voor Ds. J. J. Kalma sprak voor ’t Nut Gemeente verkoopt geen eigendommen in verband met aanstaand kommenplan In boeken-optocht liepen veel bekende en fraaie figuren mee; zelfs Afkes Tiental Pampusbeker definitief H. de Jong Intrede kandidaat W. E. M. Honig bij Geref. Kerk te Scharnegoutum van Korte raadsvergadering Wymbritseradeel Raadsleden maakten inspectietocht IJLST WYM BRITS ER A DEEL en Redder verloor leven bij (onnodige) redding Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Gommissie zoekt naam voor jonge IJsclub te Nijland 119de jaargang nr. 88 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD goed bezocht Zeer geslaagd begin Kinderboekenweek Pippo de Clown struikelde door Sneek over Vrijen en Trouwen in het oude Friesland Fusie tussen Van der Heem IZB-tentoonstellingen werden in de A-kring Friesland (west) (Mexico) Kerknieuws Sc.-1- Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en L. de Jong's „De Bezetting” wordt op tv herhaald Geslaagd Ned. Chr. Vrouwen Bond Verkiezingen in Amerika via satelliet Relay te volgen Via de Relay-satelliet komen deze week driemaal t.v.-reportages van de Amerikaanse presidentsverkiezingen naar Europa. De N.T.S. zendt ze via Nederland 1 uit. en Indola Gegund Maandag 2 november 1964 INSPECTIETOCHT NIET VERKOPEN ETALAGEWEDSTRIJD alle GRONDAANKOOP IHHHHIHpiHHHHHHHIHIIHIHHHIIIHIH ge- van heeft, alsmede op de wenselijkheid, dat ieder, die zulke voorwerpen in zijn bezit heeft, daarvan opgave doet aan dit museum. en het Op 28 oktober werd behalve door drs. W. E. M. Honig ook met goed gevolg examen afgelegd voor de classis Sneek der Geref. Kerken door de heer J. Jel- lema Mzn., afkomstig van Schamegou- tum en thans wonende te Achterveld. De NTS heeft het voornemen de 21 af leveringen van de bekende tv-serie „De bezetting” in zijn geheel te herhalen, al dus de presentator-samensteller dr. L. de Jong. de het Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. De tijdstippen zijn vandaag en dins dagavond van half elf tot tien voor elf en woensdagavond van tien over zeven tot vjjf voor half acht. Deze laatste uitzen ding wordt voorafgegaan door een extra N.T.S.-joumaal van tien minuten en ge volgd door een samenvatting met com mentaar van Henk Neuman. Een drietal verzoeken van schoolbe sturen om medewerking van de gemeen te ingevolge artikel 72 van de Lageron- derwijswet en een verzoek van me- I vrouw M. de Vries-Miedema te Idzega, ten behoeve van de bouw van een bun galow aan de Schuttelpoel, werden in handen van b. en w. gesteld om advies. Het jaarverslag over 1963 van de NV Bouwfonds Nederlandse Gemeenten was ter inzage voor de raadsleden gelegd. aantal inrichtingen. De jaarstukken Woningstichting 1961 werden goedgekeurd. In het jaar 1961 waren 71 vooroorlogse woningen in ex ploitatie; deze leverden in dat jaar een nadelig saldo op van 11.767.38. Op de vraag van de heer Attema, of dit elk jaar zo was, luidde het antwoord: Vaak wel. Het oude woningbezit is altijd een last voor de gemeente geweest, een ver schijnsel dat zich vaker voordoet. De raad stemde in met het voorstel de woning Ysbrechtum 71a voor de som ma van 1280 per jaar aan het hoofd der school P. Bonnema aldaar te verhu ren. Nadat de begrotingswijzigingen ten aanzien van de voorschotten dorpshui zen en woningwetbouw 1964 waren goed gekeurd, deelde de voorzitter mee, dat deze week van het ministerie van volks huisvesting bericht was gekomen, dat de rijksvoorschotten voor bouw en grond zijn toegekend. De eerste avond van de Maatschappij Fries Museum op dit gebied tot Nut van ’t Algemeen, dep. Sneek, die woensdag j.l. in De Wijnberg werd gegeven, mocht zich in een ruime be langstelling verheugen. Ds J. J. Kalma sprak over „Vrijen en Trouwen in het oude Friesland.” DE OPTOCHT