Waterpoort- krabbels Torenakties Offingawier overtreffen de verwachtingen 1 I Fryske Boekejoun wie in daverjend sukses Burgemeester sloeg eerste paal voor „Retailicus”-complex in de uitbreiding Lemmerweg-West f agenda""] IJLST WYMBRITSERADEEL i i t maar krachtig en van KORT t t Officieel Orgaan Ook Snekers in arrest Eindelijk ook Olympische successen voor Nederland Laat Persbelang prevale ren boven PTT-tekort Damkampioenschap van Sneek de gemeenten SNEEK, 119e jaargang nr. 83 Donderdag 15 oktober 5 Kleine brand bij Firma Kwant 1 ’64 - Hei Sneeker Nieuwsblad is een Geslaagde eerste dans avond van Van der Heem De Jouster affaire Nieuwsbladpers tot minister: Vreugdevolle en belangrijke dag. gecombineerde uHgave «on NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD SNEEKER NIEUWSBLAD Hoop op meer kwijt. De een. De jeugdige daders, twee jongens de on- Lang naar uitgekeken park ontdekten enige spelers Kruistochten sre- (zo nodig) Wij zijn een beetje trots op deze Stich ting zei hij. Ze is op vlotte wijze tot stand gekomen en kan ook vlot beslissin gen nemen. Wij zijn er van overtuigd, dat door deze samenwerking, gedragen door de wen de woningnood op te heffen en de industrie tegemoet te komen, het plan eveneens op vlotte wijze zal worden uit gevoerd. de af zamelen en in een tas of iets derge- Ijjks op een veilige plaats op te ber- J Van de oude brug is maandagmid- gen. dag met een kraanwagen van de De jonge Fuut waarover wjj heeft blijkbaar de torens de beurzen de Versctiynt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. t De onderzeevorser Jacques Piccard is van plan zich in zijn bathyscaaf Trieste op de Golfstroom van het zuiden naar het noorden van de Atlantische Oceaan te laten drijven. Hij verwacht, dat zijn reis twee maanden zal duren. De kerkbouwaktie Antwoord '64 heeft tot gistermorgen een bedrag van f4,5 miljoen opgebracht. Ook voor het gemeentebestuur is het een vreugdevolle dag omdat de uitvoe ring van het plan aan een zijden draad- door een verder afwijken voorkomen le dingen vóór de wedstrijd te ver- werd. Verwacht mag worden dat ze het ook nu wel zullen houden. Comité 's mid- ’s Av. schuin De hervormde gemeente van Offingawier heeft vrijdagavond weer een meenteavond gehad. Op deze bijeenkomst werden de boeken geopend, waarin en waardoor rekening en verantwoording werd gedaan van de financiële za ken, die bij de diverse torenakties te pas zijn gekomen. De kerkvoogdij en het aktiecomité zijn unaniem van mening, dat alle aktiviteiten volledig geslaagd zijn. Misschien, dat er nog wat geld kan binnenkomen, maar het totaal, na drie maanden van hard werken, heeft een brutn-opbrengst opgeleverd van 14.100,-. Na aftrek van de kosten, die wel wat hoger zullen zijn dan aanvankelijk was ge raamd, hoopt men ongeveer 13.000 over te houden. hun nog niet afgehaalde prijzen alsnog in ontvangst nemen by H. Jager te Of fingawier. In het vorige verslag van de verloting was abusievelijk vermeld, dat het lot van de hoofdprijs 400,- voor T. Hoek- stra-Oosterend) was verkocht door mej. Y. Oudega. Dit moet zijn mevrouw Hiel- kema-Schukken. De brandweer heeft nog nageblust, een werknemer van de fa. Kwant, Marten Corbier, heeft de kranen afgesloten zodat de brand zich niet kon uitbreiden. De schade is beperkt, de brand zelf was trouwens ook maar klein van omvang. Omstreeks twaalf uur was alles weer achter de rug. mei in great forskaet en dêrom trune sprekker alle oanwêzigen oan yn it skoft harren boeketafels yn de hal to bisjen. Rients Gratama en syn meiwurkers (sters) Tine Winters, Jetske Zylstra, Ti- tia Dykstra, Lammert Popma en Sip- ke Oppedyk, brochten hjirnei harren programme mei feart en faesje oer de fuotljochten. It wie ien lange rige fan suksessen mei tal fan hichtepunten. Foar it skoft o.a. „de provinsialen” fan de trije manlju, ,,’de