de aan Waterpoort-krabbels Nieuwe Chr. School voor kinderen met leer- en Wat de Raad te behandelen krijgt i opvoedingsmoeilijkheden V erbeteringen V eemarkt J aantal leerlingen van ongeveer z.uuu. in iets wijdere omgeving zijn daarenboven IJLST WYMBRITSERADEEL en van AGENDA J Laatste gelegenheid tot doorlichting bij bevolkingsonderzoek Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Vivo-klant in Jutrijp won vijfhonderd gulden 119de jaargang nr. 93 Donderdag 19 nov. 196-1 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - R Nieuwe losgelegenheid voor rundvee met speciale ingang Meer ruimte voor het parkeren van veeaulo's Elektrische verlichting Andere diaken gekozen Kerkmuziek Opbrengst bazar te Heeg Zeepost Oud-stadgenoot Br. Leo zilveren jubilaris Ontvangststation voor melk te Woudsend Opbrengst bazar te Oppenliuizen Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en nu ook opgcheven in Bolswarder Martinikerk Speciale voorzieningen voor de keuring van schapen en lamineren Frater B. Walta van Sneek naar Kenya e SNEEKER NIEUWSBLAD moeten zaten er ge- zeevogels onvangst Gebreken AMICITIA THEATER Voor diegenen in Sneek die alleen de weekends thuis zijn en niet in de gelegenheid waren doorgelicht te wor den bij het bevolkingsonderzoek in het gerechtsgebouw, bestaat er nog gelegenheid zich te laten onderzoe ken op zaterdag 21 november a.s. tus sen 9 en 11 uur. De klas Bü de gehouden stemming der ned. herv. gemeente te Oudega-W. is tot dia ken gekozen de heer H. Haanstra. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. 'l I l' I Donderdag 19 t.e.m. maandag 23 nov. ’s avonds 8 uur en zondagmiddag te vens te 4.45 uur film: „Irma Ia Douce”. Zondag 22 november ’s middags 2.30 uur film: Spoorwegoorlog in het Westen. van het aan de heer Bangma in eigen dom toebehorende perceel, belast met een erfdienstbaarheid van voet- en krui pad van eri naar de Boschstraat. In ver band hiermede achten B. en W. een prijs van 20,- per m2 voor een gedeel te, groot plm. 56 m2 en van 10,- per m2 voor het met de erfdienstbaarheid belaste gedeelte, groot plm. 19 m2 re delijk. De heer Bangma gaat met deze prijs en de voorwaarden akkoord zodat voorgesteld wordt tot verkoop te beslui ten. Het heeft hierbij de vereiste verkla ring afgelegd, waaruit blijkt dat de mi nister van O.K.W. de rüksvergoeding voor salarissen c.a. van het onderwij zend personeel zal verlenen, maar het is voor hem niet mogelijk de zgn. ou derverklaring over te leggen. De door het schoolbestuur overgelegde verkla ring dat de school bij haar opening be zocht zal worden door tenminste 44 kin deren, berust op het feit, dat alleen al te Sneek en naaste omgeving veertien De bazar van de Herv. Vrouwenver eniging te Oppenhuizen-Uitwellingerga heeft netto 2003,58 opgebracht. het Frysk Orkest en J. W. een mooie fruitmand en sigaren die de vijfhonderd gulden vergezelden. Het bestuur van de Ver. voor Chr. Schoolonderwijs alhier heeft de gemeen teraad verzocht gelden beschikbaar te stellen voor het stichten van een school voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden. maar er waren tot 300 kilo. de Franeker- I de brug Verkoop grond De heer R. Bangma, wonende Lem merweg 24, wenst een aan zijn achter erf en aan de Boschstraat grenzend per ceel grond van de gemeente te kopen. Een gedeelte van dit terrein is bij rb van 9 dec. 1963 afgestaan aan de eige naar van het aangrenzende perceel Lemmerweg 26, de heer P. Stilma, in ruil voor een strook van de achtertuin van dit perceel, welke benodigd is voor de toekomstige verbreding van de Boschstraat. De verkoop van het reste rende, groot ongeveer 75 m2 zal geen belemmering vormen voor de sanering van het gebied der Boschstraten. De te verkopen strook is ten behoeve Geldlening Ter voorziening in de kapitaalbehoefte der gemeente stellen B. en W. voor met de Beheer- en Administratiemaat- schappü Lafico n.v. te Amsterdam een geldlening aan te gaan, groot een mil joen gulden. De koers bedraagt 100% de rente 5%% per jaar, de looptijd 25 jaar. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterljjk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Diego” (25-11); Australië: ms „Tornar” (26-11); Brazilië: ms „Cap San Diego” (25-11); Canada: ms „Katsedjjk” (25-11); Chili: ms „Brei tenstein” (22-11); Indonesië: ms „Braunschweig” (28-11); Ned. Antillen: ms „Ammon” (24-11); Suriname: ms „Marathon” (25-11); Verenigde Staten van Amerika: ms „Katsedtjk” (25-11); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „Stirling Castle” (22-11), ms „Hoogkerk” Enige weken geleden berichtten wij in verband met de stopzetting van de Coöp. zuivelfabriek te Woudsend, dat het ontvangst-station vooi’ de melk van de veehouders, die bij de fabriek waren aan gesloten, voorlopig bjj de voormalige fa briek zou blijven. Thans kunnen wjj mededelen, dat dit station van gisteren af is vervallen en de melk thans rechtstreeks naar de Coöp. Zuivelfabriek te Heeg wordt ver voerd. De inventaris van de opgeheven fabriek zal ongeveer medio december worden verkocht en bovendien bestaat het plan de drie leegstaande fabriekswoningen te verkopen. In het bijzonder valt echter op de aan zienlijke toeneming wat de aanvoer van schapen en lammeren betreft, zelfs in die mate dat Sneek zich voor deze soor ten van vee tot één der belangrijkste Nederlandse markten heeft ontwikkeld. Onbewoonbaar-verklaring B. en W. stellen de Raad voor de wo ningen Geeuwkade 84 en IJlsterkade 54, beide onbewoond en eigen aan de ge meente, onbewoonbaar te verklaren. Aankoop twee percelen weiland Onderhandelingen welke met de heer K. Beetsma, veehouder alhier, zijn ge voerd over de aankoop door de gemeen te van twee percelen weiland aan de Zwette, totale oppervlakte van 1.88.64 ha, gelegen in het partiëel uitbreidings plan „Noördoosthoek” dat op 3 maart jl. door de Raad is goedgekeurd, heb ben tot overeenstemming geleid. B. en W. achten de koopprijs en de verdere voorwaarden aanvaardbaar en stellen voor tot de aankoop te besluiten. Beide percelen zjjn in pacht bjj de veehouder L. P. Tilma alhier. de afd. moeilijk lerende kinderen f ts en in de nieuwe onder- I de B.B. komt ook al aardig tekening. irfv, norr/i fwnr] tintnn •znw zï/ oectnrt m Op zondag 22 nov. a.s. (Dodenzondag) ’s middags 2.45 uur zal de Martini Can- torjj kerkmuziek ten gehore brengen, welke in verband staat met deze laatste zondag van het kerkelijk jaar. Hiertoe behoort vooral de cantate „Selig sind die Toten” van de noord-Duitser Martin Jahn, een fraaie compositie voor koor, violen en orgel, waarvan de tekst werd ontleend aan het laatste bijbelboek. Van de cantate „War Gott nicht mit uns, die- se Zeif” van de Lübeckse cantor Diet- rich Buxtehude, ook voor koor, violen en orgel, een zgn. koraalcantate, zjjn melodie en tekst (ontleend aan Psalm 24) van Maarten Luther. Door de can- torij zullen voorts „Gebet” en „Barm- herzigkeit” van Anton Bruckner a ca- pella worden gezongen. Gezinus Schrik opent met Bach’s Fan tasia in a. moll, te spelen op het nieu we koor-positief, terwijl W. A. Mozart’s 2e Keriksonate door violen en orgel ten gehore wordt gebracht. Uitvoerenden zijn: Gezinus Schrik, cantor-organist, een vio- wachte sukses en verder waren er nog lengroep van Boeijenga, orgel. Gezien de enorme belangstelling voor de Bolswarder kerkmuziek-uitvoeringen verwacht men ook komende zondag weel een stampvoUe kerk. De toegang is vrij. De familie Sj. Hoekstra te Jutrijp zag gistermiddag wel wat verwonderd op toen er drie heren aan de deur kwamen die graag even binnen wilden komen. Na tuurlijk mocht dat bij het gastvrije gezin Hoekstra, want een van de heren was de plaatseljjke Vivo-winkelier G. Rienstra, bjj de familie wel bekend. De heer J. Heslinga, hoofdvertegen woordiger van