Afscheid en installatie hoofd C.V.O. school te Nijland E AQENDA~J 132Galerijwoningenaande Lemmerweg-westzijde Regionale conferentie Ned. Zondags school Vereniging Vierde predikant ds. G. Clements deed zijn intrede IJLST Verkeersramp bij Alphen: negen doden en van Olficieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 119e jaargang nr. 78 Maandag 28 sept. 1964 Win Kan op t.v. UITKIJK. Koekoek roept nog in september Eerst God, dan 'de blanken. (Westindische negers) Nederlandsche Vereniging van Huisvrouwen Blijde dag voor Gereformeerde Kerk Fusie van vier Zuivelfabrieken Harmonie speelde in Nij Nazareth Moeilijke nachtrit MAC Zuid-Friesland Kerstpakketten voor overzeese bestemmingen Met het oog op een tijdige verzending van zg. Kerstpakketten zjjn hieronder voor enige overzeese bestemmingen (hoofdzakelijk emigratielanden) de da ta opgegeven waarop deze postpakket ten bij rechtstreekse zeepostverzending uiterlijk ter post moeten zijn bezorgd, ten einde - onvoorziene omstandighe den voorbehouden - vóór Kerstmis te kunnen worden besteld: Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Oplichters Gemeente moet weer lenen Nederlandse Beneluxzegel MAC „Visser” reed rond Joure Jeugd SWU behaalde eerste prijs met lof SNEEKER NIEUWSBLAD Huur de kon via Niet met stille trom ver- IIIIIIIIHIIHIIIIHWIHHHIIIIHIHHIIIIIIIHIU AMICITIA THEATER Maandag 28 september tot en met zon dag 4 oktober iedere avond 8 uur film: ,,De val van Rome”. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. De wekelijkse huur, zonder de garage, maar met inbegrip van 0,25 voor de eventuele risicoverrekening en de ver goedingen voor de gasgeyser, gemeen schappelijke tuinen en de verlichting c.a. van het trappenhuis en de galerij, zal 21.45 bedragen. Omtrent de huur voor de garages komen b. en w. binnen kort met een apart voorstel. Zij stellen voor tot de bouw van ’t com plex te besluiten, deze tegen de genoem de aanneemsom op te dragen aan Friso N.V. en het voor de bouw benodigde cre- diet beschikbaar te stellen. Tentoonstelling In de zaal was ter oriëntering een uit is. Het ligt in de bedoeling de fabrieken de Ds. Clements bepaalde zjjn gehoor de ze middag bij een gedeelte uit het nieu we Testament d.w. 1 Johannes 3:1-4. Hij vergeleek de intrede van een nieuwe predikant met de opening van de Staten- Generaal doch voegde hier onmiddellijk aan toe, dat in het eerste geval niet van een troonrede kon worden gespro ken, aangezien de dominee slechts die naar is van het Woord van God. Uit de kerk bracht hij drie punten naar voren. Allereerst hetgeen God voor ons gedaan heeft, door Zijn liefde te betonen in de zending van Zijn Zoon, die gemaakt heeft dat wij kinderen Gods wezen mo gen. In de tweede plaats hetgeen Hij nog voor ons zal doen nl. dat wij bij Zijn wederkomst Hem gelijk zullen zijn en Hem zullen zien zoals hij is. En ten slotte hetgeen van Christus gemeente wordt verzocht: het wegdoen van de zon de en te trachten aan de grote liefde van Christus in het persoonlijk leven gestal te te geven. Aan het eind van de prediking richtte Ds. Clements zich in een persoonlijk Evenals in het eerder gebouwde com plex worden de woningen voorzien van zwevende dekvloeren en zullen de ove rige gebruikelijke maatregelen ter be perking van geluidshinder worden ge troffen. Friso” N.V. is bereid de woningen te bouwen voor de totaalsom van ƒ2.534.930,-. B. en W. achten dit bedrag redelijk. Bij een openbare aanbesteding zou waarschijnlijk geen lagere aanne- mingssom