Vertegenwoordigers van Nederlandse Bioscoopbond bij Paus Paulus Vi Fleurige opvoering van De fleurige Froulju fan Windsor Johnson gekozen tot Amerikaanse president Waterpoort - krabbelt Hü IJLST WYMBRITSERADEEL en van BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van - de gemeenten SNEEK, Sinterklaasaktie voor zieken en beiaarden S 119de jaargang nr. 89 Donderdag 5 nov. 1964 In Jutrijp auto te water JJ 55 s» Wielrijdster aangereden: verleende geen voorrang (Cuba') Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT „Zon in de schoorsteen*’ Waak over uw gezondheid! en DR! JFHOUTS NIEUWSBLAD Aanbestedingen toiletgebouw bij nieuwe Jachthaven s s Friesche scholen gaan grafische kunst zien SNEEKER NIEUWSBLAD de Zaterdagmiddag om een uur of half verwijderen. nogmaals: RAPPORT OVER CHROESTSJOV JJ bouw aan het Kleinzand zouden op- ,,Nij Nazareth’ Ier bjj de Groningen-Lemmer Stoom- Dat een goed bedoelde waarschu- DE 'I.L.F. DE GAULLE DREIGT HHIIIHHIItlIllHlillHHIHIHHIHIIHHHIHI het oude X en in Andringa, Folsgare Dat uur Ook de S Versciujnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor vooi admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. W91. een de nieuwe Lemmerbrug. De volgende J. Vorige week donderdag onthulde H. Halbert- de vreemde vondst van Dinsdagmorgen omstreeks tien uur bot sten even voorbij de tweede brug vanaf Sneek een vrachtwagen en een nieuwe Volkswagen 1500 op elkaar. Dit gebeur de doordat de vrachtwagen wilde op draaien naar het binnenpad in Jutrfjp en daarbij nog al een ruime bocht nam. De bestuurder van de achter hem rijden de Volkswagen heeft daardoor waar schijnlijk gedacht dat hij naar links zou afslaan want hij wilde hem rechts pas seren. Doch op dat moment zwenkte de vrachtauto paar rechts waardoor een bot sing onvermijdelijk werd. Na de botsing schoot de Volkswagen het water in, doch de bestuurder was er tijdig uit en kwam daardoor met de schrik vrij. Zijn auto liep echter veel blikschade op. De vracht wagen kon op eigen kracht verder rijden. Wanneer amateurs een stuk van Shakes peare gaan opvoeren, kunnen zij van twee dingen verzekerd zijn: een opgave die hoge eisen stelt aan spelers en regis seur, maar aan de andere kant de vreug de van bezig te zijn met waarachtig to neel. In de opvoering die wü gisteravond zagen in het Amicitïatheater, waar de Krite Snits voor het voetlicht trad met „De fleurige Froulju fan Windsor”, in de Friese vertaling van Geert Jonkman, was men er op uitstekende wijze in ge slaagd de moeilijkheden van een Shakes- peareopvoering te boven te komen, ter wijl het plezier aan het stuk zelf voort durend op overtuigende wijze bleek uit het vuur waarmee werd gespeeld. Het was een feestelijke en fraaie uitbeelding, waarvoor W’ij in de eerste plaats de re gisseur: pater Piron uit Witmarsum, er kentelijk mogen zijn. Wat hij. zonder een Shakespearetraditie als bv. Diever kent, met deze amateurs heeft klaargespeeld, is bewonderenswaardig. moet worden. Ook vervoer moet op deze wijze worden aangevraagd en komst op een ander tijdstip worden opgegeven. Het wordt U dus zo gemakkelijk moge lijk gemaakt en bovendien gebeurt dat allemaal in Uw eigen belang. In het be lang van Uw eigen gezondheid. Uw kost baarste bezit. en lagedruk brandspuit welke de gemeente Dinsdagavond omstreeks half zeven i de Onder het motto „Zon in de schoor steen” is in Nederland en België weer de jaarlijkse Sint-Nicolaasaktie gestart voor chronisch zieken en gebrekkige be jaarden. Deze sympathieke aktie is een onderdeel van het geheel der Zonne- bloemaktiviteiten. In 1963 werd een re- cord-aantal van pakketjes voor genoemde Wanneer het enigszins mogelijk was, heeft men belangrijke internationale ini tiatieven laten