de Vivo, deelde na een aanloopje over koetjes en kalfjes mede, dat mevr. Hoekstra een prijs gewonnen had in het Vivo-antwoordspel, waarna de heer H v. d. Oever van de Firma M. V. d. Oever N.V., Vivo-grossier te Bols- ward, het gesprek overnam en het be drag van de prjjs vijfhonderd gulden noemde, die hjj mevrouw Hoekstra in vjjf bankjes van honderd overhandigde. De gehele familie was er even beduusd van. Mevr. Hoekstra weet wel waar ze het geld voor zou kunnen gebruiken, maar het gaat eerst maar naar -de bank want er bestaan plannen in de toekomst hun kinderen in Amerika te bezoeken. De familie werd door de heer Rienstra van harte gefeliciteerd met dit onver- Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bjj contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Donderdag 19 november 's avonds 7.30 uur Voorlichtings- en filmavond Kust vaart in Café Rest. Pi so. Donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 november Waterpoortshow VIII (Lande lijke tentoonstelling van hoenders, ko nijnen en sierduiven) in „Ons Gebouw”. Geopend ’s morgens van 10 tot 's avonds 10 uur, zaterdag van ’s mor gens 9 tot ’s avonds 8 uur. Zaterdag 21 november Mid-winter Wan deltocht S.W.U. over 5, 10,15 km. Start 2 uur vanaf Piter Jelleshüs, Idein- zand. Zondag 22 november dansen in Café Boerman® te Bolsward. Muziek „The Starfighters”. Donderdag 26 november Jubileum-feest- avond C.J.V. Sneek in „Ons Gebouw”. Aanvang 8 uur. Opvoering van het blij spel „Rinse forsint him”. Dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 januari 1965 Krite Snits. Première, f.i. Bljjspul „Flecht op ’e Koai”, fan Be rend v. d. Veen. De bazar met verkoopmiddag en -avond welke de Geref. Vrouwenver. te Heeg verleden week hield heeft 2013,88 opgebracht. onderwijs zijn gevestigd met een aantal leerlingen van ongeveer 2.000. In nog 62 zplke scholen met tesamen ca. 5.000 leerlingen, die naar de mening van het schoolbestuur bepaald niet in het recruteringsveld van de dichtstbijgele- gen chr. school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden te Leeu warden liggen. E.e.a. betekent volgens het schoolbestuur, dat voor een groot ge deelte van Friesland, waarvan Sneek als het centrum kan worden aangemerkt, geen op redelijke wijze te bereiken chr. school voor bedoelde kinderen aanwezig is. Gelet op de genoemde leerlingental len en op het gemiddelde percentage van de kinderen der lagere scholen, dat in aanmerking komt voor het bezoeken van een l.o.m.-school, wat naar in de praktijk is gebleken op één kan worden gesteld, acht het schoolbestuur de ver klaring zoals door hem overgelegd ge- wettingd. B. en W. onderschrijven de mening van het schoolbestuur. Blijkens de juris prudentie, die zich terzake heeft ge vormd, kan in bijzondere gevallen, in verband met andere zakelijke gegevens, welke aan het gemeentebestuur bekend zjjn, een verklaring voldoende bewijs kracht hebben, ook indien zij geen na men en adressen van aanstaande leer lingen vermeldt. En waar ook overigens aan de L.O. Wet 1920 wordt voldaan, stellen zij de Raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. Nog geen overkapping B. en W. hebben ook aandacht geschon ken aan het maken van een overkap ping op een gedeelte van de markt. Zjj zijn wel van oordeel dat dit zeker een factor kan vormen voor de bevordering van het marktwezen, maar menen toch dat daarvan voor de aanvoer geen ster ke stimulans is te verwachten. Niettemin is bij het ontwerpen van de plannen met het overkappen van een bepaald gedeelte van de markt rekening gehou den. Op de tekening is hiervoor nl. een gedeelte van 50 x 60 meter aangegeven, dat eventueel voor dit doel dienst kan doen. Een plan voor het bouwen van een overkapping is nog niet uitgewerkt, maar volgens een ruwe schatting zal met de bouw daarvan tenminste 360.000,- gemoeid zjjn. Hoewel B. en W. van oordeel zjjn dat op