Tegen vieren werden de kinderen on rustig: Gaan we nu in de optocht? Ou ders legden een laatste hand aan zelf gemaakte kostuums, een schoorsteenve gertje uit het zangspelletje werd met een paar handgrepen veranderd in Prik- kebeen, want wie mee wilde lopen moest een persoon uit een boek voorstellen; Daar stond een heel zwierig gelaarsd Katje met prachtige cape om de schou ders, een moederlijke Afke met haar jongste in de armen en negen kleinen om haar heen; daar was een schattige Niku, de zigeunerjongen, Heidi en Peter, In Sneek is zaterdagmiddag de Kinderboekenweek met een zeer geslaagde kinderoptocht geopend. Vooraf waren in de jeugdleeszaal al veel bekende kin- derboekenfigurfen verzameld om de Blauwe Boekanier, een berucht zeerover, waarin de feestvierende kinderen tot hun vreugde hun eigen juf van de leeszaal herkenden. De zeerover mocht er vervaarlijk uit zien met zijn zwart lapje voor het oog, hij kon toch ook fleurig dansen en zingen en bracht meteen de stem ming erin. Onder zijn leiding en met fluitspel van Pia - Jan voerde een groepje fijn ver klede kinderen het spelletje „De Toverfluit” op, waarbij heerlijk gedanst en gezongen kon worden. Daarna was er hersengymnastiek met vragen over kin derboeken, die over het algemeen goed beantwoord werden; een meisje dat veel op Swiebertje leek, bleek een heel goede balletdanseres te zjjn. Daantje met de baard en een pijp met echte tabak erin. In het plotseling tu mult, misschien wel omdat Sint Piet verschenen, raakte buiten in smalle straatje, raakte Pinkeltje zijn Plnkelotje kwjjt, maar toen de deur van de leeszaal geopend werd, warerr paartjes en groepen gelukkig weer com pleet en kon de stoet opgesteld worden. Van alle kanten kwamen nu nog ge kostumeerde kinderen aangelopen: De De 33-jarige ongehuwde sloper, H. de Vries uit Muntendam is zaterdagavond om het leven gekomen toen hij uit een brandend café een achtjarig meisjes wil de redden, dat volgens omstanders nog binnen was, maar dat achteraf zich niet in het huis bevond. De brand is waar schijnlijk ontstaan door kortsluiting. Op het gerucht dat er nog een meisje van acht jaar binnen zou zijn, is de slo per, die zich onder het publiek bevond, door een raam naar binnen gegaan. La ter bleek dat het kind met de overige gezinsleden was meegegaan. Toen dit duidelijk was geworden, nam men aan, dat de heer De Vries het huis alweer had verlaten. Later vond de brandweer echter zijn verkoolde lichaam. In ons vorig nummer konden wij nog melden dat kandidaat W. E. M. Honig uit Amsterdam zondagmiddag 15 no vember a.s. intrede zal doen als predi kant van de Gereformeerde Kerk van Scharnegoutum, waar hij beroepen is in de vakature van ds. S. J. Verveld, die op 29 maart van dit jaar naar Drijber (Dr.) is vertrokken. De bevestiging ge schiedt in de morgendienst door zijn broer ds. C. J. Honig, evangelisatie-pre- dikant te Rotterdam-Delfshaven. Hierna werd de raad in twee secties verdeeld, die op inspectietocht zouden gaan. Onder leiding van wethouder Ger- brandy gingen de heren Veldhuis, Vis ser, Ozinga, Couperus, Gerding en Brou wer, terwijl ook nummer acht aan hen werd toegevoegd om de ploeg compleet te maken (de afwezige heer Nauta), maar dat was dus zuiver formeel. Met wethouder Jouwsma gingen mee de he ren Grondsma, Miedema, Westra, Atte ma, Galema en Beuckens. De tocht per ZWH-bussen duurde tot ongeveer 5 uur; in Blauwhuis werd een maaltijd gebruikt. De heer B. J. Graatsma alhier slaag de aan de rijksuniversiteit te Gro ningen voor het artsexamen, eerste ge deelte. Het voorstel om in Oppenhuizen 5800 m2 grond aan te kopen voor 1,75 per m2, waarop de geprojekteerde verbin dingsweg van het rondwegje bij de nieu we kleuterschool tot de ger. pastorie loopt, werd z.h.s. aanvaard, evenals dat