Waterpoort-krabbelt Jutrijp-Hommerts vierde drie dagen feest f agenda"] IJLST W YM BRITS ER A DEEL en van Khanh weer in het zadel BUITENLANDS OVERZICHT I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang nr. 73 Donderdag lOsept. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bitinking slach by Warns eri i pip)’ Drie stadgenoten gewond bij auto-ongeval Leesclubjes in de leeszaal weer begonnen Het is gemakkelijker twee duivels IN een kind te slaan dan één er UIT. (Zwitserland) t Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Ledenwerfaktie Rode Kruis Overgcplaatst Geslaagd Jaarvergadering Sneeker Damclub C SNEEKER NIEUWSBLAD er op door mej. Indonesische actie in it den aangegeven en kreeg dezer da- Chili gen hoof,dnerf en eigen zijnerven. 1 Wedstrijden Alderine 2. AMICITIA THEATER Het Bestuur. Vrijdag 11 september Aiumex dubbele ramenshow in hotel „De Wijnberg” van ’s middags 2 uur tot 's avonds 10 uur. Zondag 13 september Dancing Boer- mans Bolsward. Muziek „The Ameri can Patrole”. -middag voor Heren: le L. Geerligs, Jutrjjp; 2e A. Jorritsma; 3e T. Jaarsma, beiden te Hommerts. Dames: le Mej. Cnossen, Gaastmeer; 2e Mej. J. Geerligs, Jutrjjp; 3e Mevr. L. Keulen- Geerligs, Jutrjjp. bileumavond van het Fries Rundvee Stamboek in de Harmonie. i Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. 3. Anne Pietersma, i. Romkje Strem- ler. Hardlopen jongens 12 t.e.m. 15 jaar: 1. Piet Nauta, 2. Reense Dijkstra, 3. Fol- kert de Boer, 4. Ale Stoker. Kruiwagenrace paren: 1. Pier de Jager en mevr. H. de Vries, 2. Kees Bourna en mevr. A. Dijkstra, 3. Jaap Wolthuizen en mevr. Tr. Nauta. Estafette jongens en meisjes 13 t.m. 15 jr.: 1. Folkert de Boer en Eelkje Nieuwen huis, 2. Piet Nauta en Tjitske Jelsma, 3. Hain Gietema en Zwaantje Bergsma. Bo- M. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS werden oudere waren: De drijvende hulpbrug bjj de Wa- terpoort werd de eerste dagen met 1 een touw heen en weer getrokken, Zondag 13 september te 5 uur en 8 uur, maandag 14 september en dinsdag 15 september te 8 uur film: Danseres der Miljoenen. Zondag 20 september Sluitingswedstrjjd Sneeker Zeilclub voor leden op het Sneekermeer. Aanvang 12 uur voor de starttoren. In Sneek, onderdeel van de afdeling Sneek en Omstreken van het Nederl. Roode Kruis zal dezer dagen een leden werfactie worden gevoerd. De reden hiervan zult U, wanneer U de cijfers leest, voor de hand liggend vinden. Het totaal aantal leden van onze af deling bedraagt momenteel 4355. Hier van wonen in Sneek, een stad met 22000 inwoners, maar 800, in het veel kl-'nere Workum, dat ook tot onze af deling behoort daarentegen 750. Denkt U eens aan deze cijfers wanneer onze propagandist U straks komt vragen lid te worden. Het Roode Kruis staat voor allen, lid of geen lid, klaar. Maakt U dat mogelijk door Uw lidmaatschap. bezig de plantenwereld voor. Aan de ficus was mef duiken en visjesvangen. De- van een familie in de Julianastraat ge- zit nl. aan een van de zijtakken een woonljjk nooit dicht bjj en maar zeer samengegroeid blad elk met een ei- Vergane glorie en Vader Stiefbeen; 1D Balletgroep en Harten troef; 2A Reisge zelschap Cebuto en Aardgas; 2B Kabou ters en Draagstoel (Oosterse vorst); 2C Zigeunerwagen en Wat en Halfwat; 2D Schooiers en Vrouw achter kinderwa gen. De heer b. J. Veis, stationschef N.S. alhier, is met ingang van a.s. maandag overgeplaatst naar Rotterdam rechter Maasoever, waar hij adjunct stations chef wordt. Als een zeldzaam geval werd ons doorgegeven, datzondagmorgen in het Hoogend een Fuut druk Woensdagmiddag 16 september des middags te 2.30 uur film: Sjors van de Rebellenclub. Geweldig Vrijdagavond werd de optocht her haald en ook nu was hiervoor grote be langstelling. Ook menig automobilist zet