basis v*..n dit bedrag de bouw op dit ogenblik uit fi nanciële en andere overwegingen niet uitvoerbaar moet worden geacht, heb ben zij toch opdracht gegeven vorenbe doelde uitwerking van het plan ter hand te nemen. Zij menen echter dat een re organisatie van de markt hierop niet moet wachten en dat de uitvoering van de eerste fase der aan te brengen ver beteringen reeds nu ter hand genomen moet worden op de wijze zoals hiervott is omschreven. Hiertegen bestaat te min der bezwaar omdat met de mogelijk heid van uitvoering van een overkap- pingsplan in een later stadium rekening is gehouden. in onze het dak. voord! iijaens een iegcnpeiiuue. De weg vertoont daar dan ook diepe j De ingang was toen nl. niet door wagensporen. een hek beveiligd doch alleen door twee ijzeren luiken maar omdat die I I Ruim vjjftig jaar geleden is deze gebruik maken om hun klanten in I >lder vele jaren een steen des aan- deze schepen te bedienen, maar de B. en W. stellen de Raad voor diverse verbeteringen aan de veemarkt aan te brengen, waarvan de kosten worden geraamd op rond 88000,-, vermeerderd met plm. 25000,- voor de aanleg van de elektrische verlichting. Er zal dus ongeveer een bedrag van 113.000,- gefinancierd moeten worden wat met een rente van 5% en afschrijving in 30 jaar een jaarlijkse lastenstijging van plm. 8200,- betekent waar nog bij komen de stroomkosten welke naar raming 400,- per jaar zullen bedragen. De aanleg van de tegenwoordige vee markt betekende in 1930, vergeleken bjj het vorige marktterrein op het Mar- tiniplein een belangrijke verbetering. De markt is toen, wat plaats, indeling en outillage betreft, aangepast aan de in die jaren geldende eisen,. In de sedertdien verlopen 34 jaar zijn echter in bepaal de opzichten ingrijpende veranderingen opgetreden, o.a. wat betreft de aanvoer van vee, die toen voor een groot deel nog over het water plaats vond. On danks de veranderingen op verschillend gebied is de veemarkt voor onze stad echter ook nu nog van grote betekenis, zo schrijven B. en W. in de toelichting op hun voorstel, waarbij een overzicht is gevoegd over de ontwikkeling van de markt over de jaren 1930 t.e.m. 1940 en 1950 t.e.m. 1963. Uit het overzicht blijkt, dat de to- taal-aanvoeren in de eerste jaren na de opening van de nieuwe markt het grootst waren en dat daarna, zowel in de voor oorlogse jaren als daarna, de aanvoe ren met bepaalde afwijkingen naar bo ven en beneden min of meer stationair zjjn gebleven. Wel hebben zich in de on derlinge verhoudingen van de aange voerde soorten vee sterke wijzigingen voorgedaan. Zo is de aanvoer van groot je en vette- en graskalveren terugge nen, maar die van nuchtere kalveren toegenomen. De aanvoeren van varkens en biggen waren in de jaren voor de oorlog in het algemeen hoger dan daar na. dienst, de commissie ter bevordering van de belangen van de veemarkt, de directeur van de veemarkt en de afde ling Friesland van de Nederlandse bond van veehandelaren. Als resultaat daar van is uiteindelijk een plan tot wijziging van de indeling van de markt te voor schijn gekomen. Deze wijziging houdt in de eerste plaats in dat een groot aantal balies, die blijken overbodig te zijn, op geruimd zal worden. Hierdoor komt ruimte beschikbaar, waar de auto’s waarmede ’t vee wordt aangevoerd, op gesteld kunnen worden. In het parkeren van deze auto’s wordt verder voorzien door verharding van de thans nog groene strook aan de zijde van de Geeuwkade, waarop ook de ont- smettingsplaats ingericht zal worden. De handel in koeien en graskalveren zal worden geconcentreerd in de ooste lijke hoek van het marktterrein. Voor dit doel is het maken van een losgele- genheid voor dit rundvee noodzakelijk, terwijl eveneens een speciale ingang, toegang gevende tot dit gedeelte van de markt, gemaakt zal worden. Ten behoe ve van de afdeling schapen en lamme ren zjjn speciale voorzieningen