Waterpoort-krabbels Voorschot op gemeentelijke vergoeding voor vakonderwijs aan RK vglo-school W YMBR1TSER A DEEL IJLST van en Chroesjtsjow van het toneel verdwenen Kort geding tegen Brusse’s film BUITENLANDS OVERZICHT t t j t Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Dodelijk bedrijfsongeval r 1 Donderdag 22 oktober ’6 1 119e jaargang nr. 85 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Benoemd Bevorderd Voor de tweede maal rijpe frambozen Sneker verdachte in diefstal Libra op vrije voeten Opbrengst kollekte Tegen daders roofmoord 14 en 3 jaar Hti Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Zuivelfabriek ,De Samenwerking’ te Woudsend gesloten Bevestiging en intrede kandidaat B. W. Okma „Mensen van Morgen” in gevaar Voorstel aan raad tol besluit overdracht bouw grond aan „Metallicus” Geslaagd SNEEKER NIEUWSBLAD i gehou- be- her en LABOER AAN DE MACHT deze CHINESE KWESTIE ver- EXPERIMENTEN CHINESE BOM COËXISTENTIE luifel MODERNISATIE EN IDEOLOGIE de een het van zijn Chroesjtsjow is opgevolgd door man nen die zjjn vertrouwen hadden en die bekend stonden als technici, die dezelf de politieke opvattingen hadden als hij. De collecte voor het Prot. Interkerke- lyk Thuisfront (P.I.T.) heeft in Oudega- W, Idsega en Sandfirden 66.50 opge bracht. De ontploffing van een kleine Chinese kernbom was geen verrassing. De Rus sen en de Amerikanen hadden haar al openlijk verwacht. Het is voorlopig nog meer een prestigesucces, maar dat is in Zuid-Oost-Azië al heel wat. De heer H. A. Tiesinga, Wachtmeester le klas bjj de Rijks Politie te Woudsend, is met ingang van 1 november a.s. be vorderd tot rayon-commandant met als standplaats Heeg. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. Bollema, is met ingang van 1 oktober jl. uit een groot aantal sollicitanten benoemd tot referendaris by de afdeling voorlich ting van de gemeente Den Haag. Dank zy het mooie herfstweer heeft de heer S. Veenstra te Woudsend aan zün frambozen-struiken voor de tweede maal flinke ry'pe vruchten. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. ge- sani- mr. de IHIIIIIIIIIHHIIUMHIIIHHIHHHIIIHIIIIIHII De duivel zelf weet niet, waaraan vrouwen hun messen slijpen. (Letland) IIIHHIHIIIimillHHIIHIHIHIIIIHIHIIHIHU Onlangs is een begin gemaakt met de en de ploffing was gebracht. Al met al gebeurtenissen, die waarderingen in de wereld aanleiding kunnen geven. behoeft evenwel niet tot uitstel beslissing op het onderhavige bouw van een complex woningen winkels in de stadsuitbreiding aan westzijde van de Lemmerweg. Het pro ject omvat de bouw van 66 eengezins woningen, 75 flatwoningen in drie bouw lagen, 10 winkels met 30 bovenwonin gen, 1 dag winkel en 20 garages. i Er is deze J klaagd over I taire voorzieningen in de Zes gearresteerden in de zaak van ver duistering van vrachtgoederen bij het expeditiebedryf Libra zün voorgeleid voor de officier van justitie te Leeu warden. De 33 jarige G.G.S. te Sneek, oud-chauffeur van de Libra te Joure is na verhoor op vrüe voeten gesteld. De politie zet het onderzoek voort, waarbü zy grote medewerking ondervindt van de züde van de directie van het expedi tiebedryf. By het verplaatsen van enige riool- kolkjes op de Ged. Pol, wat nodig was voor het verbreden van de rü- weg, stiet men by het graven voor slagery Hamersma op een houten afstapje (trapje) dat vroeger naar het water leidde. Een herinnering aan de Pol toen die nog niet ge dempt was. Dinsdagochtend omstreeks negen uur is in Lankhorst Touwfabrieken te Sneek een dodeiyk ongeval gebeurd, waarvan de 59-jarige heer A. Faber uit de Graaf Adolfstraat 12 te Sneek het slachtoffer werd. Aankoop woningen Verder stellen b. en w. voor