tot eervolle ontslagverlening van de heer C. de Jong, brugwachter te Woudsend; de begrotingswijziging van de Gemeen telijke Instelling voor Sociale Zorg voor de dienst 1963 wérd goedgekeurd. De subsidie van de gemeente wordt nu ge raamd op 166.734.76,-, een stijging mej 28,519.25,-. Het aantal verzorgde- verpleegde bejaarden is toegenomen van 48 tot 65, waaronder 5 echtparen en het aantal andere te verplegen personen steeg van 6 tot 9. Ook bleken de ver- pleegkosten te zijn gestegen voor een vandaag of morgen is; het kommenplan wordt opgemaakt door de stédébouwkun- dige de heer Bügel; zodra de uitbrei dingsplannen gereed zijn, kan het kom menplan worden opgemaakt. Maar daar komt nog heel wat bij kijken. De tim- merfabriekplannen staan los van dit kommenplan; u hoort er nog wel van. De heer Brouwer had ook gevraagd of het niet verstandiger was, de steeg toch te verkopen, waarop de voorzitter hem verwees naar de uiteenzetting in het voorstel. „Dus geen verkoop van eigen- dommen der gemeente, die moeten we houden.” Deze week hebben de boekhandelaren nóg een wedstrijd uitgeschreven. In de etalages van de boekwinkels staan voor werpen, waar de kinderen titels van boeken uit moeten raden. In de winkel kun je formulieren vragen. In de jeugd leeszaal staan de ingezonden werkstuk jes, tekeningen, enz. uitgestald. De Mui- derkringleden die er aan hebben mee gewerkt, worden morgenmiddag (dins dag) om half vijf in de jeugdleeszaal verwacht voor de prijsuitreiking. De Optocht-prjjswinnaars: 1. boekebon 10,-: woonwagen van zi- geunerkoning Jelle Remery en zijn troep; 2. idem ƒ5,-: Salomon uit Paulus de Boskabouter en Ineke Geerding; 3. idem 3,50 Gelaarsde Kat Anja Vlas- kamp; 4. idem 2,50 Daantje met de baard Marja de Boer; 5. idem 2,50 Roodkapje met de wolf Adrie Wierdsma; 6. idem 2,50 Heidi en Peter Hillie Dou- n.a met Gerrit Breeuwsma en hun geitje. Overige prijzen: Paulus de Boskabou ter Japke Doevendans; Pinkelotje en Pinkeltje Aatje Dijkstra en Theo; Sint en knecht Gijsbert Terlaak Poot en Zaterdagavond werd in een vergade ring van de Sneker Pampusclub de uit slag bekend gemaakt van de beste re sultaten in het afgelopen seizoen. Hier uit bleek dat de heer H. de Jong met 164,5 punten aan de kop stond en daar door definitief in het bezit is gekomen van de prachtige wisselbeker die in 1954 voor het eerst is verzeild en werd aangeboden door de heer A. M. Sustring. H. de Jong won nu voor de 5e maal, terwijl K. Jissink hem driemaal en H. Bakker en P. de Jong elk tweemaal tij delijk in hun bezit hebben gehad. De volledige uitslag van het afgelopen seizoen is als volgt: 1. H. de Jong 164,5 punten, 2. K. Jis sink 142,1, 3. H. Bakker 130,1, 4. P. de Jong 126, 5. H. Jongejans 116, 6. D. de Haan 106, 7. H. Dpnker 104, 8. Girisch 59, 9. M. v. d. Werf 53, 10. A. M. Sus tring 46, 11. W. Hoekstra 44, 12. Strelin 38, 13. Scheper 28, 14. De Vries 6. Het ligt in de bedoeling in het komen de seizoen weer een wisselprijs te la ten verzeilen en wel over 17 wedstrij den, waarvan 5 aftrekbaar zullen zijn. De oefenwedstrijden in het begin van het afgelopen stizoen waren een volle dig succes. De heer A. M. Sustring bleek toen de snelste te zijn en behaal de over zeven wedstrijden 30 pnt., ge volgd door K. Jissink en H. de Jong bei de met 26 pnt., P. de Jong 21 en H. Donker 17 pnt. Ook het volgend jaar zullen weer zulke wedstrijden worden gehouden. De Seriewedstrijden werden gewonnen door H. de Jong, terwijl H. Bakker beslag legde op het kampioen schap van de N.N.W.B. ’64. Aan het bestuur van de K.Z.V.S. zal worden gevraagd, nu er in de seriewed strijden één maal gestart wordt, een zandloperbaan uit te zetten, inplaats van een veel te kleine route 5x te zeilen. De voorzitter deelde mede, dat er mo- Donderdagavond