te zjjn auto aan de kant om de stoet voorbij te zien trekken en velen van hen vonden het geweldig dat een paar dorpen zo iets moois konden organiseren. De Zigeunerwagen reed ook nu weer mee en de kachel werd zo fel gestookt, 'dat er van tjjd tot tijd een rookgordijn over het dorp hing. Tenslotte nog een verkiezingsuitslag, die niet van belang ontbloot is. Met een ruime meerderheid heeft de linkse chr. democraat Frei in Chili het president schap veroverd. Zijn voornaamste te genstander was de linkse socialist Allen de, wiens bewondering voor Castro toch niet voldoende aantrekkingskracht voor de Chilenen bleek te hebben. De linkse chr. democraat werd gesteund door al le conservatieve elementen. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Geslaagd voor het diploma kraamver- zorging de dames A. Hortinga, züm, H. Folkertsma, Staveren, Scheepstra, Rien. Ze werden opgeleid door de Prov. Friese Ver. „Het Groene Kruis.” Het driedaagse feest werd vrijdag avond besloten met een stoelendans waaraan een record aantal dames en heren deelnamen. Prijswinnaars waren; Zondagmiddag 13 september te 2.30 uur film: De Scherpschutter van El-Paso. Maleisië heeft een klacht bij de Ver.. Naties ingediend en woensdag is de Veiligheidsraad met de behandeling van de kwestie begonnen. De klacht is „dui delijke en niet te verontschuldigen agres sie”. Dat Indonesië niet van terugkrab belen weten wil, blijkt wel uit de verkla ring van Subandrio, de minister van buitenlandse zaken, dat Indonesië tot dusver in het defensief is geweest, maar nu een peil heeft bereikt, waarop het zich kan permitteren in het offensief te gaan, niet uit expansiezucht, zoals men soms zou kunnen denken, maar om weg te vagen wat zjjn revolutie in de weg staat. Het klinkt weinig overtuigend en men doet er het beste aan aan te ne men, dat Indonesië zich zelf ziet als de kern van een groter Maleisië. Cyprische dreiging De Veiligheidsraad kan het druk krij gen, want Athene en Ankara hebben bei de om een bijeenkomst van de Veilig heidsraad gevraagd. Athene met het oog op de snelle verslechtering van de Cyprische situatie, Turkije in verband met het optreden van de Cyprische re gering. Premier Papandreoe van Grie kenland heeft bovendien de N.A.V.O. verzocht tussenbeide te komen om de Turkse oorlogsdreiging af te wenden. Athene en Ankara staan hier in feite scherper tegenover elkaar dan wel no dig zou zjjn, wanneer president Maka rios niet zeer eigenzinnig zjjn eigen weg ging en daarbij meende Athene te kun nen chanteren. Papandreoe heeft hem vorige week laten weten zeer ontstemd te zjjn over Makarios’ besprekingen met Nasser zonder voorafgaand overleg met Athene. In Ankara heeft premier Inönü, die ook sterk rekening moet houden met de geladen stemming in zjjn eigen land, in de Turkse Nationale Vergadering de Griekse regering gewaarschuwd niet met gesloten ogen de weg van Maka rios te volgen, daar dit tot oorlog tussen beide landen zou kunnen leiden. Er heerste de laatste weken veel drukte in Jutrijp-Hommerts. Overal werd in het geheim gewerkt aan het op sieren van wagens. Ook werd er nog al eens vergaderd door de Oranje Vereni ging en het bestuur van de Muziekver eniging „Ere zij God”, die dit jaar het muziekfestival en tevens oranjefees ten organiseerde. Doordat Starfighters onlangs boven onze stad door de geluidsbarrière braken, sneuvelden door de enorme luchtdruk enige ruiten in het pakhuis Woensdag 16 september des avonds te 8 uur film: In de greep van de angst. Wjj vestigden de vorige week de Onze Sneker Skotsploech heeft ook 1 aandacht op het onbelemmerde rjj- naar buiten een goede naam. Dat is verkeer vanuit de Selfhelpstraten al meerdere malen gébleken en bleek over de Woudvaartbrug, omdat dit ook deze week weer. Dinsdagavond