aan te ko pen een viertal percelen in het sanerings plan, Looxmadwarsstraat 10 en 18, le Zcmerrakbuurt 6 en 3e Zomerrakbuurt 15. Die aan de Looxmadwarsstraat zullen voorshands nog als woning worden ver huurd. schot van 3.300,- en 11.600,- te verlenen. De Coöp. Zuivelfabriek te Woudsend heeft 62 jaar goed geboerd, doch is thans door de tijdsomstandigheden gesloten. Het plan was dat dit zou geschieden in april-mei 1965, omdat men dit in ver band met de concentratie van de coöpe ratieve zuivelfabrieken Workum en Heeg gewenst achte, maar verschillende personeelsleden hebben ontslag genomen en vonden werk by Lankhorst Touwfa brieken te Sneek en bü de Schaatsen- fabriek Nooitgedagt te IJlst, waardoor men zodoende met personeelstekort zat. De fabriek is nu voorlopig een ontvang station van melk, waarvoor nog enige personeelsleden aanwezig zy'n om een en ander te behartigen. Enige anderen zyn door de Coöp. Zuivelfabriek te Heeg overgenomen. Kandidaat B. W. Okma, afkomstig van Woudsend, thans te Westenbroek in de gemeente Hoogezand-Sappemeer, waar hij sinds 1 oktober 1961 werkzaam is als hulpprediker en bestand in het pastoraat heeft verleend, zal a.s. zon dagmiddag om 2 uur te Kropswolde, na vooraf in diezelfde dienst te zün beves- Nu het watersportseizoen is digd voert de Kon. Sneek” haar leden evenals jaar weer van het water naar weg voor de herfst-oriëntatierit Feiten worden niet vermeld, dus zyn wjj aangewezen op gissen. Vermoedelyk zijn wy niet ver bezijden de waarheid wanneer wij aannemen, dat zowel de binnenlandse als de buitenlandse politiek van Chroesjtsjow aan kritiek onderwor pen zün. Chroesjtsjows naam is verbon den aan de agrarische experimenten in Kazachstan, waar hü hoopte door inten sieve landbouw te voorzien in de be hoeften van het Russische volk. Het is geen succes geworden. Men zal zich her inneren, dat Rusland graan in Canada en de Ver. Staten heeft moeten kopen om de tekorten aan te vullen. En op dat ogenblik bepleitte Chroesjtsjow weer een intensivering van de landbouw in de traditionele streken. In Engeland is dus na 13 jaren de con servatieve wacht afgelost. De stand in het Lagerhuis is nu: Labour 317, Con servatieven 304 en Liberalen 9. Deze laatsten hebben met meer dan 3 miljoen stemmen, ofwel 11 pct. van het aantal, maar 9 zetels veroverd, hetgeen te wyten is aan het districtenstelsel. Dat neemt niet weg, dat de aanwezigheid van drie miljoen liberale kiezers in den lande het voor de andere partyen wel noodzakelpk maakt rekening te houden met de wensen van deze kiezers, die altyd wel weer eens naar links of rechts gedreven kunnen worden. Wordt Labour te rood, dan is de kans niet gering, dat vele liberalen weer conservatief zullen gaan stemmen, vooral wanneer de con servatieven erin slagen hun vooruitstre vende krachten op de voorgrond te hou den. Over het programma van Labour zullen wy nog te spreken krijgen. Men verwacht dan ook niet, dat er iets zal worden afgedaan aan de destalinisa tie, dat men zal terugkeren naar een scherpere dictatuur. Evenmin verwacht men, dat het beginsel van de vreedza me coëxistentie met het Westen in ge vaar zal komen. Chroesjtsjow hamerde steeds op dit beginsel, hetgeen hem niet verhinderd heeft enkele gevaariyke cri ses te ontketenen, zoals de Berlynse cri ses van 1958 en volgende jaren en de Cubaanse crisis van 1962. Daarna is hü de coëxistentie zover gaan drijven, dat hy dit jaar enige toenadering heeft gezocht tot Bonn, dat hy begin volgend jaar zou bezoeken. Dit bezoek was voor bereid door zijn nu als hoofdredacteur van de Izwestia gevallen schoonzoon Adzoébei. Misschien had Chroesjtsjow op dit punt initiatieven in de geest, die zyn medeleden