jl. hield de vorig jaar opgerichte IJsclub te Nijland en omstreken haar eerste jaarvergadering, waarin voorzitter S. Hiemstra meer dan veertig leden het welkom kon toeroepen. Een bewijs, dat er voor deze jongste vereniging in het dorp wel belangstel ling bestaat De heer Hiemstra memo reerde de reeds vroeger gedane pogin gen Nijland een ijsbaan rijk te doen wor- den en in verband daarmee de steun welke bij de in de vorige winter gehou den hardrijderijen van het onderwij zend personeel is ondervonden. De secretaris de heer E. Kooistra liet in zijn eerste jaarverslag de onderschei dene aktiviteiten van de jonge vereni ging de revue passeren. Zij telt momen teel 310 leden, onder wie 43 adspirant- leden. Volgens het verslag van de pen ningmeester de heer D. Th. Posthuma waren de inkomsten totaal 587,90 en de uitgaven 321,36, zodat er een batig sal do was van 265.54. Nadat ook dit verslag was goedge keurd, vertoonde de heer Tj. Koopmans van Folsgare als attractie een film, waarin de vergadering de vorig jaar ge houden hardrijderijen nog eens zag en verder eenden voeren in de winter, mooie wintergezichten in de natuur, het bloe mencorso te Lippenhuizen, de volksver maken dit jaar in Nijland gehouden, de fokvee-tentoonstelling te Leeuwarden en opnamen in het buitenland. Na deze prachtige onderbreking van de agenda werd een huishoudelijk re glement, bestaande uit 24 artikelen, be handeld en zonder ingrijpende wijzigin gen goedgekeurd. De uitbreiding van het bestuur kreeg daarna haar beslag door het benoemen van de heer M. Bon nema. Besloten werd de contributie ge lijk te laten als vorig jaar en er werd een commissie benoemd voor het zoeken van een passende naam voor de club. Wie de waarheid spreekt, zon digt niet, maar veroorzaakt onge mak. Onder leiding van haar presidente mevr. E. Bootsma-Jonkman kwam de afd. Nijland van de N.C.V.B in maan delijkse vergadering bijeen. Na de ge- b likeljjke opening hield de presidente een meditatie over Psalm 75, waarna mevrouw Streekstra-Klaarhamer een causerie hield over „Eenzaamheid”. Zjj had een aandachtig gehoor. Er werden drie nieuwe leden ingeschreven. SPEC IALE PRIJS Dan is er nog een jongen die een spe ciale prijs krijgt, en dat is Jaapje de Jong. Hij heeft als Pippo de Clown de mensen zo laten lachen en hij heeft zo dapper gelopen en gestruikeld op zijn enorm grote en zware schoenen, dat hjj met algemene stemmen de publieks prijs gekregen heeft. De prijzen kunnen opgehaald worden vanaf vrijdag in de jeugdleeszaal. H.H. Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract handels- adv.) lager. Abonnementsprijs t3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per hall jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Natuurlijk ontbreken op zo’n kinder- boekenweekfeest de vertellingen niet. Wat kon die Blauwe Boekanier mooi vertellen, al schoof hjj wel eens even het zwarte oogklepje omhoog als hjj een oogje in het dikke verhalenboek wil de werpen. Wie over die Boekanier wat meer wil weten, over zijn leven als zee rover, moet in de kinderboekenweek in een van de boekwinkels een boek ko pen; hij krijgt dan als geschenk het boeiende boekje dat Tonke Dragt ge schreven en getekend heeft over zijn avonturen. menteel 14 actieve pampuszeilers staan ingeschreven. Er zit dus bloei in de club. Hier tegenover staat evenwel dat H. Bakker, na 20 jaar actief aan de wedstrijden te hebben deelgenomen, de tjjd gekomen acht met wedstrijdzeilen op te houden en het wat kalmer aan te doen. Na de rondvraag waar druk ge bruik van Werd gemaakt, sloot- de voor zitter deze goed gezochte vergadering. De raad kon akkoord gaan met het verzoek van de bijzondere school te Gauw een stofzuiger en dompelaar aan te mogen schaffen met medewerking I van de gemeente; ook