Sneek vier kinderen m ToneelgroepTheater’ speelde .Kretsjinski’s Huwelijk’ E agenda""] Antwoord '64 kreeg Friesland meer dan miljoen Theo Uden Masman over 38 jaar lief en leed van en met de Ramblers F. ter Schuur op de schouders en bloemen van rivalen Bij fatale brand uit één gezin omgekomen Fit Parijs: IJLST WYMBRITSERADEEL meer Jeugd in f 80.000 en van In Sneek ruim Bromfietser verleende Eerst niets, toen zilver geen voorrang Dodelijk ongeval op rijksweg 43: Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, gr; Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Schitterend resultaat in IJlst Jfij Sneek begon de Victorie! Geslaagd initiatief van en Muziek 119e jaargang nr. 84 Maandag 19 oktober 1964 Geslaagde stratenloop van a.v. Horror Drievoudig succes voor Stedelijk Muziekkorps Sneek Auto botste tegen onverlichte boerewagen Daadwerkelijk medeleven met familie Post Drachtster Mannenkoar komt yn Easthim Antwoord *64: Kolendamvergiftiging in Woudsend Ds S. I. van der Meulen 75 jaar S. G. Ruiter overleden SNEEKER NIEUWSBLAD DE RAMP VICTORIE DISCUSSIE moeten wel enige tijd het bed houden. Arends AMICITIA THEATER de SNELLE TIJDEN OP DE SCHOUDERS P. 11.9; HEREN 5000 METER Maandag 19 okt. t.m. woensdag 21 okt. iedere avond te 8 uur film: Mensen van Morgen. De brandweer en de politie konden door de dichte rookontwikkeling helaas weinig uitrichten. Twee meisjes, Neeltje Fokje van vijf en Jeltje Jetje van vier jaar sliepen beneden in een-bedstee en kwamen door verstikking om het leven. Fokje Rinske van twee die boven sliep, overleed door dezelfde oorzaak. De vader trachtte zijn eenjarig zoontje Auke Imke die eveneens in zijn ledikantje sliep, te redden, maar daar het kind vastgebon den lag, lukte dit helaas niet. Het jonge tje bleef aan de dakkapel hangen en de vader viel op straat. Toen de ouders tegen tienen hun wo ning naderden, zagen ze vanaf een af stand wel vuur en rook maar ze dachten er niet aan, dat hun eigen eenkamer- Ook b;j de jongens A snelle tijden. Dat ook een spannende strijd verwacht kon worden bleek wel gauw. Bij het in gaan van de laatste rondes waren nog 5 jongens bijeen. Toch gelukte het P. de Jong van AV ’55, in de laatste ron de nog enige voorsprong te verkrijgen. 1. P. de Jong 10.58.7; 2. J. de Boer, Leonitas 11.5.9; 3. J. Boekema 4. P. van der Zee AV ’55 11.20.1. Vier rondes lang streden de heren Bouma, van der lest en Arends om de eerste plaatsen. Bij het doorkomen in de vierde ronde moest Bouma enig ter rein prjjs geven èn nu pas kon de strjjd goed ontbranden. Van der lest verhoogde Verschynt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. ongeveer ruim W Oppen- gerefor- Hun trainer coach Forbes Carlile zal zijn functies per 15 november ter be schikking stellen. Dit niet uit teleurstel ling over de slechte zwemresultaten, die de Nederlandse afvaardiging als geheel heeft geboekt, maar door meningsver schillen die reeds tijdens de uitgebreide training in Rotterdam zijn ontstaan. krachtig bjj de vooroorlogse Ramblers van niemand minder dan Coleman Haw kins, (die ook al nicht erwünscht was in Hitler-Duitsland), de fenomenale tenor saxofonist. Voor 25 per dag kon hij bjj de Ramblers terecht. Wat kreeg Mariene Dietrich ook weer, bij Willem Duys? reed met hun akties óf moeten nog star ten. De baptistenkerk doet het via de kerkelijke collectes. Hierdoor is een to taal overzicht nog niet te geven. Naar wij hopen kunnen we u donderdag, als de tellingen definitief zijn, meer gede tailleerde gegevens verschaffen; ook dus over die kerken, die nog niet klaar of begonnen zijn met hun aandeel in Ant woord ’64. het tempo, maar steeds kwam weer bij en hjj won dan ook. Uitslag: 1. H. Arends Atl. 15.47.4; 2. Tj. van der lest van AV ’55 15.51.8; 3. A. Bouma Atl. 16.47.7; 4. P. Ridder HAV Den Helder 16.50; 5. G. Abbringh