blues fan de pust” fan Jetske Zylstra, „Doinumer Foikje” fan Titia Dykstra en Rients Gratama’s Sheik Sjoed” in fantastyske parody op in Arabyske sheik. Dêrnei skittere foaral Rients Grata ma mei Siti spitse esn tige aktuele kon- ferensje hweryn hy ek in great plak joech oan de moderne literatuer (mei ünfatsoenlike boeken kinne der fatsoen- like oplagen helle wurde, mar dér foar is Fryslan to fatsoenlik”) en mei syn sang, dy’t masterlik is yn syn „Forgot ten Fries”, „The Saints” en „Fryske styl”. „De swiere jonges fan it morele lichtgewicht” dat hy mei Sipke Oppe dyk brocht, en it t.v. toanieltsje „Frys lan Fier” kypten der ek üt. By de moaije persiflaezje op in doarpsfeest libbe de seal tige mei mei it üntank- bre wurk fan it deistich bestjür en by it slotnümer fan alle meidoggers, in tige fleurige polonaise, wie de seal net mear to halden. Oan it hantsjeklappen nei óf- rin kaem dan ek hast gjin ein. De seal riisde oerein en it gerdyn moast noch mannich kear iepene wurde. De trije froulju krigen blommen. De Nobelprijs voor de vrede 1964 zal door de koning van Noorwegen aan ds. Martin Luther King op 10 dec. (de sterf dag van Alfred Nobel) te Oslo worden uit gereikt. De prjjs, ongeveer 195.000 gul den, werd ds. King toegekend op grond van zijn geweldloze akties tegen de ras sendiscriminatie. Hij zal het geld, naar hij zei, gebruiken in de strijd voor de burgerrechten. Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f 3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Het aanvangstijdstip van de eerste dansavond in de kantine van het nieuwe bedrijfsgebouw op vrijdag 9 oktober j.l. was bepaald op half acht. Maar wie denkt, dat de zaal op dat tijdstip vol zat, is niet op de hoogte met de stille afspraak, dat alles een kwartier later begint, dan aangekondigd is, het zgn. „Sneker kwartiertje”. De opkomst was aanvankelijk matig te noemen, maar de gehele avond door trippelden er nog mensen binnen, zodat het steeds gezelli ger werd. Gezellig maakte ook de verlichting, die op sterkte regelbaar is en op het podium naar willekeur gekleurd kan worden? De kantine-vloer voldeed uitste kend aan de eisen, die bij het dansen ge steld mogen worden. De veertig tot vijf tig paren die aanwezig waren hadden alle ruimte om hun dansen op sierlijke wijze uit te voeren. Natuurlijk voerden in dit opzicht onze werknemers uit „Wyl- demerk” de boventoon. Het overrom pelende spel van de Heemmasters, een band -samengesteld uit werknemers van onze fabriek in Den Haag, bracht de zaal tot groot enthousiasme. Een veer tigtal nummers werden met veel vaart en verve gebracht. Aan pauzeren werd bjjna niet gedacht. Men was gekomen om te dansen en het werd dansen. De heer P. Anders, lid van de ontspannings- commissie van de Ondernemingsraad sprak een openingswoord. Hij heette iedereen van harte welkom in het bij zonder Cor Brand - vocalist van band, voor wie dit optreden een scheid betekende. De gehele fabriek wenst hem veel succes toe in zijn nieu we vaderland. Verder werkten mee Ben Vroklagen, piano, Henk van den Burch, slagwerk, Siegfried van Meekeren, bas gitaar, Wim Pinto, sologitaar, Wim van der Klis, geluidsman, A. F. Spuyman, algehele leiding. Een ieder is van mening, dat deze avond een groot succes geworden is. Een betere opening van het seizoen is niet te denken. Zeer gaarne doet de Sne ker afdeling in de toekomst nogmaals een beroep op de Heemmasters. De winkeliers in onze stad berei den zich al weer voor op de komst Zondagmiddag, na de voetbalwed- van St. Nicolaas. In de Nauwe Burg- strjjd L.S.C.