rusten tot na de verkie zingen. De weg is nu vrij, al kan men niet zeggen, dat alle overleg heeft stil- 'legen. Vorige week hebben wij al ge meld, dat Gordon Walker, de nieuwe so- i'alistische minister van buitenlandse za ken van Engeland, zijn Amerikaanse col lega Rusk heeft bezocht en dat beide ministers voornamelijk over de M.L.F. hebben gesproken: de kernvloot van de N.A.V.O., bemand door ploegen samen gesteld uit diverse nationalititen. Enge land is met nieuwe variaties gekomen en het Amerikaanse antwoord daarop is ge weest, dat het -werleg ook nog w-’ na het einde van het jaar 1 n voortduren, nadat eerst eind december was genoemd als het ogenblik, dat piles in kannen en kruiken moest zijn, desnoods met alleen de Ver. Staten en West-Duitsland als deelnemers. gevaarlijk en slaat nog meermalen toe. De tuberculose moet daarom onvermin derd worden bestreden. Hij moet geen kans krijgen en reeds in het prilste begin worden opgespoord, als zijn slachtoffer zich zelf nog nergens van bewust is. Een prachtig en doeltreffend middel daartoe is het bevolkingsonderzoek da? regelmatig om de twee jaar ook in onze stad wordt gehouden. Dit jaar van 5 :ot en met 25 november en zoals alle vorige keren weer in het Gerechtsgebouw. Op de oproepkaart welke tijdig wordt toege zonden staat do tjjd vermeld waarop men aanwezig moet zjjn. Maar het is moge lijk dat die tijd iemand niet past. In dat geval kan men op andere tijdstippen ko men, eventueel van 9-12, 1.30-5.30 en van 6.30-8 uur. En kan men niet naar het Gerechtsgebouw lopen en heeft men geen andere mogelijkheid er te komen dan kan men een aanvraag voor vervoer in- Het nieuwe behaagt en voldoet. De keuze van dit blijspel lijkt ons zeer gelukkig. We zouden het een klucht in de gedaante van een blijspel kunnen noemen. Zonder enig bezwaar kan men de types dik aangezet op het toneel bren gen, want ook Shakespeare heeft er in dit geval vrolijk op los geschilderd. Fal- staff is een ongegeneerde genotzoeker, eigenlijk maar een zwakke echo van de geestige Falstaff uit Koning Hendrik IV. Hij is omgeven met een grote stoet van fleurige, weinig diepzinnigheid zoekende figuren, die de oude schurk eens gevoe lig afstraffen, maar ook van ophouden eri vergeven weten. Een stoet van kluch tige typen, maar dan wel met de mees terhand van Shakespeare gehanteerd, zo dat deze bonte stoet ons geen ogenblik verveelt. Bjj een zo lange lijst van spelers neme men het ons niet kwalijk als wjj niet allen vermelden. Falstaff werd door R. H. Ferwerda keurig zodanig voor ons neergezet, dat wij de oude wellusteling toch niet al te onsympathiek vonden. Mevr. W. de Bruin-Sytsma en mej. G. Miedema hadden het genoegen de arme man er op hun handige wijze driemaal tussen te nemen, hun niet al te boos aardige lach was het antwoord op de mis schien nog meer van zelfingenomenheid dan van begeerte overlopende Falstaff. J. M. Alkema was de jaloerse en A. van Hattum de rustige echtgenoot. Een ont stellend gek doktertje werd gespeeld door van u? Wanneer u één van de tienduizenden chronisch zieken of een eenzame gebrek kige bejaarde wilt verrassen, schrijf dan aan de Centrale Zonnebloempost in Leeu warden onder bijsluiting van een post zegel van 15 cent. U ontvangt van de Zonnebloem nadere gegevens, zodat u een pakje overeenkom stig zijn bestemming kunt klaarmaken. Het gaat hier niet om dure cadeaus, maar om een nuttig, aardig geschenk Gezondheid is het kostbaarste bezit. Dat is een van de weinige dingen waar we het allen over eens zjjn. Daarom moeten wij die schat behoeden en zo mogelijk voorkomen dat er door een of andere belager een aanslag op wordt ge pleegd. Een van die belagers is nog al tijd de tuberculose. Wel maakt deze ziek te niet meer zo