Atl.; 6. H. Bakker Horror. De afstanden die gelopen moesten worden waren voor junior B 1700 meter en voor A 3300 meter; voor de heren 5000 meter en voor niet KNAU-leden 250? meter. De route was Marktstraat, Mar- tiniplein, Waterpoortsgracht, Zuid end, Hoogend, Oude Koemarkt, Grote Kerk straat Marktstraat De Kulturele Kommisje fan Easthim hat as earste aktiviteit yn it winterskoft 1964-’65 it Drachtster Mannenkoar ,,God zij de eer” ütnoege. Dit koar fan 40 leden sir optrede yn it Himsterhüs op freed 23' oktober de jouns 8 ure. In dubbelkwartet en inkelde so listen üt it selde koar sille ek to hear- ren wêze. Foar eltse musykleafhaw- wer in joun om net to forsitten. Toen de allerkleinsten naar bed waren gestuurd door de voorzitter, bleven we nog in een klein groepje bijeen; enkele jongeren, georiënteerd op de echte oude jazz en de hedendaagse muziek stelden vragen aan heer Masman, die door hem op plezierige wijze werden beantwoord. Hierbjj bleek, dat de meningen, van een De Gaulle bij het horen van Kroesjtsjefs verdwijning van het -poli tieke wereldtoneel: „De aarde zal heus niet ophouden met draaien”. Zaterdagavond omstreeks 7 uur botste in Jutrjjp een personenauto, die uit de richting Sneek kwam en op weg was naar de Flevopolder, tegen een boere wagen op die melk naar de weg bracht. Waarschijnlijk stond deze iets te ver over de witte kantlijn en bovendien was hij niet verlicht Met een vaart van 80 kilometer vloog de auto er tegen op, die daardoor veel schade opliep. Persoon lijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Toen mevrouw J. Post-Faber donderdagavond omstreeks negen uur nog even naar een kennis ging om daarna tegen tienen haar man, de heer H. Post, werk zaam bij Lankhorst Touwfabriek, van zjjn ploegendienst af te gaan halen, stond in de kamer van haar woning aan de 2e Oosterkade nog een koffiepot op een elek trisch komfoortje. Dit brandde nog zodat de koffiepot droogkookte. De bodem smolt eruit en het geheel brandde door een tafel heen en veroorzaakte brand. De woning brandde van binnen uit en de vier kinderen kwamen hierbij tragisch om het leven. Als bijzonderheid bij deze niet-KNAU- loop is het de moeite waard te vermel den dat de heer F. ter Schuur uit Sneek als 8e aankwam met nog zes man in zijn kielzog. Hij wérd direct na afloop door zijn tegenstanders op de schouders genomen en gefotografeerd. Op het bor des van het stadhuis werden hem door zijn rivalen ook nog bloemen aangebo den, en een grote medaille waarna hjj, harteljjk toegejuicht door het talrijke pu bliek, aan zijn ererondje begon. Door de Sneker politie was het parcours voor treffelijk afgezet. woninkje, waarin ze nog maar enkele maanden woonden, in brand stond. Dich terbij gekomen kwamen ze echter tot de ontstellende ontdekking, dat dit wel het geval was. Beiden stormden onmiddelljjk naar binnen, maar konden door de rook niets uitrichten. De buurvrouw mevrouw E. van der Zee-Schram en enige andere buren hadden ook al geprobeerd in te grijpen, maar daar de kamer en de zol der, die alleen langs een los laddertje te bereiken was, beide vol rook stonden, waren al deze pogingen tevergeefs. Op telefonische melding van de ramp waren de brandweer en de politie bijzon der snel ter plaatse, maar toen ze de drie meisjes buiten hadden gebracht, bleken deze reeds door de rook te zjjn overleden. Bij de reddingspogingen hebben ook enige politie- en brandweermannen ver wondingen opgelopen. Een van de agen ten viel nl. met de ladder naar beneden toen deze na het springen van de ruiten in de kamer waardoor de vlammen op laaiden en ook tot het gangetje doordron gen, in brand was geraakt. De vader, die trachtte het jongste kind te redden, sleepte het, daar het met een tuigje was vastgebonden, met dekens en al mee. Daar het laddertje was verbrand kon hjj