-Friesland in het Sport- straat hangt, al een biljet bij een 'van winkelzaak met een grote zwarte Piet L.S.C. in dé kleedkamer dat zjj hun er op aan de glazen voordeur. Bjj dit symbolische begin van de bouw waren vele personen aanwezig. Niet alleen de directeuren van de beide maatschappijen en de architect Ir. D. H. Kiewiet de Jonge te Arnhem, maar o.a. ook Mr. G. F. W. Hartung, chef van het Kabinet van de Commissaris der Konin gin, namens het provinciaal bestuur, vertegenwoordigers van de i ndustrie- raad alhier", Drs. C. A. A. van Luttervelt namens de directie van Van der Heem N.V. een der veertig contracten die de pensioenvoorzieningen voor hun perso neel bjj „Metallicus” hebben onderge bracht, de heer J. Miedema, plv. direc teur van Gemeentewerken en de heer W. S. de Vries, hoofdcommies A ter se cretarie, die de onderhandelingen met Metallicus mee heeft gevoerd. Volgens Mr. Hartung getuigde zijn aanwezigheid van de belangstelling van het provinciaal bestuur voor wat hier gebeurt. Spr. hoopte dat de erva ringen met deze bouw gunstig zullen zijn en er meerdere beleggers in Fries land zullen gaan bouwen. De heer Van Luttervelt sloot zich na mens de hoofddirectie van Van der Heem aan bjj de felicitaties welke wa ren uitgesproken. Ook wjj beschouwden dit als een belangrijke dag. In onze nieu we fabriek werken nu 240 mensen, maar het moeten er 4 500 worden en dat roept vragen op voor de huisvesting. Het is daarom prettig dat Metallicus bereid is dit belangrijke facet van de behui zing op zich te nemen. Zoals wij reeds eerder hebben ver meld, omvat dit project de bouw van 66 eengezinswoningen, 75 flatwoningen in drie bouwlagen, 10 winkels met 20 bo venwoningen, 1 dagwinkel en 20 gara ges. 127 woningen worden gebouwd met rykssubsidie, de overige in de vrije sec tor. De flatwoningen zullen worden voor zien van centrale verwarming. Van de eengezinswoningen worden 34 ver kocht, al de andere woningen, de win kels en garages verhuurd. Deze bouw, alsmede de reeds in uit voering zijnde bouw van 72 woningen in Heerenveen, vragen een nieuwe in vestering van rond zes miljoen gulden. „Metallicus” zal dan van haar vermo gen plm. 20 hebben gelegd in onroe rende goederen. Het gemiddelde van het gehele levensverzekeringsbedrijf in ons land bedraagt in deze sector slechts 8%. ter iets anders geweest dan de Snorn meende. kruistochten langs ondernemingen beleggers om hen te bewegen ook Friesland te bouwen en niet alleen in het westen en in het zuiden. Ik kwam steeds teleurgesteld terug, tot op een zeker ogenblik Van der Heem mij attent maakte op Metallicus. Met weinig optimisme en een kloppend hart ben ik daar toen binnengestapt, maar het bleek al gauw dat ik daar wel za ken kon doen. Zo werd het eerste con tact gelegd en van begin af aan heb ik groot vertrouwen gehad in de verdere ontwikkeling van het plan, wat ook een stimulans geweest is telkens' de draad weer op te nemen en verder te breien. Maar dat is ook mede te danken aan de prettige wijze waarop de heer Snorn ons altijd weer tegemoet kwam. Spr. je heeft gehangen, zo verklaarde de bur gemeester. Het allereerste begin is ech- heer Het begon met mijn en in AMICITIA THEATER Vrijdag 15 okt. t.m. woensdag 21 okt. iedere avond te 8 uur en zondagmid dag tevens te 5 uur film: Mensen van Morgen. Zaterdag 17 okt, te 10.45 uur film: Tus sen sex en misdaad. Zondagmiddag 18 okt. te 2.30 uur film: Straatmuzikanten. De rijkspolitie heeft in verband met de diefstallen uit bedehuizen door chauffeurs van het expeditiebedrijf Li bra te Joure weer een drietal arresta ties verricht. Deze keer werd de hand gelegd op de Snekers J.R. en G.S.S.; bij hen thuis werden ook vele goederen aangetroffen, zoals radio’s, textiel en serviesgoed. In Joure werd nog gearresteerd de vermoedelijke leider van het komplot, H.B., bij wie men alcoholica, lege fles sen, emballage, een pick-up en textiel vond. In totaal zijn nu acht personen gearresteerd, van wie er ook enkele in Lemmer zijn ingesloten, daar niet ie dereen in Joure „onderdak” kon krij- igen. Gisteravond omstreeks half twaalf brak een brand uit bij