot W. G. Poiesz winnaar van de hoofdprijs. Zaterdag was hij le en zon dag 2e en le. De tweede prijs was voor P. J. Blom van Leeuwarden, die zondag eerste was. In de Pampusklasse ging H. de Jong van Sneek met de wisselprijs naar huis, dankzij een zege op zaterdag en 2 twee de plaatsen op zondag. Tweede was zijn stadgenoot H. Bakker (2, 1 en 4), die bjj een overwinning in het definitieve bezit van de wisselprijs zou zijn gekomen. Derde in het alg. klassement was Klaas Jissink Sneek (één maal derde en eer ste) en vierde Mr. W. Hoekstra van Jou- re met 2 vierde plaatsen. Onze stadge noot H. Donker die alleen zaterdag zeil de werd die dag derde. Van de tien ingeschreven OK jollen verschenen op de eerste dag slechts vier aan de start. De hoofdprijs ging naar K. R. Wester Grouw met twee eer ste en één vierde plaats.. Tweede en der de in het totaalklassement waren onze stadgenoten J. de Bruin en J. v. d. Meu- len. Jan de Bruin finishte tweemaal als tweede en eenmaal als derde en Van der Meulen was een keer eerste en een maal tweede. Bij de Tops ging de hoofdprijs zeer waarschijnlijk aan Ruiter’s neus voorbij, doordat hij in de eerste wedstrijd op zon dag te laat aan de start verscheen. Hjj kon toen niet verder komen dan de ze vende plaats. Hoejvel hij in de overige wedstrijden op de eerste plaats eindigde was dit ontoereikend om P. v. d. Zwaag van Joure (2, 1, 2) van de hoofdprijs af te -houden, 3 was A. Timmer van Hilversum met een 5e, 2e en 3e plaats, 4. A. M. de Koningh, Heerenveen (2 maal derde en 5e) en 5. H. Ubbink Sneek. Onze oud-stadgenoot Ds. W. Feenstra, voorheen Reverend van de Christian Reformed Church of Woodstock in de provincie Ontario, Canada, heeft gister avond, na vooraf in de morgendienst te zijn bevestigd door ds. Th. Kuiper uit Murmerwoude, intrede gedaan als predi kant van de Geref. Kerk van Rinsuma- geest. De heer Feenstra, die op 8 januari 1917 alhier is geboren, is een zoon van de vroegere concierge van het stadhuis. Hij bezocht hier het Stedelijk, thans Ma gister Alvinus Gymnasium en studeerde daarna aan de theologische hogeschool van de Geref. Kerken in Kampen, waar hij in oktober 1941 zjjn kandidaatsexa men aflegde. Kort daarop werd hij be roepbaar verklaard. Na eerst ongeveer een half jaar huip-prediker te zijn ge weest in Cubaard, stond hij achtereen volgens in Pingjum en Zurich, Hjjum en Finkum en Dokkum, waarna hjj in sep tember 1955 naar Canada vertrok. Hjj is daar eerst ruim drie jaar Reverend ge weest van de Christian Reformed Church of Haney in Brits Columbia en daarna nog ruim vijf en een half jaar van die van Woodstock. Op 15 augustus jl. keer de ds. Feenstra naar ons land terug. AMICITIA THEATER Maandag 31 aug. en dinsdag 1 sept, ’s avonds 8 uu? film: De zeven hoofd zonden. Woensdag 2 sept, des avonds te 8 film: Les enfants du paradis. De opening van de bijeenkomst zal ge beuren door ds. G. J. de Leeuw. Namens de commissie van beheer zal de feite- ijjke overdracht door de heer U. A. Fa ber plaatsvinden. Dirk Jansz Zwart, die bjj de orgelbouw adviseerde, zal de eer ste bespeling verrichten met een eigen bewerking van psalm 105. Vervolgens zal het orgel door de kerkeraad aan vaard worden, waarna Dirk Jansz Zwart een uitgebreide orgelbespeling zal laten volgen. Hjj speelt o.m. werken van Bach en van hem zelf. Het orgel werd gebouwd door de fa. Blank en Zn., orgelbouwers te Utrecht. Het frontontwerp is ontstaan in samen werking met de Apeldoornse architect Ep Simons. Het nieuwe instrument is gebouwd volgens het sleepladensysteem. Het heeft een vrij pedaal. Elk werk (hoofd, en rugwerk en pedaal) heeft een eigen kas van massief mahoniehout. Alle registers zijn nog niet geplaatst; bjj eventuele plaatsing hoeft er bouwtech nisch niets meer aan het orgel veran derd te worden. De uitslagen luiden: Zaterdag. Flitsklasse: 