langs die weg niet beneden ko men. Daarom sprong hij door de dakka pel naar beneden maar hierbij haakte het tuigje achter het kozijn. Het kind hing daar tot ontzetting van de toeschouwers nog enige tijd aan het brandende kozijn en stortte daarna naar beneden. Het leef de toen nog en werd ijlings naar het zie kenhuis gebracht, waar het helaas in de loop van de nacht ook is overleden. De moeder, die in verwachting is van haar vijfde kind, ligt met verwondingen aan de polsen en een shock ook in het ziekenhuis. De heer Post verblijft bjj een zwager. De vier slachtoffertjes zijn van daag ter aarde besteld. De aktie die in IJlst voor Antwoord '64 is gevoerd, heeft in onze stad goede re sultaten opgeleverd. De Ned. herv. ge meente bracht f 6.270,50 bjj elkaar, hierbij niet inbegrepen hetgeen door verschillen de leden rechtstreeks is gegireerd. Van dit bedrag was 220.- bestemd voor de gezamenlijke negen kerken en 50,- voor de doopsgezinde kerk. De gereformeerde kerk in IJlst heeft, alles inbegrepen, 7.545,- verzameld. De doapsgezinde ge meente moet de aktie nog voeren. Toen zich vanmorgen een reiziger ver voegde aan de woonschuit van de heer Tichelaar bjj diens watersportbedrijf te Woudsend aan de Welle, zag deze han delaar de heer Tichelaar op de grond liggen. Gealarmeerd waarschuwde de handelaar de rijkspolitie en een arts. Dezen constateerden, dat de heer Tiche laar en diens huishoudster het slachtof fer waren van kolendampvergiftiging. Beide waren bewusteloos. Toen ze wa ren bijgebracht vertoonden ze alle ver schijnselen van kolendampvergiftiging, maar ze hoefden toch niet in een zieken huis opgenomen te worden. De slachtof fers, die er dus goed afgekomen zijn, deskundige als Masman en van de jon geren, nogal eens uiteenliepen, maar dat is natuurlijk niet zo verwonderlijk. Dat Errol Garner geen favoriet is van Mas- man is evenmin vreemd en dat hij vindt dat Willem Duys wel aardig piano speelt maar verder geen verstand van muziek heeft, zal Willem wel niet zo leuk vinden. Maar Phonogram betaalt veel en dat vergoedt veel. Toen gingen we naar huis. Een instruc tieve avond was voorbij. We zijn blij dat J en M dit initiatief nam; het is een aansporing, meer van deze avonden te beleggen. Het verlaten van Amicitia was niet zonder gevaar. Op de stoep bij het loket was namelijk een groepje dronken lui in een geschil gewikkeld met het personeel van Amicitia en wel zodanig, dat een der bezoekers de kassier zijn polshorloge ontrukte en op de stenen verbrijzelde. Te hulp geroepen agenten wisten de twee onverlaten na een behoorlijke knokpartij in de bekende Mercedes te krijgen om de zaak op het bureau uit te praten. Het ge schil, over kaartjes voor de nachtvoor- stelling, zal daar de juiste oplossing wel gekregen hebben. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handels- adv.) Lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Zijn praatje over de geschiedenis van het Vara-dansorkest, dat tegenwoordig onder deze naam optreedt onder leiding van Charlie Nederpelt, werd voortdurend afgewisseld met Ramblers- muziek via de bandrecorder, zodat de gehele avond feitelijk bestond uit het be luisteren van de muziek. Na verteld te hebben dat de „klap van Tiemen Groen” eigenlijk wel een stempel op zjjn humeur drukte, ging de heer Masman over tot een nadere uiteenzetting, maar van hu meurigheid was niets te merken. Hij was drooggeestig in zijn conference, stelde de zaal vragen en liet nu en dan van die typische understatement-humor horen, die de vrjj jeugdige aanwezigen veelal ontging. VROEGER NIET EENVOUDIG Op het zaterdag j.I. in Emmeioord ge houden nationaal concours van de Ko ninklijke Nederlandsche Federatie heeft het Stedeljjk Muziekcorps Sneek een uitzonderlijke prestatie geleverd door in de topklasse van deze Federa tie (de