de machinefabriek Gebr. Kwant te Sneek, in de lasserij. Vermoedelijk is bjj het beëindigen der werkzaamheden een gloeiende laspunt op de gasleiding blijven rusten, waar door gas en zuurstof konden ontsnappen. Hierdoor kon brand ontstaan. In het Vrjje Volk stond deze week beurs misten. Samen waren ze wel foto van onze dierbare Water- tachtig gulden poort met het onderschrift, dat door werden een uur later leeg op de werkzaamheden voor de nieuwe Leeuwarderweg terug gevonden. Lemmerbrug een der torens (de 1 rechtse, gezien vanaf de Geeuw) van een jaar of veertien en oude be gaat overhellen. Dit is echter loos kenden van de politie, zijn spoedig 1 en het meeste geld wel kwam ook weer terecht. Het zou echter beter zijn dergeljjke laatste restauratie, nu 26 jaar ge- diefstallen te voorkomen. Om geen leden, is onder beide torens een zeer gelegenheid te geven doet men het zware betonvoet aangebracht, waar- beste beurzen en andere waardevol- Eindelijk heeft ook Nederland zijn Olympische successen geboekt. Zag het er aanvankelijk tiaar uit, dat we in het hele stuk niet zouden voorkomen, voor al ook door het falen van onze zwem mers en zwemsters, de wielrenners en roeiers hebben ons gelukkig weer ge rustgesteld. Onder de medailles hebben we nu zowel goud, als zilver en brons. Gisteren wonnen we het goud, althans, we, dat zijn natuurlijk de vier van coach Middelink, die de ploegentijdrit wonnen over 108 kilometer: Karstens, Zoet, Pietersen en Dolman. De roeimedailles werden vanmorgen gewonnen. Bij de twee zonder stuurman was het zilver voor Blaisse en Vene- mans, die met een halve seconde of nog minder tweede werden achter de Canade zen. Brons werd veroverd door de vier met stuurman van Laga en door de twee met stuurman Rouwée en Hartsui ker, stuurman was Jaap Jaspers. In een schrijven aan de Minister van Verkeer en Waterstaat heeft de vereni ging „De Nederlandsche Nieuws- bladpers” (N.N.P.) haar verontrusting uitgesproken over het voornemen van de P.T.T. om het reeds met 30 verhoog de nieuwsbladtarief binnenkort wederom te verhogen. De N.N.P. wijst op de schadelijke gevolgen, die van dergelij ke in verhouding tot de algemene trend exorbitante stijgingen van een belang rijke exploitatiepost zijn te duchten voor de voorlichting door de pers. In haar antwoord op de bekende no ta van de dagbladpers, zo zegt de N.N.P. heeft de Regering te kennen gegeven, dat zij zich bewust is van de specifieke functie van de pers en zij doordrongen is van het wezenlijke belang van het ge zond kunnen functioneren van de pers voor onze samenleving. De N.N.P. ver trouwt, dat deze instelling van de Re gering ten opzichte van de pers zich in casu zal manifesteren in het doen pre valeren van het persbelang boven dat van de dekking der aan de postbestel ling van couranten en tijdschriften ver bonden kosten, m.a.w. in het afzien van een verdere verhoging van. het nieuws» bladtartef. Bij de hoofdklassers zag G. IJbema zich door H. Krot niet voor grote moei lijkheden geplaatst en wist hij deze eer ste party, gespeeld voor de finale, in zijn voordeel te beslissen. Voor de fina le eerste klas ging ook P. Jorritsma goed van start door van A. Oost te win nen. In de tweede klas was de titel zeer verdiend voor G. Haringa, die te sterk bleek voor R. Akkerman, terwijl K. Lij- klema van P. Kroese won, waardoor de ze voor de tweede achtereenvolgende maal de wisselbeker van de derde klas mee naar huis mocht nemen. Voor maandagavond a.s. zijn de na volgende partijen vastgesteld: Finale hoofdklas: G. IJbema-K. J. de Vries. Finale eerste klas: IJ. Kroes-A. Oost; P. Jorritsma-F. Ger lofs. Donderdag 15 oktober Kunst aan Allen Sneek. Opvoering door Toneelgroep Theater, Arnhem van het blijspel „Kretsjinki’s huwelijk”, Amicitia. ’s Avonds 8 uur. Zaterdag 17 oktober Jeugd en Mujfiek. Causerie Theo Uden