worden verkregen. Zij zjjn dan ook van mening dat het aanvaarden van de aanbieding in het belang van de gemeente is. In dit verband merken B. en W. op, dat de aanleg van een individuele centrale verwarming bjj hen nog een punt van overweging uitmaakt en is voorts in het bestek de mogelijkheid opengelaten om een centrale antenne- installatie aan te brengen. Over bei de punten hopen zij de raad t.z.t. na dere mededelingen te kunnen doen. Donderdagmiddag 24 september werd in zaal Hanenburg de eerste bijeenkomst van dit winterseizoen gehouden. De Frie se schrijfster mevr. G. Spaanderman- Wielinga, die reeds drie Friese romans op haar naam heeft staan, vertelde over haar vierde, nog niet uitgekomen ro man: „Kinke.” Tijdens deze vergadering trad als bestuurslid af mevrouw J. Even- huis-Reinders. De presidente bedankte haar voor alles, wat zij voor de vereni ging had gedaan en bood het lepeltje van de vereniging aan. We stonden toch wel even te kijken van een telefoontje uit Nieuwebildtzijl dat daar bjj boerderij Siderius op 26 september nog een koekoek gehoord werd. Het is daar geheel op de ruimte, elke boerderij met wat boomgewas is daar een oase en deze worden graag even door trekvogels aangedaan. En het was heus geen verbeelding, de vogel riep heel duidelijk wel zes keer achter een zijn naam. Nu hebben we nagekeken of zoiets wel vaker gebeurt en tenslotte vonden we in twee engelse werken dat een koekoek in Engeland soms nog in augustus ge hoord wordt en zelfs was er een geval waarbij een koekoek op 17 september gedurende een uur geroepen heeft. Het zjjn dan jonge koekoeken die reeds op stem zijn vóór hun vertrek naar het zuiden dat tot in september en een en kele maal zelfs oktober plaats heeft. De jongen vertrekken namelijk later dan de oude koekoeken. De resp. ledenvergaderingen zal wor den voorgesteld in te stemmen met een fusie van de vier verenigingen. De dan te vormen nieuwe vereniging zal alle rechten en verplichtingen van de be staande verenigingen op zich nemen, waardoor de positie van personeel en melkvervoerders volledig gewaarborgd j_ TT-x j- u.J- - te Scharnegoutum en Wommels als verwerkingseenheden te bestemmen. heten. De bevestiging van de nieuwe predi kant was vrijdagavond j.l. reeds ge schied door Ds. J. M. Spier in de Zui- derkerk. Deze had daarbij als tekst ge kozen 2 Timothëus 4 vers 1 en 2, aan de hand waarvan hjj het ambt van pre dikant belichtte en diens taal omschreef als het met grote ijver het woord van God verkondigen. De intrede van de nieuwe pastor vond zondagmiddag om half drie plaats in hetzelfde kerkgebouw, dat bjj deze gele genheid tot de laatste plaats bezet was. Na votum en zegengroet kon Ds.. Cle ments namens de Kerkeraad, de verte genwoordigers van de Ned. Hervormde, de Christelijk Gereformeerde Kerk, de Baptistengemeente en het Leger des Heils, alsmede van het gemeentebestuur -burgemeester Rasterhoff en de wet houders Blok en Baajjens - welkom he ten, waarbij zich later nog een verte genwoordiger van de classis Sneek van Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per halt iaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad De besturen van de C.Z. te Ooster- end, Scharnegoutum, Wieuwerd en Wom mels hebben - aan de hand van bere keningen, verstrekt door de Bond van Coöp. Zuivelfabrieken - in principe overeenstemming bereikt over een in de toekomst te volgen gezamenlijk be leid. De Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw en de commissie voor