Vaandelafdeling) een eerste prijs met lof van de jury te behalen. Onder de bezielende leiding van de onlangs be noemde dirigent, de heer J. A. Diederen werden de beide te spelen nummers uit gevoerd op een wjjze, die de vrijwel ge heel gevulde zaal tot een ovationeel ap plaus dwong. Op het verplichte werk, de „Ballade en Alla Marcia” van de Finse compo nist Sibelius werd 53 punten behaald, terwijl de uitvoering van het technisch razend moeilijke en virtuoze werk van Tschaikowski „Capriccio Italien” met 57 punten werd gewaardeerd. De door de jury, bestaande uit de heren Gerard Boedjjn, Oscar van Hemel en Meindert Boekel, toegekende cijfers varieerden hier van 9 tot 10 voor de verschillende rubrieken. Ondermeer werd voor op vatting en tempo een 10 toegekend, in het bijzonder voor de dirigent een bui tengewone onderscheiding. De heer Die deren ontving dan ook volkomen ver diend de dirigentenprjjs. Bovendien behaalde het corps met een totaal van 110 punten het hoogste aan tal van het gehele concours. Zowel voor het corps, als voor dirigent Diederen, die nog maar enkele maanden de di rectie voert, betekent dit een groot suc ces. „Bjj Sneek begon Masmans victorie”. Hij weet niet meer in welke zaal (één met koepels, vertelde zjjn vrouw mij) maar als derde plaats in een toemee die in Steenwjjk begon, was Sneek opgeno men. De zaal was lang niet vol en daar om besloot de VARA er een radiouitzen- ding van te maken. En toen waren ze beroemd en begon het ware succes. Hier na hoorden we op de band het schone en nog steeds geliefde duet van Marcel Tielemans als de „zij” en Wim Poppink als de „hij”: „Zij zong zo mooi de tweede stem”. Onder de jongeren zat ook mejuffrouw Tinholt van het ziekenfonds. „Mijn trouw ste fan”, vertrouwde Masman mjj toe. Ze heeft ons vanaf 1938 altijd gevolgd, schreef altjjd en heeft ons vanachtep glas bij een radio-ujtzending zien optreden. Ik vind het prettig haar weer in Sneek te zien en nog eens van haar te horen hoe goed de Ramblers wel waren. Dat het slot kwam met Farewell-blues spreekt vanzelf. Maar het voorlaatste nummer was wel het glanspunt van de avond: Akkie van Royen op trompet in de prachtige solo Gelsomina uit de Italiaan se film: „La Strada”, glaszuiver zelfs in de hoogste regionen van het noten- scala. Dinsdagavond speelde de toneel groep „Theater” ter opening van het to- neelseizoen van „Kunst aan Allen” een vergeten blijspel uit de vorige eeuw. De ze schepping van Alexander Soechovo- Kobylin een juweeltje te noemen, zoals in het programma gebeurde, lijkt ons wat sterk, maar als afwisseling op het gangbare repertoire was het niet onaar dig. Het milieu van de Russische groot grondbezitters en welgestelde burgerij uit de vorige eeuw is ons door het werk van groteren, als een Tsjechow bv„ be kend en hiernaast doet dit werk wat schraal en vergeeld aan. Vooral het eer ste bedrijf deed ons even denken aan de burgerlijke sfeer van de Camera Ob scura, overgeplant in Rusland. In het tweede bedrijf kwam er tot onze opluch ting wat meer kolder in het geheel, niet in de laatste plaats dank zij het vuur waarmee Wim van Kouwenhoven zijn rol speelde. Men zou het stuk nog eens rustig moeten herlezen om na te gaan in hoeverre ook in de andere rol len een kans ligt voor wat meer kleur en vaart. De opvoering in zijn geheel werd namelijk geremd door een zekere dorre plichtmatigheid, waarmee meeste spelers hun rol brachten. De handeling heeft plaats in Moskou omstreeks 1850. Het gaat eigenlijk om een typische zedenschildering, geheel volgens de traditie van het 18e eeuwse toneel. Een welgestelde landheer maakt zich wat te weinig zorgen over zijn va derplicht: een geschikte echtgenoot te vinden voor zijn dochter. De tante van deze dochter springt in voor de gestor ven moeder, maar heeft helaas te veel hang naar de „beau monde”. Zjj