van Laatste Zomerconcert in de Martinikerk EAGENDA^ Gemeenteraad bezocht bouwcomplex Friso aan de Lemmerweg Goede receptie bestuur jubilerend Thabor IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 119e jaargang nr. 76 Maandag 21 sept. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Leerzame en aantrekkelijke excursie Ook J. Kanon huisknecht-stoker jubileerde mee Groot bloemschiksucces op nat. kampioenschappen I Directeur W. Meerholz onderscheiden met eremedaille in goud Niets is welsprekender dan con tant geld. (Frankrijk) Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en - fes' Ds. W. L. Korfker 55 jaar predikant Minister-president Marijnen morgen in Friesland I SNEEKER NIEUWSBLAD tevreden- „Simplex” Arbeidsbesparend Balk Koffiemaaltijd AMICITIA THEATER IIIIIIIIIIHHHHIUIIHIIHHIIIIIHIIIIHHHIIII J.N. llllllillHHHIHIIHIHIIIIIIIHIIHIHIIIIIIIIIII ook nu weer een vaardig -organist, met veel gevoel voor nuance en duidelijk heid. Zijn registratie was derhalve zeer verzorgd. He» aantal bezoekers was iets groter dan de vorige maaL Mogelijk een hoop vol teken voor de Ketkconcerten in het volgende zomerseizoen?-! Zaterdag 26 september Zeilwedstrijden Kon. Zeilver. „Sneek voor leden jeugdleden. Eerste start 14.30 Maandag 21 september ’s avonds te 8 u. film: Vernietigingscommando Bikini. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Voor Kerk en overheid ligt hier een taak, waarvan men zich steeds meer be wust wordt. Na de oorlog werd het aan tal bejaardenhuizen bijna verdrievoudigd. En daarbij gaat het altijd om de mens. Als wij ons hierop opnieuw gaan bezin nen, dan geloof ik, dat het ook daardoor waardevol zou kunnen zijn, zo besloot de heer Nauta. Het is in dit verband wel interessant met betrekking tot deze arbeidsbesparing enkele cijfers te noemen ter vergelijking met de traditionele bouw. Zo heeft men bij de bouw in de Noorderhoek 4.1 dag per woning nodig gehad en aan de Lem merweg (oost) 3.85 dag, beide dus in de traditionele bouw. Bij de „Simplex” sys teembouw zal dit niet meer dan 1.75 dag per woning worden of anders ge zegd: er zal tweemaal zo snel gebouwd kunnen worden. ren. Men denkt hierbij aan een type woning met een zogenaamde „vliesge vel” (d.i. een gevel van puien). Met het ,,Simplex”systeem is het mo gelijk met relatief niet hogere kostep een o.i. betere woning te bouwen dan volgens de traditionele manier, aldus spreker, die zijn explicatie besloot met de conclusie, dat Friso heeft bewezen de roep van de tijd te verstaan, terwijl de gemeente Sneek met het besluit om tot een dergelijke bouw over te gaan, een grote bijdrage heeft geleverd tot oplos sing van het woningprobleem in deze ge meente. Architect Bonnema tenslotte ontvouw de daarna een nieuw plan voor woning bouw in de toekomst, waarbij vooral de indeling van de woning sterk afwijkt van het huidige type, waarvoor de raadsle den, gezien de geanimeerde bespreking, bijzonder veel belangstelling toonden. De naam Zoals de heer Nauta indertijd ook al schreef, werd de naam Thabor gekozen op advies van Dr. G. A. Wumkes in ver band met de historische omgeving: Tha- bor-klooster en Thabor-tille. Hjj wjjst ech ter ook naar de berg in het Palestijnse land, waar de Here Jezus werd verheer lijkt, staande vóór zjjn lijden, samenspre kend met Mozes en Elia. De berg, waar op de Heiland niet bleef, maar vanwaar hij met de zijnen weer afdaalde om zijn opdracht te vervullen. Zo mogen ook wij vandaag bij dit jubileum op de berg zjjn, maar wjj kunnen er niet blijven vertoe ven. De opdracht blijft, het werk, ook dit werk, gaat door en wij zjjn er bij betrok ken. Na de opning was de vraag: zullen er bewoners komen? M.a.w. zou het huis gaan functioneren? Welnu op 1 januari 1940 waren er 55 personen ingeschreven, op 1 april van hetzelfde jaar 72 en thans worden in Thabor, waaraan een zieken afdeling is verbonden voor de bewoners en indien er plaats is ook voor personen buiten