Schooltandverzorging in distrikt Wymbrit- seradeel nam eigen dental-car in gebruik Eigen gebouw voor Boerenleenbank Roodhuis IJLST WYMBRITSERADEEL en van Ernstige complicaties in Vietnam BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Winkeliers, opgelet 119e jaargang nr. 71 Donderdag 3 sept. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ANWB boekt succes Niet langer leentjebuur spelen Weilstrijdmiddag in speeltuin Lemmerweg Hel Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT Bevestiging en intrede Ds. M. G. Kampstra bij Westduits minister Vijfde druk van „De Smearlappen” TWEE 6"'-> GELDLENINGEN VAN EEN HALF MILJOEN SNEEKER NIEUWSBLAD Geheel volgens de verwachting heeft met een havenbedrijf, in doch eens om de twee maanden uit- I capaciteit van 150 ton per uur. ’t Zwartje”. Geen concurrentie het A. Scharnegoutum (Duitsland) heer J. P. Altenburg over het jubileum sprak en tevens afscheid werd genomen van de heer K. Brandsma, die dertig jaar kassier van de Bank geweest is. Hem werd een televisietoestel aangebo den. Als zjjn opvolger werd benoemd de heer P. K. Bootsma. De Bank, die voorheen niet over een eigen gebouw beschikte, hield daarom op verschillende plaatsen zittingen, o.a. te Sneek en bjj de heer Brandsma aan huis. Het ledental bedraagt momenteel plm. honderd en het gespaarde bedrag ongeveer 1,8 miljoen gulden. kon zijn nog eens met de besturen van niet aangesloten scholen te praten. Na afloop van de bijeenkomst werd de dental-car bezichtigd, die aller waar dering kreeg en waarbij onze fotograaf bijgaand plaatje schoot. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. man inmiddels de laatste hand gelegd aan zijn nieuwe roman „Kügels foar in labbekak”. Deze zal binnen afzienbare tijd eveneens bij de uitgeverij Laver- man in Drachten verschijnen. om was voor de banden van de auto's, moest hiermee worden gestopt tot al le verkeer was omgelegd, wat diezelfde dag nog gei die dag zwaait de drijvende hulpbrug vice-versa om de schepen, waaronder nog vete van te laten passeren. Het klompje van de brugwachter is huisd, want de verdiensten moeten doorgaan. richt en aan het Ziekenfonds Anos, dat voor het aanschaffen van de dental-car een kasgeldlening van 50.000 gulden ver strekte. Hü sprak voorts zjjn grote waar dering uit voor de bouw en de inrichting van de car, deelde mede dat Workum, IJlst, Sloten en Hindelopen nu ook tot de Stichting zijn toegetreden, zodat thans de gehele Zuidwesthoek bjj de dienst is aangesloten en eindigde met de wens, dat de nieuwe dental-car in toenemen de mate van belang zal zijn voor de jeugd in Zuidwest-Friesland. Nadat mevrouw Huntelaar-IIuber een leuk rijmstuk op deze dag had voorge lezen, bracht Mr. J. A. Geukers, burge meester van Bolsward, namens de colle ga’s de voorzitter dank voor z’n leiding en doorzettingsvermogen. Hij hoopte dat z voortgezet. Dus ook al REM-ontvangst eens op wandelen of rijden en dan mogelijk in Sneek. ten geparkeerd worden, meer ruimte. Om deze te scheppen hier dus stoppen, worden momenteel aan de Kerkhof- laan de groene stroken tussen de bo men vervangen door een klinkerbe- strating. Ter afscheiding van de rij weg gen. en de kinderen. Dat is echter geenszins het geval. Zjj blijven volkomen vrij. De heer Van Hout onderstreepte dit. De dienst ligt volledig in het particuliere vlak. Ze is beslist geen overheidsinstelling en laat ouders en schoolbesturen volkomen vrij. Spr. herhaalde hierna dat op de basis van 22 scholen zou wórden begonnen. Spoedig zijn er echter meerdere ge volgd zodat met 34 scholen is gestart. Dezer dagen is ook de R.K.school te Woudsend er bij gekomen, zodat thans van de 55 scholen in de gemeenten 46 meedoen. In het afgelopen jaar onder zocht de tandarts een dag in de week totaal 499 leerlingen uit de eerste klas sen, maar nu dit jaar de tweede klassen er bij zijn