Nieuw orgel Oosterkerk in gebruik genomen L AGENDA~^| Acht nieuwe noordelijke zeilkampioenen „Neptunus Sneek” jubileerde op grootse wijze WYM BRITS ER A DEEL IJLST van Kampioenswedstrijden N.N.W.B. Alleen G. W'. v. d. Meer behield de titel Rienk Alberda ongeslagen kampioen l rijheidsklasse en I n Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Man stak schoonzoon dood 119e jaargang nr. 72 Maandag 7 sept. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Met auto uit de bocht Instrument met vele mogelijkheden Geslaagd polotoernooi Van Terwisga en Sevensma ere-leden Vroege aanrijding (Yiddisch) De laatste lootjes gevlogen “1- Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Gemeente verkoopt grond voor cafetaria SNEEKER NIEUWSBLAD Oosterkerk (Gereformeerde) de Rienks record pe- Alberda haalde het niet Wie een kuil graaft en _£C; Een Groninger aangelegenheid FEESTAVOND J.N. HET TOERNOOI ERELEDEN op AMICITIA THEATER Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS de sloot een De strijd om de leidende plaatsen in de 16 m2 klasse was een Groninger aan gelegenheid tussen de. gebroeders Jaap en Joop Helder en hun gewestgenoot J. W. Alkema uit Groningen. De eindzege kwam echter terecht bij Jaap, die daar voor zaterdag met een vierde, derde en eerste plaats de basis legde. Toen nam hij al een voorsprong van 301 punten op Alkema en van 699 op broer Joop. Het leek$er da de titer in behouden. De familie Stuurop werd door de ere voorzitter in de schijnwerper gezet. Voor al mevr. Stuurop die als werkster ach ter de schermen veel voor de vereniging deed en doet. Na het officiële gedeelte speelde het trio Bavink uit Lemmer. zwak zich Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. V. om te Maandag 7 en dinsdag 8 sept. te 8 uur film: De 7 gladiatoren van Sparta. Woensdag 9 sept. te 8 uur film: As en diamant. De Zwem- en poloclub „Neptunus Sneck” heeft haar 4O-jarig jubileum op schit terende wijze gevierd. Gedurende twee dagen zijn er enkele evenementen ge weest, die stuk voor stuk plezierig waren om mee te maken. Dat het grote toer nooi het hoogtepunt was, spreekt vanzelf. We beginnen echter met de receptie, dat was de start van de feestelijkheden. Op vrijdagavond van 8 tot 9 uur was er in Hotel Hanenburg gelegenheid tot het feliciteren van het bestuur, zodat dit vol tallig op dat tijdstip, in feestkledij en temidden van vele bloemen en bloemstuk ken zat aangetreden, met voorzitter H. Stuurop als de man, die als eerste de gelukwensen in ontvangst nam. De andere bestuursleden, mej. C. A. Fijlstra, penn., K. Hagens secretaris, J. Kuypers, mej. M. Draisma, de heer Nauta, L. Samplonius, Frans Stuurop, keken al even verheugd, want veertig jaar is een hele leeftijd voor een vereniging! LEUKE WEDSTRIJD Een aantrekkelijke wedstrijd werd ge en LZC ’29. Deze ontmoeting eindigde in overwinning voor Neptunus. In het begin van de strjjd was Sneek sterk in de aanval. Uit een strafworp scoor de Hagens 1-0. Biesterbosch speelde op Visser, die zich vrij zwom: 2-0. Uit een Onder wel uitzonderlijke weersomstan digheden werd zaterdagmiddag in het zwembad hét langverbeide toernooi ge- Het comité de „Offenwierster toer” kan thans een optimistisch geluid laten horen. De akties die ten doel hebben de toren van het hervormde kerkje te doen behouden, lopen uitstekend. Van heinde en verre komen de giften binnen. Maar ze zjjn er nog niet, er moet nog veel gebeuren. Er zijn vast nog meer men sen, die iets voor dit doel willen missen! De Sneker zakenlieden en winkeliers zullen in de komende weken bezoek krij gen van mensen uit Offingawier, die hen zullen verzoeken iets af te staan voor de loterij. Met de loten zelf schiet het al aardig op. Het