het huis, meer dan honderd ver zorgd en verpleegd met een staf van per soneel, met als hoofd de directeur en zjjn echtgenote. en uur. - bestuur ook de heer Meerholz geluk, die een zeer gewaardeerd lid en ondervoor zitter van de commissie is. De heer H. Kuiper, voorzitter van de Ned. Herv. diaconie alhier, constateerde dat het bestuur van Thabor boven de middelmaat is gebleven en noemde dit bejaardenwerk ook pastoraal werk, waar in de voorzitter en de secretaris ook al achttien jaar meedraaien en de penning meester al negen. Hjj wees er eveneens op, dat de behoefte aan verpleegruimte in Thabor evenals in geheel Friesland nog zeer groot is. Getracht moet worden hierin verbetering te brengen. Na de wens te hebben uitgesproken dat er ook eens een diaken in het bestuur kan komen om de band met de diaconie nauwer te maken, maakte de heer Kuiper ook een opmerking over de geestelijke verzorging in Thabor. Deze is in handen van de heer Meerholz, maar daar zit een kleine schaduwkant aan. Het wordt wel eens als een bezwaar gevoeld dat hij te vens directeur is. Dit is echter opgevan gen doordat Ds. Wiegers thans inspringt en iedere verpleegde een ouderling kan ontbieden wanneer hij of zjj dit wenst. Spr. kwam tenslotte tot de conclusie dat in deze mjjlpaal als inscriptie ge plaatst kan worden: Wij mochten velen tot ze- en zijn en mochten daarin veel zegen ontvangen. Hallelujah. Staande voor de bestuurstafel bood Ds. G. J. de Leeuw de gelukwensen aan van het Geref. bejaardencentrum ,,It Skülplak” waarna de laatste spreker de heer E. Put uit Vlaardingen, oud-stad- genoot en de eerste penningmeester van Thabor herinneringen ophaalde. De heer Nauta, die alle sprekers direct beantwoordde en ook de schriftelijke fe licitaties en een jubileumgave van de dia conie te Heeg vermeld had, sloot daar na de naar zijn mening goede receptie met een kort woord. Hjj hoopte dat alle goede wensen in vervulling mogen gaan en dankte ook voor de vele bloemstuk ken en geschenken. Het bestuur was er stil van. Maandagavond is er nog een feest avond voor de bewoners en het personeel en dan gaan we van de berg af en weer het gewone leven in. Na de receptie heeft een deputatie uit het bestuur bloemèn gebracht op het graf van de heer Hofstee te Westormeer. Op de nationale kampioenschappen bloemschikken voor amateurs, zaterdag te Utrecht gehouden, boekte een van de twee dames, die door de afdeling Sneek waren afgevaardigd, (van de Kon. Ned. Mjj. voor Tuinbouw en Plantkunde), me vrouw Landman uit Harich, een prach tig succes door het behalen van de twee de prijs. Dat deze bouw een speciale organisa tie vereist, is zonder meer duidelijk. Na een aanloopperiode is men er bjj Friso echter in geslaagd een goed sluitend ap paraat op te bouwen, waardoor de ver schillende werkzaamheden goed op el kaar aansluiten en stagnatie tot een mi nimum wordt beperkt. Na het plaatsen van de ,,pre-fabricated”elementen (dit gebeurt met grote kranen) komt het metselwerk en de verdere afwerking, waardoor de grauwe betonblokken lang zaam een andere gedaante krijgen en omgetoverd worden in gezellige en prac- tisch ingerichte woonhuizen. Wij moch ten het eindresultaat daadwerkeljjk be kijken bij de familie De Boer, die kort geleden haar intrek heeft genomen in één dezer woningen en daar bijzonder mee in haar schik is. Gelijkvloers be vatten deze woningen woonkamer, gro te woonkeuken, hall en bergruimte ter wijl boven vier slaapkamers en een douchecel zijn geprojecteerd.. Een nieuw snufje was wel het speciaal aangebrach te „verhuisraam” op één der slaapka mers, waarvan vooral de verhuizer en stoffeerder veel profijt zullen hebben. 147 dames en heren uit heel Neder land, leden van de Maatschappij en van de Bond van Volkstuinders, streden hun vriendschappelijke strijd. De tv gaf er een uitgebreide reportage van. 