be zwijkt al te gemakkeljjk voor de sierlij ke woorden van de verdorven Kretsjins- ki, wie het in de eerste plaats om het Gistermiddag om twee uur verleende de 65-jarige kleermaker T. Ferwerda uit Leeuwarden op rijksweg 43 bij het kruispunt Njjland-Blauvvhuis geen voor rang aan de automobilist R. van der W. uit Meppel. De heer Ferwerda werd door de personenauto gegrepen en liep ernstig hoofdletsel en een beenbreuk op. Hij is hedenmorgen in het ziekenhuis te Sneek aan zijn verwondingen overleden. Nadat het wielrennen ons niets ople verde na de teleurstellende ritten van Tiemen Groen, konden we gelukkig ons hart ophalen aan de fraaie succes sen van onze zwemmeisjes in de vier maai honderd meter wisselslag. Na een spannende strijd achter de snelle vier van Amerika maar vóór de Russinnen, werd het zilver veroverd. In de volgor de gingen ze op het zilver af: Korrie Win kel, Klenie Bimolt, Ada Kok en Erica Terpstra. In de tjjd van 4.37.0 werd de medaille hun eigendom, een tijd die ook goed was voor een nieuw Europees re cord. De winkeliersvereniging Dordrecht- Zuid te Dordrecht heeft het door een brand zo tragisch getroffen echtpaar Post te Sneek, in de gelegenheid gesteld voor een bedrag van 1000 aan goederen te kopen in een Dords winkelcentrum aan het Admiraalsplein, Voorwaar een blijk van daadwerkelijk medeleven. geld gaat. Het tweede bedrijf laat ons zien hoe dicht aan de rand van de financiële on dergang Kretsjinski wel staat. De geheel verpauperde Rasploejev wordt door hem uitgebuit om door allerlei duistere praktijken aan geld te komen. Als de buit in de vorm van de rijke dochter maar eerst binnen is, kan het lieve le ventje van vroeger weer worden voort gezet. Dit gelukt in het laatste bedrijf bijna, maar op het laatste moment komt de waarheid aan het licht door toedoen van Nelkin, de tegenspeler van Krets jinski. Eigenlijk is „tegenspeler” te veel gezegd, want Nelkin wordt nogal onbarmhartig als een grote nul voorge steld. Jacques Snoek als de welgestelde va der maakte op ons de indruk van niet helemaal in zijn rol te geloven. Hele maal ongelijk had hjj trouwens niet: het is wel een heel eenzijdig en dom ty petje. Betsy Smeets had als dochter voor namelijk tot taak onnozel te zjjn (wat overigens nog niet hetzelfde is als onno zel spelen). Haar snoeperige toiletjes wekten terecht de bewondering van de zaal. Enny Mols-de Leeuw mocht haar krachten beproeven op de tante, en ze bracht het nog een aardig eind. Arthur Boni had als Nelkin niets in te bren gen, en hij deed dit dan ook niet. De hoofdrol werd door Piet Kamer man verdienstelijk gespeeld, maar toch weer met dat vrijblijvende dat de hele op voering kenmerkte. De niet eens zo be langrijke knechtenrol van Slem Vroom had opmerkelijk veel kleur en dat de prestatie van Wim Kouwenhoven als Rasploejev boven de andere uitstak, zal inmiddels wel duidelijk zijn geworden. Zo gaf hjj een helder beeld hiervan, dat het vroeger niet zo eenvoudig was als thans, om op de plaat te komen. Je was toen, ruim dertig jaar geleden, niet zo gauw een ster; bovendien werden de eerste platen niet betaald, het komen op een plaat alleen was voldoende, louter om de eer van dé opname. Later kwa men dan wel de cejiten. Men zou soms wensen dat het nu nog zo was. Het zou de kwaliteit verhogen en vele snel ver dwenen sterretjes veel teleurstellingen besparen!! Oude geliefde namen pas seerden de revue: Wim Poppink, Marcel Tielemans, Kees Kranenburg, Sem Njj- veen, Georges van Helvoirt en Janie Bron, begrippen uit de roemruchte Ram- blers-jaren van toen, voor en na de twee de wereldoorlog. De jeugd reageerde vaak met een uiting van, (zei het geluid loos, maar de gezichten zeggen genoeg) „Hoe konden ze dat nou mooi vinden”, vooral bij liedjes als Meneer de Baron, Wie is Loesje en het proces Pietertje