de gemeentewoningen zullen alsnog in de gelegenheid worden gesteld, hun oordeel over het bouwplan kenbaar te maken. Hiervoor was vóór de komende raads vergadering geen gelegenheid meer. Het voor die tijd geannonceerde pro gramma, waarin een overzicht wordt gegeven van de VARA-programma’s in het winterseizoen, zal nu een half uur later worden uitgezonden, n.l. van 22.15- 22.45 uur. De uitzending van de film „Het Huis” van Louis van Gasteren, die op die tijd plaats zou hebben, is schoven naar een latere datum. werkt. Hjj roemde ook het mooie school gebouw en dankte voor de geschenken. Voorts wenste hij zijn collega De Vries alle goeds toe en betrok in zjjn dankbaar e-eneens de vorige en de tegenwoordige koster. Aan het einde van de avond, die af gewisseld werd door verdienstelijke pia no- en accordeonmuziek van de jonge lui P. en T. Veilenga, bracht ook Ds. Kampstra de heer Reinbergen dank voor alles wat hjj voor Nijland heeft gedaan en wenste hjj hem en zjjn gezin veel goeds toe in hun nieuwe woonplaats. Spr. heette vervolgens de heer De Vries hartelijk welkom waarbij hij de hoop uitsprak dat deze een waardig op volger zal zjjn van de heer Reinbergen. Na de gezellige bijeenkomst waarin ook de tractaties niet ontbraken, was er gelegenheid persoonlijk afscheid te ne men van het gaande en het komende echtpaar, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Dat de eenvoudige christelijke liede ren nog steeds en vooral door de oudere mensen bijzonder op prijs worden ge steld, werd zondag weer eens bewezen in het bejaardencentrum Nij Nazareth aan de Leeuwarderweg. De christelijke muziekvereniging Harmonie heeft haar bezoeken aan dit tehuis voortgezet en evenals voorheen was er weer een aan dachtig gehoor. Men verzocht de muzi kanten spoedig terug te komen, vooral de bejaarden hebben het prachtig ge vonden. De leden van de Harmonie wer den door de directrice royaal onthaald op verversingen. gebreide tentoonstelling ingericht van materialen en hulpmiddelen, o.a. Kerst- Paas- en Pinksterkaarten, kerstbandre- corders, pick-ups, filmstrips, filmprojec tors e.d. welke bjj het zondagsschool- werk ook zeer nuttige diensten kunnen bewijzen. Tijdens de pauze was er ge legenheid deze expositie te bezichtigen, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. De MAC Zuid Friesland hield in nacht van 26 op 27 september met 225 deelnemers een goedgeslaagde toer- tocht-tjjdrit. Het was een prachtig par cours, dat was uitgezet door de heer Noorbeek van Heerenveen. Hij had eer van zijn werk want het regende straf- punten. De route ging van Oranjewoud Knijpe, Heerenveen, Rottum, Oudehaske Heerenveen, Nieuwebrug, Oldeboorn, Akkrum, Grouw, Wartena, Garijp, Ou- dega, Eernewoude. Hier werd rust ge houden in hotel Prinsenhof. Daar was volgens de uitzetter 1 uur en 23 minuten tijd voor, maar dat was voor velen een illusie, want zij moesten direct weer ver trekken voor het tweede deel van de rit. Die ging van Eernewoude naar Ga rijp, Oudega, Wartena, Warrega, Grouw, Akkrum, Oldeboorn, Tijnje, Lux- woude, Luinjeberd, Heerenveen, Oranje woud, waar de finish was. Om phn. 5.30 uur kwam de uitslag van de toertjjdrit- klasse. Deze leverde vele verrassingen op. Bjj de Motoren was de uitslag: 1. A. Hofstra, Jutrjjp 321 str. p.; 2. G. Wind, Oosterzee 424 str. p. Auto’s: 1. P. Bron, St. Joh. 271; 2. G. Sjoerdsma, Nes; 3. B. R. de With, Leeu warden; 4. Tj. H. Kamp, Roden; 5. Mo lenaar, Wolvega. De heer E. Dijkstra uit Sneek werd elfde. Het