van het centrale comité ge noopt hebben in te grü'pen. Wü zullen het pas later weten. Wel kunnen wij constateren, dat in de Oosteuropese lan den een zekere bezorgdheid over de toekomst naar boven is gekomen. Voor deze landen is Chroesjtsjow, ondanks de onderdrukking van de Hongaarse op stand, de man van de decentralisatie en liberalisatie, die de Oosteuropese lan den in staat stelde een zeker eigen leven te leiden. Dat is een punt. Een ander punt is, dat hü in zy'n stry'd met de modernisa tie van het land herhaaldeiyk in bot sing met de ideologie kwam. Kortgele den kon de ketterse professor Libermann in de Prawda een artikel laten ver schijnen, waarin gepleit werd voor een soort kapitalistische kostenberekening, welke het mogelijk zou maken te bepa len of een industrie rendabel werkte of niet. Reorganisaties op het industriële vlak hebben misschien wel enig succes, maar nog meer kwaad bloed gezet by de bedaagde ambtenarestand. In de ogen van wat conservatievere marxis- De nissenhut (wie had die naam hier vroeger ooit gehoord?) voor Menno N.V. aan de Vrybuiterstraat, waarover in de gemeenteraad nogal wat diskussie is geweest, is nu ge plaatst. De vierde aan deze straat, ’n Verfraaiing vormen ze Het bestuur van de Stichting Rooms Katholieke Scholen heeft bij de gemeen teraad een verzoek ingediend om toe- k ning van een voorschot op de ge meentelijke vergoeding voor vakonder wijs ten behoeve van de sedert 1 sep tember 1963 onder zyii bestuur staande v.g.l.o.-school voor meisjes voor de jaren 1963 en 1964. De heer Faber was werkzaam aan een lynbaan, waar twee elektrische lorries lopen. Hieraan zitten de touwen die tot kabels getwijnd worden. Deze lorries gaan met een snelheid van ongeveer 3 km. over de rails. De bedieners lo pen ernaast. Naar alle waarschünlyk- heid heeft de heer Faber een flauwte ge kregen en is hü voor een der lorries gevallen. De lorrie van ruim twee ton reed over hem heen. Zijn collega merkte het ongeval toen de werkzaamheden eensklaps stag neerden. De heer Faber was vrywel op slag dood. Hü was gehuwd en had drie kinderen. Het Aannemingsbedrijf Wekema inder- Bruiniers te Haren (Gr.) dat al meer- daad niet, maar veel viel er aan dit dere stations voor de Nederl. Spoor- deel van het Eiland ook al niet meer wegen heeft verbouwd te bederven. Normaal wordt deze vergoeding toe gekend op basis van het aantal weke- lijkse lesuren gedurende hetwelk aan elke soort van openbare scholen vakon- derwü's wordt gegeven. Maar aangezien in onze gemeente geen openbare school voor voortgezet gewoon lager onderwys meer bestaat, is dit hier alleen vastge steld voor het gewoon-, uitgebreid- en buitengewoon l.o. De maatstaf voor de R.K. school voor v.g.I.o. ontbreekt dus. De L.O. wet 1920 bepaalt echter, dat in dit geval de gemeente de vergoeding toch kan verlenen. En B. en W. zyn tot de conclusie gekomen, dat het verzoek voor inwilliging vatbaar is. Naar hun mening is een vergoeding voor de kos ten van het onderwys in nuttige en vrouwelüke handwerken en huishoud kunde, dat aan deze school wordt gege ven, op haar plaats. Zij merken daarbü op, dat het on- derwüs in huishoudkunde, dat van de oprichting van de school af verzorgd is door een klasse-onderwyzeres, we gens ziekte van deze leerkracht van 1 september jl. tot vermoedelyk eind de cember a.s. wordt gegeven door een vakleerkracht. Daar in verband met het aanstellen per 1 sept. 1964 van een vierde leer kracht (klasse-onderwijzer) aan deze school nog overleg plaats vindt omtrent de grootte van het noodzakelyk te ge ven aantal uren vakonderwys, wensen zy' zich het oordeel over de hoogte van de bedoelde vergoeding voor zover de periode van 1 sept. tot