Swing. Men vond ze wel aardig, maar ja, het is geen Twist. Ook hoorden we van Jackie Bulterman, onze eigen Jackie met zijn nummers als Jubileum, dat in de oorlog geen 1925 mocht heten van de Duitsers, diens op Bach geïnspireerde grapje Invention en Bouncing in Bavaria, dat vier jaar lang door de AFN in Duits land als tune werd gebruikt. En van Masman zelf zijn beruchte schlager- smartlap „Zeeman o zeeman”, geboren uit een weddenschap. Wist u dat in de oorlog veel gemakke- lüker platen in Brussel gemaakt konden worden dan in ons land? Dat is aan de kwaliteit van de platen uit die tijd duide lijk te horen. Nederlandse opnamen op grammofoonplaten kunnen nog wel eens een cacao-effect vertonen: om nieuwe platen te kunnen laten maken, moesten oude worden ingeleverd (ook dat al), die werden dan bjj Van Houten in cacaomo lens (betrekkelijk) fijn gemalen en van deze poeier werden weer nieuwe geperst: Surrogaat-schijven, Ersatz-schaUplatten Waarlijk juweeltjes van Ramblers-suc- cessen draaiden achter elkaar van de bandDown among the sugar cane, waar we Jacques Pet weer op banjo hoorden, maar bovenal de trompet van Eddy Meenk en de trombone van Gerard Spruit. En het optreden, kort maar „Hoewel Jeugd en Muziek in de vqf jaar van haar bestaan meestal aandacht heeft geschonken aan de klassieke muziek, gaan we vanavond eens luisteren naar moderne muziek, die we wel eens wat verwaarloosd hebben”, aldus de voor zitter van J en M te Sneek, de heer dr. A. Wadman, zaterdagavond in de foyer van Amicitia. Op genoemde avond zou namelijk niemand minder dan de in bin nen- en buitenland befaamde ex-kapelmeester van de al even ex-Ramblers, Theo Uden Masman, een „lezing” houden, geïllustreerd met muziek van en door de Ramblers. De heren Wadman en Masman hadden één wens, voortgesproten uit een zekere teleurstelling, en wel dat beide graag wat meer jongelui in de zaal hadden gezien, maar nog meer, dat er een groter aantal zou zijn van die leeftijds groep die de Ramblers op de een of andere wjjze nog gekend had. Overigens, het was een gezellige, succesvolle avond en voor weinigen ook nog een avond van herkennen. Natuurlijk begon de heer Masman, wiens vrouw ook in de zaal zat, met de beroemde tune „Mooi Holland” en niet zijn bekende stem „Goedenavond dames en heren”. Hij onthulde de aanwezigen, ook een Fries te zjjn, hetgeen voor velen onbekend was. Het is namelijk zo, dat vader uit Wïnsum en zijn moeder uit Beet- sterzwaag afkomstig zijn, hoewel hij zelf in Indonesië geboren werd. Zjjn groot vader was indertijd predikant in onder andere Bakkeveen. Gedurende 38 jaar was de heer Masman de leider en meestal ook de pianist in de Ramblers, van 1926 tot 1964. Tegenwoordig echter is hij disc-jockey bjj radio Noordzee, waarbij u hem iedere zondagmiddag om kwart voor vier kunt beluisteren. Woensdag 21 oktober Filmvoorstellin gen Centraal Drankweer Comité Sneek in hotel Hanenburg, ’s mid dags 2.30 uur „Jimmy wint de race.” ’s Av. 8 uur de Israëlische speelfilm: „Sinaia.” Donderdag 22 oktober 's avonds 7.45 uur Gastenavond in de Nieuw-Apostolische Kerk, J. W. Frisostraat 57. Vrijdag 23 oktober Contactavond P. v. d. A. afd. Sneek. Frysldn Toaniel met „In Heidepyk”. Aanvang ’s avonds 8 uur. Freed 23 oktober Optreden fan it Dracht ster Mannenkoar „God zjj d’Eer” yn it Himsterhüs to Easthim. Jouns acht üre. Dinsdag 27 oktober Abonnementscon cert Frysk Orkest in Amicitia. Soliste Elise Cserfalvi, viool. Aanvang ’s av. 8 uur. Dinsdag 3, woensdag 4 en donderdag 5 november Utfierings Krite Snits „De fleurige froulju fan Windsor. 