was de bedoeling van de heer Reinbergen met stille trom naar Doetin- chem te vertrekken, maar het schoolbe stuur dacht daar anders over, zo onthul de de heer T. Vellinga, voorzitter van het schoolbestuur. Hjj schetste de tijd welke de heer Reinbergen in Nijland heeft doorgebracht en bood aan het slot van zjjn betoog mevrouw Reinbergen een bloemstuk aan en haar echtgenoot namens het schoolbestuur, de ouders en de jeugdverenigingen een fraaie schom melstoel. Na een kort dankwoord van het schei dende hoofd werd het echtpaar Rein bergen staande Psalm 21 4 toegezon gen. De rij van sprekers werd geopend door de heer A. T. Rljpkema, die de heer Reinbergen dank bracht voor het geen hjj voor Nijland en in het bijzon der voor de school heeft gedaan en ook mevrouw voor haar werk als bestuurs lid van de gymnastiekvereniging. Onderwijzer Plat besprak op zeer hu moristische wijze de tijd die hjj en zjjn collega mej. Zuiderhof met hun „baas” hebben meegemaakt. Hjj roemde de eendrachtige samenwerking, vertel de leuke voorvallen en wenste de heer en mevr. Reinbergen veel goeds toe in hun nieuwe woonplaats. Verder bood hjj namens hun beiden en mej. H. G. Ger- brandjj mevr. Reinbergen bloemen aan en de heer Reinbergen een cadeau. De heer G. M. Gerbrandij vergeleek de toestanden op school van thans met die uit zijn jeugd toen de heren Straat- sma en Ten Have hoofd waren. Hij uitte zijn achting voor de heer Reinber gen en richtte zich daarna met enige hartelijke woorden tot het nieuwbenoem de hoofd, die daarna geïnstalleerd werd. Hij kwam, zag en... nam het aan De voorzitter van het schoolbestuur deelde hierbij mede, dat zij eerst vrees den dat de heer De Vries bezwaren zou hebben omdat Enkhuizen en Njjland nog al wat verschillen wat de grootte betreft. Maar dit viel mee. De heer De Vries kwam, zag en... nam de benoeming aan, zeer tot vreugde van het schoolbestuur. Na zjjn toespraak overhandigde de heer Vellinga het nieuwe hoofd een op lu- xieuze wijze ingepakt doosje dat bij de opening de sleutel van de school bleek te bevatten. Nadat de heer De Vries een kort dank woord had gesproken, was het woord aan de heer Reinbergen, die allereerst zjjn opvolger verwelkomde en geluk wenste met zijn benoeming. Njjland valt mee, zo stelde hij hem ten overvloede gerust. Spr. memoreerde daarna op vaak zeer geestige wijze feiten en voor vallen uit de tijd dat hij in Nijland ge werkt heeft en sprak zijn goede wensen uit voor het voortbestaan van de school en voor de diverse verenigingen waar mee hjj zo plezierig heeft samenge- Australië: 30 oktober: Canada: 6 novem ber; Indonesië: 8 oktober; Nederlandse Antillen (Aruba, Bonaire, Curacao) 19 november; (Saba, St. Eustatius, St. Maarten Ned. gedeelte): 5 november; Nieuw Zeeland: 13 oktober; Suriname: 13 november; Verenigde Staten van Amerika: 13 november; Zuid-Afrika: 12 november; Zuid-Rhodesië6 november. Omtrent de data van verzending met niet-rechtstreekse zeepostverbindin- gen kunnen, in verband met de tijd van verwerking in de transitlanden, geen in- inlichtingen worden verstrekt. woord tot zjjn collegae in de gemeente waarin hjj hen opwekte gezamenlijk te werken aan de opbouw van Christus’ Kerk. Hierna sprak Ds. E. N. van Loo als voorzitter van de kerkeraad nog een en kel woord, waarin hij gewaagde van de vreugde die er heerst over de komst van Ds. Clements. Hij wenste hem Gods ze gen toe bjj het vervullen van zijn taak. Voor heel de gemeente en wel speciaal voor de Noorderwjjk, die zjjn speciale