gaat om de laat- sten! Men hoopt deze de laatste weken in Sneek te plaatsen. De trekking is vastgesteld op 1 oktober. Men verwacht dat de datum niet verschoven hoeft te worden. Dus koestert het comité de stel lige verwachting, de loten allemaal kwijt te raken, want „ELTS HAT FEST IEN GOUNE OER FOAR DE OFFENWIER STER TOER!” Het kranige dames-zevental van Nep tunus, dat voor de tweede achter eenvolgende keer de kampioenstitel in zijn afdeling behaalde. Voorste rjj: van links naar rechts: Hennie Hagens, Kitty Fijlstra, Marian Draaisma, Fransje Hagens; achterste rij van links naar rechts: Netta Postma, Fo lie van der Zee, Adrie Kuypers. Woensdagavond laat is de plm. 20 ja rige E. Zijlstra, wonende aan de Rige onder Oosthem toen hjj met zijn auto van het festival te Hommerts naar huis terugkeerde, aan de Rige uit de bocht gevlogen en in de langs de weg lopende vaart terechtgekomen. Jan Bouma uit Abbega vond hem bewusteloos. Hjj hing half uit de auto. Hij werd met een hersenschudding en een wonde aan het hoofd naar huis vervoerd, waar dokter Goïnga uit IJlst de wond heeft gehecht. De auto werd totaal vernield. Terugziende kunnen we niet anders doen dan constateren, dat Neptunus Sneek een bizonder goed geslaagd jubi leumfeest heeft gehad, dat in brede la gen van de bevolking en van de zwem en polowereld grote belangstelling heeft genoten. Op naar de volgende veertig jaar!!. houden. Later op de middag dreigde een kort onweer het feest wel te verstoren maar het bleef bij regen. Het program ma kon gewoon afgewerkt worden. Er was zeer veel publiek; behalve de heer Fijlstra was nu ook de burgemeester de heer Rasterhoff aanwezig. Natuurlijk was. de heer Van de Püpekamp getuige van de wedstrijden. De strijd werd zeer sportief gestreden en de organisatie was over het algemeen prima. Deelnemende clubs waren, verdeeld over twee poules (heren A en B) en een poule dames, HZ en PC, DeInktvis, ORCA, Steen- wijk, LZC ’29, Friso, Bergum, Jubbe- ga, Drachten en DZ en PC. In de kampioenswedstrijden van de Noord-Nederlandsche Watersportbond, die zaterdag en gisteren op het Sneekermeer zijn gehouden, is alleen G. W. v. d. Meer in de 30-m2-klasse er in geslaagd zijn titel te prolongeren. Zeven oud-kampioenen moesten hem af staan, terwijl er een nieuwe kampioen bij kwam in de Intern. Finnjollenklasse-, die voor de eerste maal aan deze wedstrijden deelnam. eerst op, dat Joh. Alber- de Regenboogklasse zou Met twee overwinningen stelde hjj zich zaterdag direct candidaat. Maar daarna zette De Wilde hem met een overwinning de voet dwars en daal den zijn papieren doordat hij toen ook nog- Mr. v. d. Werf, De Vries en Doe- vendans voor moest laten gaan. Toch behield hij zaterdag met 2313 punten de I gens ziekte verhinderd. punten als eerste Fries. Vijfde was H. A. Minks Leeuwarden met 2780, zesde Herman Olde Agterhuis, Heerenveen met 2701 en zevende onze stadgenoot U. Bakker met 2361. Bakker werd evenwel tweemaal uitgesloten. Zaterdag na de tweede wedstrijd als 13e en na de derde als 8e. Tevens moest hij de 1030 punten voor zjjn tweede plaats in de eerste wed strijd prjjs geven en behield hij alleen maar de tweede en de eerste plaats van gisteren over. De titel in de 22 m2 klasse ging van Ir. A. Bonnema, Hardegarjjp naar H. A. J. Goedemoed te Garijp. Deze nam reeds zaterdag met een tweede, eerste en derde plaats, met 2060 punten de leiding. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad de snelste. Zelf finishte hij viermaal als eerste, maar zaterdagmorgen na de eer ste ontmoeting werd hij uitgesloten om dat hij een bemanningslid te weinig had. Gistermorgen was hjj derde. Deze 624 punten moest hij ook nog aftrekken, maar desondanks kon hjj de kampioens- wimpel op zjjn Alk hijsen. T. Andringa, Drachten die gistermor gen met 2099 punten (2-4-2) als tweede in het voorlopig klassement startte, wist deze plaats ook te behouden. Zon dagmorgen boekte hij zijn eerste zege en daarna werd hjj zesde. Die wedstrijd kon hjj echter in mindering brengen, zo dat hij met 3200 punten eindigde. Derde met 2598 was A. Wester, Grouw, twee maal 2e, tweemaal 4e en eenmaal 6e en vierde met 2258 D. Resink, Deventer. gesteld. Namens het bureau medische sportkeuring sprak de heer Jongejans. Hy liet door de penningmeester van het bureau een enveloppe met inhoud aan bieden. Toen bracht de heer Samplonius een heildronk uit op de veertigjarige waarmee iedereen gaarne instemde. Men bleef nog enige tijd gezellig bijeen: ondertussen dankte de heer Stuurop de diverse sprekers voor de gelukwensen en fraaie geschenken. In werd vrijdagavond, onder veel belang stelling, het nieuwe orgel in gebruik ge nomen. De predikant van de Oosterwijk, Ds. G. J. de Leeuw, opende de bijeenkomst met gebed en het laten zingen van Psalm 150. Het hulporgel, dat hierbij, voor de laatste maal de samenzang ondersteunde, werd bespeeld door orga nist J. Couperus. Na voorlezing van Psalm 100 sprak Ds. de Leeuw een kort openingswoord, waarna de heer U. A. Faber, namens de Commissie van Be heer, onder meer mededeelde, dat de keuze tussen een electronisch, een elec- tro-pneumatisch en een mechanisch or gel, tenslotte gevallen was op het laatst genoemde systeem. Na dank gebracht te hebben aan alle medewerkers, inzon- Die eerste plaats kreeg hij evenwel door disqualificatie van de winnaar Ir. Bonnema. Deze had eerst Hoeben die als twefede aankwam, er uit geprotes teerd, maar werd er zelf door de jury nitgewipt omdat hij Hoeben had ge raakt, hoewel deze niet protesteerde. Zondag finishte Goedemoed als eerste en derde, zodat hij uiteindelijk met 3006 punten kampioen werd. De tweede plaats was voor J. Hoeben, Leeuwarden met 2838 (diremaal le en eenmaal 2e welke 645 punten hij moest aftrekken), de derde voor zijn stadgenoot A. A. Bouwes met 1927. Ir. Bonnema was vier de met 1361. Dinsdag 8 september Vertoning sport- vissersfilm,, Deinende dobbers - bui gend split” in „Ons Gebouw” Wester- singel. Aanvang ’s avonds 8 uur. Dinsdag 8 september Jaar. ergadering Sanatorium „Beatrix-oord Afd. Sneek ’s avonds 8 uur in het Groene Kruis Gebouw, Westersingel. Aan de Bolswarderweg zullen de pan den 2, 4, en 6 worden afgebroken. De heer Slippens die nummer 4 in huur heeft als cafetaria, is voornemens door de afbraak van zijn huidige pand, zijn bedrijf voort te zetten op Bolswarder weg nummer 8. Aangezien de diepte van het door afbraak vrijkomende ter rein, op nummer 8 (ter wederopbouw tot cafetaria) onvoldoende is, heeft de heerSlippens verzocht, dat de gemeen te hem een aangrenzende strook grond van perceel 6, zal verkopen. Tegen dit verzoek bestaan bij de gemeente geen be zwaren. De voor deze grond te bedin gen koopprijs zal gesteld worden 30,- per m2. Verder stellen b. en w. voor aan te ko pen de woningen met erf le Zomer- rakbuurt 4 en le Frittemahovenstr. 14, in het kader van de sanering dezer stadsgedeelten. Een vriend blijft een vriend, tot aan zijn beurs. 