veel slachtoffers ais voorheen, toen hij als volksvijand no. 1 gebrandmerkt was, maar hü is nog even Geheel in overeensiming met de ver wachtingen heeft het Amerikaanse volk dinsdag in de stembus zijn vertrouwen gegeven aan de democi tische kandidaat voor het presidentschap, waardoor pre sident Johnson die vorig jaar november de vermoorde president Kennedy was opgevolgd, voor vier jaren in zijn ambt wordt bevestigd. De campagne is bij zonder fel en niet zo netjes geweest. Aan de republikeinse zijde werd de strijd ge voerd door senator Goldwater, waardoor voor het eerst niet een v ij progressief gerichte kandidaat uit de oude noord oostelijke staten de partij leidde, maar een extreem conservatieve figuur uit het zuiden, die zijn aanvallen vooral richtte op wat hij de sociaV'^sche koers van de democratische regering noemde. D."' ronder verstond njj de belangstel ling voor de sociale zorg, die tot uit drukking is gekomen in Kennedy’s wets voorstel ”oor medische hulp aan ouden van dagen, en die onder Johnson heeft geleid tot een wetsvoorstel ter bestrijding van de armoede. Goldwaters actie -ras er oc’ t "en gericht, dat de federale re gering in Washington voortdurend meer macht ging krijgen, waardoor de rege- r’ngen van de deelstaten hun macht za gen linken. Dat was zijn jornaamste bezwaar tegen de wet op de burgerrech ten, die negers en blanken gelijke rech ten waarborgt. Deze zaken moeten de staten maar zelf regelen, was de stelling van Goldwater, die vooral zijn aanhang in reactionaire en kortzichtige kringen vond. Te veel macht in het binnenland, te weinig macht tegenover het communis me, meende Goldwater, die het een goede leuze vond Johnson te verwijten een slap pe houding tegenover het communisme te aanvaarden. Beroering wekte in de campagne nog de opmerking van Gold water, dat hij de militaire commandan ten het beslissingsrecht wilde verlenen om kernwapenen te gebruiken, dat tot nu toe uitsluitend het recht van de pre sident was en volgens de democraten moet blijven. Mej. H. Dijkstra wonende in de Graaf Adolfstraat te Sneek werd gisteravond omstreeks 7 uur door een Volkswagen bestuurd door P. F. uit Workum en ko mende uit de richting Joure, aangere den toen zij per fiets vanuit de Gr. Adolf straat rijksweg 43 wilde oversteken. Zü zag de auto wel aankomen en meende dat ze er nog wel voorlangs kon; ze ver leende geen voorrang, door de auto en tegen de grond gesmakt. Door een snelle reactie echter van de chauffeur, die bliksemsnel naar rechts uitweek, liep het ongeluk nog vrij goed af. De auto werd licht beschadigd. Dok ter Dethmers verleende eerste hulp en bracht mej. Dijkstra voor onderzoek naar het ziekenhuis. Haar rechterarm is gebroken, verder is haar toestand vrij goed. Mej. Dijkstra verblijft nog in het ziekenhuis. De M.L.F. dreigt het centrale punt in de Westelijke politiek te v orden, n” voort durend duidelijker wordt, dat voor pre sident De G'aulle deze M.L.F., dit geïnte greerde bondgenootschappelijke wapen, dat Amerika en Europa hecht en onher roepelijk atn elkaar moet binden, een reden dreigt te worden om de gehele Westelijke samenwerking, in de N.A.V.O. en in de E.E.G. overboord te gooien. Zijn argument hierbij is, dat de M.L.F. ntet Europees is, verhindert dat de Euro pese landen waarlijk Europees worden en dat dit de vrijheid en onafhankelijk heid van Frankrijk bedreigt. De dreigen de klanken uit Parijs nemen in kracht toe. Vorige week konden v.ij melden, dat De Gaulle heeft gedreigd uit de E.E.G. te treden, wa’eer op 15 december geen gemeenschappelijke graanprijs is vast- Onder druk van de geschrokken com munistische partijen buiten Rusland heb ben de nieuwe machthebbers een docu ment opgesteld, waarin de kritiek op