gekomen, komt zjj twee da gen in' de week. A.s. zaterdagmiddag zullen in de Speeltuin aan de Lemmerweg behendig- heidswedstrijden worden gehouden voor jongens en meisjes van 12 t.e.m. 16 jaar. Er worden fraaie prijzen uitgeloofd, waaronder een fototoestel. Pastoor Scholten noemde als reden van het aanvankelijk (en misschien nog wel) niet meedoen van vele schoolbestu ren de vrees voor concurrentie voor de tandartsen die in hun dorp zitting hou den. Nu ook dat niet het geval blijkt te zijn omdat de schooltandarts de kin deren indien nodig naar hun eigen tand arts verwijst, meende spr. dat het nuttig Tegenslag voor Washington De crisis in de leiding van het land heeft al een zeer deprimerende invloed op het leger. Er komen berichten bin nen, dat eenheden in belangrijke gebie den in de buurt van Saigon, dat niet zo ver van het gebied van de rebellen ligt, in groten getale hun stellingen verlaten. Het lage moreel van het leger vormt een uitnodiging voor een grootscheepse aanval van de communistische Vietcong. In elk geval is deze gehele ontwikkeling een ernstige tegenslag voor de Ver. Sta ten, die gehoopt hadden, met veel in spanning weliswaar, Zuid-Vietnam uit de handen van de communisten te hou den. Dit wordt met de dag moeilijker en zou Zuid-Vietnam vallen, dan is daar mee het voornaamste Westeljjke bastion in Azië verdwenen. Men kan dan een aanzienlijke uitbreiding van de invloed van Peking verwachten. Er gaan steeds meer stemmen op, die pleiten voor een neutralisering van het gebied, volgens de gedachten, die generaal De Gaulle eens heeft geuit. Maar het is de vraag of het communistische kamp hier nog wel genoegen mee zou nemen. Dreiging op Cyprus Westduitse minister voor verkeer de heer Van Hout z’n medewerking nog vele jaren zal kunnen geven. Mr. B. van Haersma Buma, burge meester van Workum, maakte het be stuur van de Stichting een compliment omdat het 't zo vlug voor elkaar heeft gekregen dat de schooltandartsendienst nu geheel Zuidwest Friesland omvat. Geen overheidsinstelling De heer L. P. Kabel, tandarts te Leeuwarden en secretaris van de Stich ting, vestigde er de aandacht op, dat vele ouders en schoolbesturen nog schij nen te vrezen, dat de schooltandartsen dienst een wig drijft tussen de ouders Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad de conventie, van de democratische par tij in de Ver. Staten president Johnson aangewezen als kandidaat bij de begin november te houden presidentsverkie zingen. De conventie stemde ook in met de keuze van senator Humphrey uit Minnesota als kandidaat voor het vice- presidentschap. Senator Humphrey staat bekend als een liberale figuur, die het belang inziet van bemoeienis van de regering van Washington op vele terrei nen van het openbare leven. Dit in te genstelling tot Goldwater, die de be voegdheden van Washington zoveel mo gelijk wil inkrimpen en de deelstaten een zo groot mogelijke autonomie wil la ten genieten. Uit de keuze van Hum phrey blijkt, dat Johnson geen pogin gen wil doen het verlies ter rechter zij de aan Goldwater te beperken door een vice-presidentiële kandidaat die voor rechts aanvaardbaar is. Duidelijker dan bij welke verkiezing dan ook tekenen bei de partijen zich af als een liberale te gen een conservatieve, zo al niet reac tionaire partij. Wij zullen op novem ber moeten wachten om te zien hoe de verdeling in het Amerikaanse volk is. De heeft óp verzoek van de ANWB alle ver- keersautoriteiten in de bondsrepubliek er op gewezen dat Nederlandsé automo bilisten niet bekeurd mogen worden, omdat hun voertuig nog is uitgerust met bewegende richtingaanwijzers. Duitse auto's dienen voorzien te zijn van clig- noteurs. Bewegende „richtingpijlen” zijn daar niet toegestaan. Volgens inter nationale overeenkomsten geldt o.m. de ze verordening niet voor buitenlandse auto’s, hetgeen niet algemeen bekend