's Mor gens moest eerst het verplichte stuk ge maakt worden, dat dubbel telde en la ter het vrij ontwerp, waarvoor men zelf een vaas, schaal of bak had moe ten meebrengen. Dit werd één maal ge teld; het totaal der punten bepaalde de behaalde plaats. De andere deelneem ster van de afd. Sneek, mevrouw Van Beek uit Balk, kwam ook bijna voor een prijs in aanmerking. Haar stukjes werden nog speciaal getoond en aange- prezen. Zaterdag was het vijfenvijftig jaar ge leden, dat ds. W. L. Korfker uit Zwjjn- drecht werd bevestigd als predikant in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Ds. Korfker, die op 14 mei 1883 te Sint Anna Parochie waar zjjn vader on derwijzer was, werd geboren, bezocht eerst het gereformeerd gymnasium te Amsterdam en studeerde daarna aan de Vrije Universiteit, waar hjj op 4 decem ber 1908 zijn kandidaatsexamen theolo- gie aflegde. Nadat hij ruim drie maan den later door de classis Haarlem be roepbaar was verklaard, werd hij op 19 september 1909 bevestigd als predikant van de Gereformeerde Kerk van Jutrjjp- Hommerts. Op 11 januari 1914 verwissel de hij deze Kerk met die van Goënga en Sijbrandaburen (thans heet de Gere formeerde Kerk van Sijbrandaburen: Terzool), vanwaar hjj op 19 oktober 1919 naar Bameveld vertrok. Dit was zijn laatste gemeente, die hij diende tot 1 ok tober 1949, op welke datum hem na veer tig volbrachte dienstjaren emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat ves tigde ds. Korfker zich metterwoon te Oostzaan, waar hij tot 1 oktober 1956 nog ongeveer zeven jaar de Gerefor meerde Kerk als hulpprediker heeft ge diend, en daarna verhuisde hij naar Zwjjndrecht. Tijdens zijn dertig jarige ambtsbedie ning in Barneveld heeft ds. Korfker voor de particuliere synode van Gelderland en in de classis Apeldoorn vele deputaat- schappen vervuld. Verder heeft hij zich ook nog veel bewogen op het terrein van de drankbestrijding en op dat van de Koninklijke militaire Bond „Pro Re- ge”. In de schijnwerpers De heer Nauta richtte hierna de schijn werper op de directeur de heer Meerholz, die mee jubileerde en met zijn vrouw 25 jaar lief en leed met het huis heeft ge deeld. Hjj bracht beiden dank voor hun voortreffelijke leiding en wees er verder op dat de heer Meerholz zich niet heeft ingekapseld maar mede leiding heeft ge geven aan het bejaardenwerk in Fries land in groter verband. Dank bracht de voorzitter ook aan Jan Kanon, die „als een man die alles kan” ook 25 jaar zijn beste krachten aan het huis heeft gegeven. Als antwoord op de vraag of dit jubi leum wel zo belangrijk is, stelde de heer Nauta dat dit jubileum èn de achter grond van hun werk te maken heeft met de structuur van onze samenleving, waarvan wij deel uitmaken en dus in hoge mate actueel is. In 1900 telde ons land 5 miljoen inwoners van wie 300.000 bejaarden 6%. In 1961 11% miljoen met 1.050.000 bejaarden 9% en de ver wachting is, dat er in 1980 14% miljoen zullen zijn met 1.900.000 bejaarden 13%. De veroudering van de bevolking neemt dus steeds toe. Het vraagstuk der bejaardenzorg is daarom in hoge mate actueel,-ook in Friesland, waar procen tueel het aantal bejaarden hoger ligt dan het landelijk gemiddelde. Probleem Burgemeester Rasterhoff bood de ge lukwensen aan van het gemeentebestuur en van de Commissie voor Njj Nazareth en veronderstelde daarna, dat bij de ope ning in 1939 wel niemand gedacht, zal hebben dat het probleem van de bejaar denzorg na 25 jaar zoveel belangstelling zou trekken. Spr. had het gevóel dat men het Rusthuis 25 jaar geleden meer tezien heeft als een experiment in verband met de vraag of het rendabel zou zijn. Thans is de situatie geheel veranderd en zit het bestuur op rozen. Later gestichte bejaardentehuizen hebben heel wat meer moeten investeren en zitten met grote moeilijkheden. Het probleem van de bejaardenzorg is na dez< 25 jaar nog niet opgelost. Het is zelfs nog groter geworden. Het is nog altijd moeilijk een plaats te vinden voor allen die op deze tehuizen zijn aangewe zen. Daarom moet de komende 25 