Chroestsjov helder wor-’t samengevat. In de betrekkingen met het buitenland wordt hem verweten door de Cubaanse crisis het prestige van de Sowjet Unie te heb ben geschaad, door zijn joërse taktiek b t verschil met China op de spits te hebben gedreven, door ‘aktische fouten de nagestreefde economische integratie in het Oosteljjk blok te hebben belem merd. Zijn binnenlandse economische po litiek, met het wisselen tussen centra lisatie en decentralisatie wekte verwar ring. Mislukkingen op het gebied van de landbouw en de woningbouw zijn aan hem te wijten. Zijn idee, dat de zware in dustrie verminderd kon worden ten op zichte van de industrie voor de consu ment, wordt gevaarlijk genoemd. Per soon erering en bevoorde’’ng van fami lie en vrienden behoren ook tot de klach ten. Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bjj contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per hall jaar. Franco p. post t 4.50 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Speurder heeft zondagmiddag met een motorboot nog even een tochtje over het meer gemaakt. Het was op hoe gruwelijk het water door olie en drijvend hout vervuild wordt. C„’.. Naast een korte algemene rede ge bruikte de Paus de tjjd om met enige delegatieleden persoonlijk te spreken. Hiertoe behoorden ook de vertegenwoor digers van de Bioscoop-Bond. Z.H. ontving de leden van de delega- tie die ter gelegenheid van het interna tionale filmcongres „Mifed” naar Ita lië waren gekomen, in de troonzaal. Hü sprak hen toe in het Frans en wees op het grote belang van het bioscoopthea- werd gegrepen O officiële’ overdracht in het stadhuis plaats vindt. Ondanks de drukte die het concilie voor hem meebrengt, ontving Paus Pau lus VI een dezer dagen toch een kleine delegatie uit het internationale bios coopbedrijf in particuliere audiëntie. Onder hen bevond zich ook onze stad genoot de heer Joh. Miedema, voorzit ter van de Nederlandse Bioscoopbond en vice-president van de Union Interna tionale de l’exploitation cinematografi- que, en tevens gedelegeerde voor de Benelux in het Bureau International du Cinema. De heer Miedema was vergezeld van zijn echtgenote en de heer J. G. J. Bos man, directeur van de Nederlandse Bioscoopbond. gesteld, nu kan men horen, dat het even zeer het einde, van de E.L.G. zou zijn, wanneer Frankrijks bondgenoot West- Duitsland met Washington zou gaan sa menwerken en daarmee uitdrukking zou "even aan zijn on-Europcse houding. De Gaulle heeft Engeland per slot van re kening uit de E.G. gehr den wegens zijn on-Europese houding, d.w.z. samen werking met de Ver. St." In 1969 wordt de mogelijkheid geopend, dat la. en uit de N.A.V.O. kunnen tre den Zoals de zaken nu liggen, is er een wel vriéndelijk vlotte cans, dat I rankrpk zal drei 1 r>„ n de?e stap te doen, al maakt het in de praktijk weinig verschil, aangezien Frankrijk nu al weinig deelneemt aan gemeenschappelijk overleg en gemeen schappelijke commando’s. HANDEL MET RUSLAND toenadering tot de Ver. Staten zocht, be- maar niet té vrien delijk tegenover De’Gaulle te kunnen zijn. Hü begreep ook, dat hij, wanneer hü in derdaad to' positieve op' isingen in Euro- in pa wenste te komen, in de eerste plaats contact met de Ver. Staten en West- Duitsland moest zoeken. Vandaar de ver mindering van de aanvallen op Bonn in de Russische pers, vandaar zün bezoek aan Bonn, dat voor volgend jaar was aangekondigd. De nieuwe machthebbers nemen een afwachtender houding aan te genover de ontspanning met de Ver. Sta ten. De aanvallen op Bonn zün weer her vat en de vriendelükheid tegenover De Gaulle als mogelüke wig in het Westen is sterk gestegen. Gistermorgen is namens het gemeente bestuur in het Gerechtsgebouw aanbe steed; perceel I het bouwen