schaarde zij zich achter het voorstel van b. en wi afwij zend te beschikken op een verzoek van de heer Finnema te Woudsend no. 18, een gedeelte van de steeg tussen de i panden Woudsend 18 en 19 te mogen ko pen; wel werd toegestaan de gewenste doorloop via de steeg te mogen gebrui ken, zodat aan het door betrokkene be oogde doel tegemoet kan worden geko men. In verband met de wenselijkheid gemeente-eigendommen niet te verkopen wegens het aanstaande kommenplan, om tenslotte in Woudsend licht en ruimte te I scheppen, moeten deze eigendommen door i de gemeente niet verkocht worden. Dit I op ’n vraag van de heer Couperus, die er ook nog op aandrong, met dit kommen- I plan op te schieten, en die vroeg wat de plannen met de oude timmerfabriek van De Jong zijn. Voorzitter J. van Bout zei, dat het plan geen kwestie van jongens met hun boot De Kameleon wa ren present, Sjors en Sjimmie, verschil lende Dik Trom-men, en over al dat fleurig gedoe klonk de bel van de prach tige met veel fantasie gemaak e zigeu nerwagen die vol zwervers zat. Van vier tot vijf trok de kleurige fees telijke stoet door de binnenstad, vooraf gegaan door het tamboerskorps van „Vlug en Lenig”, dat zorgde voor 'n pit tig stukje muziek. Nu is er wel eens geklaagd, dat Sneek geen goede optocht kan „leveren”, maar ik moet eerlijk zeggen, dat ouders en kinderen voor deze optocht heel erg hun best hadden gedaan en dat ze tot heel goede resul taten zijn gekomen. Mogelijk werkte de opdracht, boekenfiguren uit te beelden, ook wel inspirerend - hoe dan ook, veel mensen groten en kleinen, hebben met veel genoegen de stoet langs zien trek ken. Aardig was, dat voor elke boekwinkel even halt gehouden werd, de jury kreeg De plannen tot samenwerking tussen Van der Heem N.V. en Indola N.V. heb ben zodanig voortgang gemaakt, dat algehele overeenstemming is bereikt over het fusioneren van beide bedrijven. De nieuwe overkoepelende combinatie zal de naam Indoheem N.V. dragen. Aan aandeelhouders van Van der Heem N.V. en Indola N.V. zal worden aanbevolen hun aandelen om te ruilen in de navolgende verhouding: ƒ1000,- aandelen Van der Heem N.V. in 800,- aandelen Indoheem N.V. en 1000,- aan delen Indola N.V. in 1000,- aandelen Indoheem N.V. Het is een boeiende voordracht worden van deze kenner bij uitstek van de Friese geschiedenis. Achtereenvol gens kwamen ter sprake het vrijen (in de zin van dingen), de verloving en de huwelijkssluiting. Centraal stond vol gens de spreker de verloving, die, zoals de volkszede het wilde, als het eigenlij ke huwelijk gezien werd. Ds Kalma wees op bepaalde opvattingen, met name in Saksische streken van ons land, die steu nen op deze volkszede, en bracht in dit verband ook het huwelijksformulier van de Nederlandse Hervormde Kerk ter sprake. Uitvoerig werd stilgestaan bij oude volksgebruiken en bij de voorwerpen die daarop betrekking hadden, zoals de „'motte”, de „Ferdinand en Isabella” en vele andere. Na de pauze werden een vijftigtal dia’s vertoond van schilderijen van Jan Steen en van deze voorwerpen, die een aardige illustratie waren hetgeen Ds Kalma had verteld. Tenslotte wees Ds Kalma nog op unieke collectie voorwerpen, die De route leidde langs Oppenhuizen, waar het kleedhokje voor het onlangs in gebruik genomen voetbalveld in aan bouw is; door de Lege Geaën, Scharne goutum, Ysbrechtum (waar zoveel be langstelling bestaat voor de particulie re woningbouw), Tirns, Nijland, Fols gare, Oosthem, Wolsum, Blauwhuis, Ou- dega (het’ nieuwe schoolgebouw), Gaastmeér (ruilverkaveling wegen Sneek-Koudum en door Kaappolder), Heeg en. Woudsend, in welke laatste plaats het dorpshuis waarschijnlijk op 10 december geopend zal worden. Vrijdag kwam de raad van Wymbritseradeel reeds om acht uur 's ochtends in vergadering bijeen. Nadat de elf punten tellende agenda in ruim twintig mi nuten afgehandeld was, maakte de raad een inspectietocht door de gemeente voor de begroting voor 1965. De heer Nauta was wegens ziekte verhinderd een en ander bij te wonen. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen, nadat de notulen, op een rectificatie op verzoek van de heer Gerding na, waren goedgekeurd. In de kinderoptocht ter ere van hun boekenweek, ontbraken natuurlijk Sin terklaas en zijn knecht ook niet. De goe de Sint had een knechtje, dat nog zó piepjong was, dat zijn huid nog niet he lemaal zwart geworden was... Wat het tweetal dat erachter loopt, voorstelt, spreekt voor zichzelf. Ze had den er allemaal veel plezier in, en de groten op de trottoirs niet minder. vriendje; Niku de zigeunerjongen Ste ven de Jong; Heidi en Peter Janneke Miedema en vriendje; Sjors en Sjimmie Petra Brandsma en vriendje; Gelaars de Kat Robert Jan Feith; het paard van Inio Anneke Bakker; de bakker uit de Soete Suikerbol Ronald van der Werf; Appelsnoesje Truusje Hagen; De laat ste reis van Steven Glas Harm Stoelin- ga; Afkes Tiental, uitgebeeld door Rie- nie Jellema, negen kinderen en een pop! Wynand Elisa Maria Honig werd op 4 april 1934 uit een doktersgezin te Am sterdam geboren. HU bezocht eerst het gereformeerd gymnasium in zijn geboor testad, waar hij verder ook nog aan de Vrije Universiteit studeerde en in juli 1959 zijn kandidaats- en op 6 juli van dit jaar ook nog zjjn doctoraal examen theologie aflegde. Na zijn kandidaatsex amen in juli 1959 is de heer Honig, die in december van het vorige jaar na praeparatoir examen door de classis Amsterdam was beroepbaar verklaard in de Gereformeerde Kerken in Neder land, nog ongeveer vijf jaar werkzaam geweest als leraar godsdienstonderwijs aan het „Christelijk Lyceum Amsterdam- West” te Amsterdam. Woensdag 28 ok tober 1.1. werd de heer Honig door de classis Sneek peremptoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de bediening der Sakramenten in genoemde Kerken. Kandidaat Honig is getrouwd. Zijn vrouw is te Bussum geboren en was voor haar trouwen werkzaam als maatschap pelijk werkster. Door de N.V. Bouwfonds Ne,d. Ge meenten is de bouw van een woning te Scharnegoutum voor de heer R. K. Mejjer te Sneek gegund aan Aannemings- mij. Gebr. Dalstra te Heerenveen. dan gelegenheid om de kinderen te be oordelen. Het was moeilijk, de prijzen toe te kennen. Gelukkig kregen allen, na een laatste défilé langs het stadhuis en de leeszaal een zakje of rolletje snoep - en bovendien was het al een feest, aan de optocht deel te nemen. Zo is dit kinderboekenweekfeest in al le opzichten geslaagd. We hopen van harte, dat de organisatoren - de boek handelaren ook een volgend jaar weer een optocht op het programma zullen plaatsen. Het resultaat zal dan vast nog beter zijn, want al doende leert men. De tentoonstellingen individuele zelf bescherming, welke in de maanden sep tember en oktober in de A-kring Fries land a (west), omvattende de gemeen ten Gaasterland, Wymbritseradeel en Wonseradeel, zijn gehouden, zijn in to taal door 2495 personen (1635 volwasse nen en 868 jeugdigen) bezocht. Op de to tale bevolking van deze gemeenten is dit een percentage van 20. Dorpsgewijs was het bezoek in Wym britseradeel: Tirns 140, Oosthem-Nijezjjl 125, Gaastmeer 115, Nijland 115, Schar negoutum c.a. 145, JutrUp-Hommerts 115, Gauw c.a. 120, Oudega 145, Blauw huis 200, Oppenhuizen 85, IJSbrechtum 65. In de dorpen Scharnegoutum, Blauw huis en, Burgwerd is als direkt gevolg van de tentoonstelling de aktie „Door vrouwen aan vrouwen één op vijf” ge start. In enkele andere dorpen zal deze aktie waarschijnlijk binnenkort ook kunnen beginnen. SNEEKER NIEUWSBLAD

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1