achter de stoplichten uitkomt. Dit va- luisterden ze in Surhuisterveen de cuum in de tjjdeljjke verkeersregeling winkelfeesten op en gisteravond aldaar is inmiddels opgeheven. Er is dansten ze in Leeuwarden op de ju- j’ daar nu een inrjjverbod. bileumavond Van het Fries Rundvee zei, maar dat de weg via de ontspan ning loopt. Er waren deze dag ook wedstrijden voor de leerlingen van de Kleuterschool. Hiervan waren de uitslagen: Kleinsten: 1. Geertje Hoekstra, 2. Sjoerd Osinga, 3. Tjitte v. d. Velde. Groten: 1. Abe Stremler, 2. Marja Hoeksma, 3. Fogeltje Hoekstra. Bjj de ’s middags gehouden feesten voor de schooljeugd van de lagere school kwamen de volgende winnaars(essen) uit de bus: Meisjes klas I en II: 1. All Hoomveld, 2. Doete Gerbrandy, 3. Jettie Dijkstra. Jongens klas I en II: 1. Arjen Hofman, 2. Harm Stremler, 3. Wietze Bosma. Meisjes 3e en 4e klas: 1. Brechtsje Gerbrandy, Osinga, 3. Geertje Brouwer. Jongens 3c en 4e klas: 1. Tjitse Boonstra, 2. Frans Schotanus, 3. Gerlof Rienstra. Meisjes 5 en 6: 1. Jettie Jelsma, 2. Ittie Djjkstra, 3. Sjj- ke de Vries. Jongens 5 en 6: 1. Herre Hoornveld, 2. Durk Pietersma, 3. Marten Hoekstra. Vrijdagmorgen en hinderniswedstrjjden voor de jeugd gehouden. Prijswinnaars Bromfietsraces: 1. Siets Bouma, 2. Willem v. Netten, 3. Klaas v. d. Velde, 4. Jan IJntema. Hardlopen vrouwen 16 jr. en ouder: 1. Japke Geerligs, 2. Pietje de Vries, 3. letje Nauta, 4. Janny v. d. Gaast. Hardlopen mannen 16 jr. en ouder: 1. Ferre Huitema, 2. Albert v. d. Akker, 3. Meine Vellinga, 4. Haring de Jong, 5. Joh. Bakker. Hardlopen meisjes 12 t.e.m. 15 jaar: 1. Durkje Bergsma, 2. Auke v. d. Gaast, water terecht gekomen. Een der ach terwielen bleef nl. aan het wankele walhout haken dat het wonder boven wonder hield. Onder de vele kjjkers deed de leuze „het Kleinzand moet dicht” weer opgeld, maar wjj zou den liever willen dat de Gemeente raad eens een beslissing nam (kon nemen) over een plan tot herstel van druk gebruik gemaakt. Chroesjtsjow naar Bonn Premier Chroesjtsjow gaat, vermoe- deljjk begin volgend jaar, een nieuw land toevoegen aan de respectabele Ijjst van bezochte landen, nl. West-Duitsland, het hoofdkwartier van de oorlogshitsers,’ zoals Bonn herhaaldeljjk in de Russi sche propaganda is genoemd. Dit bezoek is echter een teken van toenadering, dat wel wat afsteekt van de felle poli tiek tegen Berijjn die enkele jaren gele den voor de spanningen in de wereld zorgde. Kan dit bezoek van veel belang zjjn? In Bonn waarschuwt men al niet te veel verwachtingen te hebben. Het be zoek past geheel in het kader van de Russische politiek van toenadering en bestendiging van de huidige situatie. Daar zjjn de meeste landen tevreden mee, maar West-Duitsland niet. Dat wenst de hereniging van het land en bondskanselier Erhard zal Chroesjtsjow ongetwijfeld op het hart drukken, dat dit een voornaam doel van de Duitse poli tiek is. Maar het zal wel vreemd moe ten lopen, wil Chroesjtsjow iets anders dan de status quo aanbieden. Maar ook in Bonn is er wel wat veranderd. Daar hoort men nu de stelling, dat de here niging niet het resultaat kan zjjn van druk op Rusland, zoals men vroeger wel Op een andere plaats in Zuidoost- Azië duurt de onrust voort. Men weet, dat president Soekamo van Indonesië van het ogenblik van de vorming af ge werkt heeft aan de ondergang van de fe deratie Maleisië, die bestaat uit Malak- ka, Singapore en de voormalige Engel se gebieden op Borneo. De contacten van Maleisië met Engeland geven Soe kamo het voorwendsel hier te kunnen optreden tegeh een neo-kolonialisme, waardoor de belangen van Indonesië bedreigd worden. Tot voor kort bleven de acties beperkt tot dreigende vuisten en het in brand steken van de ambas sade van Engeland in Djakarta, terwijl