1. A. Stam, Sneek, 2. L. Ypma Sneek, 3. B. Schuurmans Sneek, 4. H. Amsterdam Sneek, 5. Chr. Koopmans, Sneek. Zondag le wedstrijd: 1. B. v. d. Pal Grouw, 2. H. Amsterdam Sneek, 3. S. van der Schaaf Grouw, 4. A. Stam Sneek, 5. B. Schuurmans Sneek 2e wedstrijd: 1. D. Dijkstra, Schellling- woude, 2. M. Woudstra, Grouw, 3. A. Stam, 4. B. Schuurmans Sneek, 5. H. Amsterdam Sneek. De Vereniging van Sneker Zakenlie den en het Actie Comité hebben don derdagavond wel succes gehad met hun excursie naar de nieuwe fabriek van Van der Heem. Er namen een kleine honderd leden met hun dames aan deel. Ze werden in de ruime cantine ont vangen door de heren Drs C. A. A. van Luttervelt uit Den Haag, chef algemene zaken en public relations, die iets over de fabriek en het bedrijf vertelde en A. B. van der Kade, bedrijfsleider. Na de bezichtiging van de fabriek werd de bedrijfsfilm „Van idee tot werkelijkheid” vertoond en van de gelegenheid vragen te stellen een ruim gebruik gemaakt. De heer A. Jansen, voorzitter van de Vereniging van Sneker Zakenlieden be dankte voor de prettige ontvangst. Atze de Jager, 84 jaar, Oppenhuizen; .Atze de Jager, 26 jaar, Artesia (Califor- Anne de Jager, 49 jaar, Uitwellingerga; |nië); Alan Wayne de Jager, 2 jaar. SNEEKER NIEUWSBLAD Fabers Machinebedrijven nv O. Koe markt Haarden- en Kachelshow in „Ons Gebouw” Westersingel. Woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 september: Oranjefeesten en Muziekfes tival te Jutrjjp-Hommerts. Dinsdag 8 september Vertoning sport- vissersfilm „Deinende dobbers bui gend split” in „Ons Gebouw” Wester singel. Aanvang *s avonds 8 uur. Dinsdag 8 september. Jaarvergadering Sanatorium „Beatrix-Oord Afd. Sneek *s avonds 8 uur in het Groene Kruis Gebouw, Westersingel. Directeur en personeel van Gemeen tewerken alhier, in *t bijzonder van de Plantsoendienst, hebben vrijdagmid- dagnamiddag in de kleine Raadzaal van het stadhuis afscheid genomen van hun medewerker en collega H. van der Meer, algemeen bekend als Huite van der Meer, die wegens persionering de Plant soendienst morgen gaat verlaten. Offi cieel zat zijn dienst er al een poosje op, doch men wilde hem bij Gemeentewer ken nog graag een tjjdje houden. Maar nu is het na een diensttijd van bjjna 45 jaar definitief afgelopen. De burgemeester zei in zijn toespraak tot de heer Van der Meer, dat, indien men de ontwikkeling van de plantsoen dienst in die bijna 45 jaar en de toene ming van zjjn taak en omvang zou moe ten schetsen daar ongetwijfeld ook iets zou instaan over de waardering voor het vele dat zjj doet voor het aanzien en de verfraaiing van de stad. Het is prettig bjj zo’n dienst te werken als men weet dat het werk wordt gewaardeerd, maar dit zou niet kunnen gebeuren als zjj die er bjj betrokken zjjn zich niet met lief de en toewijding aan hun werk hadden gegeven. En ik heb het gevoel, aldus de burgemeester, dat V. d. Meer dat altjjd heeft gedaan, en verwacht daarom dat hjj straks ook nog wel belangstelling voor de plantsoenen zal hebben. Ook anderszins is ér’ in de afgelopen jaren heel wat gebeurd. Spr. herinner de o.a. aan Van der Meer’s goede hou ding tjjdens de oorlog, waarom hjj door de bezetters werd ontslagen en daarna een paar maanden is ondergedoken. Maar na de bevrjjding in april ’45 werd hij onmiddelljjk weer benoemd, evenals vele anderen die er bjj betrokken wa ren. Doch nu het einde is aangebroken bracht de burgemeester hem namens het gemeentebestuur hartelijk dank voor zjjn plichtsbetrachting en dienstijver. Hjj gaf hem de beste wensen mee voor de toekomst en hoopte dat V. d. Meer ook dankbaar zal terugzien op zjjn diensttijd bjj de gemeente waaraan hjj nog de wens toevoegde, dat hjj ook in de tjjd die nu voor hem ligt werk zal vinden dat hem voldoening en bevrediging zal schenken..

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1