's Avonds was er 'n feestavond in hotel Hanenburg. Onder andere was er een gezellige prijsuitreiking. Er was een schat aan prijzen die voor een groot deel waren beschikbaar gesteld door het za kenleven. Voorts kregen alle deelnemers en -sters een herinneringsvaantje. De scheidsrechters, onder wie een vrouwe lijke, kregen ook een vaantje plus nog een waterpoortlepeltje. Het woord werd nog gevoerd door de ere-voorzitter de heer Van de Pijpe- kamp, door de heer Fülstra namens het gemeentebestuur en door de heer Veer beek namens de scheidsrechters en de deelnemende clubs. Een groot sukses werden ze niet. Bei de dagen was er vrjjwel steeds te wei nig wind. Zaterdag moest daarom de baan voor de eerste twree wedstrijden belangrijk worden ingekort en *s mid dags bracht alleen een onweersbui voor korte tijd een krachtige wind. Daarna eindigde de dag in een waterballet. Gis termorgen stond er ook een kalme Zuid- westeljjke wind, die steeds meer ruimde en ’s middags zelfs tot Noord-West zo dat voor de laatste wedstrijd de baan geheel bezeild was waarop de sche pen vrijwel zonder aktie achterelkaar aan voeren. Bovendien was het buiig, waardoor er maar weinig toeschouwers waren. Vrijwel alle klassen bleven ech ter goed bezet. Gistermorgen zette hjj met z’n twee de zege de kroon op het werk, want '’e achtste plaats in de beslissende ontmoe ting kon hij aftrekken, waarna hij 4245 punten overhield. Alkema kon zich met 3166 punten nog pet op de tweede plaats staande houden. Zondagmorgen was hij nl. zesde en ’s middags zelfs zestiende, maar die 127 punten telden niet mee. Joop besloot de strijd met twee vierde plaatsen en met 3041 punten als derde in het eindklassement. Daarna pas kwam M. Veenstra, Joure met 2798 Rienks record - ongeslagen in de Vrijheidsklasse - noemden we al, maar ook Henk Repko kwam met vier twee de plaatsen en een derde goed voor de dag. Hjj beze‘ dan ook met 1996 punten de tweede plaats op de ranglijst. De derde was met 1218 voor Joop Kluiten- berg, die zaterdagmiddag in de on weersbui omsloeg en de andere wed strijden resp. als 2e, 4e, 3e en 4e af sloot. De 101 punten welke reglementair na het onvrijwillige bad overbleven, kon hij aftrekken. Het orgel Het twee-klaviersorgel met vrij daal, is gebouwd door de firma K. B. Blank en Zn., Utrecht. Elk werk (hoofdwerk, rugwerk en pe daal) heeft een eigen kast van maho niehout, die naar de frontzijde is open gelaten voor de opstelling der frontpjj- Een spelletje kaart, waarover zaterdag avond ruzie ontstond, leidde te Boelens- laan onder Drachten er toe, dat er een dodelijke steekpartij ontstond. De 61- jarige grondwerker B.V. werd zo woe dend, dat hij een mes greep en zijn 32- jarige schoonzoon J. Kpoistra uit Drach ten er mee dood stak. Met steken in hoofd en borst zakte het slachtoffer bloedend ineen. Direct werd een dokter gehaald, maar toen was de heer Kooistra al overleden. De dokter waarschuwde 3e politie, die V. maar ook diens 26-jarige zoon J. meenam, die alle schuld op zich wilde nemen, werd naar Leeuwarden vervoerd voor de officier van justitie geleid worden. leiding met een voorsprong van 681 op De Wilde en Tom Zwart, die beide 1632 hadden, resp. uit 8-3-1 en 2-2-6. Maar gisteren maakte De Wilde met twee formidabele overwinningen aan alle il lusies een einde. Met 3539 punten was de Llauwe wimpel voor hem. Alberda bracht het niet verder dan twee vierde plaatsen en eindigde daardoor met 2812 punten als tweede, Tom Zwart, gisteren resp, 3e en 7e, met 2159 als derde, De Vries met 1983 als vierde. Röfekamp met 1840 als vy’fde. Doevendans werd zesde met 1335, Mr. A. v. d. Werf ze vende met 1314 en A. v. d. Zee achtste met 1025. Van de 12 Finnjollen kwamen zater dag maar acht aan de start, zondag morgen zeven, van wie onze enige stad genoot H. A. H. Tromp nipt finishte en ’s middags maar vijf. B. H. Wiegers uit Hengelo was met drie overwinningen, waarvan twee op zaterdag, een derde en een zesde plaats verreweg de snel ste, zodat de titel met 4243 punten zeer verdiend in zjjn bezit kwam. J. B. Gros, Leeuwarden eindigde met 3516 punten als tweede, de Groninger L. Woortman met 3215 als derde en G. P. van Wieren, Nijhuizum met 2942 als