en met 31 dec. 1964 betreft nog voor te behouden. Dit brandblusapparaten in de huizen. Maar wie weet zyn die Mr. Gelinck, officier van justitie bij de Leeuwarder rechtbank, heeft gisteren 14 jaar geëist tegen de 29-jarige boeren knecht Erntger S. uit Jinswalde, in wie de officier de hoofdverdachte ziet van de roofoverval, die op 31 oktober van het vorig jaar het leven kostte aan de 65-jarige Tetje Peenstra-Vellinga, te Nes bij Akkrum. Erntgers medever dachte, zyn 24 jarige neef Jappie K; die alles ontkent in tegenstelling tot Ernt ger die wel een bekentenis heeft afge legd, hoorde drie jaar met aftrek tegen zich eisen. De Leeuwarder rechtbank heeft zich gisteren negen uur lang met deze ge ruchtmakende zaak bezig gehouden. Bei de, (althans Erntger beweert met Jap pie samen alles te hebben beraamd en uitgevoerd), werden op hun rooftocht in de boerdery' van de oude vrouw, door haar op heterdaad betrapt, zy werd ge wurgd door Erntger, waarna een der mannen, om de sporen uit te wissen, de boerdery in brand stak. Daarna ver dwenen ze snel. Jappie K. beweert nu, dat hü op het tijdstip van de moord in bed lag, maar dit wordt door de recht bank niet geloofd. Over beide verdach ten is een psychiatrisch rapport uitge- oracht, waarin ze verminderd toereke ningsvatbaar worden verklaard. Op grond van een vermeend tekort aan be wijs en door diens ontkenning vroeg de advokaat van Jappie, mr. Schootstra onmiddellijke invrüheidsstelling van zy'n cliënt. Dit verzoek werd afgewezen. Over veertien dagen volgt de uitspraak. Haar advocaat, mr. H. J. Jonker, zal betogen, dat er sprake is van een on rechtmatige daad, begaan dooi’ de produktiemaatschappy Sapphire Films, die „Mensen van Morgen” heeft uitge bracht. Als tegenpleiter treedt op R- H. Dykstra, de directeur van maatsehappü Tuschinski, waaronder Sapphire ressorteert. Onmiddellyk na de voorpremière had de moeder al fel geprotesteerd tegen de opnamen van haar minderjarige zoon Loekie. De produktieleider Rudolf Meü- er heeft toen alles in het werk gesteld, met haar tot een minnelyke schikking te komen. Hy verklaart met stelligheid, [dat Loekie volledige toestemming van izijn ouders had om aan de film mee te werken. Door dit alles staat de verto ning van „Mensen van Morgen” in 22 bioscopen in het hele land op het spel. Loekie is namelyk een van de hoofdfi guren: de aan hem gewyde opnamen vullen een belangryk deel van de film. Technisch bezien is het vrijwel onmoge- I lijk, om hem uit het totaalbeeld weg te I snyden, aldus schrijft het Alg. Dagblad. Op buitenlands politiek gebied kon men weinig anders dan moeilykheden constateren, die vooral de laatste jaren steeds meer groeiden door de vry onbe houwen wy'ze waarop Chroesjtsjow de Chinese kwestie heeft behandeld. De eer ste reactie van velen was dan ook, dat Chroesjtsjow over Peking en zy'n aan drang een conferentie ter uitbanning van Peking te houden is gestruikeld. In stry'd met deze opvatting zou zyn, dat de Prawda schryft, dat de partij zal doorgaan met het werk voor de by'een- roeping van de internationale conferen tie, al kan deze conferentie dan mis schien zo gedraaid worden, dat er eer der een toenadering tot China dan eén uitbanning uit voort zal komen. Dat is niet duidely'k. Voorlopig kry'gen de Chinezen nog wel dezelfde verwijten naar het hoofd. Drie dagen, die de wereld hebben geschokt, zo betitelt ongetwijfeld wat over dreven een Engels zondagsblad de gebeurtenissen, die zich in de laatste dagen van de vorige week hebben opgehoopt. Wie vorige week donderdagavond de ra dio aandraaide oni naar de eerste uitslagen van de Engelse verkiezingen te luisteren, kreeg te horen, dat er belangryk nieuws uit Moskou