jaar me» dit werk worden voortgegaan en ook rekening worden gehouden met andere problemen dan nu. Wij moeten nogmaals de berg op en trachten een oplossing te vinden voor de andere moeilijkheden. Er is nog veel werk te doen, maar daarbij kan steeds op de volledige medewerking van het gemeentebestuur worden gere kend. Nadat de burgemeester namens het ge hele gebied dat Thabor bestrijkt hartelijk dank had gebracht voor alles wat zij voor deze grote gemeenschap heeft gedaan, wenste hij ook de heer en mevrouw Meerholz geluk. Hij schetste de heer Meerholz als een man die op dit gebied een bepaalde plaats heeft veroverd en in onze provincie o.a. als lid van de com- Advertentxeprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad missie van toezicht voor Nieuw Touten- burg een naam heeft gekregen. Maar tevens is hij een bekende persoonlijkheid in Sneek geworden o.a. ook door zijn deel name aan wandeltochten. Ik had daarom geda-ht, zo merkte de burgemeester gekscherend op, dat U met veel lintjes op de jas zou zitten. U be hoeft echter niet langer meer zonder een lintje te zijn, want het doet me genoegen te kunnen mededelen, dat de Koningin U de ere-medaille in goud heeft toege kend. Ik hoop dat U hierin een erkenning wilt zien voor Uw arbeid in Sneek, maar ook dat van deze onderscheiding iets zal afstralen op Thabor zelf als een erken ning van overheidswege voor het werk, de voortvarendheid en de sociale bewo genheid die 25 jaar geleden tot de oprich ting heeft geleid. En ook hoop ik, zo be sloot de burgemeester, dat U mevrouw Meerholz in deze onderscheiding Uw aan deel zult zien in de trouw en toewijding die Uw man aan Thabor heeft gegeven. Niet alléén verdiend In zjjn dankwoord zei de heer Mccr- holz dat een van de vele tropheeën die hij met de wandelsport heeft behaald het gouden kruis van de Nijmeegse vier daagse is. Dat heb ik alleen verdiend. Deze gouden medaille echter niet. Daar voor heb ik wél gesteund op anderen, wat bjj de Vierdaagse is verboden. In de eerste plaats mijn vrouw en verder op mijn medewerker Kanon, mijn rech terhand die heel veel dingen versiert en het dagelijks bestuur. Doch ook heb ik mogen steunen op de Here onze God, Hij heeft ons steeds geholpen, ook door de moeilijke jaren heen De volgende spreker de heer J. Brou wer van St. Anna Parochie, voorzitter van de Commissie van toezicht Bejaar denoorden in Friesland, wenste naast het Na de excursie werden o.m. nog gale- rij-woningen aan de Lemmerweg (Oost) bezichtigd, waarna het gezelschap zich naar restaurant Piso begaf voor een ge zamenlijke koffietafel. De direkteur van Friso, de heer A. Koster kreeg hierbij nog even de gelegenheid te wijzen op de voordelen van deze systeembouw. Behalve de arbeidsbesparing (voor de opbouw zeker 40 door het gebruik van de geprefabriceerde wand- en vloerele- menten) zijn er ook geen „dure” vak lieden nodig voor dit werk. Wel zal er meer materiaal (i.c. kranen e.d.) aan geschaft moeten worden. Knelpunt is nog het metselwerk, maar men zoekt bjj Friso naarstig naar middelen om ook dit onderdeel sneller te kunnen realise- op Kuiper’s uitstekend gevormde bari ton, die nog geleidelijk aan klank schoonheid en... volume wint. Tenslotte zong hij nog twee psalmen (34 en 138) van de Zwitserse componist Honegger (1892-1955) waarvan met name de ca- nomische bewerking van Psalm 138 een boeiend stuk blijkt te zijn. Onnodig te zeggen dat Aerde Kuiper beide werken met „Schwung” weergaf. De correctie begeleiding, soms iets aan de nadrukkelijke kant, was bij Dirk S. Donker ook in goede handen. De organist bracht allereerst Bach’s grootse „Passacaglia en Fuga in c moll” ten gehore, gevolgd door drie ko- raalbewerkingen .Seelenbrautigam” „Straf mich nicht in deinen Zorn” en „Jerusalem, du hochgebaute Stadt” van de Duitse componist Max Reger (1873-1916). Merkwaardig is, dat Reger als roomskatholiek, zich aangetrokken voelde tot de koralen uit de protestant