bleek. Nederlandse automobilisten met oudere autotypen werden dit vakantiesei zoen dan ook herhaaldeijjk bekeurd. Dit bracht de ANWB ertoe samen met de Duitse zusterorganisatie de ADAC, krachtig te protesteren. Dit heeft geleid tot een verrassend snel reageren van de Westduitse minister van verkeer. De Stichting Schooltandverzorging in het distrikt Wymbritseradeel, omvatten de de gemeenten Bolsward, Gaasterland, Hemelumer Oldeferd, Staveren, Wym britseradeel, Workum, Sloten, Lllst en Hindelopen, heeft dinsdagmorgen Woudsend de nieuwe dental-car met instrumentarium in gebruik gesteld. De dienst zelf was reeds in december van het vorig jaar gestart met een den- tal-car van de gemeente Opsterland,, welke een dag per week gebruikt kon wor den. Een ernstige crisis (de zomer is er vol van) dreigt ook op Cyprus, waar president Makarios geweigerd heeft toestemming te geven voor de aflossing van een gedeelte van het Turkse garni zoen, dat volgens het verdrag van 1960 op het eiland is gestationeerd. Turkije wilde de inbreuk op het overigens door Makarios opgezegde verdrag niet accep teren en dreigde met geweld de nieuwe troepen aan land te zetten. Op verzoek van Athene heeft Turkije toen ingestemd met een kort uitstel, maar niet dan na dat het door Washington onder zware druk was gezet, hetgeen in Ankara weer een anti-Amerikaanse stemming veroor zaakt heeft. Tussen Athene en Ankara in de neutralistische hoek ~r men bezwaren heeft te- ‘ing bjj Griekenland, om it, dat Cyprus wordt ge- het gebied van de --,.-j js_ een tegenwicht te scheppen tegen het drij ven van generaal Grivas, die zjjn anti- communisme koppelt aan een fel stre ven naar aansluiting bjj Griekenland, een streven dat vele Cyprioten delen, maar waarvan de verwezenlijking Ma karios van staatshoofd tot gouverneur van een provincie zou maken. Johnson kandidaat De bekende;*Friese roman ,,De smear lappen” van onze stadgenoot Dr. Wadman, die vorig jaar oktober ver scheen, wordt nog altijd zó druk ver kocht, dat dezer dagen de vijfde druk van de pers komt. Dit succes heeft nog niet eerder een Fries boek gehad. Van de Nederlandse vertaling, die dit voorjaar in de Zwarte-Beertjes-pockets verscheen, is de eerste druk ook al uit verkocht en de tweede in bewerking. Naar de L. Cr. meldt heeft Dr. Wad- Gewoonte is de intelligentie van de menigte. Nadat ze eerst in andere delen van het land hebben geopereerd, zjjn de Duitse oplichters nu ook in Friesland ge signaleerd. In Appelscha hebben ze on der andere waardeloze Oostduitse mar ken aangeboden. Men zij dus gewaar schuwd. Het was zondag voor de Hervormde Gemeente te Nijland een feestelijke dag. Na een niet te lange vacature werd haar nieuwe predikant Ds. M. G. Kampstra. voorheen te Mijdrecht, in de ochtend dienst bevestigd, waarna hij ’s middags zjjn intrede deed. Als bevestiger trad op de consulent Ds. O. van Eysinga te Op- penhuizen-Uitwellingerga met een predi katie naar aanleiding van Psalm 22:25. Ds. Kampstra deed zjjn intrede met een prediking over 1 Cor. 1:18 en 2:5. Ouderling M. K. Feenstra heette hem en zijn huisgenoten vervolgens wel kom, waarna de gemeente haar nieuwe herder en leraar staande Gez. 263:1 en 5 toezong. Deze beantwoordde daarop de toespraak van de heer Feenstra, waar na tot besluit ps. 118 1 en 10 werd ge zongen. Na de dienst was er in „Het Gebouw” gelegenheid nader met Ds. Kampstra en zijn gezin kennis te maken. Beide drukbezochte diensten werden ook bjjgewoond door leden uit de vorige ge meente van Ds. Kampstra, de middag- dienst door Burgemeester J. van Hout. Aan de ingebruikstelling ging een kor te bijeenkomst in Hotel Watersport voor af, waarin burgemeester J. van Hout, voorzitter van de Stichting, in ’t bijzon der verwelkomde de leden van het alge meen bestuur, de tandarts mevr. J. M. Huntelaar-Huber en haar assistente mej. Bosma, de schoolarts