vierde. Direct na afloop van de wedstrijden reikte de 2e voorzitter van de N.N.W.B. onze oud-stadgenoot J. Lassche de wim pels aan de kampioenen uit. De voor zitter F. C. van der Maden was nl. we- B Daarna moesten op verzoek van de heer Stuurop de heren Van Terwisga, Sevensma, Deenik en Van de Püpekamp voor de bestuurstafel komen. De heer Van de Pijpekamp kreeg een beker aan geboden met inscriptie (19241964) met dank aan de oprichters alsmede een vaantje, daar hij de stoot had gegeven tot oprichting en de naamkeuze had vastgelegd. De heer Deenik kreeg ’t eer ste jubileumvaantje uitgereikt wegens zü’n verdiensten. Hü is oud-voorzitter. De strüd begon beide dagen met de Topklasse, waarin Steven Ruiter L. G. J. van der Meü onttroonde. Zün begin was wel niet zo hoopvol, achtste, maar hü herstelde zich fraai door in de volgende wedstrüden resp. als eerste en tweede te finishen, waardoor hü na de eerste dag met 2336 punten de leiding had. aan de kop gevolgd door A. M. de Koningh, Heerenveen met 2063 (1-6-5) en Hans Ub- bink met 2035 (4-2-4). Zondagmorgen verstevigde hü zün po sitie met een fraaie overwinning. Hü liep büna vyf minuten uit op Ubbink, maar De Koningh zakte met een acht ste plaats af en werd in de laatste ont moeting, eveneens met een achtste, ge heel als kampioenscandidaat uitgescha keld. In de beslissende race leek het voor Steven eerst niet zo best. De eerste maal passeerde hü de starttoren als elf de, maar hü klom daarna snel op naar de vüfde plaats en passeerde daarna nog twee tegenstanders, zodat hü als derde werd afgeblazen. Na aftrek van zün achtste plaats (277 punten) eindigde hü zodoende met 3942 punten als nieuwe kampioen. Hans Ubbink zün opmerkelüke prestaties met overwinning af, zodat hü met 3516 pun ten als tweede geklasseerd werd. Der de was A. Timmer, Hilversum met 3039, vierde De Koningh met 2340, vüfde P. v. d. Zwaag, Joure met 2319. De strijd in de Pampusklasse speelde zigh zaterdag voornamebjk af tussen Bakker, P. de Jong, De Haan en Strelin Hazerswoude. De Haan leverde met twee derde plaatser» en een eerste uit de der de ontmoeting de beste prestaties en nam met 2211 punten de leiding. Bakker was tweede met 2085 (2-1-6), Strelin der de met 1843 ,(1-7-3) en P. de Jong vierde met 1785 (6-2-2). De kampioen H. de Jong speelde toen nog een bescheiden rol. Hü finishte de eerste maal als vüf de, daarna als zesde. In de derde wed- strüd evenwel kwam hü weer aan de kop, maar staakte hü de strüd, evenals Klaas Jissink. Beiden om hun weder helften te hulp te komen die door het draaien van de hard aanwakkerende wind tüdens de onweersbui met hun mo torboten op lagerwal waren komen te liggen. Zondag evenwel toonde Hennie weder om zün kracht. Hü won beide wedstrü den. ’s Morgens passeerde hü eerst Donker en na een gedrang op het laat ste rakje van de boei in het Kolmeersgat naar de finish op de laatste meters ook nog Bakker, die daardoor in het gezicht van de haven de zege toch nog ontging. In de laatste race liepen de beide broers er direct een heel eind uit. Piet had de kop, maar op het voor-de-windse rak van het Kolmeersgat naar het startschip liep Hennie hem voorbü, waarna ze met een grote voorsprong op Strelin en de rest van het veld na elkaar finishten. Bakker eindigde nu als vierde, maar dat was voor hem voldoende voor de titel. Na aftrek van zün zesde plaats (277 punten) was hij met 3066 punten de nieuwe kampioen. D. de Haan finishte, resp. als derde en zesde en werd daardoor met 2789 pun ten als tweede geklasseerd. H. de Jong, wiens dubbele zege zün titel niet kon redden met 2743 als derde, P. de Jong met 2715 als vierde en H. Strelin met 2488 als vijfde. In de 30 m2 klasse gooide H. P. Wy- benga, Leeuwarden