van een toi letgebouw bü de nieuwe jachthaven en camping aan de Oudvaart; perceel II: het uitvoeren van alle glas- en veldwer ken; perceel III: het uitvoeren van de gas- en waterleiding en de sanitaire in stallaties en perceel IV: het uitvoeren van de elektrische installatie, alles in ge noemd toiletgebouw. Ingeschreven werd als volgt: Perceel I: J. de Groot, Sneek 38.077: Fa. R. v. d. Kuip n.v. Oostermeer 36.500,-; S. H. de Jong, Koudum 35.800,-; Gebr. Boomsma, Sneek 633,-; Fa. Gebr. Rünja, Woudsend ƒ33.000,-; Bouwbedrüf „De Eik”, Wolve- ga 32.999,-; R. v. d. Meer, Kooten ƒ31.500,-; Fa. H. G. Hoekstra Zn., St. Nicolaasga 30.300,-; Y. Gosliga, Wommels 30.110,-; Gebr. Sneek 30.000,-; J. Wiersma, 29.250,-. Begroting 29.490,-, Perceel II: Schiidersbedrüf Brugman, Noordwolde 1800,-; Fa. Kooistra en Co, Sneek 1694,-; Schiidersbedrüf Hoek stra, Hardegarüp 1625,-; H. Sluyter, Sneek 1530,-. Begroting 1155,-. Perceel III: J. Sikma, Sneek 5720,-; S. Hoekstra, Sneek 5660,-; Fa. L. v. d. Wal, Sneek 5600,-; D. Reekers, St. Ni colaasga 5467,-; G. Sikma Zn. Sneek 5397,-; N. Silvius Zn. Sneek 5345,-; H. J. v. d. Wey, Sneek 5335,-; T. Otte, Sneek 5295,-. Begroting 4475,-1 Perceel IV: Fa. L. v. d. Wal, Sneek 1475,-; D. Reekers, St. Nicolaasga 1296,-; N. Silvius Zn. Sneek 1258,-; Fa. De Groot Boersma, Sneek 1115,- Begroting 1275,-. Gunningen aangehouden. ter in de huidige tüd. „Geestelüfce morele menselüke waarden kunnen de bioscoop verder worden ontwikkeld. Uit het feit dat het concilie zich met het bioscoopwezen bezig houdt, kan de belangstelling van de Kerk worden af geleid”, aldus de Paus in zün korte .re de, „Door de buitengewoon grote ver spreiding van de film over de gehele we reld is het belang van de betrokken in dustrietak overeenkomstig. Een film kan niet worden gerealiseerd zonder goede financiële middelen en een produ cent zal geen geld steken in een film- produktie als hij niet weet dat de film wüd zal worden verspreid. De verhuur der is derhalve een invloedrük man. Zü behoren met de regisseur de ver- antwoordelü’kheid te dragen voor de wü’ze waarop menselüke en esthetische waarden door middel van het filmwerk worden overgebracht.” De Paus wenste in het bü’zonder de verantwoordelükhe- den van hen die het bioscoop- en film- bedrü’f leiden te benadrukken. „Uw ver- antwoordelükheid is groot en u wordt zwaar belast. Alles wat u doet, vindt zün weerslag in het gezin en beïnvloedt de jeugd”, zo besloot de Paus. F. de Vos; aan de dominee van J. Hof meester hebben wü persoonlijk de meeste vreugde beleefd. Het probleem van de decorverwisseling was op bevredigende wüze opgelost door de bouw van een toneelruimte met slechts vaag herkenbare attributen C'o- men, meubels e.d.). In dit door A. Roo- senstein ontworpen decor kon het stuk vlot worden opgevoerd. Van de costuums was bizonder veel werk gemaakt, wat natuurlük het zijne büdroeg tot het fees- telijke geheel. Wat dit feestelijk betreft: wü vragen ons wel af of men het met dat lamste tableau (Land of Hope and Glo ry!) niet wat al te mooi wilde doen. Merkwaardig overigens dat de zaal, on danks de waarschuwing vooraf, goed aanvoelde waar Shakespeare uitgespro ken was.. Met deze laatste opmerking willen wü echter niets afdoen aan de grote ver dienste van de regisseur. We kunnen hem en de Krite Snits van harte dankbaar zjjn voor deze fleurige opvoering van dit fleurige stuk. mingswerk botste. Twee hadden zé gauw qpgevist, maar naar dit enige S dagen tevergeefs gezocht. JJ Doordat de verkeerslichten in de Willem'dé Zwügerstraat door een on- bekende vrachtauto van de paal wa- bleef staan. klein-Wallstreet genoemd kan den. Jj zeven hoorden we op het vrolüke accordeonmuziek. Dat was 'i wel wat ongewoon op