nodig om beter dan tot dusver in de veterinaire keuring te kunnen voorzien. In verband hiermede is het aanbrengen van een aantal loshokken noodzakelijk, terwijl verder voorzieningen zullen worden ge troffen waardoor de aanvoerende vracht auto’s sléchts zover znllen kunnen rijden, dat de afstand die de dieren lopend moe ten afleggen zo groot is dat een juiste uitoefening van het veterinair toezicht gewaarborgd is. De hokken voor varkens, biggen, kal veren en ander kleinvee blijven in de huidige omgeving gehandhaafd. Een plan voor het aanbrengen van een aan de tegenwoordige eisen beantwoordende verlichting is tevens bij de stukken ge voegd. De hoofdingang aan de zijde van de Stationsstraat wordt gehandhaafd. I 1 I. nisering van het station is hjj echter l' geheel vervallen en de toegang met I zand gedempt, zodat spoedig niets meer aan zjjn bestaan zal herinneren. kelder vele jaren een steen des aan- aeze senepen te oeaienen, maar ue -j l’ stoots geweest en aanleiding tot vele nogal zwaar beladen melkwagentjes I ingekomen stukken in de plaatseljj- zakken dikwijls in de modder weg. I ke pers en adressen aan de directie Vooral tijdens een regenperiode. Gewijzigde indeling Met het oog op dit alles zjjn plannen voor een gewijzigde indeling van de veemarkt ontworpen, welke ten doel hebben aan de geconstateerde bezwaren tegemoet te komen. Omtrent deze plan nen heeft overleg plaats gehad met de inspecteur van de veeartsenjjkundige Broeder Leo, wiens familie in de Nap- jusstraat 146 woont, gedenkt op 9 de cember a.s. de dag dat hij een kwart eeuw kloosterling is en... een kwart eeuw geleden dus uit onze stad vertrok. Hij kwam er enkele maanden na zijn ge boorte vanuit Abcoude en heeft tot zijn twintigste jaar in onze stad gewoond. In 1939 trad hij in bjj de Broeders van St. Joannes de Deo, in wier ziekenhuis te Haarlem hjj het diploma ziekenverple ging A behaalde. Achtereenvolgens werk te hjj in de ziekenhuizen van Den Bosch en Nijmegen om tenslotte enkele jaren geleden hoofd te worden van de interne afdeling van het ziekenhuis van de Broe ders in Utrecht. Br. Leo is voorzitter van de organisatie van religieuzen-verplegen- den in het rayon Utrecht en geniet bij jonge mensen vooral bekendheid door zjjn jaarlijkse deelname aan de voet tochten van de Pax-Christi-beweging naar Den Bosch en Amsterdam. Op 2e Kerstdag is de jubilaris in onze stad, waar die dag ten huize van zijn familie gelegenheid tot gelukwensen bestaat. van zware varkens aangevoerd. Een .1 kolos van 359 kilo spande de kroon, van 280 I (25-11). Inlichtingen betreffende de ve.zen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Aankoop woning Zomerrakbuurt Door de gemeente kan worden aange kocht de woning met erf 2e Zomerrak buurt no. 12. De bewoonster, die tevens eigenares is, zal binnenkort een andere woning in de gemeente betrekken. Het is de bedoeling dit perceel, dat na ont ruiming niet weer als woning zal worden verhuurd, zodra mogelijk te doen af breken. B. en W. achten de overeengekomen koopprjjs redelijk en stellen voor 'tot de aankoop te besluiten; In de laatste jaren evenwel zjjn be paalde gebreken welke aan de markt kleven, sterker naar voren gekomen. De ze liggen op het gebied van de inde ling, in het bijzonder door de verschui vingen, welke zich in de aanvoer van verschillende soorten vee hebben voor gedaan. Voorts hebben zij betrekking op de parkeerruimte, de losgelegenheid, de verlichting en de gelegenheid voor ontsmetting van de auto’s, waarmede ’t vee ter markt wordt aangevoerd. In verband met de belangrijke om vang welke de schapenmarkt in de loop der jaren heeft verkregen, heeft de vee- artsenijkundige dienst bovendien be zwaar tegen de onvoldoende wjjze waar;/, de keuring van schapen, in het bijzonder wat het constateren van rotkreupel be treft, tot dusver mogelijk is. Voor het constateren van het lijden