dokter J. R. van Reekum, dé heer A. H. R. Borg- greve uit Bolsward, vertegenwoordiger van de Ned. Ver. voor sociale tand heelkunde, zjjn collega’s uit de Zuid westhoek, administrateur J. van der Wal en de vertegenwoordigers van de schoolbesturen in Woudsend de heer B. K. Okma en pastoor H. Scholtens. Spr. noemde deze ingebruikneming een belangrijke mijlpaal op de weg van de Schooltandverzorging in Friesland en zei dat de start van de dienst 'indertijd voor de buitenwereld geruisloos is ver lopen omdat de Stichting nog niet geheel klaar was. Het vinden van een tandarts o.a. was even moeilijk als het zoeken van een speld in een hooiberg. Met deze nieuwe dental-car wordt de kroon gezet op het voorbereidende werk dat in de afgelopen jaren is verricht, aldus de heer Van Hout. In de eerste plaats moest men weten of er bij de ouders van de leerlingen en bjj de schoolbestu ren voldoende belangstelling voor de schooltandartsverzorging bestond. Allen werden daarom aangeschreven, maar de belangstelling was niet zo groot als aanvankelijk werd verwacht. De reacties op het schrijven kwamen heel langzaam binnen of helemaal niet. Maar toen in ’t laatst van 1962 22 scho len positief tegenover de dienst stonden werd besloten te starten en kon op 23 October van dat jaar het algemeen be stuur worden geïnstalleerd. Spr. bracht dank aan de vorige secretaris de heer G. Sennema en de administrateur de heer J, v. d. Wal, die, toen het voor de heer Sennema (die ook secretaris is van de Schooltandartsendienst) te druk werd, het werk van hem overnam, voor het voorbereidende werk door hen ver en grint en materialen voor de we- met de leden zorgt genbouw, zal de kraan ook worden gebruikt voor overslag van stukgoe- deren voor wegenbouw enz. waarvoor er straks op het terrein een outillage komt voor het verwerken van hon derdduizend ton per jaar. Jan Brouwer, waarnemend schip per op de Sneker Pan diende inder tijd na de wedstrijd in Makkum een protest in tegen het skütsje van Phi lips. De commissie aldaar wees het af, maar het is dezer in hoger be roep door de Zeilraad toegewezen. Een welkom suksesje voor de Pan na de vele teleurstellingen in het tour- nooi 1964. De toestand in Zuid-Vietnam is na de ontwikkelingen in de afgelopen week be halve ernstig ook nog onoverzichtelijk geworden en de Amerikanen maken zich ernstige zorgen over een volledige mislukking van hun Zuidoost-Aziatische politiek. President Ngo Dinh Diem, die van 1954 tot 1963 aan het bewind is ge weest, mag dan, vooral later, niet populair zijn geweest, zijn regering was ten minste stabiel. Op 1 november 1963 vaagde een staatsgreep Ngo Dinh Diem weg nadat de spanningen wegens de onderdrukking van boeddhistische betogin gen hoog waren opgelopen. Onder leiding van generaal Minh nam een junta het heft in handen onder beloften van sociale, politieke en economische hervormin gen. Twee maanden later verjoeg een jonge generaal, Ngoejen Khauh, de jun ta. Hij beloofde hervormingen en een grotere inspanning om de communistische opstandelingen onder de duim te krijgen. Khanh kon rekenen op de volledige steun van de Amerikanen, die hem extra hulp deden toekomen. Maar ook Khanh bleef bjj woorden en van enige inspiratie op bevolking en zelfs leger was geen sprake. De opstandige Vietcong bleef terrein winnen. Om de aandacht af te leiden begon Khanh de gedachte te propageren, dat een aanval op Noord- Vietnam, dat de rebellen steunt, een einde aan de moeilijkheden zou beteke nen. Teneinde met het oog op eventuele maatregelen van de regering te voorko men, dat de uitvoering van diverse noodzakelijke kapitaalswerken zal wor den gestagneerd, achten B. en W. het gewenst het bestaande kapitaaltekort zoveel mogelijk te beperken en toe neming' daarvan te voorkomen, is het noodzakeljjk dat op zeker moment tot het aantrekken van kapitaal door het aan