was te verwach ten, en inderdaad, die avond kwam het bericht door, dat Nikita Chroesjtsjow was vervangen als premier en als secretaris-generaal van de communistische partij. In deze functies werd hij opgevolgd door resp. Kosigin en Brezjnjew, die tot voor kort president van de Sowjetunie was geweest. De volgende dag bleek, dat de Engelse Labourpartij een overwinning had behaald, maar van een der gelijk kleine omvang (vier zetels), dat men zich wel zorgen maakt over de stabi liteit van de regering, welke Wilson ondertussen al heeft gevormd. Vrijdag avond meldde het Chinese persbureau, dat in China een atoombom tot ont- tot wijzigingen ten was het ook een zonde, dat Chroesj tsjow kortgeleden in zyn verlangen de welvaart van de bevolking te verhogen gepleit had voor een verplaatsing van het accent van de zware industrie naar de industrie van consumptiegoederen. De ironie wil, dat hy tien jaren geleden zyn voorganger Malenkow over kwestie heeft laten struikelen. Verband met dit debat zou kunnen houden, dat hy in de loop der jaren de hoge militairen tegen zich heeft ge kregen door zijn accentueren van het raketwapen en de verzwakking van de conventionele strijdkrachten. Dit laatste werd hem kwalyk genomen. en gemoder niseerd, is nu met ons station bezig. Dit wordt ook belangryk verbeterd en aan de eisen van deze ty'd aange- zomer weer veel ge- Past- de onvoldoende sani- Het krügt een geheel nieuwe bete- nieuwe gelde entreehal met moderne loket- jachthaven en voor het campingter- ten, nieuwe kantoren, en geheel links rein. Volgend jaar zal deze situatie waar eerst de afdeling snelgoederen echter niet meer bestaan. Dan staat was, een nieuwe woning voor de res et een nieuw toiletgebouw met aller- taurateur. De afdeling snelgoederen lei moderne voorzieningen, waarvan wordt verplaatst naar de tegenwoor- de bouw woensdag 4 november a.s. dige 2e klas wachtkamer, die door de gemeente wordt aanbesteed, valt. Er komt nu één wachtkamer, En als onze inlichtingen juist zy'n, waarvoor de andere - tevens restau- zal het parkeerterrein worden ver- ratie - geheel wordt gemoderniseerd hard en komt er ook een permanen- en ook vergroot, zodat er 19 tafeltjes te woning voor de havenmeester. He- in komen te staan. De toegang naar lemaal voor elkaar is het er zo dan de treinen blyft via de entreehal lo- echter nog niet. Er ontbreken o.a. pen zoals nu, maar de uitgang komt nog altijd telefoon, benzinepomp en zoals vroeger weer rechts naast het schip- station. Ook worden alle deuren ver- er vangen door nieuwe gelakte deuren het volgende seizoen ook. Wat nu te van het fraaie Azaliehout en zal het gebeuren staat is echter al een be- gehele station, dus ook de bovenwo- langryke verbetering. ning voor de stationschef, met olie- stook centraal worden verwarmd. De restauratiekamer kry'gt een ei- geëin- gen ingang boven de kelder, in de Zeilvereniging voor- en achtergevel komen nieuwe vorig moderne ramen en boven de ingan- de gen zal een luifel worden aange- die bracht. Over Kees Brusse’s film „Mensen van Morgen” is een conflict ontstaan, dat maandag zal uitmonden in een kort ge ding voor de president van de Amster damse rechtbank. De moeder van Loe kie, de Amsterdamse volksjongen, die in de film een ongezouten verslag geeft van zyn jeugdervaringen en van verblyf in een Gronings tuchthuis voor jonge delinquenten, acht zich door deze onthullingen ernstig benadeeld. Zij heeft daarom een kort geding aange spannen, waarin zij eist dat de opnamen over haar zoon uit de film verwijderd worden. Om te beginnen met het Kremlin, het werd spoedig wel duidelijk, dat het mo tief slechte gezondheid en ouderdom maar een doekje voor liet bloeden