Masman over de „Ramblers” met grammofoonmu- ziek. Foyer Amicitia. Zondag 18 oktober Dansen in Café Boer- mans te Bolsward. Muziek „De Varia Melodisten”. Zondag 18 oktober ’s Avonds 8 uur Or- gelbespreking in de Ned. Herv. Kerk te Oppenhuizen door Wim Eppinga. s alarm. Het oudje hangt al vele tien- achterhaald tallen jaren en misschien nog langer uit het lood. Maar bij In Hotel De Wijnberg, waar het ge-, zelschap na het inheien van de paal bijeenkwam, zei de heer R. W. Snorn, directeur van „Metallicus”, dat zij heel lang naar deze dag hebben uitgekeken. Reeds in februari 1962 verzocht Van der Heem onze afdeling beleggingen of het haar mogeljjk zou zijn te helpen voor zien in de woningbehoeften van de toekomstige werknemers voor haar ge plande vestiging in Sneek. Nadat hier over contact was opgenomen met het ge meentebestuur van Sneek en in mei van dat jaar ook nog op uitnodiging van de Friese Industrialisatieraad een excursie door Friesland was gemaakt waarbij een bezoek werd gebracht aan diverse industriekernen, was eind mei het éérste plan voor Sneek klaar. Maar daarna is de lijdensweg begonnen. Eerst kwamen er moeilijkheden tussen de ar chitect en de stedebouwkundige, daar na moest de oorspronkelijke begroting worden herzien en later kwamen er weer nieuwe puzzels en problemen., Pas in maart van dit jaar viel de definitie ve beslissing, maar toen moest de begro ting in verband met de gestegen lonen andermaal verhoogd worden. Spr. roem de evenwel de medewerking van de bur gemeester en van de heer De Vries. De energie en het idealisme van de bur gemeester, gekoppeld aan nuchterheid, is ons een ruggesteun geweest om vol te houden. Als hij er niet geweest was zou Metallicus zeker het bijltje er bij neer hebben gelegd. De heer Snorn sprak tenslotte de hoop uit dat de bouw net zo vlot zal verlopen als de paal in de grond ging. Als een volleerd heihaas bediende burgemeester Rasterhoff dinsdagmorgen in de cabine van de motor-heikar de handles van de heiinstallatie, waarmee hjj de eerste paal sloeg voor het complex woningen, winkels en garages, dat op het terrein aan de Lemmenvegwestzyde door de N.V. Aannemingsbedrijf G. W. J. Sanders te Arnhem zal worden gebouwd voor de N.V. Pensioenverzekerings maatschappij „Metallicus” te Rotterdam. Na vyf minuten, waarin het zware dieselblok enige honderden malen met ve- nijnige korte slagen op de zestien meter lange betonpaal beukte, was deze vrij wel geheel tot op de harde tweede zandplaat in de bodem verdwenen. bracht hem hiervoor hartelijk dank en dankte eveneens de aannemer de heer Sanders. Ook de samenwerking met hem getuigde van zakeiykheid en óp schieten. De burgemeester wees ook op de me dewerking en de bereidheid tot samen werking van de Stichting Industriewonin- gen, die by dit werk is ingeschakeld. de firma Loots het naar schatting wel langs schreven, drie ton zware ijzeren draaistel op wateren rondom de Waterpoort vaar- de wal gehesen. Omdat dit niet wel gezegd. In het begin van deze rechtstandig kon gebeuren moest het week signaleerden wij hem (of haar) omhoog worden getrokken, namelijk in de Oudvaart langs de le waardoor het gewicht nog zwaarder Oosterkade, nog altijd samen met een werd. De kraanwagen dreigde daar- aantal eenden. door voorover te kippen, maar toen er vier mannen achterop gingen staan, was dit gevaar bezworen. Woensdag 21 oktober Filmvoorstellin gen Centraal Drankweer Sneek in hotel Hanenburg, dags „Jimmy wint de race, de Israëlische speelfilm: „Sinaia”. Dinsdag 27 oktober Abonnementscon cert Frysk Orkest in Amicitia. Soliste Elise Cserfalvi, viool. Aanvang 's av. 8 uur. Dinsdag 3, woensdag 4 en donderdag 5 november Utfiering Krite Snits „De fleurige froulju fan Windsor. 