gaan van geldleningen wordt overge gaan. De schaarste op de kapitaalmarkt is er echter oorzaak van, dat er slechts weinig aanbiedingen voor het sluiten van een vaste lening worden ontvangen en de voorwaarden waaronder het geld kan worden verstrekt aanmerkelijk zwaarder zijn geworden. Er zjjn de gemeente thans door tus senkomst van de Amsterdamsche Bank N.V. te Amsterdam, een tweetal lenin gen aangeboden, elk groot 500.000,- waarvan als geldgeefster op zal treden de N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij te ’s-Graven- hage. De koers van deze leningen is 99%%, de rente 6% per jaar, de loop tijd 30 jaar. Terreur De ontevredenheid manifesteerde zich weer vooral onder de boeddhisten, vier leiders betoogden, dat generaal Khanh enerzijds te veel persoonlijke macht na joeg, anderzijds niet voldoende optrad tegen restanten van rooms-katholieke in vloed, vooral in de ambtelijke stand. Be togingen en terreurdaden tegen katho lieken waren uitingen van de algemene onrust, die Khanh eerst nog probeerde te bezweren door zich door invoering van een nieuwe grondwet schier dictato riale bevoegdheden toe te kennen. Ten slotte deed Khanh enkele oppervlakkige concessies aan de toenemende druk van de boeddhisten en militante studenten. De antiregeringsinsterreur nam echter in hevigheid toe. Katholieke scholen werden in brand gestoken, evenals de huizen van katholieken en voor deze re ligieuze storm moest Khanh, zelf overi gens boeddhist, buigen. Donderdag werd een compromis gesloten. Generaal Minh, van de junta van 1 november, werd naar voren geschoven om met Khanh en een derde generaal een drie manschap te vormen met als voornaam ste taak een grondwetgevende verga dering bijeen te roepen. De gevechten tussen boeddhisten en zich verdedigende katholieken duurden voort tot de dag waarop parachutisten en politie, die tot nu toe afzijdig was gebleven, de rust herstelden. Enkele honderden commu nisten werden gearresteerd, want het was duidelijk geworden, dat de commu nisten van de verwarring gebruiK had den gemaakt om de menigte in hun rich ting te drijven. Deze dag verdween te vens generaal Khanh van het toneel. Dr. Oanh, een econoom, die minister van financiën was, trad op als wnd. minister president en vertelde, dat Khanh licha melijk en geestelijk ziek was. Volgens de laatste berichten is gene raal Khanh bereid naar Saigon terug te keren, indien hü op de volledige steun van de leden van het kabinet kan reke nen. Zijn politieke tegenstanders vrezen echter dat Khanh dan alle macht aan zich wil trekken. meter nu opgelost. Maar om niet weer in 1 z-zal het blad een hefvermogen van 5000 kg, en een voorlopig niet eenmaal per maand capaciteit van 150 ton per uur. doch eens om de twee maanden uit- Behalve voor het lossen van zand komen. Voor het wekelijkse contact - T - - 1 - WS O 4 -7 ZV T* 4- TT 7 O „4-S ZS Een oud-stadgenoot, die nog altijd blijft* de 'dubbele rij ’tegeïs” lig- met het wel en wee van zijn gehoor- testad meeleeft, zond ons een knipsel uit het Utr. Nieuwsblad, waarin het resoluut optreden van onze stadge- De vrachtauto heeft voor een groot noot Jan Sijpersma wordt vermeld. deel de taak van de schippers over- De heer Sijpersma die met zijn bus genomen. Deze week zagen we ech- in de Domstad was, bluste nl. met ter dat op een geel geschilderde het schujmblusapparaat uit de bus de vrachtauto van een betonfirma die brand in een personenauto, al vóór de op de Ged. Pol betonputten aflever- brandweer arriveerde. i Op de kruising van de Joh. W. Fri- sotraat en de Willem de Zwijger- straat, waar na de wegomlegging, al enige malen auto’s op elkaar zijn I gebotst, het laatst dinsdagmiddag nog om een uur of twaalf, zijn nu 1 De vele auto’s die in steeds gro- stopborden geplaatst om dit te voor- ter aantal voor de huizen in de stra- komen. Het verkeer uit beide rich- I vragen ook tingen in de J. W. Frisostraat moet streep x’ 1!