4 nov. middei-ütfiering foar learlingen mid del- en uloskoallen. De bekende kerkbouwaktie Antwoord ’64, die gisteren culmineerde in de inge bruikneming van de Antwoord-kerk te Hoogvliet, heeft in onze provincie ruim een miljoen gulden opgebracht Zaterdagnacht was de stand in Fries land 1.106.000. Met ongeveer twee gulden per inwoner is Friesland boven het landelijke gemiddelde gekomen. In Wymbritseradeel waren de opbreng sten zeer hoog. Voor Woudsend was het 6.000,- Njjland met 570 zielen 5400,- Hommerts 5200,-, Oudega 2500,-, Scharnegoutum 6500, huizen hervormden 6200 en meerden 3377,-. In Sneek was de opbrengst, zoals de heer Jellema, koster, ons hedenmorgen meedeelde, in totaal 83.559,01. Hierin zit voor het grootste deel het bedrag, dat werd opgeleverd door de hervormde en gereformeerde gemeenten. De doops gezinde en christeljjke-gereformeerde kerk brachten ongeveer 4.000,- op, maar deze kerken zjjn óf nog niet ge- Een vijftigtal atleten nam zaterdagmiddag te Sneek deel aan A? door de av Horror georganiseerde stratenloop. Alle beste junior- en senioratleten uit Friesland waren hier aanwezig. Als eersten gingen van start de jongste knapen junior B. Dezen begonnen direct al in een flink tempo en onmiddelijk liep A. Karssen van AV ’55 Heerenveen in dekopgroep; hierin was op het laatste rechte einde ook te vinden L. Ypma van Horror. De uitslag van deze snelle loop was: 1. A. Karssen van AV ’55; 2. L. de Jong Atleta Grouw; 3. T. van der Meer Atleta; 4. L. Ypma Horror. Als tweede serie startten de lopers die niet bij de KNAU zijn aangesloten. De heer F. Gerritsma van Bolsward was hier de sterke man en direct in de le ronde kwam hjj hier als le met ’n voor sprong door. De laatste ronde werd hjj echter nog zwaar bedreigd, maar hij kwam toch als eerste over de streep. Uitslag 1. Gerritsma Bolsward 7.50.3; 2. J. de Boer Tjerkgaast 7.50.5; 3. J. Renema Sneek 7.50.5; 4. K. Oosterheert Sneek 7.55. Ds. S. I. van der Meulen te Dieren, emeritus predikant van de Algemene Doopsgezinde Sociëteit, hoopt dinsdag 20 oktober a.s. vijfenzeventig jaar te wor den. Sipke Inne van der Meulen werd op 20 oktober 1889 in de doopsgezinde pastorie van Nieuwe Niedorp in Noord Holland geboren. Hij bezocht eerst het gymnasium te Sneek en het stedeljjk, thans Murmellius-gymnasium te Alk maar en studeerde vervolgens nog theo logie aan de gemeentelijke universiteit en aan het doopsgezind seminarium te Amsterdam. Nadat de heer Van der Meulen in juni 1913 was aangesteld tot proponent bjj de Algemene Doopsgezin de Sociëteit werd hij op 12 oktober van dat zelfde jaar bevestigd als predikant van de doopsgezinde gemeente van West- terschelling. Daarna diende de jubilaris nog de doopsgezinde gemeenten van Balk, welke in 1920 met die van Wouds end werd gecombineerd, van 1916 tot 1922; IJ tens en Baard van 1922 tot 1929; Akkrum 1929 tot 1943 en tenslotte tot 24 oktober 1954, toen hem na éénenveertig volbrachte dienstjaren op vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend, nog ruim elf jaar die van Heerenveen. Na zjjn emeritaat vestigde Ds. Van der Meulen zich te Dieren, Donderdag tegen middernacht is in het St. Antonius Ziekenhuis vrjj plotse ling overleden de heer S. G. Ruiter, fir mant van de firma S. G. Ruiter Zn. aan de Oosterdjjk alhier. Hij bereikte de leeftijd van 62 jaar. Steven Geert Ruiter heeft tijdens zijn leven vele bestuursfuncties vervuld. Sinds 1948 was hij bestuurslid en sinds 1961 secretaris van de Vereniging Snee ker Ambachtsschool in welke funktie hij wijlen de heer Joh. Oljj opvolgde en sedert 1961 secretaris van de N.V. Snee ker Jachthaven. Verder oud-voorzitter van het Productiviteitscentrum Klein metaal, oud-hoofdbestuurslid van de Bond van Smedenpatroons, Constructie- en Machinebedrijven in Nederland (B. S.C.M.) en oud-voorzitter van de afde ling Friesland van deze organisatie. Ook was hjj nog lid van het Regionaal or gaan ter bevordering van het Leerling stelsel. De crematie geschiedt morgen in het crematorium te Westerveld.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1