aan deze be- smetteljjke veeziekte is het nl. noodzake lijk, dat de dieren een bepaalde afstand lopend afleggen, voordat zij in de hok ken worden gedreven. kelder onder de voormalige le dat kan gauw veranderen. Wachtkamer van het spoor station werd al in geen jaren meer gebruikt, maar hij was er altijd nog evenals het keldergat en de stenen trap die naar de ingang beneden leid de. Nu bjj de verbouwing en moder- Maandagavond stad heel wat mannen op Niet om te controleren of straks de weg voor St. Nicolaas en zijn knecht vrij is maar om de antenne en het de snoer naar hun t.v. toestel te ont- Tegelijk met de bouw van de nieuwe vaste brug over vaart wordt deze vaart in de bocht van de Oude Dijk naar de brug van een nieuwe houten walbeschoeiing voorzien en tevens verbreed. De beschoeiing wordt nl. over de grootste lengte een flink eind achter 1( de oude wal geplaatst. Wat er nu nog voor ligt, wordt later wegge- baggerd. De bocht wordt daardoor ruimer en krijgt een vloeiender f profiel. Voor de brug is men thans bezig met het aanbrengen van de bewa- pening in de bekisting. De beton-vleugels voor de opritten zijn aan beide kanten al klaar. Ook overigens heerst in deze omgeving nogal wat bedrijvigheid. De nieuwe openbare school voor van de Meester Visserschool is bijna klaar en grondse commandopost voor t Verschillende zware muren van gewapend beton zijn al gestort en voor een deel van de bekisting ontdaan. Van de wandelweg waaraan de ijsbaan ligt is het gedeelte tot aan de ingang van de baan bevloerd.. Vandaar tot aan de wandelweg lange de Zwette echter niet. Maar ook daar is o.i. een bestrating zeer gewenst en zelfs noodzakelijk in verband met de vele woonschepen welke thans in ke pers en adressen aan de directie der vroegere H.IJ.S.M. I* twee ijzeren luiken maar omdat die I vrijwel doorlopend open stonden, ook I. ’s avonds, zijn er heel wat treinrei- I* zigers ingetuimeld als ze uit het sta- I tion komend naar de afdeling baga- I ge op de verste hoek liepen omdat I* de verlichting in die tijd ook maar zeer spaarzaam was. Herhaaldelijk I stonden er berichten over slachtoffers l’ van de kelder in de krant. Pas in 1915 is er een ijzeren hek om Ij plaatst dat nu ook opgeruimd is. I De gemeentelijke ijsbaan aan L Leeuwarderweg ligt al klaar voor de doen van het zoutlaagje dat de zout- I* winter, al maakt hij nu met de zwem- storm, er op had achtergelaten, waar- I mende eenden en zeevogels nog door de onvangst door „sneeuw” 'l geenszins een winterse indruk. Maar werd gestoord. - Frater Bonifatio J. Walta van Sneek is benoemd voor de missie in Kenya, waar hij leraar zal worden aan de tech nische school van Mawego in het dis trict Kisii. Frater Walta werd op 25 mei 1923 te Sneek geboren en werkte tot het eind van de oorlog in de slagerszaak van zijn vader. Daarna volgde hij de juvenaats- opleiding en trad hij in bij de Fraters van Utrecht, waar hij op 5 juni 1949 in handen van Kardinaal de Jong zijn professie aflegde. Hjj was verbonden aan de technische school te Lichten voorde (Gld) en de laatste jaren aan de St. Ludgeruskweekschool te Hilversum als conventualis en amanuensis. De Technical and Tradeschool, waar aan Frater Walta begin volgend jaar verbonden zal worden, leidt op voor de grade-diploma’s van het Labour-departe- ment. Zeven fraters alle met njjver- heidsakten zijn aan de school verbon den, terwijl de school ook de juvenisten opleidt van de inlandse congregatie van de Brothers of St. Joseph, van wie de onlangs te Heerenveen overleden Frater S. van het Klooster afkomstig uit Wolvega de geestelijke leider was. Zodra de keuripgen goed zjjn verlopen en de nodige visa zijn verkregen, zal Frater Walta naar de missie vertrek ken. I1 Op de veemarkt waren dinsdag tal in zware varkens aangevoerd. Een .1 von ViT/% cnanrlo rla Trmnrt meerdere

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1