zaterdag met twee overwinningen in successie direct hoge ogen en toen hü de derde wedstrüd als derde finishte had hü met 2535 punten voorlopig de leiding. De kampioen Van der Meer kwam nl. met een derde, twee de en eerste plaats maar op 2234. Maar gisteren bracht Wybenga het niet ver der dan de vierde en zesde plaats. Van der Meer was nu tweede en eerste, waar door hü na aftrek van zün derde plaats aan het begin met 3941 punten zün titel prolongeerde. Wybenga eindigde met 2937 als tweede op de ranglüst en Her man Geveke, die alleen zondagmorgen - een zege boekte met 2511 als derde. Tjeerd Geveke was vierde met 1983. Van de tien deelnemers in de Valken klasse was P. M. Hofmeester, Leeuwar den, met drie overwinningen verreweg Onder de diverse bezoekers zagen we wethouder Fülstra namens het gemeen tebestuur, daar de burgemeester verhin derd was. Erevoorzitter G. v. d. Püpe kamp voerde het woord namens de directie van het zwembad. Hü wenste de vereniging geluk met het jubileum en bood twee poloballen aan; spreken de als erevoorzitter van Neptunus bood hü een set polocaps aan; de dames van het winnende team, de kampioenes van Friesland, liet hü een persoonlük ca deautje overhandigen. Daarna sprak de heer Fülstra uit naam van de gemeen te. Hü zei onder andere, dat het gemeen tebestuur altijd sympatiek tegenover de ze club stond en hü hoopte daarom dat er spoedig subsidie zou komen ter ver- krüging van een betere accommodatie voor de zwemsport. Na nog een persoon lük woord schonk de heer Fülstra een geschenk onder couvert. Ook vele ande re vertegenwoordigers van zwemclubs van elders kwamen feliciteren; meest al was er een geschenk bü- De heer Zweerts sprak als vertegenwoordiger van de KNZB. Hij overhandigde de zil veren legpenning van de bond en wens te de vereniging nog veel succes. De oud-zwemmeester Jorritsma thans 80 jaar stuurde schriftelük zün geluk wensen Tot aller verrassing en genoegen wer den door de heer Stuurop toen de heren Van Terwisga en Sevensma wegens h in vele verdiensten en diverse functies waarin ze zovele dingen hadden gedaan voor de club en voor de sport in het al gemeen, benoemd tot ereleden van Nep tunus Sneek. Beide kregen een vaantje. pen en voor de uitstraling van de or- gelklank. Op het hoofdwerk ontbreekt een 2- voets register. Dat lükt ons niet juist, temeer omdat er geen ruimte voor opengelaten is. Bü het rugpositief ont breken: Quintadeen 8, Roerfluit 4, Scherp, 4 sterk en Dulciaan. Bü het pe daal missen nog: Bassen en Schalmei, doch deze zes ontbrekende stemmen kun nen later gemakkelük worden toege voegd, omdat de sleepladen volledig zün uitgebouwd en het registermecha- niek in z’n geheel reeds is aangebracht. De dispositie is als volgt: Hoofdwerk: Prestant 8, Roerfluit 8, Viola 8, Octaaf 4, Speelfluit 4, Nasard 2 2/3, Mixtuur 4- 5 sterk en Trompet. Rugwerk: Holpüp 8, Prestant 4, Woudfluit, 2 en Sesquialter- diskant, 2 sterk. Pedaal: Subbas 16 en Octaaf 8. Verder diverse koppelingen en op beide manualen een Tremulant. Het frontontwerp is van architect Ep Si mons, Apeldoorn. Na de aanvaarding gaf Dirk Jansz. Zwart nog een uitgebreide orgelbespe ling, waarbü de diverse mogelükheden van het veertien-stemmen-tellende in strument duidelük gedemonstreerd wer den. Het programma, dat omlüst werd door enige koraalbewerkingen van wylen Jan Zwart, de vader van de organist, was verder gewijd aan J, S. Bach, G. B. Pescetti, Alex Guilmant en S. Wes ley. Geen wonder, dat bü de uitvoering van de pompeuze werken, met volle werk, het pedaal (nu nog) te bleek. Zeer goed leent het orgel voor triospel en b.v. het prachtige twee stemmige koraalvoorspel „Allein Gott in der Höh’ sei Ehr’ van Bach, een een