“ is gistermid- niet naar beneden, maar naar boven. Wij hadden hem al een hele tjjd drijvende bok* uit Am- gemist de Black Boys Bode. Maar - - als deze week was hij er weer en ook de nog wel met een nieuwe kop. Finan- ciële moeilijkheden waren oorzaak i "Deze^rjjdêndê kraan die electrisch van zijn tijdelüke afwezigheid, schrijft over - kan worden gereden, Vorige week vrijdagavond heeft bur gemeester R. Alta van Hennaarderadeel in Roodhuis het nieuwe kantoorgebouw van de Coöp. Boerenleenbank „Roodhuis e.o.” aan de S&nleansterdyk geopend. In dit fraaie gebouw, dat ontworpen werd door architect W. Schaap te Ro den, is tevens de administratie van het waterschap Scharnegoutum onder gebracht. Waar de Bank tevens haar zestigja rig bestaan herdacht werd na de ope ning een receptie gehouden in het gym nastieklokaal, waar de voorzitter de Toen een onzer stadgenoten gister- avond na het laatste NTS-journaal wat aan de kanaalkiezer draaide, hoorde hij plotseling Engels ^preken via kanaal 11. Even later realiseer- - de hjj zich dat dit het REM-kanaal was. Na enig draaien aan de anten- ne-richtknop werd ook een beeld zicht- baar dat varieerde van vrij redelyk tot zeer slecht. Het geheel bleek een Engelse of Amerikaanse film te zjjn, die, zoals ook gisteravond in Achter het Nieuws t.a.v. de Tele- J ■graaf werd verteld, op zeker ogen- blik werd onderbroken voor een drie- tal reclameteksten. Onder meer voor een haarcreme en een bepaald merk 3 Wie ’s avonds iets heel moois wil sigarem Daarna werd^dejilm weer zien moet de oude Oppenhuizerweg f-- -j-,-a _:;jj- ter hoogte van Dimo naar de in ve lerlei kleuren licht badende nieuwe fabriek van Van der Heem kpken. Door de weerspiegeling in het water van het opgespoten zand, lükt het wel een sprookjespaleis. zal het zjjn onderhandelingen over een oplos sing van het Cyprische probleem ge voegd, maar Makarios wil van geen compromissen weten. Athene kan hem officieel niet in de steek laten, maar Makarios zoekt toch elders versterking. Moskou heeft hem steun toegezegd, maar Athene heeft hier remmend kun nen optreden. Nu heeft Makarios zich tot Nasser gewend, die hem wil leveren wat hü wil hebben. Makarios hoopt hierdoor nog hechter te komen,- w gen een ar dat dat be trokken binnen N.A.V.O., waarvan Griekenland lid Makarios hoopt vermoedelük ook Sneek is momenteel de stad van de bruggenbouwers. Die over de Zwette schiet al flink op, in de Franekervaart is men bezig met de betonpijlers, (waarvoor, evenals in de Zwette, de vaart niet be hoefde te worden af gedamd) ert van de oude LemmerbrUg, met snijbranders in stukken gesneden, worden de laatste resten opge ruimd, zodat ook daar spoedig met de bouw van de nieuwe bascu- lebrug zal worden aangevangen. Vorige week dinsdagmorgen, toen het verkeer er nog over ging, was men al met branden onder het brugdek begonnen, maar dat daardoor de klinkbouten omhoog vlogen, wat gevaarlijk gestopt omgelegd, wat diezelfde dag nog gebeurde. Sinds J de stadsgracht geregeld de schepen, waaronder nog vele van pleziervaarders van de brugwachter is mee ver- Op het terrein van de zand- en de, ook de zgn schippers N was ge- grinthandel Fernhout n.v. aan de annöxeerd. De schuine streep in Hóukeslóót, welk bedrüf is uitgebreid een van de hóófdletters N liep nl. j_ --j-- dag de grote electrische kraan ge plaatst, welke wü onlangs al hebben aangekondigd. Het zware en specta culaire karwei werd uitgevoerd door een enorme sterdam, die de zware stukken veertjes ophees én hoog door lucht op hun plaats bracht. ciële moeilükheden waren 1 JJUciTUt; JS1 ddll Ule clcLLl loCH v**. <,*-*• 72 meter rails langs de loswal de redactie, maar gelukkig zün deze is 23 3.. ‘1 hoog, heeft een vlucht van 16 meter, de zorgen te komen,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1