was. Zonder een woord van dank is Chroesj tsjow de wildernis in gestuurd. Vry'dag- avond was er van slechte gezondheid geen sprake meer. Toen publiceerde het partyorgaan Prawda een lang artikel, waarin gesproken werd van de commu nistische afkeer van „subjectivisme en afwijkingen van de communistische op bouw, van nepotisme en onbesuisde plannenmakerijen, van bluffen en fraseo logie, onrype conclusies en overhaaste beslissingen en acties.” Er wordt in het artikel gesuggereerd, dat Chroesjtsjow tekort was geschoten in het naleven van het beginsel van het collectieve lei derschap en dat hy streefde naar een nieuwe cultus van persoonsverheerly- king. De raad wordt nu verzocht, te beslui ten tot de eigendomsoverdracht onder beding van grondrente van de voor de bouw benodigde terreinen aan de maat schappij Metallicus, over welke maat- schappü en verdere bouw wü in ons blad onlangs uitvoerig berichtten. De terreinen hebben een totale oppervlakte van ongeveer 24420 m2; de overdracht zal onder bepaalde voorwaarden ge schieden. Het bouwblok wordt begrensd door het Kaatsland, de Scherhemstraat, Morra- hemstraat en de Scherwolderhemstraat. De grondprijzen zy'n 16100 m2 a 19,50; 2615 m2 a 22,- en 4790 m2 a 35,- tot een totaal van 539.130,-. De genoemde maatschappü heeft zich met de prijs en de voorwaarden verenigd, biykens het reeds aangevatte begin der werkzaam heden. J Door het trottoir aan de oostzijde van de Ged. Pol plm. een me- i ter te versmallen, zal de rijweg zoveel breder worden. Aan de over- zijde wordt alleen de hoek bij kapper Postma iets meer afgerond. Dit is een verbetering voor het verkeer, vooral voor dat van de j Prins Hendrikkade naar de Lemmerweg en omgekeerd, dat hierdoor een vlottere doorstroming krijgt wat vooral nodig zal zijn als. de J nieuwe Lemmerbrug in gebruik is genomen. Voor parkerende auto's komt nu ook meer rtiimte, maar in de par- i keerregeling komt geen verande-ring. Dat blijft dus om de andere dag om en om. i Uit goede bron vernamen wij, dat te zijner tijd ook de rijweg op f het eerste gedeelte van de Singel tot aan de Hooiblokstraat op deze j wijze verbreed zal worden. Op de foto is het verschil tussen de nieuwe en de oude situatie J duidelijk te zien. tigd door zün oom, ds. F. Mooi uit Ha ren, intrede doen als predikant van de herv. gemeente van Kropswolde en Westenbroek in de classis Groningen, welke sinds 1 oktober van dit jaar zün gecombineerd. Bendriks Walter Okma werd op 4 ju ni 1936 te IJpecolsga by' Woudsend ge- b ren. Hü bezocht eerst het Christelyk lyceum alhier en studeerde theologie aan de r. universiteit te Groningen. van verzoek te leiden. Vaststelling van de werkely- ke vergoeding geschiedt eerst in volgend jaar. Voorgesteld wordt dan ook aan bestuur voor het dienstjaar 1963 een voor- voor 1964 j Vorige week signaleerden wy' een a.s. zaterdagmiddag wordt nonchalance van de T.V. die ds. Kal- den. Het wordt tevens een gezellig- I ma nog in Sneek liet wonen, maar heidsrit en daarom hoopt het f een bekend Hollands ochtendblad, zo- stuur dat de animo groot zal zün. I als hét gewoonlyk wordt aangeduid, Vooral voor niet-wedstrüdzeilers i maakte ’t daarna nog veel bonter. Dat lykt ons dit een mooie gelegenheid f sprak in zyn opgesmukte en deels ge- „ook eens wat te doen”. i fantaseerde verhaal over de fatale brand aan de 2e Oosterkade van het t dorp Sneek. Maar ja, Friesland ligt ook zo ver van Amsterdam. En de 1 verslaggever had blykbaar nog nooit van een zeil- en kernstad Sneek ge- J hoord. Aan de ry'ksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid onze stadgenoot de heer F. A. Tromp. l'.w. ,v. v x

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1