alleen op Borneo wat activiteit van guerrillastrijders viel waar te nemen. Maar nu wjjst veel er op, dat Indonesië bereid is tot een openlijker vorm van agressie over te gaan. Kortgeleden is een aantal guerillastrjjders in Malakka zelf aan land gezet, hetgeen de regering heeft genoodzaakt de noodtoestand af te kondigen. Moeilijkheden dreigen voor Maleisië ook van de andere kant. In het overheersend Chinese Singapore zjjn sinds vorige week woensdag onlusten en straatgevechten tussen Chinesen en Ma- leiers oorzaak van de dood van 12 per sonen. Er zjjn ongeveer 300 personen ge arresteerd, voor de helft ongeveer door dat zjj het uitgaansverbod hebben over treden. Er bestaat weinig twjjfel aan, dat Indonesië dit vuurtje heeft aangewak- kerd, maar men moet toch ook beden ken, dat dat alleen maar mogeljjk is, wanneer er zich een grote hoeveelheid ongenoegen heeft verzameld. Klacht bjj de veiligheidsraad Generaal Ngoejen Khanh. vorige week als lichamelijk en geestelijk ziek uitge- schakeld van de leiding in Zuid-Vietnam, heeft enkele dagen later zijn terugkeer in de hoofdstad kunnen vieren. De junta en het driemanschap zijn van het toneel verdwenen. Khanh fungeert weer als premier en heeft in de dagen van zijn re traite de steun verkregen van de boeddhistische leiders, die kort tevoren zulke ernstige bezwaren tegen zjjn persoon en zijn politiek hadden. Het is niet uitge sloten, dat de boeddhistische leiders toch min of meer de schrik om het hart is geslagen, toen zij de richtingloosheid en de tegenstrijdige ambities van de politie ke leiders zagen en dat zjj op grond daarvan gemeend hebben, dat Khanh het minste kwaad was. Maar geheel zonder concessies aan de boeddhisten is Khanh er niet afgekomen. Om hen gunsti gte stemmen heeft Khanh een aantal gene raals, die verbonden zijn geweest aan het rooms-katholieke bewind van de vroe gere president Diem, overreed naar het buitenland te gaan. In overeenstem ming met de boeddhistische wensen probeert Khanh zijn regering een sterkere inslag van niet-militairen te geven. In de Ver. Staten is men er niet ontevreden over, dat Khanh, die het vertrouwen van de Amerikaanse regering heeft, weer terug is gekeerd. Maandagavond kwam de Sneeker Damclub in haar clublokaal Leeuwen in jaarvergadering bjjeen. Hoewel de belangstelling groter had kunnen zjjn, wilde voorzitter H. de Boer het er maar op houden, dat het beeld zich in gunsti ge zin zal wijzigen, zo gauw de leden in het spel kunnen worden betrokken. De jaarverslagen getuigden van een opgewekt clubleven, terwijl ook in fi nancieel opzicht de heren D. Boot en H. Postma een gunstig geluid lieten ho ren. Voor wat de plannen voor het winter seizoen betreft, zal wederom contact wor den opgenomen met de plaatseljjke dam club „De Kroonschijf” voor het houden van een wedstrijd om het damkampioen schap van Sneek. Voorts zal getracht worden jongens van 14 t.m. 16 jaar in een wedstrjjd te betrekken. Voor de bondswedstrijd zal wederom met twee tientallen worden ingeschreven. Daar vóór staat een oefenwedstrijd op het programma tegen de damclub „Hui- zum”. Bij wjjze van proef zullen de deelne mers aan de onderlinge competitie in twee poules worden ondergebracht. Men wil hierdoor zwakker geachte spelers met sterkeren in contact brengen en daardoor het algeheel spelpeil op te voe ren. Voorts zal men voor bizondere wedstrijden meer plaats inruimen. Bjj de rondvraag kwam de wenselijk heid naar voren een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van club avond te veranderen, hetgeen het be stuur in overweging zal nemen na voor afgaand overleg met de zaalhouder en de betrokken speleps, die aan de com petitie deelnemen. Maandagavond as. zal de technische kant van het dammen worden belicht. Aan het slot van