4 nov. middei-ütfiering foar learlingen mid del- en uloskoallen. Onderlinge competitie S.D.C. De eerste ronde bracht de volgende uitslagen: Poule A: De Korte-Bjjker 2-0, Th. Post-E. de Jong 2-0, K. Krot-R. Balsma 2-0, D, Boot-K. J. Brinksma 2-0. Poule B: H. de Boer-C. Spijker 2-0, P. Olij-H. Tuinen 1-1, A. J. de Vries-S. Lageveen 2-0, A. Zoethout-IJ. Kroes 1-1, H. Postma- J v. d. Zee 0-2. Wedstrydprogramma voor maan dagavond as. Poule A: K. Krot-J. de Korte, H. Nauta-Th. Post, G. Huitema-R. Balsma, E. de Jong-K. J. Brinksma, K. Byker-D. Boot. Poule B: P. Oljj-De Boer, A. J. de Vries-H. Krot, J. v. d. Zee-Spijker, A. Zoethout-S. La geveen, H. v. Tuinen-H. Postma. Het schiet nu hard op met de bouw van de nieuwe vaste britg over de Zwette tussen Berkenlaan en Goeman Borgesiuslaan. De brug zelf is al gereed en ook de leuningen zijn reeds geplaatst. Thans moeten nog de beide trottoirs worden betegeld, het asfalt- dek op het rijdek worden aangebracht en de opritten worden aan gelegd. De fraaie moderne brug, waarvan het ontwerp gemaakt is door de Dienst van Gemeentewerken, is geheel boven water geboliwd. Er behoefden dus geen bouwputten voor te worden gemaakt. Het is ook een royale brug, geheel berekend op het drukke verkeer dat op de nieuwe rondweg verwacht wordt. Het rijdek is nl. 9 meter breed, de beide trottoirs elk 3 meter; totale breedte dus 13 meter. Het hoog ste punt van de boog ligt 1.86 m boven FZP, zodat er toch nog heel wat scheepjes onder door kunnen varen. De middendoorvaart is 6 m met aan weerszijden nog een overspanning van 4.80 m. De lengte van de brug tussen de landhoofden bedraagt 17.30 m, die van de opritten plm. 13 m met een oprijhoogte van plm. 1.20 m. Een bijzonderheid bij de konstruktie is, dat het brugdek rust op rubberblokken, die te zijner tijd vernieuwd kunnen worden. Gehoopt wordt, dat het gehele werk nog dit jaar klaar zal komen. Daarna volgt de voltooiing van de brug over de Franekervaart, die van hetzelfde type en van dezelfde afmetingen is. De Fryske Boekejoun, organisearre fan de Stifting „It Fryske Boek”, dy’t hjir juster yn Amicitia halden waerd, is in daverjend sukses wurden. Der wie gans folk, ek üt ’e omkriten, en de foar in great part nye revue „Boek-wyt-op- swart” fan Rients Gratama, oanpast oan de Fryske Boekewike, oermastere linkendewei de hiele seal. Yn syn iepeningswurd nammens de Stifting sei de hear R. J. Sipkens, dat dizze Stifting alle war docht om it Fryske boek ünder de minsken to kry- en. It ofsetgebiet foar in Fryske Boek is ntl. mar lyts en dêrom is it nedich der hyltyd wer propagande foar to meit- sjen. De Friezen moatte oantrune wurde boeken yn har eigen tael to lézen. Ek de Snitser boekhannelers stean wer ré De T.V. schenkt gewoonlyk aan gebeurtenissen in het Noorden wei nig of soms helemaal geen aandacht. De postzegelactie voor de géhan- En als ze het doet, worden er vaak dicapte jeugd heeft dinsdagmiddag ook nog fouten gemaakt. Een voor- ook hier de schooljongens en -meisjes beeld daarvan was vrydagavond de weer in vuur en vlam gezet. Met een uitreiking van de Joost Halbertsma- bewonderenswaardige ij.ver belden ze prijs aan Ds. Kalrna. Dit werd af- deur aan deur aan en men kan er gedaan met een slechte foto en een op rekenen, dat geen huis is overge- paar regels commentaar waarin no- slagen. Dat ze dit werk geheel be- ta bene ook nog gezegd werd dat Ds. langeloos doen om andere kinderen Kalma in Sneek woont, terwy'l hij al te helpen verdient veel waardering en enige weken hoog en droog in Boyl daarom hopen wy dat het met een zit. nóg grotere verkoop dan vorige ja ren beloond is. Hierdoor zal de toren van de hervorm de kerk in Offingawier mooier en beter worden dan hy ooit was. De organisato ren van de akties willen dan ook ieder een nogmaals hartelyk danken voor wat gedaan werd om dit prachtige re sultaat te bereiken. Rechthebbenden kunnen

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1