se kerkmuziek. Genoemde bewerkingen zijn dan ook juweeltjes op dit gebied. De Kerksonate van Hendrik Andries- sen ademt een geheel andere geest. Het werk, in modern klankidioom, heeft een koraalmelodie ten grondslag, waarop enige variaties gebouwd zijn. Het stuk, dat hiervoor gespeeld werd, n.l. „Cho ral I” van Cesar Franck, is ondanks de lengte, uitermate kleurrijk en boeiend. Donker toonde zich in het gebodene, Aerde Kuiper begon met de bekende kerkaria van de Italiaanse violist en componist Alessandro Stradella, die leefde van 1642 tot 1682. Volgens sommi ge musicologen wordt dit opus echter ten onrechte aan Stradella toegeschre ven. Hoe het zij, het is een dankbaar werk en wat stijl betreft vormt het een overgang tussen Carissimi en Handel. De zanger gaf van deze kerkaria een fraai genuanceerde vertolking. Trou wens, ook in „Ich wandte mich und sahe an” van Brahms viel de aandacht Op initiatief van de Aannemings Maatschappij FRISO” heeft de bjjna voltal lige raad van onze gemeente zaterdagmorgen het uitgebreide woningbouwcom- plex „Simplexsysteem” aan de Lemmerweg bezichtigd. De directie van Friso was n.l. van mening, dat het voor de raad interessant moest zijn, de verwezen lijking van de belangrijke, door haar in uitvoering gegeven bouwobjecten van zeer nabij en in deskundig gezelschap in ogenschouw te kunnen nemen. Dat dit initiatief bijzonder gewaardeerd werd, bleek wei uit de grote belangstelling en de vele vragen van de zijde der vroede vaderen, die ogen tekort kwamen bij dit groots opgezette bouwcomplex. Gelukkig vonden ze in de direkteur der N.V., de heer Abr. Koster en zijn staf, bekwame adviseurs, die, in voor leken begrijpelijke taal, de meest uiteenlopende vragen naar heid konden beantwoorden. Na een begroetingswoord van de voor zitter de heer W. Nauta, in ’t bijzonder tot de burgemeester en wethouder Baaij- ens, de vertegenwoordigers van kerke lijke colleges, van besturen en directies van rusthuizen, van de bewoners en het personeel en van landelijke en provin ciale instanties, bij het bejaardenwerk betrokken, oud-bestuursleden en hun da mes, en de aanwezige medici, wierp hij een terugblik op de voorgeschiedenis, het ontstaan en de ontwikkeling van het Rusthuis, wat hij onlangs ook al in een artikel in ons blad had gememoreerd. De opening was een feestelijk gebeuren, doch er hing de schaduw over van het dreigend conflict tussen de volkeren, waarvoor de brandstof hoog lag opge tast. Men heeft daar toen iets van ge voeld. De voorzitter had nl. voorgesteld een diner te houden met de professor, ar chitecten, aannemers enz. en er werd een commissie benoemd „met royale op vattingen”. Het zou een groot festijn worden. Maar het bestuurslid Ds. Spij kerboer vroeg zich later af of ’t, gezien de tijdsomstandigheden, niet beter zou zijn het diner te laten vervallen. Er werd naar hem geluisterd en het is een maal tijd. bereid in de keuken van het rust huis, geworden.. Het oorlogsgeweld is inderdaad losge- hroken, waarbij ook Thabor werd betrok ken. De bezetters vorderden het gebouw om het als, ziekenhuis te gebruiken. Het moest geheel ontruimd worden, maar ge lukkig is het niet bezet geweest en onbe schadigd gebleven. Wat de oprichting betreft, memoreerde de heer Nauta, dat velen aanvankelijk een afwachtende houding aannamen en financiële moeilijkheden zagen omdat al les uit eigen middelen moest worden gefinancierd, zonder enige overheids subsidie. De heren H. Hofstee, voorzitter (overleden 4 april 1945) en E. Kanon, thans nog bestuurslid, wilden echter niet wachten en de lauwe belangstelling en aanvankelijk trage medewerking sloeg om in een enthousiaste samenwerking met als doel een snelle realisering van de gemaakte plannen. Spr. bracht de heer Kanon hiervoor dank en dankte later ook nog de oude heer Mollema te Scharne- goutum, die met de heren Hofstee en Kanon deel heeft uitgemaakt van de Bouwcommissie en op de receptie aan wezig was. Woensdag 23 september des avonds te 8 uur film: Waarover men niet spreekt. Gisteren was het vijfentwintig jaar geleden, dat Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine als voorzitter van de Federatie van Diaconieën in de Herv. Kerk, het Rust huis „Thabor opende. Ter gelegenheid hiervan hield het bestuur zaterdagmiddag een receptie in Rest. Piso. Het was zeer druk in de zaal, die een feestelijke aanblik bood door de vele prachtige bloemstukken wrelke waren gezonden. Zeer velen wensten het bestuur geluk op deze jubileumdag waarop tevens vele geschenken waren ge zonden en tal van sprekers zeer waarderende woorden spraken. Drie personen jubileerden met het rusthuis mee: de directeur de heer W. Meer holz de secretaris E. Kanon en de huisknecht-stoker Jan Kanon, door de voorzit ter aangeduid als „de man die alles kan”, door de directeur „mijn rechterhand” genoemd. Ook hun werd de verdiende lof niet onthouden en de heer Meerholz zag zich door burgemeester Rasterhoff de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst gespeld. Donderdag 24 september Joustermerke. Frieslands grootste paardenmarkt. Agrarische Schouw in park „Herema- State”. Na de ontvangst van het gezelschap in de bouwkeet, waar de heer Koster de aanwezigen een welkom toeriep en een kopje koffie werd geschonken, begaven de raadsleden zich naar de verschillen de bouwblokken, waar de gehele bouw van de ,,Simplexsysteem”woningen van af de fundering tot aan de afwerking toe, als het ware, op de voet gevolgd kan worden. Er zullen in Sneek 250 van deze „Simplex” woningen (onder archi tectuur van Ir. Bonnema) gebouwd wor den, waarvan dit jaar 100 gereed zullen komen. Maar ook elders in Friesland zullen ze verschijnen. Zo krjjg't Hee- renveen bjjna 300 en Drachten zelfs meer dan 300 van deze „arbeidsbespa rende” woningen. V.l.n.r. de hereu B. Leeman, advise rend bestuurslid, Ds. C. G. Wiegers, be stuurslid; W. Meerholz, directeur; M. Hiemstra, secretaris; W. Nauta, voorzit ter; J. D. Kooi, penningmeester; E. Ka non, bestuurslid, allen te Sneek. M. Kou- wenhoven, W'oudsend; P. G. Horstman, Bolsward; R. Feenstra, Nijland, allen bestuurslid. Het bestuurslid D. J. Tuinier, was wegens ziekte afwezig. Het laatste zomerconcert in de Mar tinikerk werd vrijdagavond gege ven door Aerde Kuiper, bariton en Dirk S. Donker, orgel. Het vocale deel was gewijd aan A. Stradella, Joh. Brahms en Arth. Honeg ger. Het instrumentale programma ver meldde de namen van J. S. Bach, Ce sar Franck, Max Reger en Hendrik An- driessen. Een belangrijke werkljjst, die dus ver schillende stijlen vertegenwoordigde. Morgen 22 en woensdag 23 september a.s. brengt de minister-president Mr. V. G. M. Marijnen, vergezeld door me vrouw Marjjnen, een bezoek aan het Noorden des lands. Woensdags vindt een bezoek aan Friesland plaats. De minister-president komt omstreeks 12.30 uur des middags in Drachten aan, waar hjj door het pro vinciaal bestuur wordt begroet. Het ge zelschap maakt een vaartocht op de pro vinciale motorboot tjjdens welke tocht een aantal onderwerpen van provinciaal belang zullen worden besproken, zulks mede in aansluiting op de bespreking, die de bestuurscommissie noorden des lands de vorige avond in Groningen met de minister-president zal hebben. Na afloop van de vaartocht wordt een bezoek gebracht aan de industrialisatie- kern Dokkum, waarna het gezelschap in Leeuwarden een aantal belangrijke ob jecten zal bezichtigen. Des avonds wordt de minister-presi dent in de ambtswoning van de Commis saris der Koningin over verschillende aspecten van het maatschappelijk leven in deze provincie voorgelicht. Mevrouw Marijnen brengt des middags samen met mevrouw Linthorst Homan - Delcourt van Krimpen een bezoek aan de Comelia-stichting te Beetster- zwaag, aan het vormingscentrum van de Landbouw Coöperatie in Oranjewoud en het Poptaslot in Marssum.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1