deze geanimeerde vergadering wekte de voorzitter of> tot een trouw clubbezoek en het tevens daarheen te leiden, dat uiterljjk ’s avonds kwart voor acht met spelen kan worden begonnen. Krektlyk as alle jierren sil de slach by Warns fan 1345 ek fan ’t jier wer bi- tocht wurde: de slach fan de Fryske frjjheit, troch üs folk bifochten op graef Willem IV fan Hollan en Henegouwen mei syn ridders. De bitinking sil wêze op’e datum: sneon 26 septimber, de middels om heal- wei trjjen en op it histoarysk sté: Reade Klif by Wrrns en Skarl, om de tinkstién hinne. Under de flaggen mids sang fan it folk en klang fan it Warnzermuzykkorps sil Fedde Schurer sprekke oer: „De bistjutting fan de frjjheit”, wylst juffer Leny de Vries hopet foar to dragen D. A. Tamminga’s Ballade fan de ridderslach, G. N. Vis- ser’s „Fryslèn is myn libbenssin”, Schurer’s „It wite hynder en Hope”, en G. G. Brouwer’s „Frisia Cantat”. Fierder is der dizkear fan de Stifting Slach by Warns in ütnoeging ütgien oan de haden fan de twatalige legére skoal- len yri Fryslan óm mei ien of mearrian har heechste klassen de bitinking mei to meitsjen. Er wordt van de pont een zeer Maar wan- de wallen waarover men al geruime neer hjj af is geweest wordt veel hin- tjjd niets meer heeft gehoord. De si- der ondervonden van fietsers en tuatie wordt nu steeds slechter en ge- bromfietsers die brutaalweg het rij- vaarlijker. verbod negeren en daardoor gevaar opleveren voor de voetgangers. Ik i ben altjjd bljj als ik er weer goed en wel tussen uit ben vertelde de brug- wachter ons. Mao’s aanspraken Ontspanning in het Westen zoekt Chroesjtsjow nu vóoral, omdat de span ningen in het Oosten bepaald niet afne men. De geestdrift voor de grote com munistische conferentie, waarop China veroordeeld moet worden, is nog zeer gering en nu laat China weer eens dóór schemeren, dat Rusland toch eigenlijk in Azië gebied het zjjne noemt waar het geen recht op heeft. Mao Tse-toeng heeft tegen een Japanse delegatie bv. gezegd, dat China Rusland pog steeds geen reke ning en verantwoording had gevraagd over Wladiwostok, Chabarowsk eri ge bieden ten oosten van het Baikalmeer, die Russisch zjjn geworden. Mao had zelfs gezegd, dat Rusland de Koeril- len maar aan Japan moest teruggeven, hetgeen de Prawda tot een felle aanval heeft uitgelokt. Heel boos was de Praw da ook over het feit, dat Mao de wereld niet langer in drieën verdeelde: „Ame rika, socialistische landen (Rusland en China) en derde landen, maar in twee- en: Amerika-Rusland aan de ene, Chi na aan de andere kant, want aldus Mao, Rusland en Amerika hebben een complot gesmeed om de wereld te over heersen. Het is begrjjpeljjk, dat Moskou zich wat onbehaaglijk voelt bij het aan wakkeren van aanspraken op grondge bied van de Sowjetunie, vooral wanneer in het kader van de emancipatie van de satellieten de sterke centralisatie van de Sowjetunie misschien ook niet meer te handhaven ïs en er in de oostelijke gebieden dus wel eens vreemde invloe den zouden kunnen optreden. Al was het maar, dat de bevolking daar bezwaren ging maken tegen de Europese Russen, die in alle leidende posities de toon aangeven. Donderdag lo september en vrijdag 11 september ’s avonds 8 uur film: Bin nen zonder kloppen. Dinsdagmorgen is op het Kleinzand de aldaar geparkeerde Volkswagen van zuster T. Leen, leidster-docente van het Kraarncentrum alhier van de wa gegleden en gedeeltelijk in het maar nu zyn fir u geplaatst. Als het straks winter wordt en er - komt ijs in het water, zou een touw I onvoldoende zjjn en bovendien on- bruikbaar worden. 