arbeidsterrein zal worden. De gemeente zong vervolgens haar nieuwe voorgan ger staande Gezang 29 toe. Na de dienst was er in de bovenzaal van Aere Perennius nog een kort samen zijn van vertegenwoordigers van de ker keraad met de verschillende genodigden. Hier sprak namens de classis Sneek ds. J. C. van Loon van Ijlst en namens alle vertegenwoordigde Kerkgenootschap pen Ds. v. d. Waal, Ned. Herv. predi kant een kort woord, terwijl burgemees ter Rasterhoff namens het gemeentebe- Woensdag 30 september Kontaktdag in Slump’s Speciaalzaak in Naai- en Brei machines, Oude Koemarkt 46. Donderdag 1 oktober Eerste kontakt- avond Sneeker Zeilclub in Café Leeu wen. Aanvang 7.30 uur. Dinsdag 6 oktober Wintersportavond Passage- en Reisbureau Zeyl en Zoon in hotel ,,De Wijnberg”. Aanvang 8 uur. Dinsdag 3, woensdag 4 en donderdag 5 november Utfierings Krite Snits „De fleurige froulju fan Windsor. 4 Nov. middei-ütfiering foar learlingen mid del- en uloskoallen. De bouw van 60 woningwetwoningen van het type zgn. twee-op-êénwoningen tnssen de Boschgracht en de Frieswijkstraat, waarover de voorzitter in zijn nieuwjaarsrede mededelingen deed, bleek niet mogelijk. De inschrijvingssom overschreed in belangrijke mate de curveprijs. Naast dit contingent heeft de gemeente later nog bouwvolume voor 24 wo ningwetwoningen toegewezen gekregen uit het extra-provinciaal contingent voor de zgn. ontwikkelingskernen. Hierdoor bedraagt het totale bouwvolume in deze sector voor dit jaar 84 woningen. Voor de besteding van dit volume is na het mislukken van de plannen tot het bouwen van het eerstgenoemde complex een plan voor de bouw van galerijwo- ningen, gelijk aan die van het blok van twaalf woningen aan de Gonggrijp- straat aan de orde gesteld. De gevoerde onderhandelingen hebben er tenslotte toe geleid dat een aan de normen voldoende prijs kon worden verkregen. Het aantal van 84 woningen, waarvoor de Aannemingsmij. Friso” N.V. had ingeschreven, .al echter ter ver krijging van een volledig resultaat moeten W'orden verhoogd tot 132. Om dit mo- gelijk te maken zal het verschil tussen het benodigde bouwvolume en de toewij zing 1964 overbrugd moeten worden door het toekennen van een voorschot op het bouwvolume voor het komende jaar. De nodige medewerking is hiervoor toe gezegd. De 132 galerjjwoningen volgens een ontwerp van architect Romke de Vries te ’s-Gravenhage, bevatten een hal, bereikbaar vanaf de galerij, een woon kamer van plm. 17 m2, een keuken van plm. 4.8 m2, drie slaapkamers voor zes personen, een W.C. en een badcel met douche. Een der slaapkamers geeft toegang tot een balcon. De bergruimten bevinden zich in het onderhuis, waarin ook een garage is. Er zijn voorts een aantal verbeterin gen in aangebracht, die bjj het bewo nen van de reeds gebouwde woningen van dit type als wensen naar voren zijn gekomen. O.a. is de kolenkast, toegan kelijk vanaf de galerij gewijzigd in een ruime werkkast. Dit is mede geschied op grond van de verwachting, dat het gebruik van kolen als brandstof in de ko mende jaren sterk zal afnemen. U hebt de laatste weken regelma tig waarschuwingen en andere be richten kunnen lezen over de aktivi- teiten van diverse oplichters in onze kontreien. Op handige wijze zijn ze er vaak in geslaagd, de argeloze bur gers en burgeressen geld uit de zak te kloppen door hen allerlei meestal waardeloze rommel te laten kopen of hen waardevolle goederen afhandig te maken tegen betaling van in ons land niet (meer) gangbaar bankpa