dat uur en daardoor werd onze nieuwsgierig- heid opgewekt. En die werd al gauw bevredigd. Op de hoek bü H.B.Z. stond nl. een klein groepje Heilsol- daten onder wie twee „zusters” uit S Baarn die op vaardige wüze de zang spëéïde “zich“bij de‘“Övëweg in t, op haar accordeons begeleidden en parkstraat een klein drama af. Een S naar de kapitein omriep s avonds fjg.fserj (jje c]e rails net gepasseerd ook de samenkomst in het Leger-ge- was verloor een klein pakje van de bouw aan het Kleinzand zouden op- bagagedrager. Een grote truc met luisteren. Later vernamen wü dat ze trailer die achter hem reed schoot er t ^4 zd r» \T O "Z o r otV:- - J nog net langs, maar de volgende vrachtknots en nog enige andere wa- gens verpletterden het onder 1.^*» wielen. Toen de weg even vrü was pakte de man, die hulpeloos had toe- gekeken, het op en stond hü er even verbü'sterd mee in z’n handen.. Wie weet was het een cadeautje zün vrouw. Daarna wierp hij met een moedeloos gebaar in water... Daartoe in staat gesteld door het Pro vinciaal Bestuur, heeft de Fryske Kul- tuerried door de graficus Jan Stroosina uit Leeuwarden een kollektie laten sa- menstellen die een overzicht geeft van verschillende grafische technieken. Voor zien van een duidelüke toelichting op de historische en technische aspekten, is deze kollektie thans aan een rondreis langs de scholen van voortgezet onder was begonnen. In Drachten is men gestart en daar zullen de Rükskweekschool, Chr. H.B.S. de Rüks H.B.S. (Lyceum), Chr. Kweek school, de Openbare- en Chr. Ulo, de Landbouwhuishoudschool- en Opleidings school en de Middelbare Landbouw school de kollektie kunnen bewonderen. Om de leerlingen, nadat zij dus op school kennis hebben kunnen nemen van de verschillende technieken, verder in contact te brengen met hetgeen Neder landse grafici op dit moment in de ver schillende grafische technieken pres teren, is er gedurende de maand no vember in „de Lawei” te Drachten een kollektie grafiek van de volgende Neder landse grafici: Toon Wagner. Frans de Haas, Theo Daamen, Bouke IJlstra, Ru van Rossem, Harry van Kruiningen, Marte Röling, Berserik, Jan Stroosma, Jeanne Bieruma Oosting en Jan Mensin ga. Het is de bedoeling dat deze tentoon stelling ook nog in andere plaatsen in de provincie geëxposeerd zal worden. De kist zal daarbü voor de scholen steeds dienst blüven doen als een voorberei dende, instructieve inleiding op de ex positie. groep van mensen bereikt, namelük 47.000, stuks. Komt er 5 december ook een pakje S achter •nriiririiiitiiiiniifriririiiiiiiitiiifritttiitrni dienen. ziet het, het wordt de mensen zo gemakkelü’k mogelük gemaakt. Voor dit onderzoek heeft de gemeente elke dag de medewerking van twaalf vrüwilligers. Helpt U nu ook mee het te doen slagen door te komen en zo mogelük op de aangegeven tüd. Alleen als U in een tehuis woont, kunt U rustig thuis blüven. Dan wordt U al geregeld onder zocht. Het is ook mogelük dat U om een an dere reden niet kunt of niet behoeft te komen. Dat kunt U aangeven op de op- roepïngskaart, die dan teruggezonden Een uitdrukking van De Gaulles onvre de met de W .telijke politiek is ook het nieuwe handels verdra^, dat •’lag tussen Frankryk en Rus cl is -"sloten. Het handelsverkeer wordt met meer dan 50 pet. uitgebreid en Frankrük verleent kredieten met een looptüd van zeven ja ren, twee jaren langer dan de gewoonte is van de Westelüke landen, wanneer het communistische landen betreft. Frankrük kan er zich op beroepen, dat Engeland aan Tsjechoslowakjje een krediet van twaalf jaren heeft gegeven. Op zichzelf is dit niet zo belangrijk, aar begelei dende verschü’nselen geven zo duidelük aan, dat De Gaulle er voor alles op staat zijn Westelüke partners tegen de schenen te trappen en zo zün onafhankelükheid te demonstreren. Van Russische züde maken de nieuwe machthebbers iets gre tiger dan Chroestsjov gebruik van deze mogelükheid een tweedracht in het Wes ten a-n te wakkeren. In de Prawda is een artikel verschenen, waarin de nadruk werd gelegd op de historische overeen stemming van de wederzü'dse belangen van beide landen. Nadrukkelük verklaar de het blad, dat de Sowjetunie altüd be reid is een onafhankeHjke politiek van Frankrük te steunen. Chroestsjov, die in de eerste plaats een Met de opening van de Coöp. Zui- bladstil en daarom viel te meer Jj velbank in het voormalige Hotel Pet- l.__ ”J’ Z tinga is het aantal banken in onze drüvend hout vervuild wordt. stad tot negen gestegen. Zes daarvan werden we geconfronteerd met zitten in het centrum nis een kluitje last welke plastic-afval -oor motorbo- k op elkaar, zodat dit voortaan wel ten kan opleveren. In de Houkesloot klein-Wallstreet genoemd kan wor- kregen we een groot stuk van een zware plastic zak in de rchroef, waar- J door de boot heftig so'-udde en vrüwel stil kwam te liggen. Het kostte heel wat moeite het uit de schroef te J Daarom nogmaals: hoorden we op het Grootzand gooi geen piastic zakken e.d. in het - water! Plastic zinkt nl. niet maar bhjft „tussen water en wind” drü- ven. *i met J» ’s’ middags reeds in „Nü Nazaïeth nog ne^ langs, maar de volgende hadden gespeeld. vrachtknots en nog enige andere wa- gens verpletterden het onder hun JJ wielen. Toen de weg even vrü was Vorige week donderdag onthulde Pakte de man, die hulpeloos had toe- onze medewerker Drs. H. Halbert- gekeken, het op en stond hu er even J vprhiist.prd thpp in z’n handen.. Wie vaatje“'bier''ïn‘de werkput “voor ~dë wcet was he‘ een cadeautje, voor j, J nieuwe Lemmerbrug. De volgende z^n vrouw. Daarna wierp hu het morgen reeds vertelde de heer J. met een moedeloos gebaar in het v. d. Horst, oud-walkneöht en bestel- water-«« Jj Ier bü de Groningen-Lemmer Stoom- s boot Maatschappü ons, dat dit vaat- je in het laatst van de oorlog -met c nog twee andere van een zolderschuit Dat een goed bedoelde waarschu- gerold was toen deze tegen het rem- w’ing niet altüd gewaardeerd wordt, g ondervond een stadgenoot toen hu gistermorgen op de Ged. Pol de be- stuurder van een personenauto er op attent maakte dat hü deze aan de verkeerde kant parkeerde en daar- door kans liep een „bon” te krü'gen. Hü kreeg echter ten antwoord: bent U soms bü de politie?” En de wagen JJ gewerkt aan de afwerking van het verbeterde en uitgebreide sport- veldencomplex van „Black Boys”. Zowel het oude terrein dat op- S nieuw gedraineerd en geëgaliseerd is als 't daarbij aansluitende nieu- s we speelterrein hebben al een mooie egale grasmat. De speelvijver JJ links achter het nieuwe terrein leek ons vrijwel voltooid en momen- teel is men bezig met het verharden van het parkeerterrein, waar- «J n voor eerst gebroken spenen worden ingewalsd. Daarna zal de nieuwe Jj s toegangsweg wel aangelegd worden. Het parkeerterreintje ziet men op de voorgrond van deze foto, ge- nomen vanaf het hoogste balcon van een der flatgebouwen, en daar- een gedeelte van de voetbalvelden. Aanstaande zaterdagmiddag zal de ren gereden, was het gistermorgen nieuwe hoge- en lagedruk auto- een chaos met het verkeer van en brandspuit welke de gemeente be- naar de Prinsengracht omdat ook de steld heeft bü de firma Bikkers te installatie daar niet meer werkte. De Rotterdam aan het gemeentebestuur auto’s en bussen reden nu tegelük worden 'overgedragen. Vooraf zal een op en aan langs de nietbrede Woud- demonstratie worden gegeven op het vaartkade en de Prinsengracht. Ma.-tiniplein, na afloop waarvan vi

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1