1 Op de Sneker straatweg bjj Rauwerd, dicht bjj ’t kruispunt Blauwe Tent, is maandagmiddag een Volkswagen, be stuurd door onze 21 jarige stadgenoot C. Hofstra bjj ’t inhalen van ’n trekker met aanhang geslipt. De wagen botste eerst aan de andere zjjde van de weg tegen 'n zware betonpaal voor de boerderij van de heer M. Huitema, schoot daarna door een rjj melkbussen, rolde driemaal om z’n lengteas en bleef toen met de wie len omhoog midden op de weg liggen. De heer Hofstra en de heer G. Oppen huis, eveneens alhier, werden uit de auto geslingerd, een broer van de bestuurder de heer G. Hofstra, kroop zelf uit de zeer gehavende wagen. Nadat ze alle drie bjj de veehouder Huitema waren binnengebracht en al daar door dokter J. S. Hermanides uit Irnsum verbonden, zjjn ze naar het Zie kenhuis alhier vervoerd, waar de heer Oppenhuis met een hersenschudding is opgenomen. De vakanties zjjn weer voorbij, en al genieten we nog van de mooie nazo mer, we weten dat regen- en windda- gen zeer nabij zjjn. We zullen weer tjjd hebben voor hobby’s, voor boeken. Ook kinderen grjjpen nu weer meer naar boeken; laten we er een beetje op letten wit ze lezen en hoé ze lezen. Gelukkig hebben we nu een mooie en gezellige jeugdleeszaal, waar heel veel kinderen geregeld komen. Ze ruilen hun boeken, en vaak gaan ze bjj een van de tafels zitten lezen en plaatjes kjjken. Een goed boek, dat misschien met wat moeite gelezen moet worden, is in staat een kind tot activiteit te brengen. Het gaat er over fantaseren, het wil er over praten, - soms wil het gedeelten uit zo’n boek tastbaar maken en het grijpt naar klei, karton en ander materiaal en komt soms tot verbluffende resultaten. Het gaat tekenen, toneelspelen, het boek gaat meer en meer voor het kind leven.. Met dit doel voor ogen worden de lees clubjes in de leeszaal door mej. H. Hoogland geleid. De kinderen, vanaf 6-7 jaar, zjjn wel kom in de bovenzaal van de leeszaal woensdagmiddag van 2-3 uur, en van 3-4 uur. Het opruimen van de oude Lemmerbrug ondervond dinsdag ver- traging. Toen men aan beide zijden van de onderhouw bezig was met een snijbrander de brug aan stukken te snijden brak het gevaarte in tweeën. Het grootste stuk viel gedeeltelijk in het waterzoals men op de foto kan zien, het andere kwam er in stukken geheel in terecht. De beide mannen konden zich gelukkig tijdig in veiligheid stellen. De eerste kraanwagen waarmee men probeerde de stukken te ver- wijderen bleek te licht, zodat de zware van de firma Loots moest aanrukken. Een en ander trok natuurlijk veel belangstelling zoals het overige werk ook steeds doet. Er kwamen echter steeds meer kijklustigen binnen de omheiningen zodat er thans bordjes met Verboden Toe gang zijn aangebracht. Woensdagavond werd gestart met een marswedstrijd, welke de volgende avond werd voortgezet en donderdag morgen 3 september om acht uur reden herauten te paard door de dorpen om de mensen op te wekken zich gereed te maken voor het feest. Tevens werden om die tjjd in Hommerts de praalwagens voor de optochf verzameld. Er waren 15 wagens en groepen, een mooie pres tatie voor deze dorpen en waarvoor de jury de volgende prjjzen toekende: IA Siz, kinst üs noch en Het jonge bruids paar; 1B Oosters hof en Bernelied; IC _...orDe KI-vereniging ,,’tHeale Bi- van meubelhandel Aukema aan de slach” boekte op de Jubileum-keu- Kleine Palen. De heer Aukema heeft ring van het Fries Rundvee Stam- dit bjj de Marechaussee te Leeuwar- boek te Leeuwarden een fraai sukses. den aangegeven en kreeg dezer da- Van de zeven stieren in haar station gen bericht dat de zaak is onderzocht aan de oude Bolswarderweg kwamen en de schade waarschijnlijk vergoed vier op deze keuring en allen wer- zal worden. den bekroond. Friso Bram, Abel en M.R. 23 elk met een le prjjs en Dirk - met een tweede. Siamese tweelingen komen ook in nu laten we ze schichtige watervogel komt zelden in de stad. ’j

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1