pier. Het is onbegrijpelijk, hoe ze er in slagen de bevolking te bedotten. Wij Nederlanders staan toch bekend als de Chinezen van Europa, handi ge kooplui die zich niet gauw laten bedriegen en zeker niet als het om handel-drijven gaat. Natuurlijk is het moeilijk, als het de gewone burger aangaat die de vreemde talen niet be heerst, om waar van onwaar te on derscheiden. En misschien zijn Lim burgers en Brabanders slimmer dan Friezen, ik weet het niet. Maar wan neer handige jongens als Amerikanen er zelfs toe worden bewogen, plaat sen te bespreken in nog niet bestaan de maanschepen en dergelijke ruimte voertuigen, wanneer dezelfde Ameri kanen onder bedrieglijke voorwend sels delen van de maan worden ver kocht waarop ze alvast grond kun nen reserveren om er t.z.t. bungalows op te kunnen bouwen, wel, dan hoe ven wij ons in ons Friese landje nog niet zo erg te schamen. U hebt ongetwijfeld ook wel eens gehoord, dat er oplichters in zijn geslaagd om de Eifeltoren te verko pen en het Empire State Building. Aan zeer serieuze kopers!! Let op! Een gewaarschuwd man telt voor twee. Straks bieden ze U het paviljoen nog te koop aan. Dat zou een treffer zijn; maar als ze u de Oldehove of de Waterpoort aanprij zen, dan is er vast iets mis! Vrijdagavond werd in „Ons Gebouw” te Nijland afscheid genomen van het hoofd der C.V.O. school de heer J. A. Reinbergen wegens diens aanstaand vertrek naar Doetinchem en zijn opvol ger de heer De Vries van Enkhuizen geïnstalleerd. Leider van deze avond was de pastoor loci Ds. M. J. Kampstra, die een be hoorlijk aantal belangstellenden verwelkomen. Om het tekort aan kapitaal van de gemeente verder te beperken, moeten, behalve de gelden uit de onlangs aan gegane vaste leningen, nog meer vaste financieringsmiddelen ter beschikking komen. Door tussenkomst van Diest Geer- ling Raven te Amsterdam zijn de ge meente thans twee geldleningen aange boden, elk groot ƒ500.000,-, resp. te ver strekken door de N.V. Levensverzeke- ring-Maatschappij HAV Bank te Schie dam en de Beheer- en Administratie- maatschappij Lafico N.V. te Amster dam. De koers voor beide leningen is 100%, de rente 5% looptijd 30 jaar. Be- middelingsprovisie 1/8 over het nomi nale bedrag der leningen, verhoogd met 4% omzetbelasting. B. en W. stellen voor tot het aangaan van deze leningen te besluiten. Gisteren was het voor de Gerefor meerde Kerk alhier een blijde dag. Werd reeds meer dan een jaar geleden besloten tot instelling van een vierde predikantsplaats, thans was het - na een moeizaam beroepingswerk - zover dat Ds. G. Clements, tot voor kort aan de Kerk van Lekkerkerk verbonden, als vierde predikant welkom kon worden ge in het komende seizoen zal de VARA- televisiedienst een aantal programma’s uitzenden, waarin de jeugd in gesprek treedt met bekende Nederlanders. Het eerste in deze serie is „Jeugd in ge sprek met Wim Kan”. Dit gesprek werd onlangs gevoerd op het jeugdfesti- val in Velp. Onder leiding van regisseur Milo Anstadt werd een telerecording ge maakt, waarvan een samenvatting wordt uitgezonden op woensdag 30 sep tember a.s. van 21.45-22.15 uur (Neder land I). Negen doden vielen er te betreuren bjj een verkeersramp die plaats greep in Alphen aan de Rijn, w’aar een vracht wagen een slippend Volkswagenbusje verpletterde. Na de botsing vloog het busje in brand. Alleen de bestuurder bleef in leven. De chauffeur van de vrachtwagen had niet ernstige hoofd wonden opgelopen. De omgekomenen waren Indische Nederlanders die voor een