voudige bewerking van Zwart, zoals „Neem Heer, mün beide handen” en een werkje als „Air en Gavotte” van Wesley. De acoustiek in de Oosterkerk is nog al droog en zonder enige resonans, doch dat kan de bekwame organist, Dirk Jansz. Zwart, ook niet helpen. solorush van Hagens werd het 3-0. Na het wisselen leek het erop dat LZC zou terugslaan, maar Sneek wist zich te her stellen en Kuypers scoorde een hattrick: 4-5-6-0! Nadat ook het zevende doelpunt was gescoord maakte Visser een schyn- beweging. Hij lokte de doelman in de verkeerde hoek: 8-0. Hagens,maakte er tenslotte 90 van! Oofc bü de dames was er een wedstrüd die het vermelden waard is. Het was een kamp tussen de dames Inktvissen en het kampioensteam van Neptunus. In de eerste helft van het duel speelde de lat een grote rol. Maar de inktvissen scoor den al spoedig: 1-0. De Sneeker dames sloegen dapper terug, maar mevrouw Bakema-Scheper van Inktvissen, die al twaalf jaar waterpolo speelt en een ech te routinier is, wist vlot twee maal te scoren 3-0. Vlak voor de rust kreeg mej. Netta Postma van Neptunus pün aan haar linker schouder, vermoedelük door een stoot of duw onder water. Ze moest het water even verlaten, hetgeen na tuurlijk voor het team een groot verlies betekende. Na de rust ging ze in het doel en Folie van der Zee nam haar plaats in. Dit bleek evenmin een voor deel. Het eerste schot liet Netta glippen wegens de pün. 4-0. Kort daarna werd het 5-0. Doordat Netta natuurlü'k niet goed in staat was tot uitwerpen viel de bal helaas in handen van een tegen standster: 6-0. Mevrouw Bakema maak te er 7-0 van. De einduitslag werd Heren, poule A: 1: HZ en JJC.; 2. Inktvissen; 3. Steenwük 1: 4. Neptunus. Sneek. De winnaar van de verliezers- ronde werd als vierde geklasseerd, i.c. Neptunus. Poule B: 1. Drachten; 2. Jubbega; 3. HZ en PC; 4. Friso (Appelscha). Voor Friso geldt hetzelfde als voor Neptunus. Dames: 1. Z en PC „Inktvis”) 2. Nep tunus Sneek; 3. Steenwük 1: 4. HZ en PC (Heerenveen). Het feit dat Neptunus als tweede is geëindigd, is des te opmer- kelüker als men weet, dat Inktvissen drie afdelingen hoger speelt. derheid de orgelbouwer en de architect, droeg hü het instrument over aan de Kerkeraad. Hierna volgde de eerste bespeling op het nieuwe orgel door de adviseur en or ganist, Dirk Jansz. Zwart van Rotter dam, die een eigen compositie, n.L „Introductie, trio, toccata en koraal over Psalm 105” ten gehore bracht. Namens de kerkeraad toonde Ds. de Leeuw zich zeer ingenomen met het or gel, dat uiteraard dankbaar aanvaard werd. Verder wees spreker op de vele taken die het instrument tüdens de ere dienst vervullen kan en hoopte hü dat voornoemde Commissie, ook in de toe komst, voor de instandhouding en uit breiding attent zal blüven. Hedenmorgen vroeg om kwart voor zeven ontstond door nog niet opgehel- derde oorzaak een aanryding tussen een bromfietser, de 16-jarige De V., zoon van een schipper aan de Geeuwkade en de heer W. uit Gramsbergen (Ov.,) op de hoek van de Frederik Hendrikstraat- Oppenhuizerweg. Vermoedelük merkten de beide man nen elkaar te laat op. De heer W. heeft zün personalia bü de politie opgegeven, waarna hy zonder schade zün weg naar de Afsluitdük kon voortzetten om er te gaan vissen. De V. kwam er ook goed af, alleen zün bromfiets werd aan het voorwiel licht beschadigd. Een on derzoek zal worden ingesteld. De heer Van de Pijpekamp dankte daarna voor de zeer juiste benoeming van de heren tot erelid. Hü noemde dit feit een schot in de roos. Vervolgens werd dank gebracht aan de heer Samplonius daar deze het jubi leumnummer zo uitstekend had samen- speeld bü de heren tussen Neptunus een 9-0

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1