familie-bjjeenkomst onderweg wa ren. Het zijn het 1% jaar oude dochtertje Bettina van de buiten levensgevaar ver kerende bestuurder, (de 26-jarige W. Wollrabe uit Haaksbergen) en de 25-ja- rige Julius Robbers. Twee andere slacht offers zjjn het echtpaar W. Mommaert- Robbers, waarvan de man 27 en de vrouw 25 was; zjj woonden in Zwammer- dam. Bjj hen thuis zou- de bijeenkomst worden gehouden. De overige slachtof fers waren de 74-jarige uit Haaksber gen afkomstige W. A. Robbers, en zijn vier kinderen: de reeds genoemde Julius en Herman (20), Andeline (6) en Aro- noele (3). Twee kinderen van de bestuur der stierven. Behalve Bettina ook de vierjarige Roy. Het echtpaar Mommaert Iaat een kind van drie maanden achter. Dit was thuis gebleven evenals mevrouw Wollrabe, de vrouw van de bestuurder. De vrouw van de heer W. A. Robbers reed met haar schoonzoon uit Bodegra ven aan het stuur in een auto vóór het busje uit, omdat de heer Vermeulen de weg niet kende. Zij hoorden de klap van de botsing achter hen en keerden dade lijk terug. De emoties van mevrouw Rob bers waren toen van dien aard, dat zij met een ziekenauto moest worden weg gebracht. Omwonenden hebben gedaan wat zij konden om de omvang van de ramp te beperken. De heren Van Olfwegen (24) en Van Leeuwen (17) die vlak bij de plaats van de ramp wonen, waren het eerst bij het brandende busje. De ge broeders De Jong en Nico Ververs scho ten eveneens toe. Het is aan hun door tastendheid te danken, dat de heer Woll rabe niet in de vlammen is omgekomen. Voor zijn woning in het Drentse Annen kwam zaterdag de 70-jarige J. Fidder onder een achteruitrijdende vrachtauto. Hij overleed ter plaatse. De 78-jarige H. Klok die donderdag was geschept door een auto in Mussel, is zaterdag te Winschoten in het ziekenhuis overleden. In een dichte mist vloog zaterdag nacht bij het Gelderse plaatsje Winssen een kleine personenauto in een flauwe bocht tegen een boom op, waardoor drie jonge mannen het leven verloren. Het waren de 22-jarige A. Deijnen uit Druten, de 23-jarige A. Dekker en de 24-jarige J, van Elk, beide uit Boven Leeuwen. Deze twee konden pas uit de auto ge haald worden toen de brand in de wa gen was uitgewoed- Deijnen was uit de auto geslingerd en overleed in een zie kenhuis in Nijmegen. Ter herdenking van het feit, dat de douane-overeenkomst, gesloten door de regeringen van België, Luxemburg en Nederland 20 jaar bestaat, zullen de Posterijen det Beneluxlanden elk een zegel zonder bijslag naar een door Lu xemburg ingediende ontwerp uitgeven. De zegels tonen de drie Staatshoofden van de Beneluxlanden, t.w. Z.M. Ko- ning Boudewijn, H.M. Koningin Juliana en H.K.H. Groothertogin Charlotte. Het kader werd vervaardigd door de druk kerij Hélio Courvoisier in La Chaux-de- Fonds (Zwitserland). Voor de Nederlandse zegel, die wordt uitgegeven in de waarde van 15c, wer den de montage van de portretten, de waarde-aanduiding en de belettering verzorgd door S. L. Hartz te Haarlem. De kleur van deze zegel is violet. De zegel zal voor het publiek verkrijgbaar zijn van 12 oktober tot en met 7 novem ber 1964 - of zoveel langer als de voor raad strekt - en zal voor frankering gel dig blijven tot en met 31 december 1965. Vrijdagavond organiseerde de MAC Visser een oriëntatierit rond Joure voor auto’s, brommers en motoren. Er waren ongeveer 100 deelnemers die de route, uitgezet door de heer Tromp van Joure, over het algemeen vrij goed wisten te volbrengen. De tocht leidde van Joure via Wilde- hornstersingel, Oudehaske, St. Johan- nesga, Rohel, Ouwsterhaule, Haskerhor- ne, terug naar Joure. De deelnemers waren verdeeld in twee groepen; A. voor rijders uit de om geving van Joure, B voor niet-leden uit Joure. De uitslag was: Auto’s A: 1. G. Tasnia, Joure; 2. P. Bron, St. Joh.; 3. E. de Vries IJlst; 4. J. S. Dalman; 5. G. Zijlstra, Joure. Auto’s B: 1. Huitema, Oudehaske; 2. W. v. d. Siepkamp, Joure; 3. H. Kra mer, Joure; 4. G. Koopman, Scharster- brug; 5. Sj. Kuindersma, Joure; 6. Vis ser, Joure. 1 Motoren A: Leentjes Sloten; Motoren B: J. Westra, Joure. Brommers A: 1. J. Slump, Echtener- brug; 2. B. Hartkamp, Heerenveen; 3. G. v. d. Hoek idem. Brommers B: 1. Marra Joure; 2. Al tenburg, idem; 3. Prins, idem. De prjjzen waren als gewoon. Op de derde 3 Gemeenten wandel tocht in Gorredijk behaalde één der jeugdploegen van de S.W.U. een eerste prjjs met lot van de jury. De prijs be stond uit een mooie beker en een ere- beker, aangeboden door de midden- standsvereniging van Gorredijk. De tocht werd door de Heerenveense Wandelunie georganiseerd in het kader van de winkelweek in Gorredijk. De seniorenploegen van de S.W.U. na men deel aan de 16e wandeltocht „Troch de Sweachster Bosken”, in Beetster- zwaag. Ze slaagden er niet in een prijs te bemachtigen. Deze tocht was georga niseerd door de WV Beetsterzwaag-Ol- terterp. De Interkerkelijke Nederlandse Zon- dagsschoolvereniging houdt op de za terdagen van 10 september tot en met 28 november in diverse plaatsen in ons land haar conferenties bedoeld als in- struktieve bijeenkomsten voor de leiders en leidsters van de zondagsscholen. Voor Friesland werd deze conferentie zater dag in „Ons Gebouw” alhier gehouden onder leiding van Ds. A. H. Hellemans te Scheveningen. In de ochtendvergadering sprak mej. T. de Vries, adjunct-directrice der vereniging te Amsterdam over „Onze voorlichting in de zomermaanden. Zij vertelde wat er dit jaar is gedaan in de kinderkampdiensten en wat enkele zon dagsscholen plaatselijk hebben georga niseerd om de zondagsviering met het kind voortgang te doen vinden, waarna ze nieuwe gedachten en perspectieven ontvouwde voor de voorlichting tijdens de zomermaanden. Spreekster in de middagvergadering was Mej. T. Kroese, eveneens mede werkster van de vereniging. In haar on derwerp „We vieren wéér kerstfeest!” besprak zij de kerstliturgieën van dit jaar, de liederen en met name de nieu we, de organisatie en alles waarmee de zondagsscholen in deze maanden van voorbereiding weer bezig zullen zjjn. Daarna hield de voordrachtskunste naar Coos van Hoboken, een inleiding over de „rijkdom van de vertelkunst, declamatie en voordracht,” waarbjj hjj als voorbeelden uit Jesaja en uit het Kerstevangelie declameerde. Deze middagbjjeenkomst werd beslo ten met „Platenzondag”, de nieuwe uit beelding in de praktijk van het zondags- schoolwerk, waarbij mej. Kroese een nieuwe zangmethode demonstreerde welke voor de kinderen eenvoudiger en gemakkelijker is. Inplaats van noten wordt nl. gebruik gemaakt van gekleur de driehoekjes die op de verschillende hoogten op een bord geplakt worden. Op deze wijze liet zij haar gehoor ook een aantal liederen zingen. Na een gezamenlijke broodmaaltijd volgde de Avondbijeenkomst, waarin Ds. E. Holl te Uithoorn sprak over „Kind en zondag op Zondagsschool en